לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2009, 17:41
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
תכנית חיסכון ויעול בצה"ל

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3710049,00.html

ציטוט:
צה"ל חוסך: קיצוצים גם בשביזות יום א'

צה"ל הציג צעדי התייעלות, וכדי להפחית תשלום לרכבת עבור נסיעות בשעות השיא עשויים הקרביים להרוויח כמה שעות שינה. כן יקוצצו הליסינג, הדלק והחשמל - קודם כל בבה"ד 1 חנן גרינברג פורסם: 03.05.09, 17:23

בשורה לחיילי צה"ל, בעיקר ללוחמים: ייתכן שכבר בקרוב תידרשו להגיע לבסיסים בימי ראשון לקראת שעות הצהריים, ולא בבוקר. הסיבה: באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) בוחנים צעדי התייעלות וקיצוצים, וכדי לחסוך כ-30 מיליון שקלים מהתשלום לרכבת ישראל נדרשת הפחתה בהיקף החיילים שנוסעים בשעות השיא.

"זה לא יפגע בכשירות המבצעית, ואפילו טומן בחובו צ'ופר ללוחמים", הסביר את התוכנית אלוף משנה אייל הנס, ראש מחלקת תכנון ותקציבים באט"ל. מדובר באחד משורת צעדים במטרה לחסוך כ-100 מיליון שקל בשנה.

זאת, על רקע המאבקים על תקציב המדינה - במסגרתו יידרש כנראה גם משרד הביטחון לקצץ מתקציבו בשנה הבאה.

עוד בנושא התחבורה הציבורית, עומדת "אגד" בראש החברות שמקבלות כ-500 מיליון שקל בשנה עבור נסיעות חינם. באט"ל בוחנים כיצד לצמצם את העלויות הללו. חברות אוטובוסים שנשכרות לצורך הסעת חיילים לאירועים ומשימות שונות, נדרשות מעתה לצרף תדפיס ג'י.פי.אס לחשבונית, על מנת לאמוד את מספר הקילומטרים המדויק שהצריכה הנסיעה.

היבט מרכזי שמדגישים בצה"ל הוא החיסכון בצריכת דלק. באט"ל שמו ליעד קיצוץ של כעשרה אחוזים ולצורך כך הכינו "מפתחות צריכה" על פי סוג היחידה והצורך הצבאי בדלק. עוד בעניין הרכב הופסקה ההתקשרות עם אחת מחברות הליסינג ובמקום זאת הושכרו כ-600 מכוניות, מה שהוביל לפי צה"ל לחיסכון משמעותי.

שקי שינה מעודפים
ומה עם הצבא שצועד על קיבתו? כלל עלות המזון השנתית היא 600 מיליון שקל. מהבדיקות הפנימיות והחיצוניות - על-ידי חברת "מקנזי" הבוחנת את את התקציבים הצבאיים - עולה כי צה"ל רוכש מזון במחירים הטובים ביותר במשק. עם זאת, מדי פעם נבחן רכש בהיקף גדול, כשזה מתאפשר ומשתלם.

באיחור מה, צה"ל גם מתחיל ליישר קו עם המגמה הירוקה. בסיס בבית הספר לקצינים, בה"ד 1, יהיה הראשון שבו יותקנו מכשירים חוסכי אנרגיה כגון בקרי חשמל (מנגנון שיכבה את התאורה בעת יציאת אנשים מהחדר),
דודי שמש במקום דודי חשמל וגם ברזים שפועלים ללא מגע אדם ומספקים כמות מים מדודה.

מי שעומד בראש תהליכי ההתייעלות הוא ראש אט"ל, אלוף דני ביטון - שמטרתו לחסוך בכסף, אך בד בבד לא לפגוע בהיבטים המבצעיים. בין היתר רוכשים באט"ל ציוד עודפים מארצות הברית, כך למשל נרכשו באחרונה 26 אלף שקי שינה בעלות של כחצי דולר ליחידה ו-30 מוניטורים רפואיים - כך נחסכו לפי צה"ל 13 אלף דולרים.

אפשר להיות ציניקנים ולהגיד שזה טיפה בים, ואפשר לחסוך ולצמצם בהרבה מקומות נוספים, אבל עצם העובדה שבצבא מודעים לנושא, זה כבר דריסת רגל בכיוון הנכון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2009, 18:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fik TV שמתחילה ב "תכנית חיסכון ויעול בצה"ל"

הוצאות תחבורה ציבורית:
1. ביחידה מסויימת של חיל המודיעין למדו כבר מזמן את יתרונות התחבורה הציבורית - במקום להזמין אוטובוס ולהסיע את חיילי היחידה מהקריה לכנסים וארועים במחנה גלילות ובחזרה, שולחים את חיילי וקציני היחידה (מאות ויותר!) לנסוע בקו 149 של דן.
אני כמעט לא משתמש בקו הזה, ולמרות זאת בשלוש הפעמים האחרונות שנסעתי איתו האוטובוס היה מפוצץ בקטע שבין הקריה לבין גלילות ולא אסף נוסעים בשלוש תחנות.
אין לי בעיה עם החיסכון. יש לי בעיה עם זה שלא מודיעים לדן שבשעה מסויימת האוטובוס יועמס בחיילים.

2. "בשביל לחסוך בעלויות הרכבת החיילים לא יצטרכו לנסוע בשעות השיא ויחזרו מאוחר יותר בימי ראשון" - מה קרה? אין רכבות במוצ"ש?
הרי לינת החיילים בבסיסים היא זניחה.

ישן 03-05-2009, 18:45
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
רכבות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הוצאות תחבורה ציבורית: 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
2. "בשביל לחסוך בעלויות הרכבת החיילים לא יצטרכו לנסוע בשעות השיא ויחזרו מאוחר יותר בימי ראשון" - מה קרה? אין רכבות במוצ"ש?
הרי לינת החיילים בבסיסים היא זניחה.

אתה רציני? אתה יודע מה המשמעות של זה?
זה אומר שצוות המטבח צריך להיות שם ביום א' בבוקר כדי להכין ארוחת בוקר.
ושמישהו יצליח לעשות משהו מועיל ביום א' !

עוד מעט תגיד שאפשר גם לשחרר את החיילים ביום שישי בבוקר - ולתת חמשושים רק כצ'ופר למי שמגיע

ואז גם תחזיר את הכומתות לראשים
ואת הכובעים למדי השרד של הקצינים
ואת דרגות הנגדים לשעון

ותחייב כל טוראי להצדיע לרב"טים (שלא לומר לטר"שים)

.
.
.
איפה חותמים ?
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 03-05-2009, 18:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "רכבות"

במעט שנותי בצה"ל כמעט לא יצא לי להכיר טבחים שמכינים ארוחת בוקר. במקרה הטוב זרקו כמה ביצים קשות, ירקות לא חתוכים, כיכרות לחם פרוס וגביעי גבינה לבנה על השולחנות והסתלקו.
יש סיכוי שלצה,ל משתלם לתת עוד ארוחת בוקר אחת ולהתחיל להתאמן ביום ראשון ב8:00 במקום ב20:00

ישן 03-05-2009, 22:22
  גפשטיין גפשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.07
מידע אט"ל: בעקבות המשבר הכלכלי – התייעלות מקיפה בצה"ל

יום ראשון, ט' באייר התשס"ט, 3 במאי 2009, 17:55

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הציג היום (א') את השינויים שבוצעו ואת אלה שצפויים לצאת לפועל, במטרה לצמצם את הוצאות הצבא בתחומים השונים. בין התוכניות שנבחנות: הקטנת נסיעותיהם של חיילים קרביים בשעות השיא של הרכבת בתמורה להנחה שנתית בסך 30 מיליון שקלים

ארנון בן-דרור , דו"צ

צה"ל נרתם לצמצום הוצאותיו ולהתייעלות מקיפה בכל תחומי הצבא: בתדרוך שנערך היום (ראשון) לכתבים צבאיים הציג אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) שינויים רבים שנעשים בצה"ל שמטרתם ברורה – חיסכון בכסף.

הבשורה המשמחת לחיילים – כך לפי התכנון – תתבטא בכך שיחידות קרביות רבות תתבקשנה להגיע בימי ראשון לבסיסים בשעות הצהריים ואף מאוחר יותר. השינוי יקטין את נסיעות החיילים בשעות השיא של "רכבת ישראל", ובתמורה תעניק החברה לצה"ל הנחה שנתית בסך 30 מיליון שקלים. בימים אלה מנהל צה"ל משא ומתן מול חברת "רכבת ישראל" ובסופו צפוי השינוי לצאת אל הפועל.

בהתייחס לשינוי זה אמר ראש מחלקת תו"ת (תכנון ותקציבים) באט"ל, אלוף-משנה אייל הנס, כי: "מדובר בעיקר בחיילים ברמות הפעילות היותר קרביות ובהטבת התנאים לחיילים, כי הם יתחילו מאוחר יותר", והדגיש כי השינוי לא יגרור שום פגיעה ביחידות הקרביות של צה"ל, הן מבחינת הפעילות המבצעית והן בשגרת האימונים.

כיום נוסעים חיילי צה"ל בכל קווי האוטובוס וברכבת ישראל בחינם וצה"ל משלם עבור כך כ-630 מיליון שקלים מדי שנה. באט"ל חותרים גם להפוך את התשלום לחברות האוטובוסים, שכיום משולם על-פי חוזה גלובלי, לתשלום פרטני עבור כל נוסע. בעתיד יוכל תשלום מסוג זה להתבצע על-ידי כרטיס אלקטרוני חכם שיוכל לעקוב בצורה מדויקת אחר נסיעות האוטובוס של כל חייל וחייל.

בתחום הרפואה מביעים באט"ל שביעות רצון מן ההתקשרות עם חברת "ביקור רופא", שהקטינה את ההוצאה על אשפוזים בבתי חולים וכעת בוחנים למכר את המעבדות הרפואיות שמופעלות כיום על-ידי הצבא. כמו-כן מצפים כי המחזור הראשון של הפקולטה לרפואה צבאית, שתפעל תחת האוניברסיטה העברית בירושלים ושתספק לצה"ל 75 רופאים מדי שנה, ייפתח כבר בשנת הלימודים הבאה שתחל בסוף השנה.

תחום התזקיקים, בו משקיע צה"ל בכל שנה סכום של למעלה ממיליארד שקלים, צפוי לעבור גם הוא מתיחת פנים משמעותית: צוותים של אט"ל הרכיבו טבלאות לצריכת הדלק של כל כלי הרכב הצבאיים, בהתאם למיקום היחידה שמחזיקה ברכב ולפרופיל התעסוקה שלה. חיילי צה"ל וקציניו יצטרכו להתאים עצמם לטבלאות אלה, שמכוונות לקיצוץ של 10 אחוזים בצריכת הדלק בצה"ל. אחריותם האישית של חיילי צה"ל לנושא תתבטא בעיקר במתן תשומת לב יתרה לבזבוז דלק (השארת המנוע פועל ללא סיבה וכדומה) ועל-ידי הגעה למקומות בנסיעות משותפות.

לשם הקטנת צריכת הדלק נסגרו בשנה האחרונה 21 תחנות דלק בבסיס צה"ל השונים ותחנות נוספות עומדות להיסגר גם-כן. בשנה האחרונה מחזר מרכז הדלק באט"ל 2.5 מיליון ליטרים של סולר, על-ידי מכונות מיוחדות שנרכשו, ובנוסף שוקדים על הכנסתם של מדידים אלקטרוניים שיבדקו כמה דלק נכנס לכל מכלית, כמה יצא ולאיזה רכב. כמו-כן בוחנים את השימוש ברכבים היברדיים וכלי רכב מונעי גז, אך טווח יישומן של תוכניות אלה ארוך יותר.

כחלק מן המגמה הירוקה הכלל-עולמית אותה החליט צה"ל לאמץ בחוזקה, סימן אט"ל את בית-הספר לקצינים, בה"ד 1, כפרויקט ירוק במסגרתו יבחנו במהלך השנה הקרובה כמה וכמה אלמנטים של שמירה על איכות הסביבה וחיסכון במים ובחשמל שייושמו בעתיד בכלל יחידות הצבא, ביניהם: התקנת בקרי חשמל שיכבו את האור באופן אוטומטי כשאין אדם בחדר; התקנת ברזים חכמים שנסגרים ונפתחים באופן אוטומטי בהתאם לחישן שמותקן בתוכם, והתקנת דודי שמש. בנוסף מתוכננת התקנתם של כ-50,000 חסכמים ביחידות צה"ל השונות.

"אט"ל עוסק לאורך שנים בהורדת עלות הקיום, ולאור המשבר הכלכלי בארץ ובעולם הנושא צריך לקבל עוד יותר דגש", אמר אל"ם אייל הנס, "אולם בכל הצעדים אין הרעת תנאים לחיילים, אלא עשיית אותם הדברים בצורה מבוקרת ויעילה יותר".

חשוב לציין כי בשנה האחרונה שכרה מערכת הביטחון את שירותיה של חברת הייעוץ הבין-לאומית "מקנזי", במטרה לייעל את ההתנהלות הכלכלית במערכת הביטחון, ורבים מן השינויים שמיישם כעת אט"ל בצה"ל נעשו תוך שיתוף פעלוה והתייעצות עם החברה, שעבודתה המשותפת המקיפה עם אט"ל תסתיים ב-30 למאי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 03-05-2009, 23:22
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "חבל שמקצצים בזוטות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
מה עם כל כפילויות התפקידים?! מה עם הבזבזנות של האוכל והציוד מה עם התנהלות לא יעילה בעליל תפקידים שלא מועילים בכלום כמו מש"קי חיבוק ונשיקה מה עם להעביר את כל הצבא משטח נדל"ן ששווה מלא כסף וגם תקוע באזור גוש דן רווי הפקקים ויש עוד מלא...

שורה תחתונה מקצצים במה שלא יפגע בנוחות שלהם ....

ספר קצת על כפילויות תפקידים...לא מכיר.
וגם לא מכיר משק"י חיבוק ונשיקה שלא מועלים בכלום...
להעביר את כל הצבא משטחי נדל"ן שעולים כסף? ראשית עושים זאת חלקית, שנית..זה עולה מיליארדים להעביר את כל הצבא מהשטח הזה...ולבסוף, יש עוד איזה שיקול אחד חוץ ממחיר הנדל"ן...
קישקושים בפורום לחוד ומציאות מסובכת של החיים האמיתיים זה לחוד.. (אתה מועלה רשמית לדרגת קולונל מקלדת לאור הרמה הגבוהה של הערותיך והפתרונות המעולים שהצעת ליעול ושיפור, טקס רשמי של עליה בדרגה יבוצע בפייסבוק בשבוע הבא בפיקוד אחד ממנהלי פורום נענע ושלושה טוקבקיסטים בכירים..)
בהצדעה וירטואלית, אמיל

ישן 04-05-2009, 15:44
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אל תהיה מגוכח
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=oplo]מש"קית חינוך..."

תמיד אפשר למצוא תירוצים לכל מיני מהלכים הזויים.
לא התכוונתי שאני לא יודע בדיוק מה היא עושה, אלא התכוונתי שאני לא סגור על השם של התפקיד.
מדריכת אימון גופני לדעתי הוא השם המדויק, הכשרה? תגיד אתה רציני? נראה לך שחסר לצה"ל כח אדם של בנות שיוכלו למלא את התפקיד, התובעני, הקשה, והסיזיפי, של מדריכת אימון גופני? מקצועיות? נראה לי שחברי אותה יחידת מודיעין שיושבים במרכז הארץ יסתדרו בלי אותה מדריכת אימון גופני, מקצוענית ככול שתהיה, ויסתפקו כמו רוב יחידות צה"ל השפויות, במדריכה בסדיר, בוגרת קורס בוינגייט. במשכורת אחת של אותה מדריכה הייתי יכול לסדר אחלה יום כיף לחיילים בודדים מגדוד שלם.

אגב, תן לי לנחש מאיפה אתה בא, לדעתי לא מהצבא הירוק, ואם כן, אז לא מה"מסה" הקריטית של הצבא הירוק, קרי יחידות השונות וכו'. אותה גישה מתנשאת, ואגוצנטרית כשלך מובילה את צה"ל למקומות שאנחנו לא צריכים להגיע אליהם.

נערך לאחרונה ע"י oplo בתאריך 04-05-2009 בשעה 15:49.
ישן 04-05-2009, 16:38

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אל תהיה מגוכח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
תמיד אפשר למצוא תירוצים לכל מיני מהלכים הזויים.
לא התכוונתי שאני לא יודע בדיוק מה היא עושה, אלא התכוונתי שאני לא סגור על השם של התפקיד.
מדריכת אימון גופני לדעתי הוא השם המדויק, הכשרה? תגיד אתה רציני? נראה לך שחסר לצה"ל כח אדם של בנות שיוכלו למלא את התפקיד, התובעני, הקשה, והסיזיפי, של מדריכת אימון גופני? מקצועיות? נראה לי שחברי אותה יחידת מודיעין שיושבים במרכז הארץ יסתדרו בלי אותה מדריכת אימון גופני, מקצוענית ככול שתהיה, ויסתפקו כמו רוב יחידות צה"ל השפויות, במדריכה בסדיר, בוגרת קורס בוינגייט. במשכורת אחת של אותה מדריכה הייתי יכול לסדר אחלה יום כיף לחיילים בודדים מגדוד שלם.

אגב, תן לי לנחש מאיפה אתה בא, לדעתי לא מהצבא הירוק, ואם כן, אז לא מה"מסה" הקריטית של הצבא הירוק, קרי יחידות השונות וכו'. אותה גישה מתנשאת, ואגוצנטרית כשלך מובילה את צה"ל למקומות שאנחנו לא צריכים להגיע אליהם.

קרי יחידות השונות?...זה היה בעברית?
אגוצנטרי ומתנשא כן, אבל לא מוביל את צה"ל לשום מקום , תודה.
סך הכל הערתי על רמת הידע שלך לפני העברת הביקורת שלך...אבל אני רואה שאין עם מי לדבר..
עוד גנרל מקלדת מצחיק..
תהנה חמוד, הגעת למקום הנכון! יש כאן עוד הרבה גנרלי מקלדת כמוך...
קודם הם יורים (ביקורת..) ואח"כ בוכים (אנחנו..מהרמה הנמוכה...).

ישן 04-05-2009, 19:21
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
או קיי בוא אני אתן לך דוגמא
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים]מה עם כל..."

ואני אתעלם מההערות שלך כי הם לא ענייניות
אצלי ביחידה היו 3 נגדים שהיו אחראים על האפסנאות אחד מהם נמצא כבר יותר מ30 שנה בקבע הם אף פעם לא היו זמינים ו90 אחוז מהזמן האפסנאות היתה סגורה בזמן מלחמת לבנון ה2 הגדוד לא קיבל אספקה של סיגריות בכלל למרות שהצניחו ליחידות אחרות פאקטים אתה יכול לחשוב לבד לאיפה הלכו הקצאות הסיגריות של הגדוד ולמה פתאום האפסנאים עברו לעשן וינסטון... אני אפילו לא דיברתי על ציוד צבאי בשווי אלפי שקלים שהיה נעלם באורח פלא ובנסיעות "מבצעיות" לכאורה כדי לקנות טבק לנרגילה...

עוד דוגמה?בתקופה מסויימת היו אצלנו 2 קציני טרור אחד מהם הוחתם לקבע שלישי הוא היה מגיע בקושי פעם פעמיים בשבוע גם זה בלחץ ומקבל משכורת מלאה...

רוצה עוד יש בסיס של יחידה שיושבת במרכז הארץ החיילים שם יוצאים יומיות..יש להם חוגי סלסה,מכון כושר שלא היה מבייש את הולמס פלייס והכל מכספי משלם המיסים ואני מזכיר זה חיילים שחוזרים הבייתה כל יום...רוצה מכון כושר תירשם לאחד כזה...

עוד דוגמא: אחותי שירתה בבסיס ח"א במצפה רמון היא סיפרה שהיו להם כ"כ הרבה פלזמות שלא היה מה לעשות איתם אז הפלזמות האלו פשוט התייבשו במחסן עד שדפקו אותן מהמחסן... תהיה בטוח אגב שאם הית נותן את הפלזמות האלו לגדוד שמוצב בעזה הם לא היו אומרים לך לא...

דוגמא נוספת היו אצלנו ביחידה 3 רכבים יעודיים למטרה מסויימת.. 2 רכבים היו תקינים פיקס ורכב אחד היה מתקלקל תמיד כי הוא היה בן יותר מ40 שנה... הציוד שלנו ממילא היה ברכבים התקינים כי ידענו שאי אפשר לסמוך על הרכב השלישי מה שלא הפריע לפיקוד להכניס ולהוציא אותו ממוסכים אזרחיים אגב... כדי שישב ביחידה כאבן שאין לה הופכין....

בקשר למשקי"ם שלא מועילים בכלום יש לי חבר שתפקידו הצבאי הסתכם בלחלק סדוויצים בחיל האויר בהתחלה חשבתי שהוא צוחק איתי אבל הוא היה רציני זה היה התפקיד שלו....

רוצה פיתרון? שיעשו פיקוח על כל תקן שנותנים לקצין אם צריך את זה או לא...
ושאם אין תפקיד נורמלי לתת לחיל אז שלא יגייסו אותו ....

די בזה שתשאל כל חייל\משוחרר טרי אם לדעתו הצבא הוא גוף יעיל

בקשר להערות האחרונות שלך אני לא ארד לרמה שלך ואציין רק זאת בינתיים אתה זה שרב פה עם אנשים ומנהל רמת שיחה שהיא תת רמה כמו טוקבקיסט מצוי...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 04-05-2009 בשעה 19:42.
ישן 06-05-2009, 00:00
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "או קיי בוא אני אתן לך דוגמא"

ציטוט:
די בזה שתשאל כל חייל\משוחרר טרי אם לדעתו הצבא הוא גוף יעיל

אז בוא נשאל את עצמנו למה צה"ל אינו יעיל כלכלית. למה טעויות שמבקר המדינה, מבקר מערכת הביטחון וכו' הצביעו עליהן חוזרות שוב ושוב?

התשובות שלי:
א. עמדות הכוח, כולל הרמטכ"ל ושר הביטחון, מאויישות בקצינים קרביים שקודמו לפי עבר קרבי, ולא לפי יכולות ניהול; הם רצים בין תפקידי "שטח", כך שכשהם מגיעים סוף-סוף לתפקיד מטה אין להם הבנה אמיתית שנדרשת לניהול יעיל. חלקם מזלזלים בלוגיסטיקה ברמה שמפריעה להישגים מבצעיים, לא רק לחיסכון.
ב. הקצינים הלא-קרביים, מצד שני, נוטים בחלקם לחשיבה "סקטוריאלית" וחושבים בעיקר על טובת הענף/ מחלקה/ חיל בו הם גדלו, ולא על טובת צה"ל. למשל, כשמערכת שניהלתי נקלטה בכמות זעירה בחיל אחר, לא רק שאף אחד שם לא חשב להתייעץ איתי לגביה, אלא היה לי קשה לשכנע את הענף שטיפל בה לתחזק אותה בחיל שלנו (מה שהיה אובייקטיבית הפיתרון המיטבי).
ישן 04-05-2009, 17:07
  yarden.j yarden.j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
יש המון מקומות לייעל

קודם כל - שיתחילו מהרכש:

איחוד תהליכי רכש בכל המערכת,לא ייתכן שהבדלים בין הזרועות יגרמו לכך שלאותו פריט יהיו כמה מכרזים שונים,כמויות שונות ומחירים סופיים שונים.
על פי ההגיון העסקי - כמות גדולה יותר = מחיר נמוך יותר.מצידי שיתחשבנו אח"כ בתקציב בין הזרועות ,שיעבירו שטרי חוב מאחד לשני.

חוק חובת המכרזים - תממשו אותו!פרט לסיבות מאוד מיוחדות או כאשר יש רק ספק אחד למוצר חייבים ללכת למכרזים,המחיר שספק ייתן במכרז יהיה יותר נמוך ממו"מ איתו כאשר הוא יודע שהוא היחיד.

OS (מיקור חוץ) - אני חושב (וגם רואים את זה בשוק היום) שהוצאת פעילות שהיא לא פעילות ליבה החוצה מפחיתה עלויות,להעביר לחברות אזרחיות את מערכי תמיכה שונים (מחשוב,רכב וכו') .

מנהלה:

ביטול הכנסת מערכות ERP לכל זרוע,סגירת מערכות לווייניות (לוגיסטיקה,אחזקה,משאבי אנוש,כספים וכו') והכנסת מערכת כלל צה"לית - ניהול מלאי יעיל יותר,פלטפורמה אחידה לכל הצבא,ניהול משאבי הדרכה,משאבי אנוש,אחזקה וכו' - מערכת ERP טובה יכולה בטווח הרחוק לחסוך הרבה כסף ולו רק אם נסתכל על עלות אחזקה,תמיכה ופיתוח של מערכות לוויניות שונות.

קידום תוכניות ייעול ע"י תמריצים - לעודד את הבסיסים לנצל את המיטב מהתקציב,בסיס שמקבל תמריצים כאלו ידע לנהל את המשאבים שלו,תהיו בטוחים שלא יזרקו אוכל בכמויות שזורקים היום - תכנון הסעדה נכון.
בכל יום נתון לבסיס יש היקף פעילות ידוע שכולל אימונים מתוכננים,מספר אנשים צפוי ופעילויות נוספות,ברמה היומית-שבועית אפשר לתכנן היקף נדרש של מזון -דבר שיחסוך מיליוני שקלים על מזון בשנה.
ניצול יעיל של ציוד - אימונים,הדרכה,לחימה - בהתאם לתוכניות אימונים,כוננויות ותקנים - צריך לדאוג שלא יהיה ציוד שיושב במקום אחד כאבן שאין לה הופכין בזמן שרוכשים אותו למקום אחר (זה גם מתקשר לERP).

תכנון ימי מילואים נכון - זימון מילואימניקים בדיוק למה שצריך ,ז"א - שמירה על היכולות הנדרשות והמסגרת הצבאית שבה ידרשו להפעלה,לטעמי לשים מילואימניק בש.ג/גבעה XYZ זה בזבוז כסף,מאבטח מתקנים (סדיר) יכול למלא את התפקיד,יותר מזה ,מבחינה כלכלית (אובדן ימי עבודה,תשלום ע"י ביטוח לאומי,ציוד,אימון וכו') - להחזיק מאבטח מחברה אזרחית יותר כלכלי.

די לפינוק - ליסינג בצה"ל,אני לא חושב שצה"ל צריך להשוות תנאים להיי טק - הוא לא מסוגל,בגאות - ההיי טק תמיד יציע יותר,בשפל - טוב,נו,עכשיו מספיק שיש עבודה,לא?
הוכח שליסינג הוא הצורה בגרועה ביותר של תחבורה אישית,מבחינה כספית,גודש על הכבישים,עלויות טיפול נלוות (חוסר האחריות שיש לך כלפי אוטו מליסינג מדהים,הוא יכול להישרף ולא יהיה לך איכפת),בנוסף,צימצום בליסינג יקטין גם את הדלק הנצרך,הקילומטרז' המבוצע והכי חשוב - את זיהום האוויר.
בקיצור - גם חסכון וגם אוויר נקי,לא שווה ?

ישן 04-05-2009, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]אההם.. ומהו..."

אמיל, ה"בדיחות" מעופשות יותר מלחם שלפני חודש. אתה רוצה לומר משהו - תאמר. אחרת, תחסוך את ה"שנינות".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-05-2009, 23:22

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אמיל, ה"בדיחות" מעופשות יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אמיל, ה"בדיחות" מעופשות יותר מלחם שלפני חודש. אתה רוצה לומר משהו - תאמר. אחרת, תחסוך את ה"שנינות".

נו מה, משטרת המחשבות חזרה?...עדיף שאני אגיד אשתמש בהומור ובציניות מאשר שאני אכתוב חד משמעית שרמת הפורום היא בריצפה...שבנושאים שאני מבין בהם 80% ממה שנכתב אינו נכון ואני יכול רק להעריך שזה דומה בכל שאר הנושאים....שעצוב להסתובב כאן בין כל גנרלי המקלדת שיורים ביקורת כל היום על כל העולם אבל מקבלים הערה אחת קטנה על רמתם (המקצועית) שלהם ופתאום הדיון הפך בעני כולם ל"נמוך"...
מה שנמוך היום זה הרמה בפורום...אבל מה? מצחיק להסתובב כאן, אז גם את זה אתה הורס לי ידידי?...

ישן 04-05-2009, 23:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אמיל, ה"בדיחות"..."

זה לא הומור ואפילו לא ציניות, ולטעון שמדובר משטרת מחשבות זו עצימת עיניים שבהחלט שמה אותך באותו מקום עם אלה עליהם אתה טוען. אף אחד לא מונע ממך לענות עניינית ואפילו לא עניינית, ויותר ממה שמתאפשר לחלק לא קטן מהאחרים. אתה פשוט לקחת את זה צעד אחד קדימה בחוסר טעם מוחלט.
אתה יכול להחליט להגיב אם אתה רוצה, ולא להגיב אם אתה לא רוצה - בדיוק כמו כל אחד אחר. ובדיוק כמו שאני או אחרים נמנעים מלכתוב בחלק מהדיונים מסיבה זו בדיוק. אבל (!) זה לא מונע מהם להביע את דעתם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-05-2009, 23:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "נו ,אתה יודע..מה שהומור לאחד..."

אני רוצה שתאפשר למצב בו היתה תגובה עניינית לטענה מסויימת להמשיך, ולא לגרור את זה לכיוונים חסרי הטעם (שאתה מתלונן עליהם, אגב), כמו בתגובה הספציפית שלך אליה התייחסתי. מבין מה אני רוצה ממך?

ישן 05-05-2009, 19:17
  yarden.j yarden.j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
ליסינג הוא אכן OS לשוק הרכב
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אההם.. ומהו "ליסינג" אם לא..."

זה לא סותר אף אחת מהטיעונים שהצגתי.
לטעמי אכן צריך להוציא החוצה פעילות שהיא לא בליבת העיסוק של צה"ל או חיונית לתמיכה בפעילות זו(כמובן לאחר בדיקת כל האספקטים,מזמינות,כדאיות ועד שיקולים נוספים).
אבל יחד עם זאת ישנם אספקטים שלטעמי לא נכון שיפעלו כמו שהם פועלים,במקרה זה ליסינג משתי סיבות :

1.אני לא חושב שצה"ל צריך להיות אחראי או לממן צי רכב ענק רק כדי להשוות תנאים מול שוק ההיי-טק האזרחי.
אפשר לצמצם את כמות המכוניות או לעבור לצורה אחרת של מימון נסיעות (לדוגמא החזר מלא/חלקי על דלק והוצאות).

2.הוכח כי בהשוואה בין ליסינג לרכב עם החזר הוצאות - רכב הליסינג ביצע 20-30 אחוז יותר קילומטרז',ז"א יותר כסף,יותר זיהום אוויר שלא לדבר על בלאי ופחת.

יותר מזה,במכרז הליסינג האחרון מערכת הביטחון לא הצליחה לקבל את המחיר שהיא רצתה בהתחייבות ל3 שנים מה שגרר שכירת רכבים לשנה במחירים גרועים.
חברות היי-טק שמנהלות צי רכב של 5K רכבים מקבלות מחירים עדיפים על פני מערכת הביטחון.לא ברור אם זה בגלל חוסר האמון ביכולת צה"ל לשמור על המכוניות,המחשבה על הכיסים העמוקים של המשרד,צורת ההתקשרות הלא מקובלת או בכלל בחירת הרכבים והמפרטים שביקשו,כך או כך - הליסינג בצה"ל לא מראה יתרון מובהק(אם בכלל) על פני אלטרנטיבות אחרות.
עכשיו רק נחכה שחברת הניהול שנשכרה תגיע לזה.

עריכה:
עכשיו ירד לי האסימון למה התכוונת...הכוונה ב OS לרכב הייתה לאחזקת רכבים במוסכים (לא רכבי שרד אלא רכבים מבצעיים) .
התכוונתי ששמירה על כשירות מבצעית או תיקון במוסך אזרחי יעיל פי כמה וכמה מסדנאות מבחינת זמינות,עלות אחזקת מלאי חלפים וימי עבודה ושעות תיקון לרכב,ראיתי מספר סדנאות שהזמן שעבר בין כניסה לסדנא ליציאה נמדד בעידנים גיאולוגיים.

נערך לאחרונה ע"י yarden.j בתאריך 05-05-2009 בשעה 19:24.
ישן 05-05-2009, 23:12
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי yarden.j שמתחילה ב "ליסינג הוא אכן OS לשוק הרכב"

ציטוט:
הוכח כי בהשוואה בין ליסינג לרכב עם החזר הוצאות - רכב הליסינג ביצע 20-30 אחוז יותר קילומטרז',ז"א יותר כסף,יותר זיהום אוויר שלא לדבר על בלאי ופחת.

למען האמת איני מכיר את שוק הליסינג מספיק כדי לחוות דיעה בעניין. אני יכול רק לציין כי רכבי הליסינג החליפו רכבים צבאיים צמודים (שנטחנו חזק מאוד), ושמעולם לא שמעתי על מודל של "החזר הוצאות רכב" בצבא- כלומר, היה ברור שקצינים חסרי רכב נוסעים לדיון ברכב של הרמ"ד/ רע"ן, או לא נוסעים בכלל- לא זכור לי קצין קבע שהיה נוסע ברכב פרטי ומקבל החזרים.
נראה לי שבדיוק כמו בשוק הפרטי, הליסינג הוא מין צ'ופר שניתן לקצינים, בלי קשר הכרחי לנסיעות במסגרת התפקיד. לכן יש טעם למדוד את עלותו רק ביחס לתועלתו בהשארת קצינים בקבע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר