לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2009, 12:10
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "תצאו מהסרט שלכם, כל חניך..."

אל תהפכו את הדיון עלי ועל מה שאני חושב או מתקשה לקבל, יהיה לכם קשה לכם קשה לנצח בדיון כזה.
תכף גם תספרו לי שהמיונים ליחידות בסירקין הן על בסיס נתונים בלבד ולא על בסיס היכרות אישית.
בכל מיקרה דיברתי על מה שאני חושב אתם מוזמנים לראות בכך תופעה מבורכת בזמן שאני מעקם את אפי, אני גם רוצה להוסיף שאחוז הטייסי קרב שהם צאצאים לבכירים לעומת טייסי תובלה או מכוננים נגיד הוא בעיני סותר מרעית עין של שיויון הזדמנויות (בקרב המסיימים את הקורס). להגיד לכם שאני עשיתי בדיקה של הנושא עם מספרים וכמות התכונות שיתכן ועוברת בתורשה או לא וההצלחה של צאצאים כטייסי קרב לעומת טייסי קרב דור ראשון אני לא לא יכול והמסקנות אליהם הגעתי סובקטיביות לחלוטין מתוך שרות בכנף מבצעית והכרות עם נפלים מכל ממיני שלבים ולכמה תפקידי צ"א.
בכל מקרה אני שמח שהבחור יצא בשלום ומאחל לו המשך שרות פורה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2009, 12:19
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מאחר ואני מכיר, אולי, קצת יותר ממך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "אל תהפכו את הדיון עלי ועל מה..."

אני מאד חולק עליך. מספר רב של בנים לטייסי קרב בכירים (מאד) משרתים כטייסי תובלה. יחד עם זאת כדאי לזכור שמערך התובלה בחיל האוויר קטן ממערך הקרב ולכן יש גם יותר טייסי קרב ולכן סטטיסטית גם מספר בניהם גדול.
אני דווקא ראיתי לא פעם "רמזים" אחרים שבהם אומרים שבנים של בכירים שאינם ברמה מועברים לתובלה ולו רק כדי לתת להם לסיים....... הבל הבלים. מהיכרות אישית - הם ברמה גבוהה והגיעו לדרגות בכירות - בזכות עצמם ולא בזכות שמם. (בטח לא תרצה כאן פרוט שמות, אם כי כבר עלו שמות אחדים בפורום מעת לעת) עובדתית, הרבה בנים של טייסים בכירים הודחו מקורס טייס. איני חולק על כך שהסטטיסטיקה נוטה לטובת כאלו שאבותיהם טייסים - אבל חשוב להבין את הרקע התרבותי, החברתי, ההשכלתי והערכי של האדם כדי להבין את מקורות הצלחתו בקורס.

כנראה שאף אחד לא יבצע בדיקה ומחקר מעמיק על כך, כי זה באמת לא מעניין. הנקודה העיקרית היא שמי שלא טס ברמה הנדרשת - לא נשאר בקורס טייס. לא מסכנים מטוס (ולעיתים איש צוות נוסף ונוסעים) בגלל שמישהו הוא "הבן של".
ישן 26-03-2009, 13:55
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "התשובה היא - לא. לבנים של יש..."

תגיד באיזה תחום אתה עוסק? היכולת שלך לפסוק באמת מעוררת, כדאי לך לבחון קרירה בתחום המשפט או רבנות הלכתית.

עכשיו לענין, אני טענתי שלדעתי תופעה X לא טובה כנגדי טענו כמה אנשים שהתופעה מבורכת, אני מכיר דוגמאות שלכאורה תומכות בדעה שלי והאחרים מכירים דגמאות שלכאורה תומכות בדעתם, כפי הנראה גם להם וגם לי אין אפשרות לבחון את הנושא בצורה יסודית. יתרה מזאת אין בידנו נתונים אם תופעה X היא תוצאה של: 1. מדיניות רשמית 2. האופי הישראלי (=פרוטקציוניזם) 3. תכונות גנטיות הנדרשות מצ"א 4. כל הנ"ל.
אז באמת כל הכבוד לך על הפסיקה.
אגב, זה שהרוב אומר משהו לא אומר שהרוב צודק, זמן רב הרוב חשב שהעולם שטוח כי כך היה מקובל (אני ארהיב עוז ואעשה הקבלה ביני לבין גלילאו), ההבדל הוא כמובן שלא מדובר באמת אבסולוטית ואם שיטות המיון לטייס לוקות מסיבה כזאת או אחרת ורשמית או לא נותנות עדיפות לצאצאי צ"א וכתצואה מכך חיל האויר פספס עילוי אנחנו לא נדע מכך לעולם.
ישן 26-03-2009, 14:13
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "תגיד באיזה תחום אתה עוסק?..."

ח"ל שלא עומד בדרישות הסף לא יגיע גם לגיבוש לא ממש משנה מי האבא/דוד/אח שלו. מי שמגיע לקורס טיס מגיע אך ורק אך סמך הנתונים האישיים שלו, מי שנשאר בקורס נשאר רק בזכות העובדה שעבר את השלבים השונים כולל כל המיונים. ולא חסרות דוגמאות לאף אחד מהשלבים הנ"ל.
היותו של אדם ח"ל אולי תקנה לו את הזכות להישאר בשרות בח"א, באם הודח מהקורס בד"כ - מנסיונם של כמה חברים - הם לא בוחרים באפשרות הזאת, מי שכן בוחרות באפשרות הזאת הן בדרך כלל בנות של שמשרתות בתפקידים כאלה ואחרים וגם במקרה שלהם איפה שיש מיון על בסיס הנתנוים האישיים או מיונים כאלה ואחרים הם אלו שקובעים.
חבל על כל האנרגיה השלילית שאתה מוציא בנושא
ישן 27-03-2009, 05:06
  mizhar mizhar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
לי יש את היכולת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "תגיד באיזה תחום אתה עוסק?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shpringa

עכשיו לענין, אני טענתי שלדעתי תופעה X לא טובה כנגדי טענו כמה אנשים שהתופעה מבורכת, אני מכיר דוגמאות שלכאורה תומכות בדעה שלי והאחרים מכירים דגמאות שלכאורה תומכות בדעתם, כפי הנראה גם להם וגם לי אין אפשרות לבחון את הנושא בצורה יסודית. יתרה מזאת אין בידנו נתונים אם תופעה X היא תוצאה של: 1. מדיניות רשמית 2. האופי הישראלי (=פרוטקציוניזם) 3. תכונות גנטיות הנדרשות מצ"א 4. כל הנ"ל.
אז באמת כל הכבוד לך על הפסיקה.

1. המדיניות הרשמית ובתהליך בשטח - כולם זהים
2. תהליך הפסקת השתתפות מוריד את סוגיית האופי הישראלי לאפס
3 תכונות גנטיות, חברתיות ואופי זהה קיימות
4. כל הנ"ל
ישן 27-03-2009, 15:20
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מודה באשמה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי אין מה לעשות, תמיד יהיה מי..."

כשהבן שלי הגיע זמנו והיה צריך להתגייס "עזרתי" לו להתקבל לאחת מיחידות המשנה שלנו.
מה יצא לי מזה?
שהוא עד היום לא יודע על "עזרה" שלי וכל הזמן הקניט אותי שהם עושים דברים לעומת היחידה שלי...
אבל, זה היה לפני למעלה מ-20 שנה . אז עוד היה "חבר-מביא חבר"
מצד שני חושב שזאת גאווה גדולה לאב, לראות את הבן שלו ממשיך באותו מקום עם הצלחה גדולה יותר.
האם יש משהו רע בכך?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-03-2009, 16:18
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח] האם יש משהו רע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shpringa
תראה, אם הפעלת קשרים כדי שהבן שלך ישרת בנניח בגדוד 101 של הצנחים ולא רובאית 51 של גולני בגלל שאתה היית בצנחנים הרי לא קרה כלום ולא על כך הדיון, הדיון הוא האם המיונים כוללים או בנויים כך שיש העדפה לבנים של צ"א. השאלה היא לא האם אלה שנבחרו הם מוכשרים וראוים אלה אם הם המוכשרים ביותר והראויים ביותר או שמה בחלקם הם מוכשרים מספיק+ וגם בנים של.
הכל מתוך הנחנה שאלה שבהכשרתם מושקעים הכי הרבה משאבים צריכים להיות המתאימים ביותר.

הבן שלי חלה במחלה קשה ולא רצו לגייס אותו בכלל. במצוקתו וגם במצוקתי הקשה כתבתי לרמטכ"ל
והפלא ופלא לאחר כשבוע ימים הבן נהיה חייל לתפארת מדינת ישראל...
(פעם כבר כתבתי באשכול אחר על כך)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 26-03-2009, 05:15
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אם כבר, יש הרבה דמיון בין האירוע הנוכחי לאירוע של אילן רמון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "בנו של אילן רמון נחלץ מתקלת מנוע בקורס טיס"

גם לאילן רמון היתה תאונה בקורס טיס
ההגאים בצוקית שבה הוא והמדריך שלו טסו נתקעו לחלוטין, ההבדל הוא שאז הם לא הצליחו להביא את המטוס לנחיתה בבסיס והצוקית נחתה נחיתת גחון קשה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 26-03-2009 בשעה 05:23.
ישן 26-03-2009, 13:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סתם פרסום מיותר."

נכון. תשובתך כמעט ושכנעה את העורך של אתר החדשות הלא צבאי והכן צהוב שפרסם את הידיעה מלכתחילה.

ממתי חלות שאלות של רלוונטיות על פרסום ידיעה חדשותית בארץ?

לפעמים נדמה שלתפקיד עורך עיתון צריך לעשות מיונים כמו לקורס טיס. זה כנראה היה מקפיץ את הרמה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-03-2009, 13:24
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
נכון, סתם פירסום מיותר
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סתם פרסום מיותר."

מה שלא מעניין זה מי היה החניך
מסתבר שאת התקשורת זה הדבר היחיד שמעניין .
אירועים מהסוג הזה קרו ולא נחשפו בתקשורת בגלל שמין הסתם סממני "האח הגדול VIP" לא היו שם, אבל הפעם יש סקופ, אז האירוע זכה לחשיפה.

ושים לב לדרמה שהוסיפו בכתבה
במהלך אחת הטיסות של אסף רמון במטוס חד מנועי מסוג סקייהוק, נדם מנוע המטוס אותו הטיס. המדריך הסביר לרמון כיצד לתפעל את התקלה. אסף רמון פעל על-פי ההוראות והצליח להנחית את המטוס בשלום בבסיס חיל האוויר בחצרים.

הם ממש יודעים גם מה קרה בקוקפיט...

באוגוסט 2008 נחנכה בבאר שבע "כיכר אילן רמון" במעמד אח"מים , רונה רמון ואסף רמון.
משום מה בכתבה ב Ynet הם שמרו יותר על ב"ש ואילו הפעם פירסמו את שמו המלא וגם את תמונתו אע"פ שזה לא חדש והם פורסמו בעבר לא מעט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:35

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר