לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2009, 16:43
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אני לא סותר את עצמי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה סותר את עצמך. אם חטיפת..."

אני אומר בצורה ברורה, כרגע יש לנו חיל שנמצא בשבי האויב, חייל חי! לכן יש להחזירו בכל מחיר, אחרי שנגמור את הסיפור הזה עלינו לעשות חשבון נפש, מה אנחנו מוכנים לעשות בשביל חייל חטוף, האם לשחרר 1000 מחבלים אנחנו מוכנים? או שאנחנו מעדיפים לצאת למלחמה למענו? אני חושב, שבגלל שההיסטוריה מלמדת אותנו שבכל פעם שאנחנו מתקפלים, מתחננים, נסוגים, אנחנו משלמים על כך ביוקר, לכן דעתי היא שלאחר שנסיים את הפרשה הזו, יש לקבוע תג מחיר ברור מאוד מהאויב ברגע שנחטף לנו חיל.
חי. אגב, הייתי מעדיף שיסיימו את הסיפור בעופרת יצוקה, אבל המדינאים המדהימים שלנו לא השכילו לעשות זאת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2009, 18:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בתור מי שנזפה בחצי פורום
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "ברוב חטאותי"

על עניין היחס לשבויים והמעטה בחומרתו, ובתור מי שטוענת שיש לעשות הכל ואסור מוסרית לעמוד במחיר של הפקרת שבוי,
העמדה שלך שאומרת 'אהה, אז אם חתמת הכל בסדר', נראית לי בלתי-ניתנת להצדקה מוסרית.
את העמדה של אומי אפשר להצדיק מהזווית שלו; אבל העמדה שלך נשמעת כאילו היא גרסה קצת יותר מתוחכמת של איום התחזיקו-אותי. ובטח לא טיעון מוסרי, לאור עמדותייך הידועות בנושא השבויים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-03-2009, 19:28
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
אני ממש לא מבינה אותך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בתור מי שנזפה בחצי פורום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
על עניין היחס לשבויים והמעטה בחומרתו, ובתור מי שטוענת שיש לעשות הכל ואסור מוסרית לעמוד במחיר של הפקרת שבוי,
העמדה שלך שאומרת 'אהה, אז אם חתמת הכל בסדר', נראית לי בלתי-ניתנת להצדקה מוסרית.
את העמדה של אומי אפשר להצדיק מהזווית שלו; אבל העמדה שלך נשמעת כאילו היא גרסה קצת יותר מתוחכמת של איום התחזיקו-אותי. ובטח לא טיעון מוסרי, לאור עמדותייך הידועות בנושא השבויים.

כיון שהשקעתי כאן שעות רבות בנסיון להסביר מה הוא שבי (למרות שגם לי כמובן אין ולו רבע מושג מה זה), אני יוצאת מתוך הנחה שמי שחותם על הצהרה עושה זאת מתוך הבנה מוחלטת ומתוך כוונה מוחלטת.
כיון שכאשר הוא יהיה בשבי הוא עצמו לא יוכל לחזור ולהזכיר לממשלה ולציבור את הצהרתו, אני פשוט מבטיחה לעשות זאת בשמו. אין כאן שום "תחזיקו אותי", אלא הבטחה אמיתית לעשות כמיטב יכולתי לפרסם ככל הניתן את העניין ולסייע לו כמיטב יכולתי. ותאמין לי, שיש לי את מלוא הכלים לעשות זאת.
אגב, אני כמובן חושבת שעצומה מטופשת באינטרנט שווה רק את מחיר הפרסום לרגע שאותו בחור הזוי קיבל, ולפיכך אני חושבת שרצוי לעגן את ההצהרה בצורה יותר פורמאלית שממש תחייב את הממשלה. בבחינת רצונו של אדם כבודו.
ישן 09-03-2009, 22:43
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
שוב, את סותרת את עצמך.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "אני ממש לא מבינה אותך"

העמדה המוסרית היחידה שאת יכולה להציג מתוך התפיסה שהצגת בעבר בפירוט, היא שאין שום ערך להתחייבות כזו, נקודה (שזו, כאמור, תפיסה שאומי חולק עליה). ברגע שאת קובעת נחרצות שמצד אחד אף אחד לא מבין, לא יכול לשפוט, ולא יכול לדמיין מה זה להיות שבוי, ומצד שני מתפלפלת שחתימה על עצומה כזו מעידה שמישהו מבין - את שומטת את הקרקע מתחת לטיעונים שלך.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-03-2009, 23:10
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
אתה לא מבין דבר פשוט אחד
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "שוב, את סותרת את עצמך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
העמדה המוסרית היחידה שאת יכולה להציג מתוך התפיסה שהצגת בעבר בפירוט, היא שאין שום ערך להתחייבות כזו, נקודה (שזו, כאמור, תפיסה שאומי חולק עליה). ברגע שאת קובעת נחרצות שמצד אחד אף אחד לא מבין, לא יכול לשפוט, ולא יכול לדמיין מה זה להיות שבוי, ומצד שני מתפלפלת שחתימה על עצומה כזו מעידה שמישהו מבין - את שומטת את הקרקע מתחת לטיעונים שלך.

ניסיתי ככל יכולתי לשכנע ולהסביר ולא הצלחתי. או אולי כן הצלחתי להסביר, אבל הוא לא השתכנע. היום השתכנעתי מדבריו וגם הבטחתי לו לכבד את רצונו. מה כל כך מסובך פה ומדוע שגוי בעיניך לעזור לבני אדם לממש את רצונם הכן?
ישן 09-03-2009, 21:06
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "שיחרור לא בכל מחיר"

לא השתכנעתי שזה הפתרון.
הרי השלב הבא הוא שתושבי ישובים הסמוכים לעזה ימציאו עצומה "אל תגררו את המדינה למלחמה אם פגעה לי קטיושה בטרקטור".

לא מובן לי שעל מחדלי ההנהלה יש לחפות בהקרבת האזרחים.
גם חייל הוא ביסודו אזרח.
על החייל לשאוף להקריב עצמו במדינה דמוקרטית רק אם ברור לו כי זה המהלך שבמחיר מחיקת הפרט ימנע נזק לכלל.
אם זו אינה המשוואה, הרי שהפרט הפך עצמו לגפרור לא חשוב.

ברמת שחרור מחבלים תמורת חייל חי, אינני מזהה את הבעיה ככזו. זאת משום שברור לי כי ניתן לנהל מדיניות של לחימה מול אותם מחבלים שישוחררו (והמונח סיכול ממוקד בהחלט קופץ לראש).
אם תענה לי כי מחבל משוחרר יזום פיגוע בו ייפגעו אזרחים- אומר כי מחבלים חדשים עולים לדרגת "מבוקשים" חדשות לבקרים למרות יכולתנו המרשימה בצבירת אסירים בבתי הכלא הישראליים.
משום מהלך העניינים הזה אני מרשה לעצמי להסיק כי אין תוחלת ותועלת בתפישה המבצעית של מעצר, שיפוט ומאסר מבוקשים\מחבלים.
על כן אינני רואה כל פחיתות כבוד או כניעה לטרור בכך שתשונה מדיניות מדינת ישראל, ישוחררו לאלתר כל המחבלים האסורים על ידנו ונקבל את כל מה שמוכנים הפלשתינים לתת בתמורה לאנשיהם.

למה?
משום שמחבל שכלוא אצלנו נהנה מהדברים הבאים:
1. חסינות מלאה מפני חיסול בפעולה מלחמתית.
2. היכולת ללמוד את שפתנו וכן כל תחום כמעט שחפצה נפשו בין כתלי הכלא.
3. היכולת להיוועד עם דומיו ואף יריביו מקרב הפלגים באופן מרוכז.
4. כלכלה מלאה.
5. היכולת לבצע "יישור קו" עם עמיתיו הכלואים, כולל עדכון ברמת התיאוריה ואף רכישת מיומנויות מבצעיות על פי היכולת להשתלם בהן בבית הכלא.

בוודאי יש עוד עניינים שאינני מכיר, אך זו יכולתו של חובבן, עבדכם הנאמן.

אני מציע שוב- המדיניות נגד מי שמרים נשק כנגדנו בכוונת מכוון, צריכה להיות לחימתית ולא פלילית.
אני בהחלט מבדיל בין מה שמקובל בחברה כהתנהגות עבריינית בתוך החברה לבין פעולה מלחמתית. אני נתלה כאן בקשקושים שאולי שאובים מתוך עולם מדעי הרוח אבל לא אכפת לי. כל מה שיכול לשמש כצידוק לשאיפה שלי להגיב בפעולה מלחמתית כלפי מי שנוקטים בפעולה כזו כנגדי, לוקח.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-03-2009, 21:51
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואולי את כל זה נפתור אם נגזור..."

בדיוק בגלל זה מלמדים מאבטח לא לאיים בנשק.
אם אינך מתכוון לבצע, האיש הרע שמולך יחשוף את הבלוף.
זכור- האיש שמתכוון באמת להזיק לך ינסה להערים עליך על מנת להזיק לך. נגדו המלחמה שלך. לא נגד הערס שרק מנפח את החזה וצועק צעקות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-03-2009, 22:15
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא הבנת אותי. נגזור את עונש..."

הבנתי.
לא מתאים לי.
אני רוצה את השבוי שלנו שמחוזק חי עכשיו בחזרה.
אני רוצה מדיניות יוזמת והתקפית בקצב שלנו על מנת להראות לצד השני ולעצמנו שפעולת חטיפה או פשיטה ללקיחת שבויים לא גוררת מיקוח מעמדת שוויון ("בוא נתחלף") אלא מוות ולחימה על ראשי מי שמחליט ומבצע פעולות מלחמה נגדנו.

ישן 09-03-2009, 22:20
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "לא השתכנעתי שזה הפתרון. הרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
למה?
משום שמחבל שכלוא אצלנו נהנה מהדברים הבאים:
1. חסינות מלאה מפני חיסול בפעולה מלחמתית.
2. היכולת ללמוד את שפתנו וכן כל תחום כמעט שחפצה נפשו בין כתלי הכלא.
3. היכולת להיוועד עם דומיו ואף יריביו מקרב הפלגים באופן מרוכז.
4. כלכלה מלאה.
5. היכולת לבצע "יישור קו" עם עמיתיו הכלואים, כולל עדכון ברמת התיאוריה ואף רכישת מיומנויות מבצעיות על פי היכולת להשתלם בהן בבית הכלא.

בוודאי יש עוד עניינים שאינני מכיר, אך זו יכולתו של חובבן, עבדכם הנאמן.

אני מציע שוב- המדיניות נגד מי שמרים נשק כנגדנו בכוונת מכוון, צריכה להיות לחימתית ולא פלילית.
אני בהחלט מבדיל בין מה שמקובל בחברה כהתנהגות עבריינית בתוך החברה לבין פעולה מלחמתית. אני נתלה כאן בקשקושים שאולי שאובים מתוך עולם מדעי הרוח אבל לא אכפת לי. כל מה שיכול לשמש כצידוק לשאיפה שלי להגיב בפעולה מלחמתית כלפי מי שנוקטים בפעולה כזו כנגדי, לוקח.

מסכים ומחזק.

זכור לי שהיחס בין אסירים פליליים לבטחוניים בארץ הוא אחד לשלושה בהתאמה.
גם אם הנתון אינו מדויק מדוע שאזרחי ישראל יממנו מכיסם את כלכלתם של מרצחים או סייענים למרצחים? גם התשת התשתית הכלכלית היא סוג של טרור ולא ברור מדוע טרוריסטים מקבלים הנחה ונשפטים כעבריינים משל היו אזרחי המדינה.

סמיר קונטאר. כיצד ייתכן שבן המוות הזה יצא מהכלא הישראלי עם תואר מהאוניברסיטה הפתוחה והתחתן?!
אחמד יאסין - מדוע נשפט למאסר עולם אם שוחרר כעבור שש שנים, חזר לגיוס מתאבדים והטפה לרצח אזרחים ורק התערבות בוטה של טיל נ"ט שמה קץ לקיומו?
כנ"ל, מרואן ברגותי. מה שווים חמישה מאסרי עולם אם ניתן לבטל את עונשו במחי החלטת ממשלה יחידה?

אין שום תועלת בעונשי מאסר ובמשפט לטרוריסטים ואתה לא צריך שום צידוק, הנעשה כיום הוא בניגוד לכל היגיון בריא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר