לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2010, 08:11
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הרבנים הראשיים לישראל הכריזו על יום זה כעל יום צום ותענית ותפילה לגשמים

הרבנים הראשיים לישראל – יונה מצגר ושלמה עמאר הכריזו על יום זה כעל יום תענית ותפילה לגשמים. הרבנים קוראים לכל הציבור – הן לשומרי המצוות והן לחילוניים שלא לאכול או לשתות עד לשקיעת החמה בשעה 16:38 ולהתפלל לבורא העולם כדי שזה ימטיר גשם.

הרבנות גם הפיצה תפילה מיוחד שבה נאמר בין היתר: "שומע תפילה, תן טל ומטר על פני האדמה, ותשביע את העולם כולו מטובך, ומלא ידינו מברכותיך ומעושר מתנות ידך... חוס ורחם עלינו ועל כל תבואתנו ופרותינו, וברכנו בגשמי ברכה, ונזכה לחיים ושובע ושלום כשנים הטובות".

הרב מצגר אמר אמש ל"nrg יהדות" לפני שנה, מצאנו את עצמנו באותה סיטואציה כאשר בשיאה של תקופת החורף הגשמים עדיין בוששו מלרדת. לאחר שהפצנו את נוסח התפילה בכל קהילות ישראל ונערכו עצרות תפילה הגשמים ירדו לקראת סוף החורף והבצורת נמנעה. יש להתפלל שכך יקרה גם השנה".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/179/511.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2010, 13:11
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
תשמעו לאחר כל התגובות שקראתי באשכול אני חייב לומר שהם עשו לי משהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הרבנים הראשיים לישראל הכריזו על יום זה כעל יום צום ותענית ותפילה לגשמים"

ונתחיל מהמיתבולל שמילבד התאוות שלו והגויה שהסכימה לקבל אותו ואותה הוא כל כך מעריץ הוא לא מבין שהוא מכרית במו ידיו אותו ואת ילדיו מעם ישראל בשביל תאוותיו הקטנות וע"י מעשיו בפועל הוא מוכיח שעם ועצם קיום המשכו מעניין אותו כקליפת השום,נמשיך עם המאונן הסידרתי שלא נעול על עצמו עדיין אם הוא יותר רשע או אדיוט, בקשר לשלישי המסכן האבוד אין לי שום ציפיות ממך אתה אפילו לא הוה אמינא של ניסיון להבין אתה פשוט קליפה מושלמת ולכן אני מעדיף לדלג לשלב הבא ולומא לכולכם שאני מאד שמח לראות במו עיני כמה שהשנאה שלכם חזקה ועד היכן היא יכולה להוביל אנשים כמוכם שאפילו שרבנים יקראו ליהודים לצום ולהתענות בשביל כלל עם ישראל אתם תמשיכו את הליצנות שלכם בדיוק כמו עמלק מורכם ורבכם,צורה לכם תתביישו.
ישן 19-11-2010, 00:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ממתי הסיקריקים רשעים? דרכם של..."

אני מצטט, מתוך הקישור שהביא ביטיס (ההדגשות שלי): "יוסף בן מתתיהו מציין כי כעבור שנה מאז פרוץ המרד, כאשר מדכאים הרומאים את ההתנגדות היהודית הרופפת בגליל ומדרימים לכיוון שפלת החוף וירושלים, מתחילה התנועה הקנאית להתארגן מתוך מיזוג בין כמה קבוצות כפריות שבסמוך לירושלים, אשר עקרו לעיר ובקשו לנהל מתוכה את המלחמה ברומאים. בנו של יהודה הגלילי פרץ לירושלים, המית את חנניה הכהן הגדול, והיה לשליט עריץ וצמא דם. לבד מאמונתו בכוחו הפיזי ובצדקת דרכו עטה על עצמו מנחם בגדי מלכות, ואולי גם בשל נטיותיו המשיחיות, וכך עלה למקדש להתפלל לאלוהיו. מנחם הקיף עצמו בקבוצה של קנאים מזוינים, הן כדי להגן על חייו והן כדי לבטא את סימני שלטונו."

מדובר במקבילה של ג'יהאד - תתפלל כמונו או תמות. אני חושב, (וביטיס בוודאי יתקן אותי אם אני מדבר שטויות) שזו הייתה כוונת המשורר. עם לא, ביטיס, עמך הסליחה

ישן 19-11-2010, 07:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ממתי הסיקריקים רשעים? דרכם של..."

תודה רבה רוג.
הם לא לחמו לתקומת ישראל, אלא להקמת ישות קנאית המבוססת על פרשנות מעוותת של היהדות. הם למעשה לחמו לטובת הקמת מדינה יודו-טאליבנית. מה שמפחיד הוא לא שזה קרה בעבר. מה שמפחיד הוא שזה לא נתפס כמשהו שלילי כיום

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-11-2010, 16:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התפיסה שלהם היתה תפיסה של..."

תפיסה של חירות קיצונית? להרעיב ולהרוג באזרחים שלך עצמך זה חירות קיצונית? לשתף פעולה עם האדומים בשביל לסגור חשבונות עם חלק אחר מהעם שלך זה חירות קיצונית? ועוד בזמן לחימה עם הרומים? לשרוף מחסני מזון ולהרעיב את אנשיך, זו חירות קיצונית? זה חירות ישראל?

הם גיבורים בשבילך? מה ההבדל בינך לבין תומך טאליבן? הרי גם אתה וגם הם מכנים גיבורים, אנשים שעוסקים (או עסקו) בטבח בני עמם שהעזו לא ללכת בדרכם. לפחות החמאסניקים מעריצים כאלה שהורגים את מי שהם תופסים בתור אויב...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-11-2010 בשעה 16:47.
ישן 20-11-2010, 23:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הם עשו הרבה פשעים אבל הם..."

אני מת שתסביר לי איך מה שכתבת לעיל, מתקשר לעובדה שאתה ממשיך לתמוך בהוצאה להורג רנדומלית של בני עמך שלא פועלים לפי התכתיב הקיצוני בו אתה תומך.
התירוצים שלך נשמעים יותר ויותר כמו של פלסתינאי תומך חמאס.

ישן 21-11-2010, 12:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני תומך? אמרתי שאלו היו מעשי..."

הבעיה היא לא שהיו מעשים כאלה (זו כן בעיה, אבל קנאות דתית היתה גם נורמה). הבעיה היא שאתה מצדיק את זה היום, ועוד בזמן שבאשכול הסמוך, אתה מאשים אדם בבגידה "לא משנה מה יהיו הכוונות שבשמם עשית אותו"!

אבל מצד שני זה בסדר לטבוח בבני עמך, כל עוד אתה עושה את זה למען המטרה הנכונה?
אל תנסה לסבן אותי עם "פשעים". הם לא סחבו שוקו במכולת ואפילו לא פרצו לאוטו של השכן, ועל הרבה פחות מזה אתה מתלהם (כל עוד מדובר בערבים כמובן). החבר'ה האלה היו עד כדי כך פנאטים, עד כדי כך רצחניים, עד שהיהודים בירושלים העדיפו ליפול בידי הרומים מאשר לסבול תחתם. הם היו הטאליבן של זמנם - ואם ההשוואה הזו לא נעימה לך, תחשוב טוב במה אתה תומך ולמי אתה קורא גיבור, כי כיום היחידים שתומכים בקנאות דתית כזו הם פלגים מאוד לא נעימים של האיסלאם.

ישן 21-11-2010, 12:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מצדיק את זה היום? איפה..."

ציטוט:
ממתי הסיקריקים רשעים? דרכם של הסיקריקים היתה רצופה במעשי פשע אבל בסופו של דבר הם ורבים ממנהיגיהם לחמו למען חירות ישראל עד הרגע האחרון.

זה אתה אמרת, לא אני.

ישן 21-11-2010, 13:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא, זו הצדקה לכך שהם ייזכרו..."

ז"א, אתה יכול לרצוח מליונים, אבל אם פעלת "לטובת החירות" ראוי שתזכר לטובה. אני יכול לחשוב על כמה וכמה אישים במאה ה-20 שעונים על ההגדרה הזו. סטאלין רצח יותר רוסים (והאמת, רצח באופן כללי יותר) מהנאצים, אבל הוא פעל לטובת רוסיה, אז בא נזכור אותו לטובה. מה עם מאו הפדופיל הרצחני שאיפשר לעשרות מליונים מבני עמו למות ברעב? הוא גם פעל לעצמאות מדינתו - אז בא נזכור גם אותו לטובה. טוגו וחבר מרעיו שטבחו בסינים, הוציאו להורג עשרות אלפי אירופים ואישרו לבצע ניסויים בנשק כימי וביולוגי בכפריים סינים? אה, כן - גם הם נלחמו לטובת ארצם. אתה יכול להוסיף את פול פוט, הו צ'י מין, וכמובן הרב"ט ההומו המשופם. אז מה, בגלל שכולם פעלו "לטובת ארצם", אותם עמים צריכים לזכור אותם לטובה?

ישן 21-11-2010, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "א. סיכמנו שפעם קנאות דתית..."

היא היתה מקובלת אז. זה לא אומר שאפשר לבטל את זה - או להתעלם מהרשעות שלה.
סטאלין ראוי להזכר לטובה על לחימתו בנאצים... האם זה מוחק ולו באחוז אחד את רשעותו או מוחל על הזוועות שלו? כי אם לא, הוא ראוי להזכר במידה שווה לאותן זוועות שהוא ביצע. אם כן, אז אתה מוחל על רשע ובלבד שהוא משרת אותך - טאליבן כבר אמרנו?

ישן 21-11-2010, 13:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מסכים שאין לטשטש את..."

הם חוגגים את יום הניצחון על הנאצים, לא את יום סטאלין (למרות שיש כאלה שמתחילים לחזור לכך - אבל הרוסים הם לא נורמאלים).
אם אתה מסכים שהסיקריקים הם כת דתית פנאטית ורצחנית שעסקה ברצח בני עמה שלא הסכימו איתם, הרי שהסכמת לנקודת ההתחלה, ועימה הטענה שלי אל מיכאל חי.

ישן 21-11-2010, 22:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה שהם נלחמו ברומאים לא אומר הרבה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מסכים שאין לטשטש את..."

ראשית, משום שהם נלחמו גם בבני עמם, רצחו רבים והשליטו טרור במטרה לשלוט ולהכתיב את דרכם.
שנית, משום שלא כל המורדים היו סיקריקים, ויש שטוען שהסיקריקים פגעו במאמץ המלחמתי הכולל וכך המרד היה חסר סיכוי מלכתחילה.
שלישית, לא בטוח שהמרד היה צעד מוצדק. הדיכוי הרומאי לא היה בלתי נסבל, העוצמה של האמיפריה הרומאית הייתה ידועה. לא לחינם רבים התנגדו למרד. ואכן, עם כל הכבוד לגבורה, מצב העם היהודי לאחר המרד היה חמור בהרבה מאשר לפניו. אומנם מסוכן לשחק ב"אילו", אבל אפשר לשער שאילו היהודים בארץ ישראל היו נמנעים מהמרידות הגדולות באותה תקופת שיא של האימפריה הרומית, הייתה חוזרת ריבונות יהודית מלאה או חלקית בתקופה המאוחרת יותר של דעיכתה ההנמשכת של רומא.
ישן 21-11-2010, 13:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ומה בזה, לעזאזאל, תמיכה במעשי..."

היית מצליח יותר, לולא היית בונה טיעון איש קש. אין קשר למה שאני חושב לבין רצף ההודעות הזה.
העובדה היא שהסיקריקים היו פנאטים דתיים שרצחו מבני עמם עד כדי כך שיהודים העדיפו ליפול בידי הרומאים, ובמעשיהם זירזו את חיסול ישות יהודית בארץ ישראל להרבה מאוד שנים.
מי שקורא להם גיבורים זה אתה, לא אני. מי שמבטל את רצחנותם בגלל שלחמו למען עיקרון חשוב לך, זה אתה - לא אני. עמים אחרים, שהם לא רצחניים כיום, לא מתגאים במעשי רצחנות וטבח שקיימו אבותיהם בעבר, אלא במקרה הטוב, מחפפים את זה בטענה שככה זה היה בעבר, אבל בטח לא הופכים אותם לאיזה אייקון של גבורה.
יש סיבה טובה למה הרוזן דרקולה הפך להיות סמל רשע בדמות ערפד, אפילו שהוא שמר על עצמאותה של ולאכיה, ואני גם לא חושב שנירון הוא איזה סמל נאור אצל האיטלקים.

הסיקריקים היו רשעים בכל קנה מידה אפשרי. הם היו אכזריים אפילו בקנה מידה של אותה תקופה, במיוחד בגלל הרצחנות והקנאות הדתית שלהם כלפי עמם, הרבה יותר מאשר כלפי גורמים חיצוניים.
חוסר היכולת שלך לקבל את העובדה שמעשיהם אז מקבילים למעשיו של שלטון הטאליבן כיום מעידה כאלף עדים על הדיסוננס הקוגניטיבי בו אתה נמצא.

ישן 21-11-2010, 13:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הגבורה היא לא מה שהם עשו לבני..."

ואללה - אתה יודע למה נפלה ירושלים?
נ.ב. - אתה מודע לכך שהרבה זמן דיר יאסין היה ידוע בתור זירת טבח? זה עושה את זה אמת?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-11-2010 בשעה 13:17.
ישן 21-11-2010, 13:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ירושלים נפלה כי הצבא הרומאי..."

לא, ירושלים נפלה כי היהודים היו עסוקים לחסל אחד את השני, עד כדי כך שמול הרומים נשארו רק 6000 לוחמים, למרות שמספר המתים היה במאות אלפים. כדאי שתתעמק בקצת יותר היסטוריה וקצת פחות במיתוסים.

ישן 21-11-2010, 13:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אה נכון, הרומאים שהצליחו..."

אתה מתכוון כמו בתבוסה הרומאית המוחצת של שנת 66?
אתה יודע למה אספסיאנוס לא התקיף את ירושלים, אלא המתין? אתה מודע למצב הפוליטי הרעוע בקיסרות הרומית? לאפשרות שהיתה לסיים את הלחימה?

מה שיותר מעניין הוא שאם אתה טוען שלא היה סיכוי לעמוד מול הרומים, מדוע הסיקריקים התאמצו כ"כ לטבוח בבני עמם, עד כדי פתיחת שערי העיר ל-20000 אדומים (שכמובן לא נשארו להלחם ברומאים) בשביל לבצע פרעות במתונים... יכול להיות ש, שומו שמיים, הסיקריקים היו כת רצחנית שכדאי לזכור טוב טוב את הקנאות שלה והנכונות שלה לטבוח בבני עמה?

ישן 22-11-2010, 01:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "האפשרות היחידה לעמוד מול..."

כן, צריך לזכור שהם הביאו לחורבנו של הישוב היהודי בא"י בצורה שאף כובש באלף השנה הקודמות לא עשה...

ישן 21-11-2010, 15:23
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
בראבו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "היית מצליח יותר, לולא היית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
היית מצליח יותר, לולא היית בונה טיעון איש קש. אין קשר למה שאני חושב לבין רצף ההודעות הזה.
העובדה היא שהסיקריקים היו פנאטים דתיים שרצחו מבני עמם עד כדי כך שיהודים העדיפו ליפול בידי הרומאים, ובמעשיהם זירזו את חיסול ישות יהודית בארץ ישראל להרבה מאוד שנים.
מי שקורא להם גיבורים זה אתה, לא אני. מי שמבטל את רצחנותם בגלל שלחמו למען עיקרון חשוב לך, זה אתה - לא אני. עמים אחרים, שהם לא רצחניים כיום, לא מתגאים במעשי רצחנות וטבח שקיימו אבותיהם בעבר, אלא במקרה הטוב, מחפפים את זה בטענה שככה זה היה בעבר, אבל בטח לא הופכים אותם לאיזה אייקון של גבורה.
יש סיבה טובה למה הרוזן דרקולה הפך להיות סמל רשע בדמות ערפד, אפילו שהוא שמר על עצמאותה של ולאכיה, ואני גם לא חושב שנירון הוא איזה סמל נאור אצל האיטלקים.

הסיקריקים היו רשעים בכל קנה מידה אפשרי. הם היו אכזריים אפילו בקנה מידה של אותה תקופה, במיוחד בגלל הרצחנות והקנאות הדתית שלהם כלפי עמם, הרבה יותר מאשר כלפי גורמים חיצוניים.
חוסר היכולת שלך לקבל את העובדה שמעשיהם אז מקבילים למעשיו של שלטון הטאליבן כיום מעידה כאלף עדים על הדיסוננס הקוגניטיבי בו אתה נמצא.

מוריד את הכובע. תגובה מנוסחת ,מנומקת וחשוב מכך - נתמכת בעובדות הסטוריות מבוססות.
תענוג לקרוא.
ישן 18-11-2010, 14:27
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
למי יש השפעה?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה אומר שזו דמות..."

בני אדם המציאו הרבה דברים בעלי "השפעה":
כסף, מדינות, שפות. הרשימה ארוכה.
בלי בני אדם אין למושגים האלה משמעות,
ובני אדם יכולים להחליט שכסף מסוים או אל מסוים כבר לא רלוונטי והופ, עוטפים איתו דגים.

לאנשים יש "השפעה". לאלוהים אין שום השפעה.
ולראיה כביכול מדובר באותו אלוהים שחולקים היהודים, הנוצרים והמוסלמים,
אלא שכל אחד מהאלים האלה, שאמורים להיות אותו אחד, נותנים הוראות שונות לגמרי.
אחד אומר לשחוט כבש, אחד אומר לשחוט יהודי, אחד אומר להפנות את הלחי השניה וכו'

אז מה ההבדל בין אלוהים של היהודים, הנוצרים והמוסלמים?
שכל פעם אנשים כתבו ספר דת אחר,
ולפי מה שהם כתבו בספר הדת, זה דבר אלוהים חיים.

הנה, יצרו אלוהים. ההוכחות קיימות. כל אלוהים חושב מה שבני האדם כתבו לו לחשוב.

ישן 18-11-2010, 23:53
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

לרעיון אין השפעה. להוגה הרעיון יש השפעה.
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא משנה נושא... אני נשאר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אני לא משנה נושא... אני נשאר ישירות על הנושא....

מה זה "אמיתי"? כיצד אתה מודד מה שהוא "אמיתי". האם רק מה שמוחשי וניתן לכימות ומדידה הוא "אמיתי"? אם כן האם לדעתך אהבה, שנאה ופלצנות אינן אמיתיות?

האם בעצם כך שלרעיון כלשהו יש השפעה על אנשים, האם זה לא נותן מוחשיות לרעיון?

בוא נעשה הפרדה כי אתה משתמש במושגים כושלים.

"אמת" זה עניין סובייקטיבי.
אז אנחנו נגדיר במקום המילה "אמת" את המושג האובייקטיבי: "יציר האדם" והפוך: "קיים ללא קשר לבני האדם".

האהבה, היא יציר האדם.
הכסף, הוא יציר האדם.
הגשם, קיים ללא קשר לבני אדם.
כבשים, יהיו פה ללא קשר לבני אדם.

כשאתה, או אדם אחר, טוענים שיש "השפעה" למושגים עלומים שבני אדם המציאו,
אתם כושלים.
לגשם יש השפעה, לכבש יש השפעה, הם אקטיביים.

האהבה היא מושג פאסיבי.
אלים הם מושגים פאסיביים.

אז כן הם "קיימים" בלב האנשים.
אבל להגיד שיש להם "השפעה" כשהם לא יצורים אקטיביים, זה כשל.
בני אדם משליכים עליהם כל מיני דברים פרי רצונותיהם.
לבני האדם יש "השפעה".

ישן 19-11-2010, 08:38
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כלומר מבחינתך, מעצם זה שלא..."

אם הצעד הבא שלך הוא להשוות את תאוריית המפץ הגדול לאלוהים, אז אני מראש אומר לך שזה נדון לכישלון.
המילה המדעית "תאוריה" איננה מקבילה לאמונה עיוורת.
תאוריית המפץ הגדול נחקרה/נחקרת ע"י מדענים רבים וחכמים, כאשר יש מספר רב של ראיות מדעיות תצפיתיות שמגבות את הרעיון.

זו כנראה התאוריה הכי הגיונית שקיימת היום, היא מדעית, היא לא מבקשת ממני לא ללכת לקניון ביום שבת,
לא אומרת לי מה לאכול ומה לא, אני לא הולך לרצוח בשמה, היא לא מכתיבה לי מוסר, היא פשוט הסבר.
אם מדענים יגלו שהתאוריה הייתה שקרית, אני אקבל זאת ואאמץ כל תאוריה יותר-הגיונית-לדעתם שהם יציעו.
העובדה היא שהמדע הוא דינאמי, במשך אלפי שנים תאוריות הומצאו, הוכחו, נסתרו, שונו, הופרכו וכדו',
הדת לעומת זאת - נשארה איתנה במשך אלפי שנים - דבר פרימיטיבי לכשעצמו.

ולגבי ההודעה הקודמת שלך.. אני אפילו לא יודע איך להתייחס אליה.
אינך מודע להגדרה של מה מציאותי ומה לא. טיפול פסיכיאטרי אולי יעזור.
ישן 19-11-2010, 12:36
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא התכוונתי להשוות בין המפץ..."

גם אם נפנק אותך ונצא מנקודת הנחה שבאמת יש איזו דמות שלקחה עט וציירה כדור ארץ,
וציירה עליו צמחים וחיות, ובני אדם, ואמרה "ויהי" והופס, הכל נוצר או משהו בסגנון,
עדיין אין שום סיבה לקפוץ מהמסקנה הקלושה הזו, לכך שאותה דמות רוצה שנסגוד לה.
ואף אם נצא מנקודת הנחה שאכן יש לסגוד לדמות הזו, ושהיא בכלל קיימת עדיין,
צריך להתחיל לדון בשאלה איך לסגוד לה. אי אפשר ישר לקפוץ למסקנה שצריך לסגוד לה לפי היהדות,
וגם לא לפי האיסלאם, ולא לפי הנצרות. יש אלפי אמונות דתיות, בין אם שעדיין יש להן מאמינים, ובין אם לאו.

כך שלא מספיק שאתה תקפוץ למסקנות לא הגיוניות פעם אחת כדי להיות יהודי מאמין,
אתה צריך לקפוץ ממסקנה למסקנה למסקנה... כשכל אחת קלושה, ורק אז תוכל לתרץ, באופן הקלוש ביותר האפשרי, את האמונה שלך באל.

מכיוון שאינך, למיטב הבנתי, יהודי דתי מאמין, אתה בודאי מבין כמה קלושים הסיכויים שהיהדות היא דת שעומדת על קרקע יציבה.

גם אם תפריך כל תאוריה אחרת, עדיין זה לא מעיד על כך שצריך להיות יהודי בשום פנים ואופן.

ישן 19-11-2010, 12:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא התכוונתי להשוות בין המפץ..."

ציטוט:
לא התכוונתי להשוות בין המפץ הגדול לאלוהים בכלל.

בוא ניקח את התיאורייה, המגוחכת עד אימה ד"א, שכל היקום האדיר, הגדול, העצום, הבלתי נתפס במימדיו אכן היה הכל מכווץ לכדי נקודת אור קטנה אחת ללא מימדים... ואז הכל התפוצץ לכדי היות היקום:

1) מהן הראיות לכך? האם מישהו היה וראה?

2) למה זה קרה?

קודם כל אתחיל ואומר שאם אתה שואל שאלות כאלה, ניכר שאתה לא מבין דבר בנושא עליו אתה מתווכח (אם כי אני בספק גדול מאוד שזה אכן כך), אז אם אתה לא מבין - ניתן לקרוא על המפץ הגדול וללמוד. אם כן, אז נשחק איתך במשחק הנחמד שלך

1. האם מישהו צריך לראות דבר שיש לו הוכחה אמפירית בשטח (או להסיק לוגית מה גרם לדבר) כדי לדעת שהתרחש? אם תלך לך ביערות האמזונס ותיתקל בעץ שנפל על הקרקע - מה תחשוב?
ש-א': ששורשיו נרקבו, הוא איבד אחיזה בקרקע ונפל, או ש-ב': ישות קוסמית, בלתי נראית, כל יכולה ונצחית היא זו שהפילה את העץ על הקרקע?
זה בנוגע ל"לראות", ועכשיו בנוגע ל"מהן הראיות לכך" - היקום מתפשט מנקודה כלשהיא שכנראה היתה פעם המרכז שלו. אנו יודעים זאת כי אנחנו רואים את התזוזה של הגלקסיות, וכל אחת מהן נעה לכיוון אחר מאותה נקודה שהיא כביכול המרכז, מה שאומר שפעם כל הגלקסיות (והיקום עצמו) התרכזו בנקודה אחת.
מה היה שם? האם הגיוני שלפני מיליארדי שנים כל הגלקסיות הצטופפו אחת על השניה, יחד עם הכוכבים בהן? כמובן שלא, וגם אם כן - איך הן הגיעו למצב הזה מלכתחילה?
המדע גורס כי פעם כל החומר ביקום היה מקשה אחת שהיתה במרכז של מה שהיום הוא היקום שלנו, ומסיבה כלשהיא שעדיין לא מובנת ולא ברורה לנו - התרחש המפץ הגדול שפיזר את החומר מהמרכז והלאה, שיחרר כמויות עצומות של אנרגיה (החדשות הטובות בעיניין זה הן שממשלת ישראל עדיין לא היתה קיימת אז, שכן אם היתה קיימת היא בוודאי היתה מוצאת דרך להטיל על האנרגיה הזו מס כלשהו) שאת שאריותיה ניתן לראות ולחוש עד היום ("חומר אפל" למשל) ובתהליך ארוך מאוד יצר את הגלקסיות והכוכבים שאנו מכירים כיום.
בהשאלה, קח גולה קטנה ושים אותה כך שתהיה מאוזנת על קודקוד קונוס העומד על הרצפה, כך שקודקודו מופנה כלפי השמיים. תן לקונוס בעיטה קלה והנח לגולה להתגלגל וליפול מהקונוס, ובאמצע הדרך שאל ילד קטן מהיכן צנחה הגולה - הילד בוודאי יוכל מיד לציין שהגולה התחילה להתגלגל מקודקוד הקונוס, אך אם הילד לא היה בסביבה בעת שבעטת בקונוס, הוא לא ידע להגיד לך בוודאות מדוע התחילה להתגלגל, אלא רק לנחש.
אז כאמור - בהשאלה, אנחנו הילד שברור לו מהיכן התחיל כל היקום, אך לא ברור לנו בוודאות מוחלטת מי נתן את הבעיטה שהתחילה אותו (או יותר נכון - מה התהליך שהתחיל אותו).

2. בהמשך ל-1 כאמור - לא ידוע למה זה קרה. אולי היקום מתפשט, ולאחר מכן מתכווץ עד לנקודה זעירה ואז שוב פעם מתפוצץ ומתפשט והכל נעשה במחזוריות למשך אינסוף זמן.
הניחוש הזה, בהתאם לעובדות הידועות לנו על היקום - טוב הרבה יותר מההשערה ש"הכל נברא כך מלפני 5000 ומשהו שנים", שכן עובדתית יש הרבה יותר ראיות לכך שזו הדרך בו היקום עובד, מאשר לכך שהוא נוצר יש מאין ע"י ישות תבונית כלשהיא שכלל אין שום הוכחה לקיומה...

On a side note, תגיד לגב' רוג שלא תרשה לך להסתובב בפורומים ב-4 בבוקר, כי זה סתם עושה אותך עייף וגם מי יודע במה תיתקל בשעות האלה - בטרולים, או באיזה רחמנא ליצלן פראי משבט הרחמנא ליצלנים המצויים (בן דוד רחוק של הרחמנא ליצן המצוי), שמעתי שהם נושאים את נגיף שפעת העופות הפרוסטתי ולא ארצה שתידבק בו, רחמנא ליצלן...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 19-11-2010 בשעה 13:04.
ישן 19-11-2010, 14:40
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]לא התכוונתי..."

אני מכיר את תיאוריית המפץ הגדול דווקא ודווקא מהיכרותי אני לא מצליח שלא לחוש שאנחנו מחמיצים איזשהוא משהו שם...

ראשית, ההתפשטות של היקום איננה לינארית מן המרכז החוצה... היא סיבובית, כמו ספירלת גז שהרשף שלה הולך ומתרחק מהמרכז... וזה לא כל כך מתאים עם ההנחה של מפץ שפשוט דחף הכל החוצה...

שנית, ההתפשטות של כוח כזה לא מסבירה מדוע נוצרו צבירים שגדלו לאיתם לכדי כלקסיות - זה כמו שבפיצוץ של פגז פתאום קבוצת רסיסים תשנה כיוון ותדבק אחת בשנייה כמו מי כדור-דבק בלתי סביר בעליל. אפילו אם תמגנט את הרסיסים, זה לא יקרה. אם אתה מניח שהיה מפץ שדחף את כל החומר החוצה במכה אחת בעצם, החומר צריך להתפשט בצורה הרבה יותר אחידה, בייחוד בהתחשב בכך שהוא נע בריק ואיננו נתקל בשום התנגדות.

אם כן, מ1 ו2 עולה דווקא שתיאוריית המפץ לא מתיישבת עם הנתונים בשטח... מעשה, על פי הפיזיקה כפי שאנחנו מבינים אותה, התפשטות החומר ביקום איננה תואמת את תיאוריית המפץ הגדול

שלישית, ההנחה שהיקום "התחיל" היא כשלעצמה הנחה מאוד אנושית. אנחנו מחפשים תמיד לתחום דברים, לשים אותם במקומם להגדיר אותם עם התחלה וסוף. אנחנו שופטים דברים לפי אמות המידה שלנו ולא תמיד מסוגלים להביט מעבר לפרספקטיבה המוגבלת ולומר "אבל מה אם אנחנו מחמיצים משהו"? דגימות חומר מכדור הארץ והירח מדברות על גיל של כחמש מיליארד שנים אם אני זוכר נכון... וישנה איזו הסקה שגיל היקום הוא בערך פי שלוש מזה (15 מיליארד שנים). זאת למרות שאין בידינו את הכלי המתמטיים (אני מניח שאתה מכיר את המושג Googleplex) לכמת את גודלו של היקום, למדוד אותו, לדעת את גבולותיו. אנחנו הולכים עם זה ומתעלמים מהעובדה הפשוטה שבמהירות האור לא ניתן להגיע ממרכז היקום עד לקצהו התיאורטי ב15 מיליארד שנים.... אז איך היקום התפשט יותר מהר ממהירות האור?

החורים בתיאוריית המפץ הגדול גדולים יותר מהחור בראש שלהקשיב לי בוודאי עושה לאנשים פה. אנחנו נהנים להתעלם מהם, להציג את מה שהיא תיאורייה מדעית יחסית חדשה ומאוד פופולרית בגלל תמיכתם של כמה מגאוני הפיזיקה של המאה הקודמת (וסטיבן הוקינג גם במאה הזו, שיבדל לחיים ארוכים)... בנקודה מסויימת, יגיע איזה פורטוגזי ממוצא איטלקי עם שפם מגוחך וחוש גרוע לשמות ולניווט ויוכיח שאם מפליגים מעבר לקצה האופק לא נופלים מקצה העולם אלא מגיעים להודו (ועל זה יהיה ללעג וקלס על ידי דורות שלמים שלא מבינים שגדולתו לא הייתה בתגלית אלא באומץ לחתור נגד המוסכמה הקיימת)....

ובאשר להיותי ער בארבע בבוקר - גם הגברת ערה ושומרת עליי מכל משמר בשעה זו... ארבע בבוקר שעון ישראל זה שש בערב שעון קליפורניה, זמן לדבר עם ההורים והחברים בסקייפ ולא הייתי מודאג לגבי מה שעלול לקפוץ עליי בארבע בבוקר... הייתי יותר מודאג לגבי מי שאני עלול לקפוץ עליו

ישן 19-11-2010, 13:22
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

אם אתה לא תשווה, אני אשווה, ברשותך.

אבל לפני זה, אתה קצת סותר את עצמך חבר.
מצד אחד תאוריית המפץ הגדול נתקבלה ע"י מליונים, ועל כן השפיעה בצורה משמעותית על התפיסה של הרבה בני-אדם,
ומצד שני אתה דורש פתאום ראיות לאמיתותה?
מה קרה ל-"המפץ יותר אמיתי ממני וממך"?

"התיאורייה המגוחכת עד אימה" - היא בלתי נתפסת - כן, אבל מגוחכת? בטוח לא יותר מהיישות שמשגיחה עלינו מלמעלה

האם מישהו היה וראה? לא, כי זה קרה לפני שצורת חיים הייתה יכולה להיווצר.
את אלוהים אגב, גם, אף אחד לא ראה.

ראיות?
זה מה שמצאתי בינתיים.
לאלוהים אגב, אין ראיות מדעיות.

למה זה קרה? שאלה כושלת, כי היא כבר מרמזת שצריכה להיות לזה קודם כל סיבה,
וכך אתה בערך שולל מלכתחילה את האפשרות שלא חייבת להיות סיבה.
נסה את "איך" - חלק ניכר מהתשובה המדע כבר יודע לספק.
ישן 19-11-2010, 14:45
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אם אתה לא תשווה, אני אשווה,..."

אז בעצם אתה אומר בעצמך שאמונה במפץ הגדול איננה שונה כלל מאמונה באלוהים - שתיהן לא מוכחות ובלתי נתפסות... אז מי אתה שתעביר ביקורת על אלה שתיאוריית המפץ שלהם כוללת פקודת "הפעל"?

אני לא דורש הוכוחת לקיומו של אלוהים, אתה דורש. אבל אם אתה מאמין בתיאורייה שהיא לא פחות בלתי מוכחת, זה קצת צבוע, לא כן?

למה - זו הנקודה שבה התפיסה המדעית נתפסת בערוותה - תמיד יש סיבה. מים לא קופאים לקרח סתם כך. הם קופאים כי הטמפרטורה ירדה. אין דבר שקורה "סתם". לכל דבר שקורה יש סיבה (ואני אשמח אם תרא לי משהו שאין לו סיבה כדי להוכיח את טעותי)....
ולכן, אם היה כל היקום מקשה אחת של חומר ולפתע התפוצצץ לכדי גלקסיות למה זה קרה?
זה נוח להתעלם מהשאלה "למה" ולהפנות לשאלות כמו "מה" ו"איך" כי זה מתמקד באפיקי המידע הצרים שיש בידי המדע ומתעלם בחורים הגדולים שאין למדע את התשובות לסתום אותם.

בוא נקבל לרגע את תורת האבולוציה לשם הדיון (אפילו שהברירה הטבעית, כל נראה, העדיפה אידיוטים, זו בטח הסיבה שיש כל כך הרבה מהם בעולם)... למה האדם היה זה שהתפתח לכדי יצירת כלים ועליונות על שאר בעלי החיים וולא האריה? הדולפין? הדודו? למה?

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 19-11-2010 בשעה 14:48.
ישן 19-11-2010, 15:22
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז בעצם אתה אומר בעצמך שאמונה..."

"אז בעצם אתה אומר בעצמך שאמונה במפץ הגדול איננה שונה כלל מאמונה באלוהים - שתיהן לא מוכחות ובלתי נתפסות..." לא.
בדיוק ההיפך, הגעת למסקנה בדיוק הפוכה, וכאילו התעלמת מההודעה הקודמת שלי:
ציטוט:
העובדה היא שהמדע הוא דינאמי, במשך אלפי שנים תאוריות הומצאו, הוכחו, נסתרו, שונו, הופרכו וכדו',
הדת לעומת זאת - נשארה איתנה במשך אלפי שנים - דבר פרימיטיבי לכשעצמו.

ציטוט:
תאוריית המפץ הגדול נחקרה/נחקרת ע"י מדענים רבים וחכמים, כאשר יש מספר רב של ראיות מדעיות תצפיתיות שמגבות את הרעיון.

אני אומר שאמונה באלוהים היא לא כמו אמונה במפץ הגדול.
זה אפילו מחדל להשתמש פעמיים במילה "אמונה", כי כמו שכבר רשמתי:
ציטוט:
המילה המדעית "תאוריה" איננה מקבילה לאמונה עיוורת.

"אני לא דורש הוכוחת לקיומו של אלוהים, אתה דורש. אבל אם אתה מאמין בתיאורייה שהיא לא פחות בלתי מוכחת, זה קצת צבוע, לא כן?" לא.
התאוריה היא לא "לא פחות בלתי מוכחת".
היא מאוד סבירה, ויש לה גיבוי מדעי, שלא כמו לדת.

קצת נמאס לי לחזור על עצמי ולצטט את עצמי, זה מראה שאתה לא מחפש להגיע לסוף הדיון אלא מעדיף
להתעלם מדבריי ולהמשיך בשלך.
אם זה יקרה שנית אפסיק להגיב לך.

השאלה "איך" טומנת בתוכה את השאלה "למה", אבל לא ההיפך, ולכן לא התעלמתי מהשאלה "למה",
אלא ניסיתי למנוע שלילה של הסברים.
הרי כשאתה שואל "למה מים קופאים", באותה מידה יכולת לשאול "איך מים קופאים", זה הכיוון, המדעי, ההגיוני, שהוכח במשך שנים רבות כמספק תוצאות פרודוקטיביות (ע"ע טכנולוגיה).

"בוא נקבל לרגע את תורת האבולוציה לשם הדיון (אפילו שהברירה הטבעית, כל נראה, העדיפה אידיוטים, זו בטח הסיבה שיש כל כך הרבה מהם בעולם)... למה האדם היה זה שהתפתח לכדי יצירת כלים ועליונות על שאר בעלי החיים וולא האריה? הדולפין? הדודו? למה?"
כי האדם יותר אינטיליגנט משאר החיות, מה שהקנה לו עליונות במידה מסוימת.
אם האריה היה יותר חכם מהאדם, יכול מאוד להיות שבמקום לנהל את הדיון הזה היינו עכשיו רבים על מנת בשר בתוך כלוב כאשר אריות מטיילים להם בספארי ומתבוננים בנו תוך כדי הרמת גבה.

בכל מקרה, אני לא מתיימר להבין את תאוריית המפץ הגדול לעומק, גם לא את האבולוציה,
ובפירוש יש מדענים שמבינים יותר ממני וממך ביחד.
אני בטוח שאתה לא היחיד שמודע ל"חורים" בתאוריות הללו (אם בכלל קיימים, כי אין לי דרך לדעת אם מה שרשמת זה בולשיט טהור שמדען ממוצע יכול לסתור בקלות יתר או שיש אמת בדבריך, אבל לצורך העניין נבליג).

להבא, אנא ממך, הצג סימוכין ממקור אמין למה שאתה כותב.
אני לא אוהב לנהל דיונים על סמך נתונים שאתה מספק.
ישן 19-11-2010, 15:34
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב ""[color=DimGray]אז בעצם אתה..."

הנתונים שאני מספק? לא סיפקתי שום נתונים.. תקפתי תיאורייה קיימת תוך התבססות על המדע קיים ותוך הצגה של הנתונים בדרך שבה ההגיון הפשוט לא מתיישב עם טענות מדעיות...

אני מתנצל עם מקשה עליך לנהל דיון כאשר בן-אדם בא וצועק "רגע, אבל המלך עירום"... אבל כל שבאמת עשיתי היה להפוך את הצדדים ולהושיב אותך בצד של המאמין (וכן, תיאוריית המפץ הגדול, בדיוק כמו אלוהים, דורשת אמונה. אמונה שמדענים יודעים הכל. אמונה שהם צודקים. אמונה שיש בידיהם את הנתונים הנכונים והם קוראים אותם בצורה הנכונה, אמונה שיש בידיהם ראיות, אמפיריות או מוצקות).

למעשה הצבתי בפניך מראה והראיתי לך שאתה מאמין במפץ הגדול בלי שמעולם ראית שמץ של הוכחה לכך רק בגלל שמדענים אמרו לך שכך הוא. אז מה ההבדל בינך ובין מי שמאמין באלוהים בלי שמעולם ראה שמץ של הוכחה לכך רק בגלל שרבנים אמרו לו שכך הוא?

ישן 19-11-2010, 15:52
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הנתונים ש[b]אני [/b]מספק? לא..."

"הנתונים שאני מספק? לא סיפקתי שום נתונים.. תקפתי תיאורייה קיימת תוך התבססות על המדע קיים ותוך הצגה של הנתונים בדרך שבה ההגיון הפשוט לא מתיישב עם טענות מדעיות..."
הצגה? פספסתי את הלינק או משהו?
אם לא לינק, אז אתה זה שסיפק את הנתונים, כל שביקשתי הוא את המקור עליו אתה מתבסס.
משהו אומר לי שה"חורים" שהם חורים לדעתך, הם בעיקר לדעתך.

תגיד לי, רבנים הם שיצרו כלי תחבורה, כלי טיס, מחשבים, פלאפונים, חלליות, ספינות מתקדמות, כלי נשק מתקדמים,
כלים טכנולוגיים כאלה ואחרים שעובדים?
לא ממש, אלה המדענים - וללא ראיות אמפיריות ומוצקות הדברים הללו לא היו יכולים להיווצר.
המדע עובד. העובדה שאתה יושב בלילה תחת אור, מול מחשב, מחובר לאינטרנט כך שאתה מסוגל לקרוא את התגובה הזאת ולהגיב לה היא ההוכחה לכך.

הדת, איזה תוצאות היא כבר מספקת? בעיקר מלחמות, רציחות, בורות, פרימיטיביות ועוד.

לגבי הנסיון שלך לשלב את המילה "אמונה" בנושאי מדע, אפשר להגיד את זה על כל דבר.
אנחנו מאמינים שאנחנו קיימים, אנחנו מאמינים שדברים שאנחנו רואים אכן קיימים, הכל סובייקטיבי במידה מסויימת.
אבל, יש גבול מאוד דק בין להאמין למשהו, לבין להכיר בעובדה כלשהי.

ראה הודעתו של נרקיס.

נערך לאחרונה ע"י fap בתאריך 19-11-2010 בשעה 15:56.
ישן 19-11-2010, 16:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב ""[color=DimGray]הנתונים..."

אם כן, האם אתה אומר שיש בידך או שראית במו עיניך\שמעת במו אוזניך ראייה כלשהי למפץ הגדול, דבר כלשהו שייתן לה ממשות?

לפני שאתה ממהר להכתיר כתרים לראשי מדענים, הרי לך שאלה... האם, בהתחשב בכך שפיתוחים כמו המחשב, האינטרנט, האנרגיה הגרעינית, המירוץ לחלל... כל אילו הם פיתוחים שנוצרו כדי להטות את הכף במלחמות בצורה זו או אחרת, האם לא היית אומר שבבסיס של ההתפתחות המדעית נמצאת המלחמה?

האם יש לך מושג מהיכן נבע חלק ניכר מההגות ואפילו ההתפתחות המדעית בעת העתיקה ובימי הביניים? שמות כמו הובס מוכרים לך? מה לגבי דום פריניון? הדתות של היום הן פרימיטיביות - כן. לומר שהן תמיד היו ככה? עיוורון.

ואכן המדע הוציא מתחת זרועו פיתוחים מדהימים. זה לא הופך אותו לתמיד צודק וזה לא הופך תיאוריות שערורייתיות במופרכותן לפחות מופרכות או שערורייתיות. תציג בבקשה ראייה כלשהי, אפילו בדל שלה, לכך שתיאוריית המפץ הגדול נכונה ואני אפסיק לטעון שאתה מאמין (ולא, כטענתך, "מכיר בקיומה")

ישן 19-11-2010, 17:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "זו כן ההוכחה שהמדע עובד. זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
זו כן ההוכחה שהמדע עובד.
זו לא ההוכחה שהמפץ הגדול אכן התרחש, כי זה מוגדר בגדר תאוריה.
זו כן סיבה בשבילי להכיר במדע כמקור רלוונטי יותר מהדת.

פעם הבאה נסה להבין מה אתה קורא לפני שאתה מגיב סתם.

אני ניסיתי להימנע מלהיכנס לעומק ויכוח מדעי, כי ציינתי שאיני בקיא מספיק בתחום.
הוא לעומת זאת מתיימר לדעת את החורים בתאוריות. בלי לספק סימוכין (גם אחרי שביקשתי זאת).

אבל הרגע אמרתי לך שיש להבדיל בין מדע יישומי לתיאורטי. את היישומי אתה יכול לראות בנייד שלך או במיקרוגל. את התיאורטי תוכל להפריך או לאשש רק עם איזו תגלית בעוד אלפי שנים כשחקר החלל יתקדם, או כשמישהו יעלה על נוסחא חדשה או תיאוריה אחרת, כמו שקורה עכשיו עם תיאוריית המיתרים שמנסה לחבר את בין תיאוריות אחרות.

אין קשר בין מה שכתבת לבין ההחלטה דת או מדע, כי הם לא עומדים בסתירה. הדת לא באה לתאר את התופעות שמסביר המדע. קרא את ספרו של נתן אביעזר, כדוגמא הפשוטה ביותר לכך.

רק מזכיר לי ששוב צדקתי, אנשים יכולים לטעון בלהט כמו-דתי על כל נושא, גם אם הם אנטי דתיים במובהק.

ישן 19-11-2010, 18:24

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "הוכחה והפרכה - שתיהן לכאורה..."

לא מדוייק.
כפי שכתבתי לך- אתה לא יכול להפריך את קיומו של אלוהים, מכיוון שקיומו הוא אמונה בלבד. אתה יכול להוכיח את קיומו אם וכאשר יתגלה בעינינו.

אתה כן יכול להפריך את התאוריות העכשוויות בנוגע להיווצרות היקום, על ידי תצפית שתגלה תופעה הסותרת את התאוריה, כפי שהתאוריות של איינשטיין הפריכו את של ניוטון (רק בתחומי המאקרו והמיקרו, תורתו של ניוטון די מדוייקת בגדלים שבאמצע), או כמו שתורת המיתרים מנסה להסביר כעת את העולם שלנו על ידי חיבור בין שתי תיאוריות סותרות לכאורה, היחסות הכללית ותאורית השדות הקוונטית. מצד שני, יש שיגידו שהיא פילוסופית בלבד ולא ניתן אף להוכיח אותה.

ואתה שוב משווה בין תאורית היווצרות העולם לבין הבריאה התנ"כית, למרות שאין קשר.

ישן 19-11-2010, 19:18

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אלוהים הוא לא אמונה בלבד, יש..."

אני מקווה שאתה מצליח להבין את ההבדל בין אלוהים לבין התנ"ך. נכון, אתה בהחלט יכול לבדוק באמצעים מדעיים ולאשר או להפריך דברים שכתובים בתנ"ך, למשל לבחון אירועים שהתרחשו מנקודת מבט ארכיאולוגית.

רק שלהזכירך, ארכיאולוגיה אינה מוגבלת בזמן. הרי לפני כ-150 שנה ישב בחור נחמד כמוך בכיכר העיר (המקבילה לפורומים) ואמר שאין שום הוכחה לנקבת השילוח וכל הסיפור הזה בדוי. ואז מישהו מצא אותה. קורה.

אבל שוב- יש הבדל מהותי בין אלוהים לבין התנ"ך.

לגבי הבריאה- אתה נופל לאותה מלכודת שנפלת בה בדיון על תאורית המפץ הגדול עם זה ששפוט של אשתו.()
לא אתה ולא אני רבנים או פוסקי הלכה ולא פרשני מקרא. אבל אני מניח שגם אתה יודע שלא מתייחסים לתורה כפשוטה. הדוגמא הפשוטה ביותר היא ספרו של נתן אביעזר, עליו כתבתי קודם, "בראשית ברא".

ישן 19-11-2010, 20:04

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "בד"כ אני זה שצועק תמיד "יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
בד"כ אני זה שצועק תמיד "יש הבדל בין אלוהים לתנ"ך", אז משעשע לשמוע את זה דווקא מופנה אליי
לאורך כל הדיון פה התייחסתי לאלוהים כפי שמתואר בתנ"ך, בד"כ זה בא ביחד, אתה בעצמך הבאת רפרנס ל"סיפור הבריאה" (שמתואר בתנ"ך).
אז מבחינתך להוכיח מדעית ש-ים סוּף לא יכל להיחצות לשתיים לא מפריך את אלוהים? מובן.
אבל מה עם זה שאין תחבורה ציבורית בשבת? שהקניונים סגורים? שלא מוכרים חזיר? האם זה קשור לתנ"ך ולפרשנויות או לאמונה באלוהים לכשעצמה?

כשאני אומר "התאוריה של הדתיים" אני מתכוון בין היתר לתנ"ך, למצוות המשתמעות ממנו ולכל הנלווה לעניין - מה שכן ניתן לסתור.

סוף-סיפור?

לא יודע מה אתה תמיד צועק, הפעם הקריאה היתה מוכוונת אליך ולא בכדי.
לא תמיד זה בא ביחד. לא מעטים האנשים שמאמינים בכוח עליון אך לא בתנ"ך, לא מעטים גם האנשים שמאמינים באותו האל שלנו אבל לקחו את זה קדימה. למעשה הם רוב העולם פחות או יותר.

אתה לא יכול להוכיח מדעית שים סוף לא יכול להיחצות לשניים, אגב. אתה כן יכול להגיד שאין ראיות ארכיאולוגיות שזה אכן קרה, אבל לפסול שזה יקרה אי פעם, מכוח עליון או סתם כדרך הטבע?

לגבי הקלישאות שלך, אותן אוהב לזרוק כל אתאיסט מתחיל- יש תחבורה ציבורית בשבת בישראל (אך בתדירות נמוכה יותר), קניונים כן פתוחים בשבת (מלבד כאלו שהבעלים לא רוצה), וכן מוכרים חזיר, במסעדות או סתם בסופר.
אבל ניחא, נזרום איתך. כל אלו לא קורים מכיוון שיש רוב בעם שמאמין שאלו הדברים עליהם ציווה אלוהים, והם כתובים בספר שעובר כבר דורות רבים מאב לבן. זה מעצבן אותך? נו שוין.

ישן 19-11-2010, 20:23
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=fap]בד"כ אני זה שצועק..."

"אתה לא יכול להוכיח מדעית שים סוף לא יכול להיחצות לשניים, אגב." - בטח שאתה יכול, בעזרת..
המ... נו איך קוראים לזה... אה כן! פיזיקה. דעתך הלא-מלומדת לא אומרת לי דבר. אתה יכול לטעון
מה שבא לך בנושאים שאינך מבין.

"לגבי הקלישאות שלך, אותן אוהב לזרוק כל אתאיסט מתחיל- יש תחבורה ציבורית בשבת בישראל (אך
בתדירות נמוכה יותר), קניונים כן פתוחים בשבת (מלבד כאלו שהבעלים לא רוצה), וכן מוכרים חזיר,
במסעדות או סתם בסופר.
" בירושלים אין אוטובוסים ביום שבת, קניונים בירושלים לא פתוחים בשבת, אכילת חזיר אסורה עפ"י הפרשנות המקובלת לתנ"ך
ובכלל, זה לחלוטין לא רלוונטי ואתה סוטה מהנושא, הפואנטה היא שדתיים פועלים עפ"י התנ"ך. ולא רק עפ"י
אמונה באלוהים לכשעצמה. כל-הדתיים! אחרת הם לא היו דתיים.

ועוד משהו קטן, רק עדות לכך שאתה מפרשן את מה שאני רושם כרצונך:
אני: "אלוהים והתנ"ך - בד"כ זה בא ביחד"
אתה: "לא תמיד זה בא ביחד."

שיח חרשים כבר נאמר פה?
אני מבין שזו תופעה שכיחה לטוקבקיסטים הותיקים בפורום הזה.

נערך לאחרונה ע"י fap בתאריך 19-11-2010 בשעה 20:40.
ישן 19-11-2010, 21:01

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap

"אתה לא יכול להוכיח מדעית שים סוף לא יכול להיחצות לשניים, אגב." - בטח שאתה יכול, בעזרת..
המ... נו איך קוראים לזה... אה כן! פיזיקה. דעתך הלא-מלומדת לא אומרת לי דבר. אתה יכול לטעון
מה שבא לך בנושאים שאינך מבין.

"לגבי הקלישאות שלך, אותן אוהב לזרוק כל אתאיסט מתחיל- יש תחבורה ציבורית בשבת בישראל (אך
בתדירות נמוכה יותר), קניונים כן פתוחים בשבת (מלבד כאלו שהבעלים לא רוצה), וכן מוכרים חזיר,
במסעדות או סתם בסופר.
" בירושלים אין אוטובוסים ביום שבת, קניונים בירושלים לא פתוחים בשבת, אכילת חזיר אסורה עפ"י הפרשנות המקובלת לתנ"ך
ובכלל, זה לחלוטין לא רלוונטי ואתה סוטה מהנושא, הפואנטה היא שדתיים פועלים עפ"י התנ"ך. ולא רק עפ"י
אמונה באלוהים לכשעצמה. כל-הדתיים! אחרת הם לא היו דתיים.

ועוד משהו קטן, רק עדות לכך שאתה מפרשן את מה שאני רושם כרצונך:
אני: "אלוהים והתנ"ך - בד"כ זה בא ביחד"
אתה: "לא תמיד זה בא ביחד."

שיח חרשים כבר נאמר פה?
אני מבין שזו תופעה שכיחה לטוקבקיסטים הותיקים בפורום הזה.

ואתה עוד טוען שאני מתבטא במה שאיני מבין? דוגמא פשוטה ביותר- רעידת אדמה, תזוזה של לוחות, והנה לך פורץ מסלע כביר מקרקעית הים. אותו תהליך, איטי יותר, יצר הרים במקומות אחרים. נו, איך קוראים לזה, אה כן- גיאולוגיה.

אני מבין שאחרי שהוכחתי אותך על בורותך לגבי הקלישאות שלך אתה פתאום טוען שאין הן רלוונטיות? יפה.

"בירושלים אין אוטובוסים ביום שבת"- אה, זה קצת שונה ממה שטענת קודם, לא? אני שמח לראות שאתה חוזר בך.

"קניונים בירושלים לא פתוחים בשבת"- אה, זה קצת שונה ממה שטענת קודם, לא? אני שמח לראות שאתה חוזר בך (היי, מוטיב חוזר...)

"אכילת חזיר אסורה עפ"י הפרשנות המקובלת לתנ"ך"- מה הקשר? מקודם טענת שלא מוכרים חזיר, עכשיו אתה טוען שאסור על פי הדת. נכון שיש הבדל? אני שמח לראות שבעצם הודית שטענותיך הקודמות היו קלישאתיות.

הדתיים פועלים על פי דברי אלוהים, כפי שהם מאמינים שנכתבו בתנ"ך, אך בעוד מקומות רבים. הדתיים לא פועלים על פי התנ"ך, התנ"ך הוא רק חלק ואפילו לא גדול מהדת עצמה. אתה שוב נופל למלכודת רק שהפעם אתה לא מבחין בין הדת לבין אחד הספרים שלה.

אחרי הקשקשת הנחמדה שלך, אני ממליץ לך להתייעץ עם אתאיסטים אחרים. אלו שאני מכיר לפחות הם בעלי ידע עצום בתנ"ך ובדת, לכן הדיונים איתם הרבה יותר נורמליים מאשר הטענות הנואלות שלך.

ישן 19-11-2010, 23:46
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=fap]|שמח-מאוד| ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואתה עוד טוען שאני מתבטא במה שאיני מבין? דוגמא פשוטה ביותר- רעידת אדמה, תזוזה של לוחות, והנה לך פורץ מסלע כביר מקרקעית הים. אותו תהליך, איטי יותר, יצר הרים במקומות אחרים. נו, איך קוראים לזה, אה כן- גיאולוגיה. העובדה שניתן להוכיח את זה באמצעות X לא מעידה על העובדה שלא ניתן לסתור את זה באמצעות Y. זה אפילו לא קשור, ונועד לסתום פיות למי שיאכל את הפתיון העלוב שלך. עליי זה לא עובד.

אני מבין שאחרי שהוכחתי אותך על בורותך לגבי הקלישאות שלך אתה פתאום טוען שאין הן רלוונטיות? יפה. לא, טענתי שמה שאתה רשמת לא רלוונטי, מה שאני רשמתי היה אולי קלישאתי ומצוץ מהאצבע (אתה מוזמן לחגוג על ניצחון מוחץ, הבירה עליי), אבל חוסר הדיוק שלי לא משנה ולו במעט את הנקודה שניסיתי להבהיר מלכתחילה, אתה יכול להיתפס לקטנות ולמשוך את הדיון הזה עוד הרבה זמן. אני אפסיק את זה פה.

"בירושלים אין אוטובוסים ביום שבת"- אה, זה קצת שונה ממה שטענת קודם, לא? אני שמח לראות שאתה חוזר בך. כן, זה שונה, אך לא רלוונטי.

"קניונים בירושלים לא פתוחים בשבת"- אה, זה קצת שונה ממה שטענת קודם, לא? אני שמח לראות שאתה חוזר בך (היי, מוטיב חוזר...) כן, זה שונה, אך לא רלוונטי, (היי מוטיב חוזר...).

"אכילת חזיר אסורה עפ"י הפרשנות המקובלת לתנ"ך"- מה הקשר? מקודם טענת שלא מוכרים חזיר, עכשיו אתה טוען שאסור על פי הדת. נכון שיש הבדל? אני שמח לראות שבעצם הודית שטענותיך (אלה לא היו טענות, אלא דוגמאות, הטענות שלי נשארות איתנות) הקודמות היו קלישאתיות. אני לא יודע איפה כן מוכרים חזיר, לי לא יצא להיתקל בחזיר בחנות. חזרתי בי, זה לא פשע, וזה בטוח לא עושה אותך יותר צודק,
שוב - זה לא רלוונטי. שמור את זה לדיון אחר עם מישהו אחר.

הדתיים פועלים על פי דברי אלוהים, כפי שהם מאמינים שנכתבו בתנ"ך, אך בעוד מקומות רבים. הדתיים לא פועלים על פי התנ"ך, התנ"ך הוא רק חלק ואפילו לא גדול מהדת עצמה. אתה שוב נופל למלכודת רק שהפעם אתה לא מבחין בין הדת לבין אחד הספרים שלה.
מבחין ועוד איך, התגובה שלי הייתה ישירות מיועדת למה שאתה רשמת:
"יש רוב בעם שמאמין שאלו הדברים עליהם ציווה אלוהים, והם כתובים בספר שעובר כבר דורות רבים מאב לבן.", הדתיים לא פועלים לפי התנ"ך?
מציע לך לקרוא עוד כמה פעמים את מה שרשמת פה. אגב, בשום מקום לא רשמתי שהדתיים פועלים רק לפי התנ"ך. אפילו בהודעה קודמת רשמתי:
"כשאני אומר "התאוריה של הדתיים" אני מתכוון בין היתר לתנ"ך, למצוות המשתמעות ממנו ולכל הנלווה לעניין" - זה קצת סותר את מה שאמרת, קצת הרבה.

אחרי הקשקשת הנחמדה שלך, אני ממליץ לך להתייעץ עם אתאיסטים אחרים. אלו שאני מכיר לפחות הם בעלי ידע עצום בתנ"ך ובדת, לכן הדיונים איתם הרבה יותר נורמליים מאשר הטענות הנואלות שלך.
לשמוע את זה ממך אחרי השטויות שרשמת והברבור הלא קשור שלך משום מה מעלה בי חיוך אפילו, הידע שלי בתנ"ך לא מרחיק לכת.. וכל דבר שרשמתי פה בנוגע לתנ"ך נכתב בהסתייגות ומילים כמו "כמדומני", "אם אני לא טועה". אפילו הצגתי בפניך את האפשרות שאני טועה -
ואם כך אז תביא לי מקור שיגבה את זה.
השתדלתי שלא להתפלסף במה שאיני יודע, אם אמרתי משהו לא נכון אתה פה כדי להעמיד אותי על טעותי, לא?

בכל מקרה, אין לי ממש כוונה (וכוח, וזמן) להמשיך להתווכח איתך, אני לא רואה איך זה הולך להיגמר.
ביי
ישן 20-11-2010, 00:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אנחנו "מוטציות",..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
אנחנו "מוטציות", האינטיליגנציה שלנו היא לא יותר מאשר טעות גנטית אשר גרמה לצאצאים החכמים הראשונים לשרוד בזכות אינסטינקטים מחודדים ותושיה.

לא. אנחנו לא מוטציות, בטח לא לפי תורת האבולוציה. אנחנו התפתחנו, באופן הדרגתי ההולך ומתעצם, תוך ניסוי וטעייה והשלת מאפיינים לא רצויים אבולוציונית. כך למשל מאפיינים של הניאנדרטלים נטמעו או נעלמו לחלוטין בעוד ההומו-ארקטוס המשיך להתקדם. היו לא מעט Dead ends בתהליך הזה....

אלו לא היו אינסטינקטים מחודדים או תושייה שגרמו לתחילת ההתפתחות כפי שהאבולוציה טוענת. זה היה עניין, מילולית, של זקיפות קומה.

ישן 18-11-2010, 16:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "אני לא רואה איך טיעונים כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Blood of Lambs
אני לא רואה איך טיעונים כמו "איש עם זקן שחי על ענן הבטיח לנו" או "השבט שלי לן פה לפני 2000 שנה" עדיפים.

משנתו של אותו "איש זקן שחי על ענן" די נפוצה בעולם וממנה נובע חלק ניכר מהתמיכה שאנחנו מקבלים בזכותנו על הארץ... אז בין אם הוא אמיתי ובין אם לא, השפעתו שרירה וקיימת.

ולגבי "השבט שלי לן פה לפני 2000 שנה".... נשמע לי כמו שטר בעלות היסטורי על האדמה... אם כן איננו מקימים, איננו מתחילים, אנחנו חוזרים לשטח שכבר היה שייך לנו חוקית... לא משנה כמה ידיים עברה האדמה בדרך, מאחר ולא מכרנו ולא נתנו אותה, בעלותנו החוקית על האדמה מעולם לא נגמרה ולכן כל מעבר ידיים שלה היה, בהכרח לא חוקי.

ישן 18-11-2010, 17:01
צלמית המשתמש של Blood of Lambs
  משתמש זכר Blood of Lambs Blood of Lambs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.08
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Blood of Lambs]אני לא..."

ציטוט:
משנתו של אותו "איש זקן שחי על ענן" די נפוצה בעולם וממנה נובע חלק ניכר מהתמיכה שאנחנו מקבלים בזכותנו על הארץ... אז בין אם הוא אמיתי ובין אם לא, השפעתו שרירה וקיימת.

ולגבי "השבט שלי לן פה לפני 2000 שנה".... נשמע לי כמו שטר בעלות היסטורי על האדמה... אם כן איננו מקימים, איננו מתחילים, אנחנו חוזרים לשטח שכבר היה שייך לנו חוקית... לא משנה כמה ידיים עברה האדמה בדרך, מאחר ולא מכרנו ולא נתנו אותה, בעלותנו החוקית על האדמה מעולם לא נגמרה ולכן כל מעבר ידיים שלה היה, בהכרח לא חוקי.

אני לא אחלוק עליך כאן כי אכן יש השפעה.

אני רוצה להפנותך לתגובה שרשם בעבר עבדול אלהזרד:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...23&postcount=24
הפסקה הראשונה היא הרלוונטית.
ישן 18-11-2010, 18:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה יכול למכור לעצמך אשליות עד מחרתיים - ה2000 שנה זו הסיבה היחידה לכך שאתה כאן...
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]משנתו של אותו..."

לא יודע מתי הגיעה משפחתך לארץ, אבל העובדה שהם באו הנה, נבעה לכך שאו שכבר קדמו להם כאלה ששבו לכאן על הבסיס ה2000 שנה, או שהם-עצמם היו מהראשונים ששבו לכאן על בסיס
זה.

ה"לגיטימציה הבינ"ל" המרגשת שכ"כ חשובה לך (שכרגע נמצאת
ברשותם של אלה שבחרו את סעודיה לוועדת לקידום מעמד
האישה...) מתבססת גם היא, כמה משעמם, על אותם 2000 שנה,
בדיוק כמה הצהרת בלפור, בדיוק כמו כל פוגרום אנטישמי
שהסתיים במלים "לכו לפלשתינה"...

מה לעשות - הבסיס שלנו לתביעה על הארץ הזו, היא שהיא
הייתה שלנו קודם. העובדה שיש עמים שהמציאו לעצמם
היסטוריה עתיקה ומבססים עליה טענות בעלות, רלוונטית לעניין
זה בערך כמו שקבצן שנכנס לבנק ודורש לצאת מהבנק עם הרבה
שטרות, כפי שראה שקורה לבעל חשבון שנכנס והסב צ'ק על שמו.
מה לעשות, זה שמישהו מדמיין משהו ומבסס על זה תביעה - לא
מוריד מערכה של תביעה דומה, שמבוססת על טענה אמיתית...

אגב, אני מבין ששכנעת עצמך שאוטו-אנטישמיות היא סוג של
נאורות. היא לא. היא תופעה משעממת למדי, ודי נדושה, האמת...
ישן 18-11-2010, 16:43
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "בטח שאתה לא צריך לתת לי דין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Blood of Lambs
בטח שאתה לא צריך לתת לי דין וחשבון. אבל מצד אחד אתה מאמין שהיהדות היא הדת הנכונה ושהאלוהים הוא אלוהי ישראל ומספר כמה המסורת והזהות חשובות, ומצד שני אתה לא מוכן לקיים מצווה בסיסית וחשובה כמו שמירת שבת.

אני לא רואה איך זה סותר (ואני דווקא לא יכול להיחשד באורתודוקסיה)... מותר לאדם להיות יהודי, לשמור על מסורות חשובות, על זהות לאומית, על "הדרכים הישנות"... ועדיין לא למלא את כל מצוות הדת.

מבחינה דתית, הוא אולי יחשב חוטא... אבל מצד שני, מי לא?

הוא לא אמר לך איך לחיות. הוא בוחר את דרכו שלו. למה לא לכבד את זה ורק לחפש איפה הוא טועה?

טימון, אני מקווה שלא אכפת לך שהכנסתי את השני שקל שלי לעניין

ישן 18-11-2010, 19:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
חלאס כבר עם השטות הזו של "זהות יהודית-חילונית"...
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "אין לי בעיה עם זה. אבל העניין..."

אני יהודי חילוני ואין שום זהות משותפת לך ולי, והעובדה ששנינו לא בודקים בציציות ראשו של כל נתח בשר שבא אל פינו, או לא
בוחלים בצפייה בסרט בשבת - ממש, אבל ממש, לא מגדירה לנו
זהות משותפת כלשהי.

כל הרעיון בחילוניות הוא בהגדרה של כל אדם כאינדיווידואל.
עובדתית, עם כל הרעש על הימין הדתי והשמאל החילוני, הרי
שבישראל המאכזבת (מהבחינה של "בעלי הזהות החילונית") יש
רוב ימני גם בקרב החילוניים. מה זה אומר על זהותנו, אם איננו
חושבים שיש לירוק שלוש פעמים בכל פעם שמישהו כותב
"מתנחל"?

אין זהות יהודית-חילונית - ומבחינת החילוניים האמיתיים (לא
השלומיסטים, שהם דתיים לכל דבר ועניין), זה דבר טוב מאוד...
ישן 19-11-2010, 16:31

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תגיד לי אתה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
האם זה מאפיין של תרבות מתקדמת במאה ה-21 להאמין בדמות פיקטיבית שאומרת לך לא לאכול ולא לשתות, או שזה נוטה לכיוון תרבות עתיקה?

"האם זה מאפיין של תרבות מתקדמת במאה ה-35 להאמין שבני האדם שווים ושיש חוקים למלחמה ושאסור להתעלל בבעלי חיים בשביל אוכל או שזה נוטה לכיוון תרבות עתיקה." אתר פרש, עוד כמה מאות שנים.

אני תמיד מגחך על האתנוצנטריות של מערביים נאורים לכאורה. הרי זה לא משנה אם יש דמות כזאת או לא, מה שמשנה הוא הציווים ומערכת המוסר שהיא מכתיבה.

ישן 18-11-2010, 14:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הרצל כיבד את היהדות בניגוד..."

מה בדיוק מורשת העם היהודי? תפילה לגשם? עליה לקברי צדיקים? קמעות, ברכות ופולסות למיניהן? רבנות?
אפשר לכבד את מורשת העם היהודי, אפילו מבלי להיות דתי שומר תורה ומצוות, והרבה יותר מאלה הטוענים לבעלות על היהדות.

ישן 18-11-2010, 15:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כן, גם תפילה לגשם, כבר בערך..."

זה בערך כמו לומר שהתעטפות בפרוות דוב היא מורשת של הנורווגים. זה אולי היה חלק מהחיים הרגילים לפני 2000-3000 שנה, אבל זה לא הופך את זה למורשת. יש דברים "קצת" יותר חשובים בתור מורשת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:57

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר