לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2009, 13:44
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
אותות מלחמה וצלש"ים של אישים מפורסמים

ונתחיל עם אהוד ברק. אומרים עליו שהוא חייל צה"ל המעוטר ביותר. אפשר להתווכח עם הקביעה הזו או להסכים (מה שווה יותר? ארבעה צל"ש הרמטכ"ל או עיטור הגבורה?)
אני אראה כאן תמונה שלו עונד את האותות שלו ויש כאן בתמונה שתי טעויות:
1. רצף המלחמות אינו נכון, צריך להחליף בין מלחמת ששת הימים ויו"כ.
2. בשורה מעל אותות המלחמה צריך להיות שלושה צל"שים ומעליו צל"ש רביעי לצד עיטור המופת ולא שניים משני צידי העיטור.
להלן תמונה של האותות בסדר הנכון.
בנוסף אהוד ברק קיבל עוד שני אותות: אות מלחמת ההתשה ואות מלחמת לבנון השניה. להלן תמונה שלו מקבל לידיו את אות מלחמת לבנון השניה מידיו של הרמטכ"ל הנוכחי, גבי אשכנזי.
ונוסף לכל זה אהוד ברק קיבל גם את עיטור לגיון הכבוד של צבא ארה"ב (רואים את העיטור בתמונות כדלהלן). וע"פ סדר ענידת האותות, עליו לענוד אות זה בשורה התחתונה.
להלן תמונה של האותות של אהוד ברק במצב אופטימלי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בפעם הבאה, מפורסם נוסף.
יום טוב
אלי

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 22-03-2009 בשעה 14:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2009, 18:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "נו - אז למי מתאים שילוב..."

עד תחילת שנות ה2000 היה אלוף שנשא בגאווה על מדיו את אות מלחמת הקוממיות עם עיטור לוחמי המדינה מעליו וכל המלחמות מאז ועד מלחמת לבנון השניה (שהוא כבר לא זכה לראות).
לא הצלחתי לאתר תמונה שלו עם אות מלחמת ההתשה ונדמה לי שהוא גם מעולם לא ענד אותו אף כי היה זכאי לו.
הנה סידור האותות:
מיהו האלוף?

ישן 22-03-2009, 18:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חביב"

מעניין!
האותו לפי הסדר:
1) אות השומר תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה האות מוענק לכל מי שהיה חבר בארגון השומר בתקופה שמשנת 1909 עד שנת 1920. חלוקת האות החלה בשנת 1981.

2) אות ההתנדבותתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה האות מוענק למי שהתנדב לשירות בגדודים העבריים או לצבא הטורקי בעת מלחמת העולם הראשונה, וכן למי שהתנדב לשירות בצבא הבריטי בעת מלחמת העולם השנייה. חלוקת האות החלה בשנת 1961.

3) אות ההגנה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה האות מוענק לכל מי שהיה חבר ארגון ההגנה והפלמ"ח תקופה של שישה חודשים לפחות בתקופה שמשנת 1920 עד קום המדינה. חלוקת האות החלה בשנת 1958.

4) אות מלחמת הקוממיות תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה האות ניתן למשתתפים במלחמת העצמאות בין 1 בפברואר 1948 ל-10 במרץ 1949 במשך 4 חודשים ברציפות.האות ניתן גם למי שהשתתף בפועל בקרבות, גם אם לא עמד בתנאים שלעיל, למי שהיה מרותק 120 ימים ליישוב ספר ולשליחי רכש והעפלה. האות ניתן גם ליישובים שכותרו או הותקפו במהלך המלחמה.

5) אות מלחמת סיני תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה האות ניתן למשתתפים במבצע קדש (מלחמת סיני) בין 29 באוקטובר 1956 ל-6 בנובמבר 1956 במשך 72 שעות ברציפות.האות ניתן גם לאנשי הסגל הפיקודי של הג"א, אזרח עובד צה"ל ונהג מתנדב של רכב אזרחי מגויס. ב-1958 הוחלט להעניק את האות גם לשוטרים, עובדי שב"כ ועובדי התעשייה הצבאית.

אז מי זה ששירת בארגון השומרים, בגדודים העיבריים, פיקד על ההגנה היה שר הביטחון במלחמת הקוממיות ובמערכת סיני???

ישן 22-03-2009, 19:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173]ע"פ קורות החיים..."

או במילים אחרות, היא לא הייתה זכאית לאות סיני וגם לגבי הקוממיות אני בספק (זה שבנה נהרג במלחמה מעניק לה את האות בקופסה, לא לענידה).
גם לגבי אות ההתנדבות אני לא בטוח שהיא זכאית לו. אנא קרא את הקריטריונים לזכאות שהבאתי למעלה. בזמן מלחמת העולם הראשונה היא הייתה בוועד המנהל של השומר ובשניה הנהיגה את תנועת הפועלות. לא תופס.
משום מה אני זוכר "אות ההעפלה" שאולי היא הייתה זכאית לו אך איני מוצא מידע עליו.

ישן 22-03-2009, 19:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בן גוריון לא היה חבר השומר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל קולת
בעת ועידת סוכות תרס"ח (1907) אירע מאורע אחר, שהבליט את זרותו של בן-גוריון... בשלהי הוועידה כינס ישראל שוחט קבוצת חברים ביפו על מנת להקים את הארגון 'בר-גיורא'. הקשר האישי והרעיוני של הקבוצה למפלגת 'פועלי ציון' קוימו על-ידי יצחק בן-צבי. באופן בולט לא צורף בן-גוריון אל הקבוצה הנבחרת. יתר-על-כן, מקום הריכוז של אנשי המסדר היה בגליל. באותו זמן בקירוב עבר גם בן-גוריון לגליל, אולם הקירבה הגיאוגרפית לא קירבה אותו אל אנשי 'בר-גיורא'. לימים, בשביעי של פסח תרס"ט (כ"א בניסן – 12 באפריל 1909). הוקמה במסחה אגודת 'השומר'. בן-גוריון היה באותו זמן בסג'רה, ואף-על-פי-כן לא שותף בהקמת ארגון השמירה, כשם שלא היה חבר ב'קולקטיב' של סג'רה...
כאמור, בעת שהותו של בן-גוריון בגליל ובזמן המועצה של 'פועלי ציון' נוסדה אגודת 'השומר', אליה לא צורף בן-גוריון, בעוד בן-צבי ורחל ינאית נמנו עם המייסדים. בעת ייסוד 'השומר' במסחה שהה בן-גוריון בסג'רה. אירועי פסח תרס"ט (1909) באזור זה יכלו ללמד אותו על השינוי שחל מאז שהותו שם שנה קודם לכן. הגלים שהיכתה המהפכה בקושטא הגיעו עד הגליל והתסיסו את האוכלוסייה. בן-גוריון השתתף בתגרה ליד סג'רה, שבה נהרגו פועל ואיכר – ישראל קרונגולד, מרכז 'פועלי ציון' בגליל, ושמעון מלמד, המצב הבטחוני בגליל הניע את בן-גוריון להישאר באזור. הוא נשאר בפועל בחווה של יק"א בסג'רה וגם כפעיל בטחוני מחוץ למסגרת השומר. הנה כי כן, אף שבן-גוריון לא שותף בהקמת 'השומר', הוא ראה את עצמו כפעיל בטחוני במסגרת אחרת. לאחר המאורעות בפסח תרס"ט בסג'רה התכנסה, באייר תרס"ט (22 באפריל 1909), אסיפה המורכבת מבאי-כוח הפקידות של יק"א, נציגי האיכרים ונציגי הפועלים. בן-גוריון היה הנציג מסג'רה. האספה החליטה על הצטיידות בנשק ועל חיזוק השמירה והגדלת מספר הפועלים היהודים. החלטה אחרונה זאת שימשה לימים לבן-גוריון ראיה לעתידם של הפועלים במושבות; הם נחוצים מבחינה בטחונית, ונחיצות זאת גברה על שיקולים כלכליים ואחרים, שפעלו נגד העסקתם. באסיפה זאת אף נבחר בן-גוריון לוועד ההגנה האזורי...
האירועים בתוך מפלגת 'פועלי ציון', שבן-גוריון פעןל בתוכה, היו בשלב זה בעיקרם רעיוניים, והאורינטציות של הפעולה התייחסו להגשמה עצמית של חברי המפלגה. מעבר למפלגה, ובמידה מסויימת לברית העולמית, היתה השפעת המפלגה קטנה. 'השומר', שרוב חבריו באו מקרב 'פועלי ציון', היקנה לה ייחוד מסוים והשפעה על חיי היישוב; אולם בן-גוריון היה מסויג ביותר כלפי 'השומר', וההסתייגות היתה הדדית. עם זאת, היה ב'פועלי ציון' ובעיתון 'האחדות' פוטנציאל של תודעה לאומית וארגון פוליטי והם באו לידי ביטוי עם פרוץ המלחמה, ב- 1914.

מקור
נראה שגם אם בן גוריון לא היה חבר השומר הרי שהוא עסק בפעילות ביטחונית זהה והחברות בהשומר נשללה על רקע יריבות פוליטית ואישית עם ישראל שוחט.
גם אם על פי ההגדרה היבשה:
"מי שהיה חבר בארגון השומר בתקופה שמשנת 1909 עד שנת 1920"
בן גוריון אינו זכאי לאות, הרי שנראה שהוא מגיע לו לפנים משורת הדין מכוח פועלו.

בטח שמתם לב שבכל קורות החיים הרשמיים, כולל זה שבאתר משרד רוה"מ, נכתב שבן-גוריון היה ממקימי ארגון השומר.

ואגב, אני מקווה שברור לכולם שהדיון תיאורטי בלבד ואף אחד לא מצפה שמישהו שנפטר ב73 יענוד עאות שחלוקתו התחילה ב81...

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-03-2009 בשעה 19:51.
ישן 22-03-2009, 22:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "למי שייכים אותות אלה?"

התנדבות
לוחם בנאצים
אצ"ל
הגנה (בטח התכוונת הפוך: קודם הגנה ואז אצ"ל)
קוממיות
קדש
ששת הימים
והתשה
בלי יו"כ

כמובן שאני בודק קודם כל את חברי "הנוקמים" שהגיעו מן הבריגדה.
יש אצ"ל אין יו"כ - פוסל את מאיר זורע
יש אצ"ל - פוסל את ישראל כרמי
יש לי תשובה מסויימת אבל אני מעדיף לשמור אותה כחידה בפני עצמה. הסט של האיש הזה היה צריך להיות הרבה יותר נרחב ולהראות, בערך, כך:
כמו שאפשר לראות חסר לו אות ההגנה כך שזה לא מי שאתה כיוונת אליו...

ישן 23-03-2009, 10:23
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
לגבי החייל המעוטר ביותר - תיקון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "אותות מלחמה וצלש"ים של אישים מפורסמים"

הגיע הזמן שלפחות בפורום הזה לא ניגרר אחרי כל מיני פרסומים של אנשי יחסי ציבור.
שני החיילים המעוטרים בעיטורים רמי הדרג ביותר הם שלמה ניצני (מוני) ואביגדור קהלני.

כתבתי על זה בצורה מאוד מפורטת כאן

מספרית גם ברק וגם נחמיה כהן ז"ל קיבלו את מספר הצלשים הגדול ביותר אבל מבחינת הדירוג אין ספק שברק אפילו לא במקום העשרים (ויש עוד כמה לפניו שטרם אושרו לפרסום)

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:07

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר