לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2010, 20:40
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
ואם "תסרב" את הקורס - מה תשיג?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "לא הבנתי בדיוק מה אתה מציע לי..."

כתם בגיליון שלך.

בה"ד 20 לא מתענינים בך. לא תרצה - ישלחו אותך חזרה לטכני. אתה לא "איש שלהם". ואז אולי תגלה שבדיוק נפתח קורס מנפחי גלגלים בעובדה וישלחו אותך לשם לחודשיים וכשתגמור את הקורס יתברר שרק בהר מירון צריכים מנפח גלגלים ואתה גר בכלל בבאר שבע.

מצד שני - אני הרי לא הבטחתי לך דבר. כל שאמרתי שיש חשמלאי רכב בכל בסיסי חיל האוויר ולכן יש לך פוטנציאל סביר למצוא משהו נורמלי.
רוצה לעשות צרות? תהיה בריא. אלו החיים שלך. חושב שתרוויח? בכלל לא. הצבא זה לא תכנית כבקשתך והחיים זה לא גן של שושנים.

תשאל את עצמך מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול ומהי הדרך הנכונה לכך. עזוב עכשיו יציאות. זו התעסקות בקטנות.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 21-02-2010 בשעה 20:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2010, 06:01
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מה זה "קשה פיזית"? יש לך דרגות?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "תראה אני מעדיף כמובן שלא..."

גש למוסך הקרוב לביתך וראה מה עושה חשמלאי הרכב. יש כאלה שיחשבו שלפתוח מכסה מנוע זה קשה פיזית....

לגבי אפשרות לשרת במרכז - בודאי שיש אפשרות כזו. יש בסיסים של חיל האוויר גם במרכז. אבל מה יקרה אם בדיוק כשתסיים את הקורס לא יהיו תקנים ויהיה תקן פנוי רק בנבטים? אז תזכה לשרת בבסיס גדול, עם חדר כושר, ובריכת שחייה, וסטקייה, ופיצה..... אם במילא אתה מדבר על 11-3, מה איכפת לך המרחק? אז נוסעים עוד שעה.
לגבי 11-3. אני לא יכול להבטיח כלום. אף אחד לא יכול להבטיח. ואם תגיע לבסיס שבו שני חשמלאים כדי להשלים תקנים ואז אחד יצא לקורס ואח"כ השני יהיה חולה חודשיים ואח"כ סבא של הראשון ילך לעולמו?

לכן שאלתי מה אתה רוצה מהחיים שלך. עזוב יציאות. זה לא הכל בחיים. אתה יכול ליפול על בסיס עם אחלה יציאות, אבל חרא של אנשים איתך בצוות. מה עדיף?

ישן 22-02-2010, 19:44
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "בגלל זה אני מפחד להתחיל את..."

אתה הולך לקבל בחינם קורס במקצוע שיחסית קל להסב אותו למקצוע אזרחי במבחנים של משרד התמ"ת.

אתה מיועד לעסוק במקצוע הזה בחיל האוויר, שמרבית הבסיסים שלו שמספיק גדולים כדי להחזיק סדנת רכב עצמאית הם בסיסים שנחשבים לבעלי תנאים טובים.

יש לך המלצה מפסיכולוג לצאת הביתה בתדירות גבוהה יחסית, מה שמגדיל (אף פעם אין 100%) את הסיכוי שתשובץ בבסיס שיאפשר להמלצה הזו להתממש.

בימים כתיקונם (בלי ריתוקים וצרות אחרות) חיילים במחלקת הרכב יוצאים הביתה ביציאות הרבה יותר סבירות מאשר פעם בשבועיים.

אז אחרי כל זה, הדבר היחיד שמטריד אותך זה יציאות?

ישן 24-02-2010, 20:16
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "הרגעת אותי. תודה רבה על..."

חשמלאי רכב כשמו כן הוא - אחראי על אחזקת מערכת החשמל ברכב גלגלי בטיפולים יזומים ובתקלות שבר בשטח או בסדנה. מה זה כולל? מצברים, מתנע, אלטרנטור, מערכת הצתה, תאורה, מתח פנימי ווידוא אספקתו לצרכנים השונים ברכב כמו תצפית,קשר וירי (ללא הטיפול במערכות אלו).
מקצוע יחסית מאתגר לדעתי ומניסיוני בהשוואה לשאר מקצועות הרכב, אך לא קשה במיוחוד מבחינת עומס פיזי למרות שלעיתים צריך להשתחל או לשכב על מיטה - כלומר קושי בגישה לעיתים תכופות.
הרבה תקלות מהוות אתגר לגילוי וטיפול ביחס לתקלות מכניקה שלרוב ברורות יותר. אני יכול לומר שבסדיר ומילואים חשמלאי טוב תמיד היה איש מפתח עבורי במחלקה/פלוגה בהשוואה למכונאים אשר מהווים רוב מספרי, ובמידה מסויימת מומחיותם האישית לא תמיד באה לידי ביטוי באותה רמת חשיבות (בעיקר של חיילי החובה).
חשמלאי מצויין ומקצועי יכול לעיתים רבות לפתור בעיות נקודתיות אפילו טלפונית מול לוחמים שנתקעו עם הרכב בזמן בזמן פעילות, בהרבה מקרים אנשי הפלוגות היו שומרים אחד כזה כמעט בחיוג מהיר.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 24-02-2010 בשעה 20:20.
ישן 25-02-2010, 05:58
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "יש לך אולי מושג לאיזה..."

מה הלחץ?

מציעים לך תפקיד טוב למדי, לא קשה או מלוכלך יחסית, ושבניגוד למקצועות כמו חמש צריח או מאחזק נגמש"ים אתה גם יכול להמיר אותו יחסית בקלות למקבילה האזרחית שלו ולעבוד בזה, שלא לדבר על הגאווה שתגרום לאביך כל פעם שתרים את מכסה המנוע במכונית שלו או של השכן המתפעל ותאמר משהו כמו "זאת בעיה בחיבורים למצבר ולא באלטרנטור, חסכתי לך 500 שקל על ביקור במוסך".

חמשושים כן-או-לא זה רק בונוס נלווה.

והרי מה שאתה צריך לדעת - ברוב התפקידים בצה"ל שאינם תפקידי לחימה, הגיעו למסקנה שהרבה יותר זול לשלוח את החיילים הבייתה במקום להאכיל אותם ולתת להם לבזבז חשמל בבסיס. יתר על כן, כשהצבא משחרר אותך הביתה זה בדרך כלל מיום חמישי אחה"צ ועד יום ראשון בבוקר. אז כן, ברירת המחדל היא שלא משנה באיזה בסיס תהיה, תצא חמשושים. מתי לא תצא חמשושים? כשתצטרך להשאר בבסיס כדי לשמור, לתפוס כוננות וכיו"ב, כשאצל חיילים בתפקידי מנהלה ושירותים זה בדרך כלל פעם בחודש או אפילו לעיתים נדירות יותר.

ישן 06-03-2010, 01:11
  משתמש זכר Idan_Ts Idan_Ts אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Idan_Ts שמתחילה ב "שלחו אותי לקורס חשמלאי רכב. מה זה אומר?"

שוב שלום לכולם.

הגעתי לבה"ד 20 להתחיל את הקורס ומסתבר ששכחתי את התיק אישי שלי, ובכל אופן העבירו אותי לטכני לשבוע מיונים.

אני שם כבר מיום שלישי, עוד לא הציעו לנו קורסים אבל יציעו בתחילת השבוע. יש למישהו איזה שהוא מושג מה הסיכוי שיציעו לי קורס שיהיה חמשושים? כי לפי מה ששמעתי הרוב של הקורסים זה אומר לשרת 11-3.

כמו כן יש לי המלצה מקב"ן לשרת קרוב לבית או חמשושים (אחד מהשתיים או אולי שתיהם, אני לא יודע פשוט בדיוק מה כתוב בהמלצה).
נניח ויחליטו לתת לי קורס שבוודאות אני משרת אחר כך 11-3, וההמלצה אומרת שאני אעשה לפחות חמשושים, אני אוכל לערער ויתנו לי לעשות בכל זאת חמשושים?
אותו דבר אם נגיד הקורס אומר שאני בוודאות רחוק מהבית נגיד בעובדה, יוכלו להעביר אותי לתל נוף נגיד אם זה כתוב לי בהמלצה? וזה יעזור? אני יודע שזאת רק המלצה, אבל בדרך כלל זה עוזר?

וקבעו לי עוד פגישה לקב"ן. אם יש לי כבר המלצה מקב"ן, במה יכולה לעזור לי עוד פגישה עם קב"ן?

תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י Idan_Ts בתאריך 06-03-2010 בשעה 01:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר