לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2012, 20:00
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "10 ריו ללבנון."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
כולנו מכירים את עניני הלוגיסטיקה בצה"ל.כח האדם המופנה לשם הוא ברמה הנמוכה ביותר.אלפי נגדים וקציני תחזוקה,שמסתכלים בחצי עין על הפנסיה ומחירי הדירות להשקעה.

התופעה שתיארת אופיינית לכלל צה"ל ולא רק לחיל הלוגיסטיקה. כאילו חיל הלוגיסטיקה הוא זה שקובע מה תהיה המשכורת של נגד ימ"ח בקבע ראשוני. למרבה הפלא, מסתבר שאי אפשר למשוך כ"א אדם איכותי תמורת משכורת מינימום...(וזה תקף לכלל המשרות, משוטר תנועה ומורה בביה"ס ועד לנגד שאחראי על הימ"ח של הגדוד).

ציטוט:
ואז-מגיע ארוע לוגיסטי אמיתי והם מפחדים להכניס 10 ריו ללבנון

בטח שמפחדים, כשלא טורחים לפתוח מסדרון לוגיסטי, לא מתכננים מראש את שיטת ההספקה ולא נפרט פה מה עוד - אין מה להתפלא שהריו לא מגיע...

ציטוט:
מ"פ מפקדה חייב להיות ברמה של שאר המ"פים.

מסכים. עכשיו תדאג לתקן מתאים.

ציטוט:
למה אין תו"ל ראוי ללוגיסטיקה.התוצאה היא תמותה כפולה של פצועים בין השאר

מאיפה הבאת את הקביעה הנחרצת שאין תו"ל ראוי ללוגיסטיקה?
האם היעדר לוגיסטיקה ראויה לשמה הוא הגורם לתמותה כפולה של פצועים? ואולי זה בגלל רמת הציוד, כ"א, אימונים וכו' של גורמי הרפואה? יש לך מחקר בנושא שמצביע שהלוגיסטיקה היא הסיבה לכך?

ועכשיו, אחרי שסיימנו להטיל את האשמה על כל השאר (חל"ג, חר"פ וכו'), אפשר להתחיל לבדוק איפה אנחנו לא בסדר ואיך אפשר להשתפר ברמתנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2012, 12:00
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "לוגיסטיקה בוורג'יניה"

למה מעליב, מרגיז! מרגיז לקרוא תגובה בסגנון טוקבק אשר לא מכילה כל מידע המגבה את התוכן.
לעניין התגובה שלך, חשוב ראשית כל להבין כיצד נעשית ההשוואה הסטטיסטית בין הצבאות שכן יש להשוות תפוזים לתפוזים.

האם ההשוואה של מלחמת לבנון 2006 הנה לתעסוקה של צבא ארה"ב בעירק ואפגניסטן שהנו מצב של לחימה בעצימות נמוכה בהרבה מהמצב בלבנון?

משני המאמרים המצורפים ניתן לראות שב2005 כמעט 20% (!) מהחיילים האמריקאים הפצועים באפגניסטן מתו מפציעתם, היום הסטטיסטיקה ירדה ל7.9% (היחס הטוב ביותר שהיה בצבא ארה"ב בלחימה, גבוה מהמצוין בכתבה).

זאת השיגו האמריקאים בעזרת השקעה גבוהה של הוספת בתי חולים והגדלת מספר צוותי הפינוי (ושוב – לאורך מספר שנים).

לאור זאת קשה לקבוע בנחרצות ש"האמריקאים טובים מאיתנו בדברים האלה".

http://www.nytimes.com/2011/01/08/w...wanted=all&_r=0
http://www.armytimes.com/news/2012/...edevacs-021312/
ישן 30-12-2012, 11:19
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
הנושא כאוב ואפילו עצוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "מהפיכת רפואה בתנאי לחימה בצה"ל: "נציל עוד חיים""

כל אחד שמשרת בצבא יודע מה הבעיות ביחידות המוגדרות תומכות לחימה או לוגיסטיות. במילואים זה אפילו עצוב הרבה יותר.

המבצע האחרון וגיוס המילואים שבא איתו חשף בעיה עמוקה שבמונחי רפאוי נקראת אקוטי על כרוני ובקיצור יחידות רפואה שלמות נגרעו מסדכ תפקודי בגלל הבנה ברגע האמת שהן לא יכולות לתת תמיכה רפואית בסיסית. השאלה מה נעשה עם זה? כרגיל התשובה היא כלום. כל קציני הרפואה ומפקדי היחידות שידעו כל השנים ולא עשו כלום ואז ברגע האמת הלכו חיילים לקרב בלי יכולת תמיכה אמיתית וזה רק עזה. כולם יקודמו, אף אחד לא באמת יתן דין וחשבון על מחדליו. אין מדובר פה בכסף אלא בבדיקה מוקדמת של יכולות וכשירות. אפס אחריות פיקודית.

כמו כל דבר בצהל, סומכים על איכות האנשים ומוטיבציה וכמה איים קטנים של מקצועיות גם בתחום זה כדי לנסות לתת פתרון טלאים.

עצוב

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 30-12-2012 בשעה 11:21.
ישן 30-12-2012, 12:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "מהפיכת רפואה בתנאי לחימה בצה"ל: "נציל עוד חיים""

משמש ככונן מד"א וכתוצאה מכך יש ניסיון שטח והשתלמויות בהן מעת לעת יש הרצאות הרחבה. בנוסף קרוב משפחה פיקד בעבר על התחום בצה"ל.
למיטב ידיעתי - בגדול יש לנו רפואה מתקדמת ויכולות טובות.
בפועל הן לא באותלידי ביטוי בגלל משאבים (תקציב) וחוסר יכולת לוגיסטית.
יש ברפואה מה שמכונה "שעת הזהב" להגעה לביה"ח שם יש אפשרויות שאינן בשטח.

כאשר נפגע לא מועבר במהירות האפשרית לקבלת טיפול מתחילה התדרדרות.

כל מי שכתב שיוסוף מדחאת לא שייך לעניין - לא מבין שאילו הוא היה מפונה בדקות הוא היה היום איתנו (ויתכן גם בשעות אך לא כל כך הרבה שעות). זה לצערי משפיע על הסטטיסטיקה.
יש לנו בן משק שנפל בלבנון II - הוא פונה לאחר מספר שעות רב מידי והחזיר נשמתו לבורא במסוק בדרך לביה"ח. גם זה משפיע על הסטטיסטיקה.

רוצה לומר שאם אקח את ראשו של ע"ש ונקפיא בבלוק קרח - ונמזוג מיים רותחים על ראשו - בממוצע הוא ירגיש נעים.

כשבאים לבחון נתונים - טוב יעשה המנתח אותם אם יסיר מהבדיקה את התוצאות של אלו שלא פונו בזמן לוגיסטית. ואז במפתיע הפער יצטמצם ועדיין יובילו האמריקאים בגלל הכסף לא בגלל היכולת או הרמה.

חיל המילואים הוזנח פראית באמצעים וכו"א. והסדיר מתמודד.

והנה דוגמא לפיתוח שלנו שאומץ ע"י האמריקאים ואצלנו טרם.....
http://digital-edition.israelhayom....F2012%2F12%2F30

ישראל היום - 30/12/12 ע"מ 15

אני חוזר וקובע שאילו היה ניתן לפנות בזמן כל התמונה הסטטיסטית היתה משתנה.
ולאשלי77 - כדאי שתלמד ותבדוק לפני שאתה כותב תגובה לא רלוונטית .

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 31-12-2012, 18:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "משמש ככונן מד"א וכתוצאה מכך..."

אילן התגובה לא רלוונטית בכלל.
ועדיין לא.
ראשית, חיל רפואה הוא חיל שאם אתה מצליח להיות בו בינוני אז אתה נחשב תותח. זה לגבי איכות המערכת.
שנית, החומר המוצג בכתבה הוא תוצאה של מחקר ארוך של חיל רפואה שבה לבחון את הנפגעים של צהל בשנים האחרונות לעומת הנפגעים באפגניסטן.
המחקר בדק לדוגמה את סוגי הפציעות וגורמי התמותה לפי אזורים בגוף. יש עבודה יפה שמראה את ההשפעה של שכפ"צ קרמי על אופי הפגיעות ואת ההשפעה של סוג הקסדות על הפגיעות.
חלק חשוב נוסף בעבודה נושא חסמי העורקים. מסתבר שהמיתוסים שמכרו לך בבה"ד 10 או במד"א לא רק שהם שקריים אלא גם עלו בחייהם של לא מעט חיילים במלחמת לבנון השנייה.
כאשר מסתבר שהאמירות לגבי חסמי עורקים היו מבוססות על אפס עובדות. (משמעות ההנחה ומתי ניתן להסיר וכו')
כפועל יוצא מכך הוחלט על כל מני שינויים החל במיגון וכלה בהכשרה של אנשי הרפואה בשטח.
והאמירה שלך על מדחת יוסוף, שמאחוריה מסתתר הגיבוב הקבוע של צה"ל שמפקיר פצועים והדיון שרצית שיתפתח הוא בדיוק הפוך מרלוונטי.
אחת ההבנות של חיל רפואה היא שבעימות כולל, לא מלחמת לבנון II, ההקצאה של כוחות מוסקים לפינוי תהיה עוד יותר מוגבלת, ולכן זמני הפינוי יתארכו אף יותר. (זאת למשל הסיבה שהוכנס אנטיביוטיקה במתן לוריד כבר בדרג השטח)

קראתי את הכתבה, הקסקפון כן נמצא ברמת השטח.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 31-12-2012 בשעה 18:18.
ישן 01-01-2013, 03:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  

רפואה נטו לא פוליטיקה
לא מדובר בהפקרה אלא במשך הגעת המטופל לטיפול ראוי.
כשאתה משווה פציעה לפציעה מבלי לקחת בחשבון את זמן ההגעה לטיפול - לא דייקת.
( לדוגמה מסקנות מחקר תמותה בתוך גבולות מדינתנו הקטנה הובילו את נושא הפעלת המסוקים ע"י מד"א משנוכחו לדעת שפצועים שורדים פחות בדרום ובצפון - האם אתה טוען שהפעלת המסוקים ע"י מדא טעות ביסודה?).

את מומו כהן לא פינו בזמן ומותו הייתה התוצאה. איש לא מאשים את המפקדים בשטח על החלטותיהם באותו רגע - כפוף למצב בשטח - אך זה לא משנה את העובדות !!!

בשבוע שעבר גדוד ההגמ"ר ערך אימון - החובשים קיבלו ריענון !!!
הקסקפון לא הוזכר אפילו - בדקתי אמש עם החוג"ד הוא לא מכיר.
הלוואי וזה נמצא בסדיר.

שורה תחתונה - שנינו רוצים שהרפואה בצה"ל תשתפר.

השאלה איך משפרים את מצב ההון האנושי. משם זה מתחיל.
ציוד זה דבר שניתן לניפוק.

דרכי פינוי משטח מוכה אש הוא בעייתי.
יש רעיונות של מלטי"ם לפינוי - ככל הידוע לי זה עדיין בחיתולי הפיתוח.
תשובה לבעיה זו תשנה מאד את הסטטיסטיקה.

ישן 01-01-2013, 16:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[B]רפואה נטו לא..."

לא יודע מי זה מומו כהן.
זה שהחובשים לא מכירים את הקסקופן זה מצד אחד לא בסדר וזה שחיל רפואה הוא חיל בינוני אפילו ביחס לסטנדרטים של צה"ל, על זה אין ויכוח.
מצד שני פחות חשוב, הם חובשים. אני לא בטוח שהם גם יודעים מה מינון האנטיביוטיקה שנותנים לחייל פצוע שהפינוי שלו מתעכב.
לא יודע מה קורה באוגמ"ר ואם אודה על האמת אני לא באמת יודע מה זה אוגמ"ר. (בעצם זה תמיד היה נראה לי מקום שקצינים מזדקנים שמגיעים מהתנחלויות ורוצים להמשיך לעשות מילואים נמצאים בו, אני די בטוח שאני טועה).

ומי שמתעסק עם רפואה בצבא צריך לקחת בחשבון שהמתאר הצבאי או כפי שאוהבים לקרוא לזה ברפואית רפואה טקטית או TCCC אם אתה רוצה להיות לגמרי פלצן, מאופיין בבעיות משמעותיות בפינוי הפצועים לדרג שלשיוני.

אני אישית הייתי שמח אם הדיון כאן היה הולך על מה צריך להיות ברפואה טקטית לעומת מה שיש כיום בצה"ל, אני יודע שלפחות כותב אחד כאן בפורום הוא כירורג בכיר שעוסק בטראומה והייתי שמח לשמוע את דעתו.

ישן 01-01-2013, 20:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא יודע מי זה מומו כהן. זה..."

http://www.izkor.gov.il/HalalView.aspx?id=517413
מורן כהן אשדות יעקב איחוד.

הקליע שיסע את עורק הירך הימנית של מורן וגרם לאיבוד דם רב. מורן איבד את ההכרה וזו שבה אליו לפרקים. הוא קיבל טיפול מרופא וחובש הסיירת שניסו לייצב את מצבו אך הפציעה הקשה חייבה פינוי מיידי מהשטח.

לאחר מספר שעות אושר מבצע החילוץ של מורן אל שטח ישראל. טנק בודד, בגילוי אומץ לב של אנשי הצוות, נכנס לשטח. חבריו של מורן נשאו אותו באלונקה בדרך קשה מהמבנה לכיוון הטנק. במהלך ההליכה, זיהתה חוליית החוד של הסיירת קני רובים מתוך אחד הבתים ומיד פתחה באש לכיוונם - בתוך שניות התברר שהיו אלו חיילי הפלחה"ן שנשלחו לאבטח את הסיירת בתנועתם לכיוון הטנק. סמל-ראשון אורן ליפשיץ, לוחם הפלחה"ן מקיבוץ גזית, נהרג במקום מאש הסיירת.

מכאן המשיכו הכוחות להתקדם לכיוון הטנק כשהם נושאים שתי אלונקות. בדרך נפתחה עליהם אש אויב, אך הם הצליחו להגיע לטנק ללא נפגעים נוספים. הרופא עלה לטנק יחד עם מורן ואורן כשהוא ממשיך כל העת במאמציו להחיות את מורן.

הטנק התקדם לעבר נקודת החבירה עם מסוק החילוץ והמתין לו מספר דקות. המסוק נחת במרחק של כ-150 מטר ממנו. אורן ומורן הועברו למסוק וזה המריא בשעה 16:50, לאחר דקות ארוכות ששהה בסיכון רב על הקרקע.

במהלך הטיסה לבית-החולים נקבע שמורן אינו בין החיים עוד. בן עשרים ואחת הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין באשדות יעקב. הותיר הורים, שלושה אחים ואחות. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר