לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2009, 14:16
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
הורשע יד ימינו של ערפאת, האחראי על קארין A

בית משפט צבאי הרשיע את פואד שובכי, לשעבר הממונה על הכספים במנגנוני הרשות הפלסטינית, בסחר נשק, במימון פעולות טרור של ובפעילות בהנחיית איראן. "אני פעלתי כל ימי לשלום, וטיפלתי רק בכספים", טען לאחר הרשעתו. "אין לי קשר לנשק" חנן גרינברג פורסם: 29.07.09, 13:49

פואד שובכי, שהיה במשך שנים הממונה על הכספים במנגנוני הרשות הפלסטינית, הורשע בצהריים (יום ד') בבית המשפט הצבאי ביהודה בשורת עבירות ביטחוניות, בהן סחר בנשק, ומימון וארגון ספינת הנשק קארין איי. כן הורשע בכך שטיפל באספקת אלף טונות של אמצעי לחימה תמורת מיליוני דולרים, ומימן פעולות טרור של ארגון גדודי חללי אל-אקצה, ובניהול מגע עם גורם עוין מחוץ לאזור - כלומר, איראן. התביעה מבקשת לגזור עליו מאסר עולם.

גם לאחר הרשעתו, המשיך שובכי לעמוד בתוקף על חפותו. "אני פעלתי מיומי הראשון להשיג שלום בין הפלסטינים והישראלים ולבנות יחסי שכנות", אמר זמן קצר לאחר פסק הדין. "הייתי אחראי על תקציב במנגנון הביטחון הפלסטיני, אין לי קשר לנשק. הייתי אחראי על משכורות, בגדים, דלק, מכוניות ומזון לאנשים שעבדו ברשות הפלסטינית".

שובכי, שנחשב בזמנו ליד ימינו של יאסר ערפאת, נעצר בזמנו על ידי הרשות הפלסטינית לבקשת ארה"ב, והוחזק בכלא יריחו יחד עם רוצחיו של השר רחבעם זאבי. במרס 2006, במבצע שכונה "הבאת ביכורים", פשט צה"ל על הכלא ועצר את שובכי ואת רוצחי זאבי, בעקבות מידע שהתקבל על כוונת הרשות לשחררם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/744174/JRL106_wa.jpg]

הפריצה לכלא יריחו, שבה נלכד שובכי (צילום: AP)

בחקירתו בשב"כ גילה שובכי מידע רב על התנהלות הרשות בימי ערפאת, בתחילת ימי אינתיפאדת אל-אקצה. הוא הודה כי הרשות מימנה חוליות שפעלו נגד ישראל, בין היתר מכספי מסים שהועברו אליה מהמדינה. עוד גילה כי מאחורי הבאת קארין איי עמדו איראן וחיזבאללה, בתיאום עם בכירים ברשות, וכי מספר בכירים פלסטינים קיבלו מימון לקניית אמצעי לחימה. בשלוש השנים האחרונות התנהל משפטו. בשנה האחרונה נכלל שובכי ברשימת האסירים שחמאס דורש לשחרר בתמורה לגלעד שליט.

"לא סתם פקיד שממלא הוראות"

הכרעת הדין במשפט ניתנה הבוקר, בפני הרכב של שלושה שופטים בראשות נשיא בית המשפט, סא"ל צבי לקח. על פי האישומים שהתקבלו בהכרעת הדין, בתחילת שנות ה-2000, במהלך דיונים שקיים עם יאסר ערפאת, הוטלה על שובכי משימה לסייע לרכוש אמצעי לחימה. הוא זה שריכז את הבקשות ודאג לתשלומים, ואף מסר את נייר העבודה לאישורו של ערפאת. במהלך שנתיים רכש אלף טונות של אמצעי לחימה בסכום כולל של למעלה משבעה מיליון דולר.

שובכי, כך קבע בית המשפט, גם היה מעורב במימון וארגון ספינת הנשק קארין איי, שנתפסה בינואר 2002 כשעל סיפונה כמויות גדולות של אמצעי לחימה מסוגים שונים. עוד עולה מההרשעה, כי בספטמבר 2001 נפגש עם פעיל חמאס ועדכן אותו על מגעיו עם האיראנים בנוגע למימון ספינת הנשק. הוא אף עודכן באותה פגישה כי הפלסטינים צריכים לשלם סכום של 125 אלף דולר על מנת לשאת בעלויות הספינה, העביר את הבקשה לערפאת - וזה חתם עליה. הוא הורשע גם מגע עם גורם עוין, בשל המגעים שניהל עם נציגים איראניים בהקשרים שונים של שיתוף פעולה עם הרשות, בהם ספינת הנשק.

השופטים נימקו את החלטתם בכך שהתרשמו כי שובכי אכן עסק בנושא אמצעי הלחימה, בהתאם להוראותיו של ערפאת. "עינינו הרואות כי הנאשם ידע היטב שאמצעי הלחימה שנרכשו הועברו לידי גדודי חללי אל אקצה", כתבו השופטים בהחלטתם. עוד ציינו כי לא התרשמו ששובכי היה בסך הכל פקיד שמילא הוראות, אלא ידע את משמעות מעשיו ולא אחת פעל מיוזמתו על מנת לקדם את העניין. גם בנושא קארין איי, התרשמו השופטים כי נעברה עבירה בכך שלא רק העביר את המסמך לערפאת, אלא דאג לשלם את הכסף ממשרד האוצר הפלסטיני.

"אני מהחבורה של אבו מאזן"

בתום הכרעת הדין, ביקש התובע, סרן אנדריי ורשצ'גין, להטיל על שובכי בן ה-70 מאסר עולם בגלל חומרת מעשיו. "בכל הקשור לספינת הנשק, הרי שמדובר בנשק בעל אופי צבאי שנועד להילחם בצבא סדיר, ולא קשה להבין מה היה קורה אילו הספינה היה מגיעה ליעדה", טען.

סניגורו של שובכי התנגד לבקשה. לדבריו, שובכי לא הפיק שום רווח מעסקאות הנשק, הוא פעל בסך הכל כאחת מזרועות הרשות הפלסטינית, שניהלה באותו זמן מאבק במדינת ישראל.

שובכי עצמו אמר בפני השופטים כי לא היה היוזם והמבצע של האירועים הללו: "אין לי שום קשר, כל מסמך שהיה יוצא היה חתום על ידי הראיס ואנחנו בסך הכל ביצענו הוראות, לא ידעתי שמדובר בכמות של אלף טון נשק.

אני גם לא יודע כמה כסף שולם". הוא נמצא, לטענתו, "בצד של תומכי השלום": "אני מהחבורה של אבו מאזן, עבדתי איתו 28 שנים".

עוד טען להגנתו, כי מצבו הרפואי בכי רע, והוא מבקש לשוב לביתו ולהיות עם ששת ילדיו, לאחר שמונה שנים בכלא. בדבריו אף רמז כי סייע לישראל לקבל מידע על גורמי טרור. "אני מבקש רחמים מבית המשפט - ובסופו של דבר ההחלטה היא שלכם", אמר.
גזר הדין יינתן בסוף חודש אוגוסט.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3753910,00.html

Kill Them All, Let God Sort Them Out

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר