לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2010, 20:50
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "איראן מציגה את מסבאח 1, "תותח הנ"מ הטוב בעולם""

ציטוט:
TEHRAN (FNA)- Iranian Defense Minister Brigadier General Ahmad Vahidi announced on Sunday that his ministry has produced a powerful anti-missile system to destroy incoming cruise missiles.

"Experts at the defense ministry have succeeded in building a short-range air-defense artillery system that is able to fire 4,000 shots per minute," Vahidi said in an interview with FNA.

"The system has been produced to confront military threats flying at low altitudes such as cruise missiles," the minister went on saying.

Vahidi stressed that the system will be officially start operation in the near future.

He also pointed out that the ministry is working on different short-range, mid-range and long-range air-defense systems.

Earlier in September 2009, a senior Iranian commander announced that the country's experts managed to build hi-tech missile defense systems capable of tracing and intercepting Cruise Missiles.

"Today, we can not only trace, but also destroy radar-evading Cruise Missiles," Commander of Khatam ol-Anbia Air Defense Base Brigadier General Ahmad Miqani said.

Miqani also described continued optimization of the existing systems, good interaction with universities and industries, building dozens of home-made flaks capable of competing with the world's modern systems and building anti-aircraft missiles and military and civil defenses as among the most important activities of the base.

4000 בדקה אומר 500 פר מקלע

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/fn7asz.jpg]

אני רואה טוב? זה תצ"א שמתחפשת למסך מכ"מ?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/qrnjur.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2010, 10:41
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "שאלה טובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
כיצד מחליפים מחסניות לתותחים העליונים, ובמיוחד לפנימיים, בהתחשב במשקל המאד משמעותי שלהן?

לא הבנתי מה הבעיה להחליף אותן.

ציטוט:
הרכבת ארבעה תותחים דו קניים תקניים לצבר ההזוי הזה, לא נראה לי מדוייק אפילו בהכוונת מכ"ם, ולו בגלל הפיזור הרב שלהם, יותר מאשר סוללה של תותחים דו קניים בנפרד.

אין הגיון בדברים שלך. למה שלסוללת תותחים יהיה פיזור קטן יותר מאשר למתקן אחד?

ציטוט:
ריכוז כזה, אומר גם שאם פגעת באחד - פגעת בארבעה.

פגעת בעמצאות מה? הרי נאמר שהדבר הזה נועד לשמש נגד טילי שיוט.

ציטוט:
בכל צבא נורמלי, אם חשקה נפשך להעלות את קצב האש, עוברים לתותח על בסיס גטלינג, ולא משכפלים קנים כמו כאן.

זה פשוט לא נכון. רוב מערכות נ"מ קרקעיות משתמשות במספר תותחים חד- או דו-קניים ולא בתותחי גאטלינג.

ציטוט:
צר לי, רבותי הנכבדים, אך עם כל התזכורות שלא לזלזל באוייב, אינני מסוגל להביא את עצמי לכדי התפעלות מן הגאונות הפרסית הזוהרת.

אני דווקה חושב שבמקרה הזה הם הלכו בדרך הכי הגיונית ופשוטה בהתחשב בנסיבות.

ישן 06-05-2010, 13:02
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
לא התכוונתי שתגיב
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "אני לא יודע איך להגיב לדברים שלך :)"

פשוט, כתבתי מספר דברים שנראה היה לי (וכנראה שאני טועה), שהם מובנים לכל מי שמביט בתמונה שהוצגה בראש האשכול. היות ודברי לא הובנו, אנסה להסביר:

ציטוט:

במקור נכתב על ידי DZZ
כיצד מחליפים מחסניות לתותחים העליונים, ובמיוחד לפנימיים, בהתחשב במשקל המאד משמעותי שלהן?

לא הבנתי מה הבעיה להחליף אותן.

כדור תקני של 23 מ"מ שוקל פאונד אחד = 450 גרם. נניח שבמחסנית אחת יש 100 כדורים, אז זה כבר 45 ק"ג, לא כולל חוליות ומשקל המחסנית. ZU-23-2 המקורי, כשהוא עומד נכון לירי הוא כלי נמוך, ושני חיילים יכולים בנקל להחליף מחסנית בכל צד, כשהיא בגובה המתניים. במפלצת הפרסית חוברו ארבעה תותחים, כאשר המחסניות העליונות הן בגובה שמעל לראש, וארבע מהן הן מעכשיו בצד הפנימי של ההרכב. תאר לעצמך צוות של 16 חיילים המתרוצצים ונכנסים זה בזה בנסותם להחליף מחסניות תוך ירי!

ציטוט:
הרכבת ארבעה תותחים דו קניים תקניים לצבר ההזוי הזה, לא נראה לי מדוייק אפילו בהכוונת מכ"ם, ולו בגלל הפיזור הרב שלהם, יותר מאשר סוללה של תותחים דו קניים בנפרד.

אין הגיון בדברים שלך. למה שלסוללת תותחים יהיה פיזור קטן יותר מאשר למתקן אחד?

כאשר אתה פורש סוללה של 4 או 6 תותחים על שטח של כמה דונמים, וכל תותח מכוון עצמאית אל אותה מטרה, אתה מעלה את סיכוי הפגיעה כפונקציה של מספר התותחים היורים. כשאתה מקבץ 4 תותחים, משעבד אותם לאותה כוונת, ויורה, אתה מוריד את דיוקם במספר אופנים:
  • בעית הפרלקסה: אם אתה מכוון את כולם במקביל זה לזה, תקבל פיזור טבעי גדול יותר מאשר בירי בודד. אם תכוון אותם כך שנקודת המפגע של כל הקנים תתלכד במרחק של נאמר 1000 מטר, תגדיל את הפיזור שמעבר לאותו המרחק.
  • ויבראציה: לכל נשק אוטומטי יש פיזור הנובע בגלל הרעד של חלקיו הנעים ובשל הרטע. בתותח בודד, היושב נמוך, חלק מן הרטע והוויבראציה נבלע בקרקע, ישנם תותחים רבים בהם היה צורך בייצוב קפדני יותר של תנועת הלוע ע"י בניית מסגרת תומכת קשיחה המקטינה רעד זה. כאן, לעומת זאת הרכיבו ארבעה תותחים על עריסה משותפת (נראה לי שמקורה בתותח 57 מ"מ) וכל מרכיב בו אינו נמצא בקו ישר מול ציר הסיבוב התחתון (ציר הסיבסוב), אלא על זרוע מנוף נכבדת, אשר רק תשמש להגברת הויבראציות.
ציטוט:
ריכוז כזה, אומר גם שאם פגעת באחד - פגעת בארבעה.

פגעת בעמצאות מה? הרי נאמר שהדבר הזה נועד לשמש נגד טילי שיוט.

הכונה הייתה שבתקיפת סוללת נ"מ, יש יותר סיכויי הישרדות ו/או שיקום לסוללה מפוזרת מאשר לכלי שכזה.

ציטוט:
בכל צבא נורמלי, אם חשקה נפשך להעלות את קצב האש, עוברים לתותח על בסיס גטלינג, ולא משכפלים קנים כמו כאן.

זה פשוט לא נכון. רוב מערכות נ"מ קרקעיות משתמשות במספר תותחים חד- או דו-קניים ולא בתותחי גאטלינג.

פעם היו במטוסים 2,4, ואפילו 6-8 מקלעים או תותחים. כעת - התותח הנפוץ ביותר הוא וולקן 20 מ"מ. בסוללות נ"מ על אניות כיכבו תותחים כפולי קנה, ומרובעי קנה. כיום - מערכת פלנקס שש קנית על בסיס הוולקן. ו...נחש מה היה תותח הנ"מ הקני המתנייע האחרון בצה"ל? אלו רק דוגמאות בודדות, יש עוד. יתרונו של מנגנון הגטלינג שהוא מאפשר קצב אש מהיר מאד מכלי קומפקטי ואמין מאד.
לא הצלחתי להבין איזה יתרון מצאו הפרסים ביצירה ההזויה שלהם!

ציטוט:
צר לי, רבותי הנכבדים, אך עם כל התזכורות שלא לזלזל באוייב, אינני מסוגל להביא את עצמי לכדי התפעלות מן הגאונות הפרסית הזוהרת.

אני דווקה חושב שבמקרה הזה הם הלכו בדרך הכי הגיונית ופשוטה בהתחשב בנסיבות.

הנסיבות המקלות היחידות שאני יכול לראות הן שזה צמח במוחם של הפרסים. אם נתעלם לרגע ממגבלה חמורה זו, אנא הסבר לי, בטובך, כיצד אתה מוצא בזה היגיון.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 06-05-2010 בשעה 13:05.
ישן 06-05-2010, 13:39

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "לא התכוונתי שתגיב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
כדור תקני של 23 מ"מ שוקל פאונד אחד = 450 גרם. נניח שבמחסנית אחת יש 100 כדורים, אז זה כבר 45 ק"ג, לא כולל חוליות ומשקל המחסנית. ZU-23-2 המקורי, כשהוא עומד נכון לירי הוא כלי נמוך, ושני חיילים יכולים בנקל להחליף מחסנית בכל צד, כשהיא בגובה המתניים. במפלצת הפרסית חוברו ארבעה תותחים, כאשר המחסניות העליונות הן בגובה שמעל לראש, וארבע מהן הן מעכשיו בצד הפנימי של ההרכב. תאר לעצמך צוות של 16 חיילים המתרוצצים ונכנסים זה בזה בנסותם להחליף מחסניות תוך ירי!

אף אחד לא יחליף את המחסניות תוך כדי ירי - זה ברור.

במחסנית אחת 50 כדורים (פגזים); משקל כדור בודד - 0.45 ק"ג; יוצא מכאן שסה"כ משקל של הכדורים במחסנית (נטו) - 22.5 ק"ג.

ציטוט:
כאשר אתה פורש סוללה של 4 או 6 תותחים על שטח של כמה דונמים, וכל תותח מכוון עצמאית אל אותה מטרה, אתה מעלה את סיכוי הפגיעה כפונקציה של מספר התותחים היורים. כשאתה מקבץ 4 תותחים, משעבד אותם לאותה כוונת, ויורה, אתה מוריד את דיוקם במספר אופנים:
  • בעית הפרלקסה: אם אתה מכוון את כולם במקביל זה לזה, תקבל פיזור טבעי גדול יותר מאשר בירי בודד. אם תכוון אותם כך שנקודת המפגע של כל הקנים תתלכד במרחק של נאמר 1000 מטר, תגדיל את הפיזור שמעבר לאותו המרחק.
  • ויבראציה: לכל נשק אוטומטי יש פיזור הנובע בגלל הרעד של חלקיו הנעים ובשל הרטע. בתותח בודד, היושב נמוך, חלק מן הרטע והוויבראציה נבלע בקרקע, ישנם תותחים רבים בהם היה צורך בייצוב קפדני יותר של תנועת הלוע ע"י בניית מסגרת תומכת קשיחה המקטינה רעד זה. כאן, לעומת זאת הרכיבו ארבעה תותחים על עריסה משותפת (נראה לי שמקורה בתותח 57 מ"מ) וכל מרכיב בו אינו נמצא בקו ישר מול ציר הסיבוב התחתון (ציר הסיבסוב), אלא על זרוע מנוף נכבדת, אשר רק תשמש להגברת הויבראציות.

אני רואה כאן הרבה תיאוריה. בפרקטיקה ZSU-23-4 מאגדת 4 תותחי 2A14 ועדיין מאפשרת לפגוע במטרה קטנה יותר מטיל שיוט.

ציטוט:
הכונה הייתה שבתקיפת סוללת נ"מ, יש יותר סיכויי הישרדות ו/או שיקום לסוללה מפוזרת מאשר לכלי שכזה.

אלא ברור ששאלת השרידות של המתקן הזה לא רלוונטית כאן בכלל.

ציטוט:
פעם היו במטוסים 2,4, ואפילו 6-8 מקלעים או תותחים. כעת - התותח הנפוץ ביותר הוא וולקן 20 מ"מ. בסוללות נ"מ על אניות כיכבו תותחים כפולי קנה, ומרובעי קנה. כיום - מערכת פלנקס שש קנית על בסיס הוולקן. ו...נחש מה היה תותח הנ"מ הקני המתנייע האחרון בצה"ל? אלו רק דוגמאות בודדות, יש עוד. יתרונו של מנגנון הגטלינג שהוא מאפשר קצב אש מהיר מאד מכלי קומפקטי ואמין מאד.
לא הצלחתי להבין איזה יתרון מצאו הפרסים ביצירה ההזויה שלהם!

הדוגמאות הללו באות מתחום אחר - ספינות וכלי טייס. במערכות קרקעיות כמעט ולא רואים שימוש בתותחי גאטלינג.

בנוסף, לאיראנים כבר יש גישה לתותחי נ"מ זולים ומאוד נפוצים שעושים את העבודה: ZU-23-2. למה להתחיל לפתח ולייצר תותחי גאטלינג?

ציטוט:
הנסיבות המקלות היחידות שאני יכול לראות הן שזה צמח במוחם של הפרסים. אם נתעלם לרגע ממגבלה חמורה זו, אנא הסבר לי, בטובך, כיצד אתה מוצא בזה היגיון.

הנסביות הן שיש דרישה למערכת נ"מ זמינה שתהיה יעילה נגד טילי שיוט. שימוש ברכיבים קיימים לבניית מערכת נ"מ בעלת יכולות נגד טילי שיוט (לפחות על הנייר) במצב של תעשיה ביטחונית לא מאוד מתקדמת ומכשולים ברכישת האמל"ח בחו"ל הוא המעשי ביותר. אם לא היו להם בעיות אלה, עדיף להם היה לרכוש שילוב של מערכות כמו S-300 ו-Tor או Pantsir, או לפתח מערכות מקבילות בכוחות עצמם, ואז הם היו מקבלים מערך נ"מ טוב יותר. אבל במצב שלהם זאת הדרך הפשוטה והיעילה ביותר.

ישן 07-05-2010, 05:00

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "איך אומרים החברה? +1"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
ויתרה מזאת - מקבץ כזה של תותחים יכול בכל רגע נתון להעסיק מטרה אחת, בעוד שארבע יחידות נפרדות מעסיקות ארבע מטרות.

אני לא יודע בוודאות כמובן, אבל אני מעריך שנעשו חישובים של עוצמת האש (מהירות ירי) הנדרשת על מנת לקבל מערכת יעילה ליירוט טילי שיוט. כלומר, מאוד יכול להיות שתותח דו-קני אחד לא מספיק כדי ליירט מטרה בודדת בהסתברות משביעת רצון.

ZU-23-2 נועדה להוות הגנ"א זולה וזמינה נגד מטרות כמו מטוסי תקיפה ומסוקים. וגם במקרה הזה סוכוי הפגיע יהיו קטנים מאוד (למעשה מדובר באמצעי מטרד שנועד לסכל התקפה אווירית יותר מאשר ליירט כלי טייס ביעילות). במקרה של טילי שיוט המהירויות הן גבוהות יותר, מימדי המטרה הן קטנים יותר וזמן התגובה מתקצר. אז ב"שילקה" יש כבר 2 תותחים דו-קניים ומהרכת בק"ש משועבדת למכ"ם ולמערכת אופטית. ייתכן שאם לא היו מגבלות במימדים ובמשקל היו מאגדים יותר תותחים ב"שילקה" כדי לעלות את עוצמת האש הלאה.

ישן 06-05-2010, 21:59

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני מסכים איתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
האם אתה יכול להצביע על יתרונות למערכת זו על פני אותם ארבעה תותחים דו קניים המוצבים בסוללה רגילה?

כמובן. מתקן שעושה שימוש ב-8 תותחים מצריך פי 4 פחות מתקנים לקבלת אותה עוצמת האש, מה שמזיול אותה ומאפשר ליצור יותר מתקנים ולהשתמש ביחידות קומפקטיות יותר, או לחילופין לקבל עוצמת האש גדולה יותר עם אותו מספר של מתקנים ויחידות המפעילות אותן.

בעניין גודל המחסניות. רוב הסיכוים שהגורם המגביל את מהירות הירי המעשית אינו גודל המחסניות (שתי מחסניות של 50 כדורים לתותח) וזמן טעינה מחדש אלא זמני קירור של תותחים (ל-ZSU-23-4 יש מערכת קירור התותחים, ל-ZU-23-2 - אין).

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 06-05-2010 בשעה 22:01.
ישן 08-05-2010, 06:18

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ועדיין, הניחוש שלי הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
ועדיין, הניחוש שלי הוא שבמערכת מבצעית- אם בכלל נראה כזו- יהיו רק שני הזוגות התחתונים. כל העסק פשוט נראה מרושל, החל מהמרווח הגדול בין בין הזוגות התחתונים והעליונים ובין ארבעת הקנים השמאליים לימניים, וכלה בגלגלות שתפקידן אינו ברור. זה נראה כמו בניה במוסך עם חלקים קיימים, עם עבודה הנדסית מזערית.

יכול להיות. אני לא מהנדס ואינני רואה דקויות כאלה.

ציטוט:
אז בסדר, נניח שיש סיבות להשתמש בתותח ישן- מה הבעיה לתכנן מחסנית בגודל גדול?

למה צריך מחסנית גדולה יותר? DZZ טען שמחסנית ל-100 כדורים תהיה כבדה מדי בשביל להחליף אותה בצורה נוחה.

ציטוט:
או לתכנן מחדש את בולמי הרתע כך שיבואו מהצד או מלמעלה, ויאפשרו אריזה קומפקטית יותר של העסק?

למה אתה רוצה אריזה קומפקטית?

אני לא אומר שהדבר הזה מושלם, אבל הוא ניראה לי פשוט (כלומר זול, מתאים לבנייה במספרים גדולים, כל לאחזקה ולתפעול) ועונה לדרישות.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 08-05-2010 בשעה 06:24.
ישן 07-05-2010, 06:08
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "לא התכוונתי שתגיב"

ציטוט:
שים לב שיחידות האש כניראה מכוונות לשליטה מרחוק של קרון הבקרה, לא לכיוון אופטי של מפעיל. בסרטון ניתן לראות שכיסא המפעיל רחוק מאחור. מעניין אם במיקרה כזה יחידות האש השונות בסוללה מכוונות "במקביל" או שהבק"ש מתחשב במרחק ביניהם. אם הם פשוט מכוונים לאזימוט והגבהה של המטרה מהקרון, יש הגיון להרבות בקנים על כל יחידה- הפיזור קטן מאשר הרבה יחידות אש שחלקן רחוקות מהקרון. בכל מיקרה, תכנון יחידת האש הזו מטופש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר