לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2009, 05:19
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "ובכן,האמריקאים ניצחו בעיראק."

נתחיל מההתחלה

מהיכן הקביעה הנחרצת בכותרת שלך?
תאריך היעד לנסיגה נקבע ל 2011 בזמן שאף אחד לא יכול לדעת מה יהיה בעירק עוד חודש.
אני קראתי מאמר שגורס שכאשר האמריקאים ייסגו מעירק ייווצר כאוס משום שהממשלה העירקית כלל לא יכולה לשלוט במדינה והרבה מאוד גורמים חיצוניים עדיין בוחשים בעירק-בעיקר אירן ופנימיים (נאמני בעת' ותומכי המשטר הקודם, חוליות המזוהות עם אל קעידה, ועוד)
בתקופה האחרונה היו מס' פיגועים בעירק האחרון שבהם היה לפני מס' ימים עם 100 הרוגים.
מה הפרמטרים שלך להצלחה הזו?

באשר לשאלה שלך, ארה"ב השקיעה מיליארדים בציוד מחדש, אימון ובניית בסיסים לכוחות משטרה מקומיים ולצבא עירק החדש, ושוב להזכירך שהמלאכה רחוקה מאוד מסיום

ספק גדול מאוד אם יש קהות חושים לנפגעים בארה"ב, הנושא נדון רבות בתקשורת האמריקאית, למעשה ממשל בוש ניסה להסתיר תמונות של ארונות נפרקים ממטוסי חהא"א וחסם את הבסיס לכניסת עיתונאים, בין השאר משום שתמונות אלו יעוררו גל התנגדות למלחמה כפי שבאמת קרה.
להזכירך את ההפגנות הגדולות בתקפות ממשל בוש, למרות שההפגנות האלו אורגנו ע"י הדמוקרטים גם אובמה יזכה לאותן הפגנות כאשר יציבור האמריקאי יראה שהמלחמה נמשכת.

בנוסף צריך לזכור שמבחינת משאבים וכוח צבאי עירק אולי גדולה פי 15 מלבנון אבל בעבור ארה"ב היא הרבה יותר קטנה מהאתגר שהמצב בלבנון מציב עבור ישראל, מה גם שהלחימה בעירק מתמקדת באזורים עירוניים עיקריים.
בנוסף צריך לזכור שההשפעה של ארה"ב על שאר מדינות המזהת גדולה מאודף כולל על מדינות שהיא לא מסייעת להן כמו סוריה.

אני באמת מקווה שהמלחמה בעירק תסתיים בהצלחה עבור האמריקאים אבל לדעתי מוקדם עדיין לפתוח את השמפניה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 14-12-2009 בשעה 05:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2009, 10:00
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
זה ברור: לא צולם - לא היה. רק אנחנו ממשיכים לשחק בדמוקרטיה דמיקולו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "הפיגוע של מאה הרוגים היה..."

בשעה שאמריקה, בריטניה ומי לא מסתירות את הזוועות שהן מעוללות לחפים מפשע באפגניסטן ובעיראק.

ובמילים אחרות:
עשית וצולמת - אכלת אותה. הפסדת במלחמה ולא חשוב כמה מוצלח תהיה בשדה הקרב עצמו.
עשית ולא צולמת -כאילו לא עשית.
צולמת ולא עשית - כאילו עשית. ראה מקרה פאליווד. מוחמד א-דורה כמשל.

לעומת זאת...לא צולמת ולא עשית - סימן שאתה ישראלי פראייר שמלקק ל- CNN ולאל ג'אזירה, ועוד לא הפנמת שהמלחמה האמיתית אינה מי הורג את האויב ומי נלחם טוב יותר או מי שומר טוב יותר על מוסר הלחימה - אלא היא בטלוויזיה, ב- CNN, בסאונד בייטס קצרים שמעבירים סיפור שעושה שכל לדעת הקהל. רעים וטובים.
זה כל הסיפור.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 14-12-2009 בשעה 10:02.
ישן 14-12-2009, 11:27
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]השאלה היא, מה..."

על מה אתם מדברים? גם הפיגועים של יום ג' דווחו בכל אמצעי התקשורת בארה"ב, כמו רוב הפיגועים הגדולים לאורך השנים, וכמו הדווחים על "זוועות" אחרות, גם מכיוון האמריקאים. יש לא מעט ארגונים ש"סופרים גופות" של עיראקים, יש לא מעט כתבים בשטח שמדווחים (גם אם מהמלון, אבל מדווחים על הפיגועים הללו), ויש מספיק ארגונים שצעקו וצועקים על הבעייתיות של הנוכחות האמריקאית בעיראק ועל הפרת זכויות אדם אמריקאית, בערך מאז שהחלה המלחמה שם לפני אי אילו שנים. השאלה, בסופו של דבר, איננה האם מדווחים או לא, או האם הציבור ער למלחמה או לא (הוא ער מאוד), אלא מה כוחה של המדינה הנלחמת בזירה העולמית. ובעניין הזה נראה לי שאין טעם להרחיב - מה ש"מותר" לארה"ב (או לרוסיה, או לסין) "אסור" למדינה קטנה כמו ישראל. אף מדינה לא תטיל אמברגו על ארה"ב, וזה לא משנה מה היא תעשה. אף מדינה לא תסכן את הכלכלה שלה בעימות עם סין, גם כשהסינים "תורמים" יותר מכל מדינה אחרת פחות או יותר להפרת זכויות אדם. ומה אנחנו בכל זה? די כלום. לא יקרה כלום לאף מדינה שתחליט להפסיק לסחור אתנו. לא יקרה שום דבר לתנועת הנפט בעולם אם אנחנו נוקע. לא יקרה שום דבר לדולר אם ישראל תהפוך למצורעת. להיפך זה לא עובד. אז אפשר לצאת משגעון הגדלות שמה שמותר לארה"ב מותר לישראל.
ישן 15-12-2009, 03:33
  Danielk35 Danielk35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "גם ה embbeded כבר בוטל. לדעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
גם ה embbeded כבר בוטל. לדעתי הממשל מכתיב לרשתות מה לשדר.אל ג'זירה לא משדר כמעט כלום.
ברור שהולך שם לא מעט ברדק שלא צולם ולכן לא קיים. ואנחנו–כל קאסם מדווח, כל פאדיחה עולה בפריצות שידור, כל עופרת בשידור ישיר, כל הרוג שירי ארץ ישראל, כל חטוף אללה יסתור.
מזכרון לאמריקאים נחטפו 20 חיילים כולם missing in action לא היתה להם כל כוונה להתחיל איזה מו”מ.
לא יפה לא מוסרי אבל יעיל כמו תער.

החיילים האמריקאים מקבלים תשלום חודשי (עבודה) עבור מה שהם עושים והם ידעו מלכתחילה
לאן הם נכנסים כשהם התגייסו.
החיילים בצה"ל מחוייבים להתגייס ולקבל דמי כיס שלא מספיקים להם לכלום כמעט.
זה ההבדל העיקרי בין 2 הצבאות, אני מניח שלאור ההבדלים הללו הצבא (צבא העם) והממשלה
אמורים להחזיר אותך מהשבי תמורת מחיר הגון (לא של אלף ולא ארבע מאות מחבלים).

ישן 15-12-2009, 06:52
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Danielk35 שמתחילה ב "[QUOTE=romi4]גם ה embbeded..."

הערה קטנה על ההנחה הבאה שרשמת:
ציטוט:
והם ידעו מלכתחילה לאן הם נכנסים כשהם התגייסו

בארה"ב כיום קיים דיון על כך שהצבא למעשה מתבסס על חיילים מהשכבות החלשות אשר מתגייסים ע"מ לקבל הטבות לחיילים כמו מימון לימודים, תוכנית להשלמת בגרות והטבות נוספות.
לכן, מצד שני ניתן לטעון שחיילים רבים שמתגייסים לשירות בארה"ב עושה זאת ממניעים כלכליים כאשר טובתו הכלכלית עומדת לנגד עיניו ולא תמיד הוא מבין לאיפה הוא הולך ומה הוא הולך לעבור.

אני ממש לא בטוח שבחור צעיר מאלבמה לדוגמא שהתגייס כי זו אחת האפשרויות היותר טובות שפתוחות עבורו מבין לאן הוא הולך ומבלי להשמע מתנשא, יודע להצביע על הגלובוס איפה עירק.
תיכוניסט ישראלי מצוי לעומתו מבין הרבה יותר טוב את המציאות שבה הוא חי ומי נגד מי.

נכון שצבא ארה"ב הוא צבא מקצועי אבל המציאות הרבה יותר מורכבת מהגדרה בלבד

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 15-12-2009 בשעה 07:01.
ישן 14-12-2009, 11:28
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "נתחיל מההתחלה ..."

ציטוט:
בנוסף צריך לזכור שמבחינת משאבים וכוח צבאי עירק אולי גדולה פי 15 מלבנון אבל בעבור ארה"ב היא הרבה יותר קטנה מהאתגר שהמצב בלבנון מציב עבור ישראל, מה גם שהלחימה בעירק מתמקדת באזורים עירוניים עיקריים.
עירק: 31 מיליון תושבים
לבנון: 4 מיליון תושבים (1/8 עיראק)
איו"ש: כ-2.5 מיליון איש (1/12 עיראק)
ארה"ב שפכה המון כסף בעיראק, אבל יש לה יחסית מעט כוחות בזירה: כ-15 בריגאדות, 150,000 חייל;
כוח פרופורציונלי צה"לי בלבנון ימנה כ- 2 חטיבות בלבד, כוח שניראה לי סביר תמורת סיכוי טוב לפתור את המצב שם באופן סופי. אין טעם להשוות מספרי חיילים, כי חלק גדול מהפעילויות העורפיות של ארה"ב בעיראק יכולות להתבצע מהארץ.

נראה לי שההבדל העיקרי בין לבנון/ יש"ע ועיראק הוא מדיני ולא צבאי: לארה"ב יש פלגים שמשתפים איתה פעולה בשימחה (הכורדים) וכאלו שנוטים להשלים איתה (רוב השיעים), בעוד שלנו אין שום פלג כזה, וממילא אין לנו סיכוי להקים בשטחים או בלבנון ממשל אוהד כפי שארה"ב מנסה בעירק.
ישן 14-12-2009, 12:17

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "למה שתי חטיבות?ארבע אוגדות..."

דיברתי על שלב הייצוב ולא על שלב הכיבוש.
אפשר ללמוד מהאמריקאים לקחים בהרבה רמות- טקטיקה, בניין כוח, שת"פ בין-זרועי, לחימה ברשת, מו"פ ורכש מהיר לפי צרכים מבצעיים. אבל הגורם המכריע, להערכתי, בעיראק היה מדיני- ובמישור הזה יש הבדל תהומי בינינו לארה"ב.
אני לא רואה הרבה טעם להגיע עד ביירות, אפילו בזמן קצר ועם מעט אבידות- ברגע שנצא, החיזבאללה ישתקם.
מקבילה ל- Operation Iraqi freedom בלבנון, למשל, היא אם תהיה הבנה חשאית עם הנוצרים והסונים שישראל+ יוניפי"ל בגיבוי קואליציה בינ"ל נכנסת, מפרקת את החיזבאללה ומאפשרת בנייה ארוכה של לבנון בלעדיו (נאמר, לתת לאמל לצבור כוח על חשבון החיזבאללה). מהלך כזה נראה לי חסר סיכוי מבחינת הפולטיקה בישראל ובלבנון.
עריכה: מהבחינה המדינית, לבנון דומה אולי לפקיסטן ולא לאפגניסטן/עיראק: מדינה מעורערת, שארה"ב מנסה להילחם בטרור שיוצא ממנה אך לא מעוניינת/מסוגלת לשלוט בה.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 14-12-2009 בשעה 12:27.
ישן 14-12-2009, 08:02
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "ובכן,האמריקאים ניצחו בעיראק."

האמריקאים, ניצחו? בעירק?

1. מה זה ניצחו?
2. לי פשוט נראה שהם באו הורידו המון המון חומר נפץ על צבא מתפורר ממילא, ופשוט הלכו פנימה בכוחות מאוד גדולים.

אני מצטער להגיד לך אבל מה שהאמריקאים עשו בעירק זה לשבור את הצבא הסדיר שהיה שם, אם אתה חושב שזה משהו שאנחנו לא יודעים לעשות אתה טועה. אם אתה חושב שהשקעה מלאה של צהל לא היתה מפרקת את החיזבאללה אתה גם טועה.
הבעיה במלחמות כאלה היא לא הניצחון הטקטי, אלא האסטרטגי הצבת מטרה והשגתה. אני אישית חושב שהאמריקאים מפסידים בעירק, ברגע שהם יחליטו שהם קמים ויוצאים עירק תקרוס בלעדיהם, ותצטרף לגוש השיעי מסביבה.

ואתה נותן יותר מידיי חשיבות לדעת קהל...
ישן 14-12-2009, 13:06
  מקליין מקליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.08
המושג הבסיסי מוטעה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "לא מדובר בהשוואה בין..."

המושג "נצחון" עוזר להסיט את הדיון הזה לפסים שגויים.
איך תגדיר "נצחון" בעיראק? ביום שאף אחד לא יורה על האמריקאיים? ביום שרק 5 חיילים אמריקאיים נהרגים כל חודש? ביום שבבתי הספר שם כל התלמידים הולכים כובעי נייק וחולמים להיות טייגר וודס ואלף נשותיו?
זו בדיוק אחת מבעיות המפתח של הצבא בפרט והחברה בכלל במדינה קרובה ללב כולנו - מדינת ישראל.
מכיוון שהכל כאן ובמיוחד עימותים צבאיים, קצרים וארוכים, נמדד במונחי "נצחון" והפסד", נוצרות הרבה מאוד בעיות שהיו נמנעות אם היו נמדדות במונחים ריאליים יותר - "הצלחה" או "כשלון".
כי ברגע שיש לך רק נצחון והפסד - אז אם במלחמת לבנון השנייה לא "ניצחנו" אז ברור ש "הפסדנו", לא? לעומת זאת אם עובדים עם מונחים ריאליים יותר, ניתן לבדוק ולמדוד היכן הצלחנו בלבנון השנייה, היכן נכשלנו והיכן ניתן לתקן את הכשלונות על-מנת שיהפכו להצלחות בפעם הבאה.
האמריקאיים לא ניצחו בעיראק, לא מנצחים בעיראק ולא ינצחו בעיראק.
בכל נקודת זמן יש להם מספר יעדים (השמדת הצבא העיראקי, הפלת סדאם חוסיין, בניית ממשל חדש, צבא חדש ועוד ועוד) בהם הם מצליחים לעמוד או נכשלים וזו היא הדרך האמיתית ואין בלתה, כדי ללמוד משהו מהתנהלותם שם.
ישן 14-12-2009, 22:28

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "אני עובד שנים רבות עם..."

אם אתה כבר שם- מעניין אותי מה היחס שם לפגיעה באזרחים? הסיפורים על אבו-גרייב, גואנטנמו ומתקני החקירה הסודיים של ה- CIA מזיזים לאזרח האמריקאי ברחוב?

לגבי היחס לאבידות-איני מסכים שזו בעיה אצלנו. ב-"שינוי כיוון" הביקורת לא היתה על האבידות, אלא על ההישגים הזעומים ביחס אליהן. וגם ביקורת זו הושמעה בציבור רק בדיעבד. בכלל, זו סוגיה מורכבת בהרבה מ-"בוא ננשוך את השפתיים ותראו שננצח מהר יותר ועם פחות אבידות בסופו של דבר" (וזהו המסר שדומני שאתה מנסה להעביר). חלק מהסיבה ש-"אף אחד מהם לא ירים גבה אם ייחטפו 5 חיילים" היא פשוט שהאליטה האמריקאית לא עושה צבא ברובה, ובטח שלא שירות חובה.
ישן 16-12-2009, 09:21
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03

איך בדיוק נמדד נצחון?
שליטה בטריטוריה גיאוגרפית גרידא?
כמות ברזלים שהושמדו?

הצלחה צבאית חייבת להמדד בראש ובראשונה בתשובה לשאלה האם יש איזו שהיא תכלית מדינית שהיא משרתת.
כיום מתברר (והיו לכך סמנים ואזהרות) שהכניסה השניה לעירק נולדה בחטא של בורות ויוהרה.
השקרים והטית המודיעין לקראת הפלישה וההסתבכות שהביאה להתחזקות איראן כאשר ארה"ב במידה רבה
מתקשה לפעול נגדה באופן יותר נחוש.
הצלחות היו בעירק, ברמה טקטית מקומית. אולם הדבר עלה במחיר כבד של אובדן חופש הפעולה של ארה"ב ובנות בריתה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר