לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2009, 14:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מידע מאמר מעניין מ NRGמעריב על פעילות חיל הים במבצע "עופרת יצוקה".....

לא הרבה נכתב על הפעילות (היחודית בין השאר) של החיל במבצע הזה (ובד"כ) אך הנה מאמרו של יעקב כץ כפי שהופיע היום ובו קצת על אופי הפעילות שחיל הים מבצע בגזרתו, מעניין....
(רק הייתי בוחר תמונה יותר מוצלחת של "מסדר ספינות טילים").....

חיל הים בעזה: שומרי הגבול הימי של ישראל

מאז תחילת המבצע תקף חיל הים כ-200 מטרות ברצועה. "מגיעים למקום שאף אחד לא יכול להגיע אליו". לילה עם לוחמי חיל הים בעזה

יעקב כץ | 9/1/2009 14:51
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

"אש, אש, אש", צועק סרן יוני לתוך הקשר. שניות אחר כך, תותח הטייפון שעל סיפון ספינת השלדג משחרר צרור של פגזים לעבר שטח פתוח בחוף של רצועת עזה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/965/822.jpg]
מסדר ספינות טילים צילום ארכיון: רועי נגרי

"יש אינדקציות שמהמקום הזה יורים רקטות לעבר אשדוד ואשקלון", מסביר יוני, מפקד ספינת השלדג של חיל הים.

לפני הירי, יוני וחייליו סורקים עם מצלמה תרמית מתקדמת את קו החוף. פתאום, איך שהמצלמה מתמקדת על מלון בבנייה על החוף של עזה, אחד מהחיילים אומר: "רגע. יש שם משהו". המצלמה עושה זום על המקום ומתברר שמשוטטת שם קבוצת כלבים פלסטיניים.

זה הלילה ה-13 של מבצע עופרת יצוקה ואנחנו מפליגים בספינת שלדג של יוני כשניים וחצי קילומטרים מערבה ממחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה כחלק מפעילות צה"ל נגד חמאס.

בדרך, הספינה שמסוגלת להגיע למהירות של 45 קשר, עוברת את האח"י תרשיש, סער 4.5 שגם משתתפת במבצע. ליל ירח מלא וים מעט סוער, לילה יפה למשימה בים התיכון.

מאז תחילת המבצע רוב הקרדיט לתקיפות נגד תשתיות החמאס ניתנה לחיל האוויר שביצע מאות גיחות בשמי עזה. אבל חיל הים גם פועל מהיום הראשון של המבצע שהתחיל לפני שבועיים ותקף, עם אמצעים ונשקים שונים כ-200 מטרות ברצועת עזה. הספינות מקבלות את המטרות מהחמ"ל של חיל הים.

נשק עם דיון רב
החמ"ל של החיל נמצא בבסיס באשדוד שם יושבים קבוצה של קצינים ומסתכלים על קיר מלא מסכים שמראים את תמונות הים, מיקום הכוחות ושיגורים מהרצועה. מסך אחד בולט באמצע. עליו רואים קציני החיל את אל ג'זירה.

"אנחנו שומרים על הגבול הימי של מדינת ישראל", מסביר רס"ן צור, סגן מפל"ג ספינות הבט"ש של חיל הים. "זה כולל גם איזורי דיג בעזה כדי למנוע חדירה של מחבלים לישראל".

לחיל הים יש שתי יתרונות עיקריים על פני חיל אוויר. קודם כל, נשקיו אינם מוגבלים במזג אוויר, וספינה יכולה לפגוע

במטרה גם כשיש עננות כבדה.

בנוסף, יש לספינות יכולת לשגר פצצות ופגזים עם דיוק מרבי. בכמה מקרים הצליחו להכניס פגזים דרך חלון בניין אחרי שזוהו שם פלסטינים חמושים.

"אנחנו מגיעים למקום שאף אחד לא יכול להגיע אליו", מסביר קצין בכיר בחיל. "יש לנו נשק עם דיוק רב, יכולת לשהייה ארוכה בשטח ואין לנו בעיה של עננות".

המשימה של חיל הים במבצע עופרת יצוקה כולל הטלת מצור ימי על הרצועה, מניעת הברחות נשק לעזה דרך הים וכמו כן גם מניעת פיגועי טרור נגד ישראל דרך הים.

צדים חוליות חמאס
כדי לבצע את המשימה, חיל הים מחזיק כוח די גדול בגזרה עם נוכחות מתמדת מציר M, שהוא ההמשך הימי של ציר פילידלפי וציר K, שהוא ההמשך הימי של קו הגבול בצפון הרצועה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/879/582.jpg]
ספינה של חיל הים הרצל שפירא

בין שני הקווים, עוד כמה ספינות, כולל שני סער 4.5, צדים אחרי חוליות שיגור של חמאס ונותנים גיבוי מבצעי לכוחות הקרקע שפועלים בשטח.

"חיל הים הצטרף למאמץ המבצעי כבר ביום הראשון", הסביר הקצין הבכיר. "מאז, תקפנו משגרים, בונקרים ואנחנו מלווים את הכוחות בקרקע שפועלים ברצועה ונותנים להם סיוע לפתוח צירים ולנקות מקומות חשודים ובתים שמהם נורה אש".

במלחמה, יש גם רמת שיתוף פעולה חסרת תקדים בין חיל הים לכוחות היבשה. "יש קשר ישיר בין מג"ד למפקד ספינה", הסביר הקצין. ספינות חיל הים גם פגעו בסירות של המשטרה הפלסטינית.

לפי הקצין, גם הכוח הימי של חמאס נפגע קשות במהלך המבצע. הקצין חשף שהיו גם ניסיונות לירות לעבר ספינות חיל הים, לרוב נשק קל וטילי נ"ט.

חלק מהמשימות של חיל הים מוגדרות מראש אבל יש גם ספינות כמו זו של יוני, שפשוט עוגנת מול חוף עזה ו"צדה" מחבלים ומשגרי רקטות. שלשום, חיל הים הרג כ-10 אנשי חמאס.

מגן על הבית
בנוסף, ישנם גם ניסיונות של סירות פלסטיניות להתקרב לספינות של חיל הים והחשש הוא שהפלסטינים מנסים לבצע פיגוע דומה לפגיעה ביו-אס-אס קול בתימן, כאשר סירה קטנה התנגשה והתפוצצה על הספינה. יש גם ניסיונות של חמאס להבריח אמצעי לחימה דרך הים לתוך הרצועה.

"כל הזמן יש ניסיונות להתקרב אלינו... הם היו מתים לפגוע בנו", אומר הקצין. "יש עכשיו סגר ימי מול עזה לכן כל מי שנמצא בים הוא בגדר חשוד".

למרות שחיל הים נמצא לכאורה רחוק מהלחימה, ישנם לוחמים שמכירים היטב את התחושה בחזית – הם גרים בדרום המדינה. פליפה, למשל, עלה מארגנטינה עם משפחתו לפני 12 שנה וגר עם הוריו בבאר שבע, בטווח הרקטות של חמאס.

"מה שקורה בבית קצת מפחיד וכואב", אומר פליפה. "מצד שני אני שמח שאני כאן כדי להגן על הבית כי זאת בעצם הסיבה שהתגייסתי לצה"ל ואני באמת מרגיש שאני עושה את זה".

והנה הקישור למאמר המקורי:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/837/942.html

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 11-01-2009 בשעה 00:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2009, 14:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב ""לחה"י יש מיתרונות על חה"א",..."

1. לח"א אין יכולת לראות ולפעול במישור האופקי.
2. לח"א אין יכולת שהיה בשטח

להלן שתי יכולות של לחה"י יש ולח"א אין. עכשיו אולי מספיק?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-01-2009, 18:04
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מאמר מעניין מ NRGמעריב על פעילות חיל הים במבצע "עופרת יצוקה"....."

נחמיה יקירי !

פתחת "קן צרעות" על פארש (בעברית מדוברת : סתם/על ריק)...

לפי הניסוחים העילגים לאורך הכתבה כולה , קשה לי להאמין שהדברים אכן נאמרו בצורה זו -
ולעניות דעתי הם הוצאו מהקשרם ו/או עוותו .
מהכרות קצרצרה עם חה"י , לא זו לשון הדיבור הנקוטה ביחידות הלוחמות...

כך או כך , ידידי , זה באמת לא שווה ויכוח (שכבר מתחיל להעלות טורים...) , ורק "מתדלק"
כל מיני טוקבקיסטים... (כמו למשל האידיוט שהשתמש במינוח "טכנאי דרג ז' "...)

ושתי הערות לסיום :

לך , נחמיה = ערפל אינו משפיע על פעילות כ"ש צבאי...
ולביטיס = לכטב"ם דווקא יש כושר-שהייה...(אם כי מוגבל , לעומת כ"ש)

ישן 10-01-2009, 18:52
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אהלן אבישון, מזמן לא ראיתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אהלן אבישון, מזמן לא ראיתי את זיו פניך..

אני יודע שערפל לא משפיע.. ערפל לא משפיע על אף אחד שנלחם בלי כפפות משי הומניטריות..
שהרי הראות רעה לשני הצדדים, אבל רק צד אחד יורה עם הבחנה.
אבל בזמן האחרון למדתי כמה חברי הימיים לא מבינים אותי.. ולהיפך.

אכן...
אמנם אני קורא ועוקב , אך אני משתדל כמה שפחות להיות מעורב בפורום
(לטעמי , יש כאן בזמן האחרון יותר מדי טוקבקיסטים ו/או ילדים...)

ידידי -
הלכתי לכתבה המקורית , וכפי שחשבתי עוד קודם לכן - האמירה שהציתה לך את הפיוז
היא של הכתב , ולא של המרואיין...

האמירות של המרואיינים תחומות -כמו שצריך- במרכאות כפולות ואילו האמירה הזאת ,
שהיא די מטופשת ולא מדוייקת , מופיעה בלי מרכאות :
לחיל הים יש שתי יתרונות עיקריים על פני חיל אוויר. קודם כל, נשקיו אינם מוגבלים במזג אוויר,
וספינה יכולה לפגוע במטרה גם כשיש עננות כבדה

עזוב אותך מפוליטיקה - אנחנו יודעים מול מי ונגד מי אנו נלחמים .
מרבית העולם צבוע , ולצערי גם חלק מאיתנו כאן בארץ...

אנ'לא יודע מי הם "חבריך הימיים" , אבל תתתעלם , או שתיתן להם בראש...

או שאולי סתם מנסים -ומצליחים- להקניט אותך , כמו שנהוג לעשות ל-"מורעלים"...
(כשהייתי צעיר גם לי היה פיוז קצר מאוד לגבי הקנטות הקשורות לשרות הצבאי ,
אבל אחרי 28 שנה בסדיר ועוד 9 שנים בשמ"פ - הפיוז התארך קצת...)

תמשיך להיות אתה עצמך , ומי שזה לא מוצא חן בעיניו - שישתה (כדברי ערפאת) מהים של עזה...

נערך לאחרונה ע"י avishon בתאריך 10-01-2009 בשעה 19:08.
ישן 09-01-2009, 21:16
  פתי בר. פתי בר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שאלות בהקשר לכתבה אודות פעילות חה"י הערב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מאמר מעניין מ NRGמעריב על פעילות חיל הים במבצע "עופרת יצוקה"....."

הלילה שודרה כתבה באולפן שישי שעסקה בפעילות חיל הים מול חופי הרצועה. כתב הערוץ התלווה לספינה מדגם שלדג שיצאה לפעילות לילית. בין היתר, הציגו בכתבה התחמקות של הספינה למול החוף בכדי לא להתגלות והתקפלות בטרם תעלה החשכה. עלתה בי השאלה הזו- אני מניח שנקודת הפתיחה בתכנון הפעילות הימית מול הרצועה היתה הידיעה שלחמאס אין כוח ימי מאיים (וצויין גם כי בתחילת הפעולה מה שיש מזרוע שכזו נפגע, אם המחשה של פגיעת טיל ביאכטה של המשטרה הימית, אם אני זוכר נכון), מבחינת המגבלות שיוכלו להיות על פעילות חופשית באזור. לחיל הים הישראלי עוצמה רבה באזור זה של הים התיכון וודאי שמול רצועת עזה שנמצאת ממש בקרביו. שאלתי היא- מדוע דפוס פעילות זהיר זה? האם לא ניתן בזירה כמו זו להפעיל כוח ימי בחופשיות מוחלטת כמעט? האם כנגד האיומים האפשריים על כלי חיל הים, לדוגמא סירות מתאבדים לא ניתן לקיים הרתעה והגנה מספקת בדמות כלים קבועים מול הרצועה כאשר חופיה בטווח תותחים תמיד?
ישן 17-01-2009, 03:57
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "שאלות בהקשר לכתבה אודות פעילות חה"י הערב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פתי בר.
הלילה שודרה כתבה באולפן שישי שעסקה בפעילות חיל הים מול חופי הרצועה. כתב הערוץ התלווה לספינה מדגם שלדג שיצאה לפעילות לילית. בין היתר, הציגו בכתבה התחמקות של הספינה למול החוף בכדי לא להתגלות והתקפלות בטרם תעלה החשכה. עלתה בי השאלה הזו- אני מניח שנקודת הפתיחה בתכנון הפעילות הימית מול הרצועה היתה הידיעה שלחמאס אין כוח ימי מאיים (וצויין גם כי בתחילת הפעולה מה שיש מזרוע שכזו נפגע, אם המחשה של פגיעת טיל ביאכטה של המשטרה הימית, אם אני זוכר נכון), מבחינת המגבלות שיוכלו להיות על פעילות חופשית באזור. לחיל הים הישראלי עוצמה רבה באזור זה של הים התיכון וודאי שמול רצועת עזה שנמצאת ממש בקרביו. שאלתי היא- מדוע דפוס פעילות זהיר זה? האם לא ניתן בזירה כמו זו להפעיל כוח ימי בחופשיות מוחלטת כמעט? האם כנגד האיומים האפשריים על כלי חיל הים, לדוגמא סירות מתאבדים לא ניתן לקיים הרתעה והגנה מספקת בדמות כלים קבועים מול הרצועה כאשר חופיה בטווח תותחים תמיד?

בקשר לשאלתך:
לפני 4 שנים, באמת כמו שאתה אומר- בגבולת הגזרה הימיים של דרום הארץ התנהל שוק בשליטת חה"י הישראלי ללא עוררין- וממש כמו אחרי ששת הימים- באה מכה בדמות יום כיפור.

סירת מתאבדים הגיעה לייד סירת דבור- שעשה את הנוהל הרגיל דאז- התקרב עד כדי נגיעה בסירת הדייגים ה"תמימה" וממש כאשר בא ה"דייג" להגיש לחייל את רשיון הדייג- הספינה התפוצצה, זה היה מילכוד.
וכמו אחרי כל אירוע מצער- מפיקים לקחים..מאז הנוהלים מחמירים מאד, דפוסי הפעילות מחמירים ברמה של אישור מפקד החייל במקרים רבים של פעילות.

מעבר לזה- גם בלבנון שלטנו ללא עוררין, אבל פרשת אח"י חנית מהדהדת בראש של כל איש חיל ים..ותאמין לי למרות דפוס הפעילות הזהיר- אנחנו באמת חופשיים..עושים מה בראש שלנו..הפלסטינים לא קרובים אפילו להקים משהו שיוכל לתת איזשהו פייט בתחום הימי..
הם יכולים לדגדג, הם יכולים להציק אבל נכון לעכשיו- הם חסרי כלים.
ישן 11-01-2009, 09:47
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
מהי התועלת?

השאלה שיש לשאול מהי התועלת בפעולה חיל הים לעומת פעולת חיל האוויר?

האם יש לפעולת חיל ים בעזה ערך מוסף שחיל האוויר לא יכול לספק?

התשובה היא שלילית. אין לחיל הים שום יתרון על חיל האויר בפגיעה במטרות לאורך החוף.

חיל האויר, שעשה את כל המלחמה בעזה, היה תוקף את אותן מטרות באותו דיוק ובעוצמה גדולה יותר מחיל הים, בדיוק כמו שהוא תקף מאות מטרות אחרות.

הוא היה עושה זאת ביעילות גדולה יותר: טייס אחד או שנים מול צוות מנופח של כלי שייט, יכולת פעולה מהירה מול תנועה איטית של כלי השייט, הצורך של הספינה לשהות כל הזמן בזירה, לעומת הגמישות של מטוס, הסכנה לפגיעה בספינה - פגיעה מורלית שאין שני לה - עם נפגעים רבים לעומת מטוס, וכו'.

ישן 12-01-2009, 18:04
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אתה כועס שלא קיבלת תשובות רציניות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "מהי התועלת?"

אז למרות שהדיון הזה נטחן עד דק בפורום אנסה לענות בכל זאת.

על פי הכינוי שבחרת אני מניח שיש לך היכרות עם השריון.
לכן תוכל להבין את ההבדל בסיוע לכוחות החי"ר שיכול לתת טנק העומד על גבעה שולטת
להבדיל ממסוק קרב הבא לרגע, נחשף לאש נ"מ יורה ומסתלק.

ספינת דבורה יכולה לשהות מול החוף, להגן על עצמה מאיומים לזהות מטרות ולתקוף אותן.
פעולות שכלי טייס יחיד לא מבצע לבדו.
למיטב ידיעתי, שהייה מתבצעת על ידי כלים מסוג אחד, זיהוי ואיתור מטרות על ידי כלים אחרים ותקיפה על ידי כלים נוספים.

למעשה, אתה יכול להשתמש בכל טיעון שיש לך נגד החלפת גייסות השריון בטייסות אפאצ'י
ברובם הם יהיו רלוונטיים גם לנושא זה.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 16-01-2009, 16:15

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אתה כועס שלא קיבלת תשובות רציניות"

אל פי ההכרות שלי עם השריון, השריון אינו נשק "מסייע", אלא נשק עיקרי הנע בראש הכוחות, ובכל מיקרה היייתי מעדיף מסוק עם צוות של שניים שעושה את אותה עבודה, ובתוצאות טובות יותר, מאשר סטיל עם צוות של 50.

הספינה תגן על עצמה מאיומים כמו ה"חנית" במלחמת לבנון השניה?
כלי טייס לא מבצע תקיפה לבדו? הספינה תוקפת לבדה בלי סיוע ממזל"ט או מודיעין אחר?

למיטב ידיעתי, שהייה מתבצעת על ידי כלים מסוג אחד, זיהוי ואיתור מטרות על ידי כלים אחרים ותקיפה על ידי כלים נוספים.

מה זה "שהייה"?

כנראה אתה לא מבין את הווית המלחמה. כדי להשיג ניצחון והכרעה צריך לכבוש שטח.
ניראה לך שאפשר לכבוש שטח עם טייסת אפאצ'י?

נערך לאחרונה ע"י שריונר מרובע בתאריך 16-01-2009 בשעה 16:18.
ישן 18-01-2009, 13:40
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "[b]על פי הכינוי שבחרת אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שריונר מרובע

אל פי ההכרות שלי עם השריון, השריון אינו נשק "מסייע", אלא נשק עיקרי הנע בראש הכוחות, ובכל מיקרה היייתי מעדיף מסוק עם צוות של שניים שעושה את אותה עבודה, ובתוצאות טובות יותר, מאשר סטיל עם צוות של 50.

בפעילות ימית טהורה, ספינות הן הנשק העיקרי. בסיוע לכוחות קרקע, הן נשק מסייע כמו טנק המסייע לכוחות.

לגבי צוות המסוק, אל תשכח שמסוק איננו רק צוות של שניים. הוא לא יטוס ללא כל הצוות הטכני שמכין אותו לטיסה (להבדיל מספינות וקר"ם שקצת יותר גמישים בהפעלה שלהם)

ואני מניח שבלחימה בטווחים הקרובים בעזה ככל הנראה משתמשים בכלים המתאימים לטווח מהחוף. (לא סטילי"ם עם צוות של 50)

ציטוט:

הספינה תגן על עצמה מאיומים כמו ה"חנית" במלחמת לבנון השניה?
כלי טייס לא מבצע תקיפה לבדו? הספינה תוקפת לבדה בלי סיוע ממזל"ט או מודיעין אחר?

יותר טוב מהחנית. אני מאמין שגם שם הופקו הלקחים מהכשל.
ספינה יכולה לתקוף לבדה ללא סיוע. יש לה את אמצעי התצפית שלה (שים לב לסרטונים ששוחררו)

ציטוט:

מה זה "שהייה"?
שהייה = המתנה, נוכחות מתמשכת באיזור על מנת לבצע משימה שתתקבל בעתיד.

ציטוט:

כנראה אתה לא מבין את הווית המלחמה. כדי להשיג ניצחון והכרעה צריך לכבוש שטח.
ניראה לך שאפשר לכבוש שטח עם טייסת אפאצ'י?

נכון, לא ניתן לכבוש שטח עם אפאצ'י וגם לא ניתן לקיים סגר ימי ולמנוע חדירות מהים בעזרת אפאצ'י.
אפאצ'י גם לא יכול ללוות כוחות הפועלים לאורך החוף ולתת להם סיוע באש לאורך זמן. הוא יאלץ לחזור לתדלק ולהתחמש הרבה לפני שהחי"ר יסיים את פעולתו.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 19-01-2009, 09:05

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "[QUOTE=שריונר מרובע][b]על פי..."

בפעילות ימית טהורה, ספינות הן הנשק העיקרי. בסיוע לכוחות קרקע, הן נשק מסייע כמו טנק המסייע לכוחות.
כמו שנאמר לעיל, טנק אינו נשק מסייע. להיפך, כל שאר הכוחות - חי"ר, תותחנים, הנדסה - מסייעים לטנק.

לגבי צוות המסוק, אל תשכח שמסוק איננו רק צוות של שניים. הוא לא יטוס ללא כל הצוות הטכני שמכין אותו לטיסה (להבדיל מספינות וקר"ם שקצת יותר גמישים בהפעלה שלהם)
גם כלי שייט זקוק לצוות טכני על החוף. יש לך מושג לכמה שעות אדם וכמה כסף דורש טיפול במיבדוק?
כל זה לא חשוב, כמובן, וכל הטענה הזאת אינה ענינית. מה שחשוב הוא שבשדה הקרב יש שני טייסים במסוק, ו-50 איש על סטיל.
אם הטיל שפגע ב"חנית" היה פוגע לא במנוף אלא בגוף הספינה, היא היתה טובעת, ואז חיל האוויר היה נדרש לפעולת חילוץ תחת אש, ועוד לא הזכרנו את התבוסה התודעתית שהיינו נוחלים.
לעומת זאת הופל מסוק, והאפקט של ההפלה הזאת היה מופחת - אולי בגלל שהמסוק היה ריק.

ואני מניח שבלחימה בטווחים הקרובים בעזה ככל הנראה משתמשים בכלים המתאימים לטווח מהחוף. (לא סטילי"ם עם צוות של 50)
אני מסכים. אין לנו צורך בסטילים שעולים מיליארדים, ושכל משימותיהם יבוצעו ע"י חיל האוויר ביעילות גדולה יותר ובמחיר זול יותר. אפשר בהחלט להסתפק במשמר חופים המצויד בספינות קלות.

יותר טוב מהחנית. אני מאמין שגם שם הופקו הלקחים מהכשל.
אכן הופקו לקחים, עד הפשלה הבאה שגם אחריה יופקו לקחים, וכך הלאה.

ספינה יכולה לתקוף לבדה ללא סיוע. יש לה את אמצעי התצפית שלה (שים לב לסרטונים ששוחררו)
וכלי טייס של חיל האוויר לא יכול לתקוף לבדו?

מה זה "שהייה"?
שהייה = המתנה, נוכחות מתמשכת באיזור על מנת לבצע משימה שתתקבל בעתיד.
ובשביל מה צריך שהייה מתמשכת? כלי טייס יכול להגיע לכל מקום במהירות, ואני לא מבין מדוע צריך להתנדנד על הגלים ולהקיא את הנשמה בהמתנה למשימה שאולי תבוא ואולי לא.
ואמנם ראינו בעזה את שיתוף הפעולה ההדוק בין ח"א ובין כוחות היבשה, שקיבל סיוע אוירי בכל עת.
לעומת זאת חיל הים מוגבל בלחימתו לקטע קטן שעל החוף, ולא ראינו מלחמות גדולות על חופי עזה.
מה הם כן עשו? אני מקבל את דעתו של הקורא incred2 :
אני מקווה שהפצצת שטחים ריקים לא מייצגת את הפעילות של חיל הים במערכה בעזה .

לא ניתן לקיים סגר ימי ולמנוע חדירות מהים בעזרת אפאצ'י.
למה? הרי גם היום מבצע חיל האוויר את כל פעולות הגילוי והזיהוי המודעיניות בעזרת ה"אוריון"!

אפאצ'י גם לא יכול ללוות כוחות הפועלים לאורך החוף ולתת להם סיוע באש לאורך זמן. הוא יאלץ לחזור לתדלק ולהאני מקווה שהפצצת שטחים ריקים לא תחמש הרבה לפני שהחי"ר יסיים את פעולתו
ואולי תוכל להסביר מדוע אפאצי לא יכול לטוס לאורך החוף? אתה חושש שהטייס יתבלבל מהחתיכות בביקיני המשתזפות על החול החם? אל דאגה, אין חתיכות בביקיני בחוף עזה...

ישן 17-01-2009, 04:12
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "מהי התועלת?"

ציטוט:
השאלה שיש לשאול מהי התועלת בפעולה חיל הים לעומת פעולת חיל האוויר?
אי אפשר להשוות, לכל אחד יתרונות וחסרונות, בגלל זה הם זרועות בצבא, ולא צבא בפני עצמו..
אחד משלים את השני..זה מה שיפה אתה יודע.

האם יש לפעולת חיל ים בעזה ערך מוסף שחיל האוויר לא יכול לספק?
בוודאי- ייתרון הפעילות במישור אופקי- שכולל אופטרוניקה לא פחותה באיכותה מזאת של חה"י.
תחשוב- שח"י עושה שתפ עם חי"ר כמו חה"א, אבל רק מזווית אופקית, ומסוגל לתת להם גיבוי של הפגזות יוצא מן הכלל !

התשובה היא שלילית. אין לחיל הים שום יתרון על חיל האויר בפגיעה במטרות לאורך החוף.
ייתרון מזג האוויר- חה"י לא תלוי בעננים, וייתרון הסיכון הקטן יותר, יש להם סטינגרים נגד מסוקים (לא מאמין שזה יעיל נגד המטוסים , הם טסים גבוה מידי..) נגד ספינות לא מאמין שיש להם, וגם אם יש להם..זה מושמד..

חיל האויר, שעשה את כל המלחמה בעזה, היה תוקף את אותן מטרות באותו דיוק ובעוצמה גדולה יותר מחיל הים, בדיוק כמו שהוא תקף מאות מטרות אחרות.
חה"א אפילו יותר מדוייק ועוצמתי..אבל תחשוב שיש לך פרט להתקפות גם בט"ש-
ובכלל- אתה מוריד מחה"א גזרה שלמה להתעסק איתה..נכון שת'כלס אין בעיה, אבל פחות משימות זה אומר פחות התשת כוחות, ויותר יעילות איפה שצריך שזה בפנים הרצועה ובגבול איתנו..
תחשוב שהח"י מטפל בגזרת החופים- ולחה"א יש אופצייה להתרכז איפה ששם רק הוא יכול לעזור וחה"י כבר הופך ללא רלוונטי.

הוא היה עושה זאת ביעילות גדולה יותר: טייס אחד או שנים מול צוות מנופח של כלי שייט, יכולת פעולה מהירה מול תנועה איטית של כלי השייט, הצורך של הספינה לשהות כל הזמן בזירה, לעומת הגמישות של מטוס, הסכנה לפגיעה בספינה - פגיעה מורלית שאין שני לה - עם נפגעים רבים לעומת מטוס, וכו'.
להכשיר טייס עולה יותר מלהכשיר ספינה שלמה (טוב, אולי נסחפתי, אבל זה סיפור יקר יותר..)
עצם שהיית הספינה במים לא מסכנת את הספינה כמו שמטוס ינמיך טוס ויהיה חשוף לסטינגרים ולתותחים בעלי 50+ מילמטר אנטי-אירקראפט למניהם.
ספינה מסוגלת להפגיז ללא הפוגה - מטוס נושא חימוש מוגבל.
ובכלל- כלי שייט פועל מאד מהר, נכון, מתנייע לאט יחסית למטוס, אבל גם תומ"ת מתנייע לאט יחסית למטוס, אז מה , לא נשתמש בתותחים? רק מהאוויר?
אחשלי, חה"י בעל משמעות עצומה בלחימה והם תורמים מה שהם יכולים..תאמין לי- חייל עם הרבה רצון להיות מעורב ולתרום למרות שזה לא טריוויאלי שייכנס ויתקוף..בכל זאת החייל מתעקש לבצע משימות בחופים, ומגיע על זה שאפו גדול.

האמת, אני בידיוק פתחתי ת'רד ושאלתי מה לדעתכם עדיף, נושאת מטוסים עם טייסת קטנה של F/A 18 או טייסת של מטוסי תקיפה 15,16,35..אחד מהם.
אתה מוזמן להגיב שם

שבת שלום כולם!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:59

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר