לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2012, 10:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פרשנות: ילדי הטבח הוקרבו על מזבח הכסף

העץ בארה"ב איננו עץ החירות, אלא עץ הדולרים. האקדח לא רק מופיע במערכה הראשונה, הוא גם יורה בה. ואז הוא יורה שוב גם במערכה השנייה והשלישית. עם 88 כלי נשק על כל 100 אזרחים, האמריקאים צריכים לבוא בטענות לעצמם

"האמת היא שלא על מזבח החופש הוקרבו החפים מפשע בקונטיקט או בקולומביין, אלא על מזבח הכסף והעוצמה של ה‭.NRA-‬ העץ כאן איננו עץ החירות, אלא עץ הדולרים".

כפי הנראה זה המשפט שמסכם את הכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2012, 10:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פרשנות: ילדי הטבח הוקרבו על מזבח הכסף"

אני חייב להודות, נמאס לי לקרוא ביקורות של בורים שמחקים את אחיהם הבורים בתקשורת בנושא שאין להם שום הבנה בו.

עובדה מס' 1- בארה"ב יש חוקי נשק מחמירים יותר ממדינות סקנדינביה, חלק ממערב אירופה ומקנדה ואיכשהו יותר פשע חמוש. מישהו שיודע לעשות 1+1 צריך להגיע, עצמאית, למסקנה שזה כנראה לא קשור לנשק חוקי.

עובדה מס' 2- אלא אם מדובר ב"פיגוע הקרבה" בו לקורבן אין שאיפה לצאת חי או חופשי, עדיף לציבור שומר החוק שהפשע יתבצע בעזרת נשק חוקי- שכן הרבה יותר קל למצוא את הפושע. מסיבה זאת בדיוק מרבית הפשעים החמושים שמתבצעים בארץ למשל, מבוצעים בעזרת נשק לא חוקי. אלא אם הפושע אידיוט גמור.

הנחת מוצא מס' 1- אם בארה"ב היו חוקי נשק מתירנים יותר, נניח כאלה שמאפשרים למורים לשאת נשק או לפחות לשים מאבטח חמוש בשער ביה"ס, כנראה שהיו פחות ילדים שחוטים.

הנחת מוצא מס' 2- במדינת ישראל, בה חוקי הנשק מהמחמירים ביותר בעולם, היה יכול להיחסך הרבה דם של חפים מפשע אם היה אפשר לצייד אזרחים שומרי חוק בנשק שיגן על הקהילה. אדרבא אם היו מעודדים אזרחים לשאת נשק (כמו באותם ימים עמומים בעבר בו משטרת ישראל התחננה מציבור נושאי הנשק להיות חמושים במקומות הבילוי בעת החגים).

נשק חוקי מגן על הציבור, נשק לא חוקי פוגע בציבור.
מלחמת החורמה צריכה להתנהל נגד העבריינים, לא האזרחים שומרי החוק.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 16-12-2012 בשעה 10:54.
ישן 16-12-2012, 11:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "יש איסור על מאבטחים חמושים..."

כן.

בתי ספר ומקומות בילוי/התכנסות אחרים (נניח, בתי קולנוע, אם זכור לך הטבח בזמן האביר האפל) מוגדרים כ"Gun free zone".
כלומר- מקום בו אסור להיות חמוש בכלי נשק חוקי, אבל מותר להיות חמוש בכלי נשק לא חוקי.
(ברור שלא זאת ההגדרה, אבל אם אני הולך לבצע טבח כנראה שלא באמת איכפת לי מחוקים שוליים יותר...)

משמעות הדבר היא שדווקא במקומות ההומים, בהם נדרשים אזרחים חמושים שומרי חוק להגן על החפים מפשע והפרוקים מנשק, הם פשוט אינם.

טבח בחסות החוק, אבל לא כמו שההיסטריה התקשורתית הבורה מתמיד מתארת זאת. אלא דווקא ע"י זה שהמדינה מחמשת את הפושעים ומפקירה את האזרחים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-12-2012, 12:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בהנחה שכשאתה אומר 'נשק חוקי' אתה מתכוון גם שהחוק יאלץ את המחזיקים בנשק לדעת להשתמש בו"

כמובן, רק שעכשיו יש לך את הרע משני העולמות.

מצד אחד כמעט אין אפשרות שאזרח במדינת ישראל ישא נשק, על אף החשיבות הרבה של הנושא- בטח במדינתו. מצד שני אלה שאתה כן מתיר להם להחזיק נשק הם בעלי רמת מיומנות כ"כ נמוכה שלא הייתי מאשר להם לשאת אקדח דמה.

למשל, אחת התלונות שעלו- בין היתר, בעקבות הטבח זה למה לא היה שומר חמוש בבי"ס (טענה נכונה במהותה) ונתנו את מדינת ישראל כדוגמא.

עכשיו, יצא לי להעביר כמה אימוני מוס"ח (מוסדות חינוך) ובגדול הדרישה בשביל לעבור היא "לא לירות באף אחד בטעות".

הפתרון הנכון- מחד הפיכת מתן הרשיון לנפוץ בהרבה (חלאס עם העילות המטומטמות. בעיני מי זה הגיוני שרס"ל זכאי לנשק אבל סגן לא? למה כשאני במילואים יש לי כוח אש עצום בקצה האצבע אבל באזרחות לא סומכים עליי עם אקדח?) ומנגד הפיכת רף הדרישה המקצועית לגבוה יותר (50 כד' פעם בשלוש שנים לא יכול להיחשב אפילו לרמה נמוכה, הוא צריך סקאלה משל עצמו).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-12-2012, 18:27
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה בולשיט. הרוצח גנב את..."

מה גונב? ממי גונב? הלוזר האנטי סושיאל הזה היה פורץ לבית של אזרח וגונב? המשוגע עם ההסטוריה הפסיכית מוורג׳יניה טק שרצח 32 אנשים היה ״משיג״ בושמאסטר מעבריינים? שני ילדי הכפות מקולומביין היו מארגנים רובים מהשוק השחור?

תעשה לי טובה רוג׳, החמרת חוקי נשק בארה״ב לא תעלים את בעיית אלימות החברה האמריקאית שנובעת מסיבות מורכבות יותר (ואתה יודע מה, המשוגע מהפרמיירה של באטמאן בקולוראדו יכול היה אולי להשיג רובה לא חוקי, יש גם משוגעים עם שכל) אבל יש סיכוי סביר מאוד שהיא לפחות תדלל את הבעיה. במקרה של סאנדי-הוק, קונטיקט אני חושב שדי בטוח לטעון שלו רובים היו פחות נגישים אז נח פוזנר, אמילי פארקר ועוד 18 זעטוטים בני שש עד שבע היו היום מתכוננים לסופ״ש ארוך עם המשפחות שלהם.

בשבילי (יש לי אחיינית בדיוק בגיל הזה) אלו עשרים סיבות משכנעות שהגיע הזמן להחמיר את הפיקוח על הנשק בארה״ב.

ישן 28-12-2012, 18:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מה גונב? ממי גונב?..."

ועוד איך כן. אתה לא צריך ללכת רחוק - רק תראה איזה סוג של אנשים נתפסים באוסטרליה עם אקדחים, למרות ששם יש איסור חמור על נשיאת והחזקת נשק. אלה שלא קנו אותם מפושעים, פרצו למחסנים של המשטרה, למטווח המקומי או שנתנו זבנג בראש של שומר חמוש. למה אתה חושב שהבחורצ'יק הזה שלא מצמץ כשהוא רצח ילדים היה נמנע לעשות זאת בשביל להשיג נשק?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-12-2012, 21:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]יש לך סטטיסטיקה של..."

יש מאמר לא רע בוויקיפדיה בנושא הזה. מעניין לראות שרוב הפשיעה האלימה באמצעות נשק בוצעה ע"י נשק לא רשום וכזה שלא נקנה באוסטרליה, או שהפחתת התאבדויות באמצעות נשק לא הקטינה את כמות המתאבדים הכללית. ההבדל היחיד כיום הוא שהאזרח הפשוט באוסטרליה נתון לחסדי הפושעים, כי אין לו שום סיכוי להגן על עצמו באופן חוקי. נהדר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-12-2012, 19:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מה גונב? ממי גונב?..."

אוי די, אתה עושה מהטיעון שלך צחוק.

הרוצח מאורורה ("טבח הבאטמן" כפי שזה נקרא עכשיו בעיתונות) היה חמוש באקדחים אבל בדירתו היו למעלה מעשרים מתקני תבערה מאולתרים שכל מרכיביהם חוקיים לחלוטין ואין שום סיבה לאסור עליהם. על פי משטרת אורורה רמת התחכום של המטענים הייתה כה מורכבת עד כי לקח להם למעלה מ24 שעות לנטרל את כולם. אם לא היו לו שני אקדחים, היה הרוצח יכול בכיף לבצע את מסע הרצח שלו עם פצצות התבערה האלו. זאת ועוד, בין ההרוגים היו שני חיילים לא חמושים. מעבר להם, אחד הפצועים, אשר שרד בעבר את הטבח בקולומביין, השאיר את אקדחו במכונית בגלל שאסור להכניס כלי נשק לקולנוע. הוא נורה בגבו בעת שגונן על חברתו (ששרדה ללא פגע בזכותו). אם היה לו האקדח, מה היה קורה?

אתה מבלבל את המוח על כך שאדם לאנזה היה לוזר והרוצחים מקולומביין היו ילדי כאפות ומתעלם לחלוטין מהעובדה שלמרות היותם כאלו הם ביצעו מעשי רצח מחרידים ומתוכננים היטב. קולומביין הייתה פרי תכנון של חודשים. במקור הם תכננו לשבור את החלון של ניידת כדי לגנוב ממנה שוטגאן. לאנזה, לוזר שכמותו, היה כל כך לוזר עד כי השאיר מאחוריו פצוע אחד. היית מאמין שהלוזר הזה וידא הריגה רק ב26 מתוך 27 המטרות בהן פגע?
גם היטלר היה ילד כאפות מטורלל. ראינו כמה רחוק יכולים ילדי כאפות מטורללי להגיע.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 28-12-2012 בשעה 19:22.
ישן 28-12-2012, 20:01
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די, אתה עושה מהטיעון שלך..."

רוג׳, תקרא את ההודעה שלי. אני ציינתי במפורש שהרוצח מקולורדו היה מסוכן בכל מקרה. אני ציינתי גם שהחמרת חוקי אחזקת הנשק בארה״ב לא היתה מחסלת את הבעיה, רק משפרת מצב רע מאוד.

חבל שאתה כותב בהערכה כזו על אפס ונבלה שרצח עשרים ילדים. אני לא מתרשם, כל חרא מפגר יכול לפוצץ גולגולת של ילד עם בושמסטר, אתה יודע מה? הוא לא צריך אפילו לירות (ראה חרא מסוג אחד, ההוא, נו, איך קוראים לו? שפיצח את הראש של עינת הרן על סלע בחוף נהריה, עינת, אגב, היתה בת ארבע).

שני האפסים מקולומביין יכלו לפנטז על מה שרצו, חבל שלא פינטזו על נערת אפריל או משהו נורמאלי שנערים אמורים לפנטז עליו. בסופו של דבר הם לא גנבו שוטגאן מניידת (מה שהיה יכול להגמר רע מאוד בשבילם וטוב מאוד בשביל כולנו) אלא רכשו את הנשק דרך חברים. ...אם רק היה קשה מעט יותר לקנות נשק בארה״ב....

בוא נעזוב את היטלר ואת הנסיבות המורכבות שהביאו לעלייתו לשלטון בגרמניה מחוץ לויכוח הזה. אני יכול רק לצייין שלמרבה הצער לסכם את היטלר (שאכן, עד לפרוץ מלה״ע הראשונה היה לוזר מוחלט ואם היה מדובר במישהו אחר הייתי מוסיף ״וגם מעורר רחמים״) כ״ילד כפות״ זה מעט פשטני.

ומילה אחרונה, מרתיח אותי שתמיד זוכרים את השמות של החארות ולא של הקורבנות אז אני מנסה לעשות את ההיפך. הואיל וציינת את שמו של החלאה אני חושב שראוי לציין את שמות הקורבנות;

רייצ׳ל ד׳וינו
דוון הוצ׳ספראנג
ויקטוריה ליי-סוטו
אן-מארי מרפי
לורן רוסו
מארי שרלך

והילדים:

אוליביה אנגל
שרלוט ביקון
דניאל ברדן
ג׳וזפין גי
קטרין הבארד
דילן הוקלי
אליסון וואט
בנג׳מין ווילר
ג׳ס לואיס
ג׳יימס מטיולי
גרייס מקדונל
אנה-מרקז גרין
נח פוזנר
ג׳ק פינטו
קרוליין פרבידי
אמילי פרקר
מדלין צו
צ׳ייס קוולסקי
אוויאל ריצ׳מן
ג׳סיקה רקוס

בהסתייגות אני מוסיף את שמה של ההרוגה הראשונה בטבח;

ננסי לנזה

ישן 28-12-2012, 20:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]רוג׳, תקרא את..."

עם כל הכבוד, ובאמת יש כבוד, אני פשוט לא מסכים איתך.

ראשית - לא דיברתי בהערכה על אף אחד - ציינתי שהם פעלו בצורה יעילה ומתוכננת. לא משנה כמה תרצה לטעון שהם לוזרים וילדי כאפות, עובדתית מעשי הטבח שלהם היו מחושבים והם הוכיחו רמה גבוהה של יעילות. התעלמות מכך לא תהפוך את הטבח לפחות טראגי. התייחסות עובדתית זו חשובה מכיוון שאתה פוטר את הטובחים מכל כישרון למעשה וטוען שרק בגלל שהיו להם כלי נשק נגישים מאוד יצאו למסעות הטבח שלהם. כשרוצח פועל בצורה קרה, מחושבת ומתוכננת, עצם העובדה שיש לו כלי נשק נגיש הינה משנית, כיוון שעצם התכנון מעיד על כך שביצוע הרצח לא היה רגע של אובדן שליטה או טירוף.

שנית - לגבי הרוצחים מקולומביין, אתה פוטר את התכנון שלהם להשיג שוטגאן כ"פנטזיה". אותו התכנון הופיע יומנים שבהם תכננו את הפעולה עצמה, אותה הוציאו לפועל באופן מדויק לפי התוכנית. גם תוכנית הרצח הייתה "פנטזיה"?

שלישית - אני מניח שתסכים איתי שבישראל כלי נשק נגישים פחות. למרות זאת כשהרוצח ממלון לאונרדו באילת רצה להשיג נשק, הוא השיג ורצח. איך תסביר את זה? (צריך תזכורת? http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...14&#post4313070 )

אני שב ומצביע על כל המקרים שבהם אנשים חמושים סיכלו מעשי שוד ורצח בארה"ב... חבל שאתה מתעלם מכך. חבל שאתה מתעלם מהעובדה שאם רייצ'ל ד'וינו הייתה חמושה, היא הייתה יורה ברוצח במקום להסתער עליו בידיים חשופות, מעשה גבורה אמיתי שלצערנו עלה לה בחייה ולא השיג דבר.

ישן 30-12-2012, 20:31
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עם כל הכבוד, זה בולשיט...."

אתה אומר שזה בולשיט, אבל לא סתרת שום דבר ממה שאמרתי.

אני גם העברתי את ילדותי שהיה נשק בבית וגם לעולם לא נגעתי בו או שיחקתי בו והיה ברור שהוא מחוץ לתחום.
אפילו כשהייתי הולך עם אבא שלי למטווחים היה ברור שיש קו שאותו אנחנו לא עוברים, הייתי מרים תרמילים מהריצפה ולא חשבתי אפילו לרגע על האפשרות של להחזיק את אחד הנשקים.

אבל זה בידיוק ההבדל בין מקום שבו חייבים לעמוד בתנאים מאוד נוקשים כדי להחזיק נשק בבית לבין מקום שבו החזקת נשק היא כמעט חופשית לחלוטין.

ההבדל בתפיסה שלנו (וגם של גולני, ביטיס וכו) הוא שאני חושב שכשאתם מדברים על החזקת נשק בבית אתם יוצאים מנקודת הנחה שאנשים כמוכם וכמוני הם אלו שיחזיקו אותו - אבל זה ממש לא המצב.

אפשר להשוות את זה להבדלים בין טייס לבין נהג משאית, טייס הוא אדם שנבחר בפינצטה ועבר את ההכשרה הנכונה כדי להיות ממושמע במאה אחוז לאיך להפעיל את הכלי אותו הוא מטיס - גובה, מהירות, יכולות המטוס: הוא מכיר הכל ויודע טוב מאוד איך להפוך את הטיסה לבטוחה. יש כמובן טעויות ויוצאים מהכלל, אבל הגיבוש וההכשרה מביאים לכך שהטעויות מורדות למינימום.
נהג משאית, לעומת זאת, כמעט כל אחד יכול להיות - אז יש את הנהגים שיהיו בסדר גמור וישמרו על כל החוקים והתקנות ואפשר יהיה לסמוך עליהם בעיניים עצומות, ויש את אלו שלא, אלו שנוסעים בפרעות, לא דואגים לתקינות הרכב ולא דואגים לשמור על הנהלים.
בידיוק כמו שרבים מאיתנו נותנים פרשנות מאוד אישית לחוקי הנהיגה בכבישים כך זה גם עם אחזקת נשק - רבים נותנים את הפרשנות שלהם לחוק. אני אתן לך את הדוגמא על מורים עם נשק (זאת תגובה לאשכול השני) אתה מאמין שהמורה ינעל את האקדח במקום בטוח ויוציא אותו רק במקרה חירום.

אבל מה יקרה במציאות? מורה מסויים יעשה חישובים בראש, אם פתאום בבית ספר שלי יתחילו יריות דבר ראשון אני מחוייב לדאוג לשלומם של הילדים שלי, יקח לי לפחות דקה וחצי לתת להם הוראות ולהבטיח את שלומם עד שיורידו את כל השולחנות ויסדרו אותם, עוד 30 שניות לפתוח את הכספת וכמובן שהמחסנית מופרדת מהנשק אז זה יקח עוד 10 שניות, עוד 50 שניות להגיע למקום האירוע.... יקח לי יותר מידיי זמן מרגע תחילת האירוע ועשרות ילדים כבר יהרגו עד אז.

בסופו של דבר אותו מורה שטוב בחשבון יחליט שכדי להבטיח את שלום תלמידיו הוא חייב לקצר זמנים, אז בהתחלה הוא לא יפריד בין אקדח למחסנית ובהמשך הוא יבין שהכספת לוקחת יותר מידיי זמן ואז הוא כבר יתחיל להסתובב עם האקדח במכנסיים בתוך ידיעה ברורה שאף ילד לא יצליח לגעת באקדח שמוצמד עליו לגוף.

ישן 30-12-2012, 20:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה אומר שזה בולשיט, אבל לא..."

כמו שציינתי בפוסט בתחתית אשכול זה (לפחות כרגע הוא בתחתית), יש הרכה מקרים מנגד שבהם אזרחים חמושים הצילו חיים ומנעו פשיעה. מה היה קורה אם לא היו להם אקדחים?

אם היה אפשר לצמצם מיידית את כל כלי הנשק באוכלוסיה, אולי היה טעם בשינוי החקיקה האמריקנית (ואני אומר זאת בזהירות) אבל ברור לך שבמקרה ויחקק חוק כזה רק אזרחים שומרי חוק יחזירו את נשקם וזה לא ישפר את המצב לדעתי האישית.

הטענה שלך היא שנגישות הנשק בארה"ב הופכת את השימוש חסר האחריות בו לקלה יותר. אני טוען שהבעיה איננה בנגישות הנשק אלא בבעייה חברתית עמוקה של אי טיפול במקרים נפשיים. אם תסתכל על מרבית הטובחים האלו, אתה רואה שרשרת של מחלות נפש ובעיות עמוקות שהיו צריכות להיות מטופלות הרבה לפני הנקודה שבה זה התפוצץ... כל זמן שאין טיפול בבעיות האלו, הם ימצאו דרכים להרוג (כפי שאותו מטורף מקולורדו בנה מתקני תבערה, לשם הדוגמא).

ישן 30-12-2012, 21:04
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כמו שציינתי בפוסט בתחתית..."

אני חושב שעיניין הבעיות הנפשיות הוא חשוב מאוד, אבל הוא קצת תירוץ שמשתמשים בו התומכים בהחזקת נשק.

אני אסביר לך את הכוונה שלי בנגישות. אני הייתי מדריך ירי במחנה קיץ בארה"ב של ילדים.
אחד הדברים שלמדתי בהכשרה כמפקד טירונים הייתה שאחת השיטות להרגיע אנשים לחוצים לפני ירי ראשון זה לשאול אותם אם איי פעם ירו בנשק. אחרי כמה ילדים הפסקתי לשאול את זה כי גיליתי שחלק גדול מהילדים ירו ביותר נשקים ממה שיצא לי לירות. בפעם אחרת המנהלת ביקשה ממני להפסיק לקרוא לרובה "נשק" ולקרוא לו רובה, כי זה מעלה לילדים סיטואציה שלילית. בסופו של דבר ילד כזה מרגיש שנשק הוא לא דבר שלא שייך לעולם שלו.

אני מסכים שלא צריך לקחת את הנשק לכולם, אבל כמו הדוגמא שכתבתי מעל - ההגדרות שלנו "לאנשים הטובים" היא לא זהה, לדעתי אדם טוב הוא רק אדם שנועל את הנשק על פי חוק, יודע שכל עבירה קטנה על חוק הוא מאבד את הזכות להחזיק נשק ויודע שעליו לדאוג שהנשק הוא אך ורק שלו והוא מחוייב לעשות הכל כדי שזה ישאר כך. אדם שמכופף אפילו מעט את החוקים האלו הוא מבחינתי לא אדם טוב ואין שום יתרון בזה שיחזיק נשק, זה לא יועיל גם במקרה חירום.

ישן 28-12-2012, 17:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פרשנות: ילדי הטבח הוקרבו על מזבח הכסף"

אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה מצחיק. נדב אייל מפגין את נכונותו להקריב את האינטליגנציה על מזבח האידיאולוגיה. הטמטום מדהים.

הטמטום הגדול הוא להציג מקרים כמו מקרה הטבח בלי להציג את התמונה המלאה של מקרים הפוכים, שבהם בעלי נשק חוקי הצילו חיים. כך למשל סיכלה בעלת חנות תכשיטים שוד עם אקדח פרטי. את הפנסיונר שמנע שוד ורצח בפלורידה כבר הביאה אשתי בשמי, אבל למרות זאת אביא לינק נוסף.

במקום זאת, אתה מביא את הטמטום של נדב אייל, שמצטרף לבורות שלך. אתה מזכיר לי את חברת אוטוזון שפיטרה עובד שסיכל שוד והגן על חיי מנהל הסניף כיוון שהשתמש באקדח. אחרי הכל, עם מדיניות נשק ליברלית, לא היה לדיקסון סמית' שום סיכוי - דיקסון סמית' הוא חולה סרטן שהשתמש בשוטגאן שלו כדי למנוע משני שודדים להיכנס לביתו.

אז מה אגיד לך. דיברת שטויות עוד לפני שהבאת את נדב אייל - אחד הכתבים הכי הזויים בתקשורת דהיום - לתמיכה בדבריך. כתמיד, החופש נמצא בצד אחד ואתה בצידו השני של המתרס, מטיף ליד ברזל, אכיפת יתר ושליטה באוכלוסיה... הייתי ממליץ לך לבלות כמה שנים באחת המדינות שבהן המצב דומה יותר למצב שאתה חולם עליו כדי שתקבל קצת פרספקטיבה אבל ברור לי שאתה לא רוצה שהמציאות תקלקל לך את התיאוריה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר