לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2012, 12:35
  zorg zorg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makorrishon שמתחילה ב "הפוקר כבש את הצבא - גם בפעילות מבצעית"

אין שום בעיה עם משחקי כלפים, כל עוד מדובר במשחק עם בני אדם נורמאלים, בסופו של בדבר מדובר במשחק חברתי בשביל להעביר את הזמן, גם אם הייתי מנצח במשחק פוקר וזוכה תאורטית בסכומים גדולים, אף פעם לא הייתי גובה אותם באמת מהחייל שחייב לי אותם, גם לא הייתי גובה פחית קולה מחייל שלא שלא יכול לעמוד בזה.
מי שמגיע למצב כזה בצבא, כנראה שיש לו גם את אותה הבעיה באזרחות והוא חייב לטפל בה וזה נכון לשני הצדדים גם לצד המפסיד וגם לצד המנצח.

התגובה של המג"ד לא מספיקה, הוא צריך להגיד שלא רק שהדבר אסור, אלא שהוא אוסר על החיילים לגבות כספים שקשורים במשחק וחובות החייל שהפסיד מחוקים וכל נסיון לגבות אותם יגמר במשפט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2012, 13:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "[QUOTE=zorg]התגובה של המג"ד..."

vוא בהחלט יכול אם זה תוצר של פעילות בלתי חוקית (בצבא) שהתרחשה במהלך שמ"פ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-01-2012, 14:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מבין את ההגיון. משחקי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני לא מבין את ההגיון. משחקי קלפים והימורים אחרים אסורים ע"פ פקודה בצבא, זה לא משהו חדש (שלא לדבר על כך שגם באזרחות כבר אסור לשחק פוקר).
זו בדיוק הייתה השאלה - ממתי משחקי קלפים והימורים אסורים בצבא? אתה אומר "ע"פ פקודה", ואני שואל - איזו פקודה?
ברגע שהמג"ד פקד עליהם שאסור לשחק,יש פקודה. עד אז, אני לא בטוח שיש. אולי יש. אני לא אומר שלא. אני פשוט לא זוכר, לא בטוח, ובגלל זה ביקשתי מקור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אז איך הרווחים ממשחק כזה נחשבים לגיטמיים?
אלה שני דברים שונים. תמיד. כסף שהגיע אליך כתוצאה ממעשה אסור, איננו אוטומטית מופקע ממך. לפעמים כן. יש חוקים שמאפשרים חילוט כספים או נכסים בכל מיני מקרים (לפעמים ספציפיים ולפעמים כלליים), אבל זה לא אוטומטי.
הדוגמה המפורסמת ביותר היא מה שנקרא: http://en.wikipedia.org/wiki/Son_of_Sam_law
(שים לב שממש בתחילת הערך הם מבחינים בין Son of Sam לבין חילוט רכוש שהגיע כתוצאה ישירה מהעבירה, אבל גם חילוט רכוש מוסדר על-ידי חקיקה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-01-2012, 15:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש פקודה, מן הסתם אני לא זוכר..."

חיפשתי כאן:
http://dover.idf.il/IDF/info/inform...s/pkodot/01.htm
(ובעמודים הבאים)

הדבר היחיד שמצאתי מלבד הפקודה שביטיס קישר למטה (שעוסקת במשחקים אסורים מחוץ לישראל 33.0153), הוא פ"מ 33.0103. כאן: http://dover.idf.il/IDF/pkuda/330103.doc

אלא שתוכן הפקודה גם הוא עוסק רק במשחקים מחוץ לישראל:
איסור השתתפות במשחקים אסורים

1. מבלי לגרוע מהאמור בחוק העונשין, התשל"ז-1977, חייל השוהה מחוץ לתחום השיפוט של מדינת ישראל בנסיבות המפורטות להלן, בין שהוא בתפקיד ובין שהוא בחופשה, לא ישחק משחק אסור:

א. החייל הוא חלק ממשלחת צבאית או משמש כנציג הצבא במשלחת מטעם גוף ציבורי במדינת ישראל.

ב. החייל שוהה באיו"ש ובאזח"ע, ובכלל זה בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית.

ג. החייל נמצא בחופשה הקצרה מ- 72 שעות.

2. חייל השוהה בחופשה ומתקיים אחד מהמצבים המפורטים בסעיף 8 לעיל או שעה שהוא בתפקיד, אף לא יכנס למקום משחקים אסורים ולא יעלה על כלי שיט או טיס שמתנהלים בהם משחקים אסורים, אלא אם תפקידו או אילוצים שאינם תלויים בו מחייבים אותו לעשות כן.

(שאר הסעיפים עוסקים בנושאים אחרים)

ישן 12-01-2012, 13:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני לא אומר שאתה טועה, אבל..."

הזיכרון שלי מהשתלמויות חש"צ הוא די חלוד (למרות שהשתלמות קש"בים היתה לא ממש זמן...), לצערי... זכור לי שהובהר לנו על איסור ברור להימורים - חד וחלק, ע"י נציג הסנגוריה הצבאית.

זה מה שמצאתי בגלוי:
החוק הצבאי אוסר על הימורים. מצאתי רק את הפ"מ הנוגע להימורים מחוץ לגבולות מדינת ישראל http://www.army.co.il/page/202, אבל לפי אתר אכ"א האיסור הזה נכון לא רק לחיילים, אלא כם לע"צים. http://www.aka.idf.il/rights/asp/faq.asp#23732

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-01-2012, 14:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הזיכרון שלי מהשתלמויות חש"צ..."

לפי מה שכתוב באתר אכ"א, הפ"מ אוסרת על "משחקים אסורים" מחוץ לגבולות ישראל אם החופשה קצרה או מטעם הצבא. האמירה בנוספת:
חשוב לציין, כי בתוך תחום השיפוט של מדינת ישראל, חל איסור על כל חיילי צה"ל ועובדיו להשתתף במשחקי מזל ובהימורים, חוץ מהגרלות של מפעל הפיס (לוטו/טוטו וכד').
להבנתי מתייחסת לאיסור שבחוק העונשין, ומכאן שגם הסייגים של סעיף 230 חלים עליה.

מעבר לכך, גם אם יש פ"מ שאוסרת על משחקי מזל, הימורים, והגרלות בצבא, בלי הסייג שמאפשר סעיף 230, עדיין לא ברור לי איך המג"ד יכול לבטל את החוב.
בית-משפט יכול לבטל את החוב, לדוגמה בגלל "תקנת הציבור", אבל אפילו אם המשחקים אסורים לגמרי, בלי הסייג (לצורך העניין נניח שנציג הסנגוריה דייק בדבריו ושאתה זוכר אותם באופן מדויק), מנין זכותו של המג"ד לבטל את החוב?

ישן 12-01-2012, 14:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לפי מה שכתוב באתר אכ"א, הפ"מ..."

אני משער שהמג"ד עצמו לא יכול לעשות דבר, אבל הוא יכול לפנות למ"צ. מבחינת החוקיות, רווח מהימורים לא חוקיים שווה לרווח ממכר סמים, וניתן לחלט אותו.
אבל זה תחום שאני מכיר הרבה פחות.

ישן 12-01-2012, 14:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני משער שהמג"ד עצמו לא יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני משער שהמג"ד עצמו לא יכול לעשות דבר, אבל הוא יכול לפנות למ"צ. מבחינת החוקיות, רווח מהימורים לא חוקיים שווה לרווח ממכר סמים, וניתן לחלט אותו.
אבל זה תחום שאני מכיר הרבה פחות.
ממש, אבל ממש לא!
פקודת הסמים המסוכנים מאפשרת במפורש חילוט של רכוש לפי סעיף 36א, ונראה שזה סעיף שנוסף רק ב-89:
36א. חילוט רכוש בהליך פלילי (תיקון התשמ"ט)

(א) הורשע אדם בעבירה של עסקת סמים, יצווה בית המשפט, זולת אם סבר שלא לעשות כן מנימוקים מיוחדים שיפרט, כי בנוסף לכל עונש יחולט לאוצר המדינה כל רכוש שהוא -

(1) רכוש ששימש או נועד לשמש כאמצעי לביצוע העבירה או ששימש או נועד לשמש כדי לאפשר את ביצוע העבירה;

(2) רכוש שהושג, במישרין או בעקיפין, כשכר העבירה או כתוצאה מביצוע העבירה, או שיועד לכך.

לענין פסקאות (1) ו-(2) -

"ביצוע העבירה"
- לרבות ביצוע כל עבירה אחרת של עסקת סמים, אף אם לא הורשע בה הנידון, ובלבד שהיא קשורה לעבירה שבה הוא הורשע.

(ב) בית המשפט שהרשיע אדם בעבירה של עסקת סמים והוכח לו כי הנידון הפיק רווח מעבירה של עסקת סמים או שהיה אמור להפיק רווח מעבירה כאמור, יקבע בהכרעת הדין, על פי בקשת תובע, שהנידון הוא סוחר סמים ומשעשה כן - יצווה בגזר הדין, כי בנוסף לכל עונש יחולט לאוצר המדינה כל רכוש של הנידון שהושג בעבירה של עסקת סמים, אלא

אם כן סבר שלא לעשות כן מנימוקים מיוחדים שיפרט.

(ג) לא יצווה בית המשפט על חילוט כאמור בסעיף זה אלא לאחר שנתן לנידון וכן אם הם ידועים לבעל הרכוש, למי שהרכוש נמצא בחזקתו או בשליטתו ולמי שטוען לזכות ברכוש (להלן - הטוען לזכות ברכוש), הזדמנות להשמיע את טענותיהם.

(ד) טען אדם שאינו הנידון לזכות ברכוש כאמור בסעיף קטן (ג), וראה בית המשפט, מטעמים שיירשמו, כי בירור הטענות עלול להקשות על המשך הדיון בהליך הפלילי, רשאי הוא לקבוע שהדיון בחילוט יהיה בהליך אזרחי; קבע בית המשפט כן, יחולו בהליך האזרחי הוראות סעיף 31(6).

(ה) בקשת תובע לחלט רכוש לפי סעיף זה ופירוט הרכוש שאת חילוטו מבקשים, יצויינו בכתב האישום; נתגלה רכוש נוסף שאת חילוטו מבקשים, רשאי תובע לתקן את כתב האישום בכל שלב של ההליכים עד לגזר הדין.

(ו) הודעה על בקשת תובע לחלט רכוש תימסר לטוען לזכות ברכוש, אם הוא ידוע.
בחוק העונשין, באזור הסעיפים של משחקים אסורים, אני לא רואה שום דבר על חילוט.
כתוב שניתן לחלט מכשירי משחק (ס' 234) ו"מכשירי עבירה" (ס' 235), ומצוין במפורש שכסף איננו אחד מהם.
אולי אני לא מבין את החוק, אולי במקום אחר זה כתוב, ואולי יש פסיקה בעניין, אבל עליך ההוכחה שיש דבר כזה...

ואפילו אם אפשר לחלט את הכספים לאוצר המדינה, מי יחזיר אותם למי שהפסיד במשחק?

ישן 12-01-2012, 22:12
  StaMiluimnik StaMiluimnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לפי מה שכתוב באתר אכ"א, הפ"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מעבר לכך, גם אם יש פ"מ שאוסרת על משחקי מזל, הימורים, והגרלות בצבא, בלי הסייג שמאפשר סעיף 230, עדיין לא ברור לי איך המג"ד יכול לבטל את החוב.
בית-משפט יכול לבטל את החוב, לדוגמה בגלל "תקנת הציבור", אבל אפילו אם המשחקים אסורים לגמרי, בלי הסייג (לצורך העניין נניח שנציג הסנגוריה דייק בדבריו ושאתה זוכר אותם באופן מדויק), מנין זכותו של המג"ד לבטל את החוב?

למיטב הבנתי, אין צורך שגורם בעל סמכות "יבטל" את החוב, לא בית משפט ולא מג"ד, ממש כמו כל התחייבות חוזית אחרת המנוגדת לחוק, אשר היא בטלה מאליה בשל היותה מנוגדת לחוק. לפיכך, חייל שהתחייב בתשלום לחייל אחר בשל משחק הימורים, התחייבותו בטלה מאליה.

ותוספת בעריכה: ריעננתי את זכרוני כרגע ועיינתי בחוק החוזים, בנוסף לבטלות חוזה בלתי חוקי שבסעיף 31 לחוק החוזים, סעיף 32 קובע באופן מפורש שלא ניתן לחייב תשלום של זכייה בהימור, במידה והמפסיד פשוט לא שילם לזוכה:
חוזה של משחק, הגרלה או הימור שלפיו עשוי צד לזכות בטובת הנאה והזכיה תלויה בגורל, בניחוש או במאורע מקרי יותר מאשר בהבנה או ביכולת, אינו עילה לאכיפה או לפיצויים.

נערך לאחרונה ע"י StaMiluimnik בתאריך 12-01-2012 בשעה 22:16.
ישן 13-01-2012, 04:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי StaMiluimnik שמתחילה ב "לעניות דעתי, וכך אני מבין..."

האמת שחששתי מזה.

הסעיף אומר:
32. (א) חוזה של משחק, הגרלה או הימור שלפיו עשוי צד לזכות בטובת הנאה והזכיה תלויה בגורל, בניחוש או במאורע מקרי יותר מאשר בהבנה או ביכולת, אינו עילה לאכיפה או לפיצויים.

(ב) הוראות סעיף זה לא יחולו על משחק, הגרלה או הימור שהוסדרו בחוק או שניתן לעריכתם היתר על פי חוק.
משחקים של מפעל הפיס וכו הם "משחק, הגרלה או הימור שהוסדרו בחוק", כי יש חקיקה ספציפית שמתירה אותם.. אבל החלק השני של המשפט רחב יותר. הוא אומר שהוראות סעיף א (בניסוח עילג למדי) לא יחולו על משחק, הגרלה או הימור "שניתן לעריכתם היתר על פי חוק".

אני מסתכל על סעיפים 225 ו-226 שאוסרים על קיום משחקים אסורים, ואז על סעיף 230 שאומרים שסעיפים אלה לא יחולו במקרים מסוימים - כלומר, שאינם אסורים במקרים הללו. מה שאיננו אסור, מותר. זה עיקרון בסיסי במשפט בכלל. מכאן אני מבין שבתנאים האלה המשחק מותר על פי החוק.

אבל אני מסכים שאפשר לקרוא את ההוראה גם בצורה שהכוונה היא רק למשחקים שניתן היתר להם בחוק (כאילו ש"ניתן היתר בחוק" שונה מ"מותר לפי החוק") ומתכוון לסעיף 231 בחוק העונשין. הבעיה היא שאז יש כפילות בכך שאומרים "שהוסדרו בחוק" וגם "שניתן לעריכתם היתר על פי חוק".

צריך לבדוק אם יש פסיקה בנושא, אבל כמו שאמר ליאור ממש מתחת, יהיה מפתיע לראות תביעה של שחקן פוקר אחד על חוב של כמה מאות שקלים נגד השני...

בעקבות הערעור אני מעלה את ציונך ל-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה אבל מאחר ולא ערכת דיון בשאלות המשפטיות המרתקות בהן אנו עוסקים עכשיו לא אוכל בלב שקט להעניק ציון 10. ממילא אין ציונים כאלה במשפטים...

ישן 13-01-2012, 13:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "אז בוא גאון שלי תסביר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jefferson82
אז בוא גאון שלי תסביר את ההגיון בלאסור דווקא משחקי קלפים אם אפשר להמר על כל משחק מכדורגל עד שש בש.

בבקשה-

כל משחקי ההימורים אסורים בצה"ל, לרבות משחקי קלפים ומזל. זה לא שאסור לשחק רק פוקר, אסור לשחק גם רולטה ואם אתה מהמר אז גם אסור לשחק שש בש.

עכשיו איפה אני אוסף את הדוקטורט שלי?
ציטוט:
מילואימניקים אולי לא פטורים מחוקים, ולא יודע איך זה בגדוד מילואים הספציפי הזה, אבל כוונתי הייתה שכמו שלמילואימניק כנראה לא יגידו לא ללכת עם חמצוואר בתור כובע או למה לא גילצחת נעליים הבוקר גם כן קלפים או לא קלפים לא בדיוק יעניין אף אחד.

תתפלא לשמוע שגם במילואים מקפידים על לגלח"צ נעליים, גומיות וכו'.

אתה יודע, משמעת זה פרט שולי כזה...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2012, 15:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קודם כל תרגע
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "הבנת את הכוונה שלי אבל אתה בוחר להתעסק בדקויות לא חשובות"

דבר שני, מכיוון שהרס"ג שלך רואה אותך משחק בקלפים, לא אכפת לו מה אתה משחק (גם סוליטייר, גם רמי וגם 'מלחמה') - המשחק בקלפים אסור, ואין התחכמויות. מה שקורה בפועל (אם באמת נענשים או שלא), לא משנה בכלל כרגע לדיון.
גם אצלנו בפלוגה אנחנו בעצמנו מקפידים על גלח"צ וגומיות - לא צריך לומר לנו כי זה דיי בסיסי, אז אפילו אם למשל לא יעירו למישהו על זה שהוא לא מגולח, כולנו אנשים נורמטיביים ובעצמנו מרגישים צורך להתגלח ולהיראות כמו בני אדם ולא כמו דובי מערות...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:31

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר