לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2009, 07:22
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אין "רקיטה באה""

זה בדיוק הקטע,הם לא אמורים לדעת שזה פגע ברחוב וייצמן....

אבל אם אתה אומר שזה "היה קרוב אלי ממש ליד המשביר" תוך דקה הם מוצאים את הכתובת של המשביר ב144 מבינים שה"ירי מקורב" שלהם כוון לאזור "סטטיסטי" זוכרים זוית ומעלות ומתחילים לרכז ירי לאותו הכיוון ע"מ לשפר סטטיסטיקה.

איזה סבבה יכול להיות כשסוללות תותחנים יסתובבו עם מקלטי טלויזיה ויקבלו נתוני פגיעה מאל מנאר במקום לסכן צוותים.

הדרך היחידה שלהם לאיכון היא התקשורת הישראלית והזרה,תתאר לך קטע שהם משגרים רקטה לכיוון אשדוד והתקשורת הישראלית יד-אחת (סתם רעיון דמיוני חסר כל סיכוי) מדווחת על אזעקה ונפילה באשקלון.....אחמד יקירנו יכנס לבלבלה רצינית וישקול פניה לשרות הלקוחות של היצרן הסיני....

אופציה נוספת היא פשוט הפעלת אזעקה גזרתית,נכון שכולם יאלצו להכנס למקלטים לכמה דקות ואז כשהתקשורת (כאמור מצב דמיוני) לא תדווח על מיקום הנפילה אחמדנו שוב ישאר לוט בערפל.

בינינו לאחר הנפילה מה הטעם לפרסם את המיקום,האם הפרסום ישנה את הארוע,כל הקטע נועד לספק את הסקרנות גרידא ואין בו שום צורך פרקטי.

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 02-01-2009 בשעה 07:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2009, 08:22
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אתה לא רוצה "גזרתית"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "זה בדיוק הקטע,הם לא אמורים..."

צה"ל עושה מאמץ לתת לכמה שפחות אנשים הודעה כי עליהם לרדת למקלט.

צאר לך שיש רקטה לקבוץ על הגדר - אם אתה נותן התראה רק לאותו ישוב מי שמספיק לוקח את הילדים לממ"ד ומי שלא-לא.

תאר לך שבמקביל גם תושבי אשדוד מקבלים הודעה. עשרות אלפי הורים לילדים עוזבים כל מה שהם עושים באותו רגע ורצים עם הילדים לממ"ד. אח"כ טלפון לסבתא, ועוד לא דברתי על אמצע הלילה.

להערכתי, יכולות הכנון של העזתיים לא יעילה במידה מספקת שתועלת הירידה למקלטים של כל הגזרה שווה במבחן עלות - תועלת.

במוקדם או במאוחר המנידע יגיע אליהם (אן יש משהו שחושב שאין להם תצפיתנים בערי ישראל (עם דרכון או אף ת.ז כחולה) טועה. אני מעריך שבין "הסקרנים" לכל ארוע מגיעים גם התצפיתנים שלהם.
ישן 01-01-2009, 12:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "עזוב, הם לא "מכוונים""

אולי בחיל האוויר הכל סטטיסטי!
ביבשה, גם אצל האוייב הסטטיסטיקה אומרת שאם הרקטה נפלה בים אז להבא צריך לכוון מעט שמאלה. אם הרקטה נפלה ממזרח לבאר שבע צריך קצת להגביה, ואם היא נפלא בעומר (או בשטח פתוח מצפון לעיר) צריך לכוון מעט שמאלה. אם הרקטה נפלה בין אשדוד לאשקלון צריך להנמיך מעט כדי לפגוע באשדוד או להגביה כדי לפגוע באשקלון.
גם זו סטטיסטיקה?
כי זה עובד יופי!

ישן 01-01-2009, 15:04
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "לא סותר,זה לא משנה אם יגידו את"

תקשיב חבוב, זה לא סקאד שנורה עם קאורדינטות GPS מדוייקות ובו מכוונים לעבר מטרה ספציפית. זו רקיטה נטולת הנחייה שמשוגרת לעבר "אזור כללי". לא מעניין אותם שהם פגעו בול בבית ספר או בגן ילדים (אם כי זה בוודאי משמח אותם, בניגוד לנו), אבל כן מעניין אותם שאומרים שהרקיטה של 19:31 פגעה באזור גן יבנה, הם מתקנים מעלה אחת שמאלה ומשגרים שוב. בפעם הבאה זה יפגע איפושהו באשדוד. וכמה אחוזי סטייה אתה חושב שצריך כדי לפגוע בבתי הזיקוק או במה שנמצא כמה קליקים צפונה מהם?

לגבי הטיווח עצמו - זה לא ממש משנה מאיפה הם משגרים, מה שמשנה זה הכיוון וההגבהה המתאימה לסוג הרקיטה. יש שבלונות, יש ציוד פשוט ברמה של פלס נגרים עם מד זווית שהאחמד התורן שעלה בהגרלה רץ, מציב את הצינור, מחבר את החוטים, ורץ חזרה למסתור. מאוד פשוט.

לסתום לתקשורת את הפה ויפה שעה אחת קודם.

ישן 01-01-2009, 15:17
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "דווקא הרישא של דבריך"

סליחה? מה בדיוק יש לך ממני? מי סותם לך את הפה? התקשורת מבלבלת ומברברת, שולפים כל מיני מומחים מטעם עצמם, אותו פאנל של מקשקשים בריבוע שישבו באולפן לפני שנתיים וגרמו לנזק תדמיתי, לנזק מוראלי, וסייעו ברוב טפשותם לאוייב - אותם קשקשנים מקשקשים גם היום ומספרים לנו עד כמה הם יודעים.

ואיפה יש פה סתירה? אני אומר בבירור - האוייב לומד המון תהתקשורת הציבורית שבזכות הזכות לחופש מידע מספקת לו אינפורמציה בצורה שוטפת. אין ספק שהופקו מספר לקחים מהקשקשת ברשת שהיתה לפני שנתיים, אבל גם עכשיו, כשאומרים לאוייב מעל גלי האתר ששתי הרקיטות של 19:31 פגעו בגן יבנה (במידה וזה נכון - אני לא יודע), אז אומרים לו במילים אחרות "תקן שתי מעלות שמאלה". ואם אומרים לו "היתה פגיעה בבניין כזה וכזה" וברקע רואים את הכתובת שלו בבירור, אז בעצם אומרים לאוייב "הרקיטה שיועדה לקניון ככה וככה באשקלון, יצאה קצרה מדי ואתה צריך להרים עוד טיפה". נכון שזה לא ברמה של קאורדינטות GPS, כיוון שמדובר ברק"ק ללא כיוון מדוייק שכזה, אבל ברמה הכללית - זה מידע לאוייב - נקודה.

עכשיו במה אני סותר את עצמי?

נערך לאחרונה ע"י מיצו בתאריך 01-01-2009 בשעה 15:25.
ישן 01-01-2009, 15:21
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
ממך? אין לי שום דבר.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "סליחה? מה בדיוק יש לך ממני?..."

אבל אני באופן עקרוני נגד סתימת פיות. גם אם כל מיני אל"מים ותא"לים שנס ליחם מחפשים את רגע התהילה שלהם. אני יודע שאחרי ש"סותמים לתקשורת את הפה" מתפנים, ככה, באותה הזדמנות שפושקין מת, לסתום את הפה לעוד כמה. מתחילים בג'ינג'ים, אח"כ באלה שמעל מטר תשעים וכן הלאה.

לגבי הסתירה - כן יש סתירה. כי בתחילה אתה מדבר על כך שהמערכת לא מדויקת ואז אתה אומר שנתונים מדויקים יעזרו לה.
כדאי שתניח עוד הנחה - יש עוד כמה שמבינים בזה ולעיתים דעותיהם שונות - האחד מהשני וגם משלך. כמה טוב שיש פורום שאפשר להחליף דעות. לא צריך להתרגז אם למישהו יש דיעה שונה משלך. .
ישן 01-01-2009, 18:17
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "סליחה? מה בדיוק יש לך ממני?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיצו
סליחה? מה בדיוק יש לך ממני? מי סותם לך את הפה? התקשורת מבלבלת ומברברת, שולפים כל מיני מומחים מטעם עצמם, אותו פאנל של מקשקשים בריבוע שישבו באולפן לפני שנתיים וגרמו לנזק תדמיתי, לנזק מוראלי, וסייעו ברוב טפשותם לאוייב - אותם קשקשנים מקשקשים גם היום ומספרים לנו עד כמה הם יודעים.

ואיפה יש פה סתירה? אני אומר בבירור - האוייב לומד המון תהתקשורת הציבורית שבזכות הזכות לחופש מידע מספקת לו אינפורמציה בצורה שוטפת. אין ספק שהופקו מספר לקחים מהקשקשת ברשת שהיתה לפני שנתיים, אבל גם עכשיו, כשאומרים לאוייב מעל גלי האתר ששתי הרקיטות של 19:31 פגעו בגן יבנה (במידה וזה נכון - אני לא יודע), אז אומרים לו במילים אחרות "תקן שתי מעלות שמאלה". ואם אומרים לו "היתה פגיעה בבניין כזה וכזה" וברקע רואים את הכתובת שלו בבירור, אז בעצם אומרים לאוייב "הרקיטה שיועדה לקניון ככה וככה באשקלון, יצאה קצרה מדי ואתה צריך להרים עוד טיפה". נכון שזה לא ברמה של קאורדינטות GPS, כיוון שמדובר ברק"ק ללא כיוון מדוייק שכזה, אבל ברמה הכללית - זה מידע לאוייב - נקודה.

עכשיו במה אני סותר את עצמי?

אני מסכים איתך(זה סיכון לא נחוץ),
אבל מה בנוגע להפצצה מאותו מיקום פעמים ? בהנחה שלרקטה מסלול בליסטי (ואני ממש לא מבין בזה) צריך להפציץ בדיוק מאותו מיקום בשביל "להזיז תיפה שמאלה או תיפה ימינה",
מהידע הכללי שלי, חיזבאללה משגר את הטילים מרכב שנשאר במקום והמפעיל בורח, למצוא את המשגרים הקטנים במלחמה האחרונה(לזהות את מיקום השיגור) לא היה כזה קל בכלל. ובסופו של דבר אחרי שיגור מוצלח המפעיל היה יכול לחזור אחרי שעה, ולהפציץ שוב מאותר מקום. במקרה הזה יש למה שאמרת אפקט. אבל במלחמה הזאת ? הרקטות קאסם (לא יודע אם הגראד) נורות בבודדים, וממקומות רנדומלים, המפעילים בורחים וברגע שמשוגר טיל ידוע מיקום השיגור שלו והמקום שאליו הוא יגיע לכן מפעיל הטיל של החמאס יצתרך לחזור לאותו מיקום, לעשות איזה סימן על הכביש או מאיפה שהוא לא שולח את הטיל, ולחזור לאותו מקום בזמן קצר, אחרת ההיתרון לא תקף. אז בו נגיד שבשביל שיצא טיל קסם לאחד מהמפעלים באשדוד הוא יצתרך לפחות עשרה טילים, בו ניקח בלוק שלם, כמה פעמים חמאס יוכל לירות מאותו בלוק עד שהוא יהפוך ל"מקום שיגור רקטות" (מטרה לצה"ל)?.
ישן 02-01-2009, 15:12
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "הדיוק הוא ברמת העיר"

זאת פשוט שטות. סביר להניח שהרקטות בייצור עצמי לא מאד מדויקות וגם איתן ניתן לתקן, אבל הרקטות הסטנדרטיות שבהן הם יורים על 20 קמ ומעלה (אשדוד לדוגמא) הן מדויקות מאד ביחס לנשק רקטי. ההורים שלי גרים באשדוד ולקח לי בדיוק 5 שניות של שיחה איתם להבין לאן הם מכוונים ותאמין לי החמס יודעים מאד מאד טוב מהם הם עושים, התיקונים שהם ביצעו באותו היום היו בטווח של פחות משעה בין אחד לשני ובכל פעם היה "שיפור", אבא שלי שהיה קצין תותחנים בברה"מ הגיע לאותה מסקנה כמוני. אז אם אתם רוצים לאכול את השטויות שמוכרים לכם בתקשורת אז בתאבון(לגבי חוסר הדיוק) אבל העובדות בשטח מדברות בעד עצמן, מה שמפחית את הפגיעה בתושבים בינתיים הוא שכנראה החמס היה צריך לקזז בגודל הרש"ק של ה"גראד" כדי להגיע לטווחים הנ"ל אבל זה לא מפחית מן החומרה.
אני מזכיר שוב לכולם אין לזלזל באויב.
בתחילת האינטיפאדה השנייה היו מאות פיגועי ירי שנגמרו בד"כ ללא נפגעים, במערכות הבטחון לא לקחו את האיום ברצינות עד שיום אחד התעוררנו וגילינו שרמת הרובאות של האויב הגיע למימדים מאיימים (תשאלו את מי ששרת בעזה בשנות ה90 אם היה צורך בקירות ענק דוגמת הקירות שראינו בפילדלפי בזמן הטרנספר מעזה).
כנ"ל לגבי הקאסמים, נתנו להם זמן, ואני לא מדבר על 6 חודשים אלה על 8 שנים שלמות להשתלט על מלאכת ה"טרור מנגד" והם למדו וממשיכים ללמוד.
הגיע הזמן שהתקשורת בארץ תלמד לסתום את הפה ותפסיק את לשמש תצפיתנים לאויב, יש לו מספיק משתפים בקרבנו אז תשאירו את זה להם, ברור שהרשתות הזרות לא יוכלו לדווח בזמן אמת איפה נפל מה כי אין להן אותו מערך פריסה כמו הרשתות המקומיות.
ישן 01-01-2009, 13:32
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "מדוע נותנים למחבלים את הכתובת המדוייקת של הנפילות בתוך הערים?"

אתם נאיבים אם אתם חושבים שהם סתם זורקים את הרקטה על כן השיגור, מפעילים השהייה ובורחים.

יש להם מכשירי מדידה ואיכון, ומן הסתם הם גם שומרים את כל האיכונים שהם עשו ולאן הם ירו, ואח"כ רושמים את התוצאות של השיגור בצורה מסודרת. במידה ופגעו במקום זה או אחר, הם מציינים זאת ובהסתמך על המידע והניסיון, הפגיעות שלהם הופכות למדוייקות יותר ויותר, ועל כן אסור בתכלית האיסור לפרסם מקומות מדוייקים של נפילות!
גם אם מישהו עוד ינסה להתחכם עם האימרה של "הרוח משתנה בנתיים" - אז מה?! בנקודה מסויימת היא חוזרת להיות אותה המהירות פחות או יותר - גם את תחזית הרוח ניתן לדעת מהאינטרנט (מתחנות מטארולוגיות) ולירות על פיהן. אגב, גם רוח שקרובה למדידה קודמת זה מספיק לאיכון יחסית מדוייק - בטווחים מסויימים, הבדל קטן במהירות הרוח הוא זניח מאוד. מעבר לכך, ניתן ליצור (ומן הסתם יש ברשותם) טבלאות עם תיקונים לסטיות שעלולה לגרום הרוח, כך שגם אם יש רוח הם יכולים לפגוע בדיוק יחסי.
עוד יותר מכעיס אותי שכתבי טלויזיה לא משכילים לראות את מה הם עומדים לצלם לפני השידור - הם ממהרים למקום הפגיעה כדי לשדר ממנו בזמן הקצר ביותר מאז חלפה הפגיעה, אבל לא משכילים שלא לצלם שלטים של רחובות למשל, או שלטים הנמצאים על בניינים בקרבת מקום הפגיעה... זה חוסר אחריות משווע לדעתי.
ישן 01-01-2009, 15:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ואני מניח"

אין קשר לדיעות. יש הוראות של הצנזורה: אסור לציין מיקום פגיעה מעבר לשם של עיר או מועצה אזורית!
לא שכונה, לא רחוב, לא רוחות שמיים, לא מרכז, לא אזור תעשיה, לא בית ספר, לא מוסד ציבור וכו'. אם תצטרך יותר פירוט תודיע.
לגבי נפילות בים או במתקנים אסטרטגיים/צבאיים אסור להודיע עליהם בכלל.
כל דבר אחר שאתה שומע בתקשורת זו עבירת צנזורה.

ישן 01-01-2009, 17:03
  YHS YHS אינו מחובר  

טורקי טורקי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "YHS, זו דמגוגיה לקרוא לתגובה..."

ראשית, איני חושב שיש קשר למקום מגורי לענין רשותי וזכותי להביע דיעה, גם אם אתה חושב שמיש שלא חוטף בראש ראוי לו שלא יביע דיעה.

שנית, אני מצטרף לחששותיה של אשתך. אבל הדיון כאן נוגע לעניני דיוק. אם יודיעו שהטיל פגע בדובנוב פינת שדרות הסופרים בבאר שבע - האם אתה חושב שאלה שמעבר לגדר יתקנו כי הם התכוונו למבצע חורב פינת מבצע נחשון? הם לוקחים נ.צ. מרכזי בעיר ומשגרים. הפיזור מביא את הטיל למקום אחר. גם אם יהיה להם שם רחוב, זה לא יעזור הרבה. זו דעתי. אתה יכול להתמודד איתה או לא.

לגבי התלהמות. ובכן, אני רואה זאת כך כאשר נוזפים באנשים אחרים ומשתמשים באותיות BOLD שלא לצורך. אם לא התלהמת ורק חטאת בשימוש שגוי (על פי דעתי) באותיות - התנצלותי.
ישן 01-01-2009, 17:34
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "טורקי טורקי"

אמנם הם יהיו שמחים באותה מידה אם "דובנוב פינת שדרות הסופרים" או "מבצע חורב פינת מבצע נחשון" יפגעו, אבל מה אם 300 מטר ממקום הפגיעה יהיה בסיס פיקוד דרום? או ביה"ח סורוקה? או אוניברסיטת בן גוריון? אם לא הבנת את זה עד עכשיו, זה קצת עצוב לדעתי.
ובקשר לשימוש בהדגשת המילים - אני לא שוגה בו ואני מבין במדוייק מה כוונותיו, אך יתכן כי לא נהוג לעשות זאת פה בפורום ועל כן אני אשתדל להמעיט בו עד שאבין את הלך הרוח פה במדוייק (כמו ששמת לב, אני די חדש פה).
אני מדגיש מילים רק כדי לגרום לאחרים להבין שאני מתכוון במלא הרצינות למה שהדגשתי (ראה זאת כ"הדגשה בטון הדיבור" - לא צעקה), ושוב לא נזפתי באף אחד ספציפית ולראיה התגובה שלי היתה לתגובה הראשונה באשכול כך (שאני רואה זאת) שזו תגובה כללית, אני מצטער אם זה לא כך כאן כאמור.
עוד משהו, לא אמרתי מעולם שעל אנשים שלא חווים את "חווית" הטילים לידום לעד, אלא פשוט ציינתי שההרגשה שדיוק הטילים משתפר עוברת ביחס ישיר לדיווחים חסרי האחריות שיש לפעמים בתקשורת, וזהו.
מעתה אני מתנער מראש מכל הוצאת דברי מהקשרם
ישן 01-01-2009, 17:51
  YHS YHS אינו מחובר  

ואולי
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אמנם הם יהיו שמחים באותה מידה..."

אני הבנתי את מה שאתה לא הבנת? ואולי אין מה להיות עצוב? הדיוק של הרקיטות האלה קטן. הפיזור גבוה. בוא נניח שהם יודעים בדיוק את הנ.צ. של פיקוד דרום ויש להם את המיומנות של הכוונה. האם כיול זוית המשגר מדויקת? האם כיול זווית ההגבהה מדויקת? אתה יודע איזו שגיאת כיוון מירבית צריך כדי לפגוע בפיקוד דרום בשגיאה של 100 מטר בטווח של 40 ק"מ? וכל זאת ללא התייחסות לשינויי רוח. לכן אני שוב חוזר על טענתי. מה גם שהם לא רוצים, אני מניח, לפגוע ב"פיקוד דרום". אלא באזרחים. איזה פיקוד יש בשדרות? איזה באשקלון? הם מכוונים למרכז העיר. מה שיוצא - יוצא.

(לגבי הדגשת מילים - ייתכן ואני רגיש, אך תחושתי היא שכל הכותבים הבוגרים יותר כאן בפורום ממעטים בהדגשות, אלא אם נדרשת מילה כאן או שם. אני מבכר קו תחתון. הוא פחות "צועק")

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 01-01-2009 בשעה 17:56.
ישן 02-01-2009, 14:09
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
yhs צודק לאורך כל הדרך...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ואולי"

הם ממש לא יושבים ומחכים לדיווחי התקשורת שלנו כדי לתקן בככה וככה אלפיות את ההגבהה או הצידוד. הם שמחים אם הם מצליחים בכלל להציב את הרקטות על הכנים, ולהמלט משם, או להסתתר. אחרי הראשון שיוצא, ממילא כל האזור חוטף. הם לא חוזרים אח"כ לאזור המחורב ומנסים לשים את המשגר באותה נקודה, עם הגבהה וצידוד שנרשמו במחברת... זה לא סוללת תותחנים או רקטות שיושבת בנ"צ קבוע, ושמכוננת את הכיוון. או יורה פגז שמיושם לסוללה אחרת על אותה רשת קואור. מדודה.

ברור שצריך להשמע להוראות של הצבא לא לדווח מיקומים, אבל לצורך הדיון , לדעתי, ולהתרשמותי,- אין קשר בין הדיוק שלהם ובין דיווחי התקשורת...

כל מי שמכיר ירי עקיף יודע עד כמה מסובך לתקן ע"פ "איפוא נפל", גם כשאתה מתוקתק מבחינת נתונים, על המטר, לגבי המקום שממנו שילחת את הפגז, ועל ההגבהה והצידוד. זה לא המצב עם הקסאמים והגראדים, אבל שיהיה. נתנו הוראה, תמולא ההוראה. אולי זו חזרה לקראת מצב שבו רקטות ו/או ארטילריה "תקנית", תפגיז אותנו. רוצים שיתקבע ההרגל שדיווח על מקום נפילה עשוי לסייע לאוייב. אבל לא לאוייב הזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר