לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2012, 01:09
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
חייל צה"ל נשכח בכפר באזור רמאללה בעת פעילות מבצעית

תושבים סיפרו ל"הארץ" שהחייל ביקש משני תושבים ללוותו לגדר ההפרדה, שם נאסף ע"י קצין. דובר צה"ל: נוצר נתק, האירוע נמצא בתחקיר

אבי יששכרוף
01.02.2012 21:28

עדי ראייה בכפר בודרוס הנמצא בפאתים המערביים של אזור רמאללה, דיווחו הערב (רביעי) ל"הארץ" כי לפנות ערב נכנס לכפר כוח צבאי עם חמישה כלי רכב צה"ליים. על פי עדויות התושבים, כמה חיילים יצאו מכלי הרכב וכתוצאה מכך התעוררה תסיסה בכפר. בחלוף כמה דקות עזבו כוחות צה"ל את הכפר אך התברר כי חייל אחד מהם נותר מאחור.

אחד התושבים בשם נעים, סיפר ל"הארץ" כי החייל היה מפוחד מאוד וביקש משני מבוגרים בהם נתקל לסייע לו לצאת מהכפר. שני המבוגרים הוליכו את החייל לעבר גדר ההפרדה בניסיון להימנע מחיכוכים עם הצעירים בכפר. לגדר ההפרדה הגיעו קצין ושני חיילים נוספים שאספו את החייל והשיבו אותו לבסיס.

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1631701

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2012, 15:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא רציתי לפתוח אשכול חדש,..."

למה? אני מקבל בונוסים כספיים כל פעם שאני לא דורס זקנה במעבר חציה?

למה צריך לצ'פר עבריינים על התנהגותם של בני אדם אחרים? הכפר הוא לא מקשה אחת והוזכר בכתבה שצמד (?) המבוגרים ליוו את החייל ודאגו להסתיר אותו מצעירי הכפר- כי הרי יכול להיות שהיינו עומדים בפני עוד לינץ' אם אנשים אחרים בכפר היו מגיעים אל החייל.

האנשים שסייעו לחייל התנהגו בצורה חיובית ועל כן אפשר לשקול "לצ'פר" אותם ספציפית, מכאן ועד להשליך מהתנהגותם על התנהגות הכלל ואפילו למחול לעבריינים מורשעים הדרך ארוכה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-02-2012, 13:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הרמטכ"ל החליט להשעות את המג"ד ש"שכח" חייל ברמאללה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חייל צה"ל נשכח בכפר באזור רמאללה בעת פעילות מבצעית"

ישן 04-02-2012, 20:30
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"השעה את המג"ד"
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הרמטכ"ל החליט להשעות את המג"ד ש"שכח" חייל ברמאללה"

שמאות מפגינים פלסטינאיים פורצים את הגדר ברמה"ג, שוטפים את מג'דל שמס, עושים קרקס מריבונות ישראל והופכים את הצבא המפואר שלנו ללעג וקלס בכל העולם הערבי על זה לא "משעים" את המג"ד והמח"ט שאחראים אישית למחדל והביזיון (בכך ששלחו למקום קצין מילואים עם 8 חיילים...) אלא "מאפשרים להם לתחקר את עצמם ולהפיק לקחים כי אם נסלק על כל טעות אז נשאר בלי קצינים"... כאן הופה פתרון אינסטנט אפילו לא מחכים לתוצאות התחקיר ישר משעים את המג"ד וטורחים להדליף לעיתונות עוד לפני שהוא הספיק לעדכן את אשתו... טוב שיש אחידות ועקביות... אז הרמטכ"ל עוד היה טרי... היום יש כותרות סיכום שנה במוספי סוף השבוע ש "הרמטכ"ל הוא פודל" וה "רמטכ"ל לא יודע לחתוך" אז הופה למה לא לעשות קצת שרירים בתקשורת על חשבון איזה מג"ד שכשל הרבה פחות מהדוגמא הקודמת
ישן 05-02-2012, 11:44
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "ומה עם החייל"

גם לחייל אחריות.
למג"ד נושאים רבים על הראש,
הוא יודע שהקשר ייצמד אליו. אלא שהוא לא ניצמד......

אתה צודק מיכאל שגם לחיל יש חלק לא מבוטל של אחריות לתקלה הזאת.
אבל אני בטוח שגם לך יצא במהלך שרותך להיתקל בחילים שעונים להגדה שוקסטי"ם, וזה גורם שצריך לקחת בחשבון.
כמובן שלמג"ד יש עוד אינספור דברים על הראש,אבל בשבילה יש גם מפקדים נוספים בכוח.
במידה והיה מתבצע תדריך מסודר,שבו נקבע שכל מפקד צוות/גי"פ מדווח למג"ד בתחילת תנועה וסופה של מספרי ברזל לא היתה בעיה.
אני מזכיר לך שהם נעו בגיפ'ים, לא במשאיות עם עשרות חילים ברכב.
גם שאני משרת במלואים ואנחנו יוצאים לפעילות תמיד מבצעים מספרי ברזל לפני תחילת תנועה.
יכול להיות שאותו מג"ד הוא בחור מצוין, אבל הפעם הוא פישל.
בנוסף בגלל ההד התקשורתי אני בטוח שמצבו הורע בעשרות מונים.

ישן 07-02-2012, 00:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
יש מספיק הזדמנויות בקמ"ט - למשל אותי המג"ד אפילו בחר אישית
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Grape_of_Wrath שמתחילה ב "הייתי ב-2 גדודי שריון מבצעיים..."

עלה על הכיסא גנן בזמן תרגולי ההכנות לרב"ח. בסוף התרגיל פנה למ"מ שלי (הייתי טנק מ"מ) ואמר לו שמעכשיו אני בצוות מג"ד.
בד"כ הדברים האלה הם ע"ס ניסיון במבצעית. אצלנו בגדוד - עד כמה שאני זוכר - טנק מג"ד ומעלה (סמח"ט, קש"א, מח"ט) ממילא צריך טען עליון ותחתון וממילא הם מתעסקים לרוב בקשר, כך שהם היו סמב"צים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-02-2012, 14:02
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
צר לי לחלוק על מקהלת הריקודים על הדם הרגילה כאן
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אלון בר שמתחילה ב "פרסום ראשון: הודח מפקד הגדוד..."

כרגיל בצבא- מוצאים את הפיתרון הכי קל והכי מתאים מבחינה תקשורתית להדיח את המפקד.
בעיני מדובר שוב בהחלטה שערורייתית. לא מדיחים מפקד, איש מקצוע מעולה, אדם ערכי משמכו ומעלה [וכן אני מכיר אותו אישית] רק בשל תקלה מבצעית זו או אחרת. מדובר בתקלה שתוצאותיה צריכות להיות תחקיר, הפקת לקחים ותו לא.
בצה"ל משיקולים תקשורתיים נטו מוכנים לקטוע לאדם קריירה מפוארת של כמעט 20 שנות שירות ללא דופי על כל תקלה מבצעית וכמובן להכניס את זה למכבסה הרגילה של "שיקולים ערכיים"

[איש דגול אחד]

ישן 06-02-2012, 14:33
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי YoavG שמתחילה ב "צר לי לחלוק עלייך.."

אוי באמת. ועל זה לדעתך צריך להדיח אותו?
המח"ט שהיה אחראי על חטיפת גלעד שליט- קודם ללא בעיות והיה אח"כ מח"ט גולני. המג"ד שתכנן וביצע את הקרב בבינת גבייל- אחד הכשלים הטקטיים המשמעותיים של צה"ל בשנים האחרונות- מונה גם הוא למח"ט גולני. מפקדים שהיו אחראיים על כל שחייל נשכח בתוך עזה [!] ולא באיזה כפר פסטורלי ליד מודיעין- קודמו ללא בעיה.רק כמה דוגמאות מתוך המון שצצו לי בראש.
את כל זה אני אומר לא כיבקורת על הצבא- כך צריך להיות. לא מוחקים שירות ללא דופי של מג"ד במחי תקלה מבצעית אחת [שאגב- כלום לא קרה בה במבחן התוצאה חוץ מזה שפורסם סטרון בחדשות בטלוויזיה]
כרגיל- יונית לוי מכתיבה לצה"ל מהו "כשל ערכי" זו צביעות לשמה וזה הכשל הערכי האמיתי.

[איש דגול אחד]

ישן 06-02-2012, 14:37
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "צר לי לחלוק על מקהלת הריקודים על הדם הרגילה כאן"

צריך לזכור כאן כמה דברים. קודם כל, כן מדיחים מפקדים על טעויות. יותר מזה, זו טעות שעליה מפקד צריך לקחת אחריות ולהגיש את התפטרותו.

המרחק בין מה שקרה לבין לינץ' או ארוע חטיפה (אפילו אם זה כפר של דובוני אכפת לי - זה לא משנה) הוא מזל בלבד.

אין ספק שהתקשורת הוסיפה אש למדורה, עשתה פוקוס על הארוע, והיתה צמאה לדם. זה עדיין לא בהכרח השפיע על החלטת הרמטכ"ל.

צריך באמת לזכור שיש פה טרגדיה, שמפקד (כנראה מוכשר אם הגיע להיות מג"ד) שתרם את מיטב שנותיו לצבא, עמד בראש אנשים רבים שהאמינו בו והעריכו אותו, נעדר מביתו ומשפחתו וסיכן עצמו יום יום כדי שנוכל לשבת ולכתוב פה בפורום בשקט...עשה טעות (כנראה מספיק חמורה) ועליו לשלם את המחיר.

נכון שכנראה הוא המג"ד היחיד בצה"ל שלא ישכח יותר לעולם חייל בשטח...ונכון שמטעויות לומדים. אך לפעמים הטעות מצביעה על משהו עמוק יותר...חריגות מנהלים, חוסר תשומת לב לפרטים, איני בקיא בפרטי הפרטים ולכן איני יכול לשפוט או להצביע איפה היה הכשל.

הסיפור כולו מצער ועצוב. לא חושב שזה דווקא הפתרון הכי קל לצבא, לא חושב ש"שיקולים ערכיים" זו מכבסה.
אני חושב שצה"ל והמג"ד היו נראים יותר טוב אם הכותרת היתה "המג"ד לקח אחריות על הארוע והודיע על פרישתו".
למרות זאת אני מקווה שצה"ל ישכיל לנצל יכולות של אנשים טובים ומנוסים גם אם הודחו מתפקיד פיקודי בשטח. גם מחוץ לכפרים יש למג"ד מנוסה מה לתרום ולאן להתקדם, אם יתגבר על העלבון האישי.
ישן 15-03-2012, 23:28
  shatsam shatsam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.10
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]חייל צה"ל שוב הושאר לבדו..."

הידיעה קצת מבלבלת.
זה שהכוח איבד קשר עין עם החייל לא אומר שהוא נשכח.
יש למשהו ידעה יותר ברורה? או פרטים על האירוע?

מה שקרה בפעם הראשונה הכן ביזיון, הפעם נשמע יותר כמו סיפור שמשהו ספר לדוד שלו שבמקרה גם הכתב, והאחרון הכלית לעשות סקופ.

מצאתי כתבה על זה ב"ערוץ 7" שם האירוע מסבר בצורה נורמלית:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/235192
"חודש וחצי אחרי שבפעילות מבצעית נשכח חייל בשומרון - שוב אירע מקרה דומה. כוח צה"ל "שכח" חייל לבדו בשטח הפלסטיני.

ביום שני השבוע בוצע מרדף של גדוד 74 מחטיבה 188 אחר גנבי מתכות באזור הכפר רנטיס במערב השומרון, ליד בית-אריה, סמוך לגדר ההפרדה, במרחק מאות מטרים ממוצב צה"ל.

במהלך המרדף נפצע אחד מחיילי הכוח כתוצאה מריצה על גדר קונצרטינה, נלכד בה – ונותר מאחור. הכוח המשיך במרדף ולכד את גנבי המתכות - אך אז הבחינו החיילים בחסרונו של החייל. מפקד הכוח שב לאחור וגילה כי החייל נפצע באופן כזה שלא יכול היה להיחלץ מהגדר בכוחות עצמו.

על פי התחקיר, החייל שהה לבדו בשטח הפלסטיני כשהוא לכוד בתוך הגדר במשך שמונה דקות עד שנתגלה חסרונו. לאחר מכן הוא פונה לקבלת טיפול רפואי.

"מדובר בפעילות מבצעית אשר במהלכה בוצע מרדף אחר חשודים שלבסוף נתפסו. ככלל וכמקובל בצה"ל, לאחר כל פעילות, יבוצע תחקיר מבצעי מלא", נמסר מצה"ל.

גורם צבאי מסר כי מצופה היה ממפקד הכוח לשלוט במיקום הלוחמה, אך גם הדגיש כי לא היה זה בסיומה של פעילות מבצעית אלא במהלך מרדף, מה שמסביר את העובדה כי הכוח לא הבחין מוקדם יותר בחסרונו של החייל."

נערך לאחרונה ע"י shatsam בתאריך 15-03-2012 בשעה 23:31.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:59

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר