לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2010, 23:56
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אשכול נבחר קלמן ליבסקינד חושף : מה חושבים בהארץ על אלירז פרץ ז"ל

http://www.nrg.co.il/app/index.php?...f4f21d3&id=1093

הערב העלה אתר רוטר התכתבות מרתקת בפייסבוק בין חבורה של כותבים ב"הארץ", שדנו אודות משפחתו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד שנהרג בשבוע שעבר. חשבתם שיש קונצנזוס בנושא? חכו עד שתקראו את מה שיש לאורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ, להגיד. בתחילה העליתי את ההתכתבות כולה כאן. אחרי כרבע שעה טילפן אלי תובל. לא איכפת לי שתשאיר את מה שאני כתבתי, אמר, אבל אני מבקש שתסיר את הציטוטים של שאר המשוחחים איתי. הסרתי. לפניכם כאן אוסף הציטוטים של תובל. זה מספיק בהחלט. חשבתי קודם לכן להוסיף עוד כמה מילים להקדמה אבל נדמה לי שעדיף שהדברים ידברו בעד (או נגד) עצמם.

רשות הדיבור לאורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ:

"לא רוצה לחיות במדינה של אלירז פרץ ולא של אמא שלו. ותנחומים למשפחה".

"משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי. לא יכול לשמוע את המנטרה עם ישראל-ארץ ישראל-צבא הגנה לישראל-ילדים לישראל-קידוש השם. אמא שלו אמרה 'אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת אגוז של גולני'. ואני לא רוצה צבא שאלוהים אוהב אותו. בשביל זה אני יכול לעבור לאיראן".

"מה שמחזיק את האמא הזאת חיה שלח ושולח יותר מדי אנשים אל מותם. והשימוש החד כיווני באבל מאד לא מוצא חן בעיני. היא קיבלה עשר דקות של שידור חי בשלושה ערוצים כדי לגולל את תפיסת העולם הלאומנית שלה אבל אסור להגיד כלום בתגובה? הסבל של המשפחה אמיתי. אבל הצדיקים הלאומניים שמאפשרים לה להתמודד איתו מתדלקים הרבה אנשים חיים ושולחים הרבה חיילים לההרג, בהם בנה השני. אני דווקא חושב שטוב למות בעד הארץ, השאלה איזה ארץ ואיזה תפיסת עולם. הקצין שנהרג בנה בית במאחז לא חוקי. זה הגיוני? הדתיים לאומיים הפכו את צה"ל לכלי שרת למטרות הפוליטיות שלהם, שמסכנות את כולנו ולכן הם גם נהרגים יותר. וכשהם נהרגים הם מדברים, וכשהם מדברים, מותר לחשוב ולענות".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2010, 07:23
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ראשית, מחמאות לחושפים ברוטר. מה שהוגן הוגן :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "קלמן ליבסקינד חושף : מה חושבים בהארץ על אלירז פרץ ז"ל"

מה שליבסקינד הסיר וכל גולש יכל לראות זה תגובות מאופקות ומנומסות ולעיתים אף מזדהות לזדון שהופגן. בסוף הדף אף הייתה מי שהודיעה כי היא הולכת לשתות משהו [שאין לי מושג מהו] בכדי שיהיה 'חג שמח'.

אם סגן עורך העיתון לועג לשכול של סמג"ד שנפל בפעילות מגן מובהקת כלפי שטח שישראל אינה יושבת בו

אם המערכת עצמה מגבה פרשת ריגול כנגד המדינה שהיטיבה בעקיפין עם אויבי המדינה

אם עורכת זוטרה באתר השייך בחלקו לעיתון - גנבה מצה"ל אלפי מסמכים מסווגים אשר הדלפתם פוגעת בבטחון האישי של כל גולש כאן

מה המסקנה לגבי מי שהעתון הזה מייצג?

נכון, העתון הזה מיצב עצמו יחד עם אויבי המדינה. כמובן במסווה של ציונות שמאל ודמוקרטיה חדשות בהן 2.5% מכריעים באמצעים לא חוקיים תוך הסתרת מידע ושתוף פעולה עם יריבים מדיניים ואף אויבים חיצוניים או אסירים כלואים.

עמם בהחלט עמי. אני מחוייב לבטחונו של הנבל גם אם זה אומר כי יגיע כדי לירוק על קברי אם חלילה אפול למענו. אני מנצל את העובדה כי לא נפלתי בכדי להשיב את אותו שבב רוק חזרה.
ישן 09-04-2010, 10:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מצד אחד אני מרגיש בחילה קלה ,..."

התגובה שלך אימפולסיבית ולא מתייחסת לכתוב אלא רק למסגרת
הוא אמר משהו בגנות משפחה שכולה מיידית הוא הופך לשונא ישראל
ממש לא וגם בכלל לא
הנסיון הסיזיפי להוקיע את כותבי/קוראי הארץ ואת מה שהם מייצגים הוא בדיוק כהגדרתו, סיזיפי
מנסים כל פעם מחדש לדחוף את המטען במעלה ההר על מנת להשליכו לצד השני אבל נופלים כל פעם בעוד ניסון כושל. אי אפשר לזרוק אותם (אותנו?) מעבר לההר בגלל שאנחנו חלק מההר וחלק מהמדינה
לטוב ולרע זהו המרקם שממנו מורכבת המדינה. להגיד על האנשים האלה שהם לא חלק מהמדינה זה בדיוק כמו כלב שמנסה לכרסם לעצמו את הזנב כי הוא חושב שאינו שייך לו או מפריע לו. הם חלק מהמדינה בדיוק כמו שאתה חלק מהמדינה. ואם עושה לך בחילה אז תקיא ואל תשמור בפנים, אבל לא נראה לי שבקרוב או אי פעם יעלם החלק הזה מהמדינה והיא תשאר בצביון הדמיוני שאתה מדמיין אותה. מדינה ללא החלק השמאלי שלה לא תהיה מדינה טובה יותר, נקייה יפה, ימנית יותר, חזקה יותר. היא פשוט לא תהיה.
לא מדינה ולא טובה יותר. אין ימין בלי שמאל.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 09-04-2010, 11:11
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, אני בספק, למקרא הדיעות..."

ברמה האישית מה שהוא כתב שם מעליב ופוגע.
אוריאל ז"ל היה חבר שלי בגיל התיכון, גם בתקופת השירות הצבאי יצא לנו להפגש כמה פעמים.
מעבר לזה ההתנשאות האשכנזית, כאילו מרים פרץ היא אדם חסר מחשבה, המובלת על ידי כוחות חזקים ממנה, מעצבנת ומעליבה אפילו יותר.

אבל הדעה שלו היא ממש לא דעה שאין לה מקום להשמע. קראתי את התגובות ברוטר. שמעבר לזה שקראו שם להוציא להורג את הכותב, היה שם משהו שייחל לפצצה גרעינית על תל אביב. על מנת להרוג באוייב הגרוע ביותר, שמאלנים תל אביבים שאוהבים סושי. (וכל הכבוד לאתר על הצנזורה של התגובה)

הטלת הספק שלו, באם אנחנו מקדשים את המוות על פני החיים, היא במקומה. יש לה חשיבות ומקום בסיטאוציה בה אנחנו נמצאים. אתה לא רוצה לחיות במקום בו כולם חושבים אותו הדבר, בו אין אפשרות להטיל ספק.
במילים עצמם יש חוסר רגישות, התנשאות ולטעמי גם מעט גזענות.
אבל צריך לזכור זה לא פורסם במסגרת טור בעיתון, זה תכתובת בין חברים.
אם הרגשות של מרים פרץ כל כך חשובים לכם. אז זה שפרסם את המציצנות הזאת לתכתובת פרטית היה יכול להתאפק.
ישן 09-04-2010, 12:50
מנהל פורום סטודנטים

מסכים איתך שזה מטומטם
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חבר יקר, לולא חייל, מכל מגזר..."

או יותר נכון מתחסד, זאת בחירה להסתכל על המציאות דרך משקפיים מעוותים.
אבל לא על זה הדיון. כי לא מעט מאיתנו מסתכלים על המציאות דרך משקפיים מעוותים.
יש למשל אנשים שעברו לגור במקום עם מאות אלפי פלסטינאים מתוך תקווה שיום אחד יתרחש נס והערבים יעלמו.
הדיון הוא מה מותר לסגן עורך הארץ להגיד בשיחה פרטית בפייסבוק שלו, והאם זה לגיטימי שהוא יחשוב שהדרך בה אנשים מתייחסים למוות של חיילים בארץ היא נכונה. ולדעתי אין שום בעיה שהוא יגיד את זה.
כמו שלי אין שום בעיה לכתוב פה שאני חושב, שהוא אופורטניסיט, מתנשא חסר רגישות, ושהדרך בה הוא מפרש את המושג קדושת החיים מוציא את רוב התוכן מהמושג הזה.
לי אין בעיה שהוא סגן עורך של עיתון בישראל, אני רק מקווה שיהיו בארץ עוד עיתונים ועוד דעות.
אני בספק אם הארץ מקבל מימון חיצוני, אבל גם אם כן אני לא מתרגש מזה. ופעם אחרונה שבדקתי לאף אחד כאן לא מפריע שחבר אישי של רה"מ פתח כאן עיתון ללא כוונת רווח.
ישן 09-04-2010, 18:05

כלומר?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך מלחמה בחסות..."

האם בעיניך כל הטרוריסטים הערבים שקולים ללוחמי צה"ל? בודאי שאינך חושב כך.

אני הצבעתי על אמירה אישית נבזית, צבועה, חריגה שנועדה לפגוע באם שכולה 'מאחר והזכירה באבלה את אלוהיה ועמה' [למעשה מאחר והיא יהודיה, לא אשכנזיה, לא עשירה, דתיה וגרה שלא בשכטנת יוקרה בת"א או י-ם - תכונות המצדיקות הרבה עונשים בעיני הרבה אנשים] ואתה משוחח עימי על אתאיזם. אתאיזם ואלימות, דת ואלימות, שלום כתפיסה אבסולוטית דתית או תועלתנית הגוררת שכול ואלימות - כל אלה הם נושאים עתירי אשכולות. אבל היום עינה איש רע אחד יתום ואלמנה. האיש הרע לא נתן הרצאה באתאיזם הוא דיבר כנגד עמו הלוחם ברוע. אני מניח כי ברחוב הפלשתיני פרץ ושאר לוחמי צה"ל הם כאלה שיש לבזות את שמם ללעוג לאמהותיהם ואם אפשר גם להרוג אותם. הענין הוא שאת דבריו המחליאים כתב מר תובל מתוך הרחוב הישראלי.

השאלה שהוא צריך להשאל היא "הלנו אתה אם לצרינו?"

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-04-2010 בשעה 18:07.
ישן 09-04-2010, 12:42
מנהל פורום סטודנטים

זהו לא טקסט עיתונאי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, אתה ממש מרכז המפה הפוליטית..."

זה תכתובת פרטית בין אנשים שבמקרה עוסקים בעיתונות.
לאנשים מותר לחשוב שבמדינה בה הם חיים, מוות של חיילים צריך לקבל התייחסות אחרת.
בדיוק כמו שבין אנשים פרטיים מהימין, היה כעס על שלמה וישנסקי על זה שאחרי מות בנו ליאור הוא התבטא נגד מרכז הליכוד ובעד ההתנתקות. אבל הביקורת הייתה פרטית לא ציבורית ואני מכיר לפחות מקרה אחד שהשתמשו בביטויים מאוד לא ראויים כנגד האב השכול השמאלני הזה, שלא מבין כלום.

אני מניח שסגן העורך של הארץ לא היה מפרסם טור כזה, גם אם הוא משקף את דעותיו. אבל מה שהוא אומר בשיחות פרטיות זה לא ענייני.
בישראל צריך להיות יחס מיוחד לשכול, מעצם היותנו אנושיים ובעיקר בתור ישראלים החיים בארץ הזאת. אבל השאיפה שאדם פרטי לא יוכל לבקר את המשפחות השכולות בשיחה פרטית עם חברים היא דרישה המובילה לדיקטטורה.
ישן 09-04-2010, 13:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זהו לא טקסט עיתונאי"

האם יש בידך ספק שאם היה טקסט בסגנון זה, נכתב ע"י עיתונאים מהצד ההפוך של הקשת הפוליטית (והדעות המובעות בו היו בהתאם כמובן), היה מר אורי תובל מהסס להשתמש בו כדי להתנגח בהשד-יודע-מי על גבי כל פיסת דף ניר רעננה ברדיוס 5 ק"מ ממנו?
האם היה מפריע לו ש"מדובר בשיחה פרטית בין אנשים שבמקרה היו עיתונאים"? האם כל מה שמותר לשמאל הרדיקלי בישראל, אסור בהחלט לצד שמנגד בקשת הפוליטית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-04-2010, 13:03

זה לא ענינך במובן שאל לך לחדור למחשבו כדי לדעת מה הוא חושב אבל כן ענינך
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זהו לא טקסט עיתונאי"

מאחר והדבר נאמר בפרהסיה אינטרנטית. האיש עומד מאחרי דבריו וככל הידוע הם לא הושגו ע"י פריצה או עבירה.

דעותיו האישיות של בעל תפקיד רב עוצמה זה מעיד על היותו אדם שאינו מהסס לבצע מעשה נטול מוסר בין אדם לחברו, איש של מעשה זדון שאינו מהסס לתקוף אם שכולה בכדי לזכות בעוד מספר טיפות של זיבת תהילה אצל ציבור האויב מחוץ אשר באופן מאוד אישי מאוד רוצה לרצוח אותי ואת משפחתי והאויב מבית שלא יזיל דמעה אם יקרה הדבר ויעשה כל שביכולתו לסנגר על הרוצחים. מעשהו הינו מעשה של כפיות טובה בסיסית מתוך ידיעה שאנשים טובים ממנו ימשיכו לסכן את חייהם ולהעניק לו גב שאותו יוכל לדקור בחרצובות לשונו הדלה בעת שאחיו הפלשתינים דוקרים בסכינים של ממש.

דווקא השמאל הקיצוני האנטי מוסרי המגן על רגשות כל אימו של מחבל מתפוצץ שש כל כך ללעוג לאם שכולה יהודיה? מה השלב הבא אחרי התיצבות נגד גיבור שנפל על הגנת הארץ? גניבת מסמכים מסווגים מצה"ל?

מה כל כך קשה בלגנות מעשה שפל ברמה האנושית הנעשה לנגד העינים?

אם תאורטית בעל תפקיד בכיר בעולם התקשורת היה אומר שהוא משתוקק לגזור זקן של יהודי דתי ולהותיר אותו קשור בשוק של רמאללה אבל כותב זאת במקום ברשת בו כל אחד יכול לראות - גם אז זה היה לא בסדר לבקרו?

צריך גם אדם הרואה עצמו בשמאל הקיצוני לשאול עצמו מה הגבול. מה הגבול? הזדהות עם האויב, לעג ללוחם הישראלי שנפל ולאמו השכולה, פגיעה מכוונת בבטחון המדינה ע"י גניבת מסמכים, עשיית עסקים משגשגים ללא שקיפות או מכרז עם רשות טרוריסטית בזמן שאותה רשות גורמת לבני עמו להתפוצץ ברחובות, פעילות אינטנסיבית לשחרור רוצחים ערביים במסווה של מחווה לשלום? אין בשמאל הקיצון שאלות מוסריות כלפי כל אלה?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-04-2010 בשעה 13:20.
ישן 09-04-2010, 13:25
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זה לא ענינך במובן שאל לך לחדור למחשבו כדי לדעת מה הוא חושב אבל כן ענינך"

ראשית, אני חושב שטוב עשה קלמן שפרסם את דבריו של אורי תובל
לדעתי טוב היה עושה אם היה משאיר את כלל הדיאלוג, כיוון שהוא צובע קצת אחרת את דבריו
הפרסום של דבריו עצמם ללא כלל התכתובת הוא קצת חד ממדי לדעתי.
אורי תובל צודק בדבר אחד, והוא הפלורליזם.
מותר לאדם להזדהות עם כאבה של המשפחה - וגם הוא מזדהה איתה - ולא להזדהות עם דרכה ואמונותיה
יכול להיות שאני במקומו הייתי סותם את פי בשעה זו, ולא אומר דבר, אבל אולי זה כי אני פחדן.
שים לב שלא טענתי לרגע שאני מסכים עם דעותיו או תומך בהם, אני כן תומך בזכותו להגיד את אשר על ליבו
בפתיחות ללא שיחשב לאויב האומה. זו מהות הפלורליזים
מה שמציק לי שבשיח הישראלי חסר הכבוד ההדדי, לדעתי זה כיוון שנקודת המשען עליה אמור להישען השיח - שכולם ללא יוצא מן הכלל רוצים בטובת המדינה - חסרה.

נערך לאחרונה ע"י ספייקר בתאריך 09-04-2010 בשעה 13:29.
ישן 09-04-2010, 13:32

גם בתוך ויכוח מר צריך אפילו אויב להזהר בדבריו
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "ראשית, אני חושב שטוב עשה קלמן..."

ולכן חלק זה בדבריך הוא העיקר שלמרבה הצער לא הפנים סגן העורך הלא נכבד:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר

יכול להיות שאני במקומו הייתי סותם את פי בשעה זו, ולא אומר דבר.

יש את המישור הציבורי בו הוא מעד בעצם מחשבה ג'יהאדיסטית ואיראנית שכזו. לזה אנו רגילים כבר בעיתון ההוא.

יש את המישור האישי בו אסור היה לו למעוד. אפילו מחלאה כמו ברגותי אני מניח כי ניתן לצפות מנימוסים כלשהם בתנאים מסויימים.

אין אני רוצה ואין אני משלה עצמי לרגע כי אוכל 'לסתום פיות' לטיפוסים כמו היורק על קברים. קודם אשמח לדעת כי החוק מטפל במרגלים ובמשתפי פעולה עם האויב קודם שיעסוק ב'שיח נקי'. שים לב כי האשכול לא עוסק ב'סתימת פיו' של בעל הדברים המחליאים אלא בהבעת דעת פלורליסטית עליו.

כולי תקווה כי אינך רוצה לומר דברים כמו: "לא רוצה לחיות במדינה של אלירז פרץ ולא של אמא שלו. ותנחומים למשפחה". "משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי. לא יכול לשמוע את המנטרה עם ישראל-ארץ ישראל-צבא הגנה לישראל-ילדים לישראל"

ולא רק מאחר ואתה 'פחדן' כדבריך.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-04-2010 בשעה 13:44.
ישן 09-04-2010, 14:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קלמן רצה לפרסם את כלל הדיאלוג, אבל תובל פנה וביקש שיימנע מכך...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "ראשית, אני חושב שטוב עשה קלמן..."

חבל, לו פרסם קלמן את כלל הטקסטים, היינו מגלים שלצד תובלים נוספים, יש גם כמה אנשים שמצליחים
להפנים שמותו של לוחם וצערה של האם על כך - אינם עילה להתחיל להתגולל על המשפחה האבלה...
אורי תובל הוא האנטי-פלורליזם בהתגלמותו. אגב, את הבוז לפלורליזם הוא מייצג בכל הווייתו - הן
בכתיבה שלו בעמוד הפייסבוק שלו, והן במקום העבודה שלו, שהחד-צדדיות שלו היא מן המפורסמות (רק
בימים אלה הם מעורבים בקמפיין להושעת שני עובדים ברשת שקשורים לפרשייה בטחונית חמורה...).

סקרנת אותי כשכתבת שהוא מזדהה עם כאבה של המשפחה, שכן אני קראתי את אותו טקסט, ומעבר
ל"תנחומים למשפחה", שנאמר כמשפט סתמי, בסופו של משפט משמיץ אודות אותה משפחה עצמה, לא
זיהיתי את אותה אמפתיה מופלאה שאתה מצאת...

מותר לאורי תובל להתנהג בצורה בהמית ומחליאה ככל שיחפוץ - אבל כשיכתבו עליו באופן דומה, וכשיקראו
להחרמת מקום עבודתו עד שייזרק ממנו (אין חשש שזה יקרה - רוב קוראי "הארץ", חושבים בדיוק כמו
אורי תובל בין כה וכה...), אין בכך בדל של אנטי-פלורליזם, אלא הביטוי הראוי ביותר של מחאה ציבורית,
כלפי אדם שה]פגין רוע לב כלפי אנשים שאיבדו שניים מבני משפחתם, שנפלו כדי שאורי תובל יוכל
להמשיך להשמיץ בחופשיות אותם ואת אמא להם...

הקביעה שלך ש"כולם רוצים בטובת המדינה", היא כמובן חסרת בסיס. שכן הצד של אורי תובל, ושל
תומכיו ה"פחדנים" וה"אמיצים", לא ממש רואה את מדינת ישראל היהודית, כמדינתו - ומוכן לקבל
אותה, רק כשהיא הופכת ליישות חסרת זהות לאומית - תוך שהיא בועטת ומתאכזרת לאלה שכן רוצים
לראות אותה שומרת על הזהות שלשמה היא הוקמה מלכתחילה.
המפריד בין תובל ודומיו לבין לוחמי צה"ל ומשפחותיהם, רב בהרבה על המשותף. תובל ודומיו
מרגישים הזדהות גדולה בהרבה עם המתפרעים שגם היום משתוללים להם בבלעין, נעלין ונבי צאלח...
ישן 09-04-2010, 22:58
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קלמן רצה לפרסם את כלל הדיאלוג, אבל תובל פנה וביקש שיימנע מכך..."

כמובן שהקביעה שלי ע"כ שכולם רוצים את טובת המדינה היא חסרת בסיס.
זה שייך רק למחנה הימין. השמאלנים רוצים רק ברעת הארץ - זה ההיגיון שלך.
תגיד אתה מאמין לשטויות שכתבת ?
סבא שלי ז"ל היה נוטר ואח"כ חבר בפלמ"ח והצביע מפא"י כל השנים. הוא שמאלני לפי ההגדרות הטיפשיות שאני קורא פה. לפי ההיגיון שלך הוא רצה ברעת הארץ. וזה באמת מסביר למה בגיל 14 הוא עזב את החדר שבו הוא למד עזב את הדת, ועלה לארץ ישראל.הפך חילוני למרות שהוא בא ממשפחת רבנים בגליציה, ייבש ביצות, ועזר להקים מדינה.
לא נעים לי להגיד לך, אבל ממלחמת ששת הימים, חברינו שחזרו לשיטחי אבות נותנים את הטון, את התוצאות כולנו רואים.
כי כמו שאמר יצחק שמיר הערבים אותם ערבים, הים אותו ים, ורק אצלינו נותני הטון השתנו.
שבת שלום
ישן 10-04-2010, 02:16
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אל תבלבל ואל תטעה - עמדות ביה"מ הן-הן עמדות השמאל...."

סליחה שאני אומר את זה מעל גלי האתר אבל אתה מכניס לי מילים לפה.
אתה מזכיר לי את הבדיחה על מזה פולניה טובה ?
אחת ששואלת את בעלה שאלה, עונה במקומו ואומרת שהוא שקרן.
אני לא טענתי אפילו לא לשניה אחת שבבתי המשפט יש אנשים שיכולים להתעלות מעל דעה פוליטית כזו או אחרת
לדעתי השפיטה בבתי המשפט היא מעוררת פלצות בכל סוגי התיקים המגיעים אליהם.
החל מתיקים פלילים ועד תיקים פוליטיים.
אני לא יודע אם איזה שמאלנים אתה מסתובב, אבל אני שמאלני בכל רמ"ח אברי ושס"ה גידי ואני חושב שהשפיטה במערכת בתי המשפט בישראל מוטעה ומושחתת מהיסוד, ויעידו ע"כ 16 הדירות שרכש אהרון ברק.
אבל כל זה עדיין לא אומר ששמאלנים טובת המדינה איננה עומדת לנגד עינהם.
יותר מזה, גם השמאלנים מודעים להסכם חייבר, ומודעים לא פחות לשאר האספקטים של הסכסוך המוסלמי - יהודי, ועדיין אני מאמין שהעולם התפתח מאז, ובתמהיל נכון אפשר אפילו להגיע לשליטה בסכסוך.
השיטה של המאחזים לא תביא בחיים את לשליטה בסכסוך, רק לשליטה בעם אחר. ולהפיכת מדינת ישראל למדינת אפרטהייד עם רוב מוסלמי. שתי מדינות לשני עמים ואצבע בשמורת ההדק.
ותובל לא השתלח במשפחה הוא השתלח בשיטה ובדרך - חאלס עם ההתחסדות.

נערך לאחרונה ע"י ספייקר בתאריך 10-04-2010 בשעה 02:35.
ישן 10-04-2010, 18:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בדיוק, חלאס עם ההתחסדות: "משפחה פאשיסטית וג'האדיסטית" זו אמ-אמא של השתלחות במשפחה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "סליחה שאני אומר את זה מעל גלי..."

אתה יכול לטעון עד מחרתיים שלא ניסית לייצר הפרדה בין עמדות פוליטיות לבין בתי המשפט, אבל
הציטוט הבא: "
ציטוט:
אל תטעה ואל תבלבל בין עמדות והתנהלות בתי המשפט למינהם לעמדות
והתנהלות השמאל אתם מערבבים מין בשאינו מינו
", הוא כולו שלך...

בתי המשפט בישראל פוסקים פוליטית בלי הפסק, ובכלל לא עסקתי בסוגייה של ניקיון כפיים אישי. אין לי
שום דרך לדעת האם אנשים הם נקיי כפיים או לא, ואני מקווה שהם כן. אני עוסק בהטייה פוליטית וכזו
ישנה - ובענק.

מסקרן אותי לדעת מה גורם לך לחשוב שהסכם חייבר נשכח, שהסכם חדיביה נזנח ושהסכם אוסלו מוצלח.
שתף אותי באינדיקציות שהביאו אותך לכזו מסקנה, במידה וישנן כאלה - מעבר, כמובן, לאמונה כנה
ותמימה בכל רמ"ח איבריך ושס"ה גידיך...
ישן 10-04-2010, 20:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אוהו, "ההיבט הדמוגרפי"... בוא נרחיב מעט על הנושא...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "מעולם לא טענתי שהאיסלאם זנח..."

איך אנחנו מגדירים את הבעייה הדמוגרפית? האם בסכנה שיהיה רוב ערבי ממערב לירדן? האם בסכנה
שיהיה רוב ערבי בתוך הקו הירוק? האם בסכנה שיהיה רוב ערבי במזה"ת? שאלות שאלות שאלות - בוא
נראה איך אנו מתייחסים אליהן, במידה ונתנתק מהקלישאות שהשלומיסטים העתירו עלינו ביד רחבה:

בהנחה שהבעייה הדמוגרפית היא סכנה לרוב ערבי ממערב לירדן, הרי שמדינה פלסטינית שתוקם ממערב
לירדן, רק תחמיר את הסכנה, בהתחשב בכך שפלסטינים ממדינות ערב יורשו להגר אליה. את הטענה
שאם לא ניתן להם מדינה - אז "יכריחו אותנו לתת להם אזרחות ותהיה מדינה עם רוב יהודי", די קשה לקחת
ברצינות - רצועת עזה היא שטח פלסטיני ריבוני לגמרי. איזה כוח בעולם יכול להכריח אותנו לספח אותה?
מסקנה: הטענה שבגלל סכנה ל"רוב ערבי ממערב לירדן" חובה עלינו להקים מדינה פלסטינית באיו"ש, היא
בולשיט - וכל מטרתה למצוא צידוק לרעיון העיוועים של עוד מדינה ערבית חמושה, במרחק יריקה מלב
י-ם ומגוש דן. איש מאלה שמשתמשים בקלישאה של "בעייה דמוגרפית" לא באמת מוטרד מדמוגרפיה, אחרת
היו מסתכלים גם לתוך הירוק (ועל כך מייד), ולא מרגישים נוח כ"כ עם המצב הדמוגרפי בתוכו...

בהנחה שהבעייה היא סכנה לרוב ערבי בתוך הקו הירוק, אזי אכן יש להיות מוטרדים מהריבוי הערבי.
חמרבה הצער, המצב בדיוק הפוך - אלה שזועקים על "בעייה דמוגרפית" הם אותם אלה שתומכים בעתירות לבג"ץ שמיועדות לבטל את איסור איחוד משפחות בין בני זוג עם תעודות כחולות, לבני זוג
מהשטחים. מוזר, לא? מצד אחד לצרוח על "בעייה דמוגרפית", ומצד שני לתמוך בהכנסה של רבבות
פלסטינים ומתן אזרחות. כמו כן, אותם אנשים בדיוק הם אלה שמגינים בחירוף נפש על רבבות
ה"פליטים" מסודאן, שחלק עצום מהם הם מסלמים דוברי ערבית, ומגיעים לכאן בכוונה להשתקע.
קצב ההגירה האפריקני לישראל הוא סביב ה-20,000 בשנה - והוא לא בדיוק במגמת ירידה...
מסקנה? מי שמדבר על "בעייה דמוגרפית", אבל לא דורש טיפול קודם כל בבעייה שבתוך הקו הירוק
(במקום שבו למיעוט כבר יש זכות הצבעה), פשוט משקר, והשימוש שלו ב"בעייה הדמוגרפית", הוא
צידוק לאג'נדה של הקמת מדינה פלסטינית (כן, אותה מסקנה כמו בסעיף הראשון).

בהנחה שהבעייה הדמוגרפית היא קיומו של רוב ערבי במזה"ת, אזי יש להודיע בצער שנכשלנו, שכן
הרוב הערבי במזה"ת כנראה שלא ייעלם במאות הקרובות...

אגב קלישאות - אין פלסטיני אחד שאומר את המושג "שתי מדינות לשני העמים". הם אומרים "שתי
מדינות". נסה לנחש למה...
ישן 09-04-2010, 16:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "איפה קראת את הצהלה שלו על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
רשות הדיבור לאורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ:

"משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי. לא יכול לשמוע את המנטרה עם ישראל-ארץ ישראל-צבא הגנה לישראל-ילדים לישראל-קידוש השם. אמא שלו אמרה 'אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת אגוז של גולני'. ואני לא רוצה צבא שאלוהים אוהב אותו. בשביל זה אני יכול לעבור לאיראן".

"מה שמחזיק את האמא הזאת חיה שלח ושולח יותר מדי אנשים אל מותם.

אבל הצדיקים הלאומניים שמאפשרים לה להתמודד איתו מתדלקים הרבה אנשים חיים ושולחים הרבה חיילים לההרג, בהם בנה השני. אני דווקא חושב שטוב למות בעד הארץ, השאלה איזה ארץ ואיזה תפיסת עולם. הקצין שנהרג בנה בית במאחז לא חוקי. זה הגיוני? הדתיים לאומיים הפכו את צה"ל לכלי שרת למטרות הפוליטיות שלהם, שמסכנות את כולנו ולכן הם גם נהרגים יותר.
ישן 09-04-2010, 15:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בטח לא לא תוקף אישי: "משפחה של פאשיסטים ג'האדיסטים" זו אמירה לגמרי לא אישית...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יש הרבה נקודות בטקטס שאני..."

הוא התכוון לכל המשפחות הפאשיסטיות הג'האדיסטיות שאיבדו שני בנים שנפלו בלחימה במחבלים, ולאו
דווקא למשפחה הספציפית הזו...
איש באמת לא מצפה ממך שתגנה את הדברים הללו - תנוח דעתך.

הוא אכן תוקף גם את שהמשפחה הזו מייצגת - ציונות, אהבת הארץ והאדם - ולא המיזנטרופיה הנצלנית
שמאפיינת את החסידים השוטים של דת השלומיזם. הוא פנאט דתי גדול בהרבה מהם, וזה שהוא לא
כותב "אלוהים", אלא "כיבוש" בתור מנטרה דתית - לא משנה כהוא-זה מעוצמת הפנאטיות הדתית שלו.
ההבדל בינו לבינם, זה שהאמונה דהתית שלהם גורמת להם להגן עליו - והאמונה הדתית שלו גורמת לו
כמעט לחגוג את מותם, או לפחות לייחל לסבל שלהם - אבל באופן לא אישי, כמובן...

יחי הנאורים...
ישן 09-04-2010, 18:12

כלומר מאחר והחלל גר בעלי-אתה לא שותף לצער על מותו או סתם מתקשה לגנות את מעשה הנבלה?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ציונות אהבת הארץ והאדם לא..."

מה קרה לך?

חייל צה"ל נפל. הוא יצא לקראת חוליה שפעלה משטח נקי מיהודים. אימו אדם מאמין. היא נאחזה באבלה באלוהים. כמו שעושים בהרבה הלוויות כמו שרואים בהרבה כותרות עיתונים לא נדירות ללא קשר לשטחים.

איש רע ביזה אותה ואת אבלה בפרהסיה - וכל מה שמצופה מאדם בעל מצפון הוא לגנות את האיש הרע ודבריו. מה כל כך קשה בזה?

ואם אינך מסוגל לגנות זאת, האם ובמותי גם לא תעצב? הרי גם אני תומך מאחזים ורואה במה שאתה רואה ככיבוש שחרור וציונות? עם איזה דברים בהם ישתמש נבל כדי לענות את אימי אם חלילה אפול תזדהה?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-04-2010 בשעה 18:34.
ישן 09-04-2010, 17:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעניין. עכשיו אנא הסבר לי מי בעיניך מוגדר כשמאל קיצוני ומי כימין קיצוני...
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "השמאל הקיצוני בישראל הוא סרטן, לא פחות ולא יותר מהימין הקיצוני"

להלן רשימה של 10 אנשים ממחנה הימין ו-10 אנשים ממחנה השמאל (כן, כולל אנשי תקשורת). אשמח
אם תסייע לי לדעת היכן עובר הגבול בין ימין/שמאל רגיל לימין/שמאל קיצוני...

מחנה הימין:
1. ביבי.
2. ליברמן.
3. לנדאו.
4. בן גביר.
5. כצל'ה.
6. בגין.
7. בוגי.
8. אורי אורבך.
9. מיכאל בן-ארי.
10. אריה אלדד.

מחנה השמאל:
1. ציפי לבני.
2. אהוד ברק.
3. ג'ומס.
4. זהבה גלאון.
5. דב חנין.
6. עקיבא אלדר.
7. אמנון אברמוביץ'.
8. יולי תמיר.
9. יריב אופנהיימר.
10. נעמי חזן.

לי,כמובן, יש את ההגדרות שלי למיקומו של כל אחד מהרשומים מעלה - ומסקרן אותי לדעת איך
אתה מסווג אותם, שכן הגדלת עשות בדבריך אודות הקיצוניים המסוכנים, ורציתי לדעת מי רשאי
להיכנס אצלך לרשימה...
ישן 09-04-2010, 19:12
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
ממש לא
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לך מושג מהן עמדותיהם של אלדר ואברמוביץ'?:) בחייאת..."

והאמת שהן גם לא ממש מעניינות אותי

בעניין גלאון, אני לא תופס ממנה שמאל קיצוני - אבל יכול להיות שאני טועה... לגבי ג'ומס ללא ספק התלבטתי על הסיווג - בחרתי ואני לא ממש בטוח שזה שם, אבל זו דעתי.

באופן כללי, אני לא חושב שמפלגה היא סימן לקיצוניות כזו או אחרת. בליכוד יש קיצוניים יותר וקיצוניים פחות וכך גם בקדימה ומרצ. מן הסתם פייגלין הרבה יותר קיצוני מנתניהו.

לגבי השאלה על יגאל עמיר - לא מפריע לי שיבקרו אותו ומצידי שיביאו לו תחתון עם סמל של האיחוד הלאומי. לגבי המפד"ל, אני דווקא אהבתי את המפד"ל ואני מצטער שפרקו אותה (או שינו לה את השם לבית היהודי - קרא לזה איך שתרצה) - בחרתי בהם פעם ואני לא פוסל אפשרות להצביע אליהם שוב.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Segmany בתאריך 09-04-2010 בשעה 19:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:50

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר