לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2012, 13:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תראה... בסוף הדרך כמה מהמגינים הטובים ביותר של ברלין והאודרה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אם רוצים, אין זו אגדה. לא מעט..."

היו צרפתים או "מפצחי טנקים" רוסיים... כשמתדלדלות השורות, הרף הגזעי יורד מאוד מאוד נמוך.... במשך השנים שששוטתי באתרים הקשורים ברייך השלישי, בהם כמובן שורצים המון "ואנביז", קיבלתי רושם מאוד ברור לפיו גם אם נמצא איזה הגיון ב"עליונות הגזע הלבן" הרי שהחלק הארי של חברי המסדרים כיום הם... איך נגיד? חדשות מאוד רעות למי שימצא את ההגיון הזה... האספסוף שרואים המון ברוסיה - שוב אם נגדיר היפוטתית איזה מצב שבו יש הגיון ב"גזע הלבן הוא עליון" - הוא עלבון לגזע העל... כנ"ל בעוד שלל מדינות. לפעמים נראה שפשוט הפחות כשירים "גזעית" מותאים את הדרך למקומות שבהם מתלבשים במדי SS ליומולדת וכו' (בחיי שראיתי תמונות כאלה...).

וכמובן שלא תמיד ברור לי למה הרד נק הרוסי צריך לשאול מוטיבים מעולמה של גרמניה הנאצית... זה לא שלרוסיה אין מסורת גזענית משל עצמה. לא בדקתי לעומק, אבל דובר רוסית משכיל מאוד ורחב אופקים אמר לי שאחת מהקללות החריפות ברוסיה של פעם - יופטפויומט - משמעותה המקורית היא עלבון בסגנון "טטרי דפק את אמא שלך". וההקשר הוא ברור לעניין של טוהר הגזע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2012, 23:27
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מבין מה ההתעקשות על..."

זה לא משנה אם זה גבר עם כמה נשים,אישה עם אישה או גבר עם גבר,חתונה אזרחית או דתית זה אומר שאותם אנשים קשורים וזה יותר סימליות וזה רומנטי אחרי הכל,ולמה לי כמדינה לא לתת להם את האושר הזה של החתונה?
(יש גם מדינות שכמה גברים מתחתנים עם אישה אחת,סתם לידע כללי.)

אתה אם תכיר משהי, לא תרצה שהיה כתוב בת.ז שלך ושלה שאתם בעל ואישה? ברור שאתה תרצה כמוני וכמו כל אחד/ת אחר/ת.
ראיתי חרדים גברים בלי טבעת נישואין כמו חילוניים (גברים) שהולכים בלי,אבל להתחתן עם משהי הם כן התחתנו אזרחית או דתית ואין בזה פגם אלא זה מראה על מחויבות לאדם שאתה אוהב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 08-06-2012, 23:44

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כל הקונספט של חתונה אזרחית..."

חתונה אזרחית לא קשורה לדת וכבר יש מושג קיים כמו שאתה מדבר עליו וזה "בני זוג" למקרה ולא הקשבת לתקשורת של השמאל בארץ בעשור האחרון.
תמר איש שלום ובעלה (עובדי ערוץ 10 שניהם),יונית לוי ובעלה,אילנית ואייל גולן והיא קראה לו בן זוג,כאשר הם היו נשואים וכו... משתמשים ב"בני זוג",כי הם נגד הדת או משהו כזה,למרות שבת זוג או בן זוג תקף עד שהקשר הופך לקבוע ואז זה חבר או חברה לחיים ומשם ארוס או ארוסה ואז בעל ואישה.
יש גם מושג בשם "ידועים בציבור",אבל זה בדרך כלל לאנשים אחרי שהם התגרשו לפי העו"ד ברדיו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 09-06-2012, 00:38

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "עלית עלינו, חבל, דווקא היית..."

אני אסביר לך את זה לאט בשביל שתבין...
כאשר אתה ממלא טפסים כמו למקום עבודה חדש,בנק וכו... שואלים אותך רווק,נשוי או גרוש ולא יש או אין בן או בת זוג וכאן חטא הגאוה שלך ושל החברים שלך בתקשורת ושאר החברים שלהם,שאומרים בני זוג ולא בעל או אישה ויותר מהתגובה הזו לא תקבל,כי אתה קשה קליטה אני רואה וברגע שאתה נשוי אתם כבר לא בני זוג אלא בעל ואישה גם לפי חוק וזה נותן לכם זכויות כמו משכנתא וכו...

יותר מזה משרד הפנים לא ינפיק לך דרכון חדש או ת.ז חדשה,אם אתה גרוש ורשום לך אצלם שאתה נשוי ואתה חייב לשנות את הסטטוס שלך לגרוש ורק אז תקבל דרכון חדש או ת.ז חדשה.

הסבר יותר ברור מזה באמת שכבר אי אפשר לתת וכאן הדיון איתך נגמר.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 09-06-2012 בשעה 00:44.
ישן 09-06-2012, 00:14
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כל הקונספט של חתונה אזרחית..."

אני לא מבין בזה, אז לא אכנס לויכוח בקשר להגדרה מדוייקת שךל חתונה.

אך לא ניתן כיום להתייחס למושג "חתונה" פשוטו כמשמעו ולכן אני לא רואה סתירה במושג "חתונה אזרחית".
בתוך החברה התרשרש במשך שנים המושג חתונה כדרך הייחידה של זוג לקבל הכרה לזוגיות לצורך הקמת משפחה (נעזוב לרגע ידועים בציבור וכו.. אני מדבר כעת על הדרך שבה החברה הכללית תופסת ברית זוגיות)
חתונה היא בהחלט שלב מעבר בתפיסה שלנו כחברה מסתם בני זוג למשהו קבוע יותר וממוסד יותר.

ברגע שאתה אומר "בוא ניתן לזה שם אחר" אז מבחינתם אתה לא מונע מהם לקיים טקס דתי (סביר להניח שזאת לא הייתה הכוונה שלהם מראש) אלא דווקא משליך על העתיד - אתה בעצם מחליש את הקשר בינהם.

אני יודע שזה קצת מבולבל, אני אנסה לתת לך דוגמא: אתה שואל עכשיו שלוש נשים מה הסטטוס שלהן, אחת אומרת "יש לי חבר", השנייה "אני נשואה" והשלישית "אני ידועה בציבור". אינטואיטיבית, על מי מהן תחשוב שהיא נמצאת בזוגיות הכי "רצינית"?

ישן 09-06-2012, 08:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני לא מבין בזה, אז לא אכנס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני לא מבין בזה, אז לא אכנס לויכוח בקשר להגדרה מדוייקת שךל חתונה.

אבל זה בדיוק מה שמשנה. ההגדרה.
הרי יכול להיות "איחוד אזרחי", או סטטוס של "ידועים בציבור" שמכל הבחינות והמשמעויות הופך אותך לזכאי לאותם דברים בדיוק כמו זוג נשוי. אז למה להתווכח על חתונה?

כל הויכוח פה הוא על הגדרות נטו ולא מיל. מעבר לזה.
ציטוט:
בתוך החברה התרשרש במשך שנים המושג חתונה כדרך הייחידה של זוג לקבל הכרה לזוגיות לצורך הקמת משפחה (נעזוב לרגע ידועים בציבור וכו.. אני מדבר כעת על הדרך שבה החברה הכללית תופסת ברית זוגיות)

זה בגלל שעד לפני עשרות בודדות של שנים (תלוי איך אתה מודד- אבל לא יותר מ4-5) חתונה דתית לא רק הייתה האפשרות היחידה, היא גם הייתה הסטנדרט של כולם.
ציטוט:
חתונה היא בהחלט שלב מעבר בתפיסה שלנו כחברה מסתם בני זוג למשהו קבוע יותר וממוסד יותר.

אין בעיה, שיעשו אירוע, יקראו לו האיחוד של צילי וגילי ושלום על ישראל.
למה צריך לאנוס כל מיני סממנים דתיים?
ציטוט:
ברגע שאתה אומר "בוא ניתן לזה שם אחר" אז מבחינתם אתה לא מונע מהם לקיים טקס דתי (סביר להניח שזאת לא הייתה הכוונה שלהם מראש) אלא דווקא משליך על העתיד - אתה בעצם מחליש את הקשר בינהם.

סליחה, לי אין אוטוריטה על הדת, אבל למיטב ידיעתי יש כל מיני אנשים כאלה (לרוב יש להם זקנים...) שזהו תפקידם. למיטב ידיעתי גם חוקי הדת כוללים מספיק סעיפים, ניסוחים וביאורים על מי כן זכאי להתחתן ע"פ הדת ומי לא.
אז מי אתה (או הם, או יאיר לפיד) שיגידו לאנשי הדת איך לנהל את הדת שלהם? זה קצת אוקסימורון לטיעון הנצחי של "כפייה דתית" כי זאת כפייה חילונית גרידא.

רוצה הזוג להתאחד? בבקשה, יעשה זאת באופן חילוני.
רוצה הזוג להתחתן? יעמוד במתוטא בקריטריונים של הדת.

ציטוט:
אני יודע שזה קצת מבולבל, אני אנסה לתת לך דוגמא: אתה שואל עכשיו שלוש נשים מה הסטטוס שלהן, אחת אומרת "יש לי חבר", השנייה "אני נשואה" והשלישית "אני ידועה בציבור". אינטואיטיבית, על מי מהן תחשוב שהיא נמצאת בזוגיות הכי "רצינית"?

זה נורמה חברתית וכמו כל דבר אחר היא נטויה לשינויים בקלות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-06-2012, 10:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]רוצה הזוג..."

אדרבא ואדרבא- אז למה הם מתעקשים להשתמש בסממנים דתיים (החל מלקרוא לזה חתונה וכלה בלהביא את יאיר לפיד בתור "הרב") זה גם תלוי עד כמה הזוג הזוי/מתריס. יש הכל עד לרמה של כתובה אלטרנטיבית, רבנית, חופה אלטרנטיבית וכו' וכו'.

כל אלו סממנים דתיים לכן זוג שמשתמש בהם סימן שלא חיפש אלטרנטיבה חילונית לחתונה, אלא הוא ממש טיפש או מחפש לעשות דווקא.

הנה, למשל, חתונה לסבית:

<התמונה הוסרה על ידי הנהלת האתר, לבקשת אחת המצולמות בה>

למה שהן יעשו את זה ככה, אלא בשביל להתריס?
למה באירופה, למשל, איחוד אזרחי זה טקס בבית המשפט בניהול שופט/ת אבל בארץ זה חייב להיות "חתונה"?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2012, 11:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה נוהג תרבותי בישראל שטקס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
זה נוהג תרבותי בישראל שטקס הנישואין נראה ככה,

וואלה? מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים שמתחתנים בישראל עושים זאת עם חופה וקידושין, עדים וכתובה?
ציטוט:
זה סימן חיצוני כדי להראות שהזוג הזה נשוי כלפי חוץ ואחת כלפי השניה.

אז כמו שלכל דת יש את הטקס שלה, שיתכבדו החילונים וימציאו טקס חילוני, ללא סממן דתי וישתגעו עליו.
ציטוט:
האם קיימת בישראל אלטרנטיבה זהה עבורן שהיא מהותית ולא סתם חיצונית כמו הטקס הזה? לא.

בדיוק, כי חתונה הוא אקט דתי, לא חילוני.
הבאתי לך דוגמא לטקסים חילוניים הנהוגים באירופה (גם בארה"ב הם התקבעו על הטקס הדתי, אבל זה כנראה בגלל הטיפטופים של הוליווד וה- will you take Emily to be your lawfully wedded wife bla bla...) שם זה מתבצע במשרד השופט ולאחריו יש "קבלת פנים", למה לא משדלים בשביל האלטרנטיבה הזאת?

ושוב- אתה מדבר על אקט חיצוני גרידא ללא שום משמעות מהותית. האם זוג לסבי שמבצע חתונה כזו הופך להיות מוכר כנשוי? לא.

האם זוג לסבי שחותם, כמו ששרוקי אמר, על הסכם :ידועות בציבור" זכאי לאותם דברים בדיוק כמו זוג נשוי? כן.
ציטוט:
אז הדבר היחיד שנשאר להן זה טקס דמוי חתונה, כמו שמקובל חברתית בישראל ובהוליווד, וגם זה לא נראה לך. בעיה.

בדיוק כמו שיש לי בעיה שרפורמים אמריקאים עושים בר מצווה לכלב שלהם. זה הזניה של הדת שלי וזו כפייה חילונית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 09-06-2012 בשעה 11:49.
ישן 09-06-2012, 12:16
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]זה נוהג תרבותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
"שיתכבדו החילונים וימציאו טקס חילוני, ללא סממן דתי וישתגעו עליו."

> אני מזכיר לך שהחוק הוא שקובע חובה ליהודים להתחתן דתית, ושוב, שחילונים רבים כן רוצים חלופה אזרחית בישראל. תבוא בתלונות לדתיים שמתעקשים שחילונים ירקדו עבורם את ריקוד הגשם לצורך חתונה, ושיבואו לצ'יף בשביל גירושין וכד'
כשתאפשר חלופה אזרחית זהה לנישואין, תראה שפחות חילונים הולכים לצ'יף (אבל עדיין ילכו כי זה הנוהג המקובל בישראל (...בקבוצת ההשוואה הרלוונטית שהינה יהודים בישראל))
ציטוט:
"האם זוג לסבי שחותם, כמו ששרוקי אמר, על הסכם :ידועות בציבור" זכאי לאותם דברים בדיוק כמו זוג נשוי? כן."

> השתמשת במילה "בדיוק", למרות שמה שכתבת נכון חלקית. מוכרים בציבורים מזמינים צרות משפטיות כשהם לא נשואים, ובפרט זוגות חד מיניים, על אף שעכשיו כשכבר הוכרו זכויות רבות לאורך השנים - ידועים בציבור זה פתרון טוב להרבה מצבים.
ציטוט:
"בדיוק כמו שיש לי בעיה שרפורמים אמריקאים עושים בר מצווה לכלב שלהם"

> הו, אזכור בעלי חיים בדיון על יחסים חד מיניים, כמה מקורי.

ציטוט:
כפייה חילונית.

כשלא כופים על דתי כלום, להגיד כפייה חילונית זה מצחיק. כמובן שזה בדיוק הפוך - כפייה דתית.

ישן 09-06-2012, 12:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]"שיתכבדו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
> אני מזכיר לך שהחוק הוא שקובע חובה ליהודים להתחתן דתית

אני מציע לך לעיין שוב בחוק.

החוק קובע שכל מי שרוצה להתחתן בישראל חייב לבצע זאת בחתונה דתית (כלומר לא רק יהודים אלא בני כל הדתות) אבל יכול אותו אדם ללכת לכל מקום אחר בעולם, להינשא כדין והנישואים שלו יוכרו בישראל.

זה שוני מהותי מאוד ממה שתיארת.
ציטוט:
ושוב, שחילונים רבים כן רוצים חלופה אזרחית בישראל. תבוא בתלונות לדתיים שמתעקשים שחילונים ירקדו עבורם את ריקוד הגשם לצורך חתונה, ושיבואו לצ'יף בשביל גירושין וכד'

בוא ננסה להשאיר את הדיון הזה ענייני.
ציטוט:
כשתאפשר חלופה אזרחית זהה לנישואין, תראה שפחות חילונים הולכים לצ'יף (אבל עדיין ילכו כי זה הנוהג המקובל בישראל (...בקבוצת ההשוואה הרלוונטית שהינה יהודים בישראל))

אבל איך זה קשור לטיעון שאני העלתי?

עושה רושם שאתה סתם מנסה לכלות את זעמך בדת אבל בכלל לא טרחת להבין מה אני אומר.
ציטוט:
> השתמשת במילה "בדיוק", למרות שמה שכתבת נכון חלקית. מוכרים בציבורים מזמינים צרות משפטיות כשהם לא נשואים, ובפרט זוגות חד מיניים, על אף שעכשיו כשכבר הוכרו זכויות רבות לאורך השנים - ידועים בציבור זה פתרון טוב להרבה מצבים.

כגון?
ציטוט:
> הו, אזכור בעלי חיים בדיון על יחסים חד מיניים, כמה מקורי.

שוב- אני אודה לך לטיעונים עניינים.

רוצה אלטרנטיבה? רפורמים שמגישים צ'יזבורגר פירות ים בחתונה בשבת בצהריים.
ציטוט:
כשלא כופים על דתי כלום, להגיד כפייה חילונית זה מצחיק. כמובן שזה בדיוק הפוך - כפייה דתית.

שוב- תסביר לי איך חילונים, שמבצעים טקס חתונה אלטרנטיבי שכל כולו סממנים יהודים כביכול (שבכל מקרה לא מוכר ע"י הממסד) זה כפייה דתית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2012, 14:02
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לעניין ההבדל בין נשואים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
לעניין ההבדל בין נשואים, לידועים בציבור, לידועים בציבור חד מיניים - עניינים כמו הכרת מקום העבודה בזכויות שוות, כסף מהמדינה, ירושה, חלוקת רכוש בפרידה ואימוץ ילדים - הצריכו התדיינות משפטית. כדי להיות יותר ספציפי מזה אצטרך להקדיש יותר זמן משבא לי, אבל אתה מוזמן אם אתה לא מאמין לי לבדוק בעצמך - או סתם לא להאמין לי, וזה בסדר.

אני אבחר בלא להאמין

פשוט בגלל שאני יודע שהזכויות שוות. אם יש שוני זה שולי.

העובדה שזה היה תהליך ארוך ומייגע לא משנה את העובדה שהיום, אין הבדל.
ציטוט:
לעניין החוק - לא בטעות ציינתי שצריכה להיות חלופה חילונית בישראל. ואין כזו. (ולחד מיניים גם חו"ל לא רלוונטי מבחינת הכרה מהותית)

מעולה ואיפה בכלל ההודעות שלי ראית אותי אומר, או רומז שלא צריכה להיות אלטרנטיבה?
ההיפך הגמור- אמרתי שחייבת להיות אלטרנטיבה, היא פשוט לא צריכה להיות חתונה.
ציטוט:
הכפייה הדתית היא בדיוק בנקודה בה חילונים צריכים על פי חוק ללכת לצ'יף.

אבל....הם (או במקרה הזה הן) לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2012, 15:36
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל....הם (או..."

אני שמח לראות שאין לך שום תגובות לשאר הדברים שהעלתי
ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
הן לחלוטין כן.
הן מופנות לצ'יף לצורך נישואין, כמו כל זוג אחר שהצ'יפים מסרבים להשיא בגלל שאבא השמיים אסר זאת, ואיפה שהצ'יף לא מוכן - אין נישואין.

נכון. וכך צריך להיות. נישואין הם עניין דתי, לא חילוני.
לנישואין יש אלטרנטיבה חילונית.
ציטוט:
אז כפייה דתית? בדיוק כן.

למה? האם רב שיסרב למול אשה גם ייחשב לכפייה דתית?
כי הרי זה מה שאתה דורש פה למעשה- ביצוע טקס דתי אע"פ שהוא מנוגד לדת.
ציטוט:
יותר כך מאשר בנישואין של חילונים הטרוסקסואלים שיש להם אלטרנטיבות בחו"ל שמוכרות בארץ, אפילו בחלק מהמקרים בהם הרבנות לא הייתה משיאה.

אני לא מכיר את נושא ה"נישואים" החד מיניים וההכרה בהם בישראל. אתה נכנס פה לנישה מאוד ספציפית שמלכתחילה לא התייחסתי אליה.
אם אין הכרה זהה בין זוגות חד מיניים וזוגות הטרוסקסואלים זה מצב שצריך להשתנות. אבל הדרך להשיג את זה הוא לא בחתונה דתית (או כזאת בעלת סממנים דתיים) אלא באלטרנטיבה חילונית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2012, 13:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אדרבא ואדרבא- אז למה הם..."

התגובה שלך קצת מקוממת, למה הגעת למסקנה שמה שרואים בתמונה זאת התרסה?

במה שונה העובדה שאתה מגן פה באינטרנט על טקס דתי בשבת ממה שהן עושות?

הן יהודיות, על אף שהן לסביות זכותן להרגיש שייכות למסורת היהודית ולרצות שטקס הנישואין שלהן יהיה קרוב למסורת שלהן.
העובדה שיש כאלו שלקחו בעלות על הדת לא הופכת אותם לבעלים האמיתיים שלה ולכן קיום של טקס לא לפי החוקים שלהם לא הופך את הטקס להתרסה נגדם.
דווקא בגלל שאתה לא שומר תרי"ג מצוות ועם זאת מראה שהדת והמסורת חשובים לך, אני מצפה ממך להבין שפרט לפאנטים כולם יודעים שאמונה ומסורת הם דברים מאוד אישיים.
אני בטוח שיש קבוצות פאנטיות שמגדירות אותך אישית פחות יהודי מהכלב שחיתנו בחתונה רפורמית.

ישן 09-06-2012, 14:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "התגובה שלך קצת מקוממת, למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
התגובה שלך קצת מקוממת, למה הגעת למסקנה שמה שרואים בתמונה זאת התרסה?

אני לא יודע להגיב על האירוע הספציפי שנראה בתמונה הספציפית הזאת, אני יכול רק להניח ע"פ מה שנראה בתמונה. לטובת העניין קח את זה כאילוסטרציה.
ציטוט:
במה שונה העובדה שאתה מגן פה באינטרנט על טקס דתי בשבת ממה שהן עושות?

ואיך זה קשור? אמרתי שאני בנאדם דתי? אמרתי שיש לי מילה בענייני הדת?
האמת שכל הזמן אמרתי בדיוק את ההיפך.
ציטוט:
הן יהודיות, על אף שהן לסביות זכותן להרגיש שייכות למסורת היהודית ולרצות שטקס הנישואין שלהן יהיה קרוב למסורת שלהן.

פה כבר נפתח תת דיון אחר של מיהו יהודי שבטח לא יניב פירות.
אבל לסייפא- ליהדות, כדת יש הרבה מאוד חוקים (בניגוד ליהדות כלאום שבה יש פחות או יותר שני כללים) אם היהדות, כדת, גורסת שאישה לא יכולה להתחתן עם אישה, גבר עם גבר, יהודי עם גויה, גויה עם יהודי וכלב עם חתול אז זה לא משנה כמה מי מהם רוצה להרגיש שייכות למסורת.
האמת שזה אפילו טיעון סותר- איך אתה רוצה לחוש שייכות למסורת אם אתה עושה את ההיפך המוחלט ממה שהמסורת מורה?
ציטוט:
העובדה שיש כאלו שלקחו בעלות על הדת לא הופכת אותם לבעלים האמיתיים שלה ולכן קיום של טקס לא לפי החוקים שלהם לא הופך את הטקס להתרסה נגדם.

אז הדת שייכת לכולם? אז לא צריך רבנים ופוסקים?
אני מסכים שיש אנשים שמבזים את הדת דווקא מהמקום של שמירה עליה, כביכול. אבל לטעון שאין דין ואין דיין זה לא הפתרון. למעשה אם לדת אין חוקים אז מהי בכלל?
ציטוט:
דווקא בגלל שאתה לא שומר תרי"ג מצוות ועם זאת מראה שהדת והמסורת חשובים לך, אני מצפה ממך להבין שפרט לפאנטים כולם יודעים שאמונה ומסורת הם דברים מאוד אישיים.

אמונה- עניין אישי גרידא.

דת ומסורת- קולקטיבי בעליל.
ציטוט:
אני בטוח שיש קבוצות פאנטיות שמגדירות אותך אישית פחות יהודי מהכלב שחיתנו בחתונה רפורמית.

לא פחות מהכלב, אבל בהחלט פחות מהם.

אז מה? יש קבוצות של בני אנוש שמגדירות אותי פחות מבנאדם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-06-2012, 00:31
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לפחות בדתות המונותאיסטיות..."

גם חילוניות היא המצאה חדשה יחסית.
ממה שאתה אומר אפשר להסיק רק שלדת חשובים הנישואים (וזה ברור לי), ולא שהדת הכרחית לקיום החתונה והנישואים. סבבה כאילו... החתונה הייתה טקס עם חשיבות דתית בעבר כמו הרבה טקסים ונוהגים אחרים שהשתרשו לחילונות היום, אבל הדת לא הייתה המרכיב היחיד בטקס הזה. אפשר להוציא את הדת מהטקס וגם אם המשמעות תשתנה מעט, רעיון האיחוד וההכרה בציבור עדין ישארו, לכן אני לא מצליחה להבין את הטענה של גולני שחתונה זה טקס דתי בהכרח ושאם הומואים רוצים להתחתן הם צריכים להמציא טקס חדש לחלוטין, לא רואה מה הצורך בזה. ועוד יותר הזויה בעיני העובדה שאתם מתייחסים לזה כאילו זה ברור מאליו.

ישן 10-06-2012, 09:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יבוא אדם אחר ויגיד שאתה מבזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
יבוא אדם אחר ויגיד שאתה מבזה את הדת, כי הרי ב"יהדות שלנו" לא בוחרים רק מה שנוח,

1. לגיטימי. בדיוק בשביל זה יש אנשים, שכול ייעודם בחיים הוא לקבוע חוקים לדת.

2. כאמור, זה פותח פה תת דיון על הגדרות שלא פה מקומן וגם בטח לא יניבו הרבה פירות (היות וזה דיון מתמשך ע"פ שנים רבות בקרב גדולי הדורות, קצת יותר גדולים מהגולש הממוצע בפרש...).
ציטוט:
ובו בזמן מבקרים אחרים על זה שהם בוחרים מה שנוח להם,

אבל אין פה שום עניין של נוחות.

היות ואתה מדבר ישירות עליי, בניגוד עליי שמנסה לתת דוגמא רחבה יותר, אז אתן לך דוגמא מחיי- אע"פ שאני מגדיר עצמי כשומר מסורת (או משהו בשכונה) אני לא עושה קידוש בערב שבת, למשל. לא בגלל שאני לא מצליח להתאפק שתי דקות לפני שאני בולס אלא פשוט כי אני מרגיש לא בסדר לקדש בזמן שאני מחלל שבת.

אז יבואו הרבה אנשים שיטענו שלא משנה, עדיין צריך לקדש וכו' אבל אני לא נוהג כך כי אני חושב שזה מביע זלזול הרבה יותר מאשר זה מקדש את הערך שלי להתחבר למסורת.

הביא שרוקי דוגמאות אחרות אך דומות- לקדש כשאוכלים בכיפור, או לברך על טריפה וכו'.

אדם שבאמת חשובה לו המסורת יעשה שיקול, יכול להיות שהוא יגיע למסקנה שלטעמי היא שגויה, אבל לפחות הוא עשה את השיקול- הוא הראה שזה חשוב לו.
לדעתי (נטו) מרבית האנשים שנוהגים בדרכים שאמרתי (בנושא חתונה) לא עושים זאת על-אף ששקלו כנגד, אלא נטו בשביל להכעיס.

אגב, בגלל שחתונה היא כן עניין ממוסד (בניגוד להאם לקדש בשבת או לברך על טריפה) צריכה להיות הסמכות לנציגי הממסד להגיד "חביבי, אני שמח ששקלת והגעת למסקנות שלך, אבל הממסד לא מכיר בכך ועל כן אתה לא יכול לבצע את זה".
ציטוט:
אתה לא יכול לא לשמור שבת ומצוות אחרות אבל לפנות לדת רק בברית מילה, בר מצווה, חתונה וקבורה,
כי זה חצי דת, כמו חצי חתונה.

ומי אמר שאני עושה זאת מטעמי דת? מי אמר שאני (או מישהו אחר שמבצע את זה) חושב שזה רלוונטי לאמונה שלי?

לטעמי אתה פשוט עדיין לא מצליח לברור בין אמונה (שהיא עניין אישי ופרטי לחלוטין) לבין דת (קולקטיבית וממוסדת) ומסורת (קולקטיבית).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:05

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר