לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2010, 19:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע המצרים מחדשים בסיס טילים בג'בל חמזה

ג'וזף ס. ברמודז חושף בג'יינס את השיפוצים הנרחבים שנערכים בבסיס לניסוי טילים בליסטיים.
תקציר הידיעה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://s0.2mdn.net/viewad/817-grey.gif]
http://www.janes.com/news/security/jir/jir100209_1_n.shtml
Non-Subscriber Extract
Pyramid scheme - Egypt's ballistic missile test and launch facility
Relatively little is known about Egypt's ballistic missile programme. Yet, as one of the first developing countries to pursue a serious interest in such weapons, Egypt possesses the oldest functioning ballistic missile test and launch facility in the developing world.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.janes.com/images/news/p1396118.jpg]

Most components of the north site Jabal Hamzah have existed for 40 years, but a new rocket component processing facility and a nearby bunkered compound have been built in the mid-2000s. (DigitalGlobe

First established in the late 1950s, the facility is located near Jabal Hamzah, approximately 62 km west-northwest of Cairo. Satellite imagery from several commercial sources gathered from between 2001 and 2009 has shed light on activities at the site, which is also known as Gebel Hamza, Jabal Hamzi, or Gebal Hamzi.

Imagery obtained by DigitalGlobe and GeoEye indicates that the original site has not only been expanded and upgraded over the past decade, but that significant construction has taken place on a new adjoining facility since 2007, including a new missile launch pad and horizontal processing building.

כמובן שכל בסיס ניסוי יכול לשמש גם כבסיס לשיגור מבצעי.
לפני דקות עלה ניר דבורי עם דיווח גם בחדשות ערוץ 2.

עפ"י דבורי בסיס מאופסנים גם טילי סקאד סי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2010, 20:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המצרים מחדשים בסיס טילים בג'בל חמזה"

נחשף: בסיס הטילים המתקדם של המצרים
למרות השלום, שכנתנו מדרום אינה מפסיקה להתחמש. תמונות חדשות שמפרסם היום השבועון הבטחוני הנחשב "ג'יינס" חושפות בסיס טילים מתקדם שהקימו המצרים לא רחוק מקהיר. הבסיס עלול לשמש כבסיס שיגור לטילים מסוג סקאד-סי, המצביעים על שיתוף פעולה בין המצרים לבין צפון קוריאה. בישראל, מטבע הדברים, מעדיפים לשתוק

ניר דבורי, כתב צבאי |חדשות 2 | 11.2.10 | 20:26

בעוד העולם כולו עוקב בדאגה אחר מירוץ הגרעין האירני, מפרסם השבועון הבטחוני "ג'יינס" תמונות של טילים חדש ומתקדם – דווקא במצרים.

אתר ישן באזור ג'בל חמזה, לא רחוק מקהיר, שימש בעבר את המצרים כבסיס לניסויי טילים. המגזין הנחשב מאוד בתחום הביטחון חושף היום שהמצרים חידשו את בסיס הטילים הזה, ועכשיו הוא יכול לשמש לא רק לניסויים אלא גם כבסיס לשיגור טילי קרקע-קרקע.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/UploadImages/92863.jpg]

עוד נחשף היום, במסגרת הדיווח, כי בידי המצרים מצויים טילי סקאד-סי, מה שמצביע על שיתוף פעולה טכנולוגי בין מצרים לבין צפון קוריאה.

בישראל כמובן שותקים, אולם לא הופתעו מהתמונות הללו, וממשיכים לעקוב אחרי ההתקדמות באתר הטילים הזה. האינטרס של שני הצדדים, מצרים וישראל כאחד, הוא לשמור על שקט תקשורתי בנושא זה לאור היחסים הטובים בין המדינות.

להמשך קריאה ווידאו

ישן 12-02-2010, 07:18
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "כשהם רוצים הם יודעים להגיד..."

בדיאלקט המצרי אומרים גא ולא ג'א,כך שהתעתיק המדוייק במקרה הזה הוא כפי שציינתי.
זה בדיוק כמו שהם אומרים "אלקוואת אלגאוויה אלמיסריה" (הכוחות האווירים המצריים) בעוד שהסעודים יגידו "אלקוואת אלג'אוויה אלמאלאכיה אלסעודיה". (הכוחות האווירים המלכותיים הסעודים).

המונח "כוחות אוויריים" זהה במשמעותו לחיל האוויר.

וגם לא הבנתי כל כך מי זה "הם"?
המצרים? ג'יינס? המקורות הישראלים?

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 12-02-2010 בשעה 07:21.
ישן 13-02-2010, 17:00
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם זה מאיים על ישראל? הרבה..."

מפלס הדאגה שלי דווקא כן עולה במקצת עם הידיעות הללו...
מטוסי F-16 דורשים השכלה טכנולוגית רחבה, ואם תפרוץ במצרים הפיכה של האחים המוסלמים, סביר להניח שכל בעל השכלה טכנולוגית-צבאית מתקדמת שלא יברח - ימצא עצמו בכלא (ע"ע אירן וכל מהפכה לא צבאית אחרת שאני מסוגל לחשוב עליה). מי שמטיף לחיי לימודי דת ומי שנגרר אחריו - בד"כ לא רוכשים מקצועות כמו טייסים (הנדסאי וטכנאים - דווקא כן).

סקאד C לעומת זאת זה כבר אמצעי מיושן, עם רמת טכנולוגיה נמוכה עם מערכי הדרכה מלאים לתחזוק והפעלה (ברמה טכנית של שנות השבעים) בערבית מצרית, שגם טכנאים ידעו לתפעל.

אז כן, אמצעי יעיל ופרימיטיבי מדאיג אותי הרבה יותר מאמצעי יעיל מאוד עטיר טכנולוגיה והכשרות...

ישן 14-02-2010, 10:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לפי מאמר הדיעה הזה של עמנואל..."

להסיק מהעובדה שיש יותר מהנדסים בשורות האיסלם הקיצוני מאשרי אקדמאים אחרים את המסקנה שיש יותר מהנדסים בראשות אותם ארגונים מאנשי דת - זו יותר מקפיצה לוגית קטנה...
יותר מכך, גם אם ההנהגה משכילה, מרביתם הגדול של התומכים לא, ולו רק מכיוון שהם מגיעים מהמעמד הסוציו-אקונומי הנמוך של מצרים. זו לא גרמניה של באדר-מיינהוף או איטליה של הבריגדות האדומות - מדובר פה במצרים.

באשר לפעולות האחים המוסלמים לאחר עלייתם לשלטון - זה מאוד תלוי לאיזה זרם תהיה השליטה בגוף הזה - מוחמד בדיע שהבטיח שלא יתנכלו באלימות לקופטים "כי הם שותפים למולדת" (אבל לא שלל התנכלויות לא-אלימות) ומצד שני מאיים על המשטר במצריים בטרור אם לא יפסיקו "להתנכל" לאיסלם, מהאדי עאכף שתמך בחיזבאללה אבל גינה את הפיגוע בדהב? מוחמד אל-קטטני שטוען שהדרך היא להשתלב בפוליטיקה, להתחזות לדמוקרטים, ולהפיל את הממשל "מבפנים"?

אני לא מכיר מספיק את הפוליטיקה הפנימית של האחים המוסלמים, אז קשה לי לחוות דעה לגבי מה הם מתכוונים לעשות באמת.
עד אז אני מתכונן לגרוע ביותר - קורא מה הם כתבו במצע שלהם בשביל לגייס את ההמונים.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 14-02-2010 בשעה 10:36.
ישן 14-02-2010, 11:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני לא בטוח שחברה שעברה הפיכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
אני לא בטוח שחברה שעברה הפיכה איסלאמית תתקשה להשיג מהנדסים ואנשי טכנולוגיה. זה שרוב התומכים הם כפריים נבערים, לא אומר שמי שמנהלים את העניינים יהיו בהכרח כאלה.

אבל נראה לי שאתה כן תסכים איתי על שתי ההצהרות הבאות:
  1. חברה שעברה מהפכה איסלמית בהכרח תאבד חלק מהותי מהשכבה המשכילה שלה, המסוגלת לשמר רמת חיים גבוהה (יחסית לצפויה במדינה) במדינות זרות, בדגש על נשים.
  2. גם אם המנהיגים משכילים, את המהנדסים והמדענים אתה צריך בדרגי הביניים, לא רק בראש הפרמידה, מה שהופך עובדה זאת ללא רלוונטית (אלא אם כן מזכ"ל האחים המוסלמים ישלב עיסוק בווטרינריה בתפקידו, כי מירב הווטרינרים יוכלו למצוא עבודה מכניסה מאוד בטיפול בחתולי הבית של פאריז או חיי רווחה בטיפול בכבשים בקניה וטנזניה.
כך שבכל תרחיש היכולת לתחזק ולהפעיל תעשיות עטירות טכנולוגיה תפגע בצורה מהותית, אם לא תתמוטט.

ישן 14-02-2010, 11:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "במקרה האיראני - הייתה לנו..."

ציטוט:
ואם ללמוד משהו מהמקרה האיראני, הרי הוא שקיצונים איסלאמיים נוטים להיות פרגמטיים להפליא כשצריך.

כשהם פרגמטיים רמת החששות שלי יורדת בקנה מידה.
אנשים שפועלים בצורה לוגית להשגת מטרות ידועות (עד כמה שהמטרות עצמן לא יהיו לוגיות) - הם אנשים צפויים שניתן להתמודד איתם.
אנשים שפועלים על סמך מנהיגות כריזטית, התגלות שמימית או אידאולוגיה משיחית - הם אנשים לא צפויים ולכן מסוכנים.
אמל"ח יעיל ופשוט להפעלה בידי הקבוצה השניה הוא שמדאיג אותי - הרבה יותר מאשר אמל"ח מתקדם מאוד בידי הקבוצה הראשונה.

ישן 13-02-2010, 23:17
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מפלס הדאגה שלי דווקא כן עולה..."

א. צא ולמד מהמיקרה האירני: המהפכה האירנית מצאה די טייסים, מהנדסים, מתכנתים וכל מקצוע אחר שנדרש כדי להמשיך להפעיל מערכות אמריקאיות מתקדמות לתקופתן גם אחרי המהפיכה, אפילו תוך כדי אמברגו אמריקאי. אני מעריך שמצריים תעשה זאת טוב יותר, ולו משום שהיא נוטה יותר מאירן של השאה לייצור/ הרכבה עצמיים.
ב. גוף חתרני שמגיע למצב בו הוא משתלט על המדינה, חזקה עליו שיתמתן מעט ויקבל בעלי תפקידים חיוניים גם אם דעתם שונה ממנו. תוסיף לכך נטיה מובנית של לפחות חלקם לכיוון המהפיכה (אמונה באידיאולוגיה ו/או שנאה למשטר המושחת הקודם) ותראה שהבעיה לא גדולה במיוחד. רצועת עזה פועלת מכוח עבודה של אלפי מורים, אנשי מים, חשמל, עבודות ציבוריות וכו' שהיו נאמני הרשות והפכו במטה קסם לנאמני החמאס תוך יום. מצריים היא מדינה מוסלמית, צעירים מקבלים בה (גם) חינוך דתי, גדלים בסביבה דתית וכו'. תפקידים שלא מחייבים מהימנות פוליטית מיוחדת מאוישים, מן הסתם, גם ע"י קצינים ונגדים ששלטון האחים המוסלמים לא יפריע להם אידיאולוגית.
ג. אם כבר אנחנו עוסקים בהכללות, אפשר בכלל לטעון שדיקטטורה ארוכה משקיעה את כל מנגנוניה בבירוקרטיה, מאבקי כוח ורדיפת שררה- כך שצבא מצרי אחרי ההפיכה יהיה יעיל יותר, אחרי שייטען בלהט מהפכני ויטוהר מאנשי שלטון מוברק שנאמנותם אומנותם.
ישן 14-02-2010, 10:00
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. צא ולמד מהמיקרה האירני:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. צא ולמד מהמיקרה האירני: המהפכה האירנית מצאה די טייסים, מהנדסים, מתכנתים וכל מקצוע אחר שנדרש כדי להמשיך להפעיל מערכות אמריקאיות מתקדמות לתקופתן גם אחרי המהפיכה, אפילו תוך כדי אמברגו אמריקאי. אני מעריך שמצריים תעשה זאת טוב יותר, ולו משום שהיא נוטה יותר מאירן של השאה לייצור/ הרכבה עצמיים.
ב. גוף חתרני שמגיע למצב בו הוא משתלט על המדינה, חזקה עליו שיתמתן מעט ויקבל בעלי תפקידים חיוניים גם אם דעתם שונה ממנו. תוסיף לכך נטיה מובנית של לפחות חלקם לכיוון המהפיכה (אמונה באידיאולוגיה ו/או שנאה למשטר המושחת הקודם) ותראה שהבעיה לא גדולה במיוחד. רצועת עזה פועלת מכוח עבודה של אלפי מורים, אנשי מים, חשמל, עבודות ציבוריות וכו' שהיו נאמני הרשות והפכו במטה קסם לנאמני החמאס תוך יום. מצריים היא מדינה מוסלמית, צעירים מקבלים בה (גם) חינוך דתי, גדלים בסביבה דתית וכו'. תפקידים שלא מחייבים מהימנות פוליטית מיוחדת מאוישים, מן הסתם, גם ע"י קצינים ונגדים ששלטון האחים המוסלמים לא יפריע להם אידיאולוגית.
ג. אם כבר אנחנו עוסקים בהכללות, אפשר בכלל לטעון שדיקטטורה ארוכה משקיעה את כל מנגנוניה בבירוקרטיה, מאבקי כוח ורדיפת שררה- כך שצבא מצרי אחרי ההפיכה יהיה יעיל יותר, אחרי שייטען בלהט מהפכני ויטוהר מאנשי שלטון מוברק שנאמנותם אומנותם.
  1. גם באירן מרבית השכבה המשכילה ברחה, והטייסים שנשארו ישבו בכלא עד שסדאם הכריח את חומייני להיות פרקטי ולתת להם חנינה בתנאי שילחמו נגד עירק.
  2. מסכים איתך שגוף מהפכני שמקבל אחריות צריך לבחור האם להיות פרגמטי או לוותר עליה. אבל ההשוואה של עזה לא רלוונטית. תפעול מערכות שלא דורשות השכלה טכנולוגית רחבה - אפילו תפעול של תחנת כוח - זה דבר שאין לי ספק שיוכלו לעשות. אני מטיל ספק ביכולת שלהם לתפעל אמצעים עטירי טכנולוגיה. גם את תחנת הכוח הם יצליחו לתפעל רק עד לתקלה המהותית הראשונה - לאחריה הם יצטרכו לבחור מבין שלל פתרונות פרגמטיים כמו לחנון נאמני המשטר הישן, לשכור מומחים זרים או לבקש את עזרת מדינה אחרת (או כל פתרון אחר ימצאו. הם לא יחזרו לחיות בלי חשמל בקהיר - כפרים יכולים לשרוד ככה, לא עיר). הנקודה המהותית היא שבריחת המוחות (שיכולים להתפרנס בצורה סבירה באירופה, או לחיות כמו ברונים בחלקים נידחים יותר של אפריקה עקב רמת ההשכלה שלהם) תפגע ביכולת שלהם בצורה מהותית.

ישן 14-02-2010, 11:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בריחת מוחות יש כבר עכשיו -..."

ציטוט:
בריחת מוחות יש כבר עכשיו - מצד שני, מהפכה איסלאמית שתבטיח ג'ובים בכירים יכולה למשוך הביתה אנשים שכרגע מחלטרים במדינות המפרץ.

אני מתקשה להאמין שבשלב הראשון של המהפכה המוסלמית אותם אלו שמרוויחים כל כך הרבה במדינות המפרץ ויכולים להרשות לעצמם חיי מותרות, יחזרו למצרים מוסלמית בה אסור להם לראות טלוויזיה, לצאת למסעדה מבלי להלביש את נשותיהם בבורקה או לשתות יין בארוחה.
זה יגיע רק בשלב בו האחים המוסלמים יעמדו בפני כשל מערכות שיחייב אותם לבחור בין הרע לנורא - וויתור על השלטון או נקיטת עמדה פרגמטית והקלת החוקים שהם כל כך נלחמים עבורם כיום.
כשהם יחזרו להיות פרגמטיים לאור אילוצי החיים, פחות ידאיג אותי שהאליטה הטכנולוגית תתחיל לחזור.
עד אז - זה לא נראה לי סביר, בטח שלא כצעד גורף (יוצאי דופן מקומיים שיחליטו לחזור בתשובה - אפשרי בהחלט).

ישן 14-02-2010, 12:59

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]ואני מניח..."

אתה מניח שהשלטון המצרי הנוכחי הוא "נורמלי". מה אם הוא מושחת ומאובן ברמה של רוסיה הצארית של 1917 או בריה"מ של 89'? יכול להיות שיש המוני מצרים שחיים כיום בחו"ל וישמחו לחזור ללמד בפקולטה אחרי שהדיקן הניצחי* יודח, או ללחזור לעבוד במדור שכותב קודים למערכות הגנה אווירית כשמפקד הזרוע** יוצא להורג.
זה הרושם שקיבלתי על סוריה מקריאת "בשם האב" של פרופ' אייל זיסר.

* בן 72, חצי אנלפבית אבל תומך נלהב של מוברק עוד משנות ה-60'
** היה קצין צעיר ומבריק- בנ"מ הקני של 67'. היום הוא בעיקר מחפש תפקידים נוחים לבני דודים רחוקים מהכפר שלו. אבל שר ההגנה חייב לו טובה על עיסקה שהוא קימבן למשפחה של אישתו.
ישן 14-02-2010, 14:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אתה מניח שהשלטון המצרי הנוכחי..."

בתור התחלה אנחנו מבלבלים כאן בין סוריה למצרים...
בתור המשך - אתה שמעת בדיוק כמוני על לא מעט אקדמאים שקוראים לעצמם אנשי שמאל שתרצו את ירידתם מהארץ לא בגורם כלכלי אלא במצב הפוליטי בארץ (כל מיני הצהרות תמוהות של "אי אפשר לחיות במדינה הזו יותר" כי רוב הבוחרים לא חושבים כמוהם).
אתה באמת חושב שהם יחזרו לארץ אם מחר תקום פה ממשלת מרץ?
אני נוטה לחשוב שהם ישארו שם כל עוד המצב הכלכלי שלהם שם יותר טוב מאשר יהיה פה.
ואני גם נוטה לחשוב שבני אדם הם בסה"כ בני אדם, כך שההבדלים בינהם למצרים שבחרו להגר זניחים וכתוצאה מכך שמרבית אותם מצרים, בדיוק כמו לבנונים שעזבו את לבנון לאירופה במלחמת האזרחים, פלסטינאים שעזבו ב48 ו-67 לאירופה ולאמריקות או האירים, האיטלקים והפולנים שהיגרו לארה"ב מעולם לא חזרו לארצות מולדתם ונטמעו לחלוטין במדינה הקולטת...

ישן 14-02-2010, 21:13

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בתור התחלה אנחנו מבלבלים כאן..."

א. מה לעשות וקראתי דווקא ספר על סוריה ולא על מצריים..
ב. אירלנד, לבנון, פולין וכו' הן מדינות "נורמליות", עם בעיות בסיסיות שממשלה זו או אחרת לא יכולה לפתור. אני מניח שהשלטון במצריים מאובן במידה שהחלפתו תשנה מאוד למצרים במצריים ובפזורה. המקבילה תהיה נפילת שלטון הצאר- הרבה אוכלי חינם אריסטוקרטים איבדו את משרותיהם (וגם את רכושם וחייהם), הרבה רוסים גולים והמון רוסים "רגילים" שלא היו קומוניסטים במיוחד קיבלו הזדמנות להשפיע. להבנתי, הצבא האדום היה חזק מהצבא הלבן (שהתבסס על קציני צבא הצאר, עם תמיכה ממדינות המערב).

למשל- שר ההגנה טנטאווי (שהוא גם הרמטכ"ל ושר הייצור הצבאי) הוא בן 75 והספיק עוד להילחם ב- 56'. הוא נמצא בתפקיד מאז 91', כך שהוא בטח כבר מכיר מצויין את המערכת ובדיוק בשל להתניע את השינויים הנדרשים להצעיד אותה לשנות ה-2000, אופס סליחה, שנות ה- 2020. ראש המטה הוא "צעיר מבטיח" בן 62 שעוד הספק להילחם בהתשה. מעל שניהם ניצב כמובן חוסני מוברק, בן 82 שנמצא בתפקיד מאז 81'. שמעון פרס, למשל, הוא צעיר נצחי שבגיל 87 מקדם ננוטכנולוגיה ואנרגיה מתחדשת, אבל עד איזה גיל היה לו עיניין לנהל מדינה או משרד ממשלתי?!
ישן 14-02-2010, 22:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. מה לעשות וקראתי דווקא ספר..."

אירלנד לבנון ופולין הן שלוש מדינות מאוד מתוסבכות,, מסיבות שונות, והן מבין האחרונות שהייתי קורא להן "נורמאליות" (בהגדרה המערבית - כלומר דמוקרטיות-ליברליות-חילוניות יציבות - אם התכוונת להגדרה אחרת, אנא הסבר למה אתה מתכוון).

וסוריה זו אופרה אחרת.
בסוריה אין אופוזיציה איסלמית חזקה מספיק להשתלט על המדינה, אז אני לא חושב שיש מקום להשוואה בינהן בפרמטר זה.

ישן 14-02-2010, 22:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "התכוונתי ליברליות ויציבות..."

לא הבנתי את הבסיס להשוואה.
אתה מגדיר מדינה כנורמאלית אם במידה והיא תוחלף במשטר ליברלי יותר התושבים לא ירגישו הבדל?
זה אבסורד, גם אם אני אחליף את המשטר במדינות סקנדינביה או הולד במשטר ליברלי יותר - חיי התושבים שלהם ישתנו...
המשתנה היחיד הוא גודל ההפרש בין מידת הליברליות הישנה לחדשה, כי אם ההפרש זהה, קמבודיה של פול פוט והולנד של היום "נורמאליות" באותה מידה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר