לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2011, 22:33
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
תראה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "או שאין לך ילדים או שאתה לא..."

אני מילואוניק קרבי, יש לי ילדים, אשתי עובדת, ואמנם יש עזרה מהורי אבל לא ברמה של להכניס לגן'/בי"ס, ולרוב גם לא להוציא - ובכל זאת יש לי בעיה עם הצעת החוק. הייתי מעדיף תגמול כספי כדי שיוכלו לממן ביביסיטר, מאשר שהמדינה תתערב במערכת היחסים בין עובד/ת למעסיק. לעניות דעתי זה רק יכול להביא לאנטגוניזם ואף לפגיעה בנשות מילואימניקים, אף אחד לא אוהב שכופים עליו. בסופו של דבר, ואין דרך יפה להגיד את זה, אם המעביד של אשתך ירצה לפטרה בגלל איחורים שנובעים מהמילואים שלך, שום דבר לא יעזור. נפנוף בחוק לא יקדם כלום.
אם המדינה רוצה לעשות זאת במוסדות ציבור - שיהיה לה בברכה, אבל לכפות על מעסיק פרטי זה לא תקין לטעמי

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2011, 22:24
צלמית המשתמש של amirsgv

אכן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "אחד מאיתנו פיספס משהו... ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
אחד מאיתנו פיספס משהו...

בכתבה לא כתוב מי ישלם.
אני מניח שמדובר על ביטוח לאומי.
אתה מניח שמדובר על המעסיק.

השאלה היא מי צודק...

מאחר ואת נבחרינו אני מכיר, אני מניח שאם המדינה הייתה מממנת זה היה נאמר. עכשיו, אני חושב על הבלגן הבירוקרטי של לקבל מהביטוח הלאומי ... אצל אנשי מילואים זה קל: הצבא מעביר העתקי 3010 לבט"ל וזה משלם למעסיק, וזה יחסית פשוט. ממילא איש המילואים מצהיר על עבודתו בטופס החיול.
עכשיו, תאר לך מעסיק שיש לו אישה כזו: בהנחה שהיא עובדת לפי שעות הוא אמור לשלם לה כרגיל, היינו להוסיף לה שעות. אח"כ ללכת לבט"ל ולהציג את פרטיה ביחד עם פרטי הבעל (שאינם מצוים בידיו) וביחד עם העתק ה-3010 של הבעל ולקבל החזרים. איזה בלגן ואיזה פתח לרמאויות ...

ישן 27-12-2011, 22:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני מבין את הרצון לנסות ולעזור לנו המילואימניקים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אכן"

אבל לדעתי הדרך המתוארת בכתבה היא קצת עקומה - למה שפשוט לא יתנו למי שמשרת במילואים מעל X ימים בחודש מסויים עוד כמה נקודות זיכוי במס הכנסה, ושלמעשה הכסף שיחסך לו עקב התשלום הנמוך יותר - ילך לבייביסיטר או סתם לרווחת המשפחה שלו? הרבה יותר קל לעשות את זה, זה לא יוצא מהכיס של אף אחד (כלומר, מס-ההכנסה ממשכורת המילואימניק לא נמצא באותו הרגע בפועל בקופת המדינה, אלא רק ינוכה ממשכורתו בסופו של דבר) ובוודאי שהרבה יותר קל לקבוע את זה בחוק וגם לפקח על זה...

אז כן, זה לא הולך ישירות לאישתו של המילואימניק ומוציא את הילד שלו מהגן - אבל דבר כזה כמו 'שעה חופשית' שמוצע בחוק דווקא מפלה את המילואימניקים שלמשל לא נשואים, או שאין להם ילדים או שלא צריכים להוציא את הילד מהגן (נניח)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-12-2011, 00:04
צלמית המשתמש של amirsgv

תראה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני מבין את הרצון לנסות ולעזור לנו המילואימניקים"

אפליה צריכה להיות סבירה ולעמוד באמות מידה של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. לצורך העניין, כאשר מקבלים נקודות זיכוי על ילדים יש בכך אפליה תיאורטית, למה מי שאין לו ילדים צריך לממן במס את אלו שיש להם ילדים ? ובכ"ז, זו מדיניות ממשלה שיש לה עיגון בהיגיון. אם המדינה רוצה לעודד מילואימניקים לעשות שירות לאורך זמן וגם בגילאים בהם הם כבר בעלי ילדים, היא יכולה לתמרץ אותם. זה יכול להיות נקודות זיכוי, זה יכול להיות תשלום נוסף, או כל דרך אחרת שהיא סבירה. אני נגד הפיתרון שמוצע בחוק כי הוא עקום, גרוע, סוג של מס ועוד (ואין טעם לחזור על טענות שפירטתי באשכול), אבל זה לגיטימי שיהיה פתרון "עודף" לבעלי ילדים.

ישן 27-12-2011, 15:25
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תראה"

כבר ישנם תקדימים אחרים, כגון שעת הנקה לאמהות שגם כאן המדינה מגלגלת את העלות על המעסיק ולא על ביטוח לאומי.
שיבטלו גם חוק זה?
אתה מכיר אשה עובדת שלא מנצלת שעת ההנקה?

אל תתבלבלו - זכותכם עדיין מפאת דאגה למעסיקכם לא לנצל ההטבה, מנגד אם אין לכם בריריה אלא לצאת מוקדם יותר (מה שלרוב קורה ממילא) המעסיק לא יוכל לגרוע זאת מימי החופש של הנשים.

אנו חיים במדינת ישראל שבו מוכר וידוע הצורך בשירות המילואים ורוב המעסיקים הנורמטיבים יספגו בשקט את 30 שעות חופשה בשנה לאשת מילואימניק קרבי.
ואני אומר זאת בתור מעסיק של 10 עובדים, מתוכם 4 נשים, מתוכן שלוש עובדות יצאו יחדיו לחופשת לידה. ליד העובדה שאיבדתי 30% מכח העבודה שלי ללפחות 14 שבועות, 30 שעות שנתיות הנן חסרות כל משמעות.

כשכבר מנסים לבוא לקראת המילאומניקים, מקטרים.
שיתחילו בזאת, יקבעו רף השוואתי ושישפרו בעתיד.
ישן 27-12-2011, 17:19
צלמית המשתמש של amirsgv

דיבורים בעלמא
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "כבר ישנם תקדימים אחרים, כגון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
כבר ישנם תקדימים אחרים, כגון שעת הנקה לאמהות שגם כאן המדינה מגלגלת את העלות על המעסיק ולא על ביטוח לאומי. נכון, אבל כאן מדובר באוכלוסיה הרבה יותר גדולה וקל מאוד למדוד זאת, שנה אחרי לידה
שיבטלו גם חוק זה? זה שיש חוק מטופש אחד לא מחייב חוק מטופש שני
אתה מכיר אשה עובדת שלא מנצלת שעת ההנקה? לא מעט. למען האמת, אחת כזו שנשואה לי. לרוב, נשים במקצועות חופשיים או בתפקידי ניהול כלל לא מנצלות זאת. שוב, מי שמנצל אלו עובדות בנק או עובדות מדינה.

אל תתבלבלו - זכותכם עדיין מפאת דאגה למעסיקכם לא לנצל ההטבה, מנגד אם אין לכם בריריה אלא לצאת מוקדם יותר (מה שלרוב קורה ממילא) המעסיק לא יוכל לגרוע זאת מימי החופש של הנשים. נכון הוא לא יוכל. אבל זה יעמיד את נשות המילואימניקים בעדיפות שנייה, בדיוק כמו החוק הדבילי להארכת חופשת הלידה לשנה

אנו חיים במדינת ישראל שבו מוכר וידוע הצורך בשירות המילואים ורוב המעסיקים הנורמטיבים יספגו בשקט את 30 שעות חופשה בשנה לאשת מילואימניק קרבי. אולי כן ואולי לא. בכל מקרה זה מס נוסף שהמדינה בקלות דעת מטילה על האזרחים
ואני אומר זאת בתור מעסיק של 10 עובדים, מתוכם 4 נשים, מתוכן שלוש עובדות יצאו יחדיו לחופשת לידה. ליד העובדה שאיבדתי 30% מכח העבודה שלי ללפחות 14 שבועות, 30 שעות שנתיות הנן חסרות כל משמעות.

כשכבר מנסים לבוא לקראת המילאומניקים, מקטרים.
שיתחילו בזאת, יקבעו רף השוואתי ושישפרו בעתיד.

נערך לאחרונה ע"י amirsgv בתאריך 27-12-2011 בשעה 17:38.
ישן 27-12-2011, 18:17
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "דיבורים בעלמא"

טוב, לפחות אנחנו מסכימים בדבר אחד - גם אני חושב שאתה טוחן מים.
רק למען הסטטיסטיקה שעת הנקה הנה במצטבר כ260 שעות עבודה בשנה לילד אחד, או 780 שעות למשפחה ממוצעת עם שלושה ילדים שזה באופן יחסי שווה ל 26 שנות מילואים של שעת הטבה לאשה. אגב שעת הנקה מוענקת לכל נשות ישראל בעוד שזעיר ענפין מאזרחי המדינה עושים מילואים ובטח מעל ל-10 ימים בשנה.
אגב, כמי שעובד זה זמן רב במגזר ההי-טק, ואב מילואימניק קרבי לשלושה ילדים (למרות שקצינת הקישור התקשרה אלי אתמול להודיע לי שמפאת גילי אני פטור מתעסוקת הגדוד בינואר ואשוחרר במהלך השנה), מנסיוני רוב הנשים בסקטור זה כן מנצלות אם כי לא במלואן, את הטבת שעת ההנקה.
מעוניין בעוד עוולות למעסיקים? עד לא מזמן הצבא לא שילם על מילואים חד יומיים ורוב המעסיקים ספגו זאת, מעסיק נאלץ להפריש את הזכויות הסוציאליות לעובדות בחופשת הלידה שלהן ובשמירת הריון (ולא חלילה ביטוח לאומי)...וכו'
די לקיטור, החוק אולי לא במיטבו אך זוהי ההכרה הרשמית הראשונה של המדינה בתרומתן של נשות המילואמניקים.
הנשים תוכלנא לבחור אם לנצל או לנצל אותו, ומעסיקים חארות ידפקו עובדות שאין להן ברירה אלא לצאת מוקדם יותר.
כל שנותר הוא לקוות שזה הסנונית הראשונה.
ישן 26-12-2011, 10:12
צלמית המשתמש של amirsgv

ממש לא
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "את זה המדינה צריכה לפתור מול..."

רוב רובם של העסקים במדינת ישראל (80%) הם עסקים קטנים ובינוניים שמעסיקים כמה עשרות עובדים. כל עובד ועובדת שם הם קריטיים, גם אם זה מילואימניק וגם אם זה אשתו (ולמען השוויון, מילואימניקית ובעלה ...).
בוא ניקח לדוגמה חברת שרות קטנה למוצרי חשמל שמעסיקה שלוש מוקדניות במוקד השירות שלה. אם אחת מגיעה מאוחר ויוצאת מוקדם בשל השירות של בעלה, המדינה לא יכולה לפצות את המעסיק על רמת השירות שנפגעת. זה גם לא מקומה. היא יכולה לתת כסף למשפחת המשרת/ת בכדי שישכרו ביביסיטר, ותו לא.
בכלל, כל הססמאות הללו על שמירת מקום למילואימניקים טובות לשני סוגי עובדים - עובדי מדינה שאף אחד לא יפטר ויש המון מהם כך שיש להם תחליף; או עובדים בכירים במיוחד או נדרשים במיוחד שקשה למצוא להם תחליף. לשאר זו בעיה אמיתית, ואני כותב זאת כאיש מילואים קרבי במשך 18 שנה וכאחד שעבד בחברות קטנות, כולל ניהול של אנשי מילואים. אני זוכר את חומת מגן, ב2002, אמנם כדוגמה חריגה: היינו ארבעה חבר'ה באותו שולחן, כולם קרביים. אחד היה בחו"ל, שני נקרא בצו שמונה. השלישי יצא למילואים מייד אחריו, ואני מיד אחרי השלישי (הוא השתחרר ביום חמישי, נפגשנו בשישי לחפיפה במשרד ובראשון אני יצאתי) כך שבמשך שלושה חודשים לערך הדסק שלנו היה בתפוסה של 50% עד 75% לכל היותר. מי שסבל היו הלקוחות, שחלקם פעל אתנו פחות בשל רמת שירות נמוכה יותר. זו עובדה, ואין מה לעשות.

ישן 26-12-2011, 15:36
צלמית המשתמש של amirsgv

לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למה לא? פטור חלקי ממע"מ,..."

המענקים הללו ניתנו ישירות לאנשי המילואים ולכן יש להם תמריץ ישיר לעשות מילואים.
הפתרונות שהצעת אין להם קשר ישיר לעבודתה של אשת המילואימניק הנדונה. מה בדיוק אתה מצפה שמעביד יעשה, ירשום את השעות שהוא "תרם" למדינה ואז יבקש על זה מס ? אתה מבין איזה פתח לרמאויות זה יצור ? מי בכלל יתעסק ברישום הזה ?
מעבר לכך, זה לא עונה לדוגמה שנתתי - הרי המעביד לא ישכור מוקדנית במקומה של זו שמאחרת בגלל בעלה. הוא יספוג את הזמן הזה ורמת השירות שלו תיפגע (וזה כמובן לא רלוונטי אם יפגע בשכרה או לא). הורדת אחוז המס לא תשנה את מצב השירות הטלפוני שלו בכהוא זה.
כשרוצים לתת הטבה, נותנים אותה ישירות למי שנזקק. לא עושים תרגילים משונים עם פליק פלאק לאחור לתת הטבה למילואימניק דרך המעביד של אשתו. כבר תנו רבנן: "דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".

ישן 26-12-2011, 22:00
צלמית המשתמש של amirsgv

אני לא נשאלתי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "נכון, אני לא בעל עסק. אגב,..."

אבל אענה (תיאורטית בלבד כי לא נתקלתי במצב כזה): ברמה העקרונית, עובדים רבים כיום עובדים גלובלית. לכן אין כ"כ משמעות לחוק הזה, כי ברוב המקרים המעסיקים לא יתעסקו עם שעה כזו. במי זה יפגע ? במקרים הם נשים מועסקות בשכר שעה, ולרוב אלו נשים שמעמדן בעבודה חלש יותר או שמועסקות במקצועות בהם נדרשת פחות הכשרה (מוקדים טלפוניים, מזכירות, חברות כ"א וכו'). ברוב המקרים המעסיק אמנם יאפשר להם לצאת שעה קודם אבל לא ישלם להם, ולך תתבע אחרי זה - זה לא שווה את בזבוז הזמן והכסף.
החיים, מה לעשות, הרבה יותר מורכבים מאותיות החוק.

ישן 27-12-2011, 21:09
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני לא נשאלתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
... ברמה העקרונית, עובדים רבים כיום עובדים גלובלית. לכן אין כ"כ משמעות לחוק הזה, כי ברוב המקרים המעסיקים לא יתעסקו עם שעה כזו. במי זה יפגע ? במקרים הם נשים מועסקות בשכר שעה, ולרוב אלו נשים שמעמדן בעבודה חלש יותר או שמועסקות במקצועות בהם נדרשת פחות הכשרה (מוקדים טלפוניים, מזכירות, חברות כ"א וכו'). ברוב המקרים המעסיק אמנם יאפשר להם לצאת שעה קודם אבל לא ישלם להם, ולך תתבע אחרי זה - זה לא שווה את בזבוז הזמן והכסף.
החיים, מה לעשות, הרבה יותר מורכבים מאותיות החוק.

... ורבים מועסקים לפי שעה, או גלובלית אם הפחתת שכר על שעות העדרות.
כולל אקדמאים.לכן ההנחה הזאת לא נכונה בכלל.

ושוב, אני לא מדבר על תביעות.
אני מדבר על כך שאישה תקבל מביטוח לאומי (או יותר נכון המעסיק יקבל מביטוח לאומי ויעביר לאיזה - בדיוק כמו תשלום על מילואים).
ישן 26-12-2011, 22:05
צלמית המשתמש של amirsgv

שכח מזה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]תבין, החוק לא..."

ישבתי לשיחה לא מזמן עם עו"ד בכיר ומנוסה בדיני עבודה. דנו ארוכות בנושא של שימוע. מנסיונו, בעשרות אם לא מאות מקרים של שימוע בהם נתקל, רק אחד היה אמיתי והכוונה לפטר שונתה בה. אם המעסיק של אשתך ירצה לפטר אותה, הוא ימצא את התירוץ המתאים. לך אחרי זה תוכיח שזה בגלל מילואים - תבזבז זמן והמון כסף על עורכי דין, בית דין לעבודה, שבסוף ישלח אותך לגישור ותקבל 50% מהסכום.
הגנה אמיתית בפני פיטורין, לטוב ולרע (שאי אפשר לפטר עובדים גרועים) יש רק במקומות עבודה בהם יש ועדים חזקים וקביעות, כמו בנקים ושירות המדינה. אם אתה חושב שחוק כזה יגן על בן או בת זוג של מילואימניק מפני פיטורין, אשריך. זו משענת קנה רצוץ.

הבעיה היא שוב, כפי שאחרים ואני העלינו כאן - המדינה מנסה לפתור בעיה כאובה ואמיתית בצורה עקומה, בלי להוציא שקל, בלי יכולת לפקח ועל חשבון גבו של הציבור.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר