לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2011, 05:23
  Big_White Big_White אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Big_White
כתבה מלחמת לבנון השנייה... הסיפור שלי, ממקור ראשון

אחר שהוא זכה למגה כניסות ומגה תגובות בישראבלוג והגיע לעמוד הראשי לדי הרבה זמן כימעט לפני שנתיים... הגיע לפרסם אותו גם כאן.

יום אחד התעוררתי וגיליתי שמשהו מוזר קרה. שכבתי במיטה לבנה, באמצע חדר מוזר ולבשתי איזה חלוק הזוי. הרגשתי כבד כמו אבן איפה אני? עברה בראשי המחשבה. בטוח לא בצבא, אז האג`ימה - להמשיך לישון. אחרי עוד מספר התעוררויות כאלה הבנתי שאני נמצא בבית חולים. מה קרה לי?! ניסיתי להיזכר. הלכתי מכות? לא זוכר. נפלתי מאיזה אוטו? שוב רבתי עם איזה "ידיד" ששבר לי את הראש עם שולחן?
הדבר המעניין הוא שכל הזמן הופיעו אנשים שניגשו אלי, קרצו וצרחו "כל הכבוד!"
אני לא הצלחתי לדבר, או אפילו לפתוח את הפה אבל חייכתי והנהנתי בראש כאומר "אין לי מושג מה אתם רוצים ממני, אבל תודה על תשומת הלב". ואז **** אמר לי: נפצעת קשה בלבנון. היה לי ברור שהוא מנסה לעבוד עלי. לא זכרתי כלום.
לא כניסה ללבנון, לא את המלחמה, ואפילו לא את חטיפת החיילים בצפון.
אבל אנשים נוספים אמרו לי את אותו הדבר. "נפצעת בלבנון, יש מלחמה בצפון. חילצו אותך עם מסוק".
אחרי מספר ימים כאשר חזרתי מהשירותים קפצה מולי תמונה: אני מכניס טילי לאו לתוך התיק שלי, לפני ההכנות ליציאה לפעולה.
ניסיתי להיזכר, אבל הזכרון שלי נעלם אי שם בין סדיני הבי"ח.

לאחר שבוע הצוות שלי קיבל מספר שעות לבקר אותי בבית החולים. זה היה מפחיד. ראיתי את המבטים שלהם כשהם הסתכלו על הפנים שלי. אני לא מאשים אותם, אני לא זיהיתי את עצמי במראה. כדור 5.56 בפנים זה לא בדיוק כרטיס לתחרות אופנה. אבל הדבר המפחיד ביותר הוא השכחה. עמד מולי חבר מהצוות המקביל, בחור שגר באותה עיר כמוני, שהיה ידיד טוב לכל אורך השירות שלי.
"אתה זוכר אותי?" שאל. "כמובן שאני זוכר אותך" עניתי. "אני זוכר מה עשינו לפני חודש, אני זוכר על מה דיברנו, אני זוכר איך הגעת אלינו ליחידה, אני זוכר הכל. חוץ מדבר אחד - אני לא מצליח להיזכר בשם שלך!" אבל בסופו של דבר הכל חזר. או יותר נכון, כמעט הכל. חודש אחרי שהתעוררתי כבר זכרתי את רוב פרטי המקרה. הכל התחיל עם חטיפת המילואימניקים בצפון.
באותו זמן היתה אמורה להיות לנו פעולה מאוד יוצאת דופן בשכם. משהו שהיה אמור להיות מאוד נועז.
מבלי להיכנס לפרטים, היינו אמורים לארוב ולחסל חולייה מפורסמת של מחבלים בלב הקסבה של שכם.
הכרנו את הקסבה בעל פה, וביצענו מאות של פעילויות שם. אבל הפעילות ההיא היתה אמורה משהו מיוחד. לא נרחיב עליה. ב"מ, אתם יודעים. הכל היה מוכן, וחיכינו רק למידע מודיעיני חם על מנת לבצע את הפעילות. ואז לפתע קראו לכולם והכריזו שהפעילות בוטלה. לא ציינו למה. היה ברור שמשהו קרה.
הקצינים נעלמו לדיונים, ואנחנו קיבלנו ציוד חדש, מהסוג שלא לוקחים לפעילויות באיו"ש. היה מתח של מלחמה באוויר. לבסוף נאמר: "עולים כנראה ללבנון".

יצאנו לסדרה של תרגילים, שהיו מיועדים לפעולה העתידית שלנו בלבנון.
הפעולה הייתה כה נועזת, עד כי נדמה היה לנו שלעולם לא יאשרו אותה.
המטרה הייתה להתגנב אל כפר של חיזבאללה (עייתא-א-שעב) המרוחקת כ3 קילומטר מהגבול הישראלי-לבנוני ולירות טילי לאו על 3 יעדים שעל פי המודיעין שימשו כמחסנים לטילי נ"ט, חומרי נפץ וטילים ארוכי טווח.
לאחר מכן היה עלינו לצאת מהכפר ולהסתתר בפאתים. המשכנו להתאמן, קיבלנו ציוד חדש מכל הסוגים, היה לנו כל מה שהיה צריך.
ההתרגשות והפחד הורגש חזק מאוד. אף אחד לא דיבר על כך, אך לכולם היה ברור שאנחנו הולכים להסתכן מאוד.
לשלוח 12 איש לבד (צה"ל עוד לא נכנס ללבנון באותה תקופה, רק הפצצות והפגזות) בשביל פשיטה זה מעשה מסוכן מאוד. זה מה ש101 עשו בשנות ה50, ואני יודע בוודאות שזו הייתה אחת הפעולות הנועזות ביותר שהיחידה שלי ביצעה מעולם.
ביום שלישי בצהריים היינו בשתולה, ליד הגבול. התבוננו בהרים, ושמענו את הפיצוצים מרחוק. הצתלמנו, כנהוג במקרים אלו. היה לפחות אחד שסירב להצתלם, והיה אחר שהצתלם, אבל עשה פרצוף מצחיק בכוונה, על מנת שהתמונה לא תוכל להופיע בעיתון. רצו הרבה בדיחות על מוות. זה נורמאלי, ועדיף שכך יהיה מאשר שכל אחד ישאר להתמודד עם הפחדים לבדו. היינו הצוות הוותיק ביותר ביחידה באותו זמן, וכבר יצא לנו להיתקל - ולהרוג. כאמור היינו 12 איש, כולל מפקד היחידה בכבודו ובעצמו שהחליט להצטרף אלינו ביחד עם הקשר שלו (שגם היה במקור מהצוות שלנו). אני הייתי חובש, קלע ונווט חוד. הצמד שלי היה המפק"צ שלנו, שלצוות לא הייתה דעה טובה מדי על יכולות הפיקוד שלו. לזכותו יאמר - שהוא איפשר לצוות לנהל את עצמו - ומאחר והיו מספר אנשים מאוד יצירתיים ובוגרים בצוות - זה תמיד עבד מצויין. כך היה גם הפעם. יצאנו לשטח בלילה. הפלחה"ן שלנו פרץ חלק קטן מהגדר, ווידא ש20 מטר ממנו אין מוקשים ומטענים.
זו הייתה הפעולה היחידה שלהם באותו לילה. ללבנון הם ייכנסו רק למחרת. הפלס"ר שלנו ביצע פעילות תצפית כ2 קילומטר מערבית לשתולה, גם כן בלבנון. צוות צעיר יותר מהיחידה שלי נכנס איתנו, והתמקם על גבעה כ400 מטר מהגבול בשביל לבצע תצפיות.
אז כאמור נכנסנו פנימה. הובלתי את הכוח על פי זכרוני מלימוד המפה.
החיזבאללה מצויינים בכל הנוגע להנחת מטענים, והתנועה שלי הייתה מאוד איטית וזהירה.
בדרך עברנו עמדה ריקה של בונקר קטן, שחיזבאללה בוודאי השתמשו בו על מנת לבצע תצפיות על הגבול. המשכנו לנוע.
עברנו כבר מחצית מהדרך (1.5 קילומטר בכשעתיים). עצרנו לנשום והתבוננו בשמיים. טילים עפו מישראל ללבנון. נראה כמו זיקוקים.
נחנו 10 דקות והמשכנו לנוע. הניווט נהיה עוד יותר מסובך.
לילה, אסור להדליק אור (או להשתמש בג`י פי אס - שגם הוא מואר) ללא עצירה וכיסוי הפנס והמפה בשמיכה טרם הפעלתו.
הצמחייה נהייתה גבוהה והפריע להתמצא בשטח. הלכתי רק בעזרת המצפן, הזכרון וספירת הצעדים.
הניווט אמנם לא היה ארוך, אך מאחר והוא היה כרוך בהתגנבות ובשטח קשה ועויין הוא היה אחד הניווטים היותר מאתגרים שביצעתי. בדיוק כשחשבתי שאבדנו, גיליתי שאנו עומדים ביעד - ושלושת הבניינים נמצאים מולנו, בפאתי הכפר. השארנו את עיקר הכוח מאחור, וחוליית החוד הוציאה את טילי הלאו והתפרסה בקו. אני הייתי הקיצוני שמאלי, והשטח שבו עמדתי נראה לי חשוף מדי.
זחלתי מעת שמאלה, ועוד טיפה שמאלה עד שמצאתי שיח שעמד לא רחוק מבניין נוסף (לא אחד מהיעדים). כיוונו את הטילים, וירינו אותם על היעדים. לא איכנס להסבר כיצד עובדים טילי הלאו, אבל הם בנויים בצורה כזו שאם יורים אותם על חדר ריק, אז הטיל פורץ את הקיר וכל הנמצאים בתוך החדר נפגעים מרסיסים מאותו הקיר. אבל אם יהיה חומר נפץ בתוך החדר - אז יש סיכוי סביר שהחומר נפץ יתפוצץ עם חדירת הטיל. מתוך 3 הבתים שירינו לעברם אני זוכר בבירור שלפחות אחד עלה באוויר. מה היה שם בדיוק (וגם כמה אנשים היו שם) אני לא יודע, אבל משהו בהחלט היה שם. לאחר הירי התחלתי להוריד את הטיל כאשר ראיתי דרך השיח 2 מחבלים מתקרבים אלי.
לא ראיתי נשק, והם היו קרובים מאוד - מרחק של 4 מטר - לא יותר מזה. התחלתי להוריד את הטיל לאו הירוי לאט לאט, ולהרים את הרובה שלי. בו בזמן סובבתי את הראש לאט לאט ופתחתי את הפה - כנראה בשביל לצעוק משהו לצוות. אני לא ממש יודע מה גרם לי לעשות זאת, כי מה שלימדו אותנו זה שבהיתקלות מטווח כזה דבר ראשון יורים - ורק אז מתחילים לדבר.
אבל הפעולה הזו בדיוק הצילה את החיים שלי. אחד המחבלים הרים את נשקו וירה צרור לעבר השיח. אני משוכנע שהוא לא ראה אותי, אלא פשוט ריסס את השיח ללא הבחנה. כדור ראשון נכנס לפה שלי, שבדיוק פתחתי על מנת לצעוק לצוות.
זה הציל את חיי, כי עקב הזווית של הראש שלי הכדור נכנס ישירות לפה, חלף 3 מילימטר מהמוח ויצא בחלק התחתון של אוזן שמאל. כדור שני פגע בשכפ"צ הקרמי באיזור הבטן, והשלישי נכנס ויצא מרגל שמאל. הזיכרון שלי מעורפל מעט בנקודה הזו.
אני זוכר שהרגשתי דחיפה, שנפלתי ושהבנתי שאני פצוע. חששתי שהמחבלים יבואו לגמור אותי, או לקחת אותי בשבי. התחלתי לזחול אל הצוות שלי. זחלתי כ15 מטר עד שהקשר שלנו מצא אותי. העמיסו אותי על אלונקה ותוך חיפוי של הנגביסט שלנו התחלנו לסגת.
בינתיים, כל הכפר התעורר. התחילו לירות לכיוון שלנו. שמענו הרבה ירי של נק"ל, וכנראה גם של מקלעים. לאחר כמה דקות התחילו לירות עלינו גם טילי נ"ט. הנסיגה הייתה מהירה מאוד, והשיחים הרבים מנעו מהמחבלים לזהות את נטיב הנסיגה שלנו בבירור.
המצב שלי היה קשה מאוד. הייתי בהכרה, וניסיתי לדבר אך ללא הצלחה. החובש השני של הצוות דיבר איתי כל הזמן על מנת למנוע ממני להירדם - ולמות. היה הרבה לחץ ובלאגן. הקצין שלי סיפר לי מאוחר יותר כיצד הוא ניסה לנקות את הפצע שלי בפנים והוציא חתיכות של עצמות מהפה שלי. היה ברור שאם לא אפונה לבית חולים כמה שיותר מהר אני אמות. הזמנו מסוק.
לאחר כחצי שעה הוא הגיע, מלווה במסק"ר נוסף. השעה כבר הייתה באיזור ה5 בבוקר, והאור היה מסוכן מאוד בשביל הטייסים. מיותר לציין שמיד עם הופעתם של המסוקים כל המחבלים התחילו לירות לכיוונם.
הצוות המתצפת אמר לי מאוחר יותר שהם ספרו לא פחות מ60 טילים שנורו עלינו ועל המסוקים. החובש השני בצוות סיפר שהוא ראה כיצד טיל אחד עף מעל המסוק, ומיד לאחר מכן טיל נוסף עף מתחת. הוציאו אותי לבסוף.
השטח לא איפשר נחיתה למסוק, אז הטייס הוריד אותו כמה שאפשר, עד שהרוטור האחורי כבר התחיל להילחם עם השיחים. הצוות שלי הרים את האלונקה ופשוט זרק אותה למעלה, שם הקצוות שלה נתפסו ע"י החברה של 669.
המצב שלי היה קריטי, והרופא התחיל לצעוק לטייס שינחת לא משנה איפה כי הוא חייב לנתח אותי מיד.
הטייס לא הסתכן להנחית את המסוק, מאחר והיה ברור שהוא נפגע במהלך הפינוי - והעדיף להוביל אותנו לבי"ח רמב"ם, שם צוות רופאים חיכה לי כבר במתקן הנחיתה.
...

התעוררתי לאחר שלושה ימים ולא זכרתי כלום.

יצא לי לראות את "ואלס עם באשיר", את "בופור" והשתתפתי בצילומים לסרט "לבנון" של שמוליק מעוז. כל הסרטים הללו מראים את דמות החייל הקורבן. זה שלא יודע על מה הוא נלחם, זה שיורה ואז מגלה שהוא ירה על ילדים, זה שמתאכזב מצה"ל וכד`.
בהתחלה גם אני לא הבנתי, למה שלחו את הצוות שלי - 12 אנשים - להילחם בכפר שלם של מחבלים.
לקח לי כשנה עד שהצלחתי להסכים עם העובדה ששירתתי ביחידה שאחד היעודים שלה זה פשיטה - ופשיטה זה בדיוק מה שעשינו. לא זרקו אותנו לכלבים. היו לנו אמצעי לחימה ברמה גבוהה מרוב היחידות של צה"ל, היינו צוות מנוסה ומאומן במיוחד למשימה מהסוג הזה, מטרת המשימה הייתה ברורה לכולנו וגם הביצוע היה מעולה.
סך הכל הצלחנו להתגנב למעוז של חיזבאללה ולפוצץ שלושה מתקנים מטווחים קצרים בעזרת טילי כתף. ועוד לצאת משם כשכל החיילים חיים, ויש רק פצוע אחד.
כמובן שהיה לנו גם הרבה מאוד מזל, אבל המזל בדרך כלל תומך במי שראוי לו. המעז מנצח, זו הסיסמה של כל פשיטה באשר היא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2011, 10:41
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
משהו לא ברור לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "מלחמת לבנון השנייה... הסיפור שלי, ממקור ראשון"

ראשית: מהכתבה ברור כי טילים מישראל כבר התחילו ליפול בלבנון.

מה ההגיון לשלוח חוליה קטנה לכפר לבנוני על מנת לירות טילי לאו? האם לא היה ניתן להפעיל חיל אוויר שירים את 3 הבתים החשודים? הרי היתה זמינות של המטוסים.

נקודה שניה: אם כבר הוחלט, לא ברור לי למה לאחר הירי לא בוצע ירי ארטלרי רחב היקף על הכפר. אני הייתי מצפה למטר של פגזי 155מ"מ שיורד על שורת הבתים הראשונה, השניה והשלישית.
על מנת לאפשר לכח התוקף לסגת.

האם לא נלקח בחשבון האפשרות הסבירה כי כוחות החיזבאללה יצאו מהכפר על מנת לתקוף את החוליה?

דבר נוסף - הכותב מציין כי הוא ירה את הטילים ולא היה לו הזמן לקחת את הנשק האישי, מדוע שאר הכח לא הצליח להגן עליו? היבט נוסף: תחת הנחה של נסיגת חולית הפשיטה - מדוע לא מוקם כח צלפים, קלעים או מה שלא יהיה על מנת שכוחות החיזבאללה יפגעו מכוחות אלו - על פניו - כמה צלפים עם ציוד מתאים ללילה יחלו לפגוע ולגבות מחיר דמים נוסף מכח החיזבאללה שיוצא אל הלא נודע בחושך.
ישן 09-05-2011, 11:10
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "שאר הכוח קפצו רגע למכולת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big_White
שאר הכוח קפצו רגע למכולת להביא בירה ופיצוחים. אתה רציני במה שאתה כותב? הבחור מספר את הסיפור שלו. הוא לא יודע למה לא מחפים עליו בחושך. אבל אבל אני כמעט בטוח ששאר הצוות עסוקים לא פחות ממנו. - ממה שמתואר, הכח לא הצליח להגן עליו - זו העובדה, כוחות החיזבאללה הצליחו להגיע עד 4 מטר ממנו, תחת הנחה שהכח שלו היה עסוק, ברור לי שהבעיה בתכנון. אני הייתי מצפה לכח נוסף במרחק של כמה מאות מטרים משם עם נשק צלפים, מקלעים אשר ינצל את יציאת החיזבאללה אל הלא נודע על מנת לפגוע בהם כמו ברווזים במטווח.

בדיוק אותו הדבר שהם בצעו בהצלחה בחטיפה של אלדד ואודי שהתחילה את העניין. אז הכח התוקף תקף והמתין לטנק ולכל מה שנשלח כנגדו.

היוזמה היא שלך, צפוי שהאויב ינסה להגן, השאלה היא למה זה לא בוצע כך?

אל תחפש הגיון בצה"ל אז השאלה "מה היה ההגיון לשלוח אותם" זאת שאלה רטורית..
ישן 09-05-2011, 17:24
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא הבנתי מה אתה רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
לא הבנתי מה אתה רוצה בדיוק?שאלתי 3 שאלות:
א) למה לשלוח חוליה קטנה לבצע את הפעולה כשיש אפשרות להפעיל חיל אוויר (המלחמה כבר גלויה ויש תקיפות נרחבות כנגד הצד השני).

ב) למה לא נורתה אש ארטלרית בהיקף רחב על מנת לאפשר לחוליה לסגת.

ג) אם כבר נשאר במתאר שבוצע, ע"פ התאור החיזבאללה הגיע אליו 4 מטר ממקום הירי כשאין לו את הזמן לקחת את הרובה. - אני הייתי מצפה לרתק גדול יותר. הרי כל המטרה היתה מינימום נפגעים לכוחותינו.

.

ירו עליהם, הם ירו בחזרה, הבחור נפצע...יכל גם להיגמר יותר גרוע. היוזמה היתה מצידינו, אנחנו יזמנו את המגע, האם לא נלקח בחשבון שהאויב יוציא כוחות לרדוף את התוקפים? האם זו לא הזדמנות "לדפוק" גם את הכוחות הללו? אתה כותב: הם ירו - ואולי חפוי ורתק בהיקף גדול יותר היו מביאים למצב שכל מי שהיה זז היה חוטף?

זו לא היתה פעולה בזמן "שלום", המלחמה כבר התחילה ולא ביוזמתינו, זו לא פעולה שאתה רוצה שכח קטן יכנס עמוק, יפגע במי שצריך ויצא מבלי שלאף אחד לא יהיה ברור מי היה שם.אני לא רוצה להיות חכם בדיעבד, אני לא בא להאשים אף אחד אישית, אני שואל למה בוצע כפי שבוצע כשסביר שהחיזבאללה יוציא כוחות כנגד הכח התוקף.

מי אמר לך שלא היה רתק? מי אמר לך שלא היה חיפוי? ולמה אתה סבור שחיפוי א רתק הם פתרונות קסם שמונעים כל יכולת של אוייב לסגור מרחק או להפתיע?שום דבר הוא לא פתרון קסם - השאלה היא האם היקף הרתק והחיפוי היו פרופורציונים למה שחיזבאללה היה להציע באותה גזרה?

זו לוחמה, לא מדע מדוייק.
ישן 10-05-2011, 10:39
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]לא הבנתי מה..."

א) למה לשלוח חוליה קטנה לבצע את הפעולה כשיש אפשרות להפעיל חיל אוויר (המלחמה כבר גלויה ויש תקיפות נרחבות כנגד הצד השני).

לא על כל דבר אפשר להפעיל חיל אוויר ובכלל, למה להשתמש בכוחות קרקעיים אם יש חיל אוויר? זה ההגיון שלך.

ב) למה לא נורתה אש ארטלרית בהיקף רחב על מנת לאפשר לחוליה לסגת.

מי אמר לך שלא?

ג) אם כבר נשאר במתאר שבוצע, ע"פ התאור החיזבאללה הגיע אליו 4 מטר ממקום הירי כשאין לו את הזמן לקחת את הרובה. - אני הייתי מצפה לרתק גדול יותר. הרי כל המטרה היתה מינימום נפגעים לכוחותינו.

.דבר ראשון מי אמר לך שלא היה רתק? דבר שני, כל הרעיון בביצוע הזה היה כניסה מהיר עם כח קטן ונסיגה מהירה. דבר שלישי, אתה חייב להבין, שלא כל דבר הולך כמתוכנן.

. היוזמה היתה מצידינו, אנחנו יזמנו את המגע, האם לא נלקח בחשבון שהאויב יוציא כוחות לרדוף את התוקפים? האם זו לא הזדמנות "לדפוק" גם את הכוחות הללו? אתה כותב: הם ירו - ואולי חפוי ורתק בהיקף גדול יותר היו מביאים למצב שכל מי שהיה זז היה חוטף?

אני לא מבין, אתה נלחם נגד קופסאות שימורים? מה חשבת שהם לא יירו? בפשיטה כזו אתה לוקח בחשבון את הסיכוי לנפגעים. מצד שני, זו מלחמה ולא מבצע בט"ש. לרוב אין יכולת לתת מעטפת מושלמת לכל פשיטה. אתה חייב להבין את זה

זו לא היתה פעולה בזמן "שלום", המלחמה כבר התחילה ולא ביוזמתינו, זו לא פעולה שאתה רוצה שכח קטן יכנס עמוק, יפגע במי שצריך ויצא מבלי שלאף אחד לא יהיה ברור מי היה שם.אני לא רוצה להיות חכם בדיעבד, אני לא בא להאשים אף אחד אישית, אני שואל למה בוצע כפי שבוצע כשסביר שהחיזבאללה יוציא כוחות כנגד הכח התוקף.

אתה לא מבין את ההבדל בין מלחמה לבין בט"ש וכח אמור לתפקד גם כשלא כל הצבא מחפ"ק אותו. בסופו של דבר מדוב ר בפשיטה קצרה יחסית ולא מורכבת מי יודע מה.

מי אמר לך שלא היה רתק? מי אמר לך שלא היה חיפוי? ולמה אתה סבור שחיפוי א רתק הם פתרונות קסם שמונעים כל יכולת של אוייב לסגור מרחק או להפתיע?שום דבר הוא לא פתרון קסם - השאלה היא האם היקף הרתק והחיפוי היו פרופורציונים למה שחיזבאללה היה להציע באותה גזרה?

זו לוחמה, לא מדע מדוייק.

ישן 10-05-2011, 11:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני רק רוצה לשאול שאלה על..."

כשאי אפשר לתקוף כי - יש מרפאה\גן ילדים\בניין רב קומות\השלם את החסר (בהנחה שההחלטה היא נכונה מבצעית).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-05-2011, 11:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "איך לירות טילי לאו, ופעילות..."

כל גודלו של הלאו קטן מראש הביות של פצצה מונחית. לגבי השאר (קרי רתק וארטילריה), השאלה היא לאן יורים אותה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-05-2011, 12:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תגיד את זה לשמעון פרס במבצע..."

נתחיל מזה שיש לנו ראיה של חייל לגבי לחימה. אנחנו לא יודעים בדיוק מה היתה המשימה של הכוח, האם מדובר בכל הכוח וכו'.
לגבי סיכולים ממוקדים, אני מציע שתבחן כמה מהם נעשו בתוך מבנה, ומהו האמל"ח ששומש במקרים האלה.*

נ.ב. - יכול להיות גם שמדובר במשימה משנית לפיקוד, ובסדרי העדיפויות, הוחלט להקצות את יכולות האויר למטרות אחרות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-05-2011 בשעה 12:09.
ישן 10-05-2011, 17:16
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "א) למה לשלוח חוליה קטנה לבצע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
המלחמה כבר התחילה, היו כבר תקיפות של חיל אוויר, המטרה: 3 בתים חשודים באמצע כפר, האופציה הראשונה שהיתה עולה לי בראש היא זוג F16 עם פצצות - הרי ברור שאם בבנין יש תחמושת, חומרי נפץ, רקטות גם הסביבה יכולה להפגע - אז אם ידוע על קיום של אמצעי לחימה בקרב אוכלוסיית האויב אני לא הייתי חס עליהם יותר מאשר האויב.

לא על כל דבר אפשר להפעיל חיל אוויר ובכלל, למה להשתמש בכוחות קרקעיים אם יש חיל אוויר? זה ההגיון שלך.
הטענה שלך היא שככל הנראה חיל האוויר לא היה זמין על מנת להוריד עוד כמה פצצות או טילים על כפר 3 ק"מ מגבול ישראל?

ב) למה לא נורתה אש ארטלרית בהיקף רחב על מנת לאפשר לחוליה לסגת.אני לא יודע אם נורתה או לא נורתה - אבל אני מצפה שאם כח צריך לסגת הארטילריה הישראלית צריכה לירות מספיק על מנת שכל לוחם חיזבאללה יחפש היכן למצוא גומחה בקרקע ולא לרדוף את הנסוגים.
כמות הארטלריה שירדה על דרום לבנון גדולה מכל מה שנורה במלחמת יומה"כ - זה מצב שבו הייתי מצפה למסך שלא יאפשר לצד השני לעשות כלום.

מי אמר לך שלא?

.דבר ראשון מי אמר לך שלא היה רתק? דבר שני, כל הרעיון בביצוע הזה היה כניסה מהיר עם כח קטן ונסיגה מהירה. דבר שלישי, אתה חייב להבין, שלא כל דבר הולך כמתוכנן. ברור שלא הכל הלך כמתוכן, אני הייתי מצפה לכח גדול יותר שיגן עליהם, לרבות ארטלריה קנית ורקטית שתכתוש את פאתי הכפר ואפילו מעבר לפאתים.

. היוזמה היתה מצידינו, אנחנו יזמנו את המגע, האם לא נלקח בחשבון שהאויב יוציא כוחות לרדוף את התוקפים? האם זו לא הזדמנות "לדפוק" גם את הכוחות הללו? אתה כותב: הם ירו - ואולי חפוי ורתק בהיקף גדול יותר היו מביאים למצב שכל מי שהיה זז היה חוטף?
אני לא מבין, אתה נלחם נגד קופסאות שימורים? מה חשבת שהם לא יירו? בפשיטה כזו אתה לוקח בחשבון את הסיכוי לנפגעים. מצד שני, זו מלחמה ולא מבצע בט"ש. לרוב אין יכולת לתת מעטפת מושלמת לכל פשיטה. אתה חייב להבין את זה
כשמדינה יוצאת למלחמה מול חטיבה מרחבית או אוגדה ללא שיריון, ללא חיל אוויר, ללא מערכות נ"מ מתקדמות, ללא חיל ים. אני מצפה הפעלת קורנס כבד על מנת למחוק את המתגוננים. תוצאה של כח קטנטן שסופג 3 ק"מ מגבול ישראל לדעתי היה צריך להענות המכת אש אחרת לחלוטין לרבות על אוכלוסית האויב.

אתה לא מבין את ההבדל בין מלחמה לבין בט"ש וכח אמור לתפקד גם כשלא כל הצבא מחפ"ק אותו. בסופו של דבר מדוב ר בפשיטה קצרה יחסית ולא מורכבת מי יודע מה.
רק למען הסר ספק, אני לא בא אליו בטענות ולא אל הצוות שלו, הייתי מקבל בקלות אם היה נכתב כי בשל טעות בזהוי משהו ירה לו בגב או מסוק שלא הבין מספיק טוב את הזירה פגע בו, התאור מתאר מצב בו החיזבאללה מוציא כח תקיפה שמצליח לפגוע.

מי אמר לך שלא היה רתק? מי אמר לך שלא היה חיפוי? ולמה אתה סבור שחיפוי א רתק הם פתרונות קסם שמונעים כל יכולת של אוייב לסגור מרחק או להפתיע?שום דבר הוא לא פתרון קסם - השאלה היא האם היקף הרתק והחיפוי היו פרופורציונים למה שחיזבאללה היה להציע באותה גזרה?אין לי את התשובה וזו בהחלט שאלה מעניינת.

זו לוחמה, לא מדע מדוייק.
ישן 09-05-2011, 13:23

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "מלחמת לבנון השנייה... הסיפור שלי, ממקור ראשון"

סוף סוף אני כותב מהמחשב ולא מהטלפון

קל ליהיות גנרל מהספה.
להגיד הייתי מצפה היתי ככה והיייתי ככה...

במלחמה הזאת היו מצפים להרבה דברים ואמורים ליהיות הרבה דברים שלא היו.

ואם הייתה בצבא (לפי איך זה ניראה בתגובות שלך לא הייתה בצבא) הייתה יודע שלא כל מה שצריך ליהיות וכל מה שאמור ליהיות באמת קיים...

בצבא נורמאלי אתה אמור לירות על אנשים שזורקים אליך אבנים (אסור בצה''ל)
בצבא נורמאלי אתה אמור לירות במי שזורק אליך בקטבים (גם אסור)
בצבא נורמאלי אתה אמור לקבל ציוד לוחמה בכל דרך אפשרית.
בצבא נורמאלי אתה אמור לעצור כל מי שאתה חושב שהוא חשוד.

במלחמת לבנון השנייה אנשים היו קונים ווסטים מהכסף שלהם הפרטי כי בצבא לא היה.
במלחמת לבנון השנייה אנשים יצאו לשטח ללא אמרלים וללא קסדות וקראמים...

אני לא יודע מה אתה ומי אתה ואם בכלל עשיתה צבא וגם אם עשיתה אשמח לדעת מה עשיתה שם.

לא הייתי לוחם אבל מסעות בלילה עשיתי לא פעם אחת... מישהו יכול ליהיות 3 מטר לידך ואתה לא תשים לב אליו! שלא לדבר על מצב שבו יורים ואתה גם צריך להיתחבא ואתה לא יודע מי יורה ולאן!

קל מאוד לשבת מאחורי המחשב ולהגיד הייתי מצפה לככה וככה...
טוב שלא אמרתה "הייתי מצפה שתיהיה להם משקפת טרמית" ולייטסייברס!

כל השאלות למה כמה ומדוע תפנה לדן חלוץ ולגבי אשכנזי. ולפעם הבאה אני ידע להמליץ אותך בטור יועץ לפני יציאה למבצעים...

אני בכלל לא מבין למה אתה פותח על זה דיון. הם היו שם ירו אליהם ואנשים מתו שם בזמן שאתה לא הייתה שם מי אתה שתגיד להם משהו על התכנון והביצוע שלהם?

ישן 09-05-2011, 13:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כדאי מאוד שתגביל את התגובות שלך לגופו של עיניין ולא לגופו של גולש
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "סוף סוף אני כותב מהמחשב ולא..."

וגם את הספקולציות שלך - האם גולש זה היה בצבא או לא - גם אותן תשאיר בחוץ ואל תבנה אותן ע"ס תגובה אחת או שתיים, במיוחד כשנשאלות בהן שאלות לגיטימיות. הניסיון שלך לגחך גולשים אחרים שמגיבים לעיניין הוא בעיקר בעוכרך.

אם לא היית שם, במקום בו קרה המקרה המסופר, אז כנראה שכל מה שכתבת לא רלוונטי. בנוסף, לא ברור אם מה שכתבת בתגובה הפותחת את האשכול היה מצוטט מהיכן שהוא (ואם כן, נהוג להביא קישור למקור ולציין אותו), ואם זה ממקור ראשון - אז בוודאי שתוכל לענות על השאלות שנשאלת.

יהיה נחמד מאוד אם תדאג שהתגובות שלך תהיינה עינייניות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-05-2011, 14:08

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כדאי מאוד שתגביל את התגובות שלך לגופו של עיניין ולא לגופו של גולש"

אתה יכול להחשיב את זה כלא רלוונטי זה בסדר מבחינתי...
לא אכפת לא לי ולא לאותו הבחור שכתב את זה. מבחינתי זה אמיתי כי לא סתם ככה חסרה לו חצי אוזן ורבע פה...
זכותך לא להאמין,אני לא מכריח אף אחד.
ואיך מקשור זה שאם אני לא הייתי שם וזה לא קרה או קרה שאני כתבתי את הסיפור לבין מה שהוא מטיף לחברה האלה שהם לא בסדר? חח

איזה בדיוק קישור אתה רוצה שאני ישים לך אם הוא בעצמו כתב לי את זה?

אני לא חושב שהוא ירצה לענות על השאלות האלה מאחר וכל מה שאתה קורא למעלה זה משהו שהוא לא דיבר על זה במשך 3 שנים.

לא פרסמתי את זה שכל מיני גנרלים בכאילו יטיפו להם שהם לא יודעים לתכנן והצוות שקפץ רגע להביא בירות בזמן שהוא יורה טילים והם לא בסדר שלא הביאו לו גם בירה...

רוצה לדון על זה? פתח אשכול נפרד. אנחנו מבינים אחד את השני?

ישן 09-05-2011, 14:58
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קשור גם קשור
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "אתה יכול להחשיב את זה כלא..."

אם הבאת מה שהבאת רק לשם לפתוח אשכול עם סיפור (מעניין ורלוונטי ככל שיהיה), ולהשתיק כל תגובה או הערה בנוגע אליו, אז אני חושש שטעית בפלטפורמה אליה הבאת את הסיפור.
פה זה פורום אינטרנטי פתוח, ואם אתה רוצה לפרסם אותו אבל לא מתחשק לך לקרוא הערות ושאלות - קח את הסיפור הנ"ל, כתוב אותו על דף ותתלה אותו על הקיר בחדר שלך.
בנוסף, אין פה שום עיניין של להאמין לך או שלא להאמין לך.

ציטוט:
איזה בדיוק קישור אתה רוצה שאני ישים לך אם הוא בעצמו כתב לי את זה?

שים לב מה כתבת בהודעה שפותחת את האשכול:
ציטוט:
אחר שהוא זכה למגה כניסות ומגה תגובות בישראבלוג והגיע לעמוד הראשי לדי הרבה זמן כימעט לפני שנתיים... הגיע לפרסם אותו גם כאן.

לזה התכוונתי כשביקשתי את המקור.

ציטוט:
רוצה לדון על זה? פתח אשכול נפרד.

מה רע באשכול הנוכחי? אם ניתן לענות פה על שאלות רלוונטיות למקרה, ואולי לקרוא עדויות ממקור ראשון (או מכל מקור שהוא) - ערכו של האשכול הזה יהיה גדול בעשרות מונים מאשר עדות 'יבשה' זו או אחרת.

ציטוט:
אנחנו מבינים אחד את השני?

כנראה שממש לא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-05-2011, 15:31

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קשור גם קשור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם הבאת מה שהבאת רק לשם לפתוח אשכול עם סיפור (מעניין ורלוונטי ככל שיהיה), ולהשתיק כל תגובה או הערה בנוגע אליו, אז אני חושש שטעית בפלטפורמה אליה הבאת את הסיפור.
פה זה פורום אינטרנטי פתוח, ואם אתה רוצה לפרסם אותו אבל לא מתחשק לך לקרוא הערות ושאלות - קח את הסיפור הנ"ל, כתוב אותו על דף ותתלה אותו על הקיר בחדר שלך.
בנוסף, אין פה שום עיניין של להאמין לך או שלא להאמין לך.

שים לב מה כתבת בהודעה שפותחת את האשכול:

לזה התכוונתי כשביקשתי את המקור. המקור הוא אותו מקור. אותו הבחור פרסמתי את הסיפור הזה לפני שנתיים בבלוג שלי בישראבלוג ועכשיו החלטתי שאני מפרסם אותו גם כאן זה הכל. מילה במילה עישתי קופי פייסט...

מה רע באשכול הנוכחי? אם ניתן לענות פה על שאלות רלוונטיות למקרה, ואולי לקרוא עדויות ממקור ראשון (או מכל מקור שהוא) - ערכו של האשכול הזה יהיה גדול בעשרות מונים מאשר עדות 'יבשה' זו או אחרת.

כנראה שממש לא.

המקור הוא אותו מקור. אותו הבחור פרסמתי את הסיפור הזה לפני שנתיים בבלוג שלי בישראבלוג ועכשיו החלטתי שאני מפרסם אותו גם כאן זה הכל. מילה במילה עישתי קופי פייסט...

ישן 09-05-2011, 14:23
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "סוף סוף אני כותב מהמחשב ולא..."

ציטוט:

קל ליהיות גנרל מהספה.
להגיד הייתי מצפה היתי ככה והיייתי ככה...אכן, בדעבד הדברים הרבה יותר ברורים, אני נגד כל מחול וועדות החקירה שדורשות "אחריות אישית" על החלטות שהיה צריך לקבל כאן ועכשיו - וכל זה מתוך לשכה ממוזגת וזמן אינסופי לתחקיר

מאידך, אני לא בא להאשים אף אחד אישית, אני לא בא בטענות לאף אחד מהצוות שלו או אליו אישית, אני מעלה שאלות לתהיות בדבר התכנון. ולידיעתך, הטלת ספק, שאלות שאלות, הצעות הם בבחינת מותר ורצוי בפורום זה

ואם הייתה בצבא (לפי איך זה ניראה בתגובות שלך לא הייתה בצבא) הייתה יודע שלא כל מה שצריך ליהיות וכל מה שאמור ליהיות באמת קיים...הנחת היסוד שלך שגויה לחלוטין, גויסתי גם למלחמת לבנון 2.

בצבא נורמאלי אתה אמור לירות על אנשים שזורקים אליך אבנים (אסור בצה''ל)כאן אני מסכים: חייל הוא לא שוטר, אי אפשר להשפיל אותו ואין להתיר לאויב להשפיל לובש מדים ישראלי. לדעתי אם זריקת אבן היתה מאפשרת לירות אף אחד לא היה מרשה לעצמו לסקול לובשי מדים באבנים.

בצבא נורמאלי אתה אמור לירות במי שזורק אליך בקטבים (גם אסור)על משקל קל וחומר לדברי הקודמים. אף על פי שאם אני זוכר במדויק את ההוראות לפני סעיף קטן כ"טג הרי שאם נזרק עליך בקבוק תבערה ונפל יש לפעול לפי סעיף קטן ח8 (להלן נוהל מעצר חשוד), מאידך גיסא אם אתה רואה את מי שמתכוון לזרוק את הבקבוק אתה רשאי לירות בשל סכנה ברורה ומיידית. מה הנוהל למצב שהבקבוק נזרק וטרם התפוצץ אני כבר לא זוכר - אבל בטח יש התייחסות בהתאם לאמור בסעיף ל"ה4.

בצבא נורמאלי אתה אמור לקבל ציוד לוחמה בכל דרך אפשרית.בכל צבא אתה מקבל את האפשרי והזמין, אתה יכול להלין שציוד הלחימה לא היה מספק אבל ברגע שיש את מה שיש: זה מה יש ועם זה ננצח

בצבא נורמאלי אתה אמור לעצור כל מי שאתה חושב שהוא חשוד.אני לא זוכר שהיו מגבלות לעצור חשודים

במלחמת לבנון השנייה אנשים היו קונים ווסטים מהכסף שלהם הפרטי כי בצבא לא היה.
במלחמת לבנון השנייה אנשים יצאו לשטח ללא אמרלים וללא קסדות וקראמים...

אני לא יודע מה אתה ומי אתה ואם בכלל עשיתה צבא וגם אם עשיתה אשמח לדעת מה עשיתה שם.גם אני לא יודע מי אתה ומה אתה. קצת צורם לי שאתה פונה בעברית בשפת זכר עשיתה או הייתה - זה כבר חוזר פעמיים ולכן לא שגיאת הקלדה. האם אתה לא פרובוקטור מהעולם הערבי?

לא הייתי לוחם אבל מסעות בלילה עשיתי לא פעם אחת... מישהו יכול ליהיות 3 מטר לידך ואתה לא תשים לב אליו! שלא לדבר על מצב שבו יורים ואתה גם צריך להיתחבא ואתה לא יודע מי יורה ולאן!אין לי שום טענות אליו, מה שהציל אותו זה מי שירה - ירה פחות או יותר אל מיקום משוער, כל השאלות שהעליתי מופנות אל מתכנן הפעולה.

קל מאוד לשבת מאחורי המחשב ולהגיד הייתי מצפה לככה וככה...
טוב שלא אמרתה "הייתי מצפה שתיהיה להם משקפת טרמית" ולייטסייברס!

כל השאלות למה כמה ומדוע תפנה לדן חלוץ ולגבי אשכנזי. ולפעם הבאה אני ידע להמליץ אותך בטור יועץ לפני יציאה למבצעים...[COLOR=Red]השפה שאתה מדבר אלי לא מקובלת עלי - אני לא מתכוון לענות לך יותר, היה שלום.[/COLOR]

אני בכלל לא מבין למה אתה פותח על זה דיון. הם היו שם ירו אליהם ואנשים מתו שם בזמן שאתה לא הייתה שם מי אתה שתגיד להם משהו על התכנון והביצוע שלהם?

ישן 09-05-2011, 14:48

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[QUOTE=Big_White]:) קל..."

אז אני יעדכן אותך בנהלים החדשים.. אסור לך לירות בבן אדם עם בקטב ביד "כי הוא עדיין לא זרק אותו"
כשה הוא כבר זרק אותו "הבקבוק כבר לא אצלו והבן אדם לא מהווה שום סכנה"
כנ''ל גם אבנים.

אסור לעצור חשודים, למרות זאת...עוצרים ועושים מה שבא לך אפילו חיפוש. אבל טכנית לפי ההוראות אסור לך לעצור אותו אלה רק לשוטר. או שאולי זה רק לבדואים בדרום ככה. ככה שבעצם אתה שום דבר..

זה מה שיש ועם זה ננצח... בקצב הזה לא יהיה לך עם מי לנצח... בדיוק כמו שהיה בלבנון. ווסטים אפודים קסדות אמרלים ואמלח אחר. שכל הציוד הזה היה נוכח במחסנים אבל לא נלקח משם בגלל בעיות כאלה ואחרות

בקשר לעשיתה והייתה.. ככה אני רגיל לרשום זה הכל זה לא הופך אותי לערבי :-P

זה היה ניראה שכן יש לך טענות אליו.

ישן 10-05-2011, 11:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "באמת נראה מוזר שעורב של איזה יחידה ישתמשו בלאו"

לאו הוא טיל כתף קצר טווח רב שימושי - לכל חי"רניק יש נגישות לאמצעי הזה. טאו הוא טיל נ"ט ארוך טווח, ויש לו גרסאות חדשות.

ישן 10-05-2011, 12:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "את ההבדל בין הטילים אני יודע , רק לא הבנתי למה השתמשו במבצע כזה בלאו (לפי הכתוב)"

בשביל לענות על השאלה, אתה צריך לדעת את פרטי המבצע, ומהם האמצעים הזמינים לכוח באותו זמן.

ישן 09-05-2011, 15:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

להבהרה:
aureliano1 = גורי שכתב את הטקסט שירת בעורב צנחנים.
את הפוסט הוא פירסם בבלוג שלו: "הטבח, האביר הממוגן, אלמנת הקש והמאהב שלה"
הוא היה אמור להשתחרר בנובמבר 2006, בלי קשר לפציעה.

פותח האשכול, Big_White, שירת במגוון תפקידים תומכי לחימה בחיל האוויר, התחיל כטכנאי מטוסים דרג א' בנבטים וייתכן שעבר לשרת כמאבטח מתקנים בגף הגנ"ק באותו הבסיס או ביחידה אחרת של חיל-האוויר.
בשלב מסויים של שירותו חשב להתנדב ולעבור לשרת ב"קרקל" אך גילה שייצטרך לוותר על תנאי השירות שהוא נהנה ממנו (יוצא "חצאים"), ירד מהרעיון וסיים את שירותו (לפני כחצי שנה) בחיל האוויר.

ובאשר לגורי, ב10.7.07 הוא עידכן על שיחה שלו עם חגי מרדכי, מח"ט הצנחנים, בבקשה לחזור לצבא ולצאת לקצונה, גם אם יידרש ממנו להתנדב לעוד שנים של שירות סדיר.
ככל הנראה בקשתו לא נענתה, אפשר להבין זאת מאחר שמאז הוא כתב פוסטים מגרמניה.
ראוי לציין שאת הבלוג הוא פתח רק חודש לפני המלחמה והפציעה שלו.

מדובר בבחור ערכי ומיוחד וכדאי לקרוא את הבלוג כולו, לפחות את הפוסטים בנושאים הצבאיים.

ישן 10-05-2011, 10:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "התאמת הנשק לפעילות המתוארת"

בהנחה שהיה משהו זמין אחר שהיה זמן להתעסק איתו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:30

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר