לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2010, 12:18
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
גיוס חרדים לצה"ל: עולים על מדים, נשארים עם השטריימל

גיוס חרדים לצה"ל: עולים על מדים, נשארים עם השטריימל

אפשר גם אחרת: בשנים האחרונות גייס צה"ל מאות חרדים, ואת המהפכה מוביל חיל האוויר. צה"ל זקוק לכמות, איכות ומוטיבציה של מתגייסים, הצעירים החרדים זקוקים לפרנסה ותעסוקה. ממפגש הצרכים הזה נולד מודל שמאפשר לחרדים לשרת תוך שמירה על אורח חייהם

מאת אלוף בן | תצלום: אלון רון

עומר ישראלי לא חשב שיתגייס אי פעם לצה"ל. בסביבה החרדית שבה גדל לא מקובל ללבוש מדים. כשסיים את הישיבה התיכונית בתל אביב, המשיך עם חבריו לישיבה גבוהה בירושלים, ואחרי שהתחתן נכנס לכולל. אחרי הכולל התחילה אצלו התלבטות. "חיפשתי הכוונה, לדעת מה אני הולך לעשות בחיים. לא היה לי כל כך ברור. שמעתי מחבר שהתגייס ולמד מחשבים בצבא, והתחלתי להתעניין", הוא מספר. "שמעתי שיש התייחסות יפה לאנשים כמונו, נשואים וחרדים, ונותנים את הכלים להיכנס למסלול של חייל רגיל, עם אוכל בהכשר מיוחד והתייחסות שמתאימה אלינו. פניתי לאגף התקשוב, ואחרי המבחנים והמיונים הגעתי לקורס תכנות".

פגשתי השבוע את ישראלי, בן 22, תושב אלעד ואב לתינוק בן חודש וקצת, עם שניים מחבריו בבסיס התקשוב ברמת גן. שלושה חרדים, שהתגייסו לצבא בגיל מאוחר, ועם המדים נראים כמו כל חייל דתי אחר. לשניים מהם אין שום רקע במחשבים, וכמה מחבריהם בקורס לא ידעו אנגלית. בשיעור הראשון מלמדים אותם להדליק ולכבות את המחשב ופעולות פשוטות של גזור-והדבק. אחרי ארבעה חודשים הם יוצאים מהקורס כמתכנתים או בודקי תוכנה. כשיסיימו את השירות, יוכלו להשתלב בתעשיית ההיי-טק האזרחית.

כל הכתבה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1167659.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2010, 13:43
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "גיוס חרדים לצה"ל: עולים על מדים, נשארים עם השטריימל"

אותי מטריד דבר נכון מאוד שאמר אלעזר שטרן, שמעתי אותו אומר את זה גם בפנים לחבר שלי שהתגייס דרך שח"ר כחול:
כל הקונספט של גיוס חרדים לשירות הוא מאוד יפה, אבל ביזיוני אם הם לא מתגייסים גם למקומות מהם מגיעים להר הרצל.
שטרן אמר במפורש שהוא במשך שנים לא אישר לחיל האוויר וחילות טכנולוגיים אחרים לגייס חרדים רק כי לא נתנו לו לפתוח את הנח"ל החרדי.

היתרון הגדול של גיוס למקומות עורפיים, חוץ מזה שעכשיו יהיו עוד כמה מאות חרדים עם עבודה חוקית בידיים, הוא שהמדים נהיו די לגיטימיים בכמה שכונות חרדיות..

ישן 07-05-2010, 13:57
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
כל חייל עלול, חס ושלום להגיע להר הרצל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אותי מטריד דבר נכון מאוד שאמר..."

זו גישה דמגוגית.
אותו אלעזר שטרן גם התייחס, כזכור, אחרי מלחמת 2006 לעובדה שלא היו נופלים מת"א (או מיעוט זניח).
כל אזרח צריך לעשות את המיטב לשרת את מדינתו, מי כלוחם ומי כחשמלאי מטוסים. יצא לי לקרוא בפורום בזמנו על התופעה שבה חיילים מעדות שונות כמו עולי קווקז/בוכרה או דרוזים פטורים מתורנות מטבח ודברים דומים. על זה אף אחד לא מעז לערער. אבל, כשמגייסים חרדים אז לפתע חוששים שהתנאים שהם מקבלים ייצרו מרמור אצל עמיתיהם החילוניים.
לדעתי הפחד הוא מהיעלמות "שק החבטות" שנקרא המגזר החרדי. אז יישארו רק ערביי ישראל (או ערביי הפנים או ערביי 1948) שאת ההתמודדות איתם דוחים כל הזמן.
ולא, אני איני חרדי (אם כי רוחש כבוד רב למורשת ישראל).

נ.ב. מציע לגלוש באתרי החדשות החרדיים שנותרו עדיין ולעיין במאמרים פובליציסטיים בנושא. תופתעו.
ישן 07-05-2010, 14:37
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סלח לי, אדם שאם לא היה חרדי..."

אני זוכר פשקווילים עליהם הוזהרו מפני התגייסות ל"נצח יהודה" (שככל מה שהתפרסם מפעם לפעם, החרדים ה"אמיתיים" מהווים בו מיעוט) כי הרבה חיילים חוזרים (לשון הפשקוויל): "בלי יד, או בלי עין, ויש כאלה שלא חוזרים בכלל".

הבעיות עם הפרוייקט היא שהוא מאפשר לרוב הגדול של הלא-מתגייסים להמשיך לא להתגייס תוך שהוא משתמש באלו שכן מתגייסים כעלה-תאנה (בסגנון אמירתו של הנח-נחמן: "הייתי מראה לכם חידושים נפלאים אבל אין לי חשק") ולמי שכן שקלו להתגייס כרגיל זה נותן תמריץ כספי לדחות את הגיוס לטובת גיוס במסגרת הפרויקט.

ובין השורות נראה שלא הכל ורוד (או שחור-כחול) - יכולת הקליטה מצומצמת יחסית (עד אלף - במחזור או שנה או רגע נתון, זה לא לגמרי ברור?) ההתאמות המיוחדות בלתי-אפשריות מבחינה מעשית למי שרוצה להתקדם (אז למה מלכתחילה? זה לא קצת כמו במקרה הסייף שפתאום גילה שכשמדובר בתחרות חשובה אפשר להתחרות בשבת?), נדרש סיבסוד מסיבי מתקציבים חוץ-צבאיים, והגיבוי מתוך החברה החרדית עדיין לא גורף - אני רק מדמיין את המטעמים שיהיו כבר מי שיעשו מהשורה בה אחד החרדים מציין כי הוא וחבריו הם "חבר'ה שאפשר לדבר איתם על משחק הכדורסל של אתמול".

ישן 07-05-2010, 15:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני זוכר פשקווילים עליהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
(שככל מה שהתפרסם מפעם לפעם, החרדים ה"אמיתיים" מהווים בו מיעוט).

אני לא יכול לבסס את זה בנתונים אבל יש בזה מן הנכון.

כשאני פוגש חבר'ה משם או חברים שלי שעושים שם תפקידים וכו' ומדבר אתם על נושא שירות החרדים הם מספרים שעל פי רוב האוכלוסיה בנצח היא של "בייניש"ים הארד-קור" כאלה שהשירות במקום מקפיד יותר הולם אותם יותר מאשר התערבבות עם חילונים ושאחוז ה"חרדים הקלאסיים" שם למעשה נמוך מאוד.*

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-05-2010, 16:13
  ארבינקא ארבינקא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
תגובה גם להודעה הקודמת שלך
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זה לא סוד. יש שם חבר'ה מ-"הר..."

ציטוט:
סלח לי, אדם שאם לא היה חרדי היה מגוייס לשרת כלוחם, צריך לשרת כלוחם.
אני לא מדבר על בעלי משפחות או חבר'ה מבוגרים למדי, מדבר על בחור ישיבה בן 21 שכל מה שמבדיל אותו הוא היותו חובש כיפה שחורה.

תקרא לזה דמגוגיה, אבל התנגדות לגיוס לנח"ל חרדי קיימת גם בגלל שהם משרתים בתפקיד שהוא מסוכן יותר.

צודק! וכדי למנוע טענות כאלו, חיל האויר ושאר החילות החליטו לא לגייס בחורים לא נשואים. וככה כשיבוא מישהו וישאל מה ששאלת, יענו לו בפשטות - הם נשואים עם ילדים ורק כאן אפשר לשבץ אותם. [זה אמנם דיי קישקוש כי יש חיילים נשואים שמשרתים כלוחמים, אבל הם פשוט יודעים שהנשואים החרדים פשוט לא יתגייסו לתפקידים קרביים]

ציטוט:
זה לא סוד. יש שם חבר'ה מ-"הר המור" ו-"תורת החיים" וכדומה. החרדים שבאמת רוצים להתגייס יעדיפו להיות בגולני ולא במקום שבו מקפידים על דוסיות יותר מאשר בבית שלהם, שלא לדבר על מה הם עושים מחוץ לבית שלהם...
מרבית המתגייסים החרדיים למקומות כמו חמ"ן, תקשוב וחה"א הם לא בדיוק דוסי-על .

הרבה מהנשואים שמתגייסים - באמת יותר חרדים ממה שהצבא מספק, ואיתם לא כלכך ורוד כמו שמתואר בכתבה.. אבל החבר'ה שהם לא "דוסי על" - הם החבר'ה שהכתבה מדברת עליהם ומרוצים מהשירות והמפקדים מרוצים מהם.
ישן 07-05-2010, 16:21

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ארבינקא שמתחילה ב "תגובה גם להודעה הקודמת שלך"

האם ההחלטה לגייס נשואים בלבד היא רק מהסיבה הזו?

כי אני חושב שיש עוד כמה יתרונות יחסיים להחלטה כזו הן מצד הצבא והן מצד המגזר החרדי:

- ניתן לשלם שכר גבוה יותר מבלי תסבוכת שלישותית רבה, על עיקרון "תשלומי משפחה"

- החייל חרדי כבר נשוי, ולכן יש כאן מסר עקיף של "זה לא פוגע בשידוך"

- מבחינת רבניו ועסקניו של החייל החרדי, היותו נשוי מצמצמת במידת מה את הסיכוי ששהייתו מחוץ לסביבה חרדית תהווה כר להתפרצות סקרנות מינית (כנראה קיים גם בתופעת נישואי-בוסר בסקטורים מסורתיים לא-חרדיים ואף לא יהודים).

ישן 07-05-2010, 16:25

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם ההחלטה לגייס נשואים בלבד..."

ציטוט:
האם ההחלטה לגייס נשואים בלבד היא רק מהסיבה הזו? לא. גם מהסיבה שהם יכולים לתפוס ולאיים עליהם שהם ישחררון אותם מוקדם..

כי אני חושב שיש עוד כמה יתרונות יחסיים להחלטה כזו הן מצד הצבא והן מצד המגזר החרדי:

- ניתן לשלם שכר גבוה יותר מבלי תסבוכת שלישותית רבה, על עיקרון "תשלומי משפחה"

- החייל חרדי כבר נשוי, ולכן יש כאן מסר עקיף של "זה לא פוגע בשידוך"
אני מאמין שסיבות אלו דיי משפיעות על ההחלטה
- מבחינת רבניו ועסקניו של החייל החרדי, היותו נשוי מצמצמת במידת מה את הסיכוי ששהייתו מחוץ לסביבה חרדית תהווה כר להתפרצות סקרנות מינית (כנראה קיים גם בתופעת נישואי-בוסר בסקטורים מסורתיים לא-חרדיים ואף לא יהודים).
ישן 07-05-2010, 16:32
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ארבינקא שמתחילה ב "תגובה גם להודעה הקודמת שלך"

מה זה יותר חרדיים ממה שהצבא מספק?
אני לא מכיר אף חרדי שבסביבת חייו אין נשים עובדות, למשל. אני לא מכיר אף חרדי שבסביבת חייו אין נשים ברחוב.
הבעיה האמיתית היחידה שנתקלתי בה בשירות עם חרדים, והיא לא קשורה רק לחרדים אלא גם ל-"סתם דוסים" כמו רבים מחברי, היא זמינות ומגוון של אוכל בהכשר מהדרין. שהצבא - למי שלא יודע - מחוייב לספק למבקשים.
כשאתה רואה חבר שאחרי יום עבודה קשה מקבל "מנת בשר" עלובה כל כך, ועוד יום אחרי יום ללא גיוון, נראה לי שגם חילוני כשר כמו ידידינו עבדול ייכעס. אם משלבים - אז עד הסוף (רק כדי לאזן - יש מקומות שבהם לעיתים מנת המהדרין טובה בהרבה, ופתאום מסתובבים לך כל מיני חבר'ה עם כיפות על הראש..).

ישן 07-05-2010, 16:40

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה זה יותר חרדיים ממה שהצבא..."

ציטוט:
מה זה יותר חרדיים ממה שהצבא מספק?
אני לא מכיר אף חרדי שבסביבת חייו אין נשים עובדות, למשל. אני לא מכיר אף חרדי שבסביבת חייו אין נשים ברחוב. שים לב למה שנאמר בכתבה -
ציטוט:
"יש מחלקות שהמפקדים מגדירים כמחוץ לתחום לנשים, אבל יכולה להיות פלטפורמה של מטוס שיעבדו עליה יחד". החייל החרדי יכול לטפל, נניח, בתא הטייס והטכנאית החיילת במנוע, או להיפך. הרב החילי מוודא שהמרחק יישמר.
יש חיילים שלא ציפו לזה וגם הבטיחו להם שזה לא יקרה.
הבעיה האמיתית היחידה שנתקלתי בה בשירות עם חרדים, והיא לא קשורה רק לחרדים אלא גם ל-"סתם דוסים" כמו רבים מחברי, היא זמינות ומגוון של אוכל בהכשר מהדרין. שהצבא - למי שלא יודע - מחוייב לספק למבקשים.
כשאתה רואה חבר שאחרי יום עבודה קשה מקבל "מנת בשר" עלובה כל כך, ועוד יום אחרי יום ללא גיוון, נראה לי שגם חילוני כשר כמו ידידינו עבדול ייכעס. אם משלבים - אז עד הסוף (רק כדי לאזן - יש מקומות שבהם לעיתים מנת המהדרין טובה בהרבה, ופתאום מסתובבים לך כל מיני חבר'ה עם כיפות על הראש..). 07-05-2010 17:25
איפה שאני נמצא, כלל חיילי הבסיס רואה ומבין שה'מהדרין' יותר גרוע. מעולם לא התלוננתי מול המפקדים כיון שלא ציפיתי מהצבא ליותר טוב מזה..
ישן 07-05-2010, 15:17

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "ככל שיהיו יותר חרדים בצבא בכל..."

מצד שני, כרגע מדובר בפרוייקט גיוס שיוצר מוטיבציה התלויה-בדבר: תתגייסו לשירות מקוצר בגיל מאוחר, תקבלו תמיכה כלכלית טובה יחסית (המשבר הכלכלי פגע בתרומות מחו"ל לישיבות וצמצם את מלגות הקיום שהוענקו לאברכים, שהיו די דלות מלכתחילה), תשרתו בסביבה מותאמת-אישית ותרכשו מקצוע לאזרחות.

אם ה"עסקה" הזו תתערער או אם במגזר החרדי יחליטו כמה עסקנים לצאת נגד הפרוייקטים הללו (כמו המאבק המוצלח-חלקית במעליות שבת) יתכן שהמוטיבציה תתפוגג די מהר.

וכדאי לשים לב שגם "שח"ר כחול" וגם "נצח יהודה" דורשים סיבסוד מיוחד ותקצוב ממקורות חוץ-צבאיים (משרד האוצר במקרה הראשון, עמותה פרטית במקרה השני).

נוסף בעריכה: מסתבר שיש שתי עמותות (ירושלמיות) בשם "נצח יהודה" - מי מהן היא הרלוונטית?:
http://www.justice.gov.il/mojheb/am...Name1=580412286

או שמא:
http://www.justice.gov.il/mojheb/am...Name1=580338382

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 07-05-2010 בשעה 15:22.
ישן 09-05-2010, 21:06

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Swordmaster שמתחילה ב "וואי עבדול, אולי תפסיק לשפוך..."

יש סיבה למה אתה טורח להופיע וליילל כל פעם שמישהו מספק נתונים המבוססים על תצפית עובדתית שסותרת איזו אשלייה שבנו לך? אני יודע שיש חרדים שובבים בשיחים ליד קריית ספר כי ראיתי אותם נכנסים לשם (לפעמים עם זונות). אני יודע שיש חרדים שמשתכרים בכיכר ציון כי ראיתי אותם לפני, אחרי ובזמן מעשה - ובפעם אחת גם נתתי טרמפ לכמה ילדים שברחו מהישיבה שלהם בקריית ספר בדיוק למטרה הזו.

כמובן שיתכן והכל סתם רעל, ומי שראיתי היו בעצם היפים מרושעים מזרע עמלק שלמדו את מלאכת השתייה, העישון ומעשה החידודין במקדשו של בעל זבוב ואז התחזו לחרדים כדי להוציא את דיבתם של הללו לרעה.

ישן 10-05-2010, 02:30
  Swordmaster Swordmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.08
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "יש סיבה למה אתה טורח להופיע..."

אתה מוזמן להביא ציטוט שלי ש"מילל" על איזה ניפוץ אשליה כביכול , בנתיים השיחה היחידה מולך שלא נסבה סביב האוטו-אנטישמיות שלך(שזה מה שמפריע לי כן ,כי זה לא באמת קשור לצבא וביטחון ובכל זאת נותנים לך במה לזבל הרעיוני שלך כלפיי דתיים וחרדים בכל פעם שיש לך הזדמנות למרות שיש חוקים שאמורים למנוע את זה, ואם מישהו יגיב לך בצורה רצינית ונדרשת , הוא עלול לקבל חסימה) ,זה היה קשור למכירה צרפתית למצרים איי שם לפני כמה חודשים ,שבה אגב, אני נתתי לך מידע שלא ידעת , לא הפוך. בקשר לתצפית העובדתית שלך... זה הכל על סמך המילה שלך ... שלא באמת שווה משהו בעיני . SO . סתם בשביל הספורט , נוער דתי לאומי וחרדי שותה ומעשן פחות ולא קשור בדרך כלל לתקריות אלימות , וזה סטטיסטיקות של חברות הביטוח, לא שלי.

נערך לאחרונה ע"י Swordmaster בתאריך 10-05-2010 בשעה 02:48.
ישן 13-05-2010, 13:09
  Swordmaster Swordmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אוטו-אנטישמיות? אם פרשת..."

בקשר לפרשה בבית הספר , זה הבית ספר היחידי מעשרות רבות של בתי ספר חרדיים מעורבים שבו קרה מקרה כזה ,וגם שם , אולי זה לא נראה טוב,אבל הפרשנות רחוקה מהמציאות,במציאות ההורים פשוט רצו שהתלמידות שלהן ילמדו במסגרת של שמירה על הדת שנוחה להם ,והבהירו יותר מפעם אחת שאין להם שום בעייה שהילדות שלהם ילמדו לצד תלמידות ממוצא ספרדי שההורים והחינוך בבית הוא קפדני באותה רמה, זה אולי לא יפה, אבל זה גם לא באמת מה שאתה מציג את זה להיות , ובקשר לפרשה האחרת , אני לא באמת מכיר את הנתונים לעומק כדי להתווכח על מי צודק, אבל זכות המחאה החרדית בעניין, ליגיטימית בהחלט . סבבה לך שזה מה שאתה מעדיף , הבחירות שלך זה לא מה שעליו אני מתלונן בפורמט זה, רק על זה שאתה שוטח אותם כאן שוב ושוב ושוב בלי שום קשר רלוונטי לנושא של הפורום בכלל והדיון בפרט (לספר על מה לדעתך חרדים עושים בשיחים כביכול , או שהם כביכול שותים ומעשנים בנכוחתך , מאד לא קשור לנושא הדיון ) ובצורה מאד דוחה ,השנאה מורגשת היטב
ישן 13-05-2010, 14:57

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Swordmaster שמתחילה ב "בקשר לפרשה בבית הספר , זה..."

כל הדיון החל מטענה כי ישנם "חרדים בסט" בשורה של ישובים ספציפיים, כאשר הטענה הנגדית הייתה שמקום מגורים לא מעיד על כלום. ולהלן - אפילו בקריית ספר/אחוזת ברכפלד החרדית ניתן לראות כל מיני תופעות שלא בהכרח מתיישבות עם הקו הרשמי של התנהלות החרדים.

וכן, אני לא ממש אוהב חרדים. למה? כי לפי האידאולוגיה החרדית צריך להשמיד או לשעבד כל מי שאינו גבר חרדי. חושב שאני טועה? תוכיח לי בבקשה שלפי תפיסת העולם החרדי לחילונים בועל-נידות, גויים, נשים במכנסיים, הומוסקסואלים ושאר אלה שבמקורותינו אינם קרויין אדם ובדרך כלל מכונים "המין האנושי" יש זכות קיום בדיוק כמו לרבנים.

ישן 09-05-2010, 13:57
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אין לי בעייה אם יגייסו את החרדים כי הם טובים יותר למקצועות הללו."

הבעיה אינה שלא יתגייסו * אלא שיהיו חסרי מקצוע.

יש כאן מין מילכוד ברמה הלאומית: כמות גדולה של אנשים שלא לומדים לימודי חול, קיבלו דחיית שירות "תורתו אומנותו", אבל לא יכולים או לא רוצים להעביר את ימיהם בכולל. הם רוצים הכשרה מקצועית אבל
אם יעזבו את הישיבה יצטרכו להתגייס. בסוף הם מוצאים את עצמם נשואים עם ילדים ועובדים בעבודה לא מקצועית בשכר נמוך. אין מה להלין על האנשים- זו התרבות בה גדלו. אפשר להלין על מנהיגיהם, שתוקעים את צאן מרעיתם במסלול תורני שברור שאינו מתאים לכולם. מה יקרה אם 80% מהלומדים הפחות טובים ב-80% מהישיבות הפחות טובות היו עושים בגרות?

* הרי אם משאבי צה"ל+ משרד האוצר היו מושקעים בטיפוח אוכלוסיות לא-חרדיות, אפשר היה לשבץ אותן באותם תפקידים ללא התסבוכת השלישותית והלוגיסטית. הם לפחות יודעים להדליק ולכבות מחשב וקצת אנגלית.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:42

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר