לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2009, 14:27
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
פתרון למחסור בכוח אדם: משרתי הקריה יחויבו להתנדב

יום רביעי, ט"ז בתמוז התשס"ט, 8 ביולי 2009, 20:31
חיילי המפקדה בבסיס מטכ"ל יידרשו להקדיש מדי חודש ארבע שעות להתנדבות בבית-החולים. החל מחודש אוגוסט יסייעו המשרתים בהעברת אלונקות, יעודדו חולים ויספקו סיוע בתחומים המתאימים לכישוריהם. בקריה מקווים: החיילים ימשיכו בהתנדבות גם לאחר השחרור

ניר קוסטי

משרתי הקריה יתגברו את עובדי בית-החולים "איכילוב" בתל אביב, ויתנדבו במחלקת השינוע במקום, שסובלת ממחסור בכוח אדם.

כחלק מהתוכנית שיזמו בבסיס מטכ"ל, יחויבו חיילי המפקדה במחנה להקדיש מדי חודש ארבע שעות לפעילות התנדבותית במחלקות השונות של בית-החולים. יישום התוכנית יחל בחודש אוגוסט.

כל חייל יוכל לבחור בעצמו באיזו מחלקה להתנדב, ויקבע את שעות הפעילות בתיאום עם "איכילוב". המשרתים יוכלו לסייע בהעברת חולים או בהובלת אלונקות למקומות שונים בבית-החולים. חיילים נוספים יעודדו את המאושפזים במחלקות הסיעודיות, ואחרים יגישו סיוע בתחומים נוספים אשר יתאימו לכישוריהם.

בשבועות האחרונים התקיים כנס הסברה בנושא ההתנדבות ב"איכילוב", בהשתתפות מנכ"ל בית-החולים, סגל מפקדת הבסיס ועשרות חיילים.

"אנחנו מכירים את המצוקה בבתי-החולים, שמשוועים לכוח אדם. יש שם חולים ללא בני משפחה שאין מי שיישב לידם, או אנשים שמחכים שעות לאלונקה", ציין סגן מפקד מחנה הקריה, סא"ל ליאור גלעד. "הדור של היום אינו דור לא מחונך. אותם אנשים שמתלוננים על הצעירים של ימינו יוכלו מעתה לראות את הנוער של היום על מדי צה"ל עם תג מתנדב בבית-החולים, ולשאוב מהם אור".

הפעילות ההתנדבותית תתקיים מדי שבוע, בין הימים ראשון עד חמישי. על-פי החלטת מפקד בסיס מטכ"ל, אל"ם גולן מימון, 75 אחוז מהפעילות תיעשה על חשבון שעות העבודה של היחידות במחנה, ואילו המשרתים יידרשו להקציב רק שעה אחת מזמנם החופשי לטובת ההתנדבות. בהמשך, ככל הנראה, תשונה חלוקת הזמן, כך שמחצית הפעילות תיעשה בשעות העבודה וכמחצית - בסיום היום.

"אנחנו בטוחים ששגרת הפעילות בבסיס לא תיפגע בגלל שלוש שעות העבודה שיפסיד כל חייל מדי חודש", הדגישו בקריה. בבסיס אף העריכו השבוע כי אם הפרויקט יצליח, ימשיכו חלק מהחיילים בפעילות ההתנדבותית גם לאחר שחרורם.
http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/09/26/2605.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2009, 17:29
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "פתרון למחסור בכוח אדם: משרתי הקריה יחויבו להתנדב"

נכון שהמנוח "להתנדב בפקודה" קצת בעייתי אבל בראיה הכללית אני לא רואה בעיה גדולה בסיפור הזה.
לגיטימי שצה"ל כארגון ציבורי יקצה חיילים לעבודות התנדבות שמסייעות למערכת הבריאות או לחברה ככלל כל עוד לא מדובר על עבודות מזוויעות.
זה כמו עבודות התנדבות אחרות שיחידות רבות נוהגות לבצע ומופיעות בעיתונות כמו עזרה בשיפוץ בתים של קשישים ועוד

בסה"כ מדובר בסוג של התנדבות שרוב החיילים לא היו עושים על דעת עצמם וגם לא היו נחשפים לסוג כזה של עבודה ויש לפעילות זו פן חינוכי.

מה גם שכולנו יודעים שיש אחוז מסוים של אבטלה סמויה בקריה

זה מזכיר לי שבסיום הקמ"ט כולנו "התנדבנו" בפקודה לתרום דם, זה די לגיטימי בעייני.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-07-2009, 20:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "הסיבות הן אולי לא אידיאליות..."

גם אם זו פעולה שבעולם אידאלי אנשים היו מקריבים ע"מ לעשות - ההסבה הזו של חיילים לעובדי קבלן של בית חולים היא לא תקינה בעליל.

חייל לא התגייס בשביל לחסוך כסף לבית חולים - ואין לכך כל קשר ךתפקיד הספציפי אותו הוא יבצע.
למיטב ידיעתי חיילים משמשים כסניטרים בבתי חוים צבאיים.

אם יש צורך וקיימת ההכרה בכך שעבודה בתור סניטר בבי"ח היא כזו שנכון לווסת לטובתה פוטנציאל גיוס, שיפתחו מסלול שירות לאומי שזו תהיה מטרתו. אני בטוח שאוכלוסיות רחבות יהנו ממנו.

ישן 12-07-2009, 05:14

להוסיף על דבריך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה יודע שבתקני איכות של..."

בחברות עסקיות רבות כיום, אם לא הרוב, התנדבות לקהילה מהווה סעיף בהערכת עובד ואף בקידומים והכל מעוגן בכל מני קודים אתיים שהחברות מפרסמות, נבדק ע"י ארגונים ואף מפורסם בדוח ייעודי מיוחד שמפורסם בצמוד לדוחות השנתיים-והכל זה "בהתנדבות".
אם במגזר העסקי מותר לנדב עובדים אז למה בצה"ל שמקדם ערכים של שירות צבאי כתרומה אסור? להיפך

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-07-2009, 18:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה יודע שבתקני איכות של..."

אז מה?
החברות הנ"ל רוצות לייצר תדמית "חברתית" מול הלקוחות שלהן ע"מ לקבל ייתרון על המתחרים.
מיש שמשרת בצה"ל מחזיר למדינה כבר מספיק.
אם קיימת תובנה שיש צורך וחשיבות מספקת ע"מ לגייס אנשים לשמש כסניטרים - אני בעד.
אבל אם אין תובנה כזו - אין שום סיבה שהם יעשו זאת במדים.
וד"א - אני כולי נפעם מאמונתכם ברוח האדם - אבל לעניות דעתי כי רבה רוב הילדים, גם אם יחשפו לפעילות כזוף יעדיפו להישאר בבית, או עם החבר'ה בפאב, מאשר למקות סירי לילה או להסיע חולה עם קתטר ממחלקה אחת לשניה.

ישן 11-07-2009, 19:46
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ממש "מלווה חובה..."

בדיוק!
למה כל מי שלצבא אין רצון לגייסו עקב מגבלות תקנים וכו' של הצבא, לא יישלח למסלול "לך תתנדב" של 100-150 שעות בחודש לפחות?
בשאר הזמן שילמד או יעבוד וישתכר כמה שירצה ויצליח, וישתמט מהגיוס. אבל כך יביא תועלת פי 25 מהזמן במערכות כמו בתי חולים או כל מפעל ציבורי לרווחת הכלל או החלשים שבחברה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 11-07-2009, 22:31
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה במחילה רעיון שנובע מאי-הבנת החרדים.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש לזה התנגדות קשה מצד החרדים..."

אחד מן הח"כים החרדיים (רביץ?) טען פעם שגם אם הייתה עולה הצעת חוק לקבוע את עשרת הדברות כחוקת ישראל, הוא היה מתנגד לה - כי זה היה הופך את עשרת הדברות ל'סתם עוד חוקה', ונותן לביהמ"ש העליון סמכות לקבוע מה הכוונה בעשרת הדברות.

אז גם פה: הם יכולים לטעון בקלי-קלות שהסירוב ליוזמה כזו הוא מפני שהיא פותחת פתח: היום ללימוד תורה, ומחר יגייסו אותם ואחרי הגיוס יסגרו את היחידות, או יביאו את קצין חינוך ראשי או הרב הראשי לצה"ל לכפות עליהם תוכן לימוד.

לא שאני בעדם, אבל אני חושב שיש הבדל בין להתנגד לדרך שלהם ובין לא להבין אותה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 12-07-2009, 00:55
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אבל הוא לא יהיה הרמטכ"ל, ולהם יהיו תירוצים עקביים למדי,
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "נו, הם יתנגדו לזה גם אם משה..."

וחזרנו לנקודת ההתחלה: כל המאמץ הזה יביא אותנו בדיוק למקום בו אנחנו היום.

אם באמת ירצו לחולל מהומה, אפשר יהיה להכריז על פטור מלא של *כל* תלמידי הישיבות במשך, נניח, חמש השנים הקרובות (כלומר, לפטור חמישה מחזורים מלאים של תלמידי ישיבות מן הצבא. שניים שכבר שם, ועוד שלושה שלא*.
אם באמת הצבא שומר אותם בישיבה, אז הפטור מוגבל-הזמן הזה ישבור את המערכת בצורה די רצינית, ועד שיסתיימו חמש השנים יהיה מקום לעבודת מטה...

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 11-07-2009, 21:01
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "..."

טוב,

אם כבר כתבת את זה אז כן, מסלול שירות לאומי צריך להיות, בדיוק כפי שכתבת, חלופה לגיטימית.

למעשה אולי לא צריך אפילו לקרוא לזה חלופה. שירות צריך להיות חובה לכולם וניתן לבחור בשירות צבאי או לאומי. האורך צריך להיות שווה וכך גם רמות המחויבות והתגמול.

אפשר לעשות המון עם שירות לאומי. זו יכולה להיות פלטפורמה לאנשים מסוימים להתמקצע או לפתח מיומנויות, ניתן לדרג בהתאם לרמת השירות כפי שבצבא מדרגים לוחמים ותומכי לחימה ואפשר אולי גם לפתח מסלולי המשך לאנשים שמוצאים מקומם במערכת.

השירות יכול גם להעשות בתוך או בקרבת הקהילות. באמת שאין סיבה שתושב עכו ימצא עצמו בבי"ח באשקלון.

אבל הנקודה החשובה ביותר היא ששירות כזה, בסופו של דבר, ייטיב קודם כל עם קהילות בהן יש אחוז גבוה של משתמטים/פטורים. שירות אמיתי יאפשר לאנשים הללו להשתלב השתלבות מלאה בחיי המדינה מבלי להתפשר על ערכי הקהילה שלהם. יתרון נוסף הוא שניתן יהיה להחזיר למשרתים הטבות שונות שנפסלו בשנים האחרונות בבתי משפט על הבסיס שהשירות הצבאי לא היה פתוח לכולם.

ככל שחושבים על זה יותר כן ניתן למצוא עוד ועוד יתרונות והגיע הזמן שמישהו בכנסת ירים את הכפפה הזו ברצינות וראוי שהדבר יעשה של בסיס מפלגתי רחב ככל האפשר מימין ומשמאל.

ישן 12-07-2009, 05:37

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "..."

ראשית צריך להתאים את הפעילות למציאות, כיום הסיכוי שההצעה שלך תתממש נמוכים ביותר מסיבות פוליטיות גם מכיוון מהגזר החרדי וגם מכיוון המגזר הערבי-מי רוצה להעביר חוק שיכריח את בוחריו לשרת בשירות לאומי או בכל מקום אחר, מה גם שחלק מאותם בוחרים מקבלים כסף בלי לעבוד.

שנית, אל אף שצה"ל פוטר מיזמתו חלק מהמלש"בים משירות אין לצה"ל אינטרס להציע מסלול לשירות צבאי שיהווה לחלקים נרחבים באוכלוסיה, אני לא חושב שלצה"ל יש אינטרס להציע "חלופה לגיטימית" לשירות צבאי שתהפוך ליעד לכל מי שלא בא לו להתנתק מהאזרחות ולהיות מוצב באיזה חור-גם אם הוא חילוני.
מה גם שזו עדיין אפליה שחלק משרתים באזרחות וחלק מסכנים את חייהם או מבצעים שירות צבאי בגלל השתייכות מגזרית.

שנית, גם אם היה מסלול של שירות לאומי כפי שאתה מציע ה זה עדיין אין פסול בכך שצה"ל מערב חיילים בתרומה לקהילה, זה בפירוש פעילות חינוכית שתורמת חברה ואף לא חורגת ממטרתו של מה"ל וערכיו.

ההתנגדות לפעילות הזו של צה"ל לא מביאה בחשבון שלמעשה אין כיום אפשרות לשירות לאומי כפי שהצעת ולכן צה"ל אכן ממלא חורים אבל בדרך חיילים נחשפים לפעילות ערכית ותחום שהם אולי לא היו נחשפים אליו

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-07-2009, 09:38
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Morozov שמתחילה ב "רעיון יפה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Morozov

...אין כל פסול בכך שכל הג'ובניקים שמסיימים ב-14:00* יתנו עוד כמה שעות מזמנם היקר בבית החולים.
*אינני אומר זאת כהתרסה, אלא כציון עובדה (עברתם פעם באזור עזריאלי בשעה הזו? יש זרם חד-סיטרי של חיילים אל מחוץ לקריה)...

לא הייתי מתייחס לטפשות/לרוע (מחק את המיותר) , אלמלא היית מציין אותו כ-"עובדה"...
שירתתי בקריה שנים לא מעטות מתוך ה-28 שעשיתי במדים . שעות העבודה שלי , כמו של מאות
ויותר חיילים וחיילות השייכים לאותו תחום שבו עסקתי היו הרבה יותר ארוכות משל מרבית האזרחים שאני מכיר (הפתגם הצה"לי "מצאת החמה עד צאת הנשמה" די מתאים לתחום הזה...) .
נכון , יש גם לא מעט "אוכלי חינם" בקריה , אבל על כל "חייל דמי" שמגיע ב-10:00 והולך ב-14:00
(מישהו הזכיר "כדורגלנים" ?) - יש מאות רבות שנמצאים במשרדים 12 שעות ויותר .
לא מתפקידי להגן עליהם , אבל השמצות כוללניות מרגיזות אותי ואינן במקומן...

בנוסף- אני מתנגד לרעיון של הגדרת "שירות לאומי" לבנים שיספק מענה מוגדר לחוסרים אזרחיים אלו ואחרים.

לא טענתי שמטרת "השרות הלאומי" היא לספק מענה לחוסרים אזרחיים . זהו ערך מוסף .
מטרת "השרות הלאומי" , לטעמי , היא לתת חלופה לגיטימית לשרות במדים ,
שרות שרמת ההשתמטות ממנו בקרב הנוער היהודי החילוני הולכת ועולה (מי שחשב/חושב
שזו תופעה אופיינית רק לחרדים/ערבים , חי באשלייה וטומן ראשו בחול...) .

אני סבור שעל כמה שיותר בני נוער בחברה הישראלית לעבור את החוויה של לבישת מדי צה"ל מדי יום במשך שלוש שנים. זו חוויה שמחזקת את תחושת השייכות ללאום ומשפיעה על עיצוב דמות הנער להמשך.

בראייתי , שרות צבאי אינו "חווייה" - אלא ערך מוסרי , והייתי רוצה שכך יהיה גם
"השרות הלאומי" (בגילי המתקדם אני מרשה לעצמי לרצות דברים שפעם לא הייתי מעז...) .
יתר על כן , "בניית" תחושת שייכות ו-"עיצוב דמות הנער" הם מתפקידיה המובהקים
של מערכת החינוך (שמתחילה עוד בבית ההורים...) , ולא של צה"ל .

ישן 12-07-2009, 21:14
  Morozov Morozov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=Morozov] ...אין כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Morozov

...אין כל פסול בכך שכל הג'ובניקים שמסיימים ב-14:00* יתנו עוד כמה שעות מזמנם היקר בבית החולים.
*אינני אומר זאת כהתרסה, אלא כציון עובדה (עברתם פעם באזור עזריאלי בשעה הזו? יש זרם חד-סיטרי של חיילים אל מחוץ לקריה)...

לא הייתי מתייחס לטפשות/לרוע (מחק את המיותר) , אלמלא היית מציין אותו כ-"עובדה"...
שירתתי בקריה שנים לא מעטות מתוך ה-28 שעשיתי במדים . שעות העבודה שלי , כמו של מאות
ויותר חיילים וחיילות השייכים לאותו תחום שבו עסקתי היו הרבה יותר ארוכות משל מרבית האזרחים שאני מכיר (הפתגם הצה"לי "מצאת החמה עד צאת הנשמה" די מתאים לתחום הזה...) .
נכון , יש גם לא מעט "אוכלי חינם" בקריה , אבל על כל "חייל דמי" שמגיע ב-10:00 והולך ב-14:00
(מישהו הזכיר "כדורגלנים" ?) - יש מאות רבות שנמצאים במשרדים 12 שעות ויותר .
לא מתפקידי להגן עליהם , אבל השמצות כוללניות מרגיזות אותי ואינן במקומן...

בכל הכבוד הראוי, אני מפציר בך לקרוא שנית את דבריי.התכוונתי בדבריי לאותו חלק שמסיים את עבודתו ב-14:00. אני מכיר היטב את בסיס הקריה ושגרת פעילותו - רבים מחבריי משרתים בבסיס הקריה ונמצאים שם מצאת החמה ועד צאת הנשמה וגם אני העברתי שם פרק נכבד בתנאים דומים. ועם זאת-מאות חיילים אחרים, בעיקר מיחידות המפקדה, מסיימים את כל חובותיהם ב-14:00.
אין בדבריי משום רוע, ואני נפגע מכך שאף בחרת לייחס להם "טפשות". אין בדבריי, חלילה, השמצות כוללניות ודברייך הם שאינם במקום.

בנוסף- אני מתנגד לרעיון של הגדרת "שירות לאומי" לבנים שיספק מענה מוגדר לחוסרים אזרחיים אלו ואחרים.

לא טענתי שמטרת "השרות הלאומי" היא לספק מענה לחוסרים אזרחיים . זהו ערך מוסף .
מטרת "השרות הלאומי" , לטעמי , היא לתת חלופה לגיטימית לשרות במדים ,
שרות שרמת ההשתמטות ממנו בקרב הנוער היהודי החילוני הולכת ועולה (מי שחשב/חושב
שזו תופעה אופיינית רק לחרדים/ערבים , חי באשלייה וטומן ראשו בחול...) .

טענתך ברורה- אולם אינני מקבל אותה. אני סמוך ובטוח כי הוא אשר משתמט משירות צבאי, ישתמט גם משירות לאומי. לפיכך, אין בכך משום "חלופה".

אני סבור שעל כמה שיותר בני נוער בחברה הישראלית לעבור את החוויה של לבישת מדי צה"ל מדי יום במשך שלוש שנים. זו חוויה שמחזקת את תחושת השייכות ללאום ומשפיעה על עיצוב דמות הנער להמשך.

בראייתי , שרות צבאי אינו "חווייה" - אלא ערך מוסרי , והייתי רוצה שכך יהיה גם
"השרות הלאומי" (בגילי המתקדם אני מרשה לעצמי לרצות דברים שפעם לא הייתי מעז...) .
יתר על כן , "בניית" תחושת שייכות ו-"עיצוב דמות הנער" הם מתפקידיה המובהקים
של מערכת החינוך (שמתחילה עוד בבית ההורים...) , ולא של צה"ל .

אמן סלע, לו יהי.

ישן 12-07-2009, 12:52
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "פתרון למחסור בכוח אדם: משרתי הקריה יחויבו להתנדב"

נשמע כמו רעיון רע,
מילא אם היה מדובר בעזרה לנזקקים, ניקוי חופים, צער בעלי חיים וכו' - פרוייקטים שבאמת רק מתנדבים עושים אותם, אז איכשהו הייתי יכול לראות את זה כמשהו חיובי על אף הכפיה. אבל מדובר כאן בעבודות שיש אנשים שתפקידם הוא לבצע אותם, ומסיבות כאלו ואחרות הם לא עושים אותם.

למה החיילים צריכים לשלם על הניהול הכושל של בתי החולים ומערכת הבריאות? באותה מידה אפשר לצפות שעובדי מדינה, במשרד הפנים למשל, יפנו שעתיים בשבוע "להתנדב" בתור עובדים בבתי חולים. הרי גם הם עובדים של המדינה, לא? ההבדל הוא שהחיילים הם אוכלוסיה חלשה שאין לה יכולת להתנגד לניצול הזה.

ואני ממש לא רואה רלוונטיות לעובדה שמדובר ב"משרתי הקריה", גם הם חיילים ולא עבדים של המדינה. אני מניח שהם נבחרו בגלל שהכותרת "משרתי הקריה יתנדבו בבתי חולים" נשמעת יותר טוב מ"לוחמי הצנחנים ישמשו כפועלים שחורים בבתי החולים".

ישן 13-07-2009, 13:30
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "נשמע כמו רעיון רע, מילא אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
הרי גם הם עובדים של המדינה, לא? ההבדל הוא שהחיילים הם אוכלוסיה חלשה שאין לה יכולת להתנגד לניצול הזה.

הם לא עובדי מדינה - הם חיילים בשירות סדיר.
אפשר לדרוש מהם למלא שקי חול ואפשר לדרוש מהם לשאת אלונקות ואפילו לרוקן סירי לילה, אלא אם כן הם ימציאו את הפטור המתאים.
זה לא ניצול - זה שירות חובה. ורוב חיילי צה"ל עושים דברים קשים, מאמצים ומסוכנים בהרבה (אלא אם כן אתה לוקח בחשבון את הסיכון שבחציית הכביש מהקרייה לקניון עזריאלי).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אני מניח שהם נבחרו בגלל שהכותרת "משרתי הקריה יתנדבו בבתי חולים" נשמעת יותר טוב מ"לוחמי הצנחנים ישמשו כפועלים שחורים בבתי החולים".

אני מניח שגם לעובדה שיום העבודה שלהם מסתיים בשעות מוקדמות יחסית יש חלק בעניין
ישן 13-07-2009, 14:08
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "לגבי ה"אפשר לדרוש" אתה צודק,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
השאלה היא האם זה ראוי לעשות את זה. כשבמצב הקיים רק חלק מצומצמם מהציבור נושא בנטל השירות הצבאי, האם זה ראוי שאותו ציבור גם ישא בנטל של כל הרעות החולות של מדינת ישראל?

מתוך החלק המצומצם שנושא בנטל הצבאי, חלק מצומצם בהרבה נושא בנטל השירות הצבאי המשמעותי (שזאת דרך יפה להגיד - שבאמת עושים משהו בשירות שלהם חוץ מלשבת על התחת ולגלוש בצה"ל-נט).

האם זה ראוי שהחלק שאינו מבצע שירות משמעותי בגלל חוסר מוטיבציה או עודף אישורים רפואיים יבצע שירות נוסף למען המדינה על חשבון שעות בילויים בבית בסוף יום עבודה לא מפרך?

כן
ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
נכון מאוד, מה לסירי לילה ולבטחון המדינה?

אני יכול למצוא כמה דוגמאות של דברים שקשורים לבטחון המדינה עוד פחות ועדיין חיילים עושים אותם, אבל זה יהיה סתם טרחני.
ישן 13-07-2009, 14:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "נראה לי שאתה נאחז בעיקר בכך..."

זו אגב, אחת ההגדרות של הצבא במצבי חירום אזרחיים. אבל המדרון חלקלק...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2009, 14:51
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "הכוונה במערכת כושלת היא..."

השאלה עם המערכת לא מתפקדת וזקוקה לטיפול שורש לא קשורה לנושא.

בינתיים, עד שזה שטיפול שורש שכזה יקרה ולא יהיה צורך בתגבור של כח אדם - יש משאבים זמינית בצורת צעירים בגילאי 18-21 עם הרבה זמן לא מנוצל.
אני לא נאחז אך ורק בחיילים שמשרתים בקרייה. אפשר למצוא חיילים שרצים אחרי האוטובוס הביתה בשעת צהרים מוקדמת בכל רחבי הארץ, בבסיסי צה"ל שונים ומשונים.

ואם תמצא יחידה קרבית שהחיילים בה חוזרים כל יום הביתה מוקדם - קח גם אותם בבקשה.

יש יותר מדי חיילים בצה"ל, אך מעט מדי כאלה שיש להם מוטיבציה לבצע שירות משמעותי.
לדעתי, ממחוסרי המוטיבציה והיכולת לשרת בצבא אפשר לפשוט את המדים להמיר את הזמן שהם מבזבזים - בשירות לאומי שיועיל למדינה הרבה יותר מאשר שירות כסטטיסטים בבסיס הפתוח ותופסי מושבים בתחבורה הציבורית.
ישן 13-07-2009, 13:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=סמוראי] הרי גם הם..."

זה בהחלט ניצול, וברגע שמח"ט גזרה מאין דהו שלח חיילים שלי לשמור על מטע תמרים מפאת גניבות, העסק הגיע לסף פיצוץ מהר מאוד. צה"ל הוא לא חברת שמירה, לא עוסק בפלילים ולא חברת כ"א לחברות ציבוריות או פרטיות. מכאן הדרך לשלוח חייל עם הכביסה של המפקד לניקוי יבש ולאסוף את הילדים מהגן קצרה מאוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2009, 14:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "בעיני זה לא שונה הרבה מניקוי..."

אין שום בעיה. קח את הבחורה וחברותיה ותעשה מה שעושים בגרמניה. תודיע להם שהם ב-3 שנים האחרונות משמשים כסניטרים בבית חולים, חופרי קברים, מכונאי משאיות או מנקי כבישים ראשיים.

ישן 13-07-2009, 14:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מה ההבדל בין זה לבין מה שקורה..."

אין שייכות למערכת שיש למה מטרות מוגדרות בחוק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר