לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2010, 20:59
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
עצוב
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "ובדיוק מסיבה זו יש לנצל "מאמץ..."

זאת גישה כל כך ישראלית יש קומבינה שפועלת עכשיו היא לא עונה על הצורך המבצעי פוגעת באורגניות הכוח ומסבכת את האחזקה אז במקום לפתור את בעית התמרון מההתחלה עד הסוף גדוד גדוד חטיבה חטיבה משחקים בנידמה לי ובאילתורים צולעים
20 גדודי נמ"ר "מלאים" ללא קומבינות ועיניינים יכריעו כל אוייב פוטנציאלי הרבה יותר טוב מאשר מסמוס היכולת על כל צה"ל
כמובן שהיה מאד נחמד להסב את כל צה"ל אתמול לנמ"ר אבל ריאלית זה מה יש ואם זה צריך לנצח
אז לפחות את מה שיש אסור למרוח ואסור לשרוף כסף על פרויקט שהוא מיושן (מרגמה ידנית) אפילו לפני ישומו
(את הכמות המעטה של נגמ"שים מוכנים אפשר לדחוף ליחידות חי"ר שיחכו עוד הרבה שנים לנמ"ר ובינתיים יקבלו משהו )

נערך לאחרונה ע"י pack leader בתאריך 28-11-2010 בשעה 21:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2010, 00:08
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אוטונומיה זאת לא מילה גסה"

מה גורם לך לחשוב שצעצועי צפון אירופה הם טובים? כי יש אחלה פרוספקטוס וסרטון מוצלח ביוטיוב?
מה עם המחיר? אם הייתי אומר לך שצעצועי צפון אירופה בעלי סבירות לתקלות שגבוהה משמעותית מהקשת, חסרי תאימות לתחמושת סטנדרטית ויקרים פי 6? עדיין היית קונה? ניסית בכלל לחשב מה המשמעות של העלות העודפת של ההצעה שלך?
חישוב זריז ובלתי מחייב: צה"ל נדרש לרכוש 480 מרגמות (4 קנים לגדוד, 4 גדודים בחטיבה, 30 חטיבות). אקסטרה חצי מיליון דולר על נגמ"ש סופר דופר ממוגן (עם עלות תפעול של טנק מערכה על הדרך) ועוד חצי מיליון דולר עלות פיתוח והטמעה של מרגמה נטענת בריח אוטומטית. מיליון דולר ליחידה בלי למצמץ (ונתעלם מגידול בכמות התקלות עקב המורכבות המיותרת). מה יצא?
כמעט חצי מיליארד דולר / 1.8 מיליארד שקל על שיפור זניח במערך סיוע אש בלי להתחשב בעלות הנוספת של החלפת חצי מיליון פצמ"רים בימ"חים למשהו שלא תואם את התקן האמריקאי + עלות תפעול שגדולה בסדר גודל שלם.
ממש מציאה כשרה...
דרך אגב, הקשת (ולצורך העניין, מרבית המרגמות שאינן חרוקות) אינה יותר מדויקת מ- K-6 כיוון שזהו אותו הצינור ואותה התחמושת (וכן, אני מודע לשינויים שנעשו בנושא הזה ושאין צורך להזכירם בפורום).

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 29-11-2010, 06:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "צעצועי צפון אירופה לא ממוגנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
צעצועי צפון אירופה לא ממוגנים מספיק בעיני ואני לא מציע אותם כתחליף לקשת אבל הם עדיפים בעליל על m113 gavin בן 40 שנה ללא מיגון כללל
על סמך מה קבעת את זה?

כרגע מסבים חטיבה בשנה לנמ"ר (בערך) ולכן קצב יצור של 12 כלים בשנה הינה לגמרי במסגרת היכולת של צה"ל לא אמרתי שצריך להחליף את כל מרגמות הלייש וקשת מחר בבוקר
יש קצב יצור ויש אופק רכש. אתה מודע לכמות הכלים שצה"ל מתכנן לרכוש בשביל לומר דבר כזה?
קצב השינוי הוא בהתאם לקצב רכישת הפלטפורמה למטרה העיקרית (נשיאת חי"ר + סיוע קרוב באש )

גם אם אני אקבל את האומדנים והערכות שלך (ואני לא) חצי מיליארד דולר חלקי 30 זה כסף קטן
כסף קטן?! באמת?! מעניין, אולי תמציא סכום כזה בשביל, לדוגמא, לאמן את אותם רגמים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-11-2010, 06:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "לצערנו הרב ישנה בעיות..."

ציטוט:
לצערנו הרב ישנה בעיות מקצוענות בכל המערכים הקטנים של צה"ל החל בצליפה ומקלענות דרך נ"ט ועד לארטילריית הכיס המרגמה
כלים לא רלוונטים וציוד מיושן בטח לא ישפרו את כושר הלחימה של הכוחות הנ"ל

וכלים חדשים בלי מקצוענות כן ישפרו את כוח הלחימה?

ולנושא עצמו - אב טיפוס של הנמר ימיו כימי המרכבה - הוא תוכנן אז עם פתח גדול מלמעלה עם אפשרות למרגמה / עורב / ואו פינוי בנוסף להיותו רכב לוחמים. (עם אפשרות הסבה מהירה מיעוד ליעוד.)

מה קרה מאז ועד היום ?

דוגמא קטנה - כשסגרו את מועדוני הקליעה של הגדנ"ע העבירו את התקציב....... (בימי עמיר פרץ)

ללהקות הצבאיות !

תרומה אדירה לכושר הלחימה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 29-11-2010, 16:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "מקורות תקציביים פוטנציאליים ושיניים לטובת המערכת"

ידידי, אתה סובל מתסמונת נפוצה- OPM.
Other people money
כשהכסף בחינם, קל לבקש מה שנוצץ ויפה.
תחשוב ככה: נניח ואני שם מחר 100 מיליון ש"ח לא בבכל צה"ל, לא בכל צבא היבשה, לא ביחידות המתמרנות, אלא ספציפית בחי"ר. האם עדיף לי:
- לקנות ~25 מרגמות אוטומטיות ע"ב נמר (ההצעה שלך, תחשיב של Golden Paths)
- לקנות 25 נמר חי"ר לגדוד שהיום על ברדלס+ להסב ~100 מרגמות לקשת (נניח שההסבה עולה רבע ממרגמה אוטומטית).

באיזה מתאר הגיס שלך, עם חטיבה וחצי שכוללות "מרגמה אוטומטית ע"ב נמ"ר עם "בטן" גדולה שתכיל 60 פצמרים וקצב אש של 10 פצמרים לדקה", כל היתר עם מרגמות ידניות לחלוטין, עדיף על פני גיס עם 25 נמרי חי"ר יותר+ 2 אוגדות מוסבות ל-"קשת"?
ישן 29-11-2010, 18:18
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "איזה דיבור נגוע"

אם תעיין בפורום, תמצא , בכמה אשכולות, את הגיגי ביחס להצטיידות הארטילרית בצה"ל. צה"ל נגוע בדרך מחשבה לקויה, הסופרת קנים ולא יכולות אש בכל הנוגע לארטילריה. כתוצאה מכך, במהלך כל שנות קיום המדינה, צוייד מערך ארטילרית השדה של צה"ל בכל מיני צינורות חלודים, ואוספי גרוטאות או אילתורים שעלויותיהם היו ביחס ישר ליכולותיהם כספקי אש. דומני כי סופרי הסד"כ בפיקוד העליון מוכנים עדיין לספור נפוליאונציקים ודוידקות כקנים ארטילריים, וליתן להם בספירת הסד"כ את אותו ערך סגולי כמו לפלדין, לו היה במערך.
ועתה ברצינות: צה"ל מעולם לא תיעדף את סיוע האש במקום גבוה בסדר עדיפויותיו. גם מפקדי השדה לא הבינו מעולם את חשיבותו של הסיוע. עובדה היא כי במלחמת יום הכיפורים לא הפעילו גדודי החי"ר והחרמ"ש את מחלקות המרגמות שלהם (פרט לגדוד 202). נראה כי המג"דים העדיפו את לוחמי ה-7 כלוחמי חי"ר רגילים.
חטיבה 35 אף דאגה להיפרד מהקישור הארטילרי שלה בטרם יצאה לקרב היחיד שבו נטל המפח"ט חלק. ויש עוד דוגמאות רבות.
במצב דברים זה, דומני שצריך לומר תודה למי שהסכים להכניס את הקשת לשירות, כיוון שגם הצטיידות זו אינה דבר מובן מאליו. ואם תחפור בצילומי מלחמת לבנון 2, תוכל לראות מרגמות 120 מ"מ של יחידת חי"ר כלשהיא, יורות מעל הקרקע (כן, הן אינן רכובות אפילו על זחל"ד...) כאשר אמצעי הכינון שלהן הם מוטות כיוון , ממש כמו ב-1967.

ישן 01-12-2010, 05:46
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
ברשותך הוסיף מספר שורות
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "זה שה המצב רע עכשיו הוא סיבה טובה לשנות אותו"

אכן שאלה טובה לאן מועדות פני הארטילריה בצה"ל. זה שהמצב עגום כולם יודעים והדברים שב.א. כתב רק ממחישים מצב עגום זה, אבל רק רמטכ"ל מתותחנים יוכל לשפר מצב זה.
צה"ל בונה את צבא היבשה לאורך/בטור במקום לרוחב. בנוסף לטנקים, חיל היבשה צריך חי"ר ממוכן וחרמ"ש שינועו ע"ג נמרים. צהל צריך מערך ארטילרי חדש כולל מרגמות, תומ"תים ורקטות. ועוד הרבה כלים טובים וחשובים אחרים. אבל המצב כרגע הוא שיש לנו רק טנקים וזה מצב שמשול למכונית מרצדס שנוסעת בלי אויר בגלגלים.
צה"ל צריך להשקיע במערכות נשק שיהיו "מכפילי כוח", אבל בפועל צה"ל השקיע מזמן התחלת הייצור של המרכבה 2, עשרות מיליראדי דולרים בטנקים שלדאבוני, על פי הביצועים שראינו ב-2006, קיבלנו "מחלקי כוח" ולא "מכפילי כוח". השקעה מתאימה בארטילריה יכולה להניב הרבה יותר פירות מההשקעה הנוכחית בטנקים. מכאן לדעתי ניתן ללמוד שלא התמחיר של כלי הרכב הוא החשוב, אלא היחס בין ההשקעה לבין התמורה, ואין לי ספק שלארטילריה יהיה יחס עדיף.
אשר למרגמות, את צריח ה"NEMO" שמשקלו 1.5 טון בלבד, ניתן להתקין ע"ג M-113 ועי"כ לשפר את עוצמת האש במחיר קטן יחסית. אפשר גם להגדיל את הזמנת הנמרים מ-D.G, בעוד 200 כלים בעלות של 130 מיליון דולר מכספי הסיוע, ולבקש מהם לצייד את הנמר בצריח של ה-"NEMO", ולשלם גם את ההוצאה הזו מכספי הסיוע. בצורה זו בעיית הכסף לא תשבש את השיקול הטכני לגבי מרגמה זו או אחרת.
למרגמת צריח מספר יתרונות והם:
1. הגנה מרסיסים לאנשי הצוות.
2. אפשרות להפעלת הרכב ע"י 2-3 אנשי צוות.
3. הפעלה מרחוק ע"י קשר דיגיטלי.
4 טווח גדול בהרבה קנה ארוך יותר.
5. יכולת לירי בכינון ישיר.
6. יש בוודאי יתרונות נוספים שאני לא רואה.
לסיכום אפשר לשדרג את המרגמות בצורה זו או אחרת במחיר סביר ולקבל "מכפיל כוח" רציני גם לחי"ר וגם לשריון.

ישן 01-12-2010, 06:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "ברשותך הוסיף מספר שורות"

ואללה...
ציטוט:
צה"ל צריך להשקיע במערכות נשק שיהיו "מכפילי כוח", אבל בפועל צה"ל השקיע מזמן התחלת הייצור של המרכבה 2, עשרות מיליראדי דולרים בטנקים שלדאבוני, על פי הביצועים שראינו ב-2006, קיבלנו "מחלקי כוח" ולא "מכפילי כוח". השקעה מתאימה בארטילריה יכולה להניב הרבה יותר פירות מההשקעה הנוכחית בטנקים. מכאן לדעתי ניתן ללמוד שלא התמחיר של כלי הרכב הוא החשוב, אלא היחס בין ההשקעה לבין התמורה, ואין לי ספק שלארטילריה יהיה יחס עדיף.

מעניין איזה חקר ביצועים עשית בשביל להצהיר את ההצהרה התמוהה הזו... ואיך ירי של יותר מ-100000 פגזים ארטילריים נתן תמורה יותר גדולה מהשימוש בכמה מאות טנקים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-12-2010, 20:54

הסכמה חלקית
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "ברשותך הוסיף מספר שורות"

בקשר למרגמות נמ"ר + צריח של nemo זה החלום הורוד שלי בקשר למקור תקציבי אני ואתה חלוקים
חש"ן הוא גוף ההכרעה של מדינת ישראל וצריך להשקיע בו כמה שיותר
בתור מקור תקציבי לצורך קניית תומ"תים מודרניים ורק"ק איכותי
אפשר להמנע מקניית מסק"רים להלן טבלת השוואת יכולות בסיסית בין שתי המערכות לתמיכה באש :
  1. מחיר: מסק"ר 20-30 מיליון דולר תומ"ת/משגר רק"ק 2-5 מליון דולר
  2. טווח תנועה : מסק"ר 600 ק"מ רדיוס פעולה תומ"ת/משגר רק"ק 500 ק"מ בין תדלוקים
  3. טווח אש : מסק"ר 25 ק"מ עם הטילים המתקדמים ביותר 4 ק"מ אם תותח 30 מ"מ תומ"ת/משגר רק"ק 50 ק"מ פגזים ורק"ק בסיסי עד 250 ק"מ ע"ב דלילה
  4. אחזקה : מסק"ר בדיקות רבות צוות אחזקה גדול תומ"ת/משגר רק"ק צוות אחזקה מינימלי .
  5. צורת לחימה : מסק"ר פשיטה /מארב תומ"ת/משגר רק"ק מארב /שהייה
  6. לוגיסטיקה : חימוש ותידלוק ע"ב בח"א בלבד תומ"ת/משגר רק"ק חימוש ותידלוק במקום
  7. יכלות : מסק"ר מתמחה בצייד רק"ם יכולות נ"א בסיסיות תומ"ת/משגר רק"ק יכולות נ"ט מיקוש ,מצרר, (תאורה ועשן בתומ"ת בלבד)
  8. מחיר מחזור חיים : טיל הלפייר 30000 דולר פגז 155 בין 1000 ל 5000 דולר רק"ק לאר 10000 דולר
  9. חולשות : מסק"ר נ"מ ,נ"ט ,ארפיג'י תומ"ת/משגר רק"ק קומנדו אויב ,אש נ"ס
מסקנה למערכות ארטילריות לתמיכה באש יש יתרונות מובנים עדירים ע"פ מקבילתן האווירים
אני מבקש מכל מי שיש לו נתונים מדויקים יותר( מבוססים על משהו) לתקן אותי מקווה להתייחסות רצינית תודה מראש
ישן 01-12-2010, 21:47
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "הסכמה חלקית"

יש לך סדרה של הנחות או תפישות לא מדוייקות או אולי מוטעות לגמרי.
למשל-
א. לשים באותה שורה טווח פעולה של מסק''ר עם טווח נסיעה של משגר רק''ק. המסוק יודע לטוס ולבטא כוח בטווח זה בעוד שמשגר רק''ק שייסע רבע מטווח זה יהיה לא רלוונטי ללחימה כל משך זמן התנועה ועקב מגבלות עבירות לא בהכרח יעבור מאזור לאזור.
ב. מנהלה- מסק''ר יכול לפרוס לכל נקודה שמשאית (כמו זו שמובילה פגזים וחלפים לתומ''ת) יכולה להגיע אליה ולהשתמש בה כבסיס כמעט לכל דבר ועניין. זה כבר קרה, לא תיאורטי.
ג. יכולות- מסק''ר יעיל כנגד הרוב המוחלט של יחידות הקרקע, כל זמן שהן מעל הקרקע... משגר רק''ק בעל יעילות מוגבלת נגד רק''ם כבד.
ד. חולשות- משגר רק''ק פגיע לכל סוג חימוש שישוגר לעברו, רגיש לאיכון כמו כל רק''מ אחר.
ה. חולשות- חקר ביצועי ארטילריה לסוגיה כי שהופעלו ב-2006 מלמד כי לשפוך תחמושת על תא שטח זה כמו לשפוך חול, בנזין או כסף על הרצפה, מוריד לך משקל מהידיים אבל זהו בערך.

ושורה תחתונה- מסק''ר הוא כלי למטרות נקודה, ארטילריה לא. חמ''מ כן, אבל חמ''מ כיום אינו מה שמוגדר רק''ק. רקטה שיודעת לפזר מצררים כאשר מכוונים אותה לחניון גדודי היא כלי נהדר. מסק''ר שמסייע בזמן אמת לכוח בקו המגע לשבור מאמץ אויב ממוקד או לאתר לחסל כלי פיקוד הוא פתרון ברמה שרק''ק וארטילריה לא יודעים לתת.
מסק''ר שסורק תא שטח ומאתר מטרות יכול לקבל החלטה לגבי הטיפול בהן. רק''ק צריך שמישהו יקבל ההחלטות בשבילו, זה אומר מערך איסוף קרבי זמן אמת וקבלת החלטות העדפת מטרות והעסקה. מערך משגרי רק''ק הוא סוף שרשרת, לא מערך בפני עצמו.
מערך מסק''ר הוא מער בפני עצמו, רכיב בנכסים של קרב היבשה שיודע לדבר עם הנכסים האחרים ולהשלים אותם. מערך ארטילרי צריך שלוחות או מערך מוביל\מפעיל שיורה לו להיכן להשתגר ומתי.

אני רוצה להזכיר שצה''ל לא אמור להיות הצבא הכי טוב בעולם אלא התרון הכי מתאים לצרכים הצבאיים של מדינת היהודים. אחד הגורמים המשפיעים על הצרכים הללו הוא הצרך להמשיך לבנות את המדינה לטובת אזרחיה. אז צריך שיישאר עוד כסף בצד גם לדיור לזוגות צעירים ומשפחות בכלל.
אולי לא באמת חייבים ציין וידית הסתערות על כל רובה?
אולי חלק מהחישובים אפשר לעשות עם מחשבון מדעי מאקדמון ולא חייבים לאפטופ מוקשח עם כרטיס תקשורת לווייני?
(דוגמאות מרגיזות ולא אמיתיות בכוונה)

חג נצחון חשמונאים שמח לכולם. שלא נגמור כמו השושלת של הורדוס.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-12-2010, 22:03

אני ידעתי שאני אקבל תגובות כאלה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "יש לך סדרה של הנחות או תפישות..."

עכשיו תקשיב לשנייה אחת ותיראה שאתה טועה התעלמתה לגמרי משיקולי מחיר/אחזקה
יכולות של תומ"ת נגד רק"ם הם עצומות (ראה רש"ק בונוס של בופורס יש גם גירסא לטילים ) ובכלל יש מגוון רחב של פגזים חכמים בעלי יכולות אדירות חלקן ממקור ישראלי
לאוייב הצפוי (סוריה ו/או חזבאלה ) יש המון יכולות נ"מ פרימיטביות שמגבילות באופן חמור את השימושיות של מסוקים לאומת זאת הם חסרים מאד בתחום בקרת אש וארטילריה מדויקת כך ש תומ"ת אוטומטי בעל יכולת shoot and scoot יכול לפעול פחות או יותר ללא פגע ולהעלם לפני שהפגזים הגיעו ליחידות האוייב
תומ"תים נורמלים + תחמושת מדויקת יאפשרו לתומ"ת לבצע כל מה שמסק"ר יכול למעט תמיכה צמודה לקוו כוחותינו (לזה המערך הקיים כיום מספיק בהחלט) והרבה יותר מסק"ר לא יכול לפזר מיקוש על צירים או לטפל בחי"ר מחופר עם רש"קים תרמוברים ומצרר בקיצור אני לא ראיתי ממך בדל של הוכחה לכך שאני טועה .

נערך לאחרונה ע"י pack leader בתאריך 01-12-2010 בשעה 22:06.
ישן 01-12-2010, 22:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אני ידעתי שאני אקבל תגובות כאלה"

לא התייחסת כלל לנושא החזקת מך מיומן שיספק מטרות למערך הירי העקיף.
אם הכנסת את הפגזים החכמים, הרי שמחירם מתקרב במשהו לכיוון מחיר הטיל המונחה מצד אחד, וחקר הביצועים שלהם (אחוז פגיעה לפגז) לא ידוע לי, אולי נמוך מזה של הטיל?
הטענה העיקרית שלי היא שבסוף המסק''ר כיום לא מנסה להחליף את הארטילריה בכלל, ולטעמי הארטילריה כיום לא מסוגלת להחליף את המסק''ר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-12-2010, 22:31
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תרגיע את התגובות שלך
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אני ידעתי שאני אקבל תגובות כאלה"

שלום, הגעת לפורום שקוראים וכותבים בו אנשים בוגרים שחלקם גמרו מזמן את הסדיר ויש להם ילדים ואולי גם נכדים בגיל שלך. תגובות בסגנון "יש לך דיבור נגוע" או "עכשיו תקשיב לשנייה אחת" תשאיר לחברים שלך בבית - כאן אתה תתייחס לאחרים בכבוד, כבוד שאותם אחרים נותנים לך גם בלי ששמת לב אבל אתה שחררת את עצמך מהשניה הראשונה מהצורך להחזיר להם. ברור לכולנו שכל העניין שאתה מעלה פה מאוד מפריע לך, ועדיין אתה תתאמץ ותמצא דרך לבטא את עצמך בצורה נורמלית.

אז קח את עצמך בידיים ותירגע, או שתמצא את עצמך בחוץ!

ישן 02-12-2010, 07:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אני מצטער עם מישהו נפגע"

ציטוט:

ובקשר לנושא : אין חקר ביצועים אמין של פגזים חכמים כי אין עדיין צבא שמשתמש בהם בכמויות נרחבות יחסית לפגזים טיפשים
אין שחר לדבר. צבא ארה"ב ביצע מספיק ניסויים, ואפילו שימוש מבצעי (לא רב) באפגניסטן. אתה רוצה לנחש למה לא השתמשו בהם הרבה?
למיטב ידיעתי פגז חכם זול משמעותית מטיל נ"ט מונחה
יש לך נתונים?

ישן 01-12-2010, 22:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

מסק"ר יכול למצוא לעצמו את המטרות, תומ"ת לא.
ההשוואה הזו היא חסרת שחר - בערך כמו להשוות משאית לרכב 4X4...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר