לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2010, 13:32
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
מידע לבנון לא תקבל מרוסיה מטוסי קרב אלא מסקר"ים, טנקים ותותחים

מוסקבה, 17 בנובמבר. (ITAR-TASS).

רוסיה תעביר ללבנון משלוח גדול של אמל"ח, הכולל מסוקי קרב, טנקים ותותחים, הודיע רשא ממשלת לבנון סעד חרירי.

הרעיון איתו בשמסכם את ביקורו במוסקבה התפרסם היום בעיתון "ורמיה נובוסטיי".

"אלה יהיו שישה מסקר"ים מי-24, 31 טנקים ט-72 ו-36 תותחים בקוטר 130 מ"מ וכמו גן תחמושת בשבילם"...

לבדרי חרירי, חלק מהאמל"ח לבנון תרכוש וחלק תקבל בחינם. קודם לכן רוסיה התכוונה למסור ללבנון בתור מתנה 10 מטוסי קרב מיג-29, אולם בירות דחה את ההצעה. "לצבא לבנון בשלב הזה מסקר"ים דרושים יותר מאשר מטוסי קרב, במיוחד בהתחשב במימדים הקטנים של מדינתינו", ציין ראש הממשלה...

http://arms-tass.su/?page=article&aid=90431&cid=25

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2010, 10:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "חוץ ממסוקים - כל דבר שברשימה..."

אני יכול לחשוב על כמה שימושים שיכולים להתאים לחיזבאללה.
נאמר:
- ארבעה טנקים מועברים לדרום ומוסתרים במבנים ייעודיים באחד הכפרים, ק"מ ספורים מהגבול.
- בשעה מסוימת הם עולים לעמדות, ומשתקים עמדות של צה"ל ומערכות תצפית בגיזרה
- במקביל, שני מסוקי מי-24 מגיעים בטיסה נמוכה ופותחים באש על מוצב צה"ל.
- כוח מיוחד של החיזבאללה חוצה את הגבול על טרקטורונים, נכנס למוצב, ונסוג עם חייל/גופה.
- ק"מ מהמוצב, מחכה להם מסוק שנושא אותם לפאתי צור. יחד עם טייסי 2 המסוקים הראשונים, הם נאספים ע"י כמה טנדרים ומתפזרים בעיר.
- ברגע שכוח החטיפה חוצה את הגבול ללבנון, צוותי הטנקים יורדים מהכלים ונאספים ע"י מכוניות אזרחיות שלוקחות אותם חזרה לכפר.
כל העסק נגמר תוך ~חצי שעה מהרגע שהכוח נחשף.
ישן 19-11-2010, 11:58
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "מה זה השטלתו - היה בהם שימוש..."

"נזק מול תועלת"? אתה טענת שהנשק של צד"ל נפל בידי צבא לבנון (או הלבנונים) ולא הופנה כנגד ישראל.
אני אמרתי לך שעובדתית טנק T-54 של צד"ל נפל בידי חיזבאללה, ואני יודע שזו עובדה כי אני הייתי שם. אין לי מושג אם הטנק הספיק לירות לעבר ישראל או לא, כי אני לא הייתי בצוות מהגדוד שלי שהוריד את הטנק (הצוות היה מהפלוגה השניה בגדוד, שתפסה את האיזור הסמוך לאיזור שהפלוגה שלי תפסה) אבל הם כנראה היוו איום מספיק בכדי שהצוות יקבל אישור לירי על הטנק (דבר שהיה כלל לא טריוויאלי בימים האלו) ואכן ירה והשמיד אותו.

אני לא רואה איזו תועלת היתה צומחת לישראל או לצה"ל אם היה בידי חיזבאללה טנק, ואני חושב שגם אתה לא היית ממתין לבדוק איזה נזק הטנק ההוא היה גורם לפני שהיית מחליט להשמיד אותו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 19-11-2010, 12:46
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב ""נזק מול תועלת"? אתה טענת..."

ציטוט:
אתה טענת שהנשק של צד"ל נפל בידי צבא לבנון (או הלבנונים) ולא הופנה כנגד ישראל.

אני דיברתי ומדבר בהקשר הידיעה שפתחה את האשכול - לא כל נשק אשר היה בנמצא בלבנון או יהיה בלבנון מופנה נגד ישראל. בפרט הנשק שחיזבאללה לא הולכת להשתמש כי הוא לא מתאים לתו"ל שלהם.
בקשר לטנק שאתה מדבר עליו אני אפרט -
א - שאלתי האם לפני שהוא נפל לידי חיזבאללה הוא שירת את האינטרס של מדינת ישראל ? כלומר האם הייתה לנו תועלת בהמצאותו בידי צד"ל ?
ב - שאלתי גם מה היה הנזק שהטנק גרם לישראל - חוץ מהעובדה שהיה ברשות חיזבאללה - האם נורה ממנו אילו פגז אחד לכיוון כוחותינו ?
לדעתי התשובה לסעיף א' היא כן ותשובה ל-ב' היה לא.
ישן 18-11-2010, 19:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "להגיד שנשק של צד"ל היה נשק..."

אין יותר מדוייק מלהגיד שצד"ל היה לבנוני - על נשקו ואנשיו.
תשאל אנשי צד"ל שחיים פה אחרי פירוקו - הם יגידו לך שהם לבנונים. למה? כי זו האמת.
צד"ל הוקם ע"י לבנונים בשביל לבנונים, בשנים הראשונות קיבל את משכורותיו מבירות, וניסה להקים את ג'מהוריה לובנאן אלח'ורה - מדינת לבנון החופשית.
זה שהמיליציה הלבנונית הזו בחרה בישראל כבעל ברית פוליטי וצבאי, לא הופך אותה פחות לבנונית מיליציות אחרות שבחרו בשותפים סורים או אירנים, ובטח שלא מכאלו שבחרו גם הן בישראל כמו הפלנגות של ג'ומאייל או שומרי הארזים.
לטעון שצד"ל הוא "לא לבנוני" זה לאמץ את התעמולה השיקרית של האויבים שלנו - דבר שלצערי נפוץ מדי לאחרונה.

ישן 18-11-2010, 14:18

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "כן, במיוחד עם זה פגז 125מ"מ...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
מה שיותר מעניין אותי, זו האמירה, כי חלק מהנשק יועבר כ"סיוע פילנטרופי" - אין כסף. אולם, חלקו האחר לפי טיב המסורת השוק החופשי. מכאן עולה (לפחות אצלי) התהיה - לאור הנאמר שהנשק יופרש מעודפי הצבא הרוסי - האם הכלים כולם יהיו מהעודפים? האם חלקם, עליהם שולם, יעברו השבחה? או, האם רק החלק שיועבר כסיוע חינמי יהיה מהעודפים ושאר הירקות יגיעו ישר מהשדה בתשלום מלא?

מן הסתם כל הכלים יהיו מאיחסון, הרי כבר לא מייצרים אותם. סביר להניח שהם יעבו חידוש וכמה שינוים קטנים, אבל ללא שידרוג משמעותי כלשהו.

ישן 19-11-2010, 15:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי DenisTs שמתחילה ב "לפי דעתי את קצת מגזים. מה זה..."

30 טנקים מצריכים לפחות 90 בשביל להשמיד אותם בלי אבדות מהותיות לתוקף (בהנחה ואנחנו נשענים על היחס הקלאסי של 1:3.
זה כבר סדכ שריון שסוריה תצטרך להוריד מגיס אחר ולווסת ללבנון.
יותר מזה - זה סד"כ שהדיווחים בתקשורת על האבדות שלו יוכלו לתת לנו הרבה מידע על יעילותו ומקצועיותו.
טנק אחד שהושמד פה או שם לא אומר הרבה.
חטיבה שיוצאת נגד גדוד - זה כבר קרב שב"ש קטן שאפשר ללמוד ממנו הרבה.

ישן 18-11-2010, 14:43

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "אין משמעות צבאית לכלים הללו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nec_000
אין משמעות צבאית לכלים הללו בסד"כים שהוזכרו.

יש משעות עם להשתמש בהם בהתאם ליעוד שלהם - דיכוי מוקדי התנגדות (כמו הערים הפלסטיניות). כנשק של גרילה או נגד צה"ל, הערך של האמל"ח שואף לאפס. אם המטרה הייתה לחמש את חיזבאללה נגד ישראל, היה צורך בטילי נ"ט Igla/Strela, טילי נ"ט, מרנט"ים, רקק"ים, מרגמות, מוקשים, אמרל"ים, מכשירי קשר מוצפנים וכד'. חיזבאללה שמפעיל תותחים כבדים, מסקר"ים וטנקים הופף לצבא קונבנציאונלי קטן וחלש במקום צבא גרילה גדול וחזק.

ציטוט:
המטרה היא חיזוק הקשרים בין רוסיה למדינת לבנון והידוק השפעתה הפוליטית בה.

נכון מאוד - זאת המחשבה העיקרית. הסיבה השניה היא חיזוק צבא לבנון לשם הגדלת היציבות. אולי זאת חשיבה נאיבית מצד הרוסים, אבל בטח לא מדובר בצעד לחיזוק החיזבאללה או לשינוי מאזן הכוחות באיזור.

ציטוט:
מתן מתנות שלרוסים לא עולה דבר (מדובר בעודפים שיוצאים מהמחזור בלאו הרי).

לדעתי יש לרוסים כוונה להרוויח מהעסקה. גם מפני שלא כל האמל"ח מועבר בחינם אלא חלקו בא בתשלום, גם מפני שאמל"ח כמו טנקים ומסקר"ים דורש חלקי חילוף, תיקונים ושידרוגים לאורך חייו, וגם מפני שזה פותח בשביל הרוסים את השוק הצבאי הלבנוני לרכישות עתידיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר