לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2012, 14:59
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "האם כיפת ברזל היא הסיבה שחיזבאללה נשאר (כרגע) מחוץ למערכה"

החיזבללה ואפשר להניח שגם הרבה מאד גורמים אחרים קרובים ורחוקים מסתכלים מאד מקרוב על ההצלחה של כיפת ברזל במערכה האחרונה וינסו ללמוד ולהפיק לקחים.

הנקודה היא שכדאי לזכור משהו חשוב - יכולת השיגור של החיזבללה גדולה פי כמה מיכולת השיגור של האירגונים בעזה. אם עד כה שוגרו לעבר ישראל בכל 5 ימי הלחימה כ-1000 רקטות - אפשר להניח שנחטוף בערך אותו מספר ביום לחימה אחד מול החיזבללה כאשר לא מן הנמנע שעשרות מתוכם יהיו גם רקטות הרבה הרבה יותר כבדות לטווחים ארוכים בהרבה של מאות קילומטרים (זילזל/M600 וכו').

כיום כיפת ברזל מכסה את מרבית האזורים אליהם משוגרות רקטות מעזה. בהנחה שפורצת מלחמה עם החיזבללה (ואפילו ונניח שהיא איננה מתרחבת שוב לדרום ושבעזה ימשיכו ללקק את הפצעים) - אין לצה"ל יכולת כיסוי של כל הערים והישובים אליהם מגיעים הטילים והרקטות של החיזבללה. זה נכון עם 5 סוללות ויהיה נכון עם 6,7 וכנראה גם 10 ויותר.

צריך גם לזכור את נושא המלאים של טילי הטמיר. המספרים המדויקים מסווגים וטוב שכך אבל אין להניח שבידי צה"ל אלפי טילים (פשוט כי אין לנו תקציבים למערך ייצור לכמויות כאלו). הדבר אומר שלחיזבללה יש יכולת לדלל מהר מאד את מלאי המיירטים וזה גם אם צה"ל יפעל באופן הרבה פחות כירורגי בלבנון מאשר הוא פועל כרגע בעזה וישמיד הרבה יותר רקטות בראשית ובמהלך המבצע (צריך לזכור שמדברים על בין 40-60 אלף רקטות בידי החיזבללה וזה לא מספר שאפשר להעלים לא ב-50 לא ב-100 וכנראה גם לא ב-1000 תקיפות של חיל האויר).

בשורה התחתונה - כיפת ברזל מאד מתאימה לעימות המוגבל עם החמאס - היכולת שלה מול החזיבללה תהיה הרבה יותר מוגבלת. מצד שני רף הציפיות של תושבי הצפון (ושאר המדינה) בעיקבות העימות הנוכחי מן המערכת יהיה גבוה מאד וסביר להניח שהרבה מאד אנשים יחושו מאוכזבים (שלא לומר יפגעו ממש) כתוצאה ממה שיראה להם ככישלון של המערכת.

בקיצור קצת פרופורציה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2012, 16:39

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי one_man שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הסיבה שמפתחים גם..."

שאיפות ל-13 סוללות ואלפי מיירטים זה נפלא. אין כרגע כסף לזה וספק אם יהיה בשנים הקרובות (ואפילו אם הדוד סם יסכים לשלם ייקח הרבה מאד זמן עד שיהיו 13 סוללות עם אלפי מיירטים מוכנים לפעולה). גם שרביט קסמים זה נחמד מאד אבל היא לא מבצעית ואפילו אם תהיה מבצעית סוללה אחת עד העימות הגדול הבא מול החיזבללה (ואני די בספק) לא בטוח בכלל שזה יספיק.

בכלל זה משחק של מספרים. והמספרים שיש בצד שלהם גדולים בהרבה מהמספרים בצד שלנו - לא משנה איך תסתכל על זה וכמה נזק יגרמו תקיפות אויריות (וכנראה שגם כניסה קרקעית שאולי תתפוס שטח אבל ייקח לה זמן לנטרל באופן משמעותי ירי מתוך השטח שכבשה). אגב זה מעלה עוד יותר את החשיבות של ייצור כיפת ברזל (ובעיקר המיירטים) בארה"ב שם ניתן לעשות את זה בכמויות גדולות - אבל אפילו אם יתניעו את הסיפור מחר - ספר אם נתחיל לראות תפוקה לפני 2015 לכל המוקדם (אולי גם אחרי) וזה כבר הרבה אחרי העימות הצפוי הבא...

שוב חשוב להבין שמלחמה מול החיזבללה לא תראה כמו מלחמה מול החמאס ומה שעובד כאן כל כך טוב לא יאפשר כנראה רמת הגנה דומה מול מה שיש לחיזבללה וזה עניין עקרוני שלדעתי רבים לא מבינים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 18-11-2012, 20:26
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אני שהמשמעות היא אחרת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "שאיפות ל-13 סוללות ואלפי..."

אתה בא וטוען שמול חיזבאללה עם יכולות השגור שלו דהיום - אי אפשר יהיה לתת לכיפת ברזל לשמש כ"בולם זעזועים" משך שבוע עד שההנהגה הצבאית - מדינית תחליט מה היא רוצה, לגייס בנחת מילואים, לאמן אותם, לשקול מה הולך לקרות.

בתרחיש אמת של אלפי רקטות ביום, סביר כי תתקבל החלטה על מה מגינים ומה סופגים - אני מעריך שכשם שהיום העדיפות בהגנה היא על ת"א ובנותיה, באר שבע ואשדוד ולאחר מכן כל השאר אז גם במתאר צפוני יגנו על התעשייה, נמלי האוויר והים במרכז, עיר התעשייה והנמל חיפה, ולאחר מכן כל היתר.

בכזה תרחיש, אני מצפה מההנהגה הצבאית לשלוח טורי שיריון שיבקיעו את המערך החיזבאלי בימים, כתישה בארטילריה עד אבק את כל ערי וכפרי השיעים ויצירת נזק לא חלקי ומדגמי כמו שנגרם במלחמת לבנון 2 אלא משהו בהיקף גדול בהרבה.

החרבת התשתית האזרחית של לבנון כך שיווצר נזק של עשרות מיליארידי $ ולאחר מכן כמה שנים לשקם.

אם זה מה שיקרה, יתכן ויהיה ניתן להכריע את מלחמת לבנון 3.
ישן 18-11-2012, 19:37
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "החיזבללה ואפשר להניח שגם הרבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
החיזבללה ואפשר להניח שגם הרבה מאד גורמים אחרים קרובים ורחוקים מסתכלים מאד מקרוב על ההצלחה של כיפת ברזל במערכה האחרונה וינסו ללמוד ולהפיק לקחים.

הנקודה היא שכדאי לזכור משהו חשוב - יכולת השיגור של החיזבללה גדולה פי כמה מיכולת השיגור של האירגונים בעזה. אם עד כה שוגרו לעבר ישראל בכל 5 ימי הלחימה כ-1000 רקטות - אפשר להניח שנחטוף בערך אותו מספר ביום לחימה אחד מול החיזבללה כאשר לא מן הנמנע שעשרות מתוכם יהיו גם רקטות הרבה הרבה יותר כבדות לטווחים ארוכים בהרבה של מאות קילומטרים (זילזל/M600 וכו').

כיום כיפת ברזל מכסה את מרבית האזורים אליהם משוגרות רקטות מעזה. בהנחה שפורצת מלחמה עם החיזבללה (ואפילו ונניח שהיא איננה מתרחבת שוב לדרום ושבעזה ימשיכו ללקק את הפצעים) - אין לצה"ל יכולת כיסוי של כל הערים והישובים אליהם מגיעים הטילים והרקטות של החיזבללה. זה נכון עם 5 סוללות ויהיה נכון עם 6,7 וכנראה גם 10 ויותר.

צריך גם לזכור את נושא המלאים של טילי הטמיר. המספרים המדויקים מסווגים וטוב שכך אבל אין להניח שבידי צה"ל אלפי טילים (פשוט כי אין לנו תקציבים למערך ייצור לכמויות כאלו). הדבר אומר שלחיזבללה יש יכולת לדלל מהר מאד את מלאי המיירטים וזה גם אם צה"ל יפעל באופן הרבה פחות כירורגי בלבנון מאשר הוא פועל כרגע בעזה וישמיד הרבה יותר רקטות בראשית ובמהלך המבצע (צריך לזכור שמדברים על בין 40-60 אלף רקטות בידי החיזבללה וזה לא מספר שאפשר להעלים לא ב-50 לא ב-100 וכנראה גם לא ב-1000 תקיפות של חיל האויר).

בשורה התחתונה - כיפת ברזל מאד מתאימה לעימות המוגבל עם החמאס - היכולת שלה מול החזיבללה תהיה הרבה יותר מוגבלת. מצד שני רף הציפיות של תושבי הצפון (ושאר המדינה) בעיקבות העימות הנוכחי מן המערכת יהיה גבוה מאד וסביר להניח שהרבה מאד אנשים יחושו מאוכזבים (שלא לומר יפגעו ממש) כתוצאה ממה שיראה להם ככישלון של המערכת.

בקיצור קצת פרופורציה.

על בסיס מה אתה קובע את זה?
החיזבאללה עם כל קני השיגור שלו, ושטח התמרון העצום שהיה לו (דרום לבנון פי כמה וכמה גדולה יותר מעזה), לא שיגר יותר מ200 רקטות ביום, רובן נחתו בשטחים פתוחים, וחלקן בנהריה, צפת, וקריית שמונה שספגו את מרבית הנפילות (למען האמת נפלה לי אחת במרחק של פחות מ15 מטר מהבית, לא חוויה נעימה).

אני באמת לא מצליח להבין איך הגעת למספר של 1000 רקטות ביום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-11-2012, 23:03

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]החיזבללה..."

אלו לא מספרים שלי אלא מספרים שבכירים במערכת הביטחון ובצה"ל נקבו בהם לא פעם ולא פעמיים.

לא פחות חשוב מהמספר - 300, 500 או 1000 היא השאלה אילו רקטות יירו. אין דין 1000 רקטות קצרות טווח עם רש"ק של קילוגרמים בודדים ודיוק עלוב כדין 100 או אפילו 20 רקטות M600 עם דיוק גבוה ורש"ק של מאות ק"ג לטווח ארוך. במקרה כזה אפילו 3 או 4 רקטות ביום המצליחות לעבור מבעד לכיפת ברזל בכדי לגרום נזק קשה מאד. ושוב צריך לזכור שלא מדובר באל-חוסיין של מלחמת המפרץ - כאן מדובר על רמת דיוק גבוהה באופן משמעותי. לרקטה כזאת יכולת לפגוע במקומות מאד רגישים.

ברור שלא קל להסתיר אותן כי הן גדולות וצה"ל עוקב כל העת אבל מצד שני לחיזבללה מאות מהן והוא מפיק לקחים ממה שהיה ב-2006 ואפשר להניח גם ממה שקרה לחמאס עם הפאג'רים לפני כמה ימים. לא את כולן נצליח לחסל וכנראה גם לא את כולן נצליח ליירט ופה זה לא ייגמר באיזה מרפסת של בניין ולצערנו גם לא במשפחה אחת שתחטוף ברכב עם כל הכאב שבדבר.
www.MegaPixel.co.il

ישן 18-11-2012, 23:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
קשה לי להאמין שהחיזבאללה הפיק לקחים...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אלו לא מספרים שלי אלא מספרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אלו לא מספרים שלי אלא מספרים שבכירים במערכת הביטחון ובצה"ל נקבו בהם לא פעם ולא פעמיים.

לא פחות חשוב מהמספר - 300, 500 או 1000 היא השאלה אילו רקטות יירו. אין דין 1000 רקטות קצרות טווח עם רש"ק של קילוגרמים בודדים ודיוק עלוב כדין 100 או אפילו 20 רקטות M600 עם דיוק גבוה ורש"ק של מאות ק"ג לטווח ארוך. במקרה כזה אפילו 3 או 4 רקטות ביום המצליחות לעבור מבעד לכיפת ברזל בכדי לגרום נזק קשה מאד. ושוב צריך לזכור שלא מדובר באל-חוסיין של מלחמת המפרץ - כאן מדובר על רמת דיוק גבוהה באופן משמעותי. לרקטה כזאת יכולת לפגוע במקומות מאד רגישים.

ברור שלא קל להסתיר אותן כי הן גדולות וצה"ל עוקב כל העת אבל מצד שני לחיזבללה מאות מהן והוא מפיק לקחים ממה שהיה ב-2006 ואפשר להניח גם ממה שקרה לחמאס עם הפאג'רים לפני כמה ימים. לא את כולן נצליח לחסל וכנראה גם לא את כולן נצליח ליירט ופה זה לא ייגמר באיזה מרפסת של בניין ולצערנו גם לא במשפחה אחת שתחטוף ברכב עם כל הכאב שבדבר.

הפתיחה של לבנון 3 תהיה זהה ללבנון 2, גם אז, אנחנו נשמיד להם ביעף הראשון את מרבית הרקטות האיכותיות - וזה נובע רק מסיבה אחת:

המידור שלהם פשוט גרוע, והמודיעין ההישראלי יותר מדיי איכותי.

אנחנו תמיד ברמה אחת מעליהם.

אגב, לעניות דעתי - מה שיגרום לשינוי בסיבוב הבא, זה לא כיפת ברזל, או חיה"א, אלה התימרון הקרקעי.

זה משהו שהיה מאוד חסר במלחמה הקודמת, וזה היה יכול לשנות את פניה בצורה דרסטית.

ישן 18-11-2012, 15:13
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לחיזבלה יש דברים יותר חשובים לדאוג להם כרגע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "האם כיפת ברזל היא הסיבה שחיזבאללה נשאר (כרגע) מחוץ למערכה"

אהההםםם אהההםם... השרדותו בזירה הלבנונית-סורית היא אחד מהם... לסרללה לא עולה הרבה לעמוד ולדבר, אבל מבחינה אופרטיבית הוא עסוק עכשיו בדברים אחרים. כיפת ברזל ללא ספק עושה "כאבי ראש" למי ששם יהבו על דוקטרינת המחבלים, אבל אסור לנו לשכוח שביחס למה שעובר בשנתיים האחרונות על העולם הערבי, עוד עופרת יצוקה, פחות עופרת יציוקה, זה לא ממש משנה. סתם הסחת דעת זמנית לדעתן הערבי - כזו שתשכח 48 שעות לאחר אי אילו הסדרים שיסמנו את סופו של המבצע הנוכחי. אנו אולי מעט כלואים בדלת אמותינו (ואין פלא מאחר ומזה 65 שנה אנו מבודדים מהסביבה הגאוגרפית בה אנו חיים) אבל אירועים כגון קריסת "הצבא הערבי של סוריה", על כל הקונספציה עליה הוא נשען, הוא אירוע חשוב בהרבה... מבחינתינו הוא אירוע המסמל מעמבר מהיר של מדינה, שלטוב ולרע הייתה מבחינתינו "אוייב מר שהוא מדינה", אל מצב שבו ייתכן והיא תהיה "אוייב מר שאינו ממש מדינה". שם כבר לחיזבלה יהיה מה להגיד ואם הייתי מהמר: הייתי אומר שהמחשבות של הטקטיקנים של החיזבלה (פוליטיים וצבאיים) חושבים דווקא על השלב הזה... לא על "מופע הזיקוקים" התורני של עזה.

ישן 18-11-2012, 16:36

איך אני יודע?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אה חצי שנה , יפה איך את יודעץ..."

כי עוד נמצאה מערכת הנשק שלא נמצאו דרכים (כולל מאוד "אנאלוגיות" ) לעקוף אותה... החל ממתווה שיגורים שיעשה שימוש מיטבי בחולשות המערכת, ועד לשיטות אחרות. האמת שההתלות התודעתית של רבים במערכת הזו מדאיגה מאוד. זה אומר שכל אותם אנשים הופכים את כיפת ברזל מאמצעי, למטרה, מה שאומר שבעיני האוייב עצם "הכנעת" המערכת (פה ושם) כבר תהיה הישג אדיר. "חיל האוורי הישראלי הוא זרוע של עליונות אוורית", "מרכבה הטנק הכי טוב/בלתי חדיר בעולם" וכו' וכו' כבר היינו בכל הסיפורים האלה... אני עוד זוכר את התקפי החרדה , פה בפורום, של אנשים בוגרים ומנוסים רבים עקב ידיעות כי "המרכבה נחדרה". מינימום כאילו הודיעו כרגע לגדול המאמינים שאלוהים לא קיים. תתעוררו - תלמדו מלקחי העבר (*)

* יש לציין שהח"מ יודע על המפרט הטכני, הביצועים והמגבלות של "כיפת ברזל" פחות (ככל הנראה) מכל כותב אחר באשכול. ועדיין יוכח כצודק (בנישה הדיונית הזו) יותר מהאחרים.

ישן 19-11-2012, 10:02
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הכל טוב ויפה.. בהנחה שהמערכת תישאר כפי שהיא ולא תשתכלל מסבב לסבב
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ה"יקר" שלך, הוא "זול" של האוייב"

מדוע אינך לוקח בחשבון את התקדמות הטכנולוגיה גם מהצד שלנו?

הסוללה החמישית, שנכנסה לקרב בזירוז מבצעי שאין לו אח ורע בעולם - כבר עכשיו עולה על אחיותיה הקודמות לאין שיעור והציגה ביצועים מרשימים (הוגדרו אף דרמטיים) של גילוי והגדלת טווח. המכ"מ של הסוללה החדשה שונה לגמרי משל האחרות.

ואגב, לעד כמה משוכללת ניתן להפוך רקטה מסדר גודל של גראד/קטיושה?

ישן 19-11-2012, 10:27

הקטיושות, למיניהן
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הכל טוב ויפה.. בהנחה שהמערכת תישאר כפי שהיא ולא תשתכלל מסבב לסבב"

עושות חיים קשים "לאוייב" עוד מאז 1941/2.

תראה כמה סרטים על מחלמת ויאטנם, או כמה ספרים שגם יספיקו. תראה איזה ניסים ונפלאות ונצורות ציפו האמריקאים לקבל מכל מיני "דבייסים" החל מטילי השרייק ועד למאות אלפי המיקרופונים המסתרים שפוזרו לאורך "נתיב הו צ'י מין". לא שאני חושב שספרו של מייקל מקליר הוא מעבר לספר טוב הכתוב בידי עיתונאי, אבל אני זוכר היטב את הקטע הבלתי נשכח שבו הוא מתאר את טכנאי הצבא האמריקאי מופתעים לשמוע איש וויטקונג משתין על אחד מהמיקרופונים ההיטקיים שלהם.

ובמילים פשוטות: רקטות, קלאצ'ים ואר פי ג'י עושים לנו כאבי ראש עוד מתחילת שנות השבעים. ושום טכנולוגיה עוד לא הפכה אותם למיותרים. האנשים הנתלים בתקוות אודות "נפלאות המערכת" (הזו או אחרת) מזכירים לי את ההתלהבות של טירונים, פעם עוד בימים שטירונים הסתובבו בבקו"ם בין ביתני יחידות שונות. במקום אחד עמד סגן ואמר "אר פי ג'י מגרד לי את הצבע מהמרכבה", ולידו עמד סא"ל של הנ"מ ואמר ש"הסטינגריסטים הם הסיירת של העתיד". היינו בטוחים (הטירונים) שאשכרה יש לנו מזל ונולדנו לעידן מלחמות הכוכבים ושאנחנו מטאטאים את הערבים הטיפשים. כמובן שבמקרה שלי זה לקח יומיים-שלושה עד שמינימום חשיבה ביקורתית הביאה אותי למסקנה שקצת יותר מאשר "הצבע של המרכבה" יתקלף במלחמה הבאה.
ההבדל בין טירונים ובין השאר, כמו כן, הוא שטירונים חייבים להאמין בקלישאות אחרת לא תוכל להוביל מחלקה לקרב. אזרחים לא חייבים.

ישן 19-11-2012, 13:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

באמת שלא הבנתי איך עברת מ"האויב ימצא דרך לעקוף"
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הקטיושות, למיניהן"

למלחמות עבר ו"נטאטא את הערבים".... מה יש להתפלפל ולהתפלסף?

יש עובדות! כיפת ברזל מוכחת כטכנולוגיה עילית שמשתפרת כל הזמן. ולא נראה בעתיד שיצליחו להתגבר עליה.

אך עם זאת - אכן אין בה כדי לפתור את הבעיה האמיתית - אלא להקל משמעותית על סימפטום מאוד משמעותי בה.

ישן 20-11-2012, 09:36

מי שמעמיד את המתכננים בסכנת שינוי סטטוס ל"טיפשים"
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]ואגב: אני חושב..."

הם אותם אלה שמראש יוצרים את הזיקה בין "חוכמה" ובין האלהה של מערכת כיפת ברזל. אני מתייחס אליהם (המתכננים) כאל עילויים בתחום פיתוח מערכת הגנה אווירית, בעוד שאחרים מתייחסים אליהם ככהנים הגדולים של אבינו מלכינו. לפי הגישה שלי הם תמיד ישארו עילוי, גם כאשר מערכת כיפת ברזל תהיה מושא של תוכנית של ערוץ ההיסטוריה, בדיוק כמו תותח ה 88 מ"מ ממלחמת העולם השניה. זה כמובן בנוגע להיותם "טיפשים VS. חכמים" - דיון שאני בכלל לא פתחתי בו, ואין לי מושג כיצד נשאבתי למקום בו שאלת מילוי הקלאבסה של אנשים יקרים עומדת על הפרק משל היינו בני נוער בשיחה על הברזלים.

שאלת עקיפת כיפת ברזל, והסגידה לביצועים שלה, מזכירה מאוד סרטי תדמית של יצרני אזעקות, או כספות. בשביל למכור הם יגידו הכל, אבל כולנו יודעים שלפעמים המכונית הכי שמורה נגנבת בסוף בידי עאבד בן ה-13 מהכפר הבלתי מוכר עזרין שברמת נגב. זה תמיד קורה, וזה תמיד יקרה. למען האמת ההכרזות של הסגידה לגאונות המערכת הן כרוז גיוס חינמי מעולה לטובים שבמוחות שבצד השני.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 20-11-2012 בשעה 09:41.
ישן 20-11-2012, 10:19

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אפשר לסכם : 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
החזון שלך יתממש.
4א.

החזון שלי תמיד יתממש!

כל כספת תפרץ
כל אזעקה תעקף
כל בלאקברי יהפוך לפאסה
כל כוסית תקבל קמטים ליד הפה וצלוליטיס
כל חורף תהיה מגפת שפעת לא מוכרת חדשה שתהרוג מאה איש ותכניס לחרדה עוד מליון
כל גדר מערכת חכמה תוכנע בידי שני פלאחים, ארבע שרפרפים וחמש סוללות אצבע
כל גדר מערכת גאונית תוכנע בידי ארבע פלאחים וחמישה שרפרפים ושש סוללות אצבע
כל מי שמאמין שפלא מדעי זה או אחר הוא "פתרון קסם" מוזמן להצתרף לאלה שממש כאן, לפני כ-5 שנים פלוס מינוס, ביטלו את דעתי בדבר "שואה כלכלית" העומדת בפתח וטענו ש"אחרי לקחי 1929 המדענים של היום ידעו לתקן מה שיהיה צריך עוד הרבה לפי הקריסה".

כמובן שזה כבר הלך מאוד רחוק מכיפת ברזל, שהיא עם כל הכבוד אמצעי משוכלל אבל לא אחת מעשר ההמצאות הגאוניות בכל הזמנים, וכל ה"הטפות" הקנטרניות שלי בכלל לא באות כנגד כיפת ברזל (שיש לי זיקה ממדרגה ראשונה לאיש יקר שיש לו יותר מיד ורגל בהוצאתה את הפועל) אלא כנגד הנוהג הנפסד לסגוד לעגלי זהב טכנולוגיים.

ישן 18-11-2012, 16:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

המערכת עובדת כבר כמעט שנתיים והתסכול של הצד השני הולך וגובר.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "חצי שנה לכל היותר..."

אחרי למעלה מ 300 ירוטים בסבב הזה (והזרוע עוד נטויה) ולמעלה מ 400 יירוטים סה"כ, כשהאויב יחשוב שהוא יכול "לעקוף" את המערכת, המערכת עצמה תהיה כבר 14 שלבים קדימה. הטכנולוגיה לעולם מתעדכנת.

ישן 18-11-2012, 23:15
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הפיתרון ידוע כבר מזמן. עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הפיתרון ידוע כבר מזמן. עד עכשיו פשוט היו להם קשיים טכניים קלים במימוש שלו.
היום שיגרו לאשדוד כ-12 רקטות בו"ז, ואכן, 2 חדרו את ההגנה של כיפת ברזל.

א. היו מקרים של מטחים גדולים יותר שיורטו במלואם.
ב. ע"פ מה שאתה אומר, במקרה זה אחוז ההצלחה של המערכת הוא 83% - קרוב מאוד לאחוז המוצהר שלה. כלומר גם אם היו יורים את ה-12 רקטות האלו אחת-אחת כנראה 2 היו חודרות.
ג. נניח שהניתוח שלך נכון. המשמעות היא שעלות רקטה גדלה פי 6. כמו שכתבתי למעלה, זה פתרון גרוע מאד שיתיש את הפלסטינים כלכלית לפני שהוא יתיש אותנו*.

* בניגוד לשטויות שכתובות בתקשורת לגבי מחיר גראד שנע בין 2 רובל ל-100 $, מחירו האמיתי נע סביבי אלפי דולרים. אם לוקחים בחשבון את עלות ההובלה שלו במנהרות, הפחת על כל הגראדים שמושמדים על הקרקע ואובדן חיי מחבלים בדרך, יוצא שמחיר גראד יותר קרוב ל-10,000 $.
עכשיו את זה תכפיל פי שש ותגלה שגראד בודד שזולג דרך כיפת ברזל יקר יותר ממירט.
ישן 18-11-2012, 23:33
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]הפיתרון ידוע כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
א. היו מקרים של מטחים גדולים יותר שיורטו במלואם.
ב. ע"פ מה שאתה אומר, במקרה זה אחוז ההצלחה של המערכת הוא 83% - קרוב מאוד לאחוז המוצהר שלה. כלומר גם אם היו יורים את ה-12 רקטות האלו אחת-אחת כנראה 2 היו חודרות.
ג. נניח שהניתוח שלך נכון. המשמעות היא שעלות רקטה גדלה פי 6. כמו שכתבתי למעלה, זה פתרון גרוע מאד שיתיש את הפלסטינים כלכלית לפני שהוא יתיש אותנו*.

* בניגוד לשטויות שכתובות בתקשורת לגבי מחיר גראד שנע בין 2 רובל ל-100 $, מחירו האמיתי נע סביבי אלפי דולרים. אם לוקחים בחשבון את עלות ההובלה שלו במנהרות, הפחת על כל הגראדים שמושמדים על הקרקע ואובדן חיי מחבלים בדרך, יוצא שמחיר גראד יותר קרוב ל-10,000 $.
עכשיו את זה תכפיל פי שש ותגלה שגראד בודד שזולג דרך כיפת ברזל יקר יותר ממירט.
א. לא שמתי לב. שמתי לב למטחים גדולים יותר שהיו לא בכיוון, או לכיוונים שונים. לא זכור לי 12-15 רקטות למטרה בודדת, שיורטו במלואם.

ב. יכול להיות, אבל אם זה הגבול שלנו, זה פחות טוב מאשר ה-87% שהגענו אליו והציפיה להגיע אל ה-90% ויותר. כמובן שהגנה של 83% עדיפה משום הגנה, והכל שאלה של מחחיר בסופו של דבר.

ג. לא "עלות של רקטה", אלא "עלות של פגיעה". גם להם יש לאן להשתפר. פעם עלות פגיעה הייתה גבוהה מאוד, כי הם לא ידעו לכוון, ומתוך 50 רקטות רק אחת הייתה עפה בערך לכיוון. זה אומר שפעם היית מכפיל מחיר של רקטה ב-50 ועכשיו רק ב-6?

ד. אני לא יודע מה המחיר הספציפי כי לא התעניינתי בזה. אם יש לך בשלוף מקור טוב שמעריך את המחיר, אשמח לקרוא. בלי ביסוס, לא ברור לי איך אתה מגיע ל"פחת" של X אחוזים ולא Y (אגב, בכלכלה ובחשבונאות המושג פחת משמש בדרך כלל במשמעות שונה במקצת).

ה. אובדן חיי מחבלים בדרך לא נכנס למחיר של גראד כמו שפגיעות ופציעות של חיילי כיפת ברזל במהלך תפעול הסוללה לא נכסות למחיר מיירט ואבדן יש של חייל שסגרו לו את המכסה של הצריח של הטנק על היד לא נכנס למחיר מרכבה.

ו. העירו כאן בקשר לעלות כיפת ברזל שהיא מגיעה מכספי סיוע, ולכן המחיר קצת פחות נורא. זה נכון שבעתיים לגבי חמאס. לרצועת עזה אין פעילות יצרנית של ממש. אני מהמר על כך שרוב מוחלט של האמל"ח שלהם, על כל סוגיו מגיע מ"כספי סיוע". מישהו אולי יותש כלכלית, אבל בכל-מקרה זה לא יהיה החמאס...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 19-11-2012, 00:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לגבי ג' זה קצת מניפולציה. זה..."

לגבי ג':
ברור. לא התכוונתי שכיפת ברזל שיפרה את החדירה שלהם.
הדגשתי שמה שמשתנה הוא לא העלות לרקטה, אלא העלות לפגיעה.
זה שכיפת ברזל מעלה את מחיר הפגיעה עבורם זה מובן מאליו. השאלות הן: בכמה (ופי כמה), כמה זה עולה לנו, כמה זה חוסך לנו, וכו'.
ה-1:6 הזה איננו סוף המשחק. גם להם יש לאן להשתפר. הם יכולים לשפר את הדיוק עוד יותר. הם יכולים לחמש את הרקטות בצורה טובה יותר (לגבי אלה שמייצור עצמי; לגבי הרכש של הרקטות התקניות - יכולים לרכוש אחרות), ובכך לשפר את היחס [tex]damage\ to\ Israel \over cost\ to\ Hamas[/tex], שהוא הפרמטר המעניין באמת - אפילו לא מחיר לחדירה, כי הנזק מחדירה איננו קבוע.

לגבי הפסקה הבאה:
אתה הוא זה שלא לוקח בחשבון את זה שהם השתפרו, ופחות רקטות נופלות בשטחים פתוחים, מתפוצצות להם בפנים, נופלות בתחומי רצועת עזה, וכו'.

לגבי כספי סיוע:
לכל דבר יש מחיר. לא טענתי שלא ולכן הטענה שלך נגד הטענה הדמיונית הזאת מיותרת.
התמורה שחמאס נותנים עבור האמל"ח הוא, לדוגמה... המוכנות להשתמש בו נגד ישראל.
אכן, זו לא מתנה. בעצם, החמאס הם שכירים של אלה שנותנים להם את האמל"ח, והם צריכים לשלם לחמאס ולא להפך.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 18-11-2012, 16:30
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
אישית אני חושב שכיפת ברזל היא גורם אבל לא הגורם היחידי או המשפיע ביותר

לדעתי הפחד הגדול של חיזבאללה הוא לא כיפת ברזל אלה הכוח האדיר שהוא יודע שצה"ל יפעיל בלבנון השלישית אבל עם בכל זאת נצלול לגורמים נוספים שווה לציין את העובדה שהמצב בסוריה מבטל את הרעיון שבמקרה ותפתח מלחמה בלבנון סוריה תתערב ויותר מזה בסופו של דבר לא בטוח שחיזבאללה יוכל להתחמש מחדש לאחר המלחמה וזה כנראה מהווה פקטור חשוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר