לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2012, 22:02
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התבלבלת. כמו שאני אוהב את..."

קצת מתרחק מנושא האשכול, אתה יודע שמכלול הדברים שאתה כותב רק מחזקים אצלי את התחושה שקפיטליזם הוא אסון?

אני לא מנסה להציג את זה כביקורת עלייך או כאמירת "אני צודק אתה טועה", אני פשוט חושב שתפיסת העולם שלנו הפוכה לחלוטין.

מבחינתי, מה שאתה מציג זה שמהות הקפיטליזם היא שאיכות חיים ויכולת כלכלית תקבע רק על ידי כמה אתה מוכן להילחם בשביל להרוויח, זאת אומרת שכל התפשרות לא לטובתך תעלה לך ביכולת להתקיים על פי מה שאתה עושה.

זאת אומרת שלא מספיק שאלך ללמוד מקצוע מבוקש, אעבוד בעבודה מכובדת ואשקיע בעבודה, אני אצטרך גם להילחם על כל גרוש וגרוש ולהתעלם לחלוטין מהסביבה שלי כדי להרוויח את "מה שמגיע לי".

אני לא חושב שמדינה מחוייבת לאזרח רק בביטחון וסלילת כבישים, קצת נרד לקלישאות אבל אני מאמין בזה שמהירות של עדר נקבעת על ידי הפרט החלש במערכת ולא החלש. אם מחר המיסים שלי ממנים מועדון לנוער בשעות הצוהריים בעיירת פיתוח על אף שאני גר בעיר עשירה, אני לא רואה בזה בזבוז של הכספים שלי (על אף שבניי לא יהנו מהמועדון הזה) ואם אתה רוצה לראות את הרווח האישי שלך אז המשמעות היא שבזכות המועדון הזה לא יהיה נער שמחר יפרוץ לך לאוטו או יגנוב לך מהכיס, ואם המועדון הזה ינטב אותו לעבוד בעבודה מכובדת (והעבודה תהיה מכובדת, ולא כזאת שהוא ירוויח בה משכורת מינימום ויופטר ללא פיצויים ולא יבין למה עדיף לעבוד בעבודה הזאת במקום לשכור בסמים) אז אני ארוויח עוד אזרח משלם מיסים על פני אזרח שמיסי הולכים לממן לו את השעות בבית המעצר ומימון של סנגוריה ציבורית.

בנוסף אני לא חושב שזה הוגן שמראש ילד שיוולד באזור מסויים, מראש הסיכוי שלו להגיע לאותה נקודה שאני הגעתי אליה הוא נמוך הרבה יותר רק בגלל שהמדינה החליטה לתת לסבים שלו סיכוי מופחת משלי כשהגיעו לארץ - אני באמת מאמין שזאת אחריות של המדינה לתת לו יותר כלים מלילדים שלי כדי שיוכל להגיע לנקודה מסויימת שבה הישגיו יבחנו על ידי יכולתיו האמיתיות בלי פערים שנבעו מהפקירות המדינה במשך שנים.

ואם כן להתייחס לאשכול - בגלל השנאה שלך ל"ירוקים" אתה מתבצר בעמדות של "מה שלא קשור אליי ישירות הוא לא בעיה שלי" אבל אתה מתעלם מזה שגם בלי כל "המהפכה הירוקה" ו"התחממות גלובלית" (שגם אני לא מחבב בלשון המעטה) עדיין אי אפשר להכחיש שאנחנו גורמים נזק לסביבה שבה אנחנו נמצאים, ובסופו של דבר - זיהום אוויר, פליטת גזים רעילים וקרינה מוגברת הם דברים שמסכנים אותך ואת הדורות הבאים שלך, אף אחד לא אומר שאתה צריך לשנות את סגנון החיים שלך עד הקצה, אבל אני בטוח שכל בנאדם מסוגל (ובלי להיות מושפע מכל מיני גופים קיצוניים) לעשות משהו כדי להיפטר מלפחות כמה הרגלים רעים שפוגעים בסביבה ללא סיבה. אני לא אלך במיוחד 5 רחובות כדי לזרוק בקבוק, אבל אם אני עם בקבוק ביד ויש פח מצד ימין וסל מיחזור מצד שני, לא רואה שום סיבה לעשות "דווקא" ולזרוק לפח הרגיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2012, 19:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "קצת מתרחק מנושא האשכול, אתה..."

התלבלבת קצת. קודם כל- זה שאני חרא של בנאדם לא אומר משהו על האידיאולוגיה הקפיטליסטית.
שנית- אתה נופל לקלישאות שאחרים מספרים, הם עושים את זה מתוך רוע, אתה ככל הנראה מתוך תמימות. אין לי בעיה עם זה שהכסף שלך הולך למועדוני נוער במצוקה. יש לי בעיה שאתה חושב שזה בסדר לקחת ממני בכוח מבלי לשאול אותי כדי לתרום למועדונים הללו. ואם אני רוצה לתרום דווקא לאגודה למען הסרטן? ואם אני רוצה לתרום למען הכשרת חרדים לעבודה? או לקרן להשמת חרדים באקדמיה? איך היית מרגיש לו הייתי מכריח אותך לתרום למטרה שאני בוחר, ולא שאתה בוחר? על זה בדיוק אני מדבר.
לגבי ירוקים- אין לי שנאה לירוקים או לאיכות הסביבה. יש לי שנאה כשכופים עלי לעשות דברים. המחזור לא מוכח כלל כטוב לסביבה, הוא יקר מדי ולכן מסובסד על ידי הממשלה, ממש כמו אנרגיה סולארית או רוח. אם כך הדבר, למה לכל הרוחות לעשות זאת על חשבון הכסף שאני מרוויח בעבודה קשה? איזה היגיון יש בזה? ההיגיון היחיד הוא שמדובר בכת לכל דבר שרואה עצמה נאורה מכל אדם. וכמנהג נאורים למיניהם, הם בטוחים שמותר להם לכפות על האחרים את האמונה שלהם. לא משנה איך קוראים להם, מקומוניסטים ועד אצולה- תמיד יש שכבה שבטוחה שהיא טובה מכל השאר ולכן כולם צריכים להתיישר לפיה.

לגבי הילד שנולד באזור מסוים- אני מזמין אותך לחפש מה כתבתי על עתיד החינוך בישראל לפי עמדתי. אם זה קשה למצוא, חפש את שיטת שוברי החינוך בגוגל. פתרון לכל הטענות שלך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר