לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2012, 19:10
  משתמש זכר erezz erezz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האם אתה טוען שחלק מלוחמי השייטת כשלו במרמרה? אם כן-על סמך מה?"

שמע, תכננתי לענות לך ברצינות למה אני חושב שחלק מהלוחמים פישל, שיהיה ברור אני חושב שהשייטת היא אחת היחידות הטובות והמקצועיות שיש בצה"ל, הלוחמים שם באמת מקבלים הכשרה והדרכה מקצועית והם באמת מטובי הלוחמים והמפקדים שיש לנו ןכן רציתי לתת תשובה רצינית, הסתכלתי על עכשיו על הרבה מאוד סרטים וכתבות מצולמות, ראיתי הרבה מאוד חומר שלא ראיתי קודם ויותר מזה ראיתי קטעים שלמים של חומר שממקודם נחשפתי אליו רק כקטע קצר.
אני חייב לחזור בי מדברי וחשוב מזה להתנצל על כך שכתבתי שחלק מהלוחמים לא תפקד כראוי, מכל מה שראיתי הח'ברה האלו הגיעו לא מוכנים, הפיקוד תכנן את המבצע בצורה חובבנית וללא מקרים ותגובות רציניים, אבל הלוחמים על הספינה לחמו כמו אריות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2012, 10:11
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בלי להתייחס לתוכן הכתבה,"

מוסכם. וחבל כי מדובר ביחידה מקצועית והיא מצטיירת פה כחובבת פוזה בכתבת צבע שכרגיל לא אומרת כלום.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 03-10-2012, 08:27

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי erezz שמתחילה ב "אגב, בשביל שאני לא אצא פה..."

זה נכון וחבל, אבל הדבר מתחיל ונגמר בפוליטיקה אירגונית וקשרים. לטעמי יש לצוותי המדריכים שם פוטנציאל מבצעי עצום שיכול להיות מנוצל בשטחים, בעזה ובשאר אתגרי הלש"ב הקיימים, אולם עד שלא ימונו למרהו"ם וללוט"ר מפקדים שהגיעו מלב העשייה המבצעית. כלומר במקום שלמשל מפקד גדוד בחטיבת חי"ר נחשבת או מפקד פלס"ר (לא חשוב אם מדובר בתפקיד הסא"ל הראשון או השני) ימונו למפקדי יחידת מגלן או דובדבן וגדוד מוביל בחטיבה אליה הם שייכים, הם ימונו לתפקיד מפקד ביה"ס לוט"ר, הדבר יביא, בשל ההיכרות של אותו קצין את מפקדיו בגזרות ובתפקידים אחרים, להעלאה של הגרף המבצעי (כי כל קצין יודע שבשביל להתקדם בצבא הקרבי צריך הישג בשדה הקרב המבצעי) ומכאן שגם החיבור לשטח לפעילות המבצעית של הלוחמים שיעשה אותם ביחס ישר מדריכים ובית ספר טובים יותר.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 03-10-2012, 18:24
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי erezz שמתחילה ב "בוקר טוב.. את אותה השאלה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי erezz
בוקר טוב..
את אותה השאלה אני יכול להחזיר אלייך.... אבל כן, עברתי שם קורס משקי לוט"ר (ומאז עוד כמה קורסים והשתלמויות), בתקופה שעדיין אנשי יחידות אחרות היו עוברים אותו גם( היום יש קורס משקי לוחמה לח'ברה מבחוץ ורק לוחמי הלוט"ר עוברים את קורס משקי הלוט"ר), ועד היום אני עובד איתם ובצמוד אליהם ברמה השבועית כמעט.

אתה בהחלט יכול להחזיר את השאלה, אני (כבר מבוגר) אבל עדיין איש עוקץ, הבן שלי היה מש"ק לוט"ר ולוחם ביחידה, כמוך עבר את כל הקורסים ועדיין איש מילואים שם, אז אני יודע. שלא לדבר על הכרות קרובה עם חלק מהקצינים וכמובן עם המפקד העכשוי וגם הקודם שעבר אלינו.
ישן 04-10-2012, 19:03
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
דעה פרטית על לוט"ר ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "הצצה נדירה ליחידת הלוט"ר של צה"ל (אמיר בוחבוט)"

קראתי בעיון את דבריו של ארז ... ומסכים לחלוטין ... אבל..
אני חייב לציין שאני כבר מס' שנים טובות לא מעודכן שם ...
אבל מאז ומתמיד משקי הלוט"ר היו מכונות הדרכת לחימה משובחות...
כצעיר נהגתי גם אני להגיד שכן יופי מקצועיים אבל לא רואים שטח ...
בולשיט .. כיום לאחר התבגרות מה אני אומר לכם חד וחלק ... קשקוש ...
כמה פעמים בחיי לוחם גולני, גבעתי יוצא להילחם פנים אל פנים במתארי לוחמה בטרור ?
חיפוש בבית או מעצר מבוקשים לא מוסיף דבר ליכולת לחימה (אולי טיפה אני מגזים ...)
אבל בכלל אין מצב שמדריך לוט"ר בפעילות מבצעית יברח, יתקפל או יישבר - הם פשוט טובים במה שהם עושים אמנם סבלתי שנים רבות מנחת זרועם אבל ההגינות חייבים להגיד שהם ביחס לצבא שלנו - לוחמים מצויינים
שלא יספרו לי על היעדר פעילות ... אני מכיר מקרוב מספיק יחידות מובחרות הן בצבא והן אחרות שאחת לזמנים ארוכים נלחמות וגם אם כן אלו צוותים מצומצמים.

אם כל פלוגת חי"ר הייתה מאמצת מש"ק לוטר ומבצעת אימוני יבשים כמו שצריך ואימוני אגרסיביות - הרמה הייתה עולה פלאים (ברמת הפרט לפחות)

חוץ מזה נמאס לי מ:"הצצה נדירה" שיפסיקו להציץ ...
פשוט היח"צ של צה"ל בלתי נסבל בעיניי ...
אם כל החולי ....
ישן 05-10-2012, 14:12

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=איזמל] אבל בכלל אין..."

מסכים. אנשים שעברו הכשרות קצרות וארוכות, שכללו יותר ופחות אימוני אגרסיביות ולחימה בטווחים קרובים, קפאו או תיפקדו היטב תחת אש. האלוף אורי שגיא כתב פעם כי: "ובכלל, איזה תוקף מוסרי יש לחוקרי 'מדעי' ההתנהגות והפסיכולוגים לנסות לנבא מי יעמוד טוב יותר במבחן הלחימה? במקרה הטוב הם יכולים לנתח את הנתונים האישיים ולסייע בידינו להעריך התאמת החיילים למקצועות השונים ואולי אף למסלולי פיקוד. הייתי עד לחוסר תפקוד, עד כדי קריסה, של יחידות מובחרות על מפקדיהן בעת לחימה שאליה כנראה לא הוכנו מספיק מבחינה מנטלית, ולעומת זאת - לכושר לחימה מצוין של חיילים פשוטים בתעלות סוריות מבוצרות בתל-עזזיאת ותל-פאחר ב-1967, או ישיבה במעוזים ובמוצבים תחת אש כבדה במלחמת ההתשה, שלא לדבר על מלחמת יום הכיפורים ב-1973, כאשר מפקדי וחיילי יחידות השדה, בגופם ובנפשם, הם שנשאו את המדינה על כפיים. מאומה ממה שקרה בשנים שלאחר שלאחר מכן אין בו כדי לסתור את אמונתי, שהזדהות האנשים, תחושת ההשתייכות שלהם, ולא פחות מזה יכולת מפקדיהם להניע אותם אל מול הבלתי-אנושי, הינם הכוח העיקרי ולא עוד." (מתוך ספרו "אורות בערפל ", עמוד 42)

כך למשל התפרקה סיירת גולני בקרב על החרמון משנהרג מפקדה (ואין בכך בכדי להפחית מכבודם והערכה שאני רוחש ליחידה כולה וללוחמיה באותה מלחמה בפרט) וגדוד 51 תיפקד תחת הלחץ. אי אפשר לנבא מראש מי יקפא ומי יפעל. הרוב פועלים, בגלל האימונים והלחץ החברתי והבושה, אבל היו לוחמים מיחידות מעולות שקפאו היכן שגדודיונרים פרצו קדימה. אין בהכשרת לוחמי ומדריכי בית הספר ללוט"ר בכדי ללמד על יכולתם לפעול תחת אש בוודאות אבסולוטית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר