לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2009, 13:25
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע בזמן הקרוב מאוד: הנמ"ר ייקלט סופית בגדוד של גולני

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../09/06/2301.htm

לוחמי גולני עולים על הנמר

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/images/namer-mantak.jpg]

יום שישי, ד' בתמוז התשס"ט, 26 ביוני 2009, 13:15

נגמ"ש המרכבה המתקדם צפוי להיקלט בקרוב בכל כיתה באחד מגדודי חטיבת גולני. בהמשך יוכשרו גם לוחמי גדוד נוסף בכלי החדש. רע"ן חי"ר בביסלמ"ח: "ה'נמר' מאפשר לחי"ר להלחם כשווה, אם לא כמוביל, לצד השריון, מכיוון שהוא ממוגן ומהיר יותר מהטנק ובחלק מהשטחים יש למערכות הנשק שלו יתרון"

בשבועות הקרובים יסיימו לוחמי אחד מגדודי חטיבת "גולני" את הכשרתם בבית-הספר למ"כים ולמקצועות חי"ר (ביסלמ"ח) על נגמ"ש החי"ר המתקדם של צה"ל – ה"נמר". בסיום הכשרתם יתורגל לראשונה ה"נמר" בקנה מידה גדודי.

פלוגה שלישית מאותו הגדוד מוכשרת בימים אלה בביסלמ"ח ופלוגות אחרות כבר סיימו את הכשרתן על הכלי וביצעו תרגילים פלוגתיים שהוגדרו כהצלחה רבתי. הפלוגות הוותיקות של הגדוד עברו הסבה משימוש ב"אכזרית" – נגמ"ש החי"ר הנפוץ בצה"ל – לשימוש ב"נמר", בעוד פלוגת המסלול של הגדוד הוכשרה ישירות על הנגמ"ש המתקדם. כל כיתה בגדוד צפויה להצטייד ב"נמר" משלה, שילווה אותה לאורך השירות כולו.

"הקליטה של ה"נמר" היא הרבה מעבר לציפיות. גם אמינות הכלי וגם אמינות מערכות הנשק שעליו יוצרות ביטחון מלא בכלי", אומר סא"ל גיא ברגר, ראש ענף חי"ר בביסלמ"ח. "ה'נמר' הוא מבחינתנו פריצת דרך ברמה של תהליך היסטורי שקורם עור וגידים, ואנחנו רואים בו לא רק אמל"ח, אלא יכולת חדשה שמהווה מבחינתו מהפכה".

"ה'נמר'", ממשיך סא"ל ברגר, "מאפשר לחי"ר להלחם כשווה, אם לא כמוביל, לצד השיריון, מכיוון שהוא ממוגן ומהיר יותר מהטנק ובחלק מהשטחים יש למערכות הנשק שלו יתרון". באשר למבצע "עופרת יצוקה", בו נוסה לראשונה ה"נמר", אומר סא"ל ברגר כי "במבצע, ה'נמר' נדרש רק לחלק קטן מהיכולות שיש ברשותו, אבל בכל זאת, בנוחות ובעבירות שלו הוא היה הצלחה אדירה".

עם זאת, מדגישים בזרוע היבשה כי נגמ"ש ה"אכזרית" שמשמש את חטיבות החי"ר הוא עדיין נגמ"ש הלחימה העיקרי של חיל הרגלים וכי כך היה גם במבצע האחרון בעזה. לאחר שיסיים הגדוד המדובר את הכשרתו על הכלי יקבל גדוד נוסף בחטיבה את הזכות להכשיר את לוחמיו על ה"נמר".

קישור לקובץ :שם הקישור :כתובת :בחר מגלריית המשאבים
בחר עמוד הקיים במערכת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2009, 13:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "את אותו הדבר בדיוק ניתן לכתוב גם על הנמר"

ולא לשכול שהצריחון של הפומה הוא בכלל צריחון שפותח בארץ ע"י התעשיות הישראליות (יש לי תמונות שאני נמנע מלפרסם), עבר ניסויים על M113 ועל אכזרית ובקרוב מאד יותקן על הנמ"ר לניסוי מבצעי.

ישן 30-06-2009, 09:48
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "את אותו הדבר בדיוק ניתן לכתוב גם על הנמר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
ומה זה הנמ"ר? נגמש חדש דנדש המבוסס על תובת טנק חדש שבפיתוחה יושמו הרבה מאוד לקחים ותפיסות חדשות במיגון הצוות, כולל שריון חדש, תוך הטמעת מערכת הגנה אקטיבית חדשה - "חץ דורבן"

כמו שאמרתי, הנגמ"ש PUMA הוא פיתוח של דור חדש שמשלב מערכות מתקדמות שאין לאף נגמ"ש אחר בעולם, כמו צריח בלתי מאויש ומנוע חדש קל משקל ועוצמתי שתוכנן עבור הנגמ"ש,כמובן הרבה מהערכות הם סודים ביותר, ולא סתם הוא עולה פי 3 מכל נגמ"ש מערבי אחר...

הגרמנים יכלו לקחת נגמ"ש MARDER 1A5 משודרג ולהתקין עליו תותח בקוטר 30 מ"מ, והנה יש לך נגמ"ש ששוקל קרוב ל 40 טון, ממוגן היטב עם עוצמאת אש, וכל זה במחיר שהוא עשירית ממחיר הנגמ"ש PUMA, ובסכום שהוא פחות מחצי סכום העסקה לרכישת 410 נגמ"שים חדשים אפשר לרכוש 1500 נגמ"שים מסוג MARDER 1A5 ...

עכשיו, ממהיבט השיווקי, לא נראה לי שהוא יהיה הצלחה גדולה, כמובן בגלל המחיר הגבוה שלו, אם כי הקנדים התענינו בנגמ"ש , ויתכן שירכשו את הנגמ"ש אחרי שכבר רכשו 120 טנקי Leopard 2a6.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר