לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2009, 20:34
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "הכלי לא שירת "לאימון צוותים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
הכלי לא שירת "לאימון צוותים בלבד" בתחילת שנות ה-70 הוקמו 2 גדודים כאלה, האחד גדוד 405 הסדיר, והשני גדוד מילואים 899. שני הגדודים היו גדודים מבצעיים לכל דבר ונטלו חלק נכבד בקרבות מלחמת יו"כ.
הגדודים האלה עבדו יפה מאוד, והיו למעשה שני הגד"בים המודרניים ביותר באותה עת (היה גם הרועם,שהיה חדש יחסית, אבל הוא היה על תובת שרמן).
ברכות,
אני טיפלתי ב3 גדודי מילואים במשך 4 שנים. בשנה-שנתיים הראשונות היו קנה קצר. היה לנו תרגיל אגד גדול... אז עוד היה כסף... לאחר מספר יריות מעטים היו התותחים הלא מושבתים... כולם אותה הבעייה - החזרה מהירה שברה את הגלילונים.
אמנם הייתי צעיר במקצוע, אך הגיון פשוט:
מיכל המלאי של מע' הרתיעה היה אותו המיכל של המגח. תפקיד המיכל לספק שמן בזמן הרתיעה. למגח תותח 105ממ הרותע 24סמ. לרוכב 155ממ הרותע ביו 760 ל940 סמ, תלוי בזוית ההגבהה בירי. (מסתמך על זיכרון...). אפילו ונניח שלשתי מע' הרתיעה אותו נפח... ברור שלאחר 24סמ רתיעה נגמר לרוכב עודף השמן במע' הרתיעה. זה בין כשליש לרבע מן הרתיעה בלבד!! ומכאן והלאה נוצר במערכת תת-לחץ ההולך ומתגבר... כמה שהמערכת אטומה לדליפת שמן, תת-לחץ כזה יכניס אויר. אין לי מוסג, איך תותח כזה עבד אי פעם...
החלפנו גלילונים כגרעינים... 7x24... מזלנו שזמן קצר אח"כ עברו דיגום לקנה ארוך. במע' הרתיעה החדשה היה מיכל מלאי שונה לגמרי וכמובן יותר גדול. להבהרה: לשני הקנים אותם אורכי רתיעה.

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 12-08-2009 בשעה 20:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר