לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2009, 04:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "בטחון פנים - איפה ההבטחה ל FBI ישראלי ב 2007"

כמו כל תהליך, אתה תראה את התוצאות בראיה של עשור ומעלה. אי אפשר לצפות שתוך שנתיים יהיה שינוי משמעותי, גם אם כולם (והם לא) יתגייסו לטובת העניין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2009, 10:29
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה קצת בנאלי לחשוב שתקציב..."

אני לא חושב שיש חולק על כך שחייב להיות שינוי בחקיקה ועוד יותר מכך בענישה ובהרתעה אבל אני חושב שבדיוק כזה צריך לשים את זה בצד. השאלה המוצדקת לטעמי הייתה מה קרה עם רעיון ה-FBI הישראלי כזרוע של השב"כ.

מהתשובות של ביטיס וליאור אפשר להבין שהרעיון הזה "מת וניקבר". אני אישית חושב שזאת טעות גדולה. השב"כ הוא אחד מארגוני ביטחון הפנים המוצלחים והמצליחים ביותר במדינה דמוקרטית כלשהי - יכולתו הסיכולית בשנים האחרונות בגדה היא בעיני לא פחות ממופלאה (וכן יש גורמים אחרים ויש גדר וכו' ובכל זאת).

לשב"כ אכן משאבים גדולים וטוב שכך כי כאמור יש תוצאות. אם השב"כ היה משתמש בחלק מאותם משאבים, אותו כוח אדם, מתודולוגיית עבודה ותשתיות ללחימה בפשיעה המאורגנת אני בטוח שדברים היו נראים קצת אחרת במדינה שלנו (אני לא אומר שהכל היה וורוד אבל היה ללא ספק טוב בהרבה מהמצב הנוכחי).

ההסבר היחיד שאני רואה לאוזלת היד הוא מאבקי כוח פנימיים בין המשטרה לשב"כ - המשטרה לא מעוניינת בהסטת התקצוב ממנה לשב"כ ולפיכך סביר שהיא נלחמת במהלך ולצערו של התושב כנראה גם ניצחה בסיבוב הזה.

למען ההגינות חייבים לציין שגם לשב"כ עשויים להיות קשיים מסויימים בסיפור הזה - ראשית כיום מדובר בפשיעה חובקת עולם - זה נכון אולי גם במידה מסויימת לטרור הפלסטיני אבל זה משהו שצריך לקחת בחשבון. אגב חוקרי השב"כ הם אנשי צללים כיום - תפקיד בו הם יתכחכו תדיר בראשי העולם התחתון ואף עשויים להגיע לכותרות בעיתונים הוא לא בהכרח מצב אידאלי עבורם. אם יוקם אי פעם גוף כזה בשב"כ הוא יצטרך להיות ממודר באופן די משמעותי מדברים אחרים שקורים באירגון ואנשיו לא בהכרח יוכלו לחזור למדורים אחרים מחשש שנחשפו בעת פעילותם מול גורמים פליליים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 19-10-2009 בשעה 10:32.
ישן 19-10-2009, 10:52

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה לא היה הרעיון אף פעם...."

זה מה שאתה אומר - זאת איננה דעתי.
כן הFBI הוא גוף פדארלי שיש לו הרשאה לפעול בכל מדינות ארה"ב וזה אינו רלוונטי לישראל אבל בכל הקשור לפשיעה (המאורגנת) עצמה אין סיבה שהשב"כ לא ייקח את המושכות מכל הסיבות שפירטתי (ואולי כמה נוספות). זה שכך החלוקה כיום זה ידוע ואנו גם רואים את התוצאות והן לא תשתננה לדעתי מן היסוד כל עוד החלוקה הזאת תישמר.

שיתוף פעולה זה יפה ואין לי ספק שברמה זו או אחרת מתקיים גם כיום - זה לא אותו דבר - אם השב"כ יוביל את התחום וינהל אותו (ויעזר כמובן במשטרה הכחולה בדברים מסויימים שמתאים יותר שתבצע) תוכל להיות התקדמות אמיתית.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 12:11
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זה מה שאתה אומר - זאת איננה..."

השב"כ לא בנוי, הן מבחינה אירגונית והן מבחינת סמכויות, לטפל בפשיעה מאורגנת. לא אפרט יותר לגבי הראשון עקב סיבות ברורות.

השב"כ פועל בתחום מוגדר מאוד ותחת סט חוקים וסמכויות שונה ממשטרת ישראל.

תפקיד השב"כ הוא לאסוף מודיעין באזורים מוגדרים למגוון שימושים, בינהם הערכה וסיכול פיגועים. תפקידו לא לאסוף ראיות אשר יביאו להעמדה לדין וזו גם לא הגדרת תפקידו. שים לב שראיות יוצגו בסופו של דבר בבימ"ש, מה שהשב"כ רוצה להימנע ממנו בכל מחיר בכל מה שקשור לשיטות העבודה שלו, בייחוד בכל מה שקשור באמצעים ומקורות.

ארגון שמוגדר כארגון חשאי, לא מיועד ולא רוצה לעבוד בחשיפה גבוהה וברגע שתכפיף לו את הפשיעה המאורגנת, הוא יאלץ לחשוף הרבה יותר ממה שהוא רוצה ובעצם גם הרבה יותר ממה שאני ואתה רוצים.

זכור תמיד- מודיעין לא אמור להיות מוצג בבימ"ש, ראיות כן.

הפיתרון אינו להעביר תפקידים לסוכנות שאינה מיועדת בהגדרה שלה לטפל בפלילי, אלא לשדרג את המערכת שכן מיועדת לעשות כך.

הדוגמא האמריקאית לא ממש מתאימה למדינת ישראל. אם כבר אתה רוצה גוף שכדאי להידמות אליו, נסה את הסקוטלנד יארד.

ישן 19-10-2009, 12:55

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "השב"כ לא בנוי, הן מבחינה..."

אולי תופתע אבל אני מסכים עם רוב מה שכתבת רק לא בהכרח עם המסקנה.

כפי שכתבת השב"כ במתכונתו הנוכחית אכן אינו בנוי לטיפול בפשיעה מאורגנת הן מבחינת סמכויותיו והן מבחינת שיטות העבודה שלו. את שני הדברים האלו ניתן לשנות - סמכויות אפשר לתת - בחוק, ובכל הנוגע לשיטות העבודה בגוף החדש שיוקם בתוך השב"כ ישלבו שיטות עבודה ואמצעים מהשב"כ המסורתי עם עבודת בילוש/איסוף ראיות וכו' במתכונת משטרתית/אזרחית קלאסית. לשם כך סביר שהשב"כ יגייס לגוף החדש נקרא לו שב"כ בילוש אנשי בילוש מנוסים מן המשטרה שיעברו את הסינון הקפדני של השב"כ (וזאת נקודה חשובה מאד כי אני מאמין והדבר כבר הודגם במספר מצומצם של מקרים שלדעתי לא מייצג את היקף התופעה האמיתי - שהמשטרה נחדרה כבר ברמה זו או אחרת על ידי אירגוני הפשיעה).

אם תרצה השב"כ בילוש החדש יעבוד בשני מישורים - מישור מודיעיני בו מופעלים אמצעים שלא יוכלו לשמש כראיות בבית משפט אבל כן יעזרו במעקב מתוחכם והשגת מודיעין על עברינים. ומישור משטרתי ראיתי (הדומה יותר למה שהבילוש הכחול עושה כיום) והוא השגת ראיות אותן ניתן להציג בבית משפט. באופן כזה לא יחשפו שיטות ואמצעים שלא אתה ולא אני רוצים בחשיפתם ועדיין יכולת האכיפה תקבל דחיפה משמעותית (זה דומה אם תרצה למצב בו חוקר משטרה כיום יקבל טיפים אנונימיים שיתנו לו כיווני חקירה ברמת דיוק גבוהה).

שוב אני לא טוען שיש סיכוי שזה יקרה מהיכרותי עם המדינה שלנו - אני כן חושב שזה משהו שאם היה קורה היה יכול לעשות שינוי.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 15:07

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אולי תופתע אבל אני מסכים עם..."

שב"כ זו לא מילת קסם. אולי בשנה הראשונה השם הזה יהלך אימים על עבריינים אבל כשהם יבינו שזה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ומשמיע קולות של ברווז, זה כנראה ברווז, או יותר נכון משטרה.

בכלל, זרוע פלילית בגוף שאינו בנוי לכך, אינה הגיונית ברמה הבסיסית ביותר שיש. מה, לא למדנו כלום על ערבוב כזה? מג"ב זו דוגמא קלאסית לכך. מאותה הסיבה העבירו את בתי המעצר לשב"ס. הרעיון הוא התמקצעות בתחום שלך ולא פיזור לתחומים אחרים.

לגבי האמצעים- זה שלא אני ולא אתה רוצים בחשיפתם, לא ממש ישנה אם סניגור יבקש הצגה של ראיה ובימ"ש ייחייב את השירות להציג אותה.
הפרקליטות חזרה בה מהרבה תיקים עקב החלטות כאלו ואתה ממש לא רוצה שיתחילו להחיל את זה על השירות.
חוקר לא יכול לעמוד בבימ"ש ולשקר לגבי מקורות המידע שלו. הוא לא יכול לומר שהוא קיבל כיוון אנונימי כאשר המקור או האמצעי ידוע. גם כמות החסיונות שהוא יקבל יהיו נמוכים משמעותית בחקירה פלילית כיוון שלא מדובר בביטחון המדינה, אלא בהליך פלילי גרידא.

לגבי האמרה שלך שהמשטרה נחדרה על ידי גורמים עברייניים- קודם כל חובת ההוכחה עליך- אנא ממך, הבא דוגמא להתבססות כזו (ולא, תחושת בטן לא מספיקה).

לגבי מנגנון הסינון- תתפלא אבל תן ניחוש מי מבצע את הסיווג הביטחוני כיום לשוטרים?

ישן 19-10-2009, 15:28

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שב"כ זו לא מילת קסם. אולי..."

אני מסכים שב"כ היא לא מילת קסם וכאשר השב"כ יהיה תחת מגבלות של בית משפט גם לו יהיו בעיות - לכן גם אמרתי שאני מסכים איתך לגבי הרבה דברים שכתבת. זה עדיין לא אומר שאין מקום להיעזר ביכולות ובאמצעים של השב"כ גם בפעילות מול ארגוני פשיעה.

זאת אכן בעיה בנוגע למקורות - ולכן תהיה חייבת להיעשות עבודה רצינית ליצירת בסיס ראייתי בלתי תלוי לאחר קבלת המידע מאמצעים שאיננו רוצים שייחשפו - לדעתי זה אפשרי. ניקח מקרה לדוגמא - באמצעות אמצעי כזה או אחר השב"כ לומד כי אירגון פשיעה מתכנן רצח של ראש אירגון מתחרה. כוח מציב מארב ולוכד את המבצעים שמודים בחקירה ומספקים מידע על מי שלח אותם ולאיזו מטרה. עכשיו מבחינת בית המשפט (ואני לא משפטן) זה לא משנה שהמידע הראשוני הגיע מאמצעי מסווג מטיפ אנונימי או מהתגלות שהיית למפקד הכוח יום לפני - אם יש ראיות מוצקות - ופה יש כי תפסו אותם והם הודו - זה מספיק.

לגבי הטענה שלי לחדירה למשטרה - אכן חובת ההוכחה עלי - כמו שאמרתי כמות המקרים שהתגלו לא גדולה - אני מאמין שבפועל היא גדולה הרבה יותר.
הינה כמה דוגמאות שמצאתי בחיפוש זריז - כאמור אני חושב שזה קצה קצהו של הקרחון:
http://news.walla.co.il/?w=//1324781
http://www.haaretz.com/hasite/spages/1117903.html
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/40519
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/751/379.html

לא מפתיע שהשב"כ עושה סינון גם כיום ואף על פי כן לא דין סינון שב"כ עבור גורם חיצוני כדין סינון שב"כ עבור קבלה לאירגון עצמו - משום בחינה (לא מדובר פה רק על סיווג אלא על עצם איכות כוח האדם השונה בין שני הגופים).
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 15:53

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מסכים שב"כ היא לא מילת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
זאת אכן בעיה בנוגע למקורות - ולכן תהיה חייבת להיעשות עבודה רצינית ליצירת בסיס ראייתי בלתי תלוי לאחר קבלת המידע מאמצעים שאיננו רוצים שייחשפו - לדעתי זה אפשרי. ניקח מקרה לדוגמא - באמצעות אמצעי כזה או אחר השב"כ לומד כי אירגון פשיעה מתכנן רצח של ראש אירגון מתחרה. כוח מציב מארב ולוכד את המבצעים שמודים בחקירה ומספקים מידע על מי שלח אותם ולאיזו מטרה. עכשיו מבחינת בית המשפט (ואני לא משפטן) זה לא משנה שהמידע הראשוני הגיע מאמצעי מסווג מטיפ אנונימי או מהתגלות שהיית למפקד הכוח יום לפני - אם יש ראיות מוצקות - ופה יש כי תפסו אותם והם הודו - זה מספיק..

צ'מע סיפור- לפני מספר שנים לא רב, עמדה אזרחית הגונה על מרפסת ביתה ברמת גן ולתדהמתה ראתה בחניון הבית שני חבר'ה יורים באקדח עם משתיק קול. הגברת מיהרה להרים טלפון ולהתקשר ל-100. ניידת סיור שהגיע תפסה שם (שים לב את מי) את גל יוסף- יעד מחוזי של ימ"ר ת"א וההוא ששלי נרקיס שלח לשיחה ידידותית עם רייפמן, ואת ערן חייא, שלימים יהיה הרוצח של צחי בן אור (ההוא מזיילר) עם האקדח.
החוקרים מיהרו להוציא חיסיון על זהות הגברת וסיווגו אותה כמקור מודיעיני, מחשש אמיתי לחייה (אגב, על חיסיון חותם השר לביטחון פנים ולא איזה סנ"צ במטא"ר). סניגוריהם של השניים

במהלך המשפט, התעקשו הסנגורים לחשוף את זהותה של הגברת. הפרקליטות התנגדה בטיעון שהצגת- מה זה משנה אם השניים נתפסו עם האקדח עליהם? רק מה, בימ"ש חייב את הפרקליטות לחשוף את זהות הגברת.

פמת"א חזרה בה מכתב האישום כיוון שלא רצתה הסגיר את זהות מחשש לחייה. השניים הלכו הביתה שמחים וטובי לב.
ציטוט:
לגבי הטענה שלי לחדירה למשטרה - אכן חובת ההוכחה עלי - כמו שאמרתי כמות המקרים שהתגלו לא גדולה - אני מאמין שבפועל היא גדולה הרבה יותר.
הינה כמה דוגמאות שמצאתי בחיפוש זריז - כאמור אני חושב שזה קצה קצהו של הקרחון:
http://news.walla.co.il/?w=//1324781
http://www.haaretz.com/hasite/spages/1117903.html
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/40519
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/751/379.html
.

מתוך ארבעת הכתבות הללו שלושה עוסקות בשוטרים שסרחו- אבל שים לב: הם לא הופעלו על ידי אגוני פשיעה, אם כבר ההפך הוא הנכון- הם אלו שיזמו ותפעלו את העבריינים.
רק מקרה אחד, זה של עזורי יכול להיחשב כחדירה וגם במקרה שלו, לא ברור מי הפעיל את מי.
שאתה אומר חדירה- אתה אומר שגורמים פליליים חדרו למערכת ומנהלים אותה. שני מקרים כאלו זכורים לי- שניהם לא הגיעו לבימ"ש (בינתיים) מקרה יורם לוי אותו חקרה ועדת זיילר, ומקרה מנחם פרנק מימ"ר ת"א.

לא כל שוטר שמחליט לשסרוח בהכרח הופך להיות מופעל על ידי עבריינים. למעשה, בד"כ ההיפך הוא הנכון.

ציטוט:
לא מפתיע שהשב"כ עושה סינון גם כיום ואף על פי כן לא דין סינון שב"כ עבור גורם חיצוני כדין סינון שב"כ עבור קבלה לאירגון עצמו - משום בחינה (לא מדובר פה רק על סיווג אלא על עצם איכות כוח האדם השונה בין שני הגופים).

אני רק יכול לאחל לשב"כ חוקרים כמו אפי ברכה או יגאל בן שלום.
הדרישות משוטר תנועה שונות מחוקר ימ"ר. אתה חייב להבין שלא כל תפקיד משטרתי מחייב את השוטר להיות גאון. למעשה, הרבה תפקידים דורשים בדיוק ההפך- לעשות מה שאומרים לו בלי לחשוב יותר מדי.

בכל מקרה, אם כל הבעיה היא סינון כ"א, ניתן לפתור את זה ברמה המשטרתית אין צורך להעביר זרוע שלמה לשב"כ רק בשביל לקבל מועמדים עם פסיכומטרי יותר גבוה.

ישן 19-10-2009, 16:17

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט] זאת אכן..."

כאמור אני לא חושב שהמהלך הזה יקרה בעתיד הנראה לעין כך שהדיון שלנו הוא יותר תיאורטי ונוגע בשאלה "האם זה נכון" ולא דיון מעשי.

בקשר לסיפור שהבאת - נשאלת השאלה מדוע חייב השופט את חשיפת המקור? ואולי יותר מזה - האם אין דרכים בהם יובא לידיעת השופט בלבד זהות המקור אבל הוא לא ייחשף ברבים? יש משפטים בדלתיים סגורות ואני מניח שבאופן עקרוני אפשר להעביר עדויות בדרכים שלא יחשפו את המקור לכל העולם ובני דודו.

הדוגמאות שהבאתי עלו מתוך חיפוש של פחות מדקה בגוגל. אני מניח שאם הייתי משקיע חצי שעה בעניין הייתי מוצא עוד דוגמאות רבות ורלבנטיות יותר לעניין הפשיעה המאורגנת ואם הייתי מכיר את התחום מבפנים הייתי יודע על דוגמאות שכלל לא הגיעו לתקשורת מסיבות כאלו ואחרות. ברור שהרבה שוטרים שסרחו לא הופעלו על ידי ארגון פשע גדול אבל אם הם היו מוכנים לסרוח תמורת בצע כסף מיוזמתם סביר שיהיו מוכנים לעשות את זה תמורת יותר כסף מארגון גדול. שוב אין אני אומר שכל השוטרים בלתי אמינים או כי כל אנשי השב"כ חפים משחיתות אבל אני חושב שיש כאן הבדל מהותי שלא ניתן להתעלם ממנו.

אין לי ספק שיש במשטרה אגב חוקרים מעולים - לכן גם כתבתי קודם שאם אי פעם יוקם שב"כ בילוש הוא יגייס לשורותיו חלק מטובי החוקרים מהמשטרה (אחרי הליך בדיקה כמובן).

בשורה התחתונה הסיבה שאני חושב שצריך גוף שב"כי הוא שמשטרת ישראל צריכה טיפול שורש עמוק ביותר אולי עמוק מידי - רבים דיברו ועדיין מדברים על פירוק המשטרה מהיסוד והקמתה מחדש. אני לא רואה את זה קורה - אבל מעט יותר סביר שניתן יהיה לתת תקציב וסמכויות לגוף חוץ משטרתי שיטפל בפשיעה מאורגנת. אפשר להקים גוף כזה מאפס ואפשר להקים גוף כזה על תשתית קיימת - אם המשטרה איננה מהווה תשתית ראויה (משום שכפי שטענתי היא רקובה מהיסוד - ואלו לא מילים שלי) אנו נשארים לדעתי רק עם גוף אחד שמתאים למשימה והוא השב"כ.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 16:44

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כאמור אני לא חושב שהמהלך הזה..."

ציטוט:
כאמור אני לא חושב שהמהלך הזה יקרה בעתיד הנראה לעין כך שהדיון שלנו הוא יותר תיאורטי ונוגע בשאלה "האם זה נכון" ולא דיון מעשי.

בקשר לסיפור שהבאת - נשאלת השאלה מדוע חייב השופט את חשיפת המקור? ואולי יותר מזה - האם אין דרכים בהם יובא לידיעת השופט בלבד זהות המקור אבל הוא לא ייחשף ברבים? יש משפטים בדלתיים סגורות ואני מניח שבאופן עקרוני אפשר להעביר עדויות בדרכים שלא יחשפו את המקור לכל העולם ובני דודו.

לא. אין. דלתיים סגורות סוגר את הדיון לציבור אבל לא לנאשם ולסניגור. נכון, יש דרכים, אבל כולן תלויות באישור בימ"ש. זה אגב, לא היה המקרה היחיד.

ציטוט:
הדוגמאות שהבאתי עלו מתוך חיפוש של פחות מדקה בגוגל. אני מניח שאם הייתי משקיע חצי שעה בעניין הייתי מוצא עוד דוגמאות רבות ורלבנטיות יותר לעניין הפשיעה המאורגנת ואם הייתי מכיר את התחום מבפנים הייתי יודע על דוגמאות שכלל לא הגיעו לתקשורת מסיבות כאלו ואחרות. ברור שהרבה שוטרים שסרחו לא הופעלו על ידי ארגון פשע גדול אבל אם הם היו מוכנים לסרוח תמורת בצע כסף מיוזמתם סביר שיהיו מוכנים לעשות את זה תמורת יותר כסף מארגון גדול. שוב אין אני אומר שכל השוטרים בלתי אמינים או כי כל אנשי השב"כ חפים משחיתות אבל אני חושב שיש כאן הבדל מהותי שלא ניתן להתעלם ממנו.

בבקשה, תוכיח. בינתיים אתה מכפיש, אולי לא במתכוון ארגון שלם שנחשב כהרבה יותר נקי ממשטרות מהוללות אחרות בעולם - NYPD לדוגמא.

ציטוט:
אין לי ספק שיש במשטרה אגב חוקרים מעולים - לכן גם כתבתי קודם שאם אי פעם יוקם שב"כ בילוש הוא יגייס לשורותיו חלק מטובי החוקרים מהמשטרה (אחרי הליך בדיקה כמובן).

אתה מתעלם באלגנטיות מהעובדה שלגוף שאתה דורש להקים, אין סמכויות מקובעות בחוק ואוריינטציית העבודה מוכוונת פח"ע ולא פלילית. גם טובי החוקרים לא יצליחו להביא שם תוצאות שנמדדות כאמור- בהעמדות לדין.

ציטוט:
בשורה התחתונה הסיבה שאני חושב שצריך גוף שב"כי הוא שמשטרת ישראל צריכה טיפול שורש עמוק ביותר אולי עמוק מידי - רבים דיברו ועדיין מדברים על פירוק המשטרה מהיסוד והקמתה מחדש. אני לא רואה את זה קורה - אבל מעט יותר סביר שניתן יהיה לתת תקציב וסמכויות לגוף חוץ משטרתי שיטפל בפשיעה מאורגנת. אפשר להקים גוף כזה מאפס ואפשר להקים גוף כזה על תשתית קיימת - אם המשטרה איננה מהווה תשתית ראויה (משום שכפי שטענתי היא רקובה מהיסוד - ואלו לא מילים שלי) אנו נשארים לדעתי רק עם גוף אחד שמתאים למשימה והוא השב"כ.

המשטרה צריכה לעבור רה-ארגון, פירטתי גם את דעתי בדיוק באילו נקודות.

אבל במקום להשתיל לב בריא בגוף חולה, אתה מציע להשתיל לב חולה בגוף בריא.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 19-10-2009 בשעה 16:59.
ישן 19-10-2009, 17:09

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]כאמור אני לא..."

מדוע אם כן לא אישר השופט במקרה הנ"ל? (או במקרים אחרים כדבריך?).

אם בחיפוש של פחות מדקה ברשת זה מה שמצאתי אני חושב שזה די מטריד. זה שיש משטרות אחרות מושחתות לא פחות אם לא יותר לא מעלה ולא מוריד. הטענה שלי הייתה שמסיבות מובנות ישנה סבירות גבוהה להימצאות פחות שחיתות בשב"כ ויותר במשטרה. שים לה שאני לא עושה הכללות גורפות במקרה הזה.

ברור שלשב"כ בילוש אין סמכויות בחוק כי הגוף לא קיים. לו רצו באמת להקימו היו נותנים לו את הסמכויות הראויות - אלו היו מוגבלות יותר ממה שיש כיום לשב"כ הרגיל אבל רחבות יותר מאלו שיש למשטרה לטעמי.

לגבי שאלת האורינטציה - כבר עניתי - העבודה צריכה להתבצע בשני מישורים - מישור מודיעיני סמוי ראשוני ומישור פלילי מקובל יותר שמתבסס על המידע המודיעיני ומטרתו להביא ראיות ולדאוג להשגת הרשעה. וכן כחלק מהשינוי צריך למצוא דרכים חוקיות לאפשר לבית המשפט לפסוק גם בלי לקבל אינפורמציה על המקור הראשוני למידע או לפחות מבלי לחשוף אותה לשום גורם פרט לשופט (אני בכלל לא מבין למה זה חשוב לתהליך השיפוטי בהנחה כמובן ששאר הראיות מוצקות).

אני לא מציע להשתיל שום דבר בשום מקום אני מציע להקים אגף חדש בתוך אחד מארגוני ביטחון הפנים המוצלחים בעולם שיעסוק בפשיעה מאורגנת. הוא יצטרך לפתח כלים ושיטות בהתאם ולקלוט כ"א רלוונטי ותקציבים מתאימים וכמובן לפעול תחת מנדט חוקי חדש שלא קיים כיום כפי שציינתי למעלה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 17:35

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מדוע אם כן לא אישר השופט..."

ציטוט:
מדוע אם כן לא אישר השופט במקרה הנ"ל? (או במקרים אחרים כדבריך?).

כי ככה בא לו או במילים אחרות זכות הנאשם להתגונן.

ציטוט:
אם בחיפוש של פחות מדקה ברשת זה מה שמצאתי אני חושב שזה די מטריד. זה שיש משטרות אחרות מושחתות לא פחות אם לא יותר לא מעלה ולא מוריד. הטענה שלי הייתה שמסיבות מובנות ישנה סבירות גבוהה להימצאות פחות שחיתות בשב"כ ויותר במשטרה. שים לה שאני לא עושה הכללות גורפות במקרה הזה.

ההשוואה שלך פסולה מעיקרה כיוון שהשב"כ לא פתוח לביקורת ציבורית והוא חוקר את עצמו. כביסה מלוכלכת תישאר בפנים. בכל מקרה, בגוגל, לא תמצא את מה שאתה מחפש. אם אתה מחפש שחיתות, אתה הולך אחרי הכסף. אף אחד במשרד רוה"מ ובשירות לא יחשוב אפילו למישהו לתת להציץ בנתונים הללו.

ציטוט:
ברור שלשב"כ בילוש אין סמכויות בחוק כי הגוף לא קיים. לו רצו באמת להקימו היו נותנים לו את הסמכויות הראויות - אלו היו מוגבלות יותר ממה שיש כיום לשב"כ הרגיל אבל רחבות יותר מאלו שיש למשטרה לטעמי.

תשמע- אתה אולי לא יודע, אבל סמכויות המשטרה הרבה יותר רחבות מסמכויות השב"כ. למעשה- השב"כ מוגבל מאוד בחקירת חשודים ישראלים. בדוק אגב, את הצלחת המחלקה היהודית בהרשעות (ולא בפיענוחים.) אין שם הצלחה כבירה.

ציטוט:
לגבי שאלת האורינטציה - כבר עניתי - העבודה צריכה להתבצע בשני מישורים - מישור מודיעיני סמוי ראשוני ומישור פלילי מקובל יותר שמתבסס על המידע המודיעיני ומטרתו להביא ראיות ולדאוג להשגת הרשעה. וכן כחלק מהשינוי צריך למצוא דרכים חוקיות לאפשר לבית המשפט לפסוק גם בלי לקבל אינפורמציה על המקור הראשוני למידע או לפחות מבלי לחשוף אותה לשום גורם פרט לשופט (אני בכלל לא מבין למה זה חשוב לתהליך השיפוטי בהנחה כמובן ששאר הראיות מוצקות).

גם מ"י עובדת בשני מישורים- מודיעי וראייתי (אין דבר כזה מישור פלילי- שני המישורים הללו פליליים). בא אגלה לך משהו- במישור המודיעיני, כמעט כל ארגון פשיעה פוצח ומופה. מבחינה ראייתית המצב בקאנטים, כי אי אפשר להגיש חומר מודיעיני לבימ"ש בלי לחשוף מקורות ושיטות. עכשיו היתרון של השירות על מ"י הוא בכל מקרה באותו מקום שלמשטרה אין בו בעיה גדולה כי הרי כאמור מודיעינית, כל ארגוני הפשיעה פוצחו ומופו. אז למה לתת להם תפקיד אותו הם הם גם ככה הם לא יודעים לבצע?

ציטוט:
אני לא מציע להשתיל שום דבר בשום מקום אני מציע להקים אגף חדש בתוך אחד מארגוני ביטחון הפנים המוצלחים בעולם שיעסוק בפשיעה מאורגנת. הוא יצטרך לפתח כלים ושיטות בהתאם ולקלוט כ"א רלוונטי ותקציבים מתאימים וכמובן לפעול תחת מנדט חוקי חדש שלא קיים כיום כפי שציינתי למעלה.

וחבל שכך. תן לשב"כ להתעסק עם מה שהוא מוצלח בו.
בכל מקום בעולם קיימת ההפרדה הזו, (למעט ארה"ב, אבל האמריקאים ידועים באהבה שלהם לרשויות אכיפה פדרליות. אני לא בטוח שאפילו הם יודעים כמה רשויות יש שם.)

ישן 19-10-2009, 18:17
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצחקת אותי עם ארליך. עצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
הצחקת אותי עם ארליך.

עצה מהלב חבר- לא צריך לקחת את כל מה שבוקי אומר ברצינות.

גם לשירות יש את הג'יפה שלו- פרשת קו 300 נתנה הצצה לדברים וגם לדרך בה מטייחים אותם.

וג'וליאני עשה עבודה נהדרת בניו יורק, את רק שוכח שהוא הבוס של השוטרים אבל גם של התובע המחוזי ובצורה מסויימת משפיע על הרשות השופטת בצורה עקיפה. התובנות שהספר שלו סיפק לך אמורות להקביל לדרג רוה"מ, לא למשטרה כארגון.

ליאור,

ההשפעה שלו על התובע ( שהיה תפקידו בעבר ) היתה מבורכת. האיש ניקה את ניו יורק, תרתי משמע, וראיתי את זה בכל ביקורי הרבים שם. גם יצא לי לפגוש אותו וללחוץ את ידו בבית כנסת במנהטן. תרמתי גם 100 דולר למסע הבחירות שלו, שנכשל, לצערי.

אכן ג'וליאני יש לו תכונות של מנהיג, הרבה מעבר לראש העיר.

לגבי ארליך: אני לא מסתמך על בוקי, אלא מידע אישי. הוא היה "הארי המזוהם" של משטרת ישראל.

לשירות, וגם למוסד יש את הג'יפה שלהם, אבל בהשוואה למשטרה, הם סטרילים יותר מאשר חדר ניתוח.

ישן 19-10-2009, 17:50

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]מדוע אם כן..."

אני לא מקבל את הטיעון הזה של השופט - ואתה יודע מה אולי פה שורש הבעיה ולא במקום אחר (זה וודאי נכון בהרבה מקרים הקשורים לעברות מסוגים אחרים כמו עברות תנועה - אין ספור הרשעות אבל גזרי דין עלובים).

אם המשטרה כל כך טובה בפיצוח אבל לא מסוגלת להשיג הרשעה כי היא לא רוצה לחשוף מקורות בבית משפט צריך לשנות את החוק באופן כזה שיאפשר להציג ראיות באופן כזה שלא יחשוף את המקורות ובא לציון גואל לא כך? לפחות במקרים של פשע מאורגן.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-10-2009, 18:31

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הכל פה בסופו של דבר הוא..."

אתה יודע, מספרים על ספיר שבהיותו שר אוצר, הוא הלך לסייר באוניברסיטאות. אמרו לו הפרופסורים: ספיר, מצב ההשכלה הגבוהה קשה. אנחנו צריכים כסף.
ספיר ענה להם: " אין כסף בקופה. תתסדרו עם מה שיש".

לאחר מכן הלך לבקר בבתי הספר. גם שם אמרו לו את אותו הדבר: " ספיר, המצב קשה, חייבים תקציב", וגם שם שמעו את אותה התשובה: " אין כסף בקופה. תתסדרו עם מה שיש".

לאחר מכן הגיע לביקור בבית סוהר. וגם שם אמרו לו אותו דבר "ספיר, המצב קשה, חייבים תקציב". רק מה, כאן ספיר מייד הורה לעוזר שלו לפתוח פינקס ולתת להם כל מה שהם רוצים.

העוזר נדהם ושאל אותו: "ספיר, בתי ספר לא, אוניברסיטאות לא אבל בתי סוהר כן?"

ענה לו ספיר: " בחורי הצעיר, בית ספר גמרתי, אוניברסיטה סיימתי, אבל לבית הסוהר, יש סיכוי שעוד כולנו נגיע".

הנה לך הסיבה למה לאף פוליטיקאי אין באמת אינטרס אמיתי לחזק את מערכת האכיפה

ישן 21-10-2009, 09:19
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]מדוע אם כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
כי ככה בא לו או במילים אחרות זכות הנאשם להתגונן.

באופן מפתיע מאוד, אני מוצא עצמי מסכים עם רוב דבריו של ליאור. עם זאת, התייחסות אחת מתחייבת, לדוגמא עם הגברת על המרפסת:

זכותו של הנאשם להתגונן היא מהותית. ועם כל הרצון שלנו, כחברה, להכניס את כל העבריינים ה"מקצועיים" והסדרתיים לכלא לשנים ארוכות, עדין חובתנו לשמור על זכויות הנאשם להתגונן.

המשטרה והשוטרים עצמם, אינם כה צדיקים גדולים - אחרת כבר מזמן היו סוגרים את המחלקה לחקירת שוטרים.
ה"הודאות" של כנופית מע"צ, שהוצאו מהם, לכאורה, באלימות אכזרית ועינויים פיזיים ונפשיים של צוות החקירה בראשותו של מי שלימים הפך להיות סמפכ"ל, מדברות בעד עצמן.

כל אחד ואחד מאיתנו עלול להיות נחקר ומואשם על לא עוול בכפו. על כל אחד ואחד לדמיין מה היה עלול לקרות לו, לו למשטרה היתה יד חופשית בחקירותיה.

אני מוצא את התייחסותו של ליאור לנקודה זו, כשוטר במשטרת ישראל, מטרידה. מטרידה מאוד.

ולדוגמא עצמה: אותה גברת טענה כי ראתה דברים מסויימים ממרפסת ביתה. הפעולה הכי אלמנטרית של סניגור היא לעלות לאותה מרפסת ולבחון את שדה הראיה של הגברת. מה היתה יכולה לראות ומה לא. אחרת הגנתם של המואשמים נפגעת באופן מהותי.
עם כל הצער שבדבר, נראה כי החלטת השופט היתה נכונה.
לו רצתה המשטרה ולפי תיאורך את הדברים, היתה מאשימה אותם רק בהחזקת כלי יריה שלא כדין (שכן אתה טוען כי הנשק נתפס על גופם). לעמיר מולנר זה הספיק לקבל 32 חודשים.
ישן 21-10-2009, 10:13

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]כי ככה בא לו..."

במקרה הזה הם הואשמו בנשיאת נשק שלא כדין. אין זה משנה מה היא ראתה כי השוטרים תפסו את הכלי תוך כדי מרדף. את שאר העבודה עשה המז"פ.

לנאשם יש זכות להתגונן, אבל אין צורך להיעתר לכל בקשה שלו רק בשם הזכות הזו. חיוב חשיפה של מקורות רק בשם הזכות הזו משמעה פגיעה אנושה בכל מערך האיסוף המשטרתי. ברור לך שלא תוכל לגייס מקורות (שרובם ככולם עבריינים) אם הם יידעו שזהותם תיחשף, ועוד כעדים.
במקרה הזה לא היתה משמעות לעדותה של הגברת- התפיסה נעשתה "על חם". באופן עקרוני, שופט יכול לפסול את כל השימוש ואיזכור של מידע מודיעיני, אם המשטרה לא רוצה לחשוף מקור/שיטה. במקרה דנן, בחר בימ"ש לחייב פרקליטות לחשוף מקור לטובת חקירה נגדית שלא תוביל לכלום.

תיקון קטן- *במקרה הנ"ל היה מדובר בטל יוסף, אחיו של גל יוסף.

ישן 20-10-2009, 04:58
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
אז... כן, כולכם צודקים וכולכם גם טועים. מדוע? מה הטיעון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "בטחון פנים - איפה ההבטחה ל FBI ישראלי ב 2007"

חברים, התובנות שהעליתם בשרשור חכמות ונכונות לכל צד אבל לדעתי הקפאון המחשבתי שמתבטא כיום במשטרה ומשליך על רמת הבטחון האישי ברחובות ישראל מתבטא האופן החשיבה של כל צד כאן, אלו המצדדים בחיזוק המשטרה ואלו המצדדים ביצירת אגף בשב"כ.

הסיבה שהשתמשתי בשם FBI הוא משום שבמודל האמריקאי הממשל הפדראלי העניק לארגון הנ"ל סמכויות על מדיניתיות לדאוג לבטחון הלאומי של ארה"ב, מתוך ארה"ב עם יכולות חקירה של ארועים בהם היו מעורבים אמריקאים מחוץ לארה"ב באם האינטרס הלאומי מצריך זאת.
בנוסף ל FBI לכל מדינה יש שריפים אזוריים, משטרת ערים, משטרת כבישי מדינה, המוגבלים מבחינה גאוגרפית יחד עם ארגון מדינתי על-אזורי שנקרא Bureau of Investigation
שאחראים לחקירת ארועים אלימים במיוחד, צווארון לבן, פדופילים, סמים וכיו"ב.
ישראל לא דומה לארה"ב, לא בגודל, לא באופן שיטת השיפוט ולא בתקציבים. נקודת הדמיון היחידה היא בצורך של מדינה דמוקרטית להעניק בטחון אישי מירבי לאזרחים באמצעות רשויות אכיפת החוק.
המצב בהרבה מקומות כיום כפי שמשתקף מהתקשורת ומהסטטיסטיקות הולך ומחמיר במישור של הפשיעה המאורגנת, לא זו של הסרדינים. כל אזור עם הבעיות הספציפיות שלו. במרכז יש בעייה חמורה של שוק אפור שמשפיע באופן ישיר על חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל. באם זה הסיפור על בנק איגוד עם אתי אלון שרוששה בנק, או סיפור מלפני מספר שבועות על שימוש כביכול בבנק מרכזי ל"כיבוס" עשרות מליוני דולרים, ולבסוף, בחודשים האחרונים, עם איום על חברה בורסאית שרק לפני מספר שנים נסחרה במעל מליארד דולר בבורסה בלונדון.

צודקים: כי לא צריך לשבור או לבנות מחדש, אלא לחזק את הקיים ---- אבל טועים כי כבר ניסו את זה ולכן... כן צריך לבנות, אבל לא על חשבון.
זאת אומרת: ברגע שהממשלה יחד עם הקואליצייה מגדירים יחד את הלחימה בפשיעה כיעד לאומי עם מטרות ספציפיות ל 6, 12, 18, ו 24 חודשים יחד עם חקיקת חוקים ספציפיים, הקמת יחידת חקירה מיוחדת בתוך השב"כ אך כזו המנותקת מהצד הבטחוני עם סט ספציפי של חובות וסמכויות, עם צוות מיוחד בפרקליטות שזה כל התפקיד שלו, יחד עם הוראה מיוחדת של הסמכות העליונה של בהמ"ש לתת עדיפות לשיפוט מהיר של תיקים הקשורים לפשע המאורגן,אזי אם כל צלעות המשולש יתפקדו תחת חקיקת החירום הנ"ל, זה לא חלום באספנייה אלא מימוש של חובות המדינה לאזרח בצורה של החזרת הבטחון האישי לרחובות.

קטונתי מלהצביע אם ההשוואה לסקוטלנד יארד היא נכונה או לאו או אם השב"כ יכול לעשות את זה או לא. הנתונים היבשים מדברים בעד עצמם:
משטרת ישראל: הצלחה חלקית להביא לתפיסתם והפללתם של ארגוני פשע בעלי השפעה ישירה על הבטחון האישי של כל אחד ואחת בישראל יחד עם אפשרות לפגיעה בבטחון הכללי עקב האפשרות שהם לא יבחלו בגניבה של ציוד או סודות צבאיים. רמת האמון של האזרח ביכולת המשטרה להגן עלייו בעת הצורך או לחקור ארוע היא מאוד נמוכה
שב"כ: לרוב הצלחות ביירוט אלו העוסקים בטרור. תדמית ציבורית של הצלחה. אמון רב בציבור ביכולתו של השב"כ להתמודד עם האתגרים הבטחוניים.

מכאן, שלא רק שיוסיפו לשב"כ סמכות חוקתית נוספת ותקציב, אלא יגדירו שההקמה של היחידה המיוחדת תעשה ע"י השב"כ בגלל הצורך, ולאחר מספר מוגדר של שנים היחידה הזו תהפוך ליחידה עצמאית הכפופה למשרד לבטחון פנים ומקבלת לשורותייה אנשי שירות ואנשי משטרה כחלק מהכשרתם. מכאן, שהשרות ביחידה החדשה שתצא מהשב"כ יהייה ישירות תחת המשרד לבטחון פנים.

ישן 20-10-2009, 08:29

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "אז... כן, כולכם צודקים וכולכם גם טועים. מדוע? מה הטיעון?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty
חברים, התובנות שהעליתם בשרשור חכמות ונכונות לכל צד אבל לדעתי הקפאון המחשבתי שמתבטא כיום במשטרה ומשליך על רמת הבטחון האישי ברחובות ישראל מתבטא האופן החשיבה של כל צד כאן, אלו המצדדים בחיזוק המשטרה ואלו המצדדים ביצירת אגף בשב"כ.

הסיבה שהשתמשתי בשם FBI הוא משום שבמודל האמריקאי הממשל הפדראלי העניק לארגון הנ"ל סמכויות על מדיניתיות לדאוג לבטחון הלאומי של ארה"ב, מתוך ארה"ב עם יכולות חקירה של ארועים בהם היו מעורבים אמריקאים מחוץ לארה"ב באם האינטרס הלאומי מצריך זאת.
בנוסף ל FBI לכל מדינה יש שריפים אזוריים, משטרת ערים, משטרת כבישי מדינה, המוגבלים מבחינה גאוגרפית יחד עם ארגון מדינתי על-אזורי שנקרא Bureau of Investigation
שאחראים לחקירת ארועים אלימים במיוחד, צווארון לבן, פדופילים, סמים וכיו"ב.
ישראל לא דומה לארה"ב, לא בגודל, לא באופן שיטת השיפוט ולא בתקציבים. נקודת הדמיון היחידה היא בצורך של מדינה דמוקרטית להעניק בטחון אישי מירבי לאזרחים באמצעות רשויות אכיפת החוק.

FBI אחראי על חקירת עבירות פדרליות. גם האמריקאים הבינו דחוץ ממנו הם צריכים גוף שב"כי במהותו ולראיה החיזוק ההיסטרי של גוף שנקרא homeland security. v ההבדלים בין ישראל לארה"ב לא מתבטאים רק בפיזור הסמכויות האמרקיאי על גופים פדרליים שונים, אשר גורם לכך שעל אותו ארגון יכולים לעבוד 3 סוכניות במקביל ללא ידע אמיתי מה כל סוכנות עושה, אלא גם בחקיקה עצמה ובייחוד בדיני הראיות וסדר דין פלילי ששונים משמעותית מהמקבילים האמרקיאים.
במדינת ישראל יש פחות אזרחים מניו יורק סיטי, ובעיר ישראלית גדולה יש בערך 250 אלף איש שזה פחות ממנהטן. משטרת ישראל היא משטרה ארצית שתחום השיפוט שלה הוא מדן ועד אילת, ותנאים מסויימים, גם חו"ל. בראייתי אין טעם בהקמה של גוף חדש שיכנס לאותה משבצת. צריך לשפר את מה שיש.
ציטוט:
המצב בהרבה מקומות כיום כפי שמשתקף מהתקשורת ומהסטטיסטיקות הולך ומחמיר במישור של הפשיעה המאורגנת, לא זו של הסרדינים. כל אזור עם הבעיות הספציפיות שלו. במרכז יש בעייה חמורה של שוק אפור שמשפיע באופן ישיר על חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל. באם זה הסיפור על בנק איגוד עם אתי אלון שרוששה בנק, או סיפור מלפני מספר שבועות על שימוש כביכול בבנק מרכזי ל"כיבוס" עשרות מליוני דולרים, ולבסוף, בחודשים האחרונים, עם איום על חברה בורסאית שרק לפני מספר שנים נסחרה במעל מליארד דולר בבורסה בלונדון.

השוק האפור עובד לרוב באמצעים חוקיים. שלי נרקיס עומד להשתלט על אימובילייז (שזו החברה שאתה מדבר עליה) דרך בית משפט. לשוק האפור יש תדמית של חבורת עבריינים שגובים חובות עם נבוט אבל המציאות מלמדת שכרישי השוק אוהבים מאוד להישתמש בכלים חוקיים. חוקי זה תמיד טוב, גם הם יודעים את זה. שוק אפור תמיד יהיה ולעיתים תנאי ההלוואות שלהם יותר טובים מהבנקים, והם גם שואלים הרבה פחות שאלות. איך תמנע זאת חוקית? תוציא חוק שאוסר על אנשים להלוות כסף אחד לשני?

אתי אלון רוששה את הבנק למסחר והכסף הגיע דווקא לארגוני פשיעה בלי אוריינטציה לשוק האפור. הכנופייה הירושלמית ברשות בן מוחא היתה אחראית לחלוקת הכסף וחלק הארי ממנו הגיע לאברג'ילים, אבל כאמור, לא היה לזה קשר לשוק האפור אלא לחובות הימורים של עופר מקסימוב.

ציטוט:
צודקים: כי לא צריך לשבור או לבנות מחדש, אלא לחזק את הקיים ---- אבל טועים כי כבר ניסו את זה ולכן... כן צריך לבנות, אבל לא על חשבון. .

מתי בדיוק ניסו? מ"י עובדת באותה מתכונת מקום המדינה עם אותו מבנה ארגוני מינוס פלוס. ליצור תקן לכמה תנ"צים לא נחשב שינוי.

ציטוט:
זאת אומרת: ברגע שהממשלה יחד עם הקואליצייה מגדירים יחד את הלחימה בפשיעה כיעד לאומי עם מטרות ספציפיות ל 6, 12, 18, ו 24 חודשים יחד עם חקיקת חוקים ספציפיים, הקמת יחידת חקירה מיוחדת בתוך השב"כ אך כזו המנותקת מהצד הבטחוני עם סט ספציפי של חובות וסמכויות, עם צוות מיוחד בפרקליטות שזה כל התפקיד שלו, יחד עם הוראה מיוחדת של הסמכות העליונה של בהמ"ש לתת עדיפות לשיפוט מהיר של תיקים הקשורים לפשע המאורגן,אזי אם כל צלעות המשולש יתפקדו תחת חקיקת החירום הנ"ל, זה לא חלום באספנייה אלא מימוש של חובות המדינה לאזרח בצורה של החזרת הבטחון האישי לרחובות.

אתה לא חי בסיודד חוארז והפעלה של תקנות חרום שמורה למצבים מאוד ספציפיים.רמת הפשיעה המקומית שלנו רחוקה מלהצדיק הפעלה של סמכויות כאלו. בישראל אין פשע מאורגן. יש ארגוני פשיעה וזה משהו אחר לחלוטין. הוסבר לך שהשב"כ בנוי לאיסוף מודיעין, לא לביצוע חקירות פליליות והשגת ראיות שיחזיקו בבימ"ש.

ציטוט:
קטונתי מלהצביע אם ההשוואה לסקוטלנד יארד היא נכונה או לאו או אם השב"כ יכול לעשות את זה או לא. הנתונים היבשים מדברים בעד עצמם:
משטרת ישראל: הצלחה חלקית להביא לתפיסתם והפללתם של ארגוני פשע בעלי השפעה ישירה על הבטחון האישי של כל אחד ואחת בישראל יחד עם אפשרות לפגיעה בבטחון הכללי עקב האפשרות שהם לא יבחלו בגניבה של ציוד או סודות צבאיים. רמת האמון של האזרח ביכולת המשטרה להגן עלייו בעת הצורך או לחקור ארוע היא מאוד נמוכה
שב"כ: לרוב הצלחות ביירוט אלו העוסקים בטרור. תדמית ציבורית של הצלחה. אמון רב בציבור ביכולתו של השב"כ להתמודד עם האתגרים הבטחוניים.

אתה חייב להבין משהו פשוט- כאשר מדובר בטרוריסט פלסטיני, השב"כ יכול לבוא לרוה"מ עם חומר מודיעיני ולקבל אישור לפצצה של טונה על הבית שלו, ללא אף ראיה קונקרטית שיכולה לעבור אישור בימ"ש ולמעשה מעבר לריפרוף של היועמ"ש על החומר (וגם זה בלי לראות הכל) אין שום נגיעה של מערכת המשפט בחומר.

חומר מודיעני, כאשר הוא עובר בצינור של בימ"ש בתיקים פליליים, בקושי מספיק ל-צו חיפוש.

השב"כ לא בנוי מטבעטו כארגון לאיסוף ראיות להעמדה לדין. נקודה.כל הרעיון של זרוע שב"כית לארגוני פשיעה משול להעברת חטיבת הצנחנים לחיל האוויר רק בגלל שהם אמורים לקפוץ ממטוס.

ישן 22-10-2009, 03:16
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
התמודדות המשטרה עם איומי הטרור לעומת התמודדות עם ארועים פליליים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שת"פ יש, יש גם יחידה כלכלית..."

נקודה נוספת למחשבה היא הצלחה מדידה של המשטרה בהתמודדותה עם איומי הטרור לעומת התמודדותה עם אירועי אלימות אזרחים גרידא. אני מניח שזו יכולה להיות שאלת מחקר לתואר שני תוך ניתוח נתונים סטטיסטיים משנת 1995 בנוסף לראיונות אישיים, שאלונים וקבוצות מיקוד. לעניות דעתי, תפקוד השוטרים בזמני חירום כתוצאה מחירום לאומי או אירועי טרור עולה בכמה וכמה על תפקודם או תגובתם בזמני רגיעה לארועים פליליים. לדעתי אפשר יהייה לראות את זה גם ביחידות משטרה של ערים מרכזיות בארה"ב המשתתפות באבטחת מקומות מרכזיים. שוב, רק הרגשה אישית

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר