לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2010, 20:33
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "מחסניות פולימריות בצה"ל?"

כמו שנאמר גרועות כמחסנית , מעולות כבסיס לתפס מחסנית .
ככל שיותר כאלו יהפכו לתפסים כך יפחתו מעצורים לחיילינו לכן ברשותכם הוראות הכנה :
1.קח לך מחסית פולימרית .
2.הוצא את הקפיץ ואת החלק שדוחף את הכדורים.
3.סמן בטיפקס את צורת החיתוך כדי שלא תתבלבל בהמשך , לימניים ,
פס אחד בצד שמאל מתחת לבליטה (למתקשים יש בליטה שמגיעה בדיוק לבית המחסנית כשהמחסנית בפנים ).
פס שני ושלישי בצד הקידמי והאחורי , באותו גובה של הפס הראשון .
פס רביעי וחמישי מחברים את השני והשלישי לתחתית המחסנית , מבלי לגעת בצידה הימני .
פס אחרון כמובן בתחתית מחבר את החמישי והשישי.
4. נו מה לא ברור? תחתכו לפי הסימון .
5.חיתכו חתיכת פלציב או קרטון בגודל של החתיכה שנשארה מהבליטה עד התחתית.
6.הצמידו מחסנית טובה אל המחסנית הפולימרית כשבניהן הפלציב , והצמידו עם איזולירבד חבלה כתום (בשביל שלא תחשבו בטעות להיכנס עם זה לעזה)
7.מלאו 29 כדורים במחסנית הטובה.
8. תנו בהוקרה לקצינת קליעה/חבר ג'ובניק/נגד חביב , ותלכו אתם עם צולבת, מה אתם ג'ובניקים ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2010, 21:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "היו גם לגליל"

המחסניות גליל היו מאד מבוקשות אצל הצד"לניקים לטובת הכנת "מחסנית צד"ל": מחסנית שחתכו פס לכל האורך שלה כך שאפשר לראות את הכדוריםם "רצים" ונגמרים בזמן הירי.
ממחסניות M16 הכנו "מחסנית טרמפים": מחסנית קצרה של שניים שלושה כדורים שמוסתרת כולה בתוך בית המחסנית.

ישן 07-02-2010, 08:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "רעיון לא כ"כ רע (בהנחה שזה..."

היתה לאנשים נטיה לשכוח את המחסנית בפנים ולפלוט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-02-2010, 16:56
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מעניין מה ההפרשים במחיר..."

יש מחסניות ברזל עם חורים כל 5-10 כדורים.

מחסניות טרמפים נפוצו אחרי חטיפות סספורטס וסעדון וחזרו קצת אחרי חטיפת וקסמן.
הצורך בהן עלה לאור הנסיעה הנרחבת מאד של חיילים בטרמפים והדרישה החד משמעית של הנהגים "חייל! תוציא מחסנית!"
גדר ההפרדה, הפקודה שאוסרת על חיילים לנסוע בטרמפים והנסיעה חינם בתחבורה ציבורית (פעם חיילים שילמו על הנסיעה. מחיר מלא, בהמשך קיבלו סיבסוד רק לקווים הבין עירוניים אח"כ עם כרטיסיות, כשמי שאיבד כרטיסיה שילם את כל המחיר, ורק מסוף שנות ה90 נוסעים בחינם) העלימה אותן כמעט לגמרי.

ישן 08-02-2010, 18:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "נסיעות חינם עם הצגת חוגר היו עוד קודם. אח"כ שונה למחיר מסבסד אחיד."

מה זה "היו עוד קודם"? מתי זה "קודם"?

אני יכול להעיד על מה שאני מכיר.
בשנות ה80 היו נסיעות מוזלות עם הצגת תעודות.
אני לא זוכר אם זה היה לכל אורך שנות ה80 (ותחילת ה90), או רק בחלקן, אבל את הכרטיסים היה צריך לשמור ולהזדכות מול השלמיה ביחידה. בשלמיה היו מקבלים כסף מזומן תמורת הכרטיסים או הפקדה למשכורת.
בכל מקרה היה עידוד לנסוע בטרמפים.
במסדר יציאה החיילים קיבלו הוראות לנסיעה בטרמפים.
לרכב צבאי הייתה חובה לעצור בטרמפיאדות.
נוהג ברכב צבאי שלא עצר בטרמפיאדה היה יכול לקבל דוח של מ.צ. אם לא היה לו תירוץ מבצעי רציני.
בטרמפיאדות מרכזיות עמדות שוטרים צבאיים שדאגו לסדר עליה לטרמפים (קודם חיילות ואז לפי דרגות. חובה להצדיע לקצין שעוצר).

בסוף שנות ה80 - תחילת שנות ה90 הופיעו הכרטיסיות הצבאיות. עם הכרטיסיה ותעודת החוגר יכולת לנסוע באוטובוס.
הכרטיסיה הייתה אישית. אוי לו לחייל שניסה לנקב על חבר ששכח את הכרטיסיה (היו מגוון שיטות לרמות, להעביר דרך החלון וכו'. מי שנתפס נענש קשות).
בהתחלה היו כרטיסיות רק לחברת אגד ורק לקווים הבין-עירוניים. אם לקחת אוטובוס של אגד מתל אביב לחיפה וירדת בצומת אולגה (פעם הייתה שם צומת) כדי לנסוע לעפולה מהתחנה המרכזית בחדרה היית צריך לשלם על נסיעה בקו הפנימי של אגד מגבעת אולגה לתוך חדרה מחיר מלא או ללכת ברגל.
בהמשך נוספו כרטיסיות של אגד עירוני. של חברת האוטובוסים של באר-שבע. של קווי השטחים של דן ולבסוף גם לקווים העירוניים של דן.
נדמה לי שבין 93 ל95 חיילות קיבלו נסיעה חינם על מדים עם הצגת תעודת חוגר (אחרי הרבה מקרי אונס של חיילות, גם ע"י קציני שלקחו אותן טרמפים).
ב96 (?) גם חיילים זכו.
ב99 קיבלו חיילים בשל"ת (כן, גם הסדרניקים את הזכות) ומתישהו גם המשרתים בשירות הלאומי זכו להשוואת תנאים.
אני לא יודע מה קורה היום. אבל "בתקופתי" עם הכרטיסיות והכרטיסים המוזלים שהזדכנו עליהם אצל השַלָם רק "כרטיס נסיעה בערבה" הקנה את הזכות לנסיעה בקווי אגד לאילת במחיר מוזל.
כדי לזכות בכרטיס היית צריך ללקק לרס"ר המחנה ולשליש שימלאו טפסים ולחכות שהטפסים ילכו ויחזרו.
יצא לי לשרת בצוקי עובדה וסיירים תקופה לא ארוכה שהייתה אמורה להתארך ליותר מחצי שנה.
בתקופה הזו נסעתי יותר מתשע פעמים באוטובוס על "חשבון הברון" בלי כרטיס מוזל.
כל נסיעה עלתה באזור ה50 ש"ח בלי אפשרות להזדכות על הנסיעות הללו (כולל נסיעות הזויות באוטובוס חצות לאילת ומיד בחזרה לסיירים) יש לי עדיין חלק מהכרטיסים אם מישהו בצה"ל מעוניין לזכות אותי עליהם

ישן 12-02-2010, 14:32
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] בטרמפיאדות..."

לא יופי

כי פלוגת צנחנים שלא יצאה 9 שבועות בגלל כוננוות מגיעה לטרימפיאדה וצריכה להמתין עד שקצין משטרה צבאית "מסריח אפטר שייב" יעלה לפניה. לא יקום ולא יהיה.
אז אצלנו כשהיגיעו לטרמפיאדה הסתדרו לפי מרחק מהבית, (קצין נסע אחרי חייל ) קודם הרחוקים ואח"כ הקרובים. והמ"צ נדרשו לא להפריע, ופרט לפעם אחת בירושליים - הם הבינו מהר מאד שהחלוקה הקרבית היא הנכונה ולא התערבו. כשחייל שלא שייך לפלוגה הגיע למקום הוא שובץ בתור על פי יעד נסיעתו.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 12-08-2010, 02:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

אז אחרי ש"גולני" חשב שזה רעיון טוב להחזיר מחסנית שמציגה את מצב הכדורים ו"מתי נגמר" ורועי הזכיר את המחסנית הסופרת של CAA, נתנאל רוזמן מספר בגליון "במחנה" האחרון על כך המחסניות הללו נמאות בבחינה לקראת הצטיידות בצה"ל:

ניסוי כלים למחסנית שסופרת כדורים
נתנאל רוזמן, "במחנה" יום רביעי, א' באלול התש"ע, 11 באוגוסט 2010, 18:13

לוחם, כך תוכל לדעת שהגיע הזמן להחליף מחסנית - היא פשוט תציג את מספר הקליעים. בצה"ל בוחנים להכניס לשימוש מחסנית נוספת של חברת "סי איי איי טקטיקל", הנחשבת לעמידה במיוחד

בצה"ל שוקלים לרכוש אמצעי חדש למערך החי"ר: מחסנית שסופרת את הכדורים ומאפשרת לדעת מה מצב התחמושת בכל רגע נתון.
בחטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה בוחנים כעת שני מוצרים שפותחו בחברת "סי איי איי טקטיקל". הראשון שבהם, המחסנית הסופרת, מציג בקצה המחסנית את מספר הכדורים שנותרו ללוחם החי"ר. בנוסף, יוכל הלוחם לבחון את מלאי הקליעים שברשותו בעזרת הצבעים שיוצגו בקצה המחסנית: ירוק יסמן שיש מספיק תחמושת להמשך הלחימה. הצבע הצהוב יגדיר מצב ביניים, וכאשר בקצה המחסנית יוצג צבע אדום, על הלוחם יהיה להחליף את המחסנית כיוון שמלאי הקליעים שלו אוזל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.caatactical.com/Filemanager/Productpics/cdmag_item2.jpg]

בחברת "סי איי איי טקטיקל", פיתחו בנוסף מחסנית עמידה שמותאמת לאם–16 ול"תבור". האמצעי החדש חסין מפני נפילות ושחיקה, לעומת מחסניות האלומיניום המוכרות כיום במערך הלוחם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.caatactical.com/Filemanager/Productpics/%5B2%5Dcdmag_ilus.jpg]

עם תום בחינת האמצעים בצה"ל, יחליטו בחטיבה הטכנולוגית האם להצטייד במוצרים החדשים של החברה. לפי המסתמן כעת, במידה ואכן יירכשו מוצרי חברת "סי איי איי טקטיקל", המחסנית העמידה תהפוך למחסנית הרשמית של צה"ל, בעוד המחסנית הסופרת תהיה נחלתם של החי"רניקים בלבד.
"מדובר בפיתוח מציל חיים. בשעת לחימה החייל לעתים לא מספיק לחשוב כמה כדורים נותרו לו, וזה עלול להביא לאסון", הצהיר סמנכ"ל השיווק והמכירות בחברת "סי איי איי טקטיקל". "המחסנית המיוחדת, בדומה לפיתוחים נוספים של החברה, נותנת מענה לדרישות ביטחוניות שהגיעו לחברה מהשטח".
חברת "סי איי איי" מייצרת למעלה מ–300 אביזרי נשק במיוחד למערך הלוחם. בין היתר, מפתחת החברה ידית הסתערות מתקפלת שהופכת לדורגל, וקת מיוחדת שמאפשרת לאחסן סוללות. בנוסף, מכרה החברה לצה"ל וליחידות מיוחדות שונות אלפי מתאמים להרכבת כוונות.

קישור אל הכתבה

המחסנית המחוזקת ללא ספירה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.caatactical.com/Filemanager/Productpics/%5B2%5Dmag16_item1.jpg]

ישן 12-08-2010, 08:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "מעניין כמה מטומטמים ישפצרו..."

שיביאו מחסניות נורמאליות, דבר ראשון. אחרי זה נדבר על כן מונה, לא מונה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2010, 11:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "נקודה טובה"

צולבות "אמריקאיות" (כונו גם צולבות נגב) יכולות להתחבר במרכז המחסנית.

ישן 16-08-2010, 17:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "האמת מעניין אותי איך זה..."

מחסנית טרמפים
כשהייתי בשנה השלישית של הסדיר חייל שלי, שאביו גר בארה"ב, נסע לביקור למשך שבועיים. הוא חזר עם "מתנה" - שתי מחסניות 5 כדורים שסבא שלו נתן לו במתנה. אחת נשארה אצלו ואחת הוא נתן לי - המחסנית עצמה נכנסה לתוך בית המחסנית כך שבכלל לא נראתה מבחוץ, והתחבר אליה בעקב המחסנית סוג של תותב פלסטי שחור גדול שהיווה אינדיקטור שהמחסנית בפנים וגם הגן עליה בעת נפילה (כמו במחסניות של אקדח). השתמשתי בה עד השחרור, ובטקס הירושה העברתי אותה הלאה.

מחסנית BETA C
מחסנית מאוד גדולה ומסורבלת, שגם דורשת פאוץ' ייעודי לווסט של הלוחם כדי לאכלס אותה. כמעט ואינה בשימוש, למעט מספר קטן של לוחמים ביחידות מיוחדות של צבא ארה"ב שמשתמשים בהן. בקרוב אביא תמונות מהשטח.

ישן 16-08-2010, 19:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מסוכנת למי?
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "היא מסוכנת מאוד מעצם הגדרתה."

אצלי המחסנית היתה קבוע בפנים, כל מי שראה אותי חשב שיש לי
1. חוסם בית מחסנית נגד לכלוך, או
2. מופזית שבורה
התותב תמיד סימן לי שהמחסנית בפנים, ומבחינתי זה היה סוג של "תעודת ביטוח". להזכירנו: התקופה ההיא היתה די דומה לתקופת 2001-2002 של גלי הפיגועים, והתחושה ברחוב היתה של "בטוח יהיה פיגוע, השאלה רק מתי ואיפה". שנה לפני כן (96) הייתי בכלל מסתובב עם מחסנית בהכנס, ולא ממש עניין אותי הערות של שוטרים צבאיים...
עוד פרט מעניין: לאחר התייעצות עם מדריכי ולוחמי ימ"ס עזה, טענתי את המחסנית בכדורי פלסטיק - לדברי מדריך ושניים או שלושה לוחמים, בטווח קצר הוא הורג אך מתפרק ואין הרבה סיכוי שיצא מהגוף וימשיך הלאה לקורבן תמים. עד היום אין לי מושג אם מה שאז נשמע שיא ההיגיון אכן עומד במבחן המציאות - ובכל מקרה זה נושא לאשכול נפרד.

ישן 15-10-2012, 21:47
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
צה"ל מצטייד במחסנית חדשה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:24

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר