לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 07:48
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
צבאי חשש בצה"ל: גששים משתפים פעולה עם מבריחים

חיילי צה"ל לאורך הגבול המצרי קיבלו הוראה למדר את הגששים הבדואים. גדוד הסיור המדברי: "אף פעם לא היה מקרה של נאמנויות סותרות

חיילים וקצינים המוצבים על גבול ישראל-מצרים קיבלו בחודשים האחרונים הוראות שלא לעדכן את הגששים הבדואים המוצבים בגזרה על פעילויות מיוחדות של יחידתם. הסיבה: חשש שהם משתפים פעולה עם מבריחי הגבול הבדואים.

"זה אף פעם לא הועבר לנו באופן רשמי, בצורה של פקודה מסודרת", סיפר חייל מילואים שסיים תעסוקה מבצעית באזור גבול מצרים לפני מספר שבועות, "אבל בשקט אמרו לנו שלא לספר לגששים כשאנחנו יוצאים למארבים".

מפקד מחלקה בגדוד מילואים אחר הסביר כי כבר באימון, לקראת התעסוקה, דיברו עמם על כך. "אמרו לנו כי למרות שאנחנו נמצאים בסיורים השגרתיים לאורך הגדר עם גשש בדואי על הג'יפ, ברגע שעושים משהו שהוא לא חלק מהשגרה, כמו מארב או פעילות יזומה, אסור שהגששים ידעו מזה, מכיוון שחלק מהם משתפים פעולה עם מבריחי סמים וזונות, ואם הם יידעו שאנחנו שם בשטח, בשעה מסוימת, לא נתפוס אף אחד".

גם חיילים בגדוד קרבי סדיר שהיו עד לאחרונה בתעסוקה על גבול מצרים סיפרו שהם קיבלו הנחיות דומות, ובחלק מהמקרים אף נמנעו מלרשום את המארבים על לוח הפעילות של הפלוגה.

http://news.walla.co.il/?w=//1465334

-----------------------------------------------

ואני אומר, הגיע הזמן !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 23:54
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "כשאתה מדבר על אחוזים ומספרים..."

כי באופן מפתיע מפרסמים בישראל פעם בשנה בממוצע סיפור של בן מיעוטים שנעצר/נשפט בעוון העברת מידע לחיזבאללה, למשל?
כן, יש גם מספיק חיילים יהודים שמעבירים נשק לידי גורמים עברייניים, ובסוף הם מגיעים גם למחבלים. אפילו כאלה שמוכרים ישירות לפלסטינים. אבל על זה אתה שומע לעיתים רחוקות יותר... אתה ואני יודעים שצה"ל לא יפרסם את הסטטיסטיקה, וכרגע אין לי את היכולת לשלוף את כל הכתבות מהרשת שעוסקות בעוד בן מיעוטים שסרח.

אנחנו חוזרים לאותה נקודה (ומזל [?] שגילגמש חסום כרגע...) שלפיה הרבה מאוד מהבדואים - בעיקר - רואים את עצמם כשכירי חרב ולא הרבה מעבר. אותי הדבר הזה מפחיד יותר מהרבה דברים אחרים. אתה נותן לבן מיעוטים הכשרה צבאית, כשאתה יודע שאין לו שום סיבה לשמור נאמנות למדינה (דופקים אותם בלי סוף, מבחינתם עכשיו גם גונבים להם את האדמות, האבטלה שם תמיד הגבוהה ביותר, רמת החינוך נמוכה, ואתה מכיר את השאר, אני מניח), התוצאה די ברורה. כמו שאמר אחד ממנהיגינו הדגולים (אם הייתי נולד פלסטיני הייתי חמאסניק) - אם הייתי בדואי לא היתה לי שום סיבה להיות נאמן למדינת ישראל, ותמורת מספיק כסף הייתי משתמש בכישורים והידע שצברתי בצה"ל שלי נגד המדינה.

ישן 08-04-2009, 00:18
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב ""גברת, דברי במספרים" - אין לך..."

יש, בלי כל ספק, חיילים יהודיים דתיים בצה"ל שביום פקודה ירימו את נשקם/הכשרתם כנגד החלטות חוקיות שהתקבלו בישראל. עד היום זה קרה פעמיים או שלוש, תקן אותי אם אני טועה. וזה בלי להגיע לפוליטיקה שבוודאי תצוץ כאן בהמשך.
הטענה שגרסה שמרבית יוצאי הישיבות/מכינות/הציבור "הכתום" ינהג כך או פשוט יסרב פקודה בזמן אמת קרסה, עד אז השמיצו בישראל ציבור שלם בלי למצמץ יותר מדי, וחובת ההוכחה היתה על כתפי אותו ציבור.

זה שבדואים נהרגים כדי להגן עלי ועל ישראל זה מאוד יפה; משלמים להם בשביל זה. אם תשלם להם יותר, ייתכן שהם יעלימו עין או יסייעו לך להבריח קצת סמים לישראל, מכיוון שפחות אכפת להם מישראל כמדינה, יותר אכפת להם מהמשפחה והאוכל לילדים. ואני לא מאשים אותם בכלל. כבר נאמר שאין להם הרבה אופציות מחוץ לצבא. אני אצפה מהם לנאמנות אחרי שישראל תדאג להם, כרגע זה לא קורה.

בחיפוש מאוד מהיר מצאתי שני אירועים של בני מיעוטים בשירות קבע (נגד וסא"ל) שהואשמו במגע עם סוכן זר והאשמות דומות, תוך שבמקרה אחד מדובר על שיתוף פעולה עם עוד שני בני מיעוטים.
במקביל, מצאתי שני אירועים של יהודים כאלה, אחד מהם די לוקה בנפשו (פנה לאיראן דווקא, המסכן). זה כבר מציג את הטענה שלי על אחוזים גבוהים יותר על אדמה מוצקה יותר. לגבי מספרים מוחלטים - במשאבים שלי לא ניתן להשיג את המספרים, אבל אני מוכן לשים על כך את ראשי.

אגב, יצא לי להיות במגע עם הרבה מאוד בדואים, כאלה ששירתו, כאלה שמשרתים, כאלה שישרתו, כאלה שלא שירתו ולא ישרתו... רק אחד מהם היה באמת נאמן לישראל כמדינה (או שהיה שחקן יוצא דופן)- הוא דווקא החליט להשתחרר מתישהו משירות קבע ולעשות לביתו בדרכים אחרות.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 08-04-2009 בשעה 00:24.
ישן 09-04-2009, 00:19
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בלי להזדקק לגוגל נזכרתי בטננבאום ובפסיכיאטר. אני מניח כי ניתן למצוא עוד.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש, בלי כל ספק, חיילים..."

יש למצ"ח הוכחות? שיעבירו את החומר לפצ"ר ויעמידו לדין את מי שצריך.

אין הוכחות? סייג לחוכמת מפקדים אמור לכלול נימוס והגינות אפילו לפני השתיקה.

העובדה כי בדואים מקבלים את חיי הצבא יותר ב'שלווה בדואית' מאיתנו לא הופכת אותם לשכירי חרב. יש מקצועות נוחים יותר. איני יודע אם התחככת בלוחמים בדואים אבל מנסיוני האישי - מדובר באזרחים נאמנים, בחילים נאמנים ובחברים נאמנים ואמיצים לנשק.

הפתוי במקצוע הינו רב. עבודה לאורך שנים בקו מגע עם פעילות פלילית עתירת ממון כשהעושים במלאכה יכולים להיות קרובים דתית או לאומית למבריחים ובכל זאת מסופקני אם תמצא 10 מקרי הרשעה מקום המדינה. תמצא כמובן הרבה יותר ממספר זה באתרי ההנצחה ולומר כי הם נפלו מאחר והיו שכירי חרב זה פשטני כמו להגדיר כל חלל צה"ל כ'נפל בגלל שקיבל צו כמו כולם'.

באופן נדיר נחמיה יקר וחביב [באמת ] אני חושב כי אני מכיר מעט את הנושא עליו אתה מדבר ובאופן נדיר עוד יותר אני מוחה וחולק על דבריך.

החיילים הבדואים הינם שותפים מלאים ונאמנים למאבקנו על הארץ. שוטרים סורחים, חילים יהודים סורחים וזה קורה לעיתים גם לבדואים. ההכללה אינה הוגנת.

ישן 09-04-2009, 13:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כי באופן מפתיע מפרסמים בישראל..."

ובכל שנה נעצרים גם חיילים יהודים לגמרי שגונבים נשק, משתעשעים בענייני סמים ומסייעים בדרכים שונות לכוכבי הפשע יקירי השמרנים.

בינתיים גם שום חייל בדואי לא הפנה את נשקו נגד אזרחים ישראלים. חיילים חובשי כיפה דווקא עשו את זה כמה פעמים. בהתנתקות, להזכירנו, היו כמה וכמה הרוגים - כולם מידי יהודים שרצחו ערבים ובשני מקרים סתם הציתו את עצמם למוות כדי למשוך תשומת לב (לא בהצלחה יתרה - מישהו זוכר אותם בכלל?). את מטעני הדמה ומכונית התבערה שנתפסה אני לא סופר אפילו.

יש בעיה עם גשש מסויים? ממדרים אותו, מפעילים נגדו חקירה של משטרה צבאית וכו'. ממילא הסיווג הבטחוני של בדואי שמתגייס לצבא שואף לזה של במבה (ובצדק, לרוב) ככה שיכלתו לגרום נזק נמוכה משמעותית. הרבה פחות משל קצין שגונב טילי לאו או מכוון התקפה נגד החיילים שלו מהחמ"ל.

ישן 07-04-2009, 23:35
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "נו באמת"

בסוף יציאת הנושא הזה לאור היא בלתי נמנעת.
עדויות חותכות ברמת משפטים והרשעות יש כאן ושם לאורך שנות שירות הבדואים בצבאנו. אני רוצה להמשיך להאמין שמדובר בבודדים שרצו לחיות עם שתי נאמנויות. הרבה פחות נעים לי לחיות בהרגשה שהבדואים הם רק עוד מהדורה של הערבים משנות הששים שחייכו ליהודים בגליל ואמרו להם "בבתים שאנחנו בונים בשבילכם אנחנו בסוף נשב".

כל מי שחי מקו קריית גת ודרומה יודע מה זה לא להשאיר רכוש בחצר. ג'יפ. טנדר 4X4. ציוד חקלאי.
כל מי שמטייל ותיק יודע שאין להשאיר רכב בתחילת המסלול ולאספו בסוף היום, או יום המחרת.
כל מי שעושה מילואים בשטחי האש יודע מה היא מהות "איסוף מציאות" ושמירה על ציוד.
שלטים, שלדות, מטרות, ציוד צבאי, רשתות הסוואה צה"ליות שמעטרות אוהלים.

אז מכאן ועד גילויי שת"פ עם הברחות של דברים פליליים על ידי חלק מהאנשים, הדרך לא כה ארוכה. ומכאן ועד ניצול של סיוע "פלילי בלבד" על ידי הצד השני על מנת להחדיר בנתיב פעיל גם אמצעים פח"עיים גם כן המרחק לא גדול.
הרי הבחור שחשב "מה זה כבר עוד כמה בחורות ממולדובה" לא יכול לדעת שבחלק מהשקים יש כסף מזומן, מרעומים, חוברות ודיסקים וכלו'.

וזה גם הקשר לפורום צבא ובטחון.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-04-2009, 00:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "לקרוא את התגובה שלך ולהתבייש שאנחנו חלק מאותו עם"

א. אני עושה הפרדה קשיחה בין דרוזים לבין בדואים, למרות שהיום קיימת שחיקה בנושא ויש לא מעט דרוזים שמזדהים כערבים.
ב. בדואים שמתגייסים לצה"ל הם מבחינתי לגיון זרים. לא זכור לי שהמדינה מתייחסת אליהם מהותית באופן שונה, או שהם מתייחסים לזה באופן שונה. לא מצפה (ולא רוצה) לשמוע מבדואי ציונות ואהבת הארץ והמולדת.
יש לא מעט שכירי חרב שנהרגו במשך השנים בהגנה על אינטרסים של מעסיקיהם. האם זה אומר משהו על עמי המוצא שלהם? אם סקנדינבי שמתגייס ללגיון הזרים הצרפתי נהרג, זה אומר שכל הסקנדינבים נאמנים לצרפת ושורקים את המרסייז בדרך לעבודה?

ישן 08-04-2009, 10:59
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
עם הבדל קטן
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "א. אני עושה הפרדה קשיחה בין..."

א. באיזו זכות אתה עושה הפרדה שכזו ?
ב. לגיון זרים ? למה לפני הגיוס שלהם הם לא היו אזרחים ? הם מקבלים משהו מיוחד בעקבות הגיוס ?
בשביל להיות שכיר חרב צריך לקבל שכר ולא דמי קיום חודשיים ,ופגשתי מספיק חיילים בדואים
בשירות שלי כדי לדעת שישנם כאלה ששירותו מתוך שליחות והרצון להגן על המדינה .
אולי חוסר הנאמנות לפעמים מתקבל בשם הדו משמעיות של המדינה שלא מצהירה חד משמעית
שבני המיעוטים הם חלק מן המדינה ולא יוחזרו לשום מדינה אחרת במסגרת כל הסכם שיהיה ,
כאשר אדם חי באי וודאות שכזו ולא יודע מה עתידו איך אתה רוצה שיהיה נאמן ?
ואף על פי כן ישנם כאלו ששזרו את גורלם בגורלה של המדינה וסיכנו יותר מאשר כמה יהודים אחרים
פה ש"מתים באוהלה של תורה " .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 08-04-2009, 11:25
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הנה חדשות- דת לא משחק כל..."

לך תקרא לחברים הדרוזים שלי ערבים. אם תצליח לחזור כדי לספר לנו על זה, אתה כנראה אדם חזק מאוד.. ההגדרה של האדם היא עצמית, גם אם הסביבה מתכחשת לזה. כמו שדתי זה מי שמגדיר את עצמו כדתי, ולראיה אני מכיר חובשי כיפה שלא מגדירים עצמם כדתיים. אני גם מכיר יהודים שלא מגדירים עצמם כיהודים אלא כישראליים, ואני מכיר לא-יהודים שכן מגדירים עצמם ככאלה. זה נושא שנוי במחלוקת מאוד, אני יודע. אבל זאת הגישה שלי.

אני מכיר אפס בדואים שמשרתים *גם* לשם שמיים ומתוך אמונה בשירות קבע כשירות, והרבה יהודים שכן. מההתרשמות שלי, אצל הדרוזים זה מושרש אפילו עמוק יותר. המשכורת והבטחון הכלכלי (שאיכשהו עדיין קיים) משחקים תפקיד משמעותי אצל כולם, כמובן.

ישן 08-04-2009, 14:36
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי avichai_s שמתחילה ב ""שירות" הוא לא עבודה"

ישנם תיגמולים שאינם חומריים המושכים בני מיעוטים, בעיקר בדואים, לשורות צהל.למשל, נגישות לנשק, המהווה סמל סטאטוס, מרכיב כוח בסיכסוכי חמולות, ו...יופי של אביזר לשימוח הקהל בחתונה של הבן דוד.שמעתי שנשק למטרות פנטזיה מושכר במחירים נאים, והייתי רכז ביטחון שוטף 19 שנה, כך שאפשר להאמין לי. כמו כן,השרות אינו תמיד כה מסוכן , בעיקר בגזרות כמו עמק בית שאן, שם הגששים עסקו בעיקר בציד דורבנים,כשהמילואימניקים ההמומים די לא יודעים איך להגיב. לא אומר שאין סיכון כלל, אבל איפה אין?.ההרוג הראשון שלי בצבא היה גשש שנמחץ תחת הבטשית שלנו כשהתהפכנו מסוללת עפר בזמן ביצוע טישטוש. אנחנו כשיריונאים מנוסים נאחזנו במושבים, והוא פשוט ניסה לקפוץ, והאיפוד שלו ניתפס בכיסא גשש. כמפקד הצוות היה עלי לדאוג לחילוץ האנשים, כולל הנהג שנכנס להיסטריה ורץ לקראת השדמ, להזעקת חילוץ, ואחכ גם להתמודד עם שאר הגששים שאמרו בגלוי, שבגלל שההרוג בדואי לא השקענו בחילוץ.... האירוע קרה בתחילת שנות ה80.מעניין אם יש עליו משהו בכתובים.
ישן 09-04-2009, 13:23
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הייתי בגזרת כפר רופין ירדנה..."

כנראה נגזר עלינו לא להסכים על דבר.אני הייתי החל משנת 78 בגיזרה הזו, וציד הדורבנים היה תופעה נפוצה. הציד התבצע בדכ עם פתיחת הציר,הגשש היה תופס פתאום אזימוט, פותח בריצה, והורג את הדורבן מאמצעות חבטה .בשר הדורבן הינו יקר ביותר, וישנן כנופיות המתמחות בציד הבלתי חוקי שלו. גם בשטחי המרעה שלי הם מנסים לצוד, אגב, בעזרת כלבים המאומנים לכך.לגבי הכפשת עדה שלמה, ובכן, גם אני חשבתי כמוך כשהגענו לגליל לפני 27 שנה. לקח לי בערך 18 שנה,וכ150 אלף שקל נזק ברכוש ובעלי חיים, לשנות את דעתי. לגבי התאונה אותה תיארתי לעיל, האם יצא לך לשמוע עליה מן הגששים בגיזרה?,זה אירע על גדת בריכת דגים ריקה של כפר רופין, צמוד למערכת. חג שמח.
ישן 19-07-2012, 23:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "עם צריכים בית ספר כדי להכשיר גששים"

בויטנאם, אמריקאים לבנבנים עירוניים שימשו כגששים לא רעים בכלל. עניין של סטיגמה ודוגמה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר