לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2011, 13:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "סבב ביקורי פרידה של רא"ל אשכנזי מיח' צה"ל"

18.01.2011 פרידה מחיל האוויר

כתבה באתר חיל האוויר
מפקד חיל-האוויר ובכירי החיל באו היום להגיד תודה ולהפרד מראש המטה הכללי, רא"ל גבי אשכנזי. "במשמרת שלך" אמר מפקד החיל לרמטכ"ל "צה"ל לא רק תפקד היטב אלא מוכן גם לעתיד"
http://www.iaf.org.il/4365-36142-he/IAF.aspx

כתבה באתר דובר צה"ל
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/1804.htm

הרמטכ"ל במטוס סופה ובמטוס קרנף (תמונות מאתר חיה"א)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

20.01.2011 פרידה ממשהב"ט

כתבה באתר דו"צ
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/2003.htm

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 22-01-2011 בשעה 19:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2011, 18:59
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "סבב ביקורי פרידה של רא"ל אשכנזי מיח' צה"ל"

הרמטכ"ל נפרד מגולני: "לימדה אותי להיות לוחם ומפקד"

יום שבת, י"ז בשבט התשע"א, 22 בינואר 2011, 18:51
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/2202.htm
רא"ל גבי אשכנזי ממשיך בסבב ביקורי הפרידה מיחידות צה"ל, כשהשבוע נפרד מחטיבת גולני, בה גדל. "גולני היא לא רק סיפור של מורשת, אלא של אנשים שנתנו את חייהם למען המדינה, שחלקם אינם איתנו היום", אמר
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
''לימדה אותי על נחישות ואומץ לב''. רא''ל גבי אשכנזי ואל''מ אופק בוכריס, מח''ט גולני, השבוע. צילום: אריאל יהלום, דובר צה"ל
מערכת אתר צה"ל
"חטיבת גולני לימדה אותי להיות לוחם ומפקד, לימדה אותי על נחישות ואומץ לב" - כך אמר השבוע הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, במהלך ביקור פרידה מחטיבת "גולני" בה גדל. הרמטכ"ל אשכנזי נפרד מהחטיבה במסגרת סבב ביקורי הפרידה מיחידות צה"ל השונות. במהלך הביקור, שנערך בבסיס האימונים החטיבתי, הועלו לבמה בזה אחר זה דמויות מפתח מזמן שירותו של רא"ל אשכנזי בחטיבה. בין היתר השתתף מי שהיה מח"ט גולני בזמן שרא"ל אשכנזי שימש כקצין המבצעים החטיבתי וגם מי ששימשה כפקידה האישית של רא"ל אשכנזי, בעת ששימש בעצמו כמפקד החטיבה. "החטיבה היא חטיבה שאינה יודעת לעצור ומקבלת את המשימות הקשות ביותר. חטיבת "גולני" אינה רק סיפור של מורשת, אלא בעיקר סיפור על אנשים שנתנו את חייהם למען המדינה, אנשים מופלאים שחלקם אינם איתנו היום", הוסיף רא"ל אשכנזי במהלך הסיור."

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 26-01-2011, 18:23

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי T-A-L שמתחילה ב "אין מה להיפרד נראה לי יקחו לו..."

חזקקקקקק
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 27-01-2011, 18:37
  hoddle hoddle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הטוקבק הזה רלוונטי לאשכול?..."

אז מה ההגדרה לטוקבק?
כל תגובה שיש לה טיפה יותר מהודעה רנדומלית על מידע צבאי+תמונות?
פורום הוא מקום שנועד להחליף דעות זה לא בלוג אינפורמטיבי, ודעה בנושא אדי שאיפות פוליטיות מסוף כהונתו של רמטכ"ל בישראל תקינה בעיניי בדיוק כמו תגובה עם תמונות או שאלה על איזה פרט בתמונה
לא היה בעיית ניסוח בהודעה היא לא החילה ספאם מאיזה שהוא סוג, היא החילה דעה. אפשר לחלוק עליה אפשר להסכים איתה.
ההודעה גם לא הייתה פוליטית לא ציינתי בה את דעתי על גבי אשכנזי כפוליטיקאי ושאיפותיו. ההודעה שלי באה להראות חוסר שביעות רצון מהעובדה שרמטכ"ל משתמש בזמן הכהונה שלו כמסע יח"צ לקריירה עתידית.
אם בפורום צבא ובטחון אי אפשר לדבר על פעולותיהם והאג'נדות בשל האנשים המובילים בצבא ובמערכת הבטחון אז היכן אפשר?
ישן 27-01-2011, 19:39
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "אז מה ההגדרה לטוקבק? כל תגובה..."

לכל הגולשים:

1. האשכול הזה לא יהפוך להיות דיון על נהלי הפורום - יש את אשכול דבר המנהל והדברים ברורים, מי שרוצה הסברים נוספים שיפנה בפרטי.
2. נא לא להגיב יותר בנושא הזה ולחזור לנושא האשכול

לך hoddle:
את כל ההודעה הזו היית אמור לשלוח בפרטי, במקרה הזה אני כן אגיב בכללי בכדי שהדברים שציינת לא ישארו אוויר.

אז מה ההגדרה לטוקבק?
כל תגובה שיש לה טיפה יותר מהודעה רנדומלית על מידע צבאי+תמונות?
פורום הוא מקום שנועד להחליף דעות זה לא בלוג אינפורמטיבי, ודעה בנושא אדי שאיפות פוליטיות מסוף כהונתו של רמטכ"ל בישראל תקינה בעיניי בדיוק כמו תגובה עם תמונות או שאלה על איזה פרט בתמונה
לא היה בעיית ניסוח בהודעה היא לא החילה ספאם מאיזה שהוא סוג, היא החילה דעה. אפשר לחלוק עליה אפשר להסכים איתה.
ההודעה גם לא הייתה פוליטית לא ציינתי בה את דעתי על גבי אשכנזי כפוליטיקאי ושאיפותיו.
האשכול הזה דן על פרידה של הרמטכ"ל מיח' צה"ל, שוק ועיירות לא ניכנסים הגדרה הזו!

ההודעה שלי באה להראות חוסר שביעות רצון מהעובדה שרמטכ"ל משתמש בזמן הכהונה שלו כמסע יח"צ לקריירה עתידית.
זו האשמה חמורה שבדרך כלל צריך כלים דמוקרטיים בכדי לטעון אותה ולהגיב לה! אתה טענת זאת כי כך "ניראה לך".
אתה מכיר את הרמטכ"ל? מכיר את התוכניות שלו? אתה יודע למה הוא מבצע את הביקורים האלה? חשבת אולי שהוא בדרכו המיוחדת גם נפרד מהציבור כרמטכ"ל?
אתה לא צריך לטרוח לענות כי התשובה כבר ברורה.
כך או כך אנחנו לא מרשים השמצה של אנשי ציבור - זה לא רק טוקבק, זה טוקבק נמוך ואני בתגובה הקודמת הייתי עדין איתך.

אם בפורום צבא ובטחון אי אפשר לדבר על פעולותיהם והאג'נדות בשל האנשים המובילים בצבא ובמערכת הבטחון אז היכן אפשר?
כל עוד זה קשור לצו"ב, מה שלא קשור לא יעלה כאן!

הנהלים מפורטים באשכול דבר המנהל, ראה כאן
שים לב לכך להבא!

ולגבי אשכנזי אנחנו מאחלים ברכה והצלחה בהמשך דרכו ובכל אשר יפנה.

ישן 07-02-2011, 07:06
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
פרידה מפקמ"ז

בעוד שבוע ימים יפשוט הרמטכ"ל אשכנזי את מדיו. בפרידתו מפיקוד המרכז אמר כי הוא "יוצא בתחושה של זכות גדולה, לא רק בגלל האחריות שניתנה לי, אלא כיוון שאנחנו שותפים לשרשרת דורות"
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/02/0602.htm

אגב, כתבה ב Ynet על אילוץ החפיפה הקצרה שיעביר גבי אשכנזי לבני גנץ, מצויין שם שמייד לאחר שיפשוט את המדים גבי אשכנזי מתכנן לנפוש בחו"ל ומשום מה גם ציינו את מקום הנופש (נשמע לי כמו מתאים לאשכול על עבירות הצנזורה)
אנחנו כמובן שלא נפרסם את המקום מתוך כוונה שאולי מישהו יתעורר שם וימחק את זה - חפיפה וחופשה נעימה!
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4024822,00.html

ישן 08-02-2011, 20:05
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
פרידה מפצ"ן, אגף המודיעין ופיקוד העורף

בפרידתו מפיקוד הצפון הדגיש רא"ל גבי אשכנזי כי מדובר בפרידה מהמסגרת הצבאית בלבד – ולא מהצפון, הבית בו בנה עצמו בשורה ארוכה של תפקידי פיקוד.
"דעו לכם כי בצפון המצב יכול להשתנות בכל רגע", הדגיש בפני קציני הפיקוד
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/02/0803.htm

נוטע עץ בחורשת הרמט"כלים (צילום: Ynet)

פרידה מאגף המודיעין
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/1703.htm

פרידה מפיקוד העורף
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/1104.htm

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-02-2011 בשעה 06:13.
ישן 14-02-2011, 05:16

יום שני, י' באדר א' התשע"א, 14 בפברואר 2011, 01:42
''את האמת שלי, בארבע השנים האחרונות וגם באלו שלפניהן, מצאתי בקרבם''. רא''ל גבי אשכנזי באירוע. צילום: אריאל יהלום, דובר צה"ל

אורחים יקרים, כבר תמו כל המילים החגיגיות במילון הפרידות. מי שמכיר אותי יודע שמעולם לא הייתי איש דברים, ושאני האחרון שאערוך לעצמי ערב בנוסח "חיים שכאלו". מה גם שאחרי כל ביקורי הפרידה שהיו לי בשבועות האחרונים, שבהם שבתי וסיכמתי את העשייה המשותפת, אני חש שדיברתי מספיק. לכן כל שנותר לי בערב הזה, בתוך כל ההתרגשות מהמעמד ואני באמת נרגש, הוא לומר תודה. ואני מזהיר מראש שרשימת התודות גדולה כמעט כמו רשימת המוזמנים. תחילה, והחשובים ביותר, תודה למשפחתי המופלאה, אימי פרידה, אבי יוסף, עליו השלום, רונית האישה שלצידי, וילדיי המקסימים, גלי ואיתי. השפה העברית כולה לא תספיק כדי לבטא את עומק התודה והאהבה שלי אליכם, על שהלכתם לצידי תמיד, ברגעים היפים ובמשברים, למרות המחיר הכבד שהצעידה המשותפת הזו גבתה מאיתנו לא פעם. אחריהם, גם אם לעיתים הסדר היה שונה, אני מבקש להודות לגיבורים האמיתיים, שהקרדיט והאהבה שאני מקבל כאן היום שייכים בראש ובראשונה להם; אלו הם חיילי צבא ההגנה לישראל, מפקדיו בסדיר ובמילואים, ביבשה, באוויר ובים, שמזכירים לנו מדי יום את ייחודה ואת ייעודה של החברה שלנו ואת יופיו האמיתי של עם ישראל, שבאמת טוב שהוא כזה. רוב האנשים בעולם, כשהם חשים ברע או כשיש להם יום לא מוצלח, לוקחים כדור או תרופה או הולכים לנוח. כשאני חיפשתי מקורות כוח במעלה הדרך, קיבלתי אותם במפגשיי עם החיילים הללו. אמרתי והאמנתי תמיד שאם אתה רוצה למצוא את האמת, רד למטה, לשטח, ותקבל אותה אצל החיילים. את האמת שלי, בארבע השנים האחרונות וגם באלו שלפניהן, מצאתי בקרבם. אורחים יקרים, אין כאן הרבה מקום באוניברסיטת תל אביב, ככה שהדבר כנראה אינו אפשרי, אך לו היה אפשר, הייתי מזמין לכאן את חיילי צה"ל כולם, מביא אותם מהמטוסים, ממרכבות השריון ומהצוללות, מהפיקודים, מהמחסומים ומקווי הגבול, מהבט"שיות מבסיסי ההדרכה ומהמטה, מהשדה, ממשקפות המודיעין ומהחימוש, ולוחץ את ידיהם באופן אישי. אין שיעור לגאווה שהעניקו האנשים הללו לתושבי ישראל, ולי כמי שהייתה לו הזכות לעמוד בראשם.

תודה לך, כבוד הנשיא, על התמיכה, על האהבה ועל היחס החם שאתה מפגין כלפי צה"ל במשך שנים ולי באופן אישי. תודה לך, אדוני ראש הממשלה, לשר הביטחון ולממשלת ישראל כולה על שניווטתם את מערכת הביטחון במים הסוערים של אזורנו; ועל העבודה המאומצת, שבזכותה הפכו חייהם של תושבי ישראל, גם אם הם לא תמיד יודעים זאת, לבטוחים יותר. תודה לראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, ושר הביטחון לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ, שנתנו בי את אמונם לפני כארבע שנים והפקידו בידיי את האחריות הזו, שאין נעלה וגורלית ממנה. תודה מיוחדת לעמיתיי למטה הכללי, אלופי צה"ל שחלקו עימי שעות ארוכות והיו חלק בלתי נפרד מהדרך שסללנו יחדיו למען ביצור עוצמתו של צה"ל וחוסנו. תודה לעמיתיי משירות הבטחון הכללי, ליובל דיסקין, מהמוסד, לדגן ולפרדו, מהמשטרה ומהשב"ס, לבני קניאק, על העשייה המשותפת, המוצלחת וארוכת השנים. תודה לחבריי שנמצאים כאן, שתמיכתם בי הלכה התחזקה גם אם זמינותי אליהם הלכה וקטנה. חברים שמזכירים לי מאין באתי ולאן, ממחר אני עומד לחזור. הם מזכירים לי את התשתית הערכית שלי שאותה רכשתי משני בתים: בית הוריי במושב חגור, קרקע משובחת לגידול שממנו למדתי מהי עבודת כפיים, איך חורשים תלם ישר ואיך בוצרים את הזמורות; כמו שכבר אמרו כאן, אכן הייתי איש אדמה הרבה לפני שהייתי איש צבא, ובעיניי הדרך לתפקיד הזה התחילה עוד שם, בפרדסים ובשדות של מושב חגור ובשוק הסיטונאי שבו עבדתי יחד עם אבי. הבית השני שלי היה חטיבת "גולני": חטיבה שכל פרט בה, מצבע הכומתה ועד האנשים ומורשת הקרב שלה, מלמד אותך שגם כשחולמים גבוהה צריך להישאר קרוב לאדמה. כבר מגיל צעיר ידעתי שגם אם הענפים נגדעים בדרך, השורשים נשארים תמיד. והשורשים שלי, כמו של חבריי הקרובים שהגיעו לכאן, ושל אלו ששירתו עימי לאורך הדרך הם שורשי העץ של חטיבת "גולני". לכם, חברים יקרים, שהייתם הנוף הבלתי מתחלף בשירות הצבאי שלי, אני מבקש להודות היום על התמיכה ועל האהבה, על שהוכתם לי מהי חברות אמת ומהי אחוות לוחמים. תודה לכם. קהל נכבד, אני סוקר את מי שנמצא באולם הזה ורואה אנשים נוספים רבים שליוו אותי לאורח הדרך, ושכולם היו שותפים, כך או אחרת,למסע הארוך. אני רואה משפחות שכולות שחייהן נקשרו בחיי בנסיבות הכואבות ביותר, ושהקשר עימן וזיכרון יקיריהן עמדו לנגד עיניי לאורך כל שנותיי כלוחם וכמפקד. הם עומדים גם היום מול עיניי, הם חסרים מאז ומתמיד. אני רואה ראשי רשויות ומועצות, שאני גאה בקשר החם והפורה שנוצר ביננו; יחד עם ראשי ארגונים תורמים ומעצבי דעה, שהחיבוק החם שלהם עטף את צה"ל באהבה והעצים את כוחותינו; ואת רעיי בני העדה הדרוזית והבדואית, אנשים נפלאים ומסורים, שלמדתי להכיר ולהוקיר.

לצערי, לא הצלחתי להשלים את כל המשימות שרציתי להביא לסיומן, ולכן לא כל מי שחלמתי שיהיה באירוע הזה נמצא בו. אני מודה שפיללתי וקיוויתי לראות כאן את גלעד שליט, שאת הוריו היקרים נועם ואביבה פגשתי בשנים הללו בשיחות כואבות ומרגשות. שיחות שבהן נדהמתי ונפעמתי בכל פעם מאורך הרוח ומתעצומות הנפש שלהם. במשימה הזו לא עמדתי. תהיה זו עבורי חובה מצפונית עליונה להמשיך ולסייע בכל שאתבקש כדי לקדם את היום הזה, שבו נזכה להביט אל בני המשפחות של הבנים ולומר להם: יש שכר לפעלתך, ויש תקווה לאחריתך... ושבו בנים לגבולם. אני חושב שאני מדבר בשם כולם כשאני מאחל הצלחה למחליפי בתפקיד, ידידי ורעי, בני. כשנפרדנו ממך, בני, לפני פחות מחודשיים כנראה ששום אדם לא היה מעלה על דעתו שניפגש שוב כל כך מהר, אבל יש מקרים בחיים, מי כמוני יודע, שהמציאות יותר חזקה מאיתנו, וכנראה שבנקודה הזו למציאות היו בשבילך תוכניות שונות מחופשת שחרור. בסופו של דבר, ואם נשים בצד את הנסיבות, אני חושב שצה"ל זכה לקבל רמטכ"ל מצוין, ערכי, עתיר ניסיון והישגים; רמטכ"ל שיש לו את כל הכישורים והיכולות להשיב לצבא את השקט שכה נחוץ לו בתקופה הזו, ולהוביל אותו לעבר אתגרי העתיד. בני, כמי שעבד איתך מקרוב בשנה האחרונה, ושנים רבות לפני כן, אני סומך עליך ויודע שבטחון המדינה מופקד בידיים הטובות ביותר. בהצלחה! אורחים נכבדים, מכשולים רבים ניצבו בדרכינו, וכפי שאתם יודעים הם לא פסקו ממש עד הדקה התשעים. הזכרתי כ בר את המושב ואת העבודות בשדה. מי שהתנסה בלקצור חיטה יודע שבמובנים מסויימים היא הרבה יותר חכמה וסבלנית מאיתנו. כשיש בסביבתה רוח חזקה היא מתכופפת, נותנת לרוח לעבור, ואז מזדקפת מחדש. כמו החיטה גם לנו זימן מזג האוויר בשנים האחרונות לא מעט רוחות, אך האתגרים והאיומים הנרחבים שאיתם התמודדתי לא אפשרו לי להניח לרוחות הללו לערער את המחוייבות שלי למלא את משימתי על הצד הטוב ביותר, כחולייה נוספת בשרשרת ההיסטורית של שומרי הארץ הזו. כשהיה צריך לתת לרוחות לחלוף עשיתי זאת ואז המשכתי בדרך, קדימה מבלי להביט לאחור. כדברי דוד המלך בספר תהילים: "השם לא גבה ליבי ולא רמו עיניי, ולא הילכתי בגדולות ובנפלאות ממני". בכל בן אנוש אינני חף משגיאות, אך גם שגיאות אלו נעשו מתוך רצוני הכן והמלא למלא כהלכה את המשימה שהוצבה על כתפיי, ולשמור על כבודו של צה"ל, שמבחינתי היה לכל אורך הדרך בראש סדר העדיפויות. מניסיון חיי אני יכול לומר לכם, שהרוחות הללו, שנראות לנו לעיתים שסערה גדולה ישככו בסופו של דבר. מה שלא יחלוף, לא ישכך ולא יישכח, הוא צבא הגנה לישראל, העוגן ההכרחי להבטחת שלומו של העם היהודי וחייליו, שהם התקווה והעתיד של כולנו. בשבועות האחרונים, הייתה לי הזדמנות לסקור בגאווה רבה את הצבא הזה, ממפגשי הפרידה שהיו לי עם היחידות ועם החיילות השונים, עולה תמונה ברורה: תמונה של צבא חזק, כשיר ומרתיע שעם ישראל כולו ראשי וצריך לסמוך עליו והתגאות בו. גם אם יש בתמונה הזו עוד חלקים שצריך לתקן, ברור כי היא מייצגת את כל היפה שבחברה שלנו, ואת כל מה שצריך לשמור עליו. על כתפיי כולנו, מפקדים ולוחמים, מדינאים ואזרחים, מוטלת המשימה הזו, כי גם אם זה נשמע כמו קלישאה-באמת אין לנו ארץ אחרת, ואין לנו צבא אחר. ואסיים ברשותכם, פעם נוספת בתודה לאגף כח האדם, בראשותו של אבי, לאורנה ברביבאי, רמ"ט אכ"א, לאנשי חיל החינוך, לדובר צה"ל, ולכל השותפים-בארגון הערב הזה, שריגש אותי יותר ממה שאוכל להודות; ולכל מי שסייע לי לשאת באלונקה, במעלה הדרך ולהגיע לאן שהגענו. תודה רבה.

ישן 14-02-2011, 10:46
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
ואכן פרידה אחרונה מצה"ל ומהממשלה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, חברי פורום מטכ"ל וצמרת המדינה, הגיעו להוקיר תודה לרמטכ"ל גבי אשכנזי לרגל סיום תקופת כהונתו. הנשיא: "החיילים אהבו אותך, יחיד בדרגתו ואחד העם בנפשו". רה"מ: "היית רמטכ"ל, חייל ולוחם"
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/02/1304.htm

זה שהולך - משפחת אשכנזי בטקס הפרידה אתמול בערב (צילום: דו"צ)

וזה שניכנס - רא"ל בני גנץ עם רוה"מ ושרהב"ט היום מיד לאחר ענידת הדרגות (צילום: גיל יוחנן, אתר Ynet)

כתבה באתר דו"צ על כניסת הרמטכ"ל החדש לתפקידו הכוללת את נאומי שני הרמטכ"לים כאן
כתבה ב Ynet הכוללת סירטון וידאו כאן
מצגת תמונות מאתר דו"צ על יום החלפת הרמטכ"ל כאן

תודה לרמטכ"ל היוצא ובהצלחה לרמטכ"ל הניכנס!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-02-2011 בשעה 13:42.
ישן 14-02-2011, 20:50
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אגרות הרמטכ"לים - זה היוצא וזה הנכנס

אגרת הרמטכ"ל היוצא:
חיילי צבא ההגנה לישראל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים, ועובדי צה"ל,

בשעה שקוראים אתם דבריי אלו, מסיים אני את משמרי הכבוד, את הטקסים ואת אירועי הפרידה, ומשלים את תהליך העברת הפיקוד על צה"ל לידיו של ידידי, רב-אלוף בני גנץ.
רגע לפני שאני חותם את כהונתי כרמטכ"ל ואת ארבעים שנות שירותי כלוחם וכמפקד, הרשו לי להפנות אליכם כמה בקשות אישיות, כמי שהוביל אתכם במשעולי הדרכים, ובעוד זמן קצר יהיה אזרח מן השורה, שיתפלל להצלחתכם.
בראש ובראשונה, ולפני הכול, אני מבקש להודות לכם על שהפחתם את רוחכם המופלאה במשימות המורכבות ביותר ועל שהייתם לי למקור כוח, שממנו שאבתי את הנחישות ואת האמונה הדרושות כדי להמשיך ולטפס במעלה הדרך. כנראה, מסיבות טכניות, הדבר אינו אפשרי, אך לו היה אפשר – הייתי ניגש כעת לכל אחד ואחת מכם ולוחץ את ידכם באופן אישי. אין שיעור לגאווה שהענקתם לתושבי ישראל ולי, כמי שזכה לפקד עליכם.
אבקש מכם שתשמרו על צה"ל ועל ההישגים שהגענו אליהם יחדיו במהלך השנים הללו. בעבודה משותפת הצלחנו לבסס את שגרת האימונים, את יכולות האש ואת מחסני הציוד. יחד השבנו את כוח ההרתעה לצה"ל ואת השקט ליישובי הדרום הודות למבצע "עופרת יצוקה" ולפעולות רבות נוספות. יחד הוספנו לתרום למשימותיה הלאומיות של החברה הישראלית, לקליטת העלייה ולפיתוח הנגב. יחד ביצרנו את חומת המגן של הארץ הזו, שרבים הם הגורמים, מבפנים ומבחוץ, שחשו כי יסודותיה התערערו. זו הייתה עשיית קודש – והיא כולה שלכם.
אבקש שתישארו קשובים לרחשי האזור, ואל תתנו לעצמכם לעצום את העיניים. השינויים הרבים המתחוללים בעת האחרונה בקרב שכנותינו, מוסיפים ענני ערפל רבים לשמי המזרח התיכון, ומזכירים לנו את החובה להישיר מבט מפוכח לעבר המציאות ולשמר את מדינת ישראל כמדינה חזקה, כשירה ומוכנה. מאחורי המילים "מדינת ישראל חזקה" עומדים אתם וחבריכם. אתם הערובה לכך שלעולם לא ניתפס בלתי מוכנים.
אבקש שתישארו נאמנים תמיד לחוט השדרה הערכי של צה"ל, זה שמייחד אתכם לאורך השנים, ושמבטא את התהום הערכית המפרידה בינינו לבין אויבינו שמעבר לגבול. בשנים האחרונות נחשפתי מקרוב לחוט השדרה הזה: בפעולות, במבצעים ותרגילים. ראיתי אתכם מתעלים למדרגות הגבוהות ביותר של מוסר ומסירות נפש, מוכיחים שאין אח ורע לרוח המפעמת בכם, לטוהר המידות ולמחויבותכם לשמור על חיי אדם. במעשיכם נתתם את התשובה הטובה ביותר לכל מי שקרא תיגר על הקוד הערכי המניע את צה"ל ואת לוחמיו.
אבקש מכם שתהיו גאים באחריות הניצבת על כתפיכם. כל אחד ואחת מכם הוא חלק מהשלם, חלק מכוח המגן של העם היהודי, חלק משרשרת היסטורית של שומרי הארץ הזו. רק אם נכיר בגודל השליחות ובחשיבות המשימה, נצליח לשאת בהצלחה באחריות הניצבת על כתפינו.
אבקש שתוסיפו לאמץ אל ליבכם את בני המשפחות השכולות ולתמוך בהם וברעינו לשירות, הנושאים על גופם את צלקות המלחמה. לאורך הדרך שכלתי את הטובים שברעיי ובחבריי, וחזרתי פעמים רבות משדות האש בשורות חסרות. זכרם ודמותם של הנופלים יוסיפו ללוות אותי גם בדרכי החדשה. יחד איתכם, אני נושא תפילה שלא לא ירחק היום שבו קורבנם הכבד יישא פירות של שלום, ולמען נזכה לראות כאן במהרה את בנינו, השבויים והנעדרים.
אבקש לספר לכם כי מחליפי בתפקיד, רב-אלוף בני גנץ, המקבל היום לידיו את נס הרמטכ"ל, הוא מפקד מסור, מקצועי ועתיר נסיון. אין לי ספק שתבונת שנותיו, השקט הייחודי שלו ויכולותיו האנושיות, יאפשרו לו לרתום אתכם אחריו ולנווט בנחישות ובבטחה את ספינת הביטחון של צה"ל לעבר חוף מבטחים.
ובקשה אחת אחרונה, חיילים ומפקדים, שמרו על עצמכם. הראו שיקול דעת בכל משימה, והיזהרו בבית ובדרך אליו, בכבישים ובמקומות הבילוי. אל תתנו לדבר לפגוע באוצר היקר ביותר שהחברה הישראלית הפקידה בידינו.
יקיריי, שאו ברכה והמשיכו בעשייתכם המופלאה. אני מצדיע לכם בפעם האחרונה כמפקדכם ומשוכנע שעתידו של צה"ל נמצא בידיים הטובות ביותר.

שלכם ואיתכם תמיד,
גבי אשכנזי, רב-אלוף
ראש המטה הכללי

אגרת הרמטכ"ל הנכנס:

חיילי צה"ל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים,

בתחושת שליחות שאין שנייה לה, ובהדרת כבוד נוכח האחריות העצומה שהוטלה עליי, מקבל אני היום את הפיקוד על צבא ההגנה לישראל. עתה, אפנה לביצוע משימת הפיקוד העליון – התמודדות למול האתגרים המבצעיים תוך שמירת ערכי צה"ל כמצפן הראשי לפעולתנו.
בשנה ה-63 לעצמאות ישראל לא היה דבר משמח אותי יותר מלבשר לכם כי תמו הקרבות והמאבקים, והגיעה העת להשיב את החרב אל נדנה. לדאבוני, טרם זכינו להגיע אל היום הזה.
סקירת שמי המזרח התיכון, המכוסים בענני איומים, קרובים ורחוקים, מציבה לפנינו מציאות רגישה, משתנה ורוויית סכנות להידרדרות. אנו עומדים מול ארגוני טרור שלא חדלים מניסיונותיהם לזרוע הרס וחורבן בקרב בתינו ולערער את זכותו של צה"ל להגן על תושבי ישראל. אנו עומדים מול מדינות אויב קיצוניות, שמוסיפות לתדלק את תבערת השנאה ולחתור ללא לאות להשמדתה של מדינת ישראל.
מציאות זו ממחישה לנו את המחויבות של כל אחד ואחת מאתנו, חיילים ומפקדים כאחד, להצלחת המשימה. היא מחדדת לנו את הצורך ואת החובה לשמור על צה"ל כצבא דרוך, מוכן, עוצמתי ומרתיע, הנשען על מיטב התפארת האנושית והטכנולוגיה – צבא שבעוצמתו המקצועית וברמתו המוסרית יידע להרחיק מלחמה מן הארץ, ואם יידרש, יכריע וינצח בה.
את האמונה הכנה בצדקת הדרך ובחשיבות האחריות הלאומית, הכבדה והגורלית המוטלת עלינו, נשאב, בין היתר, מהאמון ומהתמיכה של החברה הישראלית, שממנה אנו באים, ושעל הגנתה אנו מופקדים. נשאב אותה מהכרה בייעודנו כצבא העם, צבא שהוא הדבק המלכד את חברתנו, והתורם את חלקו להפרחת השממה בנגב, לצמצום הפערים ולקליטת העלייה. ואולי יותר מכול, נשאב את האמונה ואת הכוחות מזכרם של בנינו ובנותינו שמסרו את נפשם במעלה הדרך, מתעצומות הנפש של בני משפחותיהם ומגבורת רעינו הפצועים. כלוחם שעמד פעמים רבות מדיי על סף דלתן של משפחות שאיבדו באחת את עולמן, אני מבקש להושיט להן היום יד תומכת ולהישבע כי דמותם תוסיף ללוות אותנו בדרך הארוכה שאנו סוללים לביטחון הארץ הזאת. יחד עימם נישא תפילה שלא ירחק היום, שבו נזכה לראות עימנו את בנינו השבויים והנעדרים.
את הפיקוד על צה"ל אני מקבל היום מידיו של מפקדי וידידי, רב-אלוף גבי אשכנזי, שחתם קרוב לארבעים שנות שירות בליבת העשייה המבצעית. תרומתו של רב-אלוף אשכנזי לביטחון ישראל ראויה לכל שבח, ואנו מאחלים לו הצלחה רבה בכל אשר ילך.
חיילים ומפקדים יקרים, כשאנו מישירים היום מבט מפוכח לעבר העתיד, ברור כי לא תמה המשימה, והדרך עודנה ארוכה ורצופת מהמורות. אבל איתכם ובזכותכם, בעמידתנו המשותפת כאיש אחד בלב אחד, אין לי ספק שנוכל לכבוש כל פסגה, להיענות לכל אתגר, ולהבטיח כי יתגשמו דברי ישעיהו הנביא: "לֹא-יִשָּׁמַע עוֹד חָמָס בְּאַרְצֵך שוֹד וָשֶׁבֶר בִּגְבוּלָיִך".
סומך עליכם ובוטח בכם!

י' באדר א' התשע"א 14 בפברואר 2011

בנימין (בני) גנץ, רב-אלוף
ראש המטה הכללי

ישן 14-02-2011, 20:55
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
קורות חייהם של הרמטכ"לים - הנכנס והיוצא

קורות חיים – רב-אלוף בני גנץ

רב אלוף בני גנץ נולד בשנת 1959 במושב כפר אחים להוריו מלכה ונחום ז"ל, ניצולי שואה, ממקימי המושב.

התגייס לגדוד הנח"ל המוצנח של חטיבת הצנחנים בשנת 1977, שם שירת בשורה ארוכה של תפקידים כלוחם וכמפקד.

בשנת 1979 סיים קורס קצינים, מונה למפקד מחלקה בחטיבת הצנחנים ואחר כך שימש כסגן מפקד פלוגה. במלחמת "שלום הגליל" החליף מפקד פלוגה שנפצע ולחם עם חייליו בקרבות במערב העיר ביירות. בהמשך שירת כמפקד פלוגת ההנדסה של חטיבת הצנחנים, כקצין אג"ם חטיבתי וכסגן מפקד יחידת 'שלדג'.

בשנת 1987 הועלה לדרגת סגן-אלוף ומונה למפקד גדוד "אפעה" בחטיבת הצנחנים. בתקופה זו התמקד הגדוד בפעילות מבצעית בדרום לבנון.

בשנת 1989 מונה למפקד יחידת העילית "שלדג" של חיל האוויר. במהלך תקופה זו, פיקד בין היתר על הכוחות שאבטחו את מבצע "שלמה" להעלאת יהודי אתיופיה לישראל.

בשנת 1992 הועלה לדרגת אלוף-משנה ומונה למפקד חטיבת צנחנים במילואים.

בשנת 1994 קיבל את הפיקוד על חטיבת יהודה באוגדת יהודה ושומרון.

בין השנים 1997-1995 שירת כמפקד חטיבת הצנחנים.

בשנת 1998 הועלה לדרגת תת-אלוף ומונה למפקד אוגדת מילואים בפיקוד הצפון.
בשנת 1999 קיבל פיקוד על יחידת הקישור ללבנון (יק"ל), לאחר נפילתו של תא"ל ארז גרשטיין ז"ל. שימש כמפקדה האחרון של היק"ל לפני נסיגת צה"ל מרצועת הביטחון ובמהלכה והיה לקצין האחרון שיצא משערי לבנון.

בשנת 2000, ימים ספורים לפני פרוץ אירועי "גאות ושפל", מונה למפקד אוגדת יו"ש ופיקד עליה בשנה הראשונה לעימות.

בשנת 2001 הועלה לדרגת אלוף ומונה למפקד הגייס הצפוני.

בשנים 2005-2002 כיהן כאלוף פיקוד הצפון.

בשנת 2005 מונה למפקד זרוע היבשה, תפקיד בו נשא גם בזמן מלחמת לבנון השנייה.

בשנת 2007 יצא לארה"ב כנספח צה"ל בוושינגטון.

בשנת 2009 התבקש ע"י שר הביטחון והרמטכ"ל לבוא ולשמש בתפקיד סגן הרמטכ"ל, תפקיד אותו מילא עד נובמבר 2010. בתקופה זו פעל ליישומה של התוכנית הרב-שנתית "תפן" והוביל מגוון תהליכים בנושא מערך המילואים, כוח האדם, תקציב ועוד.

בפברואר 2011 מונה על ידי ממשלת ישראל לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל והועלה לדרגת רב- אלוף.

רב-אלוף גנץ הינו בוגר המכללה לפיקוד ומטה והמכללה לביטחון לאומי וקורס הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב (אחד משלושה קצינים בצה"ל שסיימו את קורס ההכשרה של יחידת "הכומתות הירוקות" של צבא ארה"ב).
בעל תואר ראשון בהיסטוריה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ובעל תואר שני נוסף באוניברסיטת NDU בארה"ב, בניהול משאבים לאומיים.

רב-אלוף בני גנץ נשוי לרויטל ואב לארבעה - נועם, ניר, נדב ונוגה.

קורות חיים – רב-אלוף גבי אשכנזי

רב-אלוף גבי אשכנזי נולד בשנת 1954 במושב חגור והינו בוגר הפנימייה הצבאית שליד גימנסיה הרצליה בתל-אביב.

רב-אלוף גבי אשכנזי התגייס לצה"ל בשנת 1972 לחטיבת "גולני".

בשנת 1973 נטל חלק בקרבות חזית הדרום במלחמת יום הכיפורים ובשנת 1976 השתתף במבצע "אנטבה".

בשנת 1978, בעת שהיה סגן מפקד גדוד בחטיבת "גולני", השתתף במבצע "ליטני" ובמהלכו נפצע.

במהלך השנים 1980-1979 השתתף בקורס פיקוד ומטה "ברק" אותו סיים בהצטיינות.

בשנת 1980 מונה למפקד גדוד בחטיבת "גולני" ובשנת 1981 הועלה לדרגת סגן-אלוף.

בשנת 1982, במהלך מלחמת לבנון, מונה גבי אשכנזי לסגן מפקד חטיבת "גולני". הוא פיקד על הכוח שכבש את הבופור, את נבטיה ואת ג'בל ברוך.

במהלך השנים 1984-1983 השתתף בקורס פיקוד ומטה של המארינס בצבא ארצות הברית ובשנת 1984 מונה לקצין אג"ם של מפקדת קצין חיל רגלים וצנחנים ראשי.

בשנת 1985 מונה למפקד חטיבה מרחבית בפיקוד הצפון, והועלה לדרגת אלוף משנה.

בשנת 1987 מונה למפקד חטיבת "גולני".
בשנת 1988 מונה לקצין אג"ם פיקוד הצפון. כעבור שנתיים ביצע הסבה לחיל השריון, הועלה לדרגת תת-אלוף ומונה למפקד אוגדת מילואים בצפון.

בשנת 1992 מונה למפקד יחידת הקישור ללבנון ובשנת 1994 מונה לראש חטיבת המבצעים במטה הכללי.

בשנת 1996 הועלה לדרגת אלוף ומונה לעוזר ראש אגף המטה, במטה הכללי.

בשנת 1998 מונה למפקד פיקוד הצפון, לאחר כארבע שנים מונה לסגן הרמטכ"ל ובשנת 2005 השתחרר מצה"ל.

ב-4 בפברואר 2007 החליטה ממשלת ישראל על מינויו לתפקיד הרמטכ"ל ה- 19 של צה"ל.

ב- 14 בפברואר 2007, הועלה לדרגת רב-אלוף ומונה לראש המטה הכללי, תפקיד בו שרת ארבע שנים.

רב-אלוף גבי אשכנזי בוגר תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, ובנוסף בוגר התוכנית למנהלים בכירים בניהול עסקים, אוניברסיטת הרוורד, ארה"ב.

רב-אלוף גבי אשכנזי נשוי לרונית ואב לאיתי וגלי.

ישן 16-02-2011, 23:23
  שלומי_ל שלומי_ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.06
קו"ח - בעני גאנץ
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "קורות חייהם של הרמטכ"לים - הנכנס והיוצא"

לטובת דוברי האידית שבינינו:

בני גאנץ
פֿון װיקיפּעדיע
שפּרינג צו: נאַוויגאַציע, זוכן
גענעראל בעני גאנץ

בנימין "בעני" גאנץ איז דער ערוויילטער שעף פון גענעראל שטאב פון צה"ל, ער וועט איבערנעמען גבי אשכנזי, און זיין דער צוואנציקסטער שעף.

געבוירן אין יאר 1959, צו עלטערן חורבן אייראפע איבערלעבער, פון אונגארן און רומעניע.

ער איז געווארן מאביליזירט אין יאר 1977 אין ארמיי, ער איז געווען אין פאל-שירעם בריגאדע, און שפעטער אלס אפיציר פארנומען אסאך פאסטנס. ער האט טייל גענומען אין די קאמפן פון ערשטע לבנון מלחמה, און געהאלפן אייננעמען ביירוט.

ער האט געדינט אלס קאמאנדיר פון צפון פראנט, אלס קאמאנדיר פון יהודה ושומרון דיוויזיע, און אלס ליעזאן פון צה"ל אין די פאראייניקטע שטאטן, אין זיין לעצטע פאסטן איז ער געווען וויצע שעף אונטער אשכנזי. ווען יואב גאלאנט איז אויפגענומען געווארן אלס שעף דורך אהוד ברק, האט ער רעזיגנירט, אבער זיך אומגעקערט ווען די רעגירונג האט אויפגעזאגט גאלאנט.

גאנץ איז אויך געווען קאמאנדיר פון צפון ארמיי, וואס איז איינע פון די צוויי ארמייען אין ישראל, וואס ווערט גענוצט אין פאל פון קאטאסטראפאלע צושטאנד, דערווייל זענען די צוויי ארמייען קיינמאל נישט גענוצט געווארן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:56

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר