לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2008, 17:31
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
איך טייסי קרב עושים את מה שכולם חייבים לעשות?

היי,
נשמע מגוחך, אבל סתם עלתה בראשי השאלה, איך טייסי קרב הולכים לשירותים?
בעיקרון אני מתאר לעצמי שיש כלי קיבול לשתן, אבל לפעמים מזניקים אותם באמצע היום בלי שהתכוננו, ולעיתים הן צריכים לטוס לא מעט שעות. אז מישהו יודע איך מסתדרים עם זה באוויר?

ועוד שאלה, שקשורה באופן ישיר לנושא. מה טייסים לוקחים איתם למשימה בכל נושא האוכל והשתייה? לפי מה שהבנתי לעיתים טמפ' בתא הטייס יכולות להגיע ל40-45 מעלות. לכן, איך הטייסים מסתדרים למשל במשימות ארוכות שאין להם שתייה ואוכל?

אני יודע שזה נשמע מגוחך כל כך, אני מתאר לעצמי שבמבצע אופרה הטייסים לא שתו ולא אכלו כלום ורגע התפללו שלא יכנסו בקרקע או שלא יגלו אותם המכ"מים. אבל כידוע לכולנו למזון יש קשר ישיר על מידה הריכוז, ולכן השאלה היא מה הפיתרון לעניין הכביכול פשוט הזה.

תודה ומצטער על השאלה....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2008, 05:41
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
חה"א האמריקאי איבד מטוס בגלל טייס שהיה צריך להשתין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "איך טייסי קרב עושים את מה שכולם חייבים לעשות?"

לפני מספר שנים חיל האוויר האמריקאי איבד F16 (אם אני לא טועה בטורקיה) בגלל שהטייס היה חייב להשתין, הוא ניסה להשתין לתוך כלי ייעודי בתא הטייס ותוך כדי איבד שליטה על המטוס.

מתברר שמושקעים מאמצים לפתרון הבעיה, הנה כתבה על פיתוח בנושא (שימו לב לדרגה של הטייס בתמונה)

קישור לסיפור על התרסקות ה F16 האמריקאי ב F16.NET כולל תיאור פיתוחים חדשים בנושא

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 02-12-2008, 05:50
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אהממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "איך טייסי קרב עושים את מה שכולם חייבים לעשות?"

אני לא אתחיל לפרט, אבל רק שתדע שבזמן טיסה במטוס קרב הגוף מפריש אדרנלין לגוף (הכמות משתנה בין אדם לאדם, לרוב טייסים ותיקים יותר יתרגשו פחות), ואדרנלין מדכא באחוז ניכר את הרצון להפריש נוזלים ועוד שאר דברים (בקיצור צרכים).

ככה שאני לא בטוח שקיים טייס בפלנטה שיירצה להשתין בזמן טיסה במהירות הקול או לחילופין במהלך דוג פייט, ואגב גם אם הוא יצטרך, אז לא סוף העולם, זה פשוט לא יהיה לו כל-כך נעים (ובטח שלא לצוות טכנאים שינקה את זה אח"כ).

ואגב אם זה ממש מעניין אותך,

טום קלנסי נתן פירוט יפה באחד הספרים שלו (אם אני לא טועה "סערה אדומה עולה") על צלף רוסי ששכב 48 שעות בלי לזוז, ובין היתר הוא גם השתין על עצמו, אני מניח שזה באמת קורה בחלק מהמארבים של היחידות השונות.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 02-12-2008, 08:31
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
אכן עלית על נקודה כואבת, תרתי משמע.

במיוחד לאחד כמוני שיש לו שלפוחית רגיזה.
אמנם יש שקית עם ספוג דחוס אך מסתבר שבמטוסי קרב, צורת הישיבה, אשר אינה מאפשרת הזדקפות, מקשה על השימוש בה. אל תשכח שאתה נשאר לבוש בסרבל טיסה (אמנם עם רוכסן הנפתח גם מלמטה) וישנן עוד חגורות באיזור הבעייתי הקשורות אליך. בקיצור, מניסיון, זה לא פשוט.
הפתרון שלי היה לא לשתות זמן רב לפני שיוצאים לגיחה (דבר שגרם לכאבי ראש בכחמישים אחוזים מימי הטיסה. לא צריך לרחם, היה שווה את ה"מכה") וממש לפני העליה למטוס, להיפטר במאמץ מהשאריות (הבעיה התחילה כאשר התחילו להגיע חיילות לשירות בדת"קים. נאלצנו להרחיק עד לשירותים). רק פעמיים במהלך עשרות שנות טיסה נאלצתי להפסיק אימון ולחזור בזריזות הביתה מהסיבה הזו.
ישן 02-12-2008, 13:31
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
זה כמעט דומה לנהג מכונית, שלא יכול לעצור...

היות ואני לא טייס, אפילו לא בגובה נמוך ומנסיוני יודע שדווקא בנסיעה יש צורך גדול יותר לצאת לשירותים.
לפעמים כאשר הייתי צריך לנסוע כמה שעות נוספות ופחדתי להרדם בנסיעה, אז מה עושה בן האדם...?
שותה הרבה לפני וכאשר השלפוחית מלאה קשה להרדם ליד ההגה, אפילו אם אתה עייף מאוד!
אולי זה פתרון דחוק למניעת הרדמות בזמן נהיגה, אך עבד יפה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 22-02-2009, 18:03
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא."

מתוך ביטאון ח"א:

ציטוט:
מאז קליטתם בחיל-האוויר, שימשו מסוקי הסייפן והסייפנית, שמשימתם הראשונה היא תובלת מפקדים בכירים, גם למשימות סיור, תצפית, מירדף, קישור וחילוץ נפגעים. במלחמת המפרץ ביצעו משימה ייחודית אחרת: איתור נקודות הפגיעה של טילי הסקאד העיראקיים, הכוונת כוחות הצלה לעברן והערכת נזקים. הטייסים, חבושים מסיכות אב"כ, היו מזנקים למסוק, עולים לגובה רב ומתצפתים משם אל שמי הלילה.

כיוון שעל פניו, לפי הפרסום בביטאון ח"א, המידע אינו סודי מעניין לדעת איזה מסוק החליף אותם ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:34

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר