לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2011, 09:51
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
יחידות אבטחה

שאלתי היא כזאת,
האם יש חיה כזאת יחידת אבטחה (לא קניונים ובתי ספר מן הסתם) שאפשר לנהל תוך כדי עבודה בה גם אורח חיים נורמלי?
לדוג', מחבר שהיה זמן מה מאבטח בתעשיה האווירית הבנתי שאמנם המשכורות גבוהות (סביבות ה-7.5-8) אבל אתה עובד שם כמעט כל הזמן בלי אפשרות לסדר יום.

השאלה היא האם גם ביחידת האבטחה של משרד הבטחון, שדה התעופה וכל יחידות האבטחה למיניהן זה עובד באותו האופן?

האם יש הבדלי שכר כאלו גדולים בין חברה לחברה?

ובמכתב שקבלתי בהקשר לעבודה ביחידת האבטחה של משרד הבטחון, נאמר שהעבודה כוללת עבודת אבטחה של מתקנים של המשרד, ליווי משלחות ואבטחת אישים.
האם מישהו עבד שם ויכול לספר מה הסיכוי שאני יעשה יותר ליווים ופחות אבטחה פיזית? (איך זה הולך בדיוק)

תודה מראש על התשובות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2011, 13:53
צלמית המשתמש של kots ha vered
  kots ha vered kots ha vered אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "יחידות אבטחה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי thebestdw
...האם מישהו עבד שם ויכול לספר מה הסיכוי שאני יעשה יותר ליווים ופחות אבטחה פיזית? (איך זה הולך בדיוק)

לגבי יחידות האבטחה של משרד הביטחון:

בדיוק איך זה הולך - תדע (פחות או יותר) לאחר שתתקבל לעבודה ותעבור קורס מאתגר:
אתה צריך להיות רציני, אנטיליגנט במידה מספקת, בעל סיבולת פיזית רבה קורדינצייה טובה ומוטיבצייה רבה. את השאר ילמדו אותך, אבל בלי אילו, לא תעבור את ההכשרה.

לגבי ההפרדה בין ליווים לאבטחה - אין דבר כזה. לאבטחה הרבה פנים, פעם גלוי פעם סמוי, פעם מאבטח יחיד פעם קבוצה, אם בארץ ואם בחו"ל. כמאבטח תעסוק בכל למרות שליחידה ישנו ייעוד מרכזי. הזכרת את היחידה לאבטחת אישים, את ליווי המשלחות ואבטחת המתקנים. כידוע לך ישנה גם אבטחת מטוסים. אולי ידוע פחות על מספר יחידות אבטחה נוספות שלעיתים העבודה בהם אפילו מעניינת מאוד וכנראה שלא ניתן לפרט יותר.

לגבי אורח חיים נורמאלי - ישנם יחידות שכן, ישנן יחידות שלא. אבטחת מתקן ונתב"ג אכן מתאימות ללימודים, בבדאי יותר משאר היחידות. לגבי הנדסה בטכניון? אפשר אבל קשה מאוד (ללא הגבלת הכלליות). לגבי משפחה - משרד החוץ יכול להיות כיוון טוב אבל דרוש בדיקה, בעבר היחס לבת הזוג וצרכיהה היה יוצא מן הכלל, אבל שמעתי שהיו "קיצוצים".

עוד לגבי אורח חיים - 1. ה"חברה" בעבודה יהיו ברמה גבוהה. 2. תאלץ לשמור על כושר גופני ומקצועי. לשם כך תקבל הדרכה מהמדריכים הטובים ביותר (בארץ ואולי בעולם), ותתאמן במתקנים המתקדמים ביותר (בארץ אך לא בעולם).

ככלל העבודה מתאימה לשלב מסויים בחיים אך אם תתאהב, ישנם אופציות לא רעות להתקדם ואף לפתח קריירה בתחומים שונים במשרד.

הכסף לא רע בכלל, יש יגידו אפילו טוב מאוד. לדעתי, אם רק הכסף מדבר, יש אופציות טובות יותר (ולא בעולם האבטחה).

אם תמקד יותר את השאלה, אוכל (אולי) לעזור במסגרת המותר (וזה לא הרבה).
ישן 18-04-2011, 16:07
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06

כמו שנאמר - לאבטחה יש הרבה פנים ויש הרבה גופים בהם אפשר לעסוק באבטחה. חלקם גופים ממלכתיים - כמו השב"כ, המוסד, משרד ראש הממשלה, משרד החוץ, משרד הביטחון וכדומה, וחלקם גופים לאומיים/ממשלתיים כמו רש"ת, אל על, תע"ש ותע"א, רשות הנמלים, חברת חשמל וכו'. בנוסף אפשר גם לעסוק באבטחה דרך חברות פרטיות (כמו מאבטחי שרים, מאבטחי דיפלומטים/שגרירים, מאבטחי משלחות מסויימות ועוד) - באמת שקצרה היריעה מלהכיל את כל מקצועות האבטחה השונים בכל הגופים השונים שזמינים לעבודה בהם.

ברוב המקומות אתה עובר קורס לפני הקבלה לעבודה וכתנאי הכרחי לקבלה לעבודה - לקורסים השונים יש אורכים שונים, הם מתקיימים במקומות שונים ע"י מדריכים שונים ואתה מוכשר בהם לדברים שונים אבל כמעט תמיד בכולם הקורס סובב סביב שני נושאים - ירי באקדח וקרב מגע. במסגרות הממלכתיות הקורס מבוצע במקום אחד (בעבר נקרא קורס אחיד, או ג'י-ארים) תחת מסגרת אחת ממלכתית שאחראית להכשרת המאבטחים ולשמירה על כשירותם בהמשך ברוב הגופים הממלכתיים - שב"כ, משרד החוץ (מה שנקרא בטמ"ח - בטחון משרד החוץ), רש"ת (רק למאבטחים שיוצבו בנתב"ג) ומאבטחי מטוסים באל על. הקורס אורך מספר די רב של שבועות והוא דומה במתכונתו עבור כל החניכים בלי קשר למקום העבודה שלהם בסופו. מאמצע הקורס מתחילים גם לעסוק בתכנים ספציפיים בהתאם למקום אליו אתה מיועד. כל מי שעובר את הקורס הממלכתי הזה נדרש לשמור על כשירות בהתאם לרמת הפעילות אליה הוא מיועד - לרוב מדובר על אימון חד יומי שכולל ירי וקמ"ג פעם בחודש וחצי וגם על אימונים דו יומיים ותלת יומיים פעם בתקופה של כמה חודשים בהתאם למקום ולדרישותיו. חוץ מזה יש לעמוד בבחני כושר שמתקיימים לרוב כפעמיים בשנה. אי עמידה בתכנים אלה משמעותה יציאה מכשירות והפסד כסף שלך ועלולה גם להוות עילה לסיום חוזה. לכן - במקומות שבהם יש לשמור על רמת כשירות גבוהה צריך לקחת בחשבון שרצוי לנהל אורח חיים ספורטיבי ובריא - דבר שלא תמיד קל לעשות כשאתה סטודנט. בגופים אחרים שלא עושים את הקורס הזה בדיוק יש לפעמים קורסים מאוד דומים במתכונת ובאורך (למשל ברש"ת) אבל נושא הכשירויות הוא שונה - רצוי שתברר בדיוק כיצד שמירה על כשירות מתבצעת במקום אליו תחליט ללכת.

לגבי לימודים - יש תפקידי אבטחה שיותר מתאימים לסטודנטים בגופים השונים, למשל מאבטחי מתקנים - לרוב מדובר על עבודה במשמרות בהיקף של כ-100 שעות בחודש שבמהלך חלקן אתה יכול ללמוד. אין פה שחור ולבן - זה משתנה מארגון לארגון, וגם משתנה בהתאם לתקופה (עומס משימות וכמות אנשים ביחידה) ושינויי נהלים. יש תפקידי אבטחה שבתחילה אתה מתחייב לחוזה שנע בין שנה וחצי לשנתיים וחצי שבמהלכן לא תוכל ללמוד (אתה פשוט תידרש לעבוד המון) ולאחר תקופה ראשונית זו אתה מחדש חוזה ויכול להתחיל לשלב לימודים ולהוריד את כמות השעות. יש מקומות בהם אתה מתחייב בחוזה של מינימום שעות חודשיות ואתה מקבל כסף לפי כמות השעות שעבדת ויש מקומות שאתה מתחייב לכמות שעות שבועיות ומקבל משכורת גלובלית ללא קשר לכמות השעות שעבדת - שוב, אלה דברים שמשתנים מתפקיד לתפקיד ומארגון לארגון ורצוי מאוד לברר אותם לפני שמתחייבים. כמובן שיש תפקידים שמאוד קשה לשלב בהם לימודים, כמו מאבטחי אישים למשל (גם בשל אופי העבודה עצמה וגם בשל כמות השעות להן נדרשים). גם צריך לחשוב מה אתה מתכנן ללמוד - יש מקומות שאין בעיה לשלב לימודים לתואר בו אתה לומד יומיים בשבוע, אבל אם אתה מחליט ללמוד הנדסה או רפואה כמובן שזה משנה את כל התמונה - יש מקומות שגם דורשים לדעת את מערכת השעות שלך וכמה ימים אתה לומד בשבוע. יש מקומות שיתחשבו בך למשל בתקופת מבחנים כי יש בהם הרבה סטודנטים כמוך ויש מקומות שתצטרך להסתדר בעצמך.

לגבי הכסף - הכסף יכול להשתנות בהתאם לתפקיד בו בחרת, למקום בו אתה עובד, לכמות השעות שאתה עובד בחודש, לוותק שלך, להאם אתה מוגדר כמפקד בשטח ואפילו בהתאם לכמה אתה עובד בלילה לעומת ביום. אלה דברים שצריכים להיות מובהרים לך לפני שאתה חותם על חוזה - האם אתה מרוויח לפי שעה (מחתים שעון) או שהמשכורת שלך גלובלית? האם המשכורת משתנה ככל שאתה צובר ותק? האם על סופ"שים וחגים אתה מרוויח יותר? האם אתה מקבל מענקי חתימה וחידוש חוזה? האם חלק מהכסף מופרש לקרנות פנסיה/השתלמות וכו' וכו'... אני יכול להגיד לך רק שאם אתה עובד בגוף ממלכתי ועשית קורס לא קצר, מן הסתם שאתה ברמה גבוהה יותר מהמאבטח בקניון ואתה תרוויח מעל שכר מינמום - אבל זה מאוד תלוי בתפקיד שלך ובמקום בו אתה עובד - אתה יכול להרוויח 16 אלף ברוטו בחודש ואתה גם יכול להרוויח 6 אלף ברוטו בחודש. אם אתה מתכנן לשלב לימודים כבר מההתחלה אז יש סיכוי לא רע שמקום שיסכים לקבל אותך כסטודנט מההתחלה הוא מקום שמשלם לפי שעה, אז במקום כזה למשל ככל שתעבוד יותר תרוויח יותר ולהיפך. כלל אצבע - גופים ממלכתיים איכשהו משלמים תמיד קצת פחות מכל השאר, אבל מצד שני יש בהם לרוב תנאים סוציאליים טובים יותר.

בסופו של דבר אפשר לנהל אורח חיים נורמלי בהחלט כמאבטח - בכל מקום רציני יש סידור עבודה ידוע מראש (בחלק מהמקומות הוא חודשי, בחלק דו שבועי או שבועי, זה משתנה) וניתנת אפשרות מראש לבקש לא לעבוד בתאריכים ספציפיים ויש אנשים שתפקידם לנהל את מצבת כוח האדם והמשימות ביחידה. כמובן שבגלל שעבודת אבטחה היא עבודה דינמית יש הרבה מקום לאי וודאות - אתה לא עובד בעבודה בה אתה בא למשרד בשמונה בבוקר והולך בשש בערב (לרוב) - יש לפעמים בלת"מים והקפצות וצריך גם לתפוס כוננויות בחלק מהמקומות אבל זה בא עם תיאור התפקיד. אלה דברים שצריך לקחת בחשבון כשרוצים לשלב לימודים וגם הם משתנים ממקום למקום. את התשובות המלאות שאתה רוצה לשמוע תוכל לקבל רק כשתעבור תהליך גיוס למקום שאליו תחליט להגיע. בהצלחה.
ישן 19-04-2011, 10:11
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
תודה

תודה על התשובות המפורטות מאוד עד כה.
אבל לא התכוונתי ללימודי אוניברסיטה (לפחות עדיין לא) בסה״כ אני רוצה שיהיה לי זמן ללמוד לפסיכומטרי, ללכת לחד״כ, להפגש עם חברים..... לנהל חיים..

וכששאלתי על המשימות של משרד הבטחון דברתי ממש על גוף האבטחה של משרד הבטחון, לא על השבכ וכל הגופים הממלכתיים. אם כי חשבתי גם על השבכ.
העניין הוא שאם אני הולך לתחום האבטחה אני מעדיף (וברור לי שזה כמעט ולא אפשרי)שלא לעבוד בתור שומר אלא בעבודה יותר דינמית ומשתנה (וכמו שאמרתי אני לא משלה את עצמי, אני מודע לעובדה שזה כמעט ולא קיים).

בכל מקרה, הייתי שמח לקבל מידע על משימות של חברות/גופי אבטחה שלא עובדים בהם באבטחה סטטית או לפחות יש גיוון בפעילויות.

תודה רבה על התשובות
*
ישן 19-04-2011, 12:16
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "תודה"

ציטוט:
בכל מקרה, הייתי שמח לקבל מידע על משימות של חברות/גופי אבטחה שלא עובדים בהם באבטחה סטטית או לפחות יש גיוון בפעילויות.

אני תמיד ממליץ על משמר בתי המשפט.
עבדתי שם במשך תקופת לימודיי (3 שנים מתוך 3.5), ויש כאן עוד לפחות עוד חבר אחד או שניים בפורום שגם עבדו שם, לפניי.
אנשים טובים, עבודה דינמית, הרבה צ'ופרים (תנאים, משימות ומלגות), תפור לסטודנטים ולכאלה שרוצים "לחיות", אתה עובד מדינה, והכסף לא רע.
יחד עם זאת, מיליונרים לא צומחים משם היות וקיימת מגבלה על כמות השעות שיתן לעבוד בחודש (למרות שהיו לא מעט מקרים של חריגות באישור עקב נסיבות מיוחדות).

ישן 19-04-2011, 22:01
  Rget Rget אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "אוקיי"

ציטוט:
שמעתי כבר כמה אנשים שממליצים על בתי המשפט.
אבל לא הצלחתי להבין איפה הגיוון שבמשימות שם? יש אבטחת שופטים, אבל ממה שקראתי כאן בפורום זה רק לחברה שעברו קורס אחיד ..
איזה עוד משימות יש שם שאני לא מודע אליהם?

ואני לא סגור אם אני מדבר על המלמ"ב, כל מה שהיה רשום במכתב זה עבודה בגוף האבטחה של משרד הבטחון.. (היה רשום משימות של אבטחת מתקנים בטחוניים, ליווי משלחות, אבטחת אישים ומשימות בחו"ל)
אתה יודע אולי איך הולך סידור המשימות שם? (כן כן אני יודע ששאלתי את זה כבר, פשוט לא הבנתי איך זה הולך)

מה ששלחו לך הוא "יחידת האבטחה של משרד הבטחון", זה עבודה תחת חברת קבלן-"שמירה ובטחון",שזכתה במכרז של אבטחת המתקנים של משרד הבטחון,עבודה משעממת,ולא כמו שמתארים אותה,אבטחת אישים זה ממש לא וכנל משימות בחול..

אם הכיוון שלך זה נטו עבודה,לך לאחד הגופים הממשלתיים,תעבור קורס אחיד,ותעבוד דרכו

אם הכיוון שלך הוא לימודים,משמר בתי המשפט הוא העבודה המתאימה ביותר,בעיקר שכרגע הם מחפשים עובדים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר