לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2012, 14:01
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
עיתונאי "הארץ" אורי בלאו יועמד לדין באשמת החזקת ידיעות סודיות ללא אישור

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1719489

ממשרד המשפטים נמסר כי וינשטיין הכריע "לאחר שהובאו בחשבון כלל השיקולים הרלבנטיים, ובהם הצורך לנקוט ריסון במדיניות האכיפה על מנת לשמר את דמותה של העיתונות בישראל כעיתונות חופשית הממלאת את תפקידה כערובה חיונית לזכות הציבור לדעת. עם זאת, וינשטיין סבור כי על דעת כל הגורמים המקצועיים שעסקו בפרשה, מקרה זה הינו קיצוני מבחינת מאפייניה החמורים של התנלהולות של בלאו, ולפיכך ההחלטה להעמידו לדין היא מחוייבת המציאות".

לטענת הפרקליטות, בלאו החזיק "ביודעין ובאופן בלתי מבוקר מאות ואלפי מסמכים מבצעיים, לרבות כאלה המסווגים 'סודיים' ו'סודיים ביותר', שנגנבו מפיקוד המרכז בצה"ל בידי החיילת ענת קם, והפר את חובתו – ומאוחר יותר גם את התחייבותו בפני רשויות המדינה – לחדול מלהחזיק בהם. זאת עשה גם במקום שיכול היה ללא קושי למנוע את הנזק הביטחוני למדינת ישראל, גם מבלי לפגוע במקורותיו".

עוד נמסר כי "פוטנציאל הנזק בהחזקתם הבלתי מאובטחת של המסמכים, כעולה מחוות דעת מקצועיות של גורמים מוסמכים שאף הוצגו במשפטה של ענת קם, היה עצום. חשיפתם, או הגעתם האפשרית של המסמכים לידי גורמים עוינים היתה גורמת נזק לביטחון המדינה ומסכנת את חייהם של חיילי צה"ל. תוכן המסמכים כלל תוכניות שונות למבצעים צבאיים, סיכומי דיונים שונים בצה"ל, פריסת כוחות צה"ל כולל סדר כוחות הצבא, סיכומי תחקירים בצה"ל, הערכות מצב של צה"ל, יעדים שונים של צה"ל וכדומה. מסמכים אלו הוחזקו בידי בלאו במחשבו הנייד האישי ובמקומות פזורים אחרים שבחר, ללא כל אמצעי בקרה או אבטחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2012, 14:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מספר שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
האם ההחלטה של היועמ"ש לממשלה קשורה להפרת ההסכם בין השב"כ לבלאו?
לפי הציטוט של ויינשטיין שהבאת מ'הארץ' למעלה, כן...
ציטוט:
לא נראה כי תוכח כוונה לפגיעה בביטחון המדינה האם, לכן, זהו מקרה של "למען יראו וייראו"?
כן ענישה היא למען ייראו וייראו. לפני שנכנסים לחפירות של "צדק מתקן" ו"צדק חלוקתי" ו"צדק חפרני", אחת המטרות של סנקציות למפרי חוק (כבר אלפי שנים) היא למען יראו וייראו.
ציטוט:
מה זה אומר בעצם לגבי עבודתם של כתבים שונים לנושאי צבא וביטחון? אני מניח שכל אחד יוכל להרכיב רשימה לא קצרה של אנשים המחזיקים במסמכים סודיים ללא אישור ובלא סמכות.
כולם מפרים את החוק כלשונו. הפסיקה מפרגנת להם, במיוחד לאלו שהם כתבים/עיתונאים, אבל לכל דבר יש גבול, וכתמיד - ישנה סוגיית המידתיות.
(שים לב, שגם לבלאו פרגנו לא מעט - עשו איתו עסקות מכאן ועד להודעה חדשה, ולמרות נכלוליותו הרבה, עדיין העמדתו לדין הייתה כפופה להחלטת היועץ המשפטי!)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-05-2012, 14:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "עיתונאי "הארץ" אורי בלאו יועמד לדין באשמת החזקת ידיעות סודיות ללא אישור"

ציטוט:
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1719489

עוד נמסר כי "פוטנציאל הנזק בהחזקתם הבלתי מאובטחת של המסמכים, כעולה מחוות דעת מקצועיות של גורמים מוסמכים שאף הוצגו במשפטה של ענת קם, היה עצום. חשיפתם, או הגעתם האפשרית של המסמכים לידי גורמים עוינים היתה גורמת נזק לביטחון המדינה ומסכנת את חייהם של חיילי צה"ל. תוכן המסמכים כלל תוכניות שונות למבצעים צבאיים, סיכומי דיונים שונים בצה"ל, פריסת כוחות צה"ל כולל סדר כוחות הצבא, סיכומי תחקירים בצה"ל, הערכות מצב של צה"ל, יעדים שונים של צה"ל וכדומה. מסמכים אלו הוחזקו בידי בלאו במחשבו הנייד האישי ובמקומות פזורים אחרים שבחר, ללא כל אמצעי בקרה או אבטחה.
אם כבר שאלת שאלות, אז גם אני: רק פוטנציאל? רק חשיפה אפשרית? רק "הייתה גורמת" ולא אכן גרמה? הרי המסמכים הוחזקו על מחשבו האישי ללא אמצעי בקרה או אבטחה, אז איך הם יודעים? מי יתקע לידינו שלא הייתה על מחשבו איזו "להבה" ששאבה הכל לגורם בלתי-ידוע?

ישן 30-05-2012, 15:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]מי יתקע לידינו..."

אני לא אתייחס כרגע לגבי הגף המשעשע הזה, מחשש להעלבת גולשים מסוימים, אבל אתה יכול לראות מה נכתב עליו בעיתונים: אין תקציב ו/או סמכויות ברורות. יאיר כהן שהיה אמור להתמנות לראש המטה סרב בסופו של דבר, בגלל הסיבות הללו, לפי הפרסומים, ומונה אחר במקומו (שכל אחד יכול להסיע את מסקנותיו לגבי כשירותו ויתרונותיו במילוי התפקיד ביחס ליאיר כהן ע"ס תפקידי העבר של השניים).

קישורים לדוגמה:
http://it.themarker.com/tmit/article/18270
http://www.pc.co.il/?p=75636
http://www.pc.co.il/?p=80025 (הבטחות...)
ועוד

ועניינית, אם מישהו יחשוב לשאול - "רגע, למה טל שורק עם מבט ערמומי כזה? למה לא באמת?"
התשובה היא שזה בכלל לא ענייניו של מטה הסייבר האומי. כמו שאמר האלוף במיל' פרופ' יצחק בן ישראל, זוכה פב"י פעמיים - מי שהוביל את מחשב הסייבר והיה אחראי להמלצות שהוצגו בפני ראש הממשלה והביאו להחלטה להקים את מטה הסייבר הנ"ל - המטה לא אמור להתעסק בהגנה ממש, אלא לעודד שת"פ בין החברות השונות, בין האקדמיה, התעשיה וגורמי הממשל, לעודד חינוך והשכלה בהקשר הזה, וכו'.

ישן 30-05-2012, 16:13
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ובהקשר זה חשוב לציין שאך לפני זמן קצר היתה פריצה לביתו של העיתונאי רונן ברגמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "עיתונאי "הארץ" אורי בלאו יועמד לדין באשמת החזקת ידיעות סודיות ללא אישור"

http://www.mako.co.il/news-law/crim...53159731018.htm
לברגמן מקורות ביטחונים מצוינים ונגישות להרבה מידע חסוי (כך שמעתי ממקור מודיעין חסוי בעברו שאמר לי לא לזלזל במה שברגמן כותב) כך שבמידה והוא מחזיק במידע באופן לא מיטבי מבחינת ביטחון מידע (למשל במגירה בבית...) הרי הדבר מהווה פגיעה פוטנציאלית חמורה בביטחון המדינה גם אם אין לו כוונה לפרסם את המידע החשאי שברשותו ללא אישור צנזורה, או להעבירו חלילה לגורמים עוינים.
על רקע זה יש לומר שיש את כל ההצדקה שבעולם להעמיד את בלאו לדין על החזקה במיסמכים הסודיים שלא כדין.
ישן 31-05-2012, 08:19
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אני לא מבין את ההתלבטות. מה..."

מחזק.
בפרט, מעבר לעיניין השיוויון בפני החוק, יש לזכור שצה"ל והשב"כ לא יפסיקו לדאוג לביטחון מידע. אם בלאו ייצא נקי- בפעם הבאה שיהיה מיקרה כזה, הם לא ינסו להגיע עם העיתונאי לעיסקה (שהעיתונאי יכול לא לכבד) אלא יתייצבו עם צו ביהמ"ש להחרמת מסמכים+איסור פרסום כלליים, מה שדווקא יפגע בעיתונות.

ציטוט:
מה זה אומר בעצם לגבי עבודתם של כתבים שונים לנושאי צבא וביטחון? אני מניח שכל אחד יוכל להרכיב רשימה לא קצרה של אנשים המחזיקים במסמכים סודיים ללא אישור ובלא סמכות.

שאלה טובה. הרי ברור שכתב צריך חומרים (חלקם מסווגים) כדי לעשות את מלאכתו ולצאת עם סיפור שיעבור צנזורה.

הייתי מציע להקים מתקן עם שתי שכבות אבטחה: חיצונית, בפיקוח ממלכתי, המאפשרת גישה לעיתונאי שמאחסן את החומר, ופנימית, בפיקוח העיתון/עיתונים, שמאפשרת גישה רק לעיתונאי.
ישן 31-05-2012, 11:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מחזק. בפרט, מעבר לעיניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
בפעם הבאה שיהיה מיקרה כזה, הם לא ינסו להגיע עם העיתונאי לעיסקה (שהעיתונאי יכול לא לכבד) אלא יתייצבו עם צו ביהמ"ש להחרמת מסמכים+איסור פרסום כלליים, מה שדווקא יפגע בעיתונות.
אתה אופטימי. אופטימי מדי. הרבה יותר מדי.
ואפילו אם כולנו נהיה אופטימיים כמוך, איך בית המשפט יוציא צו כזה לעיתונאי שנמצא בממלכה המאוחדת?

ציטוט:
שאלה טובה. הרי ברור שכתב צריך חומרים (חלקם מסווגים) כדי לעשות את מלאכתו ולצאת עם סיפור שיעבור צנזורה.

הייתי מציע להקים מתקן עם שתי שכבות אבטחה: חיצונית, בפיקוח ממלכתי, המאפשרת גישה לעיתונאי שמאחסן את החומר, ופנימית, בפיקוח העיתון/עיתונים, שמאפשרת גישה רק לעיתונאי.
אתה מציג שהמדינה תתן יד ישירות להפרת חוק - הרי העיתונאים הללו לא קיבלו סיווג בטחוני (שבו חותמים על מסמך מלא איומים), לא חתמו על טופס שו"ס לגבי המידע המגיע אליהם (שגם הוא מלא באיומים), וכל המטרה שלהם היא להפיץ את המידע בציבור בלא סמכות. יש בזה בעייתיות מסוימת.

ישן 31-05-2012, 12:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]וכל המטרה שלהם היא..."

ציטוט:
הפרסום יעבור צנזורה.
זה בכלל לא מרשים אותי. ראה זאת כתגובה גם לדבריך לענקמן למעלה:
הצנזורה כבר אישרה דברים לפרסום דברים שכן יש בהם סיכון, ושאין בהם עניין ציבורי, בניגוד לפרסום המקורי של בלאו, לדוגמה. אני מעריך שזה לא בכוונה, אלא מתוך חוסר ידיעה וחוסר הבנה מוחלט. מדובר בגוף קטן, שצריך לאשר את כל הידיעות בכל נושא, בלי שהוא מבין בכולם, וככל הנראה, לא פונה לגופים הרלבנטיים כדי לקבל מהם הסבר על ההשלכות של הפרסומים. מחליטין על דעת עצמם, בלי שיש להם מושג. ייפי יאי!

ציטוט:
סידור קרוב קיים בארכיון צה"ל לגבי בכירים לשעבר, ששומרים שם חומר מסווג אישי שלהם. אינני יודע מהם הנהלים (נאמר, האם קב"טים של מחליפיהם רשאים לעיין בחומר), ומובן ששם הבעיה קטנה יותר כי הם היו רשאים לעיין (ולחבר..) את המסמכים האלו בעבר.
נכון, אבל לא ידוע לי שיש את ההגנה הפנימית שהצעת, וממילא זה רק לבכירים. האם אני יכול לקבל שירות כזה מארכיון צה"ל?

ציטוט:
ובכל מיקרה, גם במצב הנוכחי יש בעייתיות:
עיתון א': שר הביטחון שיקר בפרשת הרפז
שר הביטחון: דיבה! תוכיח! אבל תזכור שמסמך שתביא חייב להיות בלמ"ס, אחרת נתבע אותך על פגיעה בבטחון המדינה!
עיתון א': >?*&^^$%$!@~
אתה משכנע את המשוכנעים. הרי אני מסכים שהמצב הזה בעייתי וכך כתבתי לענקמן (לפניך!). אלא שהצנזורה ותפקודה רחוקים מאוד מלספק אותי.
יש כאן דילמה גדולה שאי-אפשר, לע"ד, לתת לה פיתרון מושלם. העיתונאים כן יצטרכו גישה למידע מסווג, שמודלף אליהם בניגוד לחוק, ובית המשפט יצטרך 'לוותר להם' אם הערך העיתונאי-ציבורי של הפרסום עולה על הסיכון במידה משמעותית. הבעיה היא שבית המשפט נותן לעיתונאים משקל הרבה יותר גבוה ביחס לביטחון מאשר כפי שראוי להיות (שוב, לדעתי). מעבר לכך, לדעתי העיתונאים צריכים להסתפק רק במידע הספציפי שנחוץ להם לצורך התחקיר, ולהיות אקסטרה-זהירים. כמו שאם חייל או שוטר יירה במישהו בטעות, הוא עדיין יכול לעמוד לדין ולהיות מורשע (לדוגמה, בגלל רשלנות), לדעתי כך צריך להיות עם עיתונאים - אם עיתונאי ינסה לפרסם מידע מסווג, ויסתבר שאין בו שום ערך לציבור - הוא צריך לשבת בתא הצמוד לחייל שירה מתוך רשלנות. פטור גורף "כי אני עיתונאי" לחלוטין לא מקובל עלי.

ישן 31-05-2012, 19:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אני לא מבין את ההתלבטות. מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
אני לא מבין את ההתלבטות.
מה לדעתכם היה קורה לכל אחד מכם, אילו השב"כ היה מגלה שקיבלתם מחייל צה"ל את התכניות האופרטיביות של צה"ל למתקפה הבאה בעזה? אני מעז להמר על כך שלא היו קונים לכם מחשב חדש...
נמאס לי מזמן מכך שהעובדה שלבן אדם יש תעודת עיתונאי וטור שבועי מעניקה לו חסינות מפני ענישה, כמעט ולא משנה מה יעשה. ואל תקשקשו לי על "זכות הציבור לדעת" - לא בזה העניין כאן.

שלום מכובדי דווקא מפני שאני מעריך אותך אל תתרגז.
טול קורה מבין עיניך - הבחור יחטוף כי הוא השתין מהמקפצה - אבל בינינו איזה עיתונאי ולא רק צבאי לא מחזיק בצורה זו או אחרת מידע שהיה מוטב שלא ידע?
לא שאני חושב שהוא "טלית של תכלת " אני פשוט סבור שהיה צריך להתחיל את המשפטים האלו הרבה קודם - והראשונה שהייתי מעמיד לדין (אבל יש לה חסינות) זו את מירי רגב על התנהגותה בלבנון 2.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר