לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2010, 12:54
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
תמונות מקו בג'בל ברוך 1983.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "תמונות גד' 50 לבנון 1982.."

התקלות בג''בל ברוך, מארב מ''פ ב' שכב בערך מאיפוה שצולמה התמונה, התוצאה 6 מחבלים הרוגים, שימו לב לדמיון עם החרמון.2.סיור במורדות המערביים של ג'בל ברוך.3.המוצב עצמו היה רובו מתחת לאדמה.4.אגם קרעון במלוא הדרו, צולם מהעמדת שמירה.5.תצפית מהעמדה לעמק קרעון.6.לצעירים שבינינו, ככה נראה ספארי בעלייה לקו.7.כרטיס טיסה מדאמור לשדה דב (למרות שכתוב שרגא טסנו לשדה דב, הלם וזעזוע להגיע לת''א ישר מ3 שבועות חודש בלבנון.8.מטל''ר על כביש החוף.9.מחבל חמוש בקלאץ' וpotatoe smasher . 10 אותו בר מינן.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 03-07-2010 בשעה 13:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 10:20

zragon את התמונה הזאת צילמתי בשכונת פקהני מהגג של
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]1.4על המשטח..."

הבית שהיינו בו.התקופה היא קצת לפני סברה ושתילה. הווה אומר אוגוסט- ספטמבר 82. עכשיו שים לב לנגמ''ש התחתון בתמונה. את המיגון המשונה הזה קבלנו לפני הוויזתא. אני בתור החימושניק של הפל' פרקתי את הכלוב הזה כי הוא היה סכנת חיים ללוחמים. זה הרחיב את הנגמ''ש בכחצי מטר לכל צד ובמקרה של אר. פי. ג'י מי שהיה מנסה לקפוץ החוצה כשהוא פצוע היה יכול ליפול לתוך הכלוב ולהשרף. אז השארתי רק נגמ''ש אחד עם זה כי מקחש''ר אמרו שיבואו לבדוק את טענותיי. כמובן שאף אחד לא הגיע ופרקתי גם את האחרון.
את הוויזתא ה"מלאה" נדמה לי שקבלנו בתחילת 83 אבל זה לא מדעי. גם היא לא היתה מוצלחת ורק אח''כ במהלך אמצע סוף 83 התחלנו לעבוד עם הוויזתא המחוררת.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-08-2010, 10:08
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "zragon את התמונה הזאת צילמתי בשכונת פקהני מהגג של"

Marcius,

Thanks for sharing your great photos. It's very interesting what you write about your homemade armor kit.

I’m not sure if I heard this on the radio or read it somewhere, but I remember one 1982 war veteran telling how before they entered Rosh Hanikra, they stopped into a local kibbutz workshop and had a similar kind of wire mesh welded to their M113s for protection against RPGs.

The Lebanese seem to use a similar cage/bed spring type armor in 2007

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

While the US Army issued a modernized version in Iraq circa 2005. There are discussion and pictures of various new armor kits used on M113s here http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...&highlight=m113

Of course my reserve battalion used the popular sand bag package in Kalkila in 2002 on our unarmored A2sתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

What you write about the armor making the M113 too wide is a problem I had with the spiked kipod version that existed in 13th battalion, at least during 1985-1987. Did you ever see these? I had an embarrassing accident with one in Nakura

The earlest dated photos that I found of M113s with the Vayzata/Toga armor are these (original captions

1983 Israeli soldiers aboard APC being evacuated onto flat-decked troop carrying ship, during Peace for Galilee invasion

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

Israeli soldier on guard as troop carriers redeploy southwards September 4, 1983 through the southern Lebanese town of Sidon

I doubt that the guy with the AK is an IDF soldier, though

את הוויזתא ה"מלאה" נדמה לי שקבלנו בתחילת 83 אבל זה לא מדעי. גם היא לא היתה מוצלחת ורק אח''כ במהלך אמצע סוף 83 התחלנו לעבוד עם הוויזתא המחוררת.

Are you sure that what you first had wasn't just the regular vayzata with fiberglass covering the holes for a smooth finish? I think that this smooth finish was used at first, but it would tend to peel off and was later abandoned as it served no functional purpose. In the photo below you can see that some of the panels have the fill and some don't

M113 outside Naqoura Lebanon 1987

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 19-08-2010 בשעה 10:17.
ישן 19-08-2010, 10:55

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "..."

שלום שלום zragon , אני רוצה להדגיש שה"כלוב" שרואים בתמונה שלי הוא לא "פיתוח" שלי אלא של מקחש''ר.
הוא היה דומה לתמונה של הנגמ''ש האמריקאי אבל הרבה יותר מצ'וקמק.
2. גם אני שמעתי על שיפצורים בכל מיני מסגריות אבל של חמישיות, לא של נגמש''ים.
3. משום מה אף פעם לא ראיתי נמר''ש ממוגן, אולי בגלל שבמקור הם אמורים להיות מאחור, אבל מצד שני בלבנון אין "מאחור" הכל סבטוחה אחת גדולה.
4.הנגמ''ש הלבנוני אולי קצת ממוגן מקדימה אבל לי בתור חימושניק הוא סיוט. אפשר לשים ארגזי תחמושת מעץ ממולאים בשקי חול.
5.המיגון של הנגמ''ש האמריקאי נראה טוב ויעיל אבל רק לשטח פתוח. אני מאמין שבכניסה הראשונה לכפר ממוצע בלבנון או באיו''ש לאחר חצי שעה לא יישאר ממנו הרבה.
אני כותב בעברית אבל אני מבין שאין לך בעיה עם זה. אם יש תגיד ואכתוב באנגלית.

ישן 19-08-2010, 13:48
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "שלום שלום zragon , אני רוצה..."

3. משום מה אף פעם לא ראיתי נמר''ש ממוגן, אולי בגלל שבמקור הם אמורים להיות מאחור, אבל מצד שני בלבנון אין "מאחור" הכל סבטוחה אחת גדולה.

Me neither, but of course like you said the 7 is "suppossed" to be in the rear or at least usually stays in a protected firing position. In my opinion, the fact that the Dragon platoon's M113s were regular A2 without vayzata rmor was a more serious mistake, since very frequently the Dragon acted like regular infantry

4.הנגמ''ש הלבנוני אולי קצת ממוגן מקדימה אבל לי בתור חימושניק הוא סיוט. אפשר לשים ארגזי תחמושת מעץ ממולאים בשקי חול.

What makes you think that the Lebanese army perform maintenance? When the engine is gone the US just sends them new vehicles

אני כותב בעברית אבל אני מבין שאין לך בעיה עם זה. אם יש תגיד ואכתוב באנגלית

No problem, I am fluent in reading/speaking Hebrew. I actually prefer Hebrew since I am more familiar with the IDF military terms than the English equivilents but I can't type or spell Hebrew worth sh1t

Did you ever see the kipod version armor that I mentioned http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=358504 when you were in the army

?

Did you know a guy named Zvika Malik. He was in Gdud50 and participated in the 1982 Awali landing

?

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 19-08-2010 בשעה 14:03.
ישן 19-08-2010, 14:36

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "3. משום מה אף פעם לא ראיתי..."

בקשר לדרגוניסטים אתה צודק . לנסוע בתוך נגמ''ש של מח' דרגון זה כמו לשים רימון בידיים של קוף. הסתכלתי בתמונה של ה"קיפוד" ואני חייב להודות שזו הפעם הראשונה שאני רואה את זה.
בקשר לצביקה מליק, אני לא זוכר את השם . אני לא נחתתי באוואלי עם שאר הגדוד. הייתי חט''פ של פל' ב' של ליאור שליו.
נסענו על זחלים ממחנה שרגא ע''י נהריה ועד פאתי ביירות ונפגשנו עם שאר הגד' באזור שאני תמיד שוכח את שמו . שם נהרגו 3 חבר'ה מפל' א. ההרוגים הראשונים.
אגב בקשר לחחיל ההוא עם ה אק 47 אתה בטוח צודק. רואים גם לפי ה"טייבאס" שזה פלנגיסט כלשהו.
אולי אתה יודע באיזה תפקיד שימש אותו צביקה מליק?
בקיבוץ שלי גר מישהו שהיה חובש בגדוד 50 . היינו יחד והוא אמר שיש לו תמונות. אבקש ממנו להעלות אותן.

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 19-08-2010 בשעה 14:41.
ישן 22-08-2010, 14:34
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
Of course my reserve battalion used the popular sand bag package in Kalkila in 2002 on our unarmored A2s

Someone asked about the picture. The picture above I found on the Carmeli Bridgade site http://www.israweb.net/carmeli/pics.html

It was taken during our tzav8 service july-aug 2002 in Kalkilya (this was part of Operation Derech Nechusha, sort of a smaller part2 of Chomat Magen

I found the following photos of my pluga at home that might be of interest. The rest of the pictures I have are only of goofing off and shesh-besh & coffee shots at the camp.

Newspaper article about an explosive laden car that the guys from my pluga detected and were able to stop. Photo was taken as it was blown up by tank fire the next morning. Parts of it landed next to us watching in the APC almost 500m away!

Ahh my back! Getting too old for this sh1t...taken at our camp near Tzofim, NW of Kalkilya
OK these guys in the picture above are just coming down to replace the watch on one of several observation points that we manned around encircling the town (middle guy has the coffee kit) but it is still a cool looking shot

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 22-08-2010 בשעה 14:50.
ישן 15-08-2010, 05:45

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי zkeren שמתחילה ב "הבסיס היה בצידו הדרום מזרחי..."

וואי אתה מזכיר לי, אחרי שלא יצאנו הביתה שבועיים שלושה מג'בל ברוך סבלנו ממחסור חמור בסגריות, את הציר מלמעלה בג'בל עד כפריא היינו פותחים עם נגמ''ש ומכיוון שזוויות הכביש שעלה לג'בל לא היו אנושיות בחדות שלהן השתדלתי בתור חימושניק לפתוח ציר כל יום כי היה צריך נהג מנוסה .
אז בוקר אחד אני מגיע לצומת, ונכנס לקנות סגריות לי ולמי שנתקע למעלה בלי. כנראה שכבר פתחו את הציר התחתון וכאני יוצא מהחנות מחכה לי על יד הנגמ''ש שוטר צבאי ומתחיל עם השטויות של " או שתזרוק את הסגריות או שתחזיר לחנות. אמרתי לו שאני נכנס לנגמ''ש ואם הוא רוצה אז הוא יכול לעלות אחרינו ואני אתן לו פרטים כשנגיע למעלה.
השארנו אותו בתוך ענן שחור מהאגזוז ועישנו סגריות משובחות "ג'ון פליירס , דנהיל, ולאקי סטרייק."

ישן 22-08-2010, 17:35
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גם אותי זה משמח נורא. לאיפה..."

I am not surprised that you never heard of the captured T72s unit. They were deployed in the the 177 battalion. The tanks were known in the IDF as Tiran7 (after the IDF installed the Urdan cupola, a 60mm mortar and changed the familiar V-shaped mud deflector on the front of the hull into a "Chet" shape to avoid identification. Due to a shortage of spare parts, the T72's automatic loader was soon replaced with a fourth crewman--this created new problems because due to space limitations only soldiers with very long arms but no taller than 160cm were suitable for this role

The first crews that served in the unit were soldiers from Misayat 51, that were retrained after returning from jail after the big Vatikim Rights Mutiney of 1984

The unit was first based on the Golan at the CoffeAnan camp on Tel Bental. The Tiran7 battalion originaly belonged to Hativa7 but due to rivalry with Hativa188 that complained that the 125mm cannon gave them an unfair advantage at yearly gunnery competitions, they were transferred to Central Command where around 1987, specially shaped panels filled with wood chips (the troops were told that this was "fourth gen passive armor") were added to the turret to disguise it and the tank became known as Magach7gimmel. (The earlier Magach7bet was based on surplus M51 Sherman tanks). Next time you go to miluim, check between the third and fourth road wheel and you will see a small R that stands for Russia

P:

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 22-08-2010 בשעה 17:42.
ישן 23-08-2010, 09:01
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "|LOL| [font=Verdana]שכחת את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt

שכחת את הגומי הסודי שממנו עשויות פלטות הבזוקה

I wasn't sure if I should mention the special rubber used in the T72 bazooka plates because I only recently learned this and didn't know if the information had been cleared by the censors yet (if not, the managaers can erase this post

Anyway, as it was found to be of complex substance with extrodinary elastic and ballistic protective characteristics that the local chemists were unable to reproduce, all the rubber plates were removed from the tanks, shredded and then woven into a special fabric known as "gummi hafala." to apply on helmets. At first only the most elite units were able to get this but over time other wise soldiers with good connections were able get there hands on these

Thus soldiers with the wide black gummi hafala covers on their helmets not only look cool but are also provided with superior ballistic protection capable of stopping even RPG penetration (but not the tandem VR). Thus my past criticism of this usage was wrong. Being easy to detect is actually a small price to pay for such benefits

PS, As my parents used to say, "Please, don't encourage him"

P:

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 23-08-2010 בשעה 09:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר