לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2010, 21:33
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "אופן הלחימה - מה צפוי בעתיד?"

בעשור האחרון אני שם לב למצב הבא:

*אם ישראל יוזמת מבצע צבאי/פעולה/לחימה כלשהי אז בעולם תמיד יימצא מישהו שידאג לקעקע את ישראל,להוציא אותה כמה שיותר "לא בסדר" וכמובן גם בתקשורת ישראל גם כן תוצג כמדינה שהיא לא בסדר בכלל!
שלא נדבר על כך שתמיד נזכרים גם בחוק הבינ"ל.
*אם מעצמה אחרת יוזמת מבצע צבאי/לחימה וגם עושה משהו לא כשר אז אותה לא כ"כ ימהרו לקעקע וגם התקשורת לא תתעסק בזה יותר מידי,למרות ש... יש יותר ויותר נסיונות לקעקע את ארה"ב
(זוכרים את הסרטון שתיעד ירי של מסק"ר?)
*לעומת זאת עם מדינות כגון מצרים,תימן וכו' וכו' יצאו למבצע צבאי/לחימה כלשהי ויעשו דברים לא כשרים אז רוב הסיכויים ש"לא יראו אותם ממטר" וכמעט שלא יטרחו להוציא אותן לא בסדר!
ואולי זה מתקשר לדבר הזה?
"גזענות של ציפיות נמוכות"[7]. גזענות זו מתבטאת בכך שאדם או קבוצה מסוימת זוכים להקלה בשיפוט כלפיהן, או שיש מהן ציפיות נמוכות (בתחומי המוסר, התרבות וכו), רק בגלל הגזע שלהם."
(מתוך ויקיפדיה)

וזה גורם לי להגיע למסקנה שכיום הצביעות פשוט שולטת!

לפעמים אני תוהה מה היה היחס של "דעת הקהל" במלה"ע 2 כאשר בעלות הברית הפציצו ופגעו בחפים מפשע וכו' וכו'.

נ.ב לא בתקופת מלחמת וייטנאם החלה "הטרנד" שדיברתי עליו למעלה?

אם למישהו הטקסט מוכר אז אני שמתי אותו גם באשכול על המשט
(מן הסתם בהקשר אירועי המשט)
כאן שמתי את הטקסט בהקשר לעימותים צבאיים בעת המודרנית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2010, 22:37
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה מה יש"

סירפד, אולי הרווחת את הזכות לנהל את מגזין מערכות, או כל פרום מקצועי / ברנז'אי סגור.
יפה שאתה נהנה משבחיהם של גנרלים כלשהם, כבודם במקומם כאנשי מקצוע אמיצים. אבל האם הפורום אמור לשרת אותם, או את כלל הציבור?! מי הלקוחות שלך בפורום הזה, סירפד. הגנרלים או אני?!
מה שמתאים לפורום מקצועי, לא מתאים לפורום אינטרנט שצריך להיות פתוח לקהל הרחב.
אני קהל רחב, למרות שאני בדיאטה ומרים משקולות. אני הציבור שמתעניין, מגבש דעה. עושה מילואים ומשלם מיסים כמו כולם, כדי להחזיק את הצבא הזה.

כפי שצבא לא קיים למען עצמו, אלא למען כלל האוכלוסיה, כך הפורום הזה, (בניגוד למגזין מערכות ופורומים דומים לו) צריך להיות פתוח לכולם. וזה אומר גמישות מצד המנהלים.

אתם לא יכולים לפסוח על שני הסעיפים. גם להחזיק פורום פתוח בנושאי בטחון, וגם לדרוש רמה "מקצועית". בכל מקום אחר, פשוט מפצלים. פורום סגור, ופורום פתוח. פורום נוקשה כמו מגזין אקדמי מקוון שלא יעלה כל פוסט אלא רק מאמרים בז'רגון הנכון, עם מראי המקום וחוות דעת מנומקות של וועדת העורכים... או פורום איטנרנט פתוח עבור החובבים שביניינו, שלא ילכו לנהל את חזית הצפון או לפתח את טנק העתיד.

כן, גם אנחנו קיימים, אלו שלא היו טייסים, לא ניהלו את פרוייקט המרכבה ולא היו אלופי פיקוד כלשהו בצה"ל. אבל אנחנו הרוב כאן. הפורום צריך לתת לנו ביטוי חופשי יותר. (לא טוקבקים - אבל גם לא האכיפה הדרקונית החד צדדית של המנהלים כאן).

אני מקבל את הכללים שלכם בלית ברירה ותחת מחאה.
יש כאן מאמרים טובים, ובעיקר הפניות וותמצותים. כאשר אעלם מכאן סופית זה יהיה לכם סימן שמצאתי מקום עדיף.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 30-09-2010 בשעה 22:48.
ישן 30-09-2010, 22:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אתה קצת מתבלבל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "סירפד, אולי הרווחת את הזכות..."

הפורום הזה ממש לא מיועד לגנרלים, אבל הוא שואף לרמה גבוהה. תן לי לגלות לך סוד כמוס, ושיישאר בינינו: כשהייתי לפני צבא גם אני חיפשתי איך ואיפה אפשר לנהל שיחה על התחומים שרצים בפורום, בלי שיסתכלו עלי בצורה מגוחכת - ואז לא היה אינטרנט.

הקשיחות שלנו נועדה לשרת מטרה אחת ויחידה: לשמור על הפורום הזה נקי מכל הזבל שפוליטיקה מביאה איתה - ותעשה לי טובה אישית ותוותר על ההיתממות שאפשר לנהל דיון פוליטי בלי להגיע תוך 0.456546 שניות למריבה מכוערת (היי איזה יופי! יש בדיוק פורום כזה כאן באתר, אתה מוזמן לעבור לשם). כאן אין ולא יהיה שמאל וימין, יהודים וערבים, או כל דבר שדומה לזה. לא טוב לך? ביי!

מחאות, תלונות וטענות תפנה בצינורות הרגילים להנהלת האתר - זה לא מעניין את שאר הגולשים שלך זה מפריע, במיוחד כאשר 99% מהגולשים כאן מסתדרים עם הנהלים. הדו-שיח הזה הנגמר כאן ועכשיו.

ישן 30-09-2010, 21:08
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תחשוב רגע כמה המשפט שלך נכון..."

מה שאתה אומר נשמע דיי הגיוני,רק שאם אני זוכר נכון לפני מלה"ע 1 דווקא כן היו מלחמות קלאסיות
(צבא מול צבא) לדוגמא:מלחמת רוסיה-יפן
כלומר בעשורים שלפני 1914 היו יותר מלחמות רגילות בעולם לעומת העשורים העכשוויים..

אני שם לב שגם האמל"ח בעשורים האחרונים יותר מותאם למלחמות "קטנות" (דוג' M16 קצר)
עוד דבר שאני שם לב אליו שיש בעולם מגמה לצמצם את תקציבי הבטחון ובכלל מתנהלים כך כאילו שאין סיכוי כמעט למלחמה רגילה.
(גם יש פחות דגש/חשיבות לצבא/שירות בצבא... לא יודע איך להסביר את זה במילים)

אז נניח שהמלחמות הקלאסיות יחזרו,איזה מדינות ייקחו בהן חלק?

תהייה:
כאשר צבא סדיר נלחם מול מיליציות/מחבלים שמתערבבים עם אזרחים חפים מפשע(?),זה לא שוחק את החיילים מהצבא הסדיר?
אני שואל בצורה נייטרלית ביותר וכמובן השאלה לא נוגעת לחיילי צה"ל אלה נשאלת בכלליות!
(שיהיה ברור,שמאלן אני לא!)

נ.ב ראיתי ראיתי שבצורה "מסתורית" נמחקו לי כאן הודעות!
ישן 30-09-2010, 23:43
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מה שאתה אומר נשמע דיי..."

מלחמת רוסיה- יפן: אופס, שכחתי. עדיין, תקופה ארוכה של שקט יכולה להתחלף ברצף של מלחמות "קלאסיות".

M16 מקוצר: ואכן יש טענות נגדיות, כולל כאן בפורום, לפיהן זו טעות. ובכל מיקרה, תוכניות "מסורתיות" כמו V-22, FCS, EFV, F-22, F-35 ממשיכות לקבל את הרוב המוחלט של תקציבי הרכש.

מגמה לצמצם את תקציבי הבטחון: תבדוק בגוגל גרפים של china defence budget או India defence budget ותראה שם עליה בתקציבים. גם רוסיה משקמת את הכוח שלה אחרי כ-20 שנים של קיפאון.

יש פחות דגש/חשיבות לצבא/שירות בצבא: כפי שפרשת "The King and country debate" הוכיחה, פציפיזם יכול להביא לתוצאה הפוכה מהרצוי.

אז נניח שהמלחמות הקלאסיות יחזרו,איזה מדינות ייקחו בהן חלק? מדינות שסבורות שמצבן הקיים לא מבטא את יכולותיהן (למשל- מצריים של 73', גרמניה של 39', איראן של 2012?), מדינות שחשות מאוימות (ישראל של 82' ו-67', יפן של 41'), או פשוט מדינות שטועות בהערכת נחישות האויב ויכולותיו (ארגנטינה 82', גיאורגיה 08').

כאשר צבא סדיר נלחם מול מיליציות/מחבלים שמתערבבים עם אזרחים חפים מפשע(?),זה לא שוחק את החיילים מהצבא הסדיר? אין לכך תשובה מוחלטת. למשל, מה אם אותם "מיליציות/מחבלים" מפעילים טילי נ"ט מתקדמים או מטענים מיוחדים, והצבא הסדיר מפיק לקחים ששנים של תרגול על מטרות קרטון לא נותן?
ישן 30-09-2010, 21:16
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
אופי המלחמות שישראל מעורבת בהן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "אופן הלחימה - מה צפוי בעתיד?"

פוסט שכתבתי מתוך האשכול הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...36&highlight=D9

ציטוט:

אחת הבעיות שיש היום במצב הבטחוני הוא שלפי דעת הקהל העולמית וארגונים בינלאומיים דוגמת האו"ם, אמנסטי, HRW וכו' - לאויב יש היתר לא רק לפגוע באזרחים ישראלים אלא לתקוף במכוון את העורף הישראלי ולרצוח את אזרחי ישראל בטילים ונשק להשמדה המונית כולל נב"ק. האויב לא כל כך מתכונן להתעמת עם צה"ל אלא לעקוף אותו תוך שימוש באמצעי טרור, רקטות וטילים במטרה לפגוע בעורף הישראלי מספיק קשה כך שהצבא לא יוכל לפעול נגדו. לישראל - לא רק שאין היתר לפגוע בעורף האויב בתגובה, ולכן אין הרתעה, גם כשהיא פועלת נגד מחבלים (חמאס וחיזבאללה) בשטח בנוי העולם מתייחס למבצעי הלוחמה בטרור כפעולות מלחמתיות כנגד אזרחים, כובל את ידי ישראל ומונע ממנה להשתמש בעוצמה הצבאית שלה כמו שצריך. (כאן אעיר שדחפורי ה-D9 הצליחו במקומות שבהם אמצעים אחרים נכשלו, והם כן דוגמה ליצירתיות של צה"ל). אני מסכים עם "מבט אחר" שבמלחמות האחרונות היינו צריכים לחתור להכרעה והשמדת האויב, ולא להשגת הרתעה בלבד - שמתמוססת כאמור מול מערך הטילים של האויב המכוון אל העורף ואיסור עולמי על ישראל לתקוף את עורף האויב בתגובה.

ואני ארחיב:
האויב פחות מתכנן להביס את צה"ל ע"י השמדת הטנקים, המטוסים, הספינות והחיילים, אלא ע"י שיתוק העורף הישראל במטחים של עשרות אלפי רט"קק (רקטות וטילים קרקע-קרקע) ובכך להשבית שדות תעופה למשל או תשתיות אחרות, לפגוע בכלכלה ובחיי השפע, ולמנוע מצה"ל לנצל את היתרון הצבאי שלו. בתקיפת העורף יש גם לוחמה פסיכולוגית, בתקווה שהפצצת העורף תגרום לעם בישראל להישבר ולהיכנע עקב הרבה הרוגים ופגיעה בחיי השפע הנוחים שהציבור התרגל אליהם. מאחר שהאויב לא רוצה להתעמת עם צה"ל טנק נגד טנק, מטוס נגד מטוס, ספינה כנגד ספינה, הוא מחביא את התשתיות הצבאיות בין אזרחים ומתבסס על רקטות וטילים זולים ונפוצים לעומת ציוד כבד יקר ופגיע. כמו כן, המעבר ללוחמת גרילה באה הלוחמים הם לא חיילים אלא מחבלים או ספק אזרחים - האויב מנצל את דעת הקהל העולמית והצבועה כדי למנוע מהלך צבאי בקנה מידה גדול כנגד תשתיות האויב והטרור, וכן כנגד תשתיות צבאיות המוחבאות בלב אוכ' אזרחית, כגון משגרי רקטות בלב כפרים או ליד בתי חולים - דבר המסכל את יכולתו של צה"ל למנוע שיגורי רטק"ק אל עבר העורף הישראלי.

לדעתי זה מה שצפוי לנו.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 01-10-2010, 00:05

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אופי המלחמות שישראל מעורבת בהן"

לא מדוייק.
האויב שואף לניצחון פוליטי. הדרך להשיג ניצחון פוליטי הוא להכתיב את תנאיו באמצעות סחיטת סנקציות על ישראל מצד המדינות מערביות והרס המוראל של החברה בישראל. לצורך כך אין צורך אפילו בצבא מאורגן. צריך רק בליץ תקשורתי מוצלח, אירוע סוחט דמעות שאפילו לא חייב להיות אמיתי. עלילת דם מודרנית עושה את העבודה עבורם.

1957: נאצר הובס, אבל בריה"מ וארה"ב ביחד הכריחו את ישראל, צרפת ובריטניה לסגת מסיני ומהתעלה. נאצר השיג ניצחון מדיני. האויב מבין את החשיבות של ניצחון כזה על פני נצחון צבאי. מעכשיו המאמץ הערבי הוא "להפסיד" ולא לנצח.

1967: ישראל חששה לכבוש את ערי הבירה של האויב או להרוס מסגד מסויים: הערבים מבינים שלישראל יש גבולות במלחמותיה, שנקבעים בלחצים פוליטיים חיצוניים (או חשש מלחצים כאלה).

1973: ישראל נמנעת מלצאת למתקפת מנע, ישראל נמנעת מלהגיב על הפרות הסכמי הפסקת האש, ישראל מוותרת על הפצצות העומק במהלך מלחמת ההתשה שקדמה לה, ישראל נמנעת מלכבוש את ערי הבירה של האויב.

1976: ישראל נסוגה מאפריקה ומהגדה המזרחית של התעלה. מצרים משיגה את הניצחון הפוליטי שלה במלחמה.

1982: ישראל נמנעת מלפרק סופית את אש"ף, מלהרוג את ערפאת. עוד ניצחון פוליטי של האויב.

עד 2000:ישראל חסרת אונים מול התקפוות חיזבאללה ושני מבצעים שנוהלו נגדו הופסקו מבלי להשיג תוצאות צבאיות משמעותיות. הכל בגלל פוליטיקה.

2003: ישראל מבליגה על גלי הטרור מעל שנתיים עד לחומת מגן.
2006: עוד מבצע צבאי נגד חיזבאללה שמסתיים כמו שני הקודמים, תחת לחץ בינ"ל.
2009: עוד מצבע נגד החמאס שמסתיים ללא תוצאות ממשיות בגלל חשש ללחץ בינ"ל.

מספר תהליכים קורים בעולם שלטווח הארוך יהרסו לאויב את המשחק:
1. אל-קעידה מספק לאזרחי המערב את ההסבר למהות האילסם הפוליטי ג'יהאדיסטי, את נקודת המבט הנכונה על הסיכסוך באיזורינו.
2. ירידת כוחן של מדינות המערב, ועליית כוחן של סין והודו במפת המעצמות הבינ"ל. על סין והודו יש לערבים הרבה פחות השפעה, כי מדינות אלו אדישות לתעמולה הערבית.
3. פיתוח מקורות אנרגיה חלופיים לנפט ומוצריו. רק כדי לסבר את האוזן: בסין מתוכננים מאה כורים גרעיניים עד 2050.
בעשור הבא, אני מקווה, יופיעו ממכוניות חשמליות כלכליות מספיק כדי לפגוע קשות בביקוש לנפט. אולי גם ימצאו דרך כלכלית לייצר נפט ממקורות ביולוגים (עצות, ביוב, זבל פלסטיק, עץ).

ישן 30-09-2010, 22:18

הכל תלוי בטכנולוגיות או באסטרטגיה שתבחר.

מלחמות קונבנציונליות יכולות להתפתח בין סין וכל אחת משכנותיה: רוסיה, וויאטנם, הודו, יפן, דרום קוריאה.
בין איראן לעירק ואולי קואליציה של מדינות סוניות.

תתכן מלחמה בין סוריה ומצריים לבין ישראל. אם ג'ימי לא יצליח כמו אבא שלו להחזיק את הכיסא. בנתיים ג'ימה ינוקא מתנהג יותר כמו המלך פארוק ופחות כמו נאצר. לילה אחד הוא יקח מטוס לשויץ ולא יחזור. אתם תראו.

מלחמות בדרום אמריקה צפויות ביותר, עם המלחמה על משאבים, על שטחי גידול של קוקאין, מאבקי שחרור את אוכלוסיות ילידות... פרו, בוליביה, ונצואלה וקולומביה בהחלט יכולות למשוך אחת לשניה בשיערות.

הודו ופאקיסטן - אם ארה"ב נחלשת, שום דבר יותר לא יגן על פקיסטאן במקרה של התגרות כמו הטבח במומבאי.

מלחמות לא קונבנציונוליות - יכולות להיות בכל העולם, כל הזמן.

המאבק בטרור ובלוחמת גרילה, יכתיב העדפה לצבאות גדולים וזולים, תראו חזרה של מטוס הטורבו-פרופ, כמטוסי סיור ותקיפה ועד למפציצים מרובי מנועים שישמשו גם כספינות אם למזל"טים.

התחפחויות משמעותית ברובוטיקה, חישה מרחוק, מיקרו מזל"טים מתאבדים, בעלי חיים קיבורגים (נחש או עכברוש שבלע רימון, סוחב מצלמות ומשדרים, שנשלט מרחוק באמצעות שתלים במוחו, ויכול להכיש או להתאבד שלא מרצונו על המטרה הנבחרת).

שיריון הגוף יתפתח כך שיתן הגנה כמעט מושלמת מפני קליעים. דבר שיוביל לשתי הפתחויות אפשריות, אולי במקביל:
א) יחזרו קרבות פנים אל פנים עם סכינים, כידונים וחרבות וחיצים מורעלים. (מי אמר "חולית" ?)
ב) יופיעו רובי ענק עם קליעים ענקיים חודרי שיריון. קליעי פלשט בתחום 12.7 עד 40 מ"מ.

השימוש במטענים ידעך ויעלם כאשר אפשר יהיה לזהות IED ממרחק ולנטרל אותו באמצעות חימוש. מהצד השני, חיבור של מערכות ארטילריה לאמצעי מודיעין שונים יהפוך את המוקש הקלאסי למיותר.

מלבד טרור, יופיעו מחדש מלחמות מתנקשים. נסיון לפגוע בדמויות מפתח ובמתקנים רגישים וסמלים לאומיים או דתיים. מטרות המלחמה היא ליצור דמורליזציה ולהכתיב מדיניות על הצד השני מבלי לגרור למלחמה רבתי היקרה מאוד לכל הצדדים. כמו כן, מלחמה כזו יכולה להתבצע ללא לקיחת אחריות של ממשלה מוגדרת.

השינוי הגדול ביותר על שדה הקרב העתידי יכתיב נשק הלייזר. ברגע שיגיע לייזר מוצק, זול, קטן מימדים יכול לספק הגנה מלאה מפני כל נשק קליעי או מעופף (מגודל מסויים ומעלה, ובתחום מהירויות מסויים). עם הפצת טכנולוגיות הלייזר הצבאי, הטילים והפגזים ורוב טילי השיוט ילכו בדרכם של שיריונות האבירים.

לעומת זאת, חיל הפרשים יחזור, בשתי גירסאות: אלו של סוסים וגמלים מחד, ושל כלי רכב מרובי רגליים מהצד השני. הנשק העיקרי של אותם כלי רכב, יהיה כנראה תותח לייזר, להגנה מפני טילים, וחיישנים להרחת מוקשים וגילוי חיילים אויב ממרחק.
לכן, כמו הקרב על הדגל בימי קדם, גם קרבות העתיד יוכרעו כאשר תוכרע הפלטפורמה הזו.

שלד-חיצוני (אקסו-סקלטון) יאפשר לכל חייל את כח האש של טנק קל, בדיוק לפי החזון של היינליין בספר "לוחמי החלל starship troopers"". כך, שמלחמות העתיד לא יהיו מלחמות המוניות, אלא בין יחידות קטנות מאוד, על פני חזיתות רחבות מאוד ועמוקות מאוד.

ישן 01-10-2010, 10:30
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
ביקשנו, הזהרנו, חזרנו וביקשנו, חזרנו והזהרנו
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "מעודי לא נתקלתי בפורום אנטי..."

אבל אתם ממשיכים.
במיוחד אתה, לאחר כל האזהרות והחסימות בעבר:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...448#post3813329
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...255#post3675901
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...634#post3528269
וזה עוד ללא האשכולות והתגובות המחוקות, והחסימות מהכינויים הקודמים שלך כאן (שגם זה מהווה עבירה בפני עצמה על חוקי האתר, אבל בזמנו החלטנו "להחליק" לך את זה).
אתר פרש הינו אתר בבעלות פרטית ובהיותך חבר בו (כאשר נרשמת וכאשר אתה מגיב) אתה מסכים לכל תנאי השימוש בו.
אף אחד לא מכריח אותך להירשם ולהגיב, אף אחד לא מחזיק אותך כאן בכוח. אם אתה חש שהפלטפורמה הזאת אינה מתאימה לך - שא ברכה ובהצלחה.
אנחנו, צוות המנהלים, החלטנו כבר לפני מספר שנים להשאיר את הפוליטיקה מחוץ לפורום, דבר שלדעתנו (ולא רק לדעתנו) הוכיח את עצמו.
פורום ביטחוני נטול פוליטיקה הוא פורום "נקי" יותר, עם פחות נקודות חיכוך, גם בזמנים רגישים (ההתנתקות למשל). מקום שבו אנשים יכולים להביע את דעתם מבלי להיות מותקפים ומושמצים ע"י גולשים מהצד השני של הקשת הפוליטית.
חוקי הפורום, בדגש על אלה הנוגעים לעיסוק בפוליטיקה, נאכפים ביתר קפדנות על מנת לשמור על רמת הפורום ולא להפוך כל דיון שני או שלישי לקרקס פוליטי של תגובות מתלהמות.

אם כל כך קשה לך לעקוב אחר החוקים ולפעול על פיהם, אל תכתוב כאן.

קח שבוע חופש מהפורום.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 01-10-2010 בשעה 11:33. סיבה: תוספת
ישן 02-10-2010, 02:57
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06

ציטוט:
שלום וחג שמח.

אני רואה שבעשורים האחרונים (בייחוד 15-20 שנים) כמעט שאין מלחמות "קלאסיות",כלומר מלחמה שבה צבא נלחם מול צבא,אלה כל מיני עימותים שבהם צבאות נלחמים מול טרוריסטים,מילציות ושאר גופים שהם לא בדיוק צבא סדיר של מדינה.
(את מלחמת גאורגיה מ2008 לא שכחתי,רק לא הבנתי זה היה צבא מול צבא,נכון?)

מוזר, לפחות לפי בדיקה קצרה שלי, ב-20 השנים האחרונות היו יותר מלחמת קלאסיות ממלחמת של צבא-ארגון גרילה. לי אישית דווקא ניראה שהסטטיסיקה לא כל-כך השתנה בעשורים האחרונים, אולי רק אחוז המלחמות הלא קלאסיות גדל קצת.

מה צפוי בעתיד ועד כמה גבוה הסיכוי ששוב יהיו מלחמות "קלאסיות" בין צבאות סדירים של מדינות?

אני רואה שגם באירופה נגמר עידן המלחמות ורוב המדינות שם השלימו זו עם זו,מצד שני יש שם את הרוסים שעדיין מהווים איום,לא?

כמו שכבר נכתב לך, קח את מלחמת העולם הראשונה כדוגמה: אף אחד לא צפה אותה, היא באה בהפתעה בתקופת שלום כשהגורמים רק התגלגלו כמו כדור שלג. כבר כיום אתה יכול להכניס למשוואה את ההגירה האפקראית\מוסלמית, מדינות מזרח אירופה, איום הטרור, דברים שיכולים בקלות להתלהט למלחמה, כשלך תדע אם משהו מהם יגרום להתחלה בהתרחקות של מדינות מערב אירופה עד לכדי מלחמה.

ותקנו אותי אם אני טועה:כיום פחות ברור מי נגד מי...
למה פחות ברור?
הודו-פקיסטן,סין,בנגלדש
דרום קוריאה-צפון קוריאה
וזה עוד בלי שהכנסנו למשוואה מדינות כמו ישראל, ארצות הברית, רוסיה, או אזורים שלמים כמו מרכז אפריקה ודרום אמריקה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר