לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2010, 21:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "גם "האווזים" נשמע חלש (למעשה,..."

ד"א, אתה מודע לכך שהשם "אווזי הפרא" (או ליתר דיוק wild geese) היה לאורך מאות שנים הכינוי של יחידות מתנדבים איריים שנלחמו נגד הבריטים בכל העולם (החל מהמלחמות הנאפולאוניות אם אני זוכר נכון).
בשנות החמישים והשישים של המאה הזו הביטוי קיבל משמעות של "שכירי חרב מקצועיים" (בעיקר באפריקה).
אני מניח שמשם השם הגיע לישראל (כנראה עם יהודים ששרתו באפריקה והתגייסו לצה"ל לאחר מכן).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2010, 16:39
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ד"א, אתה מודע לכך שהשם "אווזי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בשנות החמישים והשישים של המאה הזו הביטוי קיבל משמעות של "שכירי חרב מקצועיים" (בעיקר באפריקה).
אני מניח שמשם השם הגיע לישראל (כנראה עם יהודים ששרתו באפריקה והתגייסו לצה"ל לאחר מכן).

I doubt that the name Wild Geese was adopted from people that that had served in the 60s

The scary names for the various Golani companies did not yet exist when I served in 85-88. The companies were only called Ha Rovait or Alef, Bet, Gimmel and Ha Misayat. In the Paratroopers the situation was the same except that they called the weapons company Ha Rabatim--although the soldiers were all sergeants during this time period.
Only tank companies had unique names then

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 25-01-2010 בשעה 16:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר