לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: באיזו תמונה את/ה בוחר/ת לאתגר "הכי ישראלי"?
תמונה מס' 1 1 1.25%
תמונה מס' 2 2 2.50%
תמונה מס' 3 2 2.50%
תמונה מס' 4 1 1.25%
תמונה מס' 5 1 1.25%
תמונה מס' 6 0 0%
תמונה מס' 7 44 55.00%
תמונה מס' 8 8 10.00%
תמונה מס' 9 0 0%
תמונה מס' 10 3 3.75%
תמונה מס' 11 1 1.25%
תמונה מס' 12 5 6.25%
תמונה מס' 13 9 11.25%
תמונה מס' 14 0 0%
תמונה מס' 15 3 3.75%
תמונה מס' 16 0 0%
תמונה מס' 17 0 0%
תמונה מס 18 0 0%
מצביעים: 80. אינך רשאי להצביע בסקר זה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2005, 16:07
  biv biv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Gasol שמתחילה ב "איזה מישמש עשית... :-/"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gasol
מי דיבר בכלל על צה"ל כ"צבא הרג" ??

תקרא שוב:

האם אתה רוצה לראות קישור כזה בוטה בין פולחן הדת (של רובנו) לבין כלי הרג מסיבי שכזה ??!
זה מסמל לדעתך את הישראליות ???!!! ככה אתה היית רוצה שיראו אותה ?

לתת למלחמה או לכלי הרג שכזה מעמד של קדושה דתית - זה חולני !

ועכשיו תסביר לי איך בדיוק התמונה הזו נותנת ל"כלי ההרג" [השייך לצה"ל, מה לעשות], קדושה דתית???
חיילים המתפללים ליד טנק נותנים לו קדושה דתית? מקדשים את ההרג?
וכן, חיילים יהודים, שעם כל להט וטורח הקרב מוצאים זמן גם להתייחד עם קונם, לעשות אתנחתא ולא נותנים לכלי המשחית להפריע ליופי שבתפילה, כן, זה ישראלי מאוד בעיני. וזו ישראל יפה מאוד בעיניי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2005, 16:26
  Gasol Gasol אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.05
...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי biv שמתחילה ב "[QUOTE=Gasol]מי דיבר בכלל על..."

ציטוט:
חיילים המתפללים ליד טנק נותנים לו קדושה דתית? מקדשים את ההרג?

תמונה כזאת שמתיימרת לתאר "ישראליות" - אומרת את זה ב-ד-י-ו-ק.

אל תתמם,
לכל צילום יש כוח סמלי גדול. אתה ואחרים לא בוחרים בתמונה הזאת "סתם", בגלל ש"סתם" צולמו חיילים ליד טנק. לסיטואציה יש משמעות סימבולית. והסמליות של פולחן דתי יהודי המבוצע על-יד כלי נשק - מעידה על טומאה! ועל חילול ערכי הדת וערכי הישראליות כפי שאני רואה אותם.
אני לא רואה את הישראליות כמי שמבוססת על תוקפנות צבאית, ועל קידוש התוקפנות באמצעות הדת היהודית. וזה מאוד, מאוד עצוב שכל-כך הרבה אנשים מתייחסים לתמונה כזאת בתמימות, ולא עוצרים לרגע לחשוב מה היא בעצם אומרת עלינו.
ישן 03-04-2005, 16:31
  biv biv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.05
בדיוק את האמת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gasol שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gasol
תמונה כזאת שמתיימרת לתאר "ישראליות" - אומרת את זה ב-ד-י-ו-ק.

אל תתמם,
לכל צילום יש כוח סמלי גדול. אתה ואחרים לא בוחרים בתמונה הזאת "סתם", בגלל ש"סתם" צולמו חיילים ליד טנק. לסיטואציה יש משמעות סימבולית. והסמליות של פולחן דתי יהודי המבוצע על-יד כלי נשק - מעידה על טומאה! ועל חילול ערכי הדת וערכי הישראליות כפי שאני רואה אותם.
אני לא רואה את הישראליות כמי שמבוססת על תוקפנות צבאית, ועל קידוש התוקפנות באמצעות הדת היהודית. וזה מאוד, מאוד עצוב שכל-כך הרבה אנשים מתייחסים לתמונה כזאת בתמימות, ולא עוצרים לרגע לחשוב מה היא בעצם אומרת עלינו.

היא אומרת עלינו בדיוק את האמת
שעם כל הצורך שלנו לעמוד על נפשנו מכל אלו הקמים עלינו לכלותינו בכל דור ודור [תקשיב השנה ל"והיא שעמדה"], איננו מתבהמים, עודמנו שומרים על צביון אנושי ואפילו רוחני.
והרוחניות העומדת לצד [ולכאורה בניגוד] לכלי המלחמה, הם הכי ישראליים שיש.
ספרא וסייפא!
ישן 03-04-2005, 16:45
  Gasol Gasol אינו מחובר  

"האמת" הזו עצובה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי biv שמתחילה ב "בדיוק את האמת"

וזה מה שאמרתי בהתחלה.

אני רואה בזה את חילול הרוחניות, ואת הרס המוסר היהודי שלנו. תפילין וטלית אסור שיראו בכזאת טבעיות כחלק מפעולות הרג. כשאני רואה את החיילים מתפללים לאותו כיוון אליו מופנה קנה הטנק - אני מזדעזע. אין בזה שום סמל ל"ניגוד". זה נראה ממש כמו איחוד בין ערכי הדת לערכי הקרב - ואוי לנו אם זה מה שמסמלת ישראליות !

אני לידיעתך, בחרתי בתמונה מס' 8 המדהימה. עכשיו תחשוב על המשפט היפה הזה שלך:

ציטוט:
שעם כל הצורך שלנו לעמוד על נפשנו מכל אלו הקמים עלינו לכלותינו בכל דור ודור [תקשיב השנה ל"והיא שעמדה"], איננו מתבהמים, עודמנו שומרים על צביון אנושי ואפילו רוחני.

ותגיד לי, לאיזו מן התמונות המשפט הזה מתאים יותר... :-)
ישן 03-04-2005, 17:15
  Gasol Gasol אינו מחובר  

בחרתי בה בגלל מה שא-ת-ה כתבת...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי biv שמתחילה ב "בחירה אישית"

ציטוט:

מגן-דוד שחרוט מזה-זמן, "ציון" העתיקה, החוסים בצילו של מאבטח (לא חמוש!), בכזו ענווה. תראה את הדו-קיום המשעשע והתמים בין מאבטח צעיר, משועמם, חבוש משקפי-שמש (מימין) - לבין סמל המסורת היהודית המתקלפת (משמאל). התמונה הזו היא ממש פיוט לכיבוד ערכי המסורת גם בתקופה המודרנית. איזה תום, איזו צניעות.

הדגשת לי בהודעה הראשונה את "צבא ההגנה לישראל" - ואני בהחלט מעדיף את הישראליות שבתמונת מגן ישראל החילוני-מודרני לצד מגן דוד המסורתי, על-פני תפילין המופנה יחדיו עם קנה של טנק.

נערך לאחרונה ע"י Gasol בתאריך 03-04-2005 בשעה 17:17.
ישן 03-04-2005, 17:58
  amit_hochman amit_hochman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.05
גרפיקה מיצינו!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר חודש מרץ - ה ה צ ב ע ה !"

אישית אני חושב שתמונה 7 היא אמנם ישראלית מאוד אבל לי אישית די נמאס כבר שאת הישראליות שלנו אנחנו מיחסים או לצבא או לדת ובמקרה הטוב לדגל וזהלא שאני מזלזל באף אחד מהדברים האלה אבל הם לא היחידים פה במדינה הזאת ולי אישית מפריע שתמיד הנושאים האלה מקבלים את מרכז הבמה!
יש בנו עוד המון צדדים יפיפ יותר ויופים פחות כמו תמונה 13 שמסמלת לי המון צדדים ברברים ומחוספסים אבל גם נורא אמיתיים וחמים (אני הצבעתי לתמונה הזאת) כל עוד אנחנן נמשיך להעמיד את הצבא והדת במרכז חיינו שם ישאר מקומם! ושוב זה לא שאני מזלזל הם חשובים אבל נמאס לי שהם היחידים!!! ולכן תמונה 7 היא יפה וטובה וגם מיוחדת באיזה שהוא אופן אבל לא יכלתי להצביע עבורה מבחינה מצפונית
ישן 03-04-2005, 22:35
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי amit_hochman שמתחילה ב "מיצינו!"

שמעתי פה הרבה קישקושים.
מישהו פה שיש לו בעיות מוסריות עם תמונה 7 (אותו תומ"ת וחיילים דתיים בתפילה לצידו) שירת בצבא?

תמונה = אמנות.
אני לא מרגיש צורך להסביר למה זו תמונה חזקה.
ולמה דווקא במקום כל כך שחור כמו מלחמה, צילום של קרן שמש כזאת, זה דבר מרגש. ולמה לראות דתיים מתפללים, לבושים בטלית, גורם לנו (החילוניים) להרגיש נפעמים.
וזה דבר שיש רק בישראל, כך שזה עונה לנושא שלנו בצורה מעולה.

למי שיש בעיות עקרוניות עם צה"ל, יש לי בעיה עקרונית איתו.
וזה לא בגלל ששירתתי 3 שנים בצבא.
זה בגלל שזאת המציאות.
ואני לא אוהב לראות, ביקורת על תמונה כל כך יפה, וכל כך מרגשת (שכנראה לא ראיתם אותה במציאות, כי לא הייתם אומרים דברים כאלה), המתייחסת בצורה כל כך שלילית למסר הנוקב שלה.

ראיתם פה תמונות נוקבות לא פחות - עם הזבל הצף במרינה.
ראיתם פה מאבטח לצד מגן דוד, אשר מסמל את המועקה הכבדה ששוררת פה במדינה (למה צריך לאבטח אותנו בתור המדינה שלנו?) וראיתם פה ססמאות "די לכיבוש" שכל כך מראה את השסע בעם שלנו, שלא לדבר על התמונה שהכי התלהבתי ממנה (ונמנעתי מלהצביע אליה בלב כבד בגלל הצילום הלוקה בחסר מבחינה טכנית) של הילדונת עם ה M-16, שכל כך מדגיש את הניגודיות בין אזרחית, ילדה, תמימה, שרק התחילה את שנותיה כאזרחית במדינה, עם נשק שכזה.

אנשים, קחו את האמנות כאמנות.
נסו פחות להשליך עליה שהיא פרובוקטיבית וסורה.
תהנו ממנה. ואם אתם לא מסכימים עם הרעיון של היוצר, כבדו אותו, אמרו את שעל לבכם בצורה מכובכת, והצביעו למי שלדעתכם, מצאים יותר.
סה"כ, כולם העלו תמונות יפות, וההשתתפות ב"תחרות" מבורכת.

מצטער על האורך
חג שמח.

ישן 04-04-2005, 00:57
  Gasol Gasol אינו מחובר  

ג2ר ג2ר...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שמעתי פה הרבה קישקושים. מישהו..."

היופי באמנות הוא היותה רבת-פנים. כל אחד מוצא בה את ההיבט המתאים לתפישת-עולמו, ולוקח עימו את הפרט ההכרתי והרגשי שהוא מבקש לעצמו.

את הכאב שלי הבעתי לא מן הצילום ולא מן הצלם (!!) - אלא מהקישור שלה ל"ישראליות" ומ"הסגידה" (32 מצביעים) לצילום שמציג תשמישי קדושה לצד כלי הרג (אני מעריך שעל כך אין בכלל ויכוח...). אני חושב שהטענה הזו לגיטימית לחלוטין, והסברתי אותה מספיק בהודעות הקודמות. אין לי (וגם לא העלתי...) שום טענה כלפי הצילום הייחודי או כלפי הצלם שתפס אירוע מעניין. יתרה מזו, אני חושב שהוא ראוי לתשבוחות.

בנוסף, הויכוח ביני לבין biv התנהל בצורה מכובדת, בלי ביטויי לגלוג (סטייל "הקשקשנות" שלך) - ואני עדיין מכבד את דעתו השונה וגם את שלך (כזכור לך, לא פסלתי דעה של איש, אלא הבעתי את הכאב הפרטי שלי בלבד). עצם העובדה שאתה מסרב לקבל ביקורת ומתעסק במי שעומד מאחורי המילים, במקום במילים עצמן - מעיד שעדיין לא זכית ליכולת רצינית שכזו.

בכל מקרה, אם התעורר איזה ספק מהדברים שלי, אז אני אומר בפירוש שכל התמונות לדעתי יפיפיות, מאוד ייחודיות ומעידות על רמת בחירה גבוהה מאוד. כל אחת ואחת מהן מרשימה ויכולה להוות בסיס לאין-ספור דיונים... (כמו שציין המנהל)

לדעתי תמונה מס' 8 היא המקסימה מכולן (אמנותית ורעיונית)... , אבל כאמור, כל אחד והשקפת עולמו.

תודה על ההקשבה.
ישן 04-04-2005, 01:28
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Gasol שמתחילה ב "ג2ר ג2ר..."

Gasol:
"בנוסף, הויכוח ביני לבין biv התנהל בצורה מכובדת, בלי ביטויי לגלוג (סטייל "הקשקשנות" שלך) - ואני עדיין מכבד את דעתו השונה וגם את שלך (כזכור לך, לא פסלתי דעה של איש, אלא הבעתי את הכאב הפרטי שלי בלבד). עצם העובדה שאתה מסרב לקבל ביקורת ומתעסק במי שעומד מאחורי המילים, במקום במילים עצמן - מעיד שעדיין לא זכית ליכולת רצינית שכזו."

רק במשפט אחד שלך יש סתירה, בו אתה מתיימר מצד אחד לשמור על תרבות דיון (להבדיל ממני, "סטייל הקשקשנות") ומצד שני, לקבוע עובדה בה אני מוצג בתור אחד שאינו מסוגל לקבל ביקורת, וכאחד שכזה, לא זכיתי ליכולת רצינית להתעסק במילים עצמן. חבל לי לשמוע הכפשות שכאלה, בעיקר בגלל שאתה לא מכיר אותי, ומתקיף אותי באופן אישי, באשר אני מציין כי "שמעתי פה הרבה קשקושים", מה שגם לא נוגע לאף אחד באופן אישי.

לעניין - לדעתי, תומ"ת מייצג פחות "כלי הרג" מאשר רוס"ר M-16 מהסיבה הפשוטה שהוא לא הורג אנשים. רובים ואקדחים הורגים אנשים. בין אם זה טירור, פשע, משטרה, צה"ל, הרשות הפלסתינאית, או כל גורם אחר המורשה לנוע עם נק"ל מסוג זה או דומה. אתה לא שומע על ארטילריה שמפציצה אנשים. זהו כלי לשעת מלחמה, אשר נועד להגן על מדינת ישראל במקרים מאוד מסויימים. אני לא מקבל את הטיעון של דת מיליטנטית. אני חושב שהכלי הזה (שהוא למעשה הרבה יותר תמים מטנק או מטוס מפציץ), הוא ניגוד חזק מאוד לאותם יהודים מתפללים. הם לא נראים לי פנאטיים. הם לא נראים לי כמו חיות שהולכות לצוד להם כמה ערבים באמצעות התותח הגדול. בסה"כ חבורה של יהודים, שנקראו, ובאו בעקבות הקריאה, לשרת את המולדת, ולהגן עליה בתורם.

הצבא והדת מאוד מנוגדים.
אין "דוסים" בצבא, והרבה חבר'ה של ישיבות משתמטים ובורחים ממנו. הרוב הגדול בצבא, הוא יהודי חילוני, בין אם צב"ר ובין אם עולה חדש. ודווקא לראות חבר'ה דתיים, ועוד בטקס כל כך סמלי, לבושים במדים, זה דבר מרגש. וגורם לי, כחייל מילואים, להזדהות ולהעריך את אותם אנשים (שיכלו להשתמט, אבל לא - הם בחרו לשאת בנטל הכללי, ולעשות את העבודה שכולנו עושים). על אחת כמה וכמה, כשהתמונה מציגה אותם במהלך אותו טקס, לצד תותח גדול, שממש מסמל את הצבא, יותר מאשר אם למשל, סתם היו יושבים ליד האוהל, ולצידם כמה רובי M-16.

בתמונה יש המון עומק, שאני מזדהה איתו כאחד שסיים 3 שנים צבא (ואני יודע שיש פה כמה שעוד לא חוו את זה). ואני רואה פה רבדים שאולי חלק לא רואים.
לכן, הצבעתי לתמונה הזאת (ולא לתמונה שלי), ואני באמת חושב, שמועבר שם דבר יפה, מעבר לאיכות הגבוהה של הצילום, יחסית לצילומים אחרים פה (ושוב, אני רוצה לציין שחבל שאיכות הצילום של תמונה 10 בעייתית, כי הייתי ממש שמח להצביע עבורה).

בין הדיעה שלי, לדיעה שלך, מה שבאמת הפריע לי בתגובות פה זה:
ניר: "גם אותי מצער לראות את הצבא או הדת כמייצגים את הישראליות. זה עשוי להיות מקומם אבל אני חושב שיש קשר אדוק בין דת למיליטריזם, למעשה הדת היתה הגורם העיקרי לרוב המלחמות וההרג בהיסטוריה של האנושות. בגלל אותה המצאה ארורה אנשים מנוונים את התבונה, ההגיון והחשיבה העצמאית, לטובת אמונה שהם בני סגולה."

גסול: "אני רואה בזה את חילול הרוחניות, ואת הרס המוסר היהודי שלנו. תפילין וטלית אסור שיראו בכזאת טבעיות כחלק מפעולות הרג. כשאני רואה את החיילים מתפללים לאותו כיוון אליו מופנה קנה הטנק - אני מזדעזע. אין בזה שום סמל ל"ניגוד". זה נראה ממש כמו איחוד בין ערכי הדת לערכי הקרב - ואוי לנו אם זה מה שמסמלת ישראליות !"

עוד מבית היוצר "גסול": "שכל-כך הרבה אנשים רואים ב"ישראליות" כמי שמקשרת בין הדת היהודית לכלי-הרג, או יותר גרוע, כמי שמקדשת את המלחמה בשם הדת.
אני נגעל כשאני רואה כזאת התלהבות פתטית, ואני גם לא מאמין שכל אלה שהצביעו עבור התמונה הזו באמת מסכימים למה שהתמונה הזאת מנסה להעביר.
אותו דבר גם לגבי הבהמיות של תמונה מס' 13. זה לא מייצג את הישראלים שאני מכיר.
מדהים באיזו מהירות אנשים נכנעים לסטריאוטיפים הזולים שמדביקים לנו על המצח
."

לי חבל שההקשר של הדת והרצח/הרג/צבא/כוח/מיליטריזם הוא מה שלקחתם מהתמונה הזאת.
השמצת (גסול) את רוב המצביעים פה וקראת לנו אנשים הנכנעים לסריאוטיפים הזולים שמדביקים לנו על המצח. אתה נגעל מההקשר שאתה פירשת בעצמך. מלחמה בשם דת?!
החיילים האלה הם חיילי מילואים של צה"ל!
צה"ל שייך למדינת ישראל. איזה מלחמת דת? את הפקודות שלהם הם מקבלים מהרמטכ"ל שעד כמה שאני זוכר - חילוני (קיבוצניק) מובהק. שאת הפקודות שלו מקבל משר-ההגנה (שגם הוא חילוני) שמקבל את ההוראות שלו מרוה"מ שגם הוא חילוני.

הארכתי את דברי, ואני שוב מצטער, בלהט הרגע...
כל טוב ידידי. מקווה שלמדת להעריך את האמנות בצורה שונה, גם אם אתה לא מתחבר כל כך לרעיון אותו אתה מפרש.
כי אני פירשתי את זה בצורה הרבה יותר רומנטית, כמו שאתה פירשת את אותו מאבטח לצד מגן דויד בצורה פיותית (לדבריך) ולי, התמונה לא עשתה "וואו". פשוט, לא עשתה (לפחות לא כמו תמונות 10 ו 7).

בוקר טוב.

ישן 05-04-2005, 00:14
  Gasol Gasol אינו מחובר  

פשט ודרש
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "Gasol: "[b]בנוסף, הויכוח ביני..."

אתה מתעקש להתמקד בפירוש של הסיטואציה עצמה - למרות שאין בינינו מחלוקת בקשר לכך. ברור שמדובר בחיילי מילואים העושים שירות נאמן בהגנה על המדינה, מי שלל את זה ? מאיפה אנשים מסיקים בכלל שהתוכן של הודעותיי פוליטי? ציינתי משהו שמעיד בכלל על נטיותיי הפוליטיות ?

אני מבקש לעלות רובד אחד למעלה, לרמה הסמלית יותר של התמונה. "הישראליות" לא מופיעה בתמונה. "הישראליות" היא פרשנות סמלית ולא פשטנית. מה רלבנטי בכלל ההקשר הספציפי של הסיטואציה לויכוח ?! מה קשור עכשיו ממי מקבלים את הפקודות ומאיפה מגיע הרמטכ"ל ???
אני מדבר פה על סמלים, ועל העובדה שיש אנשים הרואים ביחס שבין דת לבין מיליטריזם - משהו ישראלי מוצדק, חיובי ו"טבעי" (אני כנראה לא היחיד, אחד הכותבים פה למטה רואה בזה "מחזה סוריאליסטי" - וזה לא כל-כך רחוק מהביקורת שלי).

באשר לעניין הסטריאוטיפים אני רוצה להבהיר את עצמי. כולנו מכירים מתכניות ההומור את דמות הערס המזרחי, שיוצא כל חג עם משפחתו לבלות בחיק הטבע ו"למנגל". הרעבתנות הבהמית הזאת שאנחנו כל-כך נהנים לצחוק ממנה - היא בעצם סטריאוטיפ שלילי, מכיוון שזהו דימוי שלילי (לפעמים) ולא-מייצג, מאפיין רק חלק מן הישראלים, ולא את "הישראליות" כולה. לכן, הפריע לי שיש אנשים הממהרים להדביק את התווית הזאת על "הישראליות", מבלי לחשוב שאולי איננו מאופיינים כל-כך ע"י דמותו של ילד הפוער את פיו לקראת זלילה...
זו לא מחשבה לגיטימית ? אני ממש, אבל ממש חוטא למציאות ?

אני חושב שפירטתי מספיק את תחושותיי גם פה וגם בשרשור הקודם ובצורה ברורה למדי. אמרתי במפורש (גם מקודם) שאני אוהב את כל התמונות, לא פוסל כל דעה אחרת, ושכל מה שטענתי היה לגבי דעתי בלבד. בכל אופן, אסכם ואומר שאם מישהו נעלב מן הדברים אני מתנצל ומבקש להתייחס לנקודות הענייניות בלבד. בוודאי שלא היתה לי כוונה לפגוע במישהו, אלא להביע דעתי בלבד.

תודה ובהצלחה לכולם

נערך לאחרונה ע"י Gasol בתאריך 05-04-2005 בשעה 00:16.
ישן 04-04-2005, 07:17
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
אני גם חייב להתייחס
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שמעתי פה הרבה קישקושים. מישהו..."

[
וראיתם פה ססמאות "די לכיבוש" שכל כך מראה את השסע בעם שלנו,
]
אני עומד אחרי התמונה הזו. אני מאוד מקווה שההתמונה מנסה לקלוע למושג "הכי ישראלי" - ולא לאיזה תעמולה פוליטית סתמית.
הרעיון מאחורי התמונה הוא האבסורדיות שלנו כמדינה עם ההתלבטות מה יהיה עתיד השטחים.
התמונה צולמה מרחוק יחסית, עם עדשה ארוכה - ומבחינה טכנית - לפחות זה הצליח - הדחיסות
שנותן הזום "דוחס" את הגבולות "הממוספרים" עם הפיתרון הנאיבי "די לכיבוש". גם הדגל שברקע
מוסיף לאבסורדיות של ההתלבטות שלנו בהגדרת גבולות המדינה.
אני יושב מרותק לויכוח שמתנהל באשכול זה - דבר שרק מוכיח עד כמה אנחנו מזוהים עם הבעיות השונות שלנו בחיינו כאן: שירות בצבא, מילואים, נשק המסמל הרג או אבטחת הביטחון שלנו, דתיים-חילונים, כיבוש וזיקה לדת - ועוד ועוד.
בשורה התחתונה - מגוון התמונות שמאחורי הרעיון "הכי ישראלי" - רק מעודד אותי שאנחנו שפויים ושאיכפת לנו. כל תמונה "שווה" אמנם 1000 מילים, אבל גם הויכוח שהתפתח כאן הוא מרתק ומוסיף לענין.
ישן 03-04-2005, 23:07
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
צבא ואבטחה לא מסמלים את המדינה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר חודש מרץ - ה ה צ ב ע ה !"

ממש אחרית הימים.
מה לעשות אנחנו חיים במדינה לא לגמרי נורמלית, לא נורמלי לתת שלוש שנים (או יותר) למדינה, לא נורמלי לפתוח תיק בכניסה לחנות במקום ביציאה ממנה. ואני יכול להבטיח לכם שלא נורמלי לאדם דתי להתפלל כשלידו כלי נשק, על אחת כמה וכמה תומ"ת.
מה לעשות אבל אלו הדברים שיחודיים לנו כמדינה, כמובן שלא לא היחידים אבל הם מהבולטים שישנם.
אני בחרתי דווקא בתמונה 8 שלדעתי מעבירה רעיון דומה אבל פחות מופגן (ופחות דתי אלא יותר לאומי), אולי גם בגלל שראיתי מספיק חיילים מתפללים ליד/ מעל/ בתוך רק"מ צהלי, אבל תחשבו על ההשפעה שתהיה לתמונה כזו על יהודי אמריקאי למשל.

ישן 04-04-2005, 00:14
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile

גם אותי מצער לראות את הצבא או הדת כמייצגים את הישראליות. זה עשוי להיות מקומם אבל אני חושב שיש קשר אדוק בין דת למיליטריזם, למעשה הדת היתה הגורם העיקרי לרוב המלחמות וההרג בהיסטוריה של האנושות. בגלל אותה המצאה ארורה אנשים מנוונים את התבונה, ההגיון והחשיבה העצמאית, לטובת אמונה שהם בני סגולה.
יחד עם זאת יש כאן לא מעט תמונות שמציגות צדדים שונים בישראל: טובים, רעים או טובים בשביל אחד ורעים בשביל אחר. לכולן יש מקום כבוד ומבחינה אמנותית תמונה 7 היא אחת הטובות מהן. כבר כתבתי עליה בעבר שהיא ברמה של מגזינים ובהחלט ראויה להיות חלק מפסיפס מייצג של החברה. בלתי אפשרי להביא תמונה אחת שתקבע מה הכי ישראלי ואולי טוב שכך כי לחברה יש צדדים רבים.

ישן 04-04-2005, 20:42
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05

וואי !! איזה סאגה עשיתם מזה !!!

אני אכתוב את דעתי (האישית והפרטית) בנושא -

לכל מדינה יש צבא. מה לעשות. זה הגזע האנושי המחורבן הזה.
אבל רק אצלינו מתפנים ממלחמה בשביל לעצור ולהתפלל.
לדעתי זה מחזה סוראליסטי.
מכונת הרג (כן - תומ"ת הורג) ולידה חיילים שמפעילים אותה (כן - בשביל להרוג. כהגנה אבל בשביל להרוג) ועדין לא מאבדים את צלם האנוש אלא עומדים ומתפללים.
נאחזים בדת (שלמרות השימוש הציני שעושים בה להצדיק הרג) - עוזרת ושומרת על מסגרת אנושית.

אני לא רוצה לפתח דיון על הדת - פשוט אין צבא בעולם שנעצר להתפלל בצורה כזו.
וזה ישראלי !

איך הגעתם לדיון פוליטי בכלל ?!? זה פורום צילום. אמנות.
פוליטיקה והתלהמויות כאלה - יש פורומים שלמים בפרש רק בשביל זה.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר