לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2010, 15:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
מהות השמאל בישראל על פי בוגי יעלון

הקטע נלקח מתוך ראיון שנעשה עימו במוסף לשבת "ידיעות אחרונות" ושלפי דעתי מציג את מהות השמאל בישראל ולמה בוגי מפא"יניק שגדל והתחנך על ברכי השמאל נראה כסמן האולטרה ימני בממשלה.

"
השמאל הזה כבר לא ציוני בעיניך?

"
זה שמאל שבחלקו, באופן מובהק ורדיקלי הוא אנטי ציוני, חלקו פוסט ציוני ויש גם שמאל ציוני. מה שקרה בשנים האחרונות זה שהשלום האכזב השתלט על סדר היום הישראלי והפך אותו לחזות הכל-השמאל התקלקל. זה השחית אותו. השמאל הישראלי זנח את התחום החברתי, והניף את הדגל של שלום עכשיו. הוא עיוות את כל מה שקרה בשנים האחרונות, ושיכנע את עצמו שיש לו פרטנר לחלוקת הארץ."

"על הבסיס הזה השמאל השחית הרבה מהאנגיות שלו,והן הפכו לאשליות שהנפצו לנגד עינינו. לא אני השתניתי, אני עמדתי במקום. אלא שהיו איתי זזו שמאלה, והכו ללא רלוונטים."

מה אתם חושבים על דעתו?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2010, 22:35
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "מר"צ ירדה ל-3 מנדטים כי קדימה..."

אני בניגוד אליך חושב שתעמולה, כמה שהיא לא תיהיה טובה, לא מספיקה כדי להעביר אנשים ממפלגה למפלגה. צריך שיהיה שם דבר מה נוסף, עוד משהו שידחוף את האנשים להקשיב לתעמולה ולעזוב מפלגה שהם הצביעו לה כמה וכמה שנים. לדעתי המשהו הזה במקרה של מר"צ הוא גם ההקצנה בדעות שלהם וגם חוסר התאמה בין מה שהם רוצים (או רצו) להשיג, לבין המציאות בשטח. הציבור לא מפגר ואני מניח שיש גבול לפרק הזמן שבו תוכל למכור לו סיפורים על שלום עם הפלסטינאים, כשבשטח הפלסטינאים אומרים ועושים דברים אחרים לגמרי. אז נכון שהמצביעים של מר"צ לא עברו לישראל ביתנו, אבל הם עברו למפלגות שהדעות שלהן פחות קיצוניות מהדעות של מר"צ. חשבת פעם שאולי התקשורת לא מדווחת על הפעילות החברתית של מר"צ כי פשוט אין פעילות כזו?

ישן 27-03-2010, 22:05
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
למרבה הצער היריב שמתאר בוגי אינו מדומה. מצביעיו מעטים אך כוחו של היריב רב ומסוכן.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "מה זה מפלגת העבודה?! ימין קיצוני?"

המצביעים של העבודה, קדימה [ונתח גדול ממצביעי מרצ כמו גם מצביעי המפלגות החרדיות] - הם ציונים. ללא מרכאות וללא סייג כלשהו. יש ויכוח פוליטי/בטחוני/מדיני בנוגע לגבולות הארץ. יש כאלה שמעמיסים לעיתים יצרים של משחק כדורגל על הענין - אבל אין ויכוח על הצורך והזכות למדינה לעם היהודי והבנה כי מדינה זו נמצאת באיום קיומי שלא באשמתה וכי עליה להחזיק אגרוף קמוץ ולא להתנצל על קיומה.

הבעיה היא שהכיוון עליו מצביעים המצביעים לא תמיד מרשים את הנציגים. מהפה של ח"כי מר"צ בוקעות לעיתים אמירות 'כל אזרחיהם', בקדימה האופורטוניזם שולט [וכיום אופורטוניזם משמעו למכור את ערכי וכבוד הציונות בעבור חופן קוסמופוליטיות] והעבודה - המפלגה הכל כך חשובה הזו - קרסה השד יודע למה יחד עם מנגנוניה המפוארים [סניפים, מועדוני גימלאים, מנגנוני התנועה קיבוצית ותנועת המושבים, הסתדרות, נוער עובד על כל חטיבותיו] ועדיין לא החלימה בכדי שתשא שוב את האמירה הציונית בקול רם ומבלי להתבייש.

כשאני אראה את אופיר פינס או עמיר פרץ חובטים על השולחן ואומרים בקול רם: "כאן לא מדינת כל אזרחיה" או את ג'ומס מצביע בתעוב על תמונת ברגותי ומפטיר: 'אמרתי לרוצח - תשכחו מזכות השיבה' אאמין כי פוליטיקאי השמאל שבו ליצג את מצביעיהם הציוניים.
ישן 27-03-2010, 22:37
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ומי קבע שמי שמדבר על מדינת כל אזרחיה או על זכות השיבה הוא אנטי ציוני?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אף מצע, של מפלגה יהודית (חוץ..."

(אני מכין לך את הטיעונים שתשתמש בהם כאשר נציגיך יוותרו גם על זה)

פירוק התנחלויות עדיין לא מעיד על אנטי ציונות. פירוק כל ההתנחלויות מעיד על כך - משום שהוא סבור שאין לנו זכות (בניגוד למימוש) באזור זה של ארץ ישראל. איך אני יודע שהבעייה היא זכות ולא מימוש הזכות? משום שיש גם ביש"ע מקומות שבהם ניתן לממש את הזכות בלי בעייה - מי שתובע לצאת מהמקומות שאינם כאלה הוא עדיין ציוני - מי שתובע חזרה לקווי 67 עד גרגר החול האחרון מייצג את הדרישה הפלסטינית וככזה הוא לא ציוני

חוץ מזה, פירוק של כל ההתנחלויות ימוטט כלכלית את ישראל ומי שמציע את זה אינו ציוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-03-2010, 23:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
זה לא שאנחנו מתחילים את הויכוח שלא נסכים בו בשעה הזו - אבל כמה תיקונים:
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "חזרה לגבולות 67 זה לא..."

[1] ארץ ישראל 'ההיסטורית', איזורי הקיום, מרכזי השלטון והתרבות של עמנו בימי עבר יושבת ברובה בדיוק על האיזור עליו אנו מתווכחים למעט חלק משפלת יהודה המצוי 'בתוך' הקו הירוק.

[2] ניתן לדון בנושא 'זכות אבותיהם' של הערבים בא"י אבל לא ניתןן להפריד בין 'זכות אבות' שכזו משני צידי הקו הירוק

[3] הילרי 'סלע קיומנו' מתכוונת גם לגילה, לאריאל ולמעלה אדומים - כך שאל תהיה סגור על רוב דתי ביו"ש...

[4] אל תהיה בטוח שרק אידאולוגיה ציונית 'דתית' כמו בפ"ת, ביריה וזכרון יעקב יכולה להביא אנשים לשבת 'בכל חור'. גם 'אידאולוגיה ציונית חילונית' יכולה לעשות זאת ואפילו להצליח כמו בדגניה וכפר גלעדי.

[5] אם תרצה או לא תרצה ל'אלוהים אמר' יש קשר עקיף או ישיר חילוני או דתי לכך שיהודים שבו לארץ זו

[6] 'הם' שביו"ש לא חזרו מהגלות בזמן שונה ממך או ממני כך שלא כדאי לספסר בזכויותיהם מבלי להוריד מזכויותיך/זכויותי

[7] 'המלשינים' מייצגים מעט אבל קולם הוא בבחינת 'הרבה'. זה לא גשם וזה לא יעבור.
ישן 28-03-2010, 13:12
  עופר123 עופר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זה לא שאנחנו מתחילים את הויכוח שלא נסכים בו בשעה הזו - אבל כמה תיקונים:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
[1] ארץ ישראל 'ההיסטורית', איזורי הקיום, מרכזי השלטון והתרבות של עמנו בימי עבר יושבת ברובה בדיוק על האיזור עליו אנו מתווכחים למעט חלק משפלת יהודה המצוי 'בתוך' הקו הירוק.
אין ויכוח על זה.

[2] ניתן לדון בנושא 'זכות אבותיהם' של הערבים בא"י אבל לא ניתןן להפריד בין 'זכות אבות' שכזו משני צידי הקו הירוק
לא איכפת לי מזכויות הערבים. אני רוצה לחיות במדינה עם גבולות מוכרים ע"י כל העולם.
זה יקרה רק אם נחזור לקווי 67 + תיקונים במסגרת הסדר.

[3] הילרי 'סלע קיומנו' מתכוונת גם לגילה, לאריאל ולמעלה אדומים - כך שאל תהיה סגור על רוב דתי ביו"ש...

[4] אל תהיה בטוח שרק אידאולוגיה ציונית 'דתית' כמו בפ"ת, ביריה וזכרון יעקב יכולה להביא אנשים לשבת 'בכל חור'. גם 'אידאולוגיה ציונית חילונית' יכולה לעשות זאת ואפילו להצליח כמו בדגניה וכפר גלעדי.
אני מדבר על שנת 67 והלאה. מי שמתעקש על יו"ש זה הציונות הדתית, בגלל אמונה בהבטחות אלוהיות. אם זה לא היה העניין, הם היו מתיישבים גם בנגב. החילונים שהלכו לגור ביו"ש, עשו את זה בשביל איכות חיים ולא בגלל ציונות.

[5] אם תרצה או לא תרצה ל'אלוהים אמר' יש קשר עקיף או ישיר חילוני או דתי לכך שיהודים שבו לארץ זו.
אתה מאמין שאלוהים הבטיח לעם ישראל את הארץ? אני לא צריך אמונה כדי לדעת שפה נוצר העם היהודי. אני לא מבין מה הקשר של אלוהים לציונות החילונית.

[6] 'הם' שביו"ש לא חזרו מהגלות בזמן שונה ממך או ממני כך שלא כדאי לספסר בזכויותיהם מבלי להוריד מזכויותיך/זכויותי

[7] 'המלשינים' מייצגים מעט אבל קולם הוא בבחינת 'הרבה'. זה לא גשם וזה לא יעבור.

נערך לאחרונה ע"י עופר123 בתאריך 28-03-2010 בשעה 13:14.
ישן 28-03-2010, 00:47
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

זרם הציונות הדתית עתיק יומין והוא חלק ממי שבנו את המדינה.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "חזרה לגבולות 67 זה לא..."

התנכלות לדתיים (עד כדי הריסת ביתם!) איננה ציונות ואיננה אנטי ציונות היא סתם קסנופוביה מסוכנת. מי שמקדש את קווי 67 חושב שלפלסטינים זכות על אותה ארץ שקודמת לשלנו - הוא אינו ציוני.

לעומת זאת, מי שחושב שליהודים זכות על כל ארץ ישראל ויש להמנע ממימוש הזכות הזאת בכל מקום בשל שיקולים בטחוניים או טכניים - הוא דווקא כן ציוני. גם אם זה אומר שהוא בעד פינוי התנחלויות. אין קשר בין זה לבין קווים מקריים של הפסקת האש ב - 1949

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-03-2010, 21:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה לא עוקב אחרי החדשות בשבועיים האחרונים, הא? כ-ל מה שמעבר לקו הירוק נמצא במחלוקת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "דבר ראשון, הכותל לא נמצא..."

הכותל נמצא בתוך חומות העיר העתיקה, שמוגדרים ככאלה שמעבר לקו
הירוק. אם אתה רוצה דוגמא ממחישה, אנא בדוק את התגובות לחנוכת ביה"כ
"החורבה" שהיה ועודנו בלב ליבו של הרובע היהודי (בניגוד לכותל, למשל,
שסופח בפועל לרובע, רק אחרי שטדי שיטח את שכונת המוגרבים אחרי
שחרור העיר...).

אתה יכול לנסות לספר לעצמך עד מחרתיים שהכותל זה לא כמו יצהר, אבל
המלחמה המופרעת שהייתה סביב שכונת רמת שלמה (ורוב הצורחים
מהשמאל לא יכולים לדמיין שמדובר בשכונה שנמצאת על כביש מס' 1,
וכמעט כל מי שנוסע מת"א לאונ' העברית בהר הצופים, או לגבעה
הצרפתית - חייב לעבור דרך הכניסה אליה) מלמדת אותנו שמבחינת
"דעת הקהל בעולם", יש 600,000 מתנחלים, ולא 300,000. אתה אולי
חושב שטרנספר לעשירית מיהודי ישראל יכולה להביא שלום, אבל
במציאות היא תביא לפשיטת רגל כלכלית (ומוסרית...) ולמלחמה, כמו כל
נסיגה אחרת.

בכל מקרה, השמאל הציוני גוסס - הפחד שלו מלהיחשב כ"תומך מתנחלים"
גורם לו לאמץ, אמנם באיחור, כל רעיון אנטי ציוני שמעלים סהרורי הקרן
לישראל חדשה. לפני שנתיים, איש בשמאל הציוני לא היה מעלה על דעתו
לתמוך בהקפאת בנייה בצפון ודרום י-ם. היום זה כמעט קונצנזוס אצלם...
ישן 28-03-2010, 23:44
  עופר123 עופר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה לא עוקב אחרי החדשות בשבועיים האחרונים, הא? כ-ל מה שמעבר לקו הירוק נמצא במחלוקת"

אני לא דואג לכותל כי אני יודע שבכל הסדר (הסכם או חד צדדי), הוא ישאר בידינו.
ובכלל מי דיבר על שלום? אני סה"כ מבקש לחיות במדינה עם גבולות סופיים ומוכרים.
בשום מקום לא כתבתי שזה יביא שלום.
גם אם זה יביא משגרי קסאמים לקלקיליה, צריך להגיע לגבול סופי כדי לקבל לגיטימציה להילחם בכל האמצעים.
לפני ההתנתקות דיברו על לגיטימציה "להיכנס בהם" אחרי שנצא מעזה. מסתבר שזה לא נתן כלום כי עדיין יש להם את הקייס של הכיבוש בגדה ו"המצור" על עזה. בשביל העולם זה מספיק כדי לשים מטען לסיור צהל"י בגדר ו"חצי לגיטימציה" (בעייני העולם הצבוע וה"נאור") לירות על שדרות (זה לא הורג מספיק אנשים..)
חזרה לגבולות 67 תפתור את בעיית התירוצים שלהם.
אגב, בנתיים מה שמקרב אותנו לפשיטת רגל, זה ההון תועפות שנשפך על סידורי בטחון ביו"ש במקום לשמור על קו גבול מסודר. אני לא רוצה לחשוב איך נסתדר עם הטלת סנקציות שארה"ב לא תמנע..

נערך לאחרונה ע"י עופר123 בתאריך 29-03-2010 בשעה 00:02.
ישן 29-03-2010, 00:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איזה כיף לך שאתה יודע. פעם גם ידעתם שי-ם תישאר מאוחדת...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אני לא דואג לכותל כי אני יודע..."

והחבר'ה שלכם הגדירו את הסיסמא "X יחלק את י-ם" בתור הסתה...
את האגדות על "לגיטימציה להילחם בכל האמצעים" תספר למג"דים שצריכים
להופיע בעילום שם, אחרי עופרת יצוקה (שם כזכור נסוגנו עד המילימטר
האחרון...). הטענה שהלגיטימציה לא הגיעה בגלל שלא נסוגנו גם מאיו"ש,
היא נאיבית להחריד - כמה יהודים אתה מוכן לגרש לפני שתהיה מוכן להודות
ששואינו ל-ע-ו-ל-ם לא יכירו בלגיטימציה של התגובות שלנו לטרור?

מה שמקרב אותנו לפשיטת רגל זו העובדה שאנחנו צריכים לבנות בלי סוף
אמצעי ביטחון בכדי להתגונן מפני אנשים שלפני 20 שנה נלחמו בנו
באמצעות אבנים ובקת"בים, ובזכות אוסלו וצאצאיו, מחזיקים ברבבות כלי
נשק אוטומטיים...

לפני שאתה חושש מהטלת סנקציות - מוטב שתסביר לי איך תצליח
להסדיר כלכלית את גירושם של 600,000 (כל הכסף במדינה הזו לא
ידגדג את העלות של הגירוש הזה, ואתה דואג לי מסנקציות LOL...).
ישן 28-03-2010, 09:52
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מהות השמאל בישראל על פי בוגי יעלון"

השמאל, "ציוני" ו"הלא ציוני" פגעו ועדיין פוגעים בעם היהודי,
כל ההפגנות ( בשם חופש הביטוי כמובן ) בעד התהליך ההרסני,
השתתפות התקשורת (שמאלנית) בחיזוק האוייב והחלשת ישראל,
הויתורים והאשמה העצמית שהשמאל הטיל על ישראל והעם היהודי,
כובשים ומשמידים, אנסים ועוד מיני פנינים שכיניתם אותנו,
וכל זאת בזמן לחימה על קיומנו.

לשתף פעולה למען ניצחון במערכה ?
העדפתם את האוייב.

ישנו נסיון בתקופה האחרונה להבדיל בין השמאלנים,
ציונים ולא ציונים, פשוט מגוכח, לדעתי אין הבדל, אלו חלקים של השמאל בכללותו.

בזכות (המפוקפקת) של השמאל הגענו למצב המזהיר הזה שאנו נמצאים.

תודה לשמאלנים על כל תרומתכם לכשלונה של ישראל בנסיון להגיע לשלום,
ותודה שתמכתם כאשר החלום התפוצץ.

חג שמח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר