לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2012, 08:17
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תלוי בסביבה (מוארת/חשוכה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
תלוי בסביבה (מוארת/חשוכה, אביכה/צלולה), אורך הגל שלו, עוצמה, בהתבדרות ובמאפייני מערכת התצפית.. יש סמנים שנראים עד טווח של עשרות מ' ויש כאלו לטווח של ק"מ ויותר (למשל, על רובי צלפים כבדים). לפי הגודל שלו, הייתי אומר שהוא קרוב יותר לראשונים.

אני שואל על הציין שבתמונה. משום מה נראה לי שיהיה מאוד בעייתי לראות את הנקודה האדומה הקטנה על הרק"מ נע, במיוחד בשדה הקרב ובמיוחד ביום. אני מניח שללא כוונת הציינים כאלה יעילים, במקרה הטוב, רק לטווחים קצרים מאוד, משהו כמו 25 מטר. מטווח כזה קשה לפספס גם עם עניים סגורות.

ציטוט:
הפיתרון הזה מאפשר שחרור מהיר של הסמן, אך מחייב התקנה מדויקת של הבסיס על כל המטולים שאולי ישתמשו בהם. אני הייתי הולך על משהו שמתחבר למסילת הפיקטיני הקיימת, גם במחיר ירידה מסוימת בביצועים ועליה במשקל.

ציין לא מאפשר אומדן מרחק כפי שהכוונת מאפשרת. הוא לא מאפשר (לפי מה שאני רואה) צידוד כדי להתחשב בתנוע וברוח. LAW הוא נש"ק חד פעמי, אז צריך להתקין את הציין לפני השימוש ולפרק אחרי השימוש (אלא אם כן הציין הוא חד פעמי). בקיצור, לא מובן לי מה היתרונות של ציין כזה על מרנ"ט חד-פעמי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2012, 08:55
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]תלוי בסביבה..."

א. הציין מיועד רק ללילה (כתם ניראה ע"י מגביר אור כוכבים של היורה). ביום, כניראה שהכוונת הקיימת טובה דיה.
ב. לדעתי הוא גם לא מיועד לשימוש נגד רק"מ, אלא נגד עמדות בבתים, מאחורי מחסות, רכב אזרחי וכו', בטווחים קצרים יחסית; רוב הגרסאות המודרניות של הלאו (A6, A7, E8, E10) מיועדות לכך, ולא לרק"מ. אלו מטרות שלא ממש מחייבות צידוד ושהכוונת הקיימת לא יכולה לסייע באמדן טווח אליהם. אלו מטרות שקשה לאתר בלילה בעין בלתי-מזוינת, וכניראה שלא ניתן להשתמש בכוונת הקיימת עם מגביר-אור כוכבים. אני הכרתי מתאם כזה לסמן לייזר, שיוצר ביחידה מסוימת, שלא כלל כלל אפשרות קביעת טווח (כלומר, נועד לטווח קרוב בלבד) ועדין נחשב יעיל. גם מסילת הפיקטיני הקיימת על המטולים החדשים מיועדת, לדעתי, בעיקר לירי לילה מטווח קצר חסית.

לגבי החד-פעמיות: הסמן מתחבר ומתפרק בשניה. זה לא שונה מהותית משליפת ניצרה מרקטת RPG לפני כל ירי, למשל. הלאו עדיין קל וזול ממרנ"ט רב-פעמי "תקני" (כלומר, כזה שמסוגל להשמיד טנק מטווח של מאות מ' רבים).
ישן 01-02-2012, 12:19

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. הציין מיועד רק ללילה (כתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. הציין מיועד רק ללילה (כתם ניראה ע"י מגביר אור כוכבים של היורה). ביום, כניראה שהכוונת הקיימת טובה דיה.
ב. לדעתי הוא גם לא מיועד לשימוש נגד רק"מ, אלא נגד עמדות בבתים, מאחורי מחסות, רכב אזרחי וכו', בטווחים קצרים יחסית; רוב הגרסאות המודרניות של הלאו (A6, A7, E8, E10) מיועדות לכך, ולא לרק"מ. אלו מטרות שלא ממש מחייבות צידוד ושהכוונת הקיימת לא יכולה לסייע באמדן טווח אליהם. אלו מטרות שקשה לאתר בלילה בעין בלתי-מזוינת, וכניראה שלא ניתן להשתמש בכוונת הקיימת עם מגביר-אור כוכבים. אני הכרתי מתאם כזה לסמן לייזר, שיוצר ביחידה מסוימת, שלא כלל כלל אפשרות קביעת טווח (כלומר, נועד לטווח קרוב בלבד) ועדין נחשב יעיל. גם מסילת הפיקטיני הקיימת על המטולים החדשים מיועדת, לדעתי, בעיקר לירי לילה מטווח קצר חסית.

הבנתי. לשימוש יעודי ולא כללי.
ציטוט:
לגבי החד-פעמיות: הסמן מתחבר ומתפרק בשניה. זה לא שונה מהותית משליפת ניצרה מרקטת RPG לפני כל ירי, למשל. הלאו עדיין קל וזול ממרנ"ט רב-פעמי "תקני" (כלומר, כזה שמסוגל להשמיד טנק מטווח של מאות מ' רבים).

תלוי בשימוש. השימוש המסורתי במרנ"ט הוא אחד לחייל, בתור נשק נ"ט הגנתי חד-פעמי. במקה כזה ציין לכל לוחם נראה כדבר מיותר. אם מדובר בשימוש יעודי, כמו שימוש עם מא"כ בלילה ולא בתור נקש נ"ט (כפי שאמרת), ע"י פקליסת שנושא כמה מרנט"ים וציין אחד, אז זה יותר הגיוני. אבל אז, לדעתי, כדאי להשקיע במרנ"ט רב-פעמי עם כוונת אופטית משולבת עם מד-טווח לייזר.

ישן 02-02-2012, 13:01

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "האם יש לדעתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
האם יש לדעתך מקום לשפר את הסמן במטול ,ביחידה חכמה יותר שכוללת מד טווח?

לדעתי הרעיון שמאחורי משגרי ה-LAW הוא לקבל נשק הגנתי נגד טנקים לחיילי חי"ר. נשק כזה אמור להיות זול, פשוט לתפעול וקל לנשיאה. אם רוצים מרנ"ט יעודי בתור פק"ל כיתתי, אז עדיף להתשמש במרנ"ט רב-פעמי, כמו למשל השיבוט האמריקאי של RPG-7. הוספת כוונת משוכללת תשפר את הדיוק באופן ניכר, ביום ובלילה, גם בטווח ארוך. בנוסף, מרנ"ט רב-פעמי מאפשר להשתמש בחופשיות רבה ברקטות שונות (למשל: רש"ק חלול נגד טנקים ונגד ביצורים, רש"ק דלק-אוויר נגד חי"ר מחופה וליצירת שריפות, רש"ק נפיץ-רסיסים נגד חי"ר חשוף ומטרות רכות).

ציטוט:
טווח הירי האפקטיבי של הגרסאות שציינת, הם עד 300 מטר וטווח מקסימלי הוא עד 1,000 מטר.

למיטב הבנתי כל המרנט"ים הפשוטים טובים לירי ישיר (אני מניח שזה בסביבות 200 מטר). הטווחים שמעבר מציריכים מיומנות של המפעיל וגם מזל. 1,000 מטר זה, לדעתי, מוגזם. אבל כדאי לשאול מישהו שיש לו ניסיון מעשי בתחום הזה.

ציטוט:
אפשרות נוספת היא, להשקיע בציין לייזר ותחמושת חכמה ומתוכנת שתתביית על כתם הלייזר של הציין.

אני לא חושב שיש טעם לעשות טיל מונחה על בסיס רקטות LAW, כי לדעתי הוא לא יהיה יעיל נגד השיריון של הטנקים המודרניים.

ציטוט:
הצי האמריקאי הזמין ב-2005 אאל"ט 24,000 מטולים, כך שנראה לי שלמטול הנ"ל נכונו חיים ארוכים ואולי הגיע הזמן למיקצה שיפורים יסודי.

אם מסכים עם מה שסירפד אמר.

ישן 02-02-2012, 17:26
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47]האם יש לדעתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
לדעתי הרעיון שמאחורי משגרי ה-LAW הוא לקבל נשק הגנתי נגד טנקים לחיילי חי"ר.
לדעתי זה לא נכון. המטרה של הלאו בימנו אנו, זה לתת לחי"ר מערכת נשק שיורה פגז נפיץ, בעיקר בשטח בנוי וכנגד חי"ר.

נשק כזה אמור להיות זול, פשוט לתפעול וקל לנשיאה.
זה בדיוק הלאו ,שהוא לא נשק יעודי וגם לא כיתתי, הוא למעשה נשק לכל חיל, בעיקר עקב משקל 2-3 ק"ג, פשטות ההפעלה, יעילות, ומחיר זול.

אם רוצים מרנ"ט יעודי בתור פק"ל כיתתי, אז עדיף להתשמש במרנ"ט רב-פעמי, כמו למשל השיבוט האמריקאי של RPG-7. הוספת כוונת משוכללת תשפר את הדיוק באופן ניכר, ביום ובלילה, גם בטווח ארוך. בנוסף, מרנ"ט רב-פעמי מאפשר להשתמש בחופשיות רבה ברקטות שונות (למשל: רש"ק חלול נגד טנקים ונגד ביצורים, רש"ק דלק-אוויר נגד חי"ר מחופה וליצירת שריפות, רש"ק נפיץ-רסיסים נגד חי"ר חשוף ומטרות רכות).
כל מה שכתבת נכון, ולדעתי הקרגו יתאים לתפקיד.

למיטב הבנתי כל המרנט"ים הפשוטים טובים לירי ישיר (אני מניח שזה בסביבות 200 מטר). הטווחים שמעבר מציריכים מיומנות של המפעיל וגם מזל. 1,000 מטר זה, לדעתי, מוגזם. אבל כדאי לשאול מישהו שיש לו ניסיון מעשי בתחום הזה.

אני לא חושב שיש טעם לעשות טיל מונחה על בסיס רקטות LAW, כי לדעתי הוא לא יהיה יעיל נגד השיריון של הטנקים המודרניים.

אם מסכים עם מה שסירפד אמר.
ישן 23-02-2012, 16:49
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "תוכל לפרט על מלחמות פנימיות -..."

מפתח הכלי היה חטיבה אחת.
מפתח רש"ק היה חטיבה אחרת.
כל אחד בתחומו היה מעולה, ביחד זה היה גהינום מאחר והיתה תחרות אישית בין הקבוצות וכל אחד רצה את הבכורה.
הנהלת התעש בזמנו - שנות השמונים במעבר לחברה לא ראתה את הפוטנציאל הגלום במערכת מהסוג הזה מאחר והם היו שבעים ממכירות תחמושת טנקים וארטילריה לכל העולם, ההנהלה נתנה לנערים לשחק וכך זה נראה.

החל משנת 86-87 יכלה להיות מערכת לא מסובכת ויחסית פשוטה לנשק נ"ט מבוסס ב- 300 שהיה מחליף את כל הכלים עד לדראגון בהיבטים של טווח וחדירה ( לא נכנס לנושא הנחייה). וכבונוס רש"ק טנדם נ"ט ובונקרים.
לדוגמא רש"ק 84 מ"מ עם חדירה בפלדת שיריון מעל 620 מ"מ באופן יציב .
הטכנולוגיה של הרש"ק יושמה בכל הקטרים של הרש"יקים שהיו אז בשימוש עם עומק חדירה של 7- 8 קטרים.
הטנד"ם נוסה גם בקטרים של הרש"קים הגדולים שהיו בשימוש ובהצלחה יפה.
לא היה ניתן לבצע אינטגרציה בגלל חוסר המעוף בראיית תעש בהשקעת משאבים וכמו שציינתי כל מיני מלחמות אגו להראות למי יש יותר גדול. זה היה הסגנון.
אני אישית לא מכיר את הדיונים שהתקיימו או לא ברמת הנהלת תעש. אבל אני יודע שברמת החטיבות היה נתק/קצר.
ישן 23-02-2012, 21:43
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא הבנתי את המשפט: [QUOTE]..."

בקרת אש:
הטווח הוא פונקציה של קצב בעירת המנוע. קצב בעירת המנוע מושפע חזק מטמפרטורת הסביבה, לכם אם יש פיצוי בצידוד כפונקציה של תנאי סביבה זה שווה ערך לקצב בעירה זהה ומהירות לוע זהה.
הוזלת מחיר מנוע:
מנוע רקטי חייב להיות בעל הדירות גבוה בביצועים כדי לקבל דיוק טוב, וזאת בעייה בייצור של המנועים הרקטיים. לזה יכול להיות פתרון פשוט על ידי התאמת הבקר ( הכוונת הופכת לכלי בקרה את זה כבר ציינתי קודם). בשנות השמונים פסלו חלק גדול מהתוצרת בגלל שונות גבוה בבעירה במהלך בדיקות הקבלה של התוצרת. והיא נפסלה ( העלעת מחיר המוצר).

רקטה מהירה:
מהירות לוע מקובלת היא כ 200 מ/שנייה, זה לא נקרא שטוח מסלול. תעשה חשבון , מטרה בטווח 500 מטר משך מעוף 2.5 שניות
יש לך נפילה של ( אם אני עדיין זוכר קינמטיקה) כ 30 מטר.אם נניח האומדן שלך היה 400 מטר משך המעוף 2 שניות והנפילה היא כ 20 מטר מכאן פיספסת את המטרה ב10 מטר גובה.
יורה במצב לחץ עם כוונת רגילה יטעה ב 10% באומדן טווח בלי בעיות. (בכוונות שהיו אז).
מכאן שבטווחים להערכתי מעל 300 מטר הגורם העיקרי הוא אומדן טווח וזה ניתן לתיקון פשוט על ידי שימוש במד טווח לייזר היה אז מד טווח לייזר.לא זול אבל היה.

ירי שטוח מסלול נחשב לירי במהירויות הרבה יותר גבוהות, רקטות נ"ט אין להן בדרך כלל מהירויות הרבה יותר גבוהות מ 200- 220 מ/שניה.
אני מקווה שההסבר מניח את דעתך.
ישן 04-02-2012, 06:50
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תודה על הקישור קרן אור.
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]האם יש לדעתך מקום לשפר..."

אכן השיפון הינו מטול שנראה מעולה, והוא מתחרה כנגד המטאדור שלנו על המטול הבא של המארינס שיחליף את ה-SMAW, כמובן עם שיתוף חברות אמריקאיות. חסרון גדול לדעתי הוא שעדיין אין מטול עם רקטה מתוכנתת, פריט שקיים בכל פגז של תותח מ-30 מ"מ ומעלה, וזאת על מנת לאפשר לחימה יעילה יותר כנגד חי"ר. המטול של המארינס נושא רש"ק טרמובריי, והמארינס מחשיבים רש"ק זה כאחד הגורמים לניצחונות בקרבות השטח הבנוי.
ואם כי יש הרבה פיתוח במטולים כגון השיפון למיניהן, הרי חברת טלי הדנית, אאל"ט, ממשיכה לשפר את הלאו הוותיק כמו שציינת למעלה, והופכות אותו לנשק יעיל פי כמה בלחימה בשטח בנוי וגם כנגד רק"מ רך.

M72-E10
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:39

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר