לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2012, 18:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "טעות גדולה"

+קצת.

באמת נשמע לא ברור. הרי זה לא יביא קולות נוספים. זה לא שמישהו שלא רצה להצביע לא לליכוד ולא לישראל ביתנו פתאום יחליט להצביע להם כשהן ביחד.
מנגד, בהחלט יכול להיות שמצביעי ליכוד או ישראל ביתנו יברחו למקומות אחרים. לדוגמה: מצביע ליכוד שחושב שישראל ביתנו רוסית מדי, אנטי-דתית מדי, קיצונית מדי, או לא דמוקרטית מספיק; ומהצד השני מישהו שחושב שהליכוד נכנע לחרדים ולכפייה דתית, שהליכוד מוותר ומתפשר ומחזיק שטחים, וכו'.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2012, 18:29
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מאבקי כוח הם לחם חוקה של הפוליטיקה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "אתה לא לוקח בחשבון את מאבקי..."

כל המצביעים מקבלים את זה כמובן מאליו שבין העבודה ל"יש לפיד" יהיו מאבקים ושיהיו מאבקים תוך מפלגתיים. אגב איחודים מהסוג הזה אף פעם לא עוברים בשקט ותמיד גוררים איתם מחנאות בתוך המפלגות, כך שבין זה לבין הפייגלינים, עוד יהיו הרבה צרות בתוך הליכוד. יכול להיות שיהיה מיעוט מבוטל שיתפתה למפלגה גדולה מתוך נוסטלגיה לראשית שנות ה-80, אבל אני לא רואה רבבות תומכי עבודה עוברים לתמוך בליכוד. המהלך הזה נובע מההנחה שתוצאות הבחירות הבאות יהיו דומות מאד לתוצאות הבחירות הקודמות ונתניהו מנסה להשיג שני דברים: לסכל חבירה של ליברמן לקואליצית שמאל-מרכז (ליברמן הוא אופורטוניסט פוליטי, לא אידאולוג), ולהיות המפלגה הגדולה ביותר בהפרש ניכר כדי לקבל ראשון את האפשרות להרכיב קואליציה.
ישן 25-10-2012, 18:37
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מאבקי כוח הם לחם חוקה של הפוליטיקה"

לא מסכים לגבי ליברמן. התקשורת ניבאה וטעתה במשך כל הקדנציה הנוכחית שהנה אוטוטו ליברמן יפיל את הממשלה, כשלמעשה ליברמן נשאר נאמן לביבי לכל אורך הדרך... גם כשביבי צירף את קדימה ולמעשה פירק אותה. גם לבחירות הלכו בסוף לא בגלל ליברמן. לדעתי ליברמן הוכיח את נאמנותו לימין בקדנציה הנוכחית על כל הזעזועים שהיא עברה- ללא ליברמן, ביבי לא היה שורד בחיים עד היום.

מה שאני מנסה להגיד, הוא שהשמאל יזכה להרבה פחות קולות מתנדנדים. יש כרגע 3 מפלגות בשמאל עם הבדל קטן מאוד ביניהן: קדימה (מה שישאר ממנה), העבודה והמפלגה של לפיד. רוב המתנדנדים לא יגבשו החלטה חד משמעית למי מהן להצביע ויחליטו להישאר באותו יום ינואר קריר בבית.
גם התקשורת המאתרגת תיוותר מבולבלת- אין מפלגה בודדת שניתן לאתרג ולכן גם השפעתה שלה על העם תהיה פחותה מבעבר.

אני בטוח שיהיו בבחירות האלה אחוזי הצבעה נמוכים מאוד שמהם יזכה הימין.
ישן 25-10-2012, 18:53
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ליברמן הוכיח את נאמנותו לכסא
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "לא מסכים לגבי ליברמן. התקשורת..."

מבחינה מדינית ובוודאי מבחינת יחסי דת ומדינה, הוא היה בפועל רחוק מאד מהמצע שלו. איומיו על פרוק הקואליציה היו תמיד איומי סרק משום שלא היתה לו אלטרנטיבה להשתלב בקואליציה אחרת, ולכן הוא אף פעם לא פרש למרות שאף פעם לא קיבל באמת את מבוקשו.

אני לא קונה את זה שיהיו מצביעים שיישארו בבית בגלל שהם לא יכולים להחליט אם לבחור בין גווני השמאל-מרכז. הם יחליטו בסוף, גם אם ההחלטה תהיה אקראית למדי. לתקשורת לא תהיה בעיה לאתרג כמה מפלגות בו זמנית, אם כי בקצב ההצטרפות של עיתונאים למפלגות, בקרוב לא יוותר כח אדם גדול מספיק בתקשורת, ויהיה צורך לאחד בין הארץ, מעריב וטמקא.
ישן 25-10-2012, 19:08
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בהווה, לא בעתיד :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני לא מתרשם ממצעים - זה דבר אנכרוניסטי שנועד למלא דרישה חוקית כלשהי, ולמלא דפים באתרי האינטרנט של מפלגות. סביר שברוב המפלגות לוקח פקיד משועמם את המצע הקודם, מכניס בו כמה מילות מפתח וכמה תיקונים ומעביר את המסמך לאישור הועדה המתאימה שמאשרת אותו ברוב טקס בין בורקס התרד לקרואסון השוקולד. אני שופט מפלגות לפי התבטאויות נציגיהן ולפי התנהלותן בכנסת. לפי המדדים הללו, את ההבדל בין מר"צ לחד"ש צריך לחפש עם זכוכית מגדלת.

יש מפלגות שעבורן מצע הוא בדיוק מה שתיארת. מרצ היא לא אחת מהן. המון מחשבה נכנסת לכתיבת המצע של מרצ, ואם משהו מופיע שם, זה בגלל שמתכוונים אליו.
אתה יכול לאהוב או לשנוא את העמדות של מרצ, אבל היא רחוקה מלהיות מפלגה שפועלת בצביעות ומשקרת לבוחרים שלה.
אני אשמח לראות עדות להתבטאות של נציג מרצ בכנסת ששוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.

ישן 25-10-2012, 22:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "סלח לי שאיני ניתלה באילנות נמוכים"

על דברים מסוימים אין סליחה ואין מחילה. מה שאתה אומר הוא ניסיון ברוטאלי לפגוע בלב-לבה של הדמוקרטיה הישראלית, תורתו של כב' הנשיא ירום הודו ישתבח שמו האדמו"ר א. ברק זי"ע.
יגאל עמיר רצח ראש ממשלה נבחר אחד, אבל ההסתה שלך ושל שכמותך מנסה לרצוח את הדמוקרטיה עצמה!

ובתכלס - זכותך שיהיה לך דיסונאנס ממה שבא לך. בכיף. זה אולי מצער, אבל בפועל איש אחד (לצורך העניין) אכן קובע את הכללים הדמוקרטיים למדינה שלמה (וטוען, ואחריו חוזרים הגרופיז שלו - שזו-זו היא הדמוקרטיה האמיתית).
באותה מידה אתונאי יכל להגיד שיש לו דיסונאנס מזה שקריטיאס, תראמנס ועוד כמה חברים קובעים את "הכללים הדמוקרטיים" לפוליס שלמה ורומאי יכל להגיד שיש לו דיסונאנס מזה שאוקטביאנוס, מרקוס אנטוניוס ושות' קבעו את "הכללים הדמוקרטיים" ל"רפובליקה" שלמה. סבבה. לכם יש דיסונאנס, אבל זה לא מפריע ללוכדי השלטון לקבוע את הכללים...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 25-10-2012, 18:57
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "הליכוד וישראל ביתנו בדרך לאיחוד"

זה מרגיש לי כמו מהלך מבריק מבחינתו של אביגדור ליברמן שרוצה יום אחד להגיע לכיסא ראש הממשלה אבל אין לו סיכוי להגיע לשם כל עוד הוא עומד בראש מפלגה שנתפסת בציבור הרחב כמפלגה של רוסים וצברים מאוד ימניים. מלהיות יו"ר המפלגה השלישית בגודלה בכנסת הוא הופך למספר 2 במפלגה שתהיה הגדולה ביותר בכנסת ולמישהו שבעוד 4 שנים (לקראת הבחירות הבאות) יוכל להתמודד ראש בראש בפריימריז מול נתניהו. במקרה של ניצחון על ביבי הוא אוטומטית יהפוך למנהיג מחנה הימין והמרכז-ימין ומשם הדרך לכיסא ראש הממשלה הרבה יותר קצרה מאשר אם הוא היה נשאר יו"ר ישראל ביתנו.

עכשיו שאריה דרעי חזר לש"ס ביבי איבד את התמיכה הכמעט אוטומטית שהוא היה צפוי לקבל ממנה (המלצה עליו כמי שצריך להרכיב את הממשלה הבאה) אילו אלי ישי היה נשאר לבד בראש המפלגה. הוא בטח מרגיש ששווה לו לקחת את הסיכון שליברמן "יגנוב" לו את הכיסא בעוד 4 שנים אם כנגד זה הוא מגדיל לעצמו את הסיכוי להיות זה שיקבל מספיק קולות כדי שהנשיא יטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה.

בניגוד לביבי, ליברמן לא לוקח על עצמו שום סיכון. במקרה הכי גרוע הוא יוכל להתפצל מהליכוד ולהקים מחדש את ישראל ביתנו. נראה לי שביבי קצת בלחץ. הוא הכריז על הליכה לבחירות כשהסקרים נתנו לו תחושה שהוא מלך ישראל ופתאום דברים התחילו להיות מורכבים יותר.
ישן 26-10-2012, 13:29
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בכיף: פינוי מגרון, חוסר..."

פינוי מגרון - בג"ץ החליט.

חוסר התגובה לתקיפות טרור מעזה וסיני - צה"ל תוקף בעזה. לדעתי, הסיבה שאנחנו לא מכסחים את חמאס היא שלהנהגה אצלנו נוח שהפלסטינים בעזה והפלסטינים בגדה חיים תחת הנהגות שונות שמסוכסכות זו עם זו. העולם לא יכול ללחוץ על ישראל לנהל משא ומתן מול הפלסטינים כאשר אין לפלסטינים בעל בית אחד שיכול לטעון שדין הגעה להבנות מולו הינה כמו דין הגעה להבנות עם כל הפלסטינים.

בסיני אנחנו לא תוקפים כדי לא לפגוע ביחסים העדינים עם מצרים. גם אתה, אילו היית ראש ממשלה, לא היית מנחה את צה"ל לתקוף בשטח הריבוני של מצרים. ההשלכות של זה יכולות להיות אדירות.

מצרים, שעתה נשלטת על ידי האחים המוסלמים קיבלה אישור לטפטף כוחות רבים לתוך סיני - סיני הפכה לשטח הפקר שמאיים על בטחון המדינה. אם מצד אחד אנחנו לא נפעל שם צבאית (כדי לא לתת למצרים תירוץ לבטל את הסכם השלום) ומצד שני המצרים לא יוכלו להכניס כוחות שיתמודדו עם המצב אז הסטטוס קוו הוא שטרור פלסטיני יכול להשתמש בסיני כנקודה נוחה להזנקת פעילויות עוינות נגדנו.
ישן 25-10-2012, 21:10
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לדעתי - טעות של נתניהו מבחינת מקח המנדטים.
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "אני לא מבין את האסטרטגיה הזו"

אבל מאחר ונראה לי שנתניהו מבין בשטיקים של פוליטיקה יותר ממני אני אציע פתרון אחר:

ביבי חושש משבירה של ליברמן לגוש השמאל אחרי הבחירות. אולי ליברמן יחשוב ששבירה שמאלה תעניק לו פסק זמן מהפרקליטות ואולי הוא ירצה לשלוח את ביבי לאופוזיציה כדי לנסות להפוך למוביל גוש הימין בבחירות שאחרי. הוא בכל אופן כבר הוכיח שאין לו בעיה עם מהלכים כאלה. ש"ס כבר אינה בטוחה כ'ממליצת נתניהו'. דרעי הנחש למד כמה תרגילים בכלא והוא בהחלט עומד לנסות אותם על אלי ישי ובהזדמנות זאת גם על נתניהו וגם לעשות 'מערוף' לידידיו הפוטנציאלים רמון/לפיד/אולמרט. חוסר ודאות בהמלצת 'ישראל ביתנו' תסייע לו להעביר אצל הרב עובדיה החלטה שלא להמליץ בפני הנשיא על איש או לחילופין להמליץ על מנהיג גוש השמאל [שיכונה בודאי בפני מועצת גדולי התורה - 'גוש המרכז'].

כחלק ממפלגה - יקשה על ליברמן להתפצל מהליכוד לאחר הבחירות כדי לחבור לשמאל ולכפות מהלך זה על כלל חברי 'ישראל ביתנו'.
ביבי מוכן לכן להעניק לליברמן כח בתוך הליכוד ולאבד מנדטים מגוש הימין בכדי לסנדל את ליברמן בגוש זה ולהקטין את הסכוי שדרעי מנהיג ש"ס החדש ימשוך את 15 המנדטים של המצביעים התמימים שמאלה.

עכשיו תגיד שאני לא יכול להחליף את פרשן קול ישראל לעניני מפלגות, אה?
ישן 25-10-2012, 21:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הלו, הלו! מי מדבר על 'משרד בגלי צה"ל'?! אני מדבר על ל-ש-כ-ה ברוממה.
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "בהחלט"

עם שולחן כזה מעץ מהגוני [שאין לי מושג מה זה אבל תמיד נשמע מרשים בסיפורים] וכורסת מנהלים מתכווננת שעושה מסאג' והמון אנטנות של גורדוס יוצאות לי מהחלון [אבל רק 'בכאילו' כדי שלא תהיה קרינה] וחשבון פתוח בפלאפל הסמוך ובתחנת המוניות הקרובה. אה, וגם מקום שמור ב'מטוס ראש הממשלה' כל פעם שהוא טס למקומות 'שווים' [כבר מזמן אני חושב שצריך לקיים בקור ממלכתי בגלפגוס ואם אפשר אז גם באיסלנד ובאמזונס כי יש כל מיני מקומות שראיתי בחוברות של נשיונל גאורפיק וחשבתי לעצמי..]. משכורת? עזוב, אני לא עושה דברים כאלה בשביל כסף...אבל אם כבר שאלת אז אני רוצה פי שתיים ממה שחיים יבין קיבל לפני הפנסיה ואם לא יתנו לי את זה אני פשוט אחתוך לכיוון של 'ערוץ 10' ואקח מהם את הישראכארט של יוסי מימן, קאפיש?
ישן 25-10-2012, 21:07
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "הליכוד וישראל ביתנו בדרך לאיחוד"

איום על אופיה הדמוקרטי.. זה עוד לא היה לנו.
ציטוט:
http://glz.co.il/newsArticle.aspx?newsid=115115
יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון, אומרת כי "הליכוד הפך לאיום אסטרטגי על אופייה הדמוקרטי של ישראל,
וכל מי שרוצה לשמור עליו חייב להתחייב כבר עכשיו שלא ייכנס ל'ממשלת ביברמן'".
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 25-10-2012, 21:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זאת תגובה לשמאלן הגנרי שמגיב באשכול זה ובאשכולות אחרים.

"אין לימין מונופול על הציונות" זה נכון, אבל הגרסה של השמאל של ימינו לציונות היא לא ציונות בלי קשר לזה שלימין אין מונופול על ציונות. עובדה - בן גוריון היה ציוני, מרצ לא.

למעשה, הסיבה העיקרית לכך שבניגוד להרבה מדינות בעולם, בישראל יש משטר ימני או מקסימום מרכזי והשמאל לא חוזר לשלטון היא העובדה שחלקים גדולים מאוד בשמאל של היום כבר אינם ציונים ואפילו החלקים הציונים שבשמאל נותנים לשמאל הקיצוני והאנטי ציוני להוביל אותם.

כדאי שתלמדו ממי שהיא היום מנהיגת השמאל ואולי בין השמאלנים הבודדים שבאמת מבינים שכדאי להם להיות ציונים (בין אם זו הונאה גדולה הנובעת מאינטרס פוליטי ציני ובין אם מדובר באמונה כנה בצדקת הציונות) אני מתפלא שמרבית השמאלנים אינם מבינים שהדרך שלהם לשלטון עוברת בציונות.

בני, אתה רק דוגמא לתגובה גנרית שכזו, יש גם שמאלנים אחרים שמגיבים באותו אופן באשכולות אחרים,אל תעלב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:05

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר