לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2011, 04:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדוע היה צורך לחכות למעלה מחמש שנים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "עם כל הכאב שבשחרור מחבלים עם דם על הידיים"

הרי הענויים הממושכים , שסבל גלעד ומשפחתו המודאגת, לא הביאו לשום דבר.
בטח הדבר יוצג ע"י בנימין נתניהו, כהישג גדול. השאלה אם ה"הישג" היה כדאי. האם פתאום מחבלים עם "דם על הידיים" חדלו להוות סיכון בטחוני; האם בעקבות הצלחתו של החמאס, לא צפויות חטיפות נוספות; האם העובדה שמשחררים מחבלים בעבור החאמאס ולא עבור אבו-מאזן מטיבה את המצב באזור; ועוד שאלות רבת בנושא.

אבל אצלנו תמיד הדחיה למחר היא עקרונית, בכל הנושאים ובסוף תמיד משלמים יותר ו/או מקבלים פחות.

בכל מקרה טוב מאוחר מאשר לעולם לא ואני מברך את בנימין נתניהו ראש ממשלתנו על אומץ לבו ועל החלטתו הנכונה והנבונה.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 12-10-2011 בשעה 04:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2011, 19:56
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אל-ערביה: גלעד שליט צפוי להשתחרר בחודש הבא בעסקת שבויים"

מחדשות ערוץ 2 בשידור של ישיבת הממשלה:
המשא ומתן הסתמך גם על המאמצים של הממשלה הקודמת, לפני מספר שבועות המשא ומתן התחדש בקהיר,
רוה"מ מאמין שזו העסקה בטובה ביותר שניתן להשיג לאור הטלטלות בעולם הערבי ושייתכן וחלון ההזדמנויות שנוצר בנסיבות הזמן היה נסגר סופית ולא היינו מחזירים את גלעד כלל.
ההסכם נחתם בראשי תיבות ביום חמישי האחרון והיום הוא נסגר סופית ושני הצדדים חתמו עליו.
- - -
בנימה אישית - לאחר ששמענו שכל זרועות הביטחון השונות מסכימות עם המהלך והמתווה לעסקה,
ולאחר ששמענו שחלון ההזדמנויות נסגר ושלאחריו כנראה ייתכן וגלעד לא יחזור עוד לעולם,
ואחרי שנודע לנו שהצמד ברגותי ישוחררו (ומי יודע אילו עוד טרוריסטים ישוחררו),
האם יש בכך כדי להצביע על שינוי פוליטי או מדיני קרב והולך ברצועת עזה?

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 11-10-2011 בשעה 19:58.
ישן 11-10-2011, 20:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
במאזן הבטחוני היום נקבע חד משמעית שחיילים נוספים ייחטפו
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לחברה קטנה ובמיוחד כזו שמוקפת..."

היום נקבע סופית שתפיסת מחבלים שקולה למעצר זמני.

אני לא נכנס למשמעויות המשפטיות מרחיקות הלכת של עסקה כזו שהופכת את עקרון השיוויון בפני החוק, לסוג
של בדיחה. האנשים שישוחררו בעקבות העסקה הזו, הם הרוצחים הכי גדולים שנכלאו כאן אי-פעם. הם
ישוחררו, בעוד שרוצחים אחרים, שאינם מקומבנים כמו אלה, לא ישוחררו.

כתבת על ערבות הדדית: ערבות הדדית משמעה גם מחוייבות של ממשלה להגן על אזרחיה מפני אנשים
מסוכנים. האנשים שמתחררים כאן היום היו כאלה שלקח שנים לתפוס, ורק אחרי שהצליחו לרצוח מאות. מי
שחושב ששחרור בנסיבות כאלה יגרום להם מפרוש לפנסיה, חי בסרט. האנשים הללו קיבלו זריקת מוטיבציה
לחזור ולסייע בכל כוחם לארגון שהביא לשחרורם.

העסקה הזו אולי תציל אדם אחד, אבל בדיוק כמו כל קודמותיה - תעלה בחיי רבים, הרבה יותר מכל עסקה
שקדמה לה - וזה, כאמור, בלי לספור את פעולות החטיפה שהיא תגרום להן.

זהו כשל מנהיגות נוראי.
ישן 12-10-2011, 00:56
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
אתה צודק, קיוויתי שנתניהו יגלה יותר אחריות לאומית
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "במאזן הבטחוני היום נקבע חד משמעית שחיילים נוספים ייחטפו"

נעזוב רגע בצד את הסיכון הבטחוני והמשמעויות הבטחוניות מרחיקות הלכת לגבי חטיפת חיילים נוספים בעקבות העסקה הזו, נדבר על הפאן המוסרי בלבד:

אם חס וחלילה קרוב של מישהו מכם היה נופל קורבן לאחד מהמרצחים שישוחררו בעסקה הזו, הייתם מסכימים למהלך שישחרר אדם כזה ?!

ולא מדובר ברוצח אחד, מדובר במאות !!!!

נתניהו הוכיח במקרה הזה לצערי הרב שאין לו עמוד שידרה כמנהיג, הוא איבד את הקול שלי בשל הכניעה לפופוליזם, הוא הפקיר בטחון של רבים לטובת אדם אחד - חייל שנשלח להגן על אזרחים.

הוא הסכים לעסקה מבלי שמישהו מאיתנו יודע מה מצבו הבריאותי והנפשי האמיתי של גלעד שליט היום, יכול להיות שהוא בכלל הורעל, יכול להיות שהוא סובל מפגיעות נפשיות/פיזיות בלתי הפיכות, זו עסקה נפשעת ואני מתבייש בממשלה שקיבלה את ההחלטה הזו, מהתקשורת "הישראלית" אין לי ציפיות, הם ממזמן מכרו את נשמתם לשטן.
ישן 12-10-2011, 07:00
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
ההבנה שלך של המצב שגויה לחלוטין.
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "על פי הקונספט שלך הם היו צריכים לחטוף עוד 999 חיילים+27 חיילות"

את גלעד שליט לא "שבו במהלכו של קרב".
הוא נחטף בפשיטה מורכבת שדורשת השקעה של תכנון, אימונים, ומשאבים(כסף והדרכה). ואסור לשכוח שבניגוד לפיגוע התאבדות, ביצוע חטיפה מחייבת שימוש בכח אדם איכותי יחסית.
התכנון, זמן, כח אדם ומשאבים שהושקעו בחטיפה לא היו מושקעים באותה כמות ואיכות אם לא היו תקדימים כל כך מוצלחים של החלפת שבויים בעבר. למה ? כי ירי רקטות עובד יותר טוב ומוכיח את עצמו.
אפשר לראות הזנחה הדרגתית של פיגועי התאבדות בעקבות קשיי ביצוע, ולעומתם עלייה בירי רקטות שמשיג את אותם מטרות במחיר ומאמץ זולים יותר. ארגוני הטרור הולכים עם מה שמשתלם, וכרגע נתניהו וממשלתו הוכיחו ללא צל של ספק שחטיפות משתלמות למרות הקשיים הכרוכים בביצוע חטיפה (דוגמה לקשיים היא נסיון החטיפה הכושל באילת לפני כמה חודשים).

למרבה האירוניה, גלעד שליט נחטף בגלל אחרים לפניו שהוחזרו בחילופי שבויים.
והחייל\אזרח הבא ייחטף בגלל ההצלחה המסחררת של העסקה הזאת.
ישן 11-10-2011, 20:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אל-ערביה: גלעד שליט צפוי להשתחרר בחודש הבא בעסקת שבויים"

אני יודע שאשמע רשע אך אני חייב לומר - אני מקווה שהעסקה תיכשל.

ליבי נכמר על גלעד שליט ועל משפחתו... וליבי נכמר על כל הרוגי הטרור, על כל חטופי העתיד, על כל קורבנותיה של העסקה הזו.
הלב אומר "החזירו אותו הביתה". בפנים יודע שאם זה היה אחי, כנראה הייתי חותם על העסקה בשתי הידיים....

אבל מה יהיה מחיר העסקה האמיתי? כמה דם יישפך בשל העסקה הזו?

לכל המברכים על העסקה פה, זוכרים את פירוס? עוד ניצחון כזה ואבדנו?

נכנענו לסחיטה... ומי שנכנע לסחיטה ייסחט עוד פעם. מי יהיה גלעד שליט הבא ומה יהיה מחירו?

ורק כדי לציין משהו: מישהו חשב אולי שאחת הסיבות לעשות את העסקה עכשיו זה כדי להעניש את אבו מאזן על שהלך לאו"ם?

ישן 11-10-2011, 21:17
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני יודע שאשמע רשע אך אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue

ורק כדי לציין משהו: מישהו חשב אולי שאחת הסיבות לעשות את העסקה עכשיו זה כדי להעניש את אבו מאזן על שהלך לאו"ם?

אכן. לי עכשיו זה ניראה קשה מאד, אבל נקווה שאנחנו באמת לא יודעים מה הולך. תקרא לי גרופי, אבל קשה לי להאמין שנתניהו מספיק טיפש בשביל לעשות את העסקה הזאת סתם כך. מבחינתי, במקרה והעסקה לא תיכשל, התסריט הפחות פסימי הוא שלאבו מאזן יהיו בלאגנים מבית שיידחו את כל העניינים שהוא מנסה לדחוף, ביבי ייקבל את תמיכת השמאל ותהקשורת שתמסמס את המחאה, וככה נמשוך מספיק זמן עד שיתחיל הקמפיין לנשיאות בין אובמה לבין פרי\קיין (בעזרת השם)\רומני...

אלוהים אדירים, אני מתחיל לחלום בהקיץ, חייב לישון יותר

ישן 11-10-2011, 22:05
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כולי תקווה שלכשישוחרר, גלעד לא יחטף בפעם השלישית

אשכרה, בשחרורו ציווה עלינו את המוות
זה יכול להשמע מקאברי, אבל תסתכלו פה היטב על הגולשים בפורום, ושכל אחד מכם יסתכל היטב על משפחתו וחבריו - סביר מאוד להניח שלפחות אחד מהם יהרג כתוצאה ישירה מהעסקה הזו.
אישית אני חושב שבמקום גלעד שליט, לי היה יכול להיות מאוד קשה להראות את פרצופי ברחוב אם אנשים ימותו כתוצאה משחרורי...
תנחומי הכנים מראש למשפחות ההרוגים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 12-10-2011, 04:09
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

אנחנו הולכים לשלם על זה ביוקר ובהרבה מאוד דם.

בואו נתחיל עם הרשימה.
א,אני לא מאמין לברק שאין אופציה צבאית,כי כולנו יודעים שברק מקבל מימון מאנשי שמאל עשירים מאוד. ראו מי מימן את הפגנת ה 300 אלף לפי התקשורת במקרה נדבן של ברק.
ברק כאיש פוליטי עשה בעיקר נזק לישראל ועדת אור,שהייתה כיסוי למרד של ערביי ישראל,כניעה לחרדים כראש ממשלה מהעבודה עם תשלומים לתלמידי ישיבה שלא קיימים באמת,יציאה עם הזנב מאחורי הרגליים מלבנון.(היה צריך לצאת,אבל לא בצורה הזאת.),זיוף של קולות במגזר הערבי לזכות בראשות העבודה בפעם ה 2 וכמובן המסמר האחרון בארון שלך נכון להיום שהוא עסקת שליט עם עוד הבטחת שווא שלך לציבור. אני מקווה שברק לא יגיע לכנסת הבאה לטובת מדינת ישראל.
ב,ש"ס הוכיחה שאין לה עקרונות סופית והסיבה היחידה שהיא קיימת נכון להיום היא ההזנחה של השכבות החלשות שבאמת צריכות עזרה ותורמות למדינה בניגוד למגזרים שחלק גדול מהם חיי על הביטוח הלאומי.
ג, הליכוד וישראל ביתנו, חוץ משלושה שרים כולם היו בעד. כל השרים מהליכוד ומישראל ביתנו שאמרו "כן" צריכים לשלם את המחיר ואני מקווה שבוחרי הליכוד יזכרו להם את זה טוב טוב. בכל הנוגע לישראל ביתנו, אני כבוחר שלהם רוצה שאותם שרים ימצאו את עצמם לא בכנסת הבאה.
ד, נתניהו ראש הממשלה, אותו שמרתי לסוף. נתניהו כל השנים האלה חשבתי שאתה חסר עמוד שדרה,אבל האופן בו עמדת רוב הזמן מול דפני ליף והחברים אוכלי החינם שלה והמצב של יוון וארה"ב גרמו לי להבין שיש היגיון במדיניות הכלכלית שלך כשר אוצר אצל שרון או כראש ממשלה שמחזיק את שר האוצר שלו עם רצועה קצרה ושל משרד האוצר לאורך השנים.(הגוף שנקרא נערי האוצר לפי התקשורת)
עכשיו נתניהו השאלה שלי אליך היא: אם אולמרט וקדימה לא עשו את זה,מדוע אתה עם הליכוד עושה את זה? אתה וכל אנשי הליכוד אמרתם כל השנים האלה כמה קורבנות טרור יש לאוסלו ועכשיו אתם במפלגת השלטון עושים עסקת שבויים שתעלה לנו בהרבה מאוד דם?

ולסיכום להורים של גלעד שטוענים שלא הם קבעו את המחיר,על מי אתם מנסים לעבוד כאן בדיוק? כל התעמולה שלכם בתקשורת עם אירגוני שמאל שונים וכל מיני אנשי תקשורת שלא עושים כלום בתעשיה ותפסו טרמפ חינם על הבן שלכם לקבל פירסום קבעה את התג מחיר של הבן שלכם ולא הממשלה הזאת של הליכוד או הקודמת של קדימה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-10-2011, 08:30
צלמית המשתמש של idanmos
  משתמש זכר idanmos idanmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...

לא מאמין עד שאראה את שליט בארץ.
הגיע הזמן, שהילד הזה, שה' יודע מה נהיה ממנו, מה עשו לו ומה עבר עליו - יחזור לבית.
אני בטוח שרוב העם בעד העסקה, וטוב שכך.
יהיה המחיר אשר יהיה - הגיע הזמן שגלעד ישוב לבית.

ולכל המצקצקים, קל לדבר כשהחטוף הוא לא קרוב אלייך. שנזכור אותכם בפעם הבאה שאתם תעשו מילואים? תחתמו על צו המותיר לממשלה להשאיר אותכם בשבי במידה ותיפלו -בשבי-? מספיק להיות אנוכיים ולכסת"ח האישי שלכם ולדאוג רק לעצמכם.

ובנימה פוליטית זו, אני מאחל לממשלה (שאישית בחרתי ביבי) הזאת עוד קדנציה, עוד קדנציה של הימין.

ישן 12-10-2011, 09:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "לא מאמין עד שאראה את שליט..."

ראשית כל, יש כבר אנשים שחתמו על בקשה שלא לשחרר מחבלים עבורם אם חס וחלילה יפלו בשבי.

שנית, כשאתה אומר "יהיה המחיר אשר יהיה" - קל לדבר כשאתה לא מצפה שמישהו מקורבנות העסקה יהיה קרוב אליך. שנזכור לך את זה אם חס וחלילה מישהו מקרוביך יפגע מן העסקה?

שתבין, אין לי טענה וחצי טענה למשפחת שליט. הם עשו כל שיכלו כדי לשחרר את בנם. אני לא קורא להם בשמות ולא מאשים אותם בדבר, בניגוד לכמה אנשים פה. משפחת שליט עשתה את הדבר ההגיוני והנכון עבורה.

אבל ביבי לא נבחר על ידי משפחת שליט. ממשלת ישראל לא נבחרה על ידי משפחת שליט. ממשלת ישראל נבחרה על ידי עם ישראל כדי להגן על עם ישראל ועם כל הכבוד, מחיר הדמים של העסקה הזו פירושו שממשלת ישראל שמה את חייו של היחיד על פני טובת הכלל. למען אדם אחד היא מקריבה את בטחונו של כל העם כולל אותו אדם ומשפחתו. כל מי שהיה מוכן לזרוק את חייו מנגד על תקומתה ובטחונה של עם ישראל יכול לראות בדיוק מה שגוי בשיקול הזה.

כמה שמצער אותי לומר, עדיף היה לו זה היה נגמר כמו פרשת נחשון וקסמן.

ישן 12-10-2011, 16:19
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

הערת אגב, היום בבוקר בעיתון "אלאהראם" המצרי פורסמה הידיעה על כך (לא בכותרות הראשיות), ידיעה קצרה ובמרכזה שמו את הדגש על הסיוע של מואפי לחתימת העסקה, ועל ההתנהלות החשאית שהייתה בחודשים שלפני כן.

בטוקבקים לידיעה היו שתי תגובות שציינו כי מדובר באלף אסירים לעומת חייל אחד שלנו, מה שמצביע על המחיר הנמוך של חיי האדם- יהודי אחד שווה אלף מוסלמים, דבר שאמור להיות הפוך, לדבריהם. כן אחד הטוקבקים ציין כי אצלהם נהרגים עשרות אנשים (להערכתי גם זו רמיזה לכך שהם אינם מייחסים כבוד מספיק לחיי האדם)

אחרי שווידאתי שהבנתי נכון עם דוברת ערבית, סגרתי בטעות את החלון. כששחזרתי אותו, כל הטוקבקים לידיעה נמחקו. יכול להיות שזה באג אצלי, אבל זה פרט מעניין לציין..

ישן 14-10-2011, 00:02
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "אז החיים של רב"ט שליט שווים..."

זה לא שיגעון,קרוביו של גלעד מחוייבים להלחם על חזרתו....כל השאר הם בעלי אינטרסים
למשל יואל מרשק שהתעסק במימון הקמפיין של "לשחרר את גלעד",האיש מייצג יותר לדעתי את הדרישה לשחרור הפלסטינים מאשר שחרורו של שליט,אדם כמוהו בוודאי יריץ קמפיינים למטרותיו גם אם הם תופסים טרמפ על שליט.
ברגע שהלחץ הפך למשמעותי וקיבל הגדרה של "קול ההמון" מקבלי ההחלטות מתקשים לבחור באופן לוגי מתוך חשש לתדמיתם הפוליטית.
הצבעה שעוברת על בסיס ידיעות סתומות היא לא אחראית בעליל אך החשש להיות מזוהה כמפקירו של גלעד מכריע את ההתלבטות.

מישהו הזכיר פה את הקיצוץ בתקציב הבטחון....פחחחחח עכשיו הוא ישמר ואולי אפילו יוגבר לגופי בטחון מסויימים על בסיס הצורך החדש (הפעלת סייענים עולה כסף).

בקיצור בנימין נתניהו הלך על בטוח כשהותצאות ידועות מראש אין פה שום טריק ושום הסכמים סודיים שהציבור לא יודע עליהם,החשיבה הזאת באה ע"מ להשקיט את המצפון עבור אלו שלא יודעים איך לאכול את התבשיל המקדיח הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:03

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר