לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2009, 14:59
צלמית המשתמש של Skyou
  משתמש זכר Skyou Skyou אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.08
טירונות - ממה ההלם?

היי הייתי רוצה להבין משהו. אני בן 17 וחצי בקרוב מתגייס, עדיין לא יודע לאיפה.
אני שומע סיפורים, מלא סיפורים על ילדים שמתגייסים ובטירונות אחרי כמה ימים ממש רע להם והם רוצים להשתחרר ולא לשרת יותר.
מעניין אותי לדעת למה זה קורה?
הנה למשל בן דוד שלי התגייס יום ראשון לנ"מ, היום אני שומע ממנו שהוא הלך לקב"ן ומבקש להם להשתחרר ושהוא לא רוצה לשרת...
למה זה קורה??? מה עושים להם שם שגורם להם לכזה הלם שכל ההכנות הנפשיות האלה לפני הגיוס כמו "כל המפקדים זה רק משחק, אל תיקח את זה ללב, תתמודד עם זה, תהיה חזק..." הם לשווא?
תשמעו, אני יודע שהגדנ"א בכיתה י"א אפילו לא משתווה לקרסוליים של הטירונות, אבל מה כ"כ מלחיץ ומבהיל במשמעת שם שהוא כ"כ שונה מהמשמעת של הגדנ"ע? אני יודע שתגידו לי שבגדנ"ע אתה יודע שלא יעשו לך כלום אם תסרב פקודה אבל בפקודות עצמן, טירטורים, שכיבות שמיכה, במה זה שונה? מה, הם מתישים אותך שם כ"כ שאתה לא יכול לסבול את זה??
למה כל מי ואני מגדיש כל מי שמתגייס מתחיל "לבכות" בטירונות שהוא רוצה לחזור הביתה ולא רוצה לשרת ורע לו שם כ"כ? אולי זה המקום? מסתגלים, אין מה לעשות...
הייתי שמח להבין את זה אולי תספקו לי את התשובה, לפחות אלה שכן התגייסו כבר...? תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2009, 15:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Skyou שמתחילה ב "טירונות - ממה ההלם?"

אתה עובר ממצב שאתה עצמאי כמעט לחלוטין ואתה עושה מה שאתה רוצה עם משמעת מינימלית ושמיכת הבטחון של אבא ואמא שיתקנו כל מה ששברת, למצב בו שולטים (כמעט) בכל דקה בחיים שלך ומעבידים אותך באינטנסיביות רבה, אתה נדרש לשאת באחריות למעשיך, והמפקדים שלך לוחצים אותך מאוד ומוחקים את הכבוד המדומה שהרבה בונים לעצמם.
מעבר לזה - לא מדובר בכולם. מדובר בד"כ בכאלה שהם מפונקים ולא באמת עמדו בפני אתגרים בחיים שלהם, או כאלה שחסרים את הבטחון העצמי שלהם, והגיוס ריסק להם את התדמית שהם בנו לעצמם באזרחות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2009, 16:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Skyou שמתחילה ב "טירונות - ממה ההלם?"

בשבילך אני נותן מקבץ מדגמי של כמה מההודעות הישנות בפורום שאולי יענו יותר טוב על השאלה...

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...026#post1018361
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...779#post1179561
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...588#post1678686

ויש עוד הרבה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר