לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2009, 15:08
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
סוכל פיגוע: שוטרי מג"ב הרגו מחבלת בדרום

המחבלת הגיעה למקום ופתחה בירי לעבר הש"ג בבסיס מג"ב במקום. השוטרים השיבו באש והרגו אותה
אילנה קוריאל
פורסם: 04.04.09, 14:22
נסיון פיגוע בדרום: לוחמי מג"ב סיכלו פיגוע, והרגו מחבלת שירתה באקדח לעבר הש"ג של בסיסם בצומת שוקת. המחבלת הגיעה בסביבות 14:00 ופתחה באש. שוטרי מג"ב וקציני משטרה השיבו אש והרגו אותה.

מחקירה ראשונית עולה כי האשה הגיעה ברגל לכיוון הש"ג של מג"ב. במרחק מטרים ספורים משם החלה לירות באקדח לעבר העמדה ולעבר המבנים בבסיס, הסמוך לתחנת משטרת עיירות. הש"ג תפס מחסה והמפקד התורן הוזעק. לוחמי מג"ב איגפו אותה וירו לעברה. החבלנים נעזרו ברובוט כדי לבדוק שהגופה אינה ממולכדת. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, יצא למקום.

המשטרה הקימה מחסומים באזור על-מנת לוודא שלא היו עמה משתפי פעולה שנמלטו מהמקום (צילום: אילנה קוריאל)

מוקדם יותר הבוקר, כוח של גולני פתח באש לעבר מספר חמושים שזוהו מתקרבים לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, סמוך לקיבוץ כפר עזה. במהלך האירוע, חצו הכוחות את הגדר והצליחו לפגוע בשניים מהחמושים. מקורות פלסטינים דיווחו כי כתוצאה מהירי נהרג חמוש אחד, ואילו חברו נפצע באורח קשה ומת מפצעיו שעות ספורות לאחר מכן.

לפי הדיווח הפלסטיני, חברי החוליה ניסו להדוף כוח של צה"ל, שניסה להכנס לעומק השטח הפלסטיני. עם זאת, דיווח אחר טוען כי חילופי האש החלו לאחר שחברי החוליה ניסו להניח מטען או לפתוח באש לעבר החיילים. עדי ראייה במקום מסרו כי כוחות צה"ל ירו לפחות שלושה פגזי מרגמה לעבר החוליה.

עוד מסרו הפלסטינים כי צה"ל אינו מאפשר את פינוי גופות החמושים, וכי בשלב זה לא ברור לאיזה ארגון השתייכו החמושים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3696998,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2009, 16:16
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "סוכל פיגוע: שוטרי מג"ב הרגו מחבלת בדרום"

עכשיו הכתבה השתנתה:

"סיון פיגוע בדרום: לוחמי מג"ב הרגו בצהריים (שבת) מחבלת שירתה באקדח סמוך לעמדת הש.ג של בסיסם בצומת שוקת שבדרום. לא היו נפגעים. המחבלת הגיעה בסביבות 13:45 וניסתה להיכנס לבסיס. הש.ג שאל אותה לפשר מעשיה, ואז שלפה אקדח. השוטר הצליח להסיט את ידה, וזו הצליחה לירות כמה כדורים לאוויר.

לאחר שהמחבלת ירתה, התפתח דין ודברים בינה לבין הש.ג, שדיבר עמה בערבית. הוא ביקש ממנה להוריד את האקדח והבטיח שלא יאונה לה כל רע. האשה לא שעתה לפנייתו, ותפסה מחסה ליד העמדה. קצין מג"ב שהגיע למקום מכיוון הצומת - ירה לעברה והרג אותה."

אני רוצה להבין- היא שלפה אקדח, הוא הסיט את היד שלה, היא ירתה באוויר והוא מנסה לשכנע אותה? איפה המכה לראש, בעיטה בחזה, שבירת פרק כף היד? משהו? דיבורים זה מה שיעצור?

ישן 05-04-2009, 00:09
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין שום בעיה, ההסטה מבורכת...."

הוראות הפתיחה באש של המשטרה, מתוך ויקיפדיה:
"הוראות פתיחה באש במשטרת ישראל
שני הסייגים העיקרים לשימוש בנשק חם במשטרת ישראל הם:
סכנה ברורה ומידיית לכוח המשטרתי, או לאזרחים, שעל פי חוק המשטרה, חייבים השוטרים להגן עליהם.
מיצוי כל האמצעים האחרים הזמינים לשוטר לפני ביצוע הירי.
לפני ביצוע הירי חייב השוטר להתריע על כוונתו לירות, לירות כלפי השמים, לירות כלפי רגלי האיום, ורק אז לירות על מנת להרוג. אם במהלך אחד השלבים האלה האיום הופך לסכנה ברורה ומידיית לחיי השוטר או לחיי אזרחים, סכנה שאפשר לנטרל רק באמצעות הריגה, אז השוטר מבצע ירי על מנת להרוג."

ישן 05-04-2009, 19:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מצוין, אני חושב שעצם העובדה..."

נדמה לי שבטוח לקבוע שאדם עם נשק חם שמפגין נכונות לעשות בו שימוש הוא סכנה מוחשית ומיידית לחיים של מי שנמצא בטווח השפעתו.
עם זאת, במידה שהתאור בכתבה נכון, אני קם ומצדיע לשוטר עמד מול אקדח יורה והחליט לפרק את המצב הזה בצורה שונה. יטען מי שירצה שמדובר בצל"ש-טר"ש ואינני מתנגד. עדיין, אם השוטר הזה עמד מול אדם שירה באקדחו, זיהה שהוא יכול לעשות משהו אחר מכדור בראש, למרות שיש לו את הכלי זמין ובמיוחד לאור הטווח- טווח מגע! האומץ, קור הרוח ושיקול הדעת כאן (אם כך זה התרחש) הם מרשימים בכל קנה מידה.

מה שכן, לא ברור לי האם לאחר ההתמודדות עם אותו שוטר המחבלת הוסיפה לירות. אם כן, הרי שכל מה שכתבתי למעלה הוביל את השוטר האמיץ להחלטה שגויה שיכלה בקלות להביא למות אנשים אחרים וזה כבר לא מקובל.

לא תמיד יש חובה להרוג מייד חמוש שיורה. לרוב זה מותר, בוודאי שמומלץ, אך תשימו לב שברוב גופי אכיפת החוק שלנו התיאור למצב כזה הוא "רשאי לבצע ירי קטלני".

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 05-04-2009, 19:35
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני מבין שאתה פורק אקדחים..."

איך הפכת את זה לדיון אישי נגדי אני לא יודע, אבל בוא נחזור שוב:

הש"ג הצליח לתפוס לה את היד לפני שירתה וכך הסיט את האש. עכשיו תחשוב- הוא מחזיק לה את היד, איפה המשך הפעולה? גם בלי לדעת פריקה מקצועית של אקדח מיד של תוקף, שוטר מג"ב לבטח חזק פיזית מילדה בת 16, ויכול לקחת לה את הנשק גם ללא מניפולציה מתוחכמת על מפרק כף היד. אני מניח שתסכים איתי.

שים לב- לא נאמר שהיא פשוט החטיאה, הוא הסיט לה את היד. משמע הוא היה מספיק קרוב בשביל זה.

ואני שואל שוב- למה להמשיך בדיבורים? למה לא לחבוט/לירות/לפרוק אותה? בשתיים משלוש האופציות היא גם הייתה נותרת בחיים, שים לב.

ישן 06-04-2009, 09:44
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
ממש לא
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אסביר לך את זה שוב- מדובר..."

אני מציעה לך לחזור למחברת קורס השיטור הבסיסי שלך,לשיעור הראשון ולראות מהם תפקידי משטרת ישראל .
1)שמירת הנפש והרכוש מפני פעולות איבה
2)שמירת הסדר הציבורי
3)איכפת החוק
(לפי סדר מחייב עד כמה שזכור לי).
אים תדפדף כמה דפים קדימה תמצא שם שהמעצר הוא אמצעי לא מטרה .
לכן שוטר מבצע את תפקידו בצורה טובה כאשר הציבור בטוח ,ומחבלת שממשיכה לירות היא מחבלת שמסכנת את הציבור !!
מה קורה עם המחבל /עברין הוא בעדיפות שניה .

אני מסכים שהשוטר הוא לא ולא צריך שיהיה לוחם קומנדו מסוקס עם רצח בעיניים אבל הוא צריך להיות
איש מיקצוע מיומן וזה מתחיל בהבנה של מה התכלית מה סדרי העדיפות מה הוא כן יכול לעשות ומה לא ומה האמצעים העומדים בידו להשגת התכלית .

מה גם שמג"ב הוא מיסודו גוף צבאי שהוכפף למשטרה בדיוק כדי להוות כוח מיקצועי ללחימה בטרור ולא
כוח שיטורי ,זה שכרגיל במשטרה הקשר בין התוכנית לשטח מיקרי בהחלט הוא ענין אחר.

בשרות הצבאי שלי בכל פעם שעלתה בעיה בתחום מסוים מיד נעשה STOP ,בדיקה והפנמה של הדרוש
שיפור ותיקון מידי ,ואגב אותו דבר קורא גם בעיסוק אזרחי .
כנראה שבמשטרה כל כך רגילים להציג תרוצים במקום תוצאות שכבר אין צורך בכך ,ותראה את האשכול הזה .
אים השוטר היה מחסל את האיום מיד לא הינו מנהלים בכלל את הדיון הזה נכון אוו לא ??

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 06-04-2009 בשעה 09:54.
ישן 04-04-2009, 23:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "גם אם פעלה מתוך מצוקה, את..."

אולי, ואולי היא גנבה אותו מאביה שהחזיק אותו ברישיון כי הוא שוטר או מאחיה הפושע שהחזיק אותו מטעמים פליליים - זה עוד יתברר (ולשם הגילוי הנאות - אני לא מכיר את המשפחה, ואין לי מושג מיהם אביה ואחיה).

אבל מה שמעניין אותי זה למה החייל ניסה להשתלט עליה (אני הייתי יורה בה ישר) והאם היא עדיין היוותה איום לאחר הירי באוויר ונסיגתה לפינה (כשהקצין ירה בה).

ישן 05-04-2009, 10:22
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בחייך......
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "השוטר ניסה להישתלט עליה כי..."

אני רואה פה 3 תרחישים חלופים
1)השוטר מג"ב הזה הוא ששילוב מנצח של קורא מחשבות עם הרב רנגן ביחד עם פיסכולוג ועובד סוצאלי
שדמו מורכב בעיקר מחנקן נוזלי .
אחרת קשה לי להסביר איך בזמן הקצר שהארוע נמשך השוטר הזה הצליח להוציא כל כך הרבה
אינפורמציה על טיב האורע ועל גילה ומצבה הנפשי של המחבלת /פיכופטית .......וכל זה תחת אש.

2)השוטר הכיר את הבחורה אישית וכל הירי מראש היה מכוון כלפי אותו שוטר ספציפית על רקע
אישי/משפחתי.

3) כל הלקחים שנלמדו בפיגועים בישיבת הרב, פיגועי הטרקטור,הגיבעה הצרפתית ופיגועה האחרון בביקעה התמעו לכוחות בצורה שיטחית למטרת כסת"ח בלבד ונשכחו אחרי יומים וחצי והמערכת חזרה לעצמה .

אני אישית נוטה לקבל את תרחישים 2ו3 יותר .
אני רק שואל כמה שוטרים צריכים לההרג אוו להשאר נכים לכל החיים כדי שהמערכת תבין סוף סוף את המשפט של טוקו ב"הטוב הרע והמכוער" ,"שאתה צריך לירות תירה אל תדבר"???

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:37

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר