לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2012, 14:32
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא יתכן שוועדה שכל תפקידה הוא לקבוע האם מפלגה/ח"כ יוכלו לרוץ לכנסת תבצע את תפקידה?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לא יתכן שוועדה שכל תפקידה הוא לקבוע האם מפלגה/ח"כ יוכלו לרוץ לכנסת תבצע את תפקידה?!

זה ממש לא כל תפקידה. לועדת הבחירות המרכזית יש תפקידים רבים.
ברגע שהועדה מחליטה לפסול מישהו, זה עולה לבג"צ שבסופו של דבר קובע האם הפסילה הייתה בהתאם לחוק. אני לא רואה בזה שום בעיה. כמו בכל המקרים האחרים בהם צריך לקבוע האם פעולה מסוימת נעשתה בהתאם לחוק או בניגוד לו, הולכים לבית משפט, כך גם כאן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ולמה במקרה של כ"ך למשל, זה היה בסדר גמור שהוועדה תפסוק שלא לאפשר לה לרוץ?

גם במקרה של כ"ך הפסילה עלתה לבג"ץ, וכ"ך נפסלה רק לאחר אישור בג"ץ.
אגב, בבחירות לכנסת ה-11 ועדת הבחירות פסלה את כ"ך מלרוץ, הפסילה עלתה לבג"ץ, ובג"ץ הפך את ההחלטה, ואישר לתנועה לרוץ. רק לאחר מכן חוקק סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת, ובעקבותיו נפסלה כ"ך מלרוץ.
בשנת 2006 בג"ץ אישר גם את ריצתה של מפלגתו של ברוך מרזל "חזית יהודית לאומית", למרות שעתרו לבג"ץ במטרה לפסול אותה מלרוץ.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2012, 15:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ה"אישור" של ריצת המפלגה של מרזל היא טיפה בים,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] לא יתכן שוועדה..."

ומן הסתם גם כי כנראה ברוך מרזל עדיין לא ביצע אקט של טרור ולא השתתף באקט כזה עדיין. אני לא חושב שיש למישהו במדינה הזו ספק לגבי נטיותיו הפוליטיות של בג"צ, ולגבי מה תהיה ההחלטה שלו ב-99.99% מהמקרים בהן סוגיות פוליטיות שמעורב בהן הצד ה"נכון" מובאות בפניו (וגם בסוגיות שכלל לא מובאות בפניו אך הוא בכ"ז מתערב בהן, כחלק מה"אקטיביזם שיפוטי" היחיד והמיוחד).
עובדה, גם מבלי להיות שופט בג"ץ יכולתי לומר לך מראש שזועבי לא תיפסל, וכמוני גם רוב באי הפורום מימין ומשמאל.
אני חושב שזה מעיד עדות חד-משמעית על אותו מוסד שחרג הרבה מעבר לגבול סמכויותיו, בוחר בחבריו בהחלטות שכלל לא נתונות לביקורת או להשפעה, ובבחירה זו מנציח עמדה פוליטית שמסכלת באופן סיסטמטי החלטות של ממשלה נבחרת, שמחליטה ע"פ המנדט שניתן לה מהעם.
אם זו לא דיקטטורה, אני לא יודע מה כן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-12-2012, 17:25

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהא, אז ביה"מ אמור לפרש את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אהא, אז ביה"מ אמור לפרש את חוקי הכנסת - ולעזאזל מה הכנסת עצמה אומרת שהתכוונה להגיד בחוקיה?

כן, למעשה זה בדיוק מה שבית המשפט אמור לעשות.
הפרשנות של סעיף 7א לחוק יסוד: הכסת, זו סוגיה מורכבת. אם לפרש את הסעיף בצורה מחמירה, הרי שחנין זועבי בהחלט אמורה להיפסל. יחד איתה אמורות להיפסל כל המפלגות הערביות, שכן כולן שוללות את האופי היהודי של מדינת ישראל.
אבל לא רק הן אמורות להיפסל - גם מפלגות שקוראות לטרנספר אמורות להיפסל, שכן טרנספר של אזרחים על בסיס דת או לאום הוא גזעני, ואסור לפי אותו סעיף להסית לזגענות. גם המפלגות החרדיות אמורות להיפסל, כי הן שואפות לכך שבישראל יהיה שלטון דת, מה ששולל את האופי הדמוקרטי של מדינת ישראל.
תחת פרשנות כזו, יישארו די מעט מפלגות במרוץ לכנסת.
אי לכך, לאורך השנים פירש בית המשפט את הסעיף הזה בצורה מקלה יחסית, ולא פסל אף סיעה, משמאל או מימין, למעט כ"ך, שהוגדרה במקביל כאירגון טרור.
אני, באופן אישי, חושב שאפשר היה להימנע גם מאותה פסילה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
חנין זועבי הייתה אמורה להפסל. יכולים להביא מאה אלף נימוקים פסאודו-משפטיים בדיעבד, אבל האמת היא שהיא לא נפסלה בגלל דבר אחד בלבד: השמאל (ושליחיו בביה"מ) נכנס לפאניקה בעקבות האיום בחרם קלפיות ערבי, שהיה עלול להביא לגוש שמאל מצומק עוד יותר מזה שישנו בסקרים. זה מה שמנע מהם לפסול את בל"ד בעבר - ואין שום חידוש בעניין. החידוש היחיד הוא שהפעם הגברת השתתפה באופן פעיל באירוע שבו ניסו לרצוח חיילים של צה"ל.

ההסבר שלך היה הגיוני, בו אתה משייך את המפלגות הערביות ל"גוש השמאל" אם הייתה ולו דוגמה אחת לישיבה של המפלגות הערביות בקואליציה עם מפלגות השמאל.
אגב, גם ח"כים ממפלגות ימין השתתפו בעבר באירועים בהם הותקפו חיילי צה"ל, כמו ההתנתקות ופינוי עמונה. האם גם אותם היה צריך לפסול?

ישן 30-12-2012, 17:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אהא, אז ביה"מ אמור..."

הפרשנות של סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת זו מלאכה קלילה להחריד - במידה ואתה מתייחס ללשון החוק, ולא ממציא לעצמך פרשנות שתכליתה למנוע חרם קלפיות ערבי בכל מחיר (גם אם זה כולל התעלמות מגיבורת המרמרה).
לא כדאי שתמליץ לפסול את כל-כל-כל המפלגות הקוראות לטרנספר - יש כאלה כיום, חוץ ממפלגות השמאל, שדורשות לגרש רק יהודים מבתיהם?

הטענה שכ"ך הוגדרה כארגון טרור במקביל לפסילתה, היא בולשיט מוחלט (ואני עדין). לקח שנים בין פסילת כ"ך להגדרתה כארגון טרור). כ"ך נפסלה על רקע הטענה שמצעה הגזעני לא עומד בסייגי החוק. הסעיפים שהביאו לפסילת כ"ך יכלו בקלי-קלות להביא לפסילת בל"ד.

מפלגות ערביות לא צריכות לשבת בקואליציה של השמאל כדי להיות חלק מגוש השמאל. הן רק צריכות להיות הקלף המנצח שמאפשר לשמאל להעביר הסכם מדיני כלשהו על חודו של קול. אוסלו ב', מכיר?

ההשוואה שלך בין המרמרה לבין ה"התנתקות" ועמונה, היא עלבון לאינטליגנציה. אני מקווה שאף אחת מהמשפחות של לוחמי השייטת שניסו להרוג אותם, לא קראה את גועל הנפש הצרוף הזה.
ישן 30-12-2012, 17:43

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפרשנות של סעיף 7א לחוק יסוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הפרשנות של סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת זו מלאכה קלילה להחריד - במידה ואתה מתייחס ללשון החוק, ולא ממציא לעצמך פרשנות שתכליתה למנוע חרם קלפיות ערבי בכל מחיר (גם אם זה כולל התעלמות מגיבורת המרמרה).
לא כדאי שתמליץ לפסול את כל-כל-כל המפלגות הקוראות לטרנספר - יש כאלה כיום, חוץ ממפלגות השמאל, שדורשות לגרש רק יהודים מבתיהם?

אין תשובה עניינית לטיעון.
למה לא לפסול מפלגות שקוראות לטרנספר?
למה לא לפסול מפלגות חרדיות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההשוואה שלך בין המרמרה לבין ה"התנתקות" ועמונה, היא עלבון לאינטליגנציה. אני מקווה שאף אחת מהמשפחות של לוחמי השייטת שניסו להרוג אותם, לא קראה את גועל הנפש הצרוף הזה.

שוב אין התייחסות עניינית.
אני מקווה שאף אחת ממשפחות החיילים שנפצעו בהתנתקות או בפינוי עמונה, לא קראה את גועל הנפש הצרוף שהפיקה המקלדת שלך.

ישן 30-12-2012, 17:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הפרשנות של סעיף 7א..."

בוודאי שיש תשובה עניינית, בדיוק כמו במקרים הקודמים - רק שאתה מתקשה למצוא אותה, כי היא מבאסת אותך מדי...
אני נגד פסילת המפלגות המתנגדות לטרנספר כי לא נראה לי סביר שהליכוד יהיה המפלגה הכי שמאלית במערכת הפוליטית שלנו. כל מה ששמאלה לליכוד, תומכות בטרנספר (גם גירוש יהודים הוא טרנספר, בני - בעיקר כאשר אלה שמציעים זאת, מתנגדים בפרינציפ לכל גירוש, או אפילו חילופי שטחים מאוכלסים, כאשר מדובר בערבים - גזענות מזעזעת, אגב).
אני נגד פסילת מפלגות חרדיות, כי השטות שכתבת על התנגדותן לדמוקרטיה, היא פרשנות מגוחכת. הציבור החרדי, בניגוד למה שמלמדים אותך בעיתונים, הוא לא עדר מוסת שמקשיב לרבנים שלו. המעבר בין חסידויות שם, הוא הרבה יותר דינאמי מאשר בקרב מצביעי שמאל, למשל...

באשר לגועל הטהור (ההשוואה בין ניסיון לרצח חיילים על המרמרה לבין, ההפגנות נגד ההתנתקות), ההשוואה עצמה כ"כ מביכה, שהתייחסות עניינית אליה היא לכתוב בעעעעעעע, ולעבור הלאה. אם חשוב לך שאכתוב "בעעעעעעעעעעעעעע", רק תבקש...
ישן 30-12-2012, 18:46
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איש לא דואג. כתבת דברים..."

באמת אין לי תיעוד רציני לזה, ואני לא מתבייש בעובדה שאני לא מתעסק באופן אובססיבי של איסוף מידע פוליטי. אם היה לי כוח לשטויות האלה, מזמן הייתי עסוק בחיפוש מידע ברשת בשביל להוכיח נקודות לא רלוונטיות בעליל (שזה בגדול מה שחלק גדול מחברי הפורום הזה מתעסקים בו). כאמור, הסיפור על החומצה היה סתם דרך יצירתית להציג משהו. השורה התחתונה היא שבחלק מהפינויים היה ניסיון מכוון לפגוע בכוחות ביטחון וזה אכן טרור מבית (כן, אני מודע לזה שזו סיסמא זולה, אבל ככה מתנהלים מול אנשים שמשתמשים בסיסמאות זולות).

ותסמוך עלי שאני יודע לא פחות ממך שאוטובוס מתפוצץ זה לא כיף. כמוך, גם אני חיי בישראל, ולצערי בעיר שחוותה מספיק אוטובוסים מתפוצצים ופיגועי ירי.
ועדיין אני חושב שלקבל סכין בגב זה יותר חמור מלחטוף ממישהו שאתה מצפה מימנו.
ישן 30-12-2012, 19:51
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא.תקיפת כוחות בטחון היא עבירה פלילית קשה המצדיקה גז מדמיע ואלות יס"מ בפרצוף+משפט"

הגבתי בעקבות ההערה הזאת:
ציטוט:

ובעקבות זאת:
ציטוט:
באשר לגועל הטהור (ההשוואה בין ניסיון לרצח חיילים על המרמרה לבין, ההפגנות נגד ההתנתקות), ההשוואה עצמה כ"כ מביכה, שהתייחסות עניינית אליה היא לכתוב בעעעעעעע, ולעבור הלאה. אם חשוב לך שאכתוב "בעעעעעעעעעעעעעע", רק תבקש...

אני מאוד רגיש לדיונים שנגררים לפופוליזם ומשחקים על רגש של אנשים.
כמו כן, הרגיז אותו שהוא קורא לפעילות עבריינית "הפגנות" כאשר ברור לו שבני התייחס דווקא למתנחלים אלימים ולא למפגינים לגיטימים.
ישן 30-12-2012, 23:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני בטוח שאתה לא צריך את..."

זה בסדר, מרגע שאתה מבשר שזו התחושה שלך, הכל בסדר. הבעייה אצלך היא שאין עניין של "משהו שאתה משדר", אלא הדברים שאתה כותב בפועל. אתה מבין, בניגוד לשטויות שלך על סאב טקסטים שאתה מנסה לפרש אצלי, אתה היית מאוד מפורש בשקרים שפיזרת כאן (ושאח"כ הסברת לגבי האחד שהוא בעצם "לא העיקר", ולגבי השני הסברת שזו בעצם "תחושה שלך") - אני כותב דברים ברורים.
אתה מבין, כשאני כותב שבאשכול הזה אתה כותב בדותות באופן סדרתי, אני לא טוען שזה "מבחינתי", אלא מציין עובדה יבשה. כל טענה שלך שהוצגה כעובדה, התבררה או כשקר (שכנראה נבע מבורות) או סתם כמשהו שאתה מציג כ"תחושה". אתה מבין, לי אין שום עניין לטעון כלפיך דברים רק על סמך תחושות, למרות שאתה די מזמין את זה לאור התנהגותך כאן עימנו...

את מחשבותיי לגבי הניסיון הפתטי שלך להופיע כמגן כוחות הביטחון, אני אשמור לעצמי - למרות שאני משוכנע שאשף סאבטקסטים שכמותך יכול לנחש מה אני חושב...
ישן 31-12-2012, 01:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "הבעיה שלך היא שאתה חושב שאתה..."

איזה חרטוט. לא כתבתי שהוא תומך בה אלא שהוא מגן עליה. בניגוד אליך, שכל פעם שמתברר ששיקרת, אתה משנה גירסא, אצלי לא עלה שום צורך לשנות גירסא. הקביעה שלי שהוא מציג מעשיה כזניחים, היא לא שונה מהטענה שהוא מגן עליה, שכן זה בסה"כ פירוט אותה קביעה ראשונית.
אצלך, כמה שלא תנסה להתפתל (ולמכור לוקשים על סאבטקסטים כאלה ואחרים), הסיפור אחר לגמרי.

אתה באת והאשמת אנשים בשימוש בחומצה נגד שוטרים, אח"כ באת והאשמת אותי בתמיכה בפגיעה בכוחות הביטחון. בשני המקרים נסוגת מהטענה המקורית, כל פעם באמצעות תירוץ אחר (פעם זה היה באמצעות בלבול מוח על כך שהטקסט שלך אינו חשוב ומה שחשוב זה הסאב-טקסט, ובפעם השנייה עם שטות אווילית על כך ש"זו תחושתך").

אני מצטער, אבל אין שום דמיון בין הדרך שאתה מתנהג לדרך שאני מתנהג. לו הייתי מתנ הג כמוך, הייתי טוען שאתה בעד שוד קשישים, ואז כשהיית מזדעק, הייתי מסביר שאמנם לא אמרת או כתבת כאלה דברים, אבל זה מה שאתה משדר...
ישן 31-12-2012, 00:14
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא, בבילעין מדובר בנסיון לרצח עם
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק! בבלעין זה בגדר מחאה..."

לאבן שמושלכת בבילעין יש עוצמה רבה במיוחד בגלל שינאת היהודים שמאחוריה ולכן היא קטלנית ביותר ודורשת תגובה של מינימום צמד מאגים ומקל"ר. אבן שמשליך מתנחל או חרדי היא עניין לא נעים אבל גם לא מזיק במיוחד כי היא התאוצה שלה נובעת מאהבת ישראל, ארץ ישראל ודת ישראל. לכן, הפגיעה שלה גורמת נזק מינורי עם בכלל. לכן כל תגובה מעבר לויתור הכח על אכיפת החוק איננה אלא בגדר השתוללות של קלגסים/כלבי יס"מ/נאצים (כל מגזר והכינוי החביב עליו).
ועכשיו ברצינות: כל מי שנוקט אלימות נגד נציגי החוק הפועלים ברשות ובסמכות הוא בגדר עבריין מסוכן מבחינתי וכלל לא איכפת לי אם הוא חובש כיפה, שטריימל, כאפייה או סתם קרחת מפוארת של שמאלני. מי שמסית לפעולה כזו, מעודד אותה בפועל או "רק" מהווה נבחר ציבור שבעצם נכוחותו נותן לה לגיטימציה (בהנחה שהוא לא שם כדי למנוע את האלימות או לעצור אותה) הינו שותף לעבירה שצריך להיענש ולהיות מורחק מהמוסד הציבורי שבו הוא מכהן. כבר כתבתי במקום אחר באשכול זה שזועבי עשתה משהו חמור פחות ממה שעשו עמיתיה חברי הכנסת הערבים בהתפרעויות בשטחים ובתחומי ישראל. בניגוד אליהם, היא לא הובילה את ההתפרעויות, לא שימשה מגן חי למתפרעים ולא ניסתה באופן אישי לתקוף את אנשי כוחות הביטחון או למנוע בכח מעצרים. אין שום סיבה להרחיק דווקא אותה ולא את טיבי (לדוגמא) שלא פחות גרוע מימנה מבחינת ההתבטאויות והרבה יותר גרוע מבחינת ההתנהגות הלא חוקית. בסופו של דבר, כפי שכתב ישראלה, לא הרשיעו אותה בעבירה כלשהי ביחס לעניין המרמרה ואף לא הגישו נגדה כתב אישום. כניראה שמבחינה חוקית בעניין זה היא בתחום האפור ולכן אומנם מסריחה מאוד אבל כשרה. המצב האידיאלי בעיני היה אם היו מרשיעים אותה בעבירות בבית המשפט ועל בסיס זה מונעים מימנה לרוץ לכנסת.
ישן 30-12-2012, 19:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "ואתה ממשיך להתמקד בטפל...."

"טפל"??? כל הטקסט שלך בכניסתך לדיון הזה, עסק באגדת החומצה....

לקרוא למה שקרה בעמונה הפגנה - זה בעעעעע.

ציטוט:
אני לא מבין למה לשפוך חומצה על פנים של שוטר נראה לך פחות חמור מלתקוף לוחם שייטת באלה או בסכין? אולי כי החומצה משמשת במקור אינסטלטורים לפתיחת סתימות בצנרת? במקרה כזה אני יכול להבין מה מנחה את קו המחשבה המגוחך הזה. הרי המפגין המסכן בסך הכל ניסה לפתוח סתימה בשירותים בזמן, ששוטרים וחיילים רשעים פרצו לביתו ללא התרעה מוקדמת וניסו לעקור אותו מביתו, והחומצה בטעות ניתזה על פניו של שוטר כלשהו ללא כוונה תחילה.

המילה הנפוצה ביותר בטקסט העצוב הזה, היא "חומצה". להגדיר אותה כ"טפל" זו יצירתיות מופלאה...
ישן 30-12-2012, 19:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני גם חושב שאתה צודק וצריך להפסיק את כל מעשי האונס, הביזה והרצח שמתנחלים מבצעים
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "שוב, אני לא מדבר על אירוע..."

בשוטרים וחילים קשישים וערירים ברמה היומיומית.

המדהים הוא שאנשים שמגינים על כל הזוועות שמבצעים המתנחלים הדתיים החלאות מיו"ש עוד מעזים לכעוס על זועבי שלא עשתה פרומיל ממה שהם מעוללים.

נ.ב

נו טוב. אין לי תעוד של מקרי אונס, ביזה ורצח של חילים קשישים בידי מתנחלים. לפחות לא ברמה היומיומית. אבל למה להתפס לקטנות? העקרון הוא הרי התרת דמו של קולקטיב של 600000, יהודים שאינם חושבים כמוך לא? יש טקסט ויש סאב טקסט...

נ.ב.ב

במקרה של זועבי להבדיל מארץ ההכללות והעלילות אליה פסעת וממנה נסוגת בצוקהרה מרשים - מדובר בארוע פרטני בו היא נכחה ושנוהל בידי ארגון טרור ולמען ארגון טרור. שאלת פסילתה היא בהחלט לגיטימית. לטעמי, לא היה צריך לפסול אותה אם לא הורשעה ואת הדיון בבג"צ מוטב היה ליזום בשלב בו החליט היועץ המשפטי שאין מקום להעמדה לדין וגם זאת בתלות בעדויות שקיימות אם קיימות על תפקידה באותו משט. אני מעדיף את זועבי עושה את שעושה מעל במת הכנסת ולא במסתרים כיו"ר של ארגון ממומן חוץ עם שם תמים כלשהו.

במקום לדון בעיקר ואולי למצוא עצמך מסכים עימי על דבר מה - הנחת חומצות מדומות כמוטיב מרכזי בדיון ובבטחון רב ואז בכלל כעסת על מי שחשף את השקר הקטן. מילא ליזום עלילת דם באשכול נידח, לפחות תשאר עקבי עד סוף הפוגרום ולא תעבור לטיעון של: "זה לא משנה שהילד שנאכל בפסח נמצא חי וקיים ומשחק ברגע זה בחדרו, העיקר שהם מתנחלים ויהודים שלא מצביעים מרצ אז יאללה להכנס בהם".
ישן 30-12-2012, 18:24

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בוודאי שיש תשובה עניינית,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בוודאי שיש תשובה עניינית, בדיוק כמו במקרים הקודמים - רק שאתה מתקשה למצוא אותה, כי היא מבאסת אותך מדי...
אני נגד פסילת המפלגות המתנגדות לטרנספר כי לא נראה לי סביר שהליכוד יהיה המפלגה הכי שמאלית במערכת הפוליטית שלנו. כל מה ששמאלה לליכוד, תומכות בטרנספר (גם גירוש יהודים הוא טרנספר, בני - בעיקר כאשר אלה שמציעים זאת, מתנגדים בפרינציפ לכל גירוש, או אפילו חילופי שטחים מאוכלסים, כאשר מדובר בערבים - גזענות מזעזעת, אגב).

ועדין אין תגובה עניינית.
אני זורם איתך - נניח שגם קריאה לגירוש של יהודים מבתיהם זו גזענות.
למה לא לפסול את המפלגות שקוראות לטרנספר של ערבים?
למה לא לפסול את המפלגות שקוראות לטרנספר של יהודים?
למה לא לפסול גם את אלה וגם את אלה?
הרי אתה טוען שהפרשנות של 7א היא פשוטה - אז תענה על השאלות ותפסיק להתחמק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני נגד פסילת מפלגות חרדיות, כי השטות שכתבת על התנגדותן לדמוקרטיה, היא פרשנות מגוחכת. הציבור החרדי, בניגוד למה שמלמדים אותך בעיתונים, הוא לא עדר מוסת שמקשיב לרבנים שלו. המעבר בין חסידויות שם, הוא הרבה יותר דינאמי מאשר בקרב מצביעי שמאל, למשל...

איפה דיברתי על הציבור החרדי?
דיברתי על המפלגות החרדיות שמאמינות שהשלטון צריך להיות "שלטון חכמים" ולא שלטון דמוקרטי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

כלומר אין תשובה עניינית.
עדין אין לנו שום דרך לדעת מתי ח"כ שמשתתף באירוע בו תוקפים חיילים מנוע מלרוץ לכנסת ומתי לא.

ישן 30-12-2012, 18:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ori]בוודאי שיש תשובה..."

מי שמדבר על התחמקויות...

כמעט כל הטקסט שלך הוא המצאות (אגב, עדיין כ"ך מופיעה אצלך כארגון טרור ממועד פסילתה, או שגם שם "אני צודק"?), והטענה שלך שמתחמקים מלענות לך, רק בגלל שהתשובות מבאסות אותך, היא באמת בעייה שלך.
קבל, גזענות היא תופעה מצערת - והיא קיימת בצד שלך הרבה יותר מאשר בצד שלי (רק שבצד שלך חושבים שאם היא גזענות כלפי יהודים, אז היא בסדר). השאלה היא האם היא מביאה לערעור על קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ומה לעשות - במקרה של החבר'ה שפסילתם כ"כ מפחידה אותך (דהיינו, חנין ושות'), היא בעייתית בהרבה, בעיקר בגלל האלימות. לא יודע אם סיפרו לך, אבל האלימות הגזענית בישראל היא כמעט כולה ערבית (ייתכן שבגלל שקוראים לזה "פח"ע", זה מבלבל אותך - אבל זו עדיין אלימות גזענית למהדרין...).

הטקסט שלך על המפלגות החרדיות הוא מביך. אני מבין שמועמדת 11 במרצ עתרה בבקשה לפסול אותם על רקע "שבויניזם", אבל רבאק, אתה בנאדם עצמאי - לא כל שטות שאומרים במרצ אתה חייב לאמץ...

ציטוט:
עדין אין לנו שום דרך לדעת מתי ח"כ שמשתתף באירוע בו תוקפים חיילים מנוע מלרוץ לכנסת ומתי לא

שוב ניסיון מגעיל להשוואות. אני מתפלל שוב שאיש ממשפחות השייטת לא קוראת טקסט שכתב מישהו שטוען על עצמו שהוא ציוני. השלב הבא שלך זה אשכרה תמיכה בפגיעה בהם, כי "הפריעו לחופש השיט"...
ישן 30-12-2012, 19:01

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שמדבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
קבל, גזענות היא תופעה מצערת - והיא קיימת בצד שלך הרבה יותר מאשר בצד שלי (רק שבצד שלך חושבים שאם היא גזענות כלפי יהודים, אז היא בסדר). השאלה היא האם היא מביאה לערעור על קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

לא, זאת לא השאלה.
גם אם תתעלם ממנו, הקטע בסעיף 7א שמדבר על הסתה לגזענות (בלי שום קשר לאופי היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל), לא יעלם.
אולי עכשיו נקבל אמירה עניינית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הטקסט שלך על המפלגות החרדיות הוא מביך. אני מבין שמועמדת 11 במרצ עתרה בבקשה לפסול אותם על רקע "שבויניזם", אבל רבאק, אתה בנאדם עצמאי - לא כל שטות שאומרים במרצ אתה חייב לאמץ...

נכון, אני לא חייב לאמץ.
בגלךל זה לא אמרתי שום דבר על שובניזם.
המפלגות החרדיות היו מתנגדות לאופי הדמוקרטי של מדינת ישראל, גם אם היו בהן 50% נשים.
אבל אתה כמובן מעדיף לענות על מה שנוח לך ולא על מה שאמרתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שוב ניסיון מגעיל להשוואות. אני מתפלל שוב שאיש ממשפחות השייטת לא קוראת טקסט שכתב מישהו שטוען על עצמו שהוא ציוני. השלב הבא שלך זה אשכרה תמיכה בפגיעה בהם, כי "הפריעו לחופש השיט"...

נראה לי שאם הייתה לך תשובה לשאלה ששאלתי, כבר היית מצליח לאסוף את עצמך מהזעזוע העמוק מההשוואה, ומהדאגה למשפחות השייטת, וכותב אותה.
מכיוון שאתה לא מצליח לחשוב על תשובה טובה בעצמך, בוא אני אתן לך ארבע תשובות אפשריות ואתה תבחר:
1. אסור לאדם להתמודד בבחירות לכנסת אם הוא השתתף באירוע בו תקפו מוסלמים חיילי צה"ל.
2. אסור לערבי להתמודד בבחירות לכנסת אם הוא השתתף באירוע בו תקפו חיילי צה"ל.
3. אסור לאדם להתמודד בבחירות לכנסת אם הוא השתתף באירוע בו תקפו חיילי צה"ל, אלא אם התוקפים היו יהודים.
4. אסור לאדם להתמודד בבחירות לכנסת אם הוא השתתף באירוע בו תקפו חיילי צה"ל, אלא אם אותו אדם חבר במפלגה ימנית.

ישן 30-12-2012, 19:17

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל השאלות ששאלת קיבלו מענה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כל השאלות ששאלת קיבלו מענה. העובדה שתשאל אותן שוב, לא תשנה זאת.

לא, הן לא.
אף אחת מהן לא קיבלה מענה.
אבל כנראה אי אפשר לסחוט בכוח תשובות ממי שאין לו כאלה, אז אני אוותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
המבחן האמריקני הפתטי בסיום לא יכסה על הטרגדיה של השוואת הפגנות לניסיון לרצח. לא יעזור. חבל שאתה לא דואג למשפחות השייטת, אבל לא מפתיע. מי שתומך במי שנטלה חלק באירוע שבו ניסו לרצוח כמה מהם, לא באמת אמור להביע דאגה כלפיהם.

אני דווקא כן דואג למשפחות החיילים וגם לחיילים עצמם (להזכירך, כולם בחיים. אני לא מבין למה אתה מדבר רק על משפחותיהם כאילו היו חללים). אחד מחברי הטובים השתתף במבצע בו עצרו את המרמרה. יש לי גם כמה חברים טובים שחטפו אסנים בהתנתקות.
אני דואג גם לאלה וגם לאלה.
אתה כנראה דואג רק לאלה שמבצעים את הפקודות שמוצאות חן בעיניך. אלה שמבצעים פקודות איתן אתה לא מסכים (ומשפחותיהם) לא ראויים לדאגתו של אורי.

ישן 30-12-2012, 19:34

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל שאלותיך נענו - וקשייך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כל שאלותיך נענו - וקשייך להתמודד עם תשובות שאינן מדוקלמות (או שאינן חלק מעתירות של העשיריה השנייה במרצ) אינן בעייה שלי. אתה לא חייב לוותר, אתה יכול לשאול עוד ארבע מאות פעם את השאלות, או סתם להסתכל בתשובות שקיבלת...

כמו שכבר אמרתי הן לא נענו.
"השמאל רוצה לגרש יהודים!!!!11"
זו לא תשובה לשאלה ששאלתי
"העתירה של מרצ על השובניזם של המפלגות החרדיות היא טיפשית"
זו לא תשובה לשאלה ששאלתי
ו "בעעעעע"
זו לא תשובה לשאלה ששאלתי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אחד מחבריך הטובים השתתף במבצע בו עצרו את המרמרה?
עוד מעט תספר לי שכמה מחבריך הטובים הם יהודים...

רב חברי הם יהודים
אפילו אני יהודי
אפילו שרתתי בצה"ל
ואפילו כקצין.
אבל זה הרי לא מה שיגרום לך להתחיל לענות באופן ענייני, נכון?

ישן 31-12-2012, 01:16
מנהל

יענו פינוי התנחלויות נוסח ההתנתקות וחבל ימית?
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "טרנספר של יהודים מיו"ש?"

תיראה יש הבדל עקרוני מאוד בין זה ובין רעיון הטרנספר של ערבים.
במקרה של הערבים תושבי ישראל אנחנו מדברים על הוצאת אנשים אל מחוץ למדינה שבה נולדו וחיו כל ימיהם, תוך שלילת אזרחותם, וזאת על בסיס מוצא/לאום בלבד. במקרה של ההתנחלויות מדובר בהעברה של אנשים, על בסיס שיוכם האזרחי למדינת ישראל (יענו בין אם הם יהודים ובין אם לאו) אל תוך השטח הריבוני של מדינתם ו"זהו זה". אני לא מקל ראש בהעברה כפויה של דירה וההשלכות של זה, אבל בסופו של דבר זה משהו שאנשים עושים באופן שיגרתי באופן פרטני וישראל עשתה את זה גם בכפיה לבודדים וקבוצות מקרב אזרחיה (למשל, בדואים שכפו עליהם לעבור מהמקומות שגרו בהם לעבר העיירות שבנו בשבילהם בנגב). במלים אחרות, המקבילה האמיתית לפינוי התנחלויות איננה רעיון הטרנספר אלא העברה של אזרחי מדינת ישראל הערבים מכפר בגבול הצפון לאחת מהעיירות או הערים במרכז המדינה (דוגמא לא מקרית-עשו את זה באופן די נירחב ב49).
מעבר לכך, ההתנחלויות נבנו מחוץ לשיטחה הריבוני של ישראל (ישראל מעולם לא סיפחה את השטח) וכשרובן ניבנו כל הרעיון כבר היה שנוי במחלוקת. מי שהתיישב ביישובים אלו היה צריך להיות מודע לכך שהוא לוקח סיכון. השאלה "מה לעשות אם יחליטו לפנות" הייתה חזק באוויר בשנות השמונים לכל המאוחר. כל הנושא מתאפיין בהעדר מעמד קבע. על רקע זה אין זה מפתיע שבסופו של דבר ישראל פינתה כבר יישובים מעבר לקו הירוק, החל עוד בזמן ממשלת הליכוד הראשונה. אני מקווה שאתה לא חושב שבגין היה אנטישמי או גיזען.
ישן 31-12-2012, 04:04
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יענו פינוי התנחלויות נוסח ההתנתקות וחבל ימית?"

אין שום הבדל בין רמת הגולן ואיו"ש מבחינת העקרון של טיהור אתני של אוכלוסיה יהודית משטח X לשטח Y למרות שמעמדן האזרחי שונה והרמה היא כביכול זהה במעמדה לישראל של גבולות הקו הירוק ככה שמשני האזורים אם אתה יהודי יש מצב שתגורש, סליחה, תפונה יום אחד למען ההזיה שנקראת השלום... לא משנה אם זה בשטח ישראלי או שטח כבוש ע"י ישראל. אם יחליטו מחר מספיק אנשים ממחנה פוליטי מסויים שאפשר לדון בהעברתם של שבעת הכפרים המתואלים או הכיס לידי האח'ואן/חיזבאללה תמורת שלום יוכלו לנפנף ממנו אזרחים תוך כמה שנים בלי שום בעיות תחת הטענה שלגיטימי לזרוק את תושבי המקום כי הם ידעו מלכתחילה שזה שטח שנוי במחלוקת.

בקיצור, אני שמח לדעת שמה שעשו לסרבים בקוסובו, לנוצרים בהרי השוף ולמתואלים בנבי יושע היה פינוי ולא גירוש...
ישן 31-12-2012, 16:29
מנהל

אם כך, המדינה שלך עסקה בטיהורים אתניים לאורך כל שנותיה...
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "פלפולים ותירוצים. בסופו של..."

אני שמח שאני לא חשוד באנטישמיות משום שאין לי בעייה לא עם העברת בדואים לעיירות, ולא עם העברת יהודים מאריאל לכפר סבא. חבל לי רק שאתה רואה את נושא אובדן האזרחות והסילוק מהמדינה, לעומת העברה מאיזור אחד למשנהו באותה מדינה, כ״פילפולים ותרוצים״ ולא כעניין עקרוני ומהותי מרכזי ביותר. נסה לשוות בנפשך מצב שבו מכריחים אותך לעבור לגליל, לעומת מצב שבו פשוט מעלים אותך על מטוס לעבר מלטה. אני חושב שתימצא שיש הבדל ניכר.
אגב, גם מבחינה משפטית דומני שמכירים בהבדל, ולכן נוצרו מושגים מובחנים של פליטים מול עקורים. אבל אני לא מומחה.
ישן 31-12-2012, 17:14
מנהל

המדינה באמת עשתה את זה...
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מדינת ישראל העבירה בכפייה..."

משיקולים ביטחוניים ואסטרטגיים מדינת ישראל די ניקתה את גבול הצפון מכפרים ערביים לאחר מלחמת הקוממיות והעבירה את תושביהם למקומות אחרים בישראל. מדינת ישראל גם ריכזה את הבדואים בנגב בעיירות כדי לפנות מקום לבסיסי חיל אוויר ושאר פרויקטים (לא בהכרח ביטחוניים). ברור שסילוק הבדואים מאותם חלקים בנגב לא היה בגלל שהם בדואים אבל איכשהו הוא היה רלוונטי רק להם. ממש כשם שפינוי התנחלויות הוא לאזרחים ישראלים בכלל שחיים באותו איזור אבל איכשהו יהיה רלוונטי בפועל רק ליהודים.
ואגב, באופן אישי יש לי התלהבות קטנה מאוד מפינוי יישובים. הן מסיבות מוסריות והן מסיבות פרקטיות. הייתי מעדיף שגם בהדר הם יוסיפו להתקיים או שלתושביהם תינתן האפשרות להשאר כאזרחי הישות השכנה.
ישן 31-12-2012, 17:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המדינה באמת עשתה את זה..."

התיאור שלך של ריכוז הבדווים בעיירות נראה כאילו לקוח מנייר עמדה של עדאלה. המציאות מאוד רחוקה מזה...
אכן, הוקמו 7 עיירות, ואכן עברו לשם כמה שבטים (שקיבלו פיצויים ביד רחבה עבור אדמה שלא הייתה שלהם מעולם).
לעומת זאת, הבדווים, ברובם הגדול, נשארו פזורים ברחבי הנגב, ורבים מהם הקימו עשרות יישובים שאין בהם אבן חוקית אחת, שדדו משאבים לאומיים כמו חשמל ומים (בנוסף לכל מה שלא מחובר ישירות לגרעין כדור הארץ...) - וגם היום, כשמציעים להם פשרות שערורייתיות (מתן הון עתק תמורת אדמה שאינה שלהם, ומתן שטרי בעלות על שטחים עצומים שאינם שלהם), עדיין הם מתעטפים בפוזה של המקופח האומלל, כמובן בסיוע התמנון הגרגמלי החזק. שלא יהיו טעויות, בנגב הבדווים הם ממש לא הצד החלש. הצד החלש זה המסכנים שנאלצים לשלם להם פרוטקשן, לקנות מהם את רכבם בפעם השנייה/שלישית, ולקחת סיכון ולעלות לכבישים כשהחבר'ה עושים מירוצים...

העתקת תושבי כפרי הצפון ב1950 הייתה מעשה חסד עדין - באותה מידה יכלו לגרש אותם צפונה (את תושבי מג'דל, אשקלון של היום, העבירו לרצועת עזה). ההשוואה להחלטה פוליטית כמו העקירה של היהודים מרצועת עזה, היא לא רצינית, הגם שבהחלט מדובר גם כאן בטרנספר. ההחלטה על פינוי גבול הצפון הייתה עניין בטחוני-לאומי. הכפרים הללו היו תחנת מעבר למסתננים-משתקעים שהגיעו הנה ברבבות מ1949 עד סגירת הגבולות הסופית ב1951/2. הגליל הוא ערבי ברובו כיום, בעיקר בגלל השנים ההן (ולא רק בגלל השגיאה של מבצע חירם). עקירת המתיישבים, לעומת זאת, לא הייתה בטחונית אפילו במעט (חרף ההופעות המרשימות בטלוויזיה של שקרנים מטעם שרון). במקרה הטוב (והנאיבי) היא הייתה פוליטית - ובמקרה הרע (והריאלי) היא הייתה צעד מחושב של עבריין שרצה לקבל מעמד של אתרוג.
כך או כך, היא הייתה טרנספר (גם לולא התייחסו למגורשים באופן המגעיל שבו התייחסו אליהם אנשי ה"יש פתרון לכל מתיישב"). טרנספר לא מחייב העברת אנשים אל מעבר לגבול.
ישן 31-12-2012, 18:00
מנהל

לא מכיר ניירות של עדאללה...
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "התיאור שלך של ריכוז הבדווים..."

אני יודע רק שכדי לפנות שטחים בנגב שהיו מיועדים לצרכים לאומיים העבירו את הבדואים מתוכם לעבר עיירות שהוקמו לצורך זה. באותן עיירות חיים היום עשרות אלפים ויותר שקודם לכן לא חיו באוויר או בהרצליה אלא במקומות שבהן יושבים היום בסיסי חיל האוויר (שהם עצמם הוקמו מכיוון שבמסגרת קמפ דיוויד היה צורך לפנות את סיני-ממש תגובת שרשרת של פינויים...). בניגוד לעדאללה, אני מניח, אינני מוצא כל פסול במהלך הזה. להיפך. הבעיה היחידה שלי עם זה היא שלא השלימו את המלאכה כלפי כלל הבדואים בנגב וכך הגענו למצב היום, שאותו תיארת ושאותו מעולם לא הכחשתי (כשם שאינני מכחיש שהים התיכון נמצא מערבית לשוקייב).
ת'כלס, הן העברת הערבים מגבול הצפון והן פינוי המתיישבים מחבל ימית היו פעולות לא סימפטיות שנועדו לשרת צרכים לאומיים. אתה יכול לסבור שאחת מהן הייתה צורך לאומי אמיתי ומוצדק והשניה לא אבל זה לא באמת משנה את המהות הזהה של העברת אוכלוסית אזרחים לתוך שטח אחר בתחום הריבוני של המדינה. אני בטוח שגם טיבי (שנידמה לי שבעצמו הוא בן למשפחה שהועברה כך-אך אינני בטוח) היה נאלץ להודות שהוטב עימו יחסית למי שגורש צפונה אל מחוץ לתחומי המדינה.
אני סבור שיש הבדל עקרוני עצום בין העברת אזרחים לשטח אחר בתחום אותה מדינה, ובין העברת אזרחים אל מחוץ למדינה תוך שלילת אזרחותם וההטבות הכרוכות בכך. אף אחד לא חייב להסכים איתי שכן לא מדובר במשוואה מתמטית..
ישן 31-12-2012, 19:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מכיר ניירות של עדאללה..."

אני יודע שלא לקחת את זה משם
אני פשוט מספר שהגירסא השקרית שלהם, צוטטה עד מוות בעיתונות, והפכה להיות היסטוריה רשמית של האירועים בנגב בשנות ה60-70.
לא עסקתי בפינוי מחבל ימית - פינוי חבל ימית היה במסגרת הסכם מדיני שבשעתו נראה היה כבעל השלכות חיוביות במישור האסטרטגי. אני עסקתי בחבל שצפונה לחבל ימית - גוש קטיף...

בוודאי שיש הבדל עצום בין העברה בתוך המדינה להעברה החוצה מהמדינה - אגב, לא מדובר על שלילת הזכויות (טרנספר הוצע רק לערביי השטחים, שהם נטולי אזרחות. בנוגע לערביי ישראל דובר על שלילת אזרחות, אבל ללא טרנספר, הגבול פשוט יוזז והם יישארו מחוץ לתחומי ישראל - משום-מה הם מתנגדים גם לזה...).
ישן 01-01-2013, 00:06
מנהל

למרות שאני דווקא בעד הצעת העברת חלק מערביי ישראל לתחומי המדינה הפלסטינית העתידית,...
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני יודע שלא לקחת את זה..."

אציג את עמדת הנגד. אבל עוד לפני זה, אומר לזכותי שהעלתי את הרעיון לפני אנשים הרבה לפני שליברמן עשה זאת...לא שולל שהוא חייב לי זכויות יוצרים
על כל פנים, טענת הנגד היא שמדובר בשלילת אזרחותם וזכויותיהם של תושבים בשל המוצא שלהם בלבד על כל הכרוך בכך, כולל אובדן פרנסה, קשרים מקצועיים, חברתיים וכו., וכמובן אובדן הזכויות הכלכליות שהצטברו וש ממומנות על יד תשלום מיסים שגם לאותם תושבים יש חלק בו.
יש אמת בטענות האלה ומדובר בצעד שהוא אכן בעייתי. ועדיין, אני לא נגד צעדים שהם בעייתיים (עד גבול מסוים) אם הם פותרים בעיה מהותית לטווח ארוך.
ישן 30-12-2012, 18:11
מנהל

דמוקרטיה שבה הרוב יכול לפסול את המיעוט מלהשתתף בפרלמנט היא הכל מלבד דמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא, זה לא "ברור שמי שצריך לקבל החלטות הוא ביהמ"ש""

זה ברמה העקרונית ולא קשור בשום צורה לדעתי על בל״ד או כ״ך (שלדעתי היה טעות למנוע ממנה לרוץ לכנסת).
השיקול האם לפסול רשימה או מועמד צריך להיות, לפיכך, לא בידי חברי הכנסת עצמם אלא בידי גוף אחר שתפקידו לפרש ולאכוף את התחיקה בסוגיה מי יכול ולא יכול לרוץ לפרלמנט. זה ניראה לי הגיוני מאוד ובישראל הגוף הזה הוא בית המשפט העליון.
הסוגיה האם בית המשפט העליון פועל באובייקטיביות או לא, משקף את כוונת המחוקק וערכי היסוד של המדינה (כפי שהם באים לידי ביטוי במגילת העצמאות ובחוקי היסוד) או לא היא ענין אחר. בג״ץ לא נימק את פסיקתו ולכן קשה להתייחס עניינית לשיקוליו ומידת הענייניות, ההגיון והאובייקטיביות שלהם. בגדול, אני חושב שהחוק ברור ושבג״ץ צריך לפעול בהתאם לו, ולכל הפחות לתת מבחנים ברורים למה מהווה הפרה ברורה וחמורה של הגבולות שמאפשרים ריצה לכנסת. נידמה לי, למשל, שבעבר התבטאו בבג"ץ שלא מספיק התבטאות פה ושם של אנשי המפלגה אלא צריך להסתכל על מעשים. לא יודע אם אני מקבל את הטיעון הזה, אבל אין לי ספק שלכל הפחות הקריטריונים לפסילה במסגרת הציווי הלקוני של החוק צריכים להיות ברורים מעבר לניסוח הכללי שנתן היועץ המשפטי לממשלה בנושא זועבי. יכול להיות שהחוק צריך תיקון לשם חידוד.
השאלה האם מבחינה פרקטית רצוי לפסול מועמד או מפלגה מלרוץ לכנסת היא שאלה אחרת, ולדעתי איננה עניין לבג״ץ למרות שהוא כן בחר להתייחס גם אליה.
לדעתי האישית, פסילה על רקע עמדות פוליטיות או פעילות פוליטית היא טעות.. אם אדם עבר על החוק זה נושא אחר. הזחלקה לא היה צריך לרוץ לכנסת אבל לא בגלל העמדות שהוא מביע כי אם בגלל שהורשע בפלילים (חברות באירגון טרור) וכנ״ל לגבי בארכה וטיבי שהורשעו בתקיפה. ויש ח״כים יהודים, כוולל שר מסוים וראש מפלגה מסוימת, שדעתי לגביהם זהה.
לפסול את זועבי בגלל פעילות פוליטית (כאמור, אם הייתה מורשעת על משהו, כולל התמרמרה אז זה סיפור אחר) פשוט לא ייתן שום דבר מלבד כמה נקודות פוליטיות לח״כים שיזמו את פסילתה. הרי זועבי ביושבה בכנסת לא באמת גורמת שום נזק ממשי. היא בעיקר מעצבנת (אני באופן אישי כבר ניסיתי לתת לה סטירה דרך המסך, מה שלא הועיל למסך) אבל זה לא משנה כלום בפועל. חוקים שהיא תיזום בנושאים הביטחוניים ממילא לא יעברו. וזה לא שהציבור הערבי מושפע מההסתות שלה בעיברית על בימת הכנסת. לכל היותר מוחמד בן אחמד מכפר סולם מבסוט מזה שבת המשפחה הרחוקה שלו ״מכניסה״ ליהודים. ואם זה מה שמשחרר את התיסכולים שלו (מזה שפעם שוטר ביקש מימנו תעודת זהות, מזה שבקיבוץ מרחביה יש חמישים סנטימטר אדמה שהבאבא של הסבא שלו טוען שהוא עשה עליו צרכים כשהגיע לאיזור מעירק ולכן מדובר ברכוש שגזלו הציונים, ומזה שביטוח לאומי מכריח אותו לעבור ועדה לפני שמאשרים לו את קיצבת הנכות המזויפת) במקום שהוא יפנה אותם לפעילות עוינת אקטיבית אזי בהחלט לא מדובר בסוף העולם.
אם היא לא תהיה בכנסת היא תוכל להסית את הציבור הערבי באותה מידה לפחות, אם לא יותר ממש כשם שעושים חברי ועדת המעקב שאינם חברי כנסת והתנועה האיסלאמית, שהם גרועים פי אלף ומזיקים באמת.
מהצד השני, אם הפסילה לא מועילה במיווחד, הרי שהיא בהחלט בעלת פוטנציאל מזיק. זה פוגע בתדמית הדמוקרטית של ישראל ומגביר מתח עם הציבור הערבי. זועבי וחבריה הרי מתוסכלים ביותר מכך שעצם ישיבתם בכנסת סותרת את טענתם לקיפוח וכו׳.
בקיצר, לא רואה תועלת של ממש בפסילה בלי קשר למניעים שמאחורי פסיקת בג״ץ.
וכקוריוז,לפי ההגיון שבוטא כאן באשכול פסילת כ״ך שירתה בעיקר את הימין. הרי מצביעיו הפוטנציאלים (מנדט אחד לכל הפחות) עברו למפלגות הימין הקיימות כמו מולדת.
ישן 31-12-2012, 00:38
  מודרן-סקיור מודרן-סקיור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.12
כן אבל ההחלטה לבטל את פסילת זועבי נעשתה עכשיו, לאחר המשט
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האירגון הוכרז כאירגון טרור בישראל רק אחרי המשט"

ועד אז הטרוריסטים פעלו במתווה סמוי.
כשמגלים את הטרוריסטים, האם לוקחים בחשבון רק את הזמן בו חבריו פעלו לאחר גילויו? או שמענישים גם את אלו שלקחו בו חלק עוד לפני שהתגלה?
סתם לצורך הדוגמא, עד לפיגוע ה9/11 אף אחד מחברי 'אל-קאעידה' לא הוכרז כמבוקש ומסומן, לאחר גילויו כל אמריקה רצתה בחיסולו. האירגון פעל לרציחת חיילנו, ואם חלילה זה היה צולח? אז השופט כן היה מדיח את זועבי?

בני נשען על העובדה שתנועת כך נחשבה אירגון טרור ולכן היה ראוי לפוסלה.
ומדוע לא לפסול פעילה שלקחה חלק במשט של אירגון טרור?
האין זו סלקציה משפטית בוטה?

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 31-12-2012 בשעה 00:43.
ישן 30-12-2012, 14:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא חושב שיש ספק שמישהו שמצביע מרצ, ירצה לתת לביה"מ העליון הנוכחי, סמכויות שכאלה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בלי להיכנס להחלטה הספציפית..."

רוב הציבור, שמשום מה חושב שמרצ היא מפלגת שמאל קיצוני בעלת עמדות מסוכנות להחריד בנאיביות שלהן, יעדיף לתת את הסמכויות להכריע בשאלות התמודדות לכנסת של גורמים ששוללים את זכותה של ישראל להתקיים, בידי גורמים שדווקא לא מזוהים עם עמדות מרצ...

אני מסכים עימך לחלוטין בעניין ניגוד האינטרסים, ולכן ברור לגמרי שעדיף גורמים שאינם חלק ממחנה פוליטי כזה או אחר, הם שיכריעו בשאלת הריצה לכנסת. אם תמצא כאלה, אל תהסס לעדכן (אבל נסה להימנע מיציאות מבדחות כאילו בג"ץ אינו חלק מהמערכת הפוליטית, רק בגלל שאיש לא בוחר בהם. זה בערך כמו לטעון שעיתון "הארץ" הוא עיתון מאוזן, רק בגלל שעמוס שוקן אינו חבר רשום בבל"ד...).
ישן 30-12-2012, 15:38

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "איך אורי התעלם מהטיעונים שלך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אמרת שגרוניס הוא מועמד של המפד"ל - אורי ענה לך.

לא הוא לא.
הוא יודע היטב שהמפד"ל יזמו חוק מיוחד רק כדי שגרוניס יוכל לעמוד בראשות בית המשפט העליון, אבל נוח לו לשכוח מזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
שאלת איך הותר למרזל לרוץ - אורי ענה לך.

לא הוא לא.
מה מנע מבג"ץ לאפשר לבשארה לרוץ ולפסול רק את מרזל? מי אמ שעבור שניהם צריכה להתקבל אותה החלטה?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בתגובה, אתה מתבכיין. כמו שאני רואה את זה, בנקודות אורי מוביל עליך 2:0...

אין לי ספק שאצלך הוא מוביל.
מצב שני אני לא בטוח שאתה השופט הכי אובייקטיבי.

ישן 30-12-2012, 17:36

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, אני כן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
המפד"ל לא יזמו שום חוק מיוחד - האיחוד הלאומי (אם אתה כבר מנסה לדקדק בקטנות...) ביטלו חוק מיוחד שנועד למנוע מגרוניס להיות נשיא העליון, במטרה להכתיר את מרים נאור (שאכן יותר מרצ מגרוניס), אגב דילוג על המועמד שהיה אמור לזכות בתפקיד עפ"י עקרון הסניוריטי המקודש...

צודק, זה אכן היה האיחוד הלאומי.
העקרון נשאר אותו עיקרון - מפלגת ימין קיצוני עשתה מאמץ רציני בשביל להביא את גרוניס למקום בו הוא נמצא, כך שקשה להאשים אותו בזה שהוא שליח של מרצ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מה מנע מבג"ץ לאשר את בשארה ולפסול רק את מרזל? שום דבר לא מנע מהם, בדיוק כמו שכלום לא מונע מזהבה גלאון להצטרף לזועבי ולהפליג על המרמרה: יש דברים שהם קיצוניים מדי...

מה פתאום?
אלו היו שני מקרים נפרדים, עם שני סיפורי רקע נפרדים. אין שום סיבה שהפסיקה לגבי אחד מהם, תשפיע בצורה כזו או אחרת לגבי הפסיקה במקרה השני.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
יבבוא נניח שאפקט אכן אינו שופט אובייקטיבי (הוא כן, אבל נניח...) - זה אמור לסייע לך להבין איך מרגיש כל עותר ימני בבג"ץ...

הייתי מביא לך רשימה של הזכיות בבג"צים של איתמר בן-גביר, אבל אין לי זמן לחפש עכשיו, אז אתה מוזמן לחפש לבד ולראות האם לעותרים ימנים (ואף ימנים קיצוניים) אין סיכוי לזכות בבג"ץ.

ישן 31-12-2012, 02:45
מנהל

ואתה צודק כמו בקביעה שלא ייתכן שביה"מ באותה נשימה יפסול מפלגת ימין ולא מפלגה ערבית?
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ביה"מ לא "מואשם" בשמאלנות...."

נתת הסבר מדוע בית המשפט העליון, השמאלני, אישר את מרזל בכך שהוא אישר מפלגה ערבית ולא רצה להצטייר כקיצוני מדי דרך פסילה של צד אחד בלבד. נתתי לך דוגמא היסטורית שמראה שבית המשפט העליון בהחלט. כן מסוגל לכך.
ההטיה של בג״ץ היא כלפי ערכים ״שמאליים״. בזה אין לי ספק וטוב שכך. מוטב שבית המשפט העליון יהיה בעל ערכים ליברליים בהתחשב בכך שאחת ממטרותיו החשובות היא הגנה על זכויות המיעוטים מפני הרוב. מתוך אותה הטיה באה ההימנעות מלפסול רשימות. אני חושב שגם את כ״ך של היום בג״ץ היה מאשר כפי שאישר את מרזל, כל עוד כהנא היה יודע לערפל רק קצת את מסריו כפי שעושות הרשימות הקיצוניות כיום.
האמת היא שמבחינה פוליטית איתרע מזלו של כהנא שכן הוא משך אש משני צדדי המפה הפוליטית. השמאל שאף להיפטר מימנו מסיבות ברורות ואילו עבור מפלגות הימין הוא היה מתחרה על מנדטים. מי שהגן עליו היה, למרבה ההפתעה, דווקא בית המשפט העליון. אהרון ברק, למשל, קיבל את העירעור שלו לבג״ץ על ההחלטה של רשות השידור לא לסקר את כהנא או לראיין אותו בתואנה שחופש הביטוי הוא גם לידיעות מקוממות, קיצוניות ואף מסוכנות. והיו פסיקות נוספו בבג״ץ שמנעו התנכלות אליו מצד הכנסת ורשויות אחרות. אחרי שבג״ץ אישר לכהנא לרוץ ב1984, הכנסת חוקקה במיוחד עבורו את הסעיף שמורה לפסול מפלגות בעלות מצע גזעני. בית המשפט העליון פסל את כהנא על בסיס זה וכמעט שכהנא לא הותיר לו ברירה אחרת לאור המצע והצעות החוק שהעלה בכנסת (כגון איסור על יחסי מין בין יהודים ללא יהודים ושלילת האזרחות מלא יהודים). באותם חודשים בבג״ץ כאמור לא פסלו את מפלגתו של מיערי בטענה שאין הוכחות חד משמעיות לשאיפתה לבטל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית.
ישן 31-12-2012, 06:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואתה צודק כמו בקביעה שלא ייתכן שביה"מ באותה נשימה יפסול מפלגת ימין ולא מפלגה ערבית?"

טקסט יפה שכולו כתוב מהפוזיציה. לו בג"ץ לא היה מהמחנה שאתה תומך בו, היית מתקשה יותר לראות את הךליברליזם הנאור שיש בו.
בג"ץ לא מגן על המיעוט, אלא על השמאל - שאכן מהווה מיעוט, אבל רק בגלל שכך רצה העם. עריצות הרוב היא דבר חמור - אבל עריצות המיעוט היא חמורה לאין שיעור, ובג"ץ, גוף לא נבחר ששיטת המינויים אליו היא האפלולית והבלתי שקופה ביותר בכל המערכת הציבורית (והנה מסתבר שאותם בעלי ערכים ליברליים דמוקרטיים, מתנגדים כחומה בצורה לכל שינוי בשיטה, משום מה).

אכן מבחינתך טוב שבג"ץ הוא כפי שהוא - הוא מהווה מחסום לסיטואציה פוליטית שבה רוב הציבור מעדיף דרך מדינית אחרת. בג"ץ אינו מגן לדמוקרטיה, אלא מחסום בפניה. אין שום מקריות בכך שכמעט כל תומכיו הם משמאל וכמעט כל מתנגדיו הם מימין. בג"ץ הוא לגמרי חלק מהמשחק הפוליטי, רק שבניגוד לשאר המעורבים במשחק (ובדומה לתקשורת) הוא חלק מהמערכת הפוליטית, שאינו עומד לבחירה.
ישן 31-12-2012, 16:43
מנהל

נו, ואתה לא כותב מהפוזיציה? מישהו לא כותב מהפוזיציה?
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טקסט יפה שכולו כתוב..."

אני מדבר עכשיום על דיעות, לא על היסטוריה, למקרה שמישהו יחשוב שקוראים לי פפה.
כפי שכתבתי, תפקידו של בית המשפט העליון הוא להגן על המיעוטים למיניהם. וככל שיש להם פחות הגנה פוליטית, כך הם זקוקים יותר להגנתו. כהנא היה פגיע מאוד מבחינה זו, ולכן זכה להגנה ניכרת מצד בית המשפט העליון עד שנחקק סעיף החוק שנתפר במיוחד עבורו.
מתנגדיו של בית המשפט העליון יבואו בהכרח מהרוב, מהצד החזק או מאלה שמקורבים לצד החזק. הימין אכן בשילטון ועבר זמן רב (בהפסקות פה ושם) ולכן טבעי שמימנו יעלו עיקר הטענות. אבל לידיעתך, השמאל הקיצוני מלא טענות כרימון לבית המשפט העליון אף הוא. ולא בכדי. בסופו של דבר, ובניגוד למיתוס, בבג״ץ יצאו נגד הממשלה פעמים ממש לא רבות. מספר החוקים וההוראות החוקיות שנפסלו בבג״ץ נמוך מהמקבילה בארה״ב למשל.
ולגבי הפוזיציה, הרי שלי עצמי יש ביקורת על בית המשפט העליון, מסוגים שונים. הן מבחינת אופן בחירת השופטים והן מבחינת האקטיביזם השיפוטי המוגזם. גם בעניינים ספציפיים שונים (למשל ביחס למסתננים מאפריקה) אני מאוד חלוק עליו מבחינה ערכית. אלא מאי? מתוך הבנה שתפקידו של בית המשפט העליון הוא להגן על המיעוטים והחלשים אני סבור שבאופן כללי עדיף שלבית המשפט העליון תהיה גישה ליברלית שבבסיסה הגנה על החלש מאשר ההיפך.
ישן 31-12-2012, 17:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, ואתה לא כותב מהפוזיציה? מישהו לא כותב מהפוזיציה?"

ברור שאני כותב מהפוזיציה - אבל ההבדל הוא שאני כותב זאת במפורש. אני תומך בימין, ולא נוח לי עם זה שגוף בלתי נבחר נטל לעצמו סמכויות-לא-מוקנות-בחוק, של פוסק עליון, תוך שהוא מנצל את חולשת הדרג הנבחר. אין ספק שהיה לי יותר נוח לו בג"ץ היה מוטה לצד שלי (בדיוק כפי שלך נוח מאוד שהוא מוטה לצד שלך), אבל אני מבטיח לך שאחיה לגמרי בשקט ובשלווה במידה ובג"ץ יהפוך לגוף א-פוליטי באמת, ויצמצם למינימום מעורבותו בסוגיות פוליטיות.
אתה, לעומת זאת, מציג את בג"ץ כאיזשהו סוג של יישות אובייקטיבית שאין לה הטייה פוליטית, אלא רק "נטייה לבירלית להגן על המיעוט", טענה נחמדה, אבל כזו שלא עומדת במבחן המציאות. ההטייה של בג"ץ היא כ"כ מובהקת, שממש לא צריך להתחיל לחפש לה דוגמאות (המקרים הבודדים שאתה מביא לכיוון ההפוך, הם חריג, ולא נורמה. אין ספק שנציגי עדאלה מרגישים בבג"ץ הרבה יותר בבית מאשר החבר'ה של מרזל ופדרמן...).

אתה מערבב בין "רוב" ל"צד החזק". למרבה הצער, בדמוקרטיה הפגומה שלנו, הרוב הוא הצד החלש. הימין בישראל הוא רוב כבר כמה עשורים, אבל הוא הצד החלש.
כשביה"מ העליון מגן על המסתננים מאפריקה, הוא לא מגן על החלשים, אלא על החזקים: החלשים הם תושבי השכונות, והחזקים הם העותרים מטעם ניף. עם כל הכבוד לסודאנים/ארתיראים, הם לא באמת צד בעניין (מעבר להיותם כלי נוסף עבור ניף במלחמתם הקדושה להחליש את מדינת ישראל). כשבג"ץ פוסק נגד תושבי דרום ת"א/אשדוד/פרדס כץ וכד', הוא לא מגן על אף חלש, אלא על גורם זר עתיר ממון, שממשלות זרות משתמשות בו כדי להשפיע על המתרחש בתוככי מדינת ישראל.
כאשר בג"ץ פוסק נגד היישוב קציר, הוא לא מגן על הערבים החלשים (משפחת קעדאן הם, בדומה לסודאנים, פיון במלחמה שניף מנהל - הפעם באמצעות עדאלה/מוסאוה - כנגד יישובים קהילתיים במדינת ישראל).

בג"ץ אינו גורם נייטרלי ובוודאי שאינו מגן החלשים. בג"ץ הוא בסה"כ הקלף המנצח עבור מחנה השמאל, כאשר הדרך שלהם לא זוכה לאמון הציבור. אין דבר פחות דמוקרטי מזה, אין דבר פחות ליברלי מזה, אין דבר פחות פלורליסטי מזה. עריצות המיעוט גרועה בהרבה מעריצות הרוב, ואין דוגמא בוטה יותר מאשר קבוצה של שופטים שפוסקים בהתאם לעולם ערכים שמייצג מפלגה זעירה, על סף אחוז החסימה, פעם אחר פעם.
ישן 31-12-2012, 18:18
מנהל

הדיעות שלי אינן בדיוק סוד...
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברור שאני כותב מהפוזיציה -..."

ראה, אין לי מחויבות לאף מפלגה פוליטית בישראל, וכבר שנים די רבות שאין אחת כזאת שבאמת משקפת את דיעותי (אם כי יחימוביץ איכשהו מתקרבת לזה. בקושי). גם מבחינת העמדות אני לא ממש מחויב לצד מסוים וההגדרה שלי כ"שמאל" היא הפשטה עצומה.רוב חבריי לא יחשדו שאני מגדיר עצמי כ"שמאל". להיפך. מה שכן-יש ערכים מסוימים שאני מאמין בהם. אחד מהם הוא תפיסה מסוימת של מהות הדמוקרטיה. ובהחלט, אני סבור שבית המשפט העליון פועל בגדול בהתאם לאותה תפיסה. קרי-להבטיח את זכויות המיעוטים והחלשים כפי שאני תופס אותם. יש גם ערכים ותפיסות שבית המשפט העליון מקדם שאני מתנגד להם נחרצות ולא מסתיר זאת. למשל, אני לא חושב שמהסתננים מאפריקה הם בגדר מיעוט חלש שזקוק להגנת בית המשפט העליון ולהבטחת זכויות כלשהן מלבד הזכות לעלות על מטוס בדרך חזרה הביתה.
אני חושב שעם על הניפים והשניפים הערבים הם צד חלש בישראל. ברוב הקדנציות הם מהווים מרכיב נידח וחסר משמעות באופוזיציה. מסיבות ברורות היחס הבסיסי להם חשדני עד עוין. מה ימנע עריצות הרוב כלפיהם? נכון שיש את עיתון הארץ אבל אני סבור שבכל זאת השפעתו לא כזו מיתית...מה שנשאר זה בית המשפט העליון. אם בעיניך הערבים ונציגיהם הניפים אינם הצד החלש הרי שזה במידה רבה בגלל בג"ץ ועל כן הטענה כנגד בג"ץ משקפת שהוא עושה את תפקודו ומאזן את החולשה הפוליטית של המיעוט הערבי. אתה יכול ליטעון שהוא מגזים עד כדי הפרת האיזון לצד השני. אני חושב שאין זה כך אבל זה יכול להיות נתון לויכוח.
למיעוטים פוליטיים זה גם כן מתייחס. כ"ך היא דוגמא למיעוט פוליטי מימין שזכה להגנה מבג"ץ, ובצדק. בניגוד לכ"ך, למתנחלים יש עוצמה פוליטית רבה בגלל שהם מקושרים היטב למפלגות הימין בכנסת-מהליכוד וצפונה. כנ"ל לגבי החרדים שעוצמתם הפוליטית ידועה.
בתוכנית ההתנתקות אני חושב שבג"ץ היה צריך להיות מעורב יותר משום שבאותה עת, בגלל שינוי עורו של שרון, מתנחלי הגוש איבדו במידה ניכרת (וזמנית) את כוחם הפוליטי וניזקקו להגנת בית המשפט. בג"ץ היה צריך לדון בעניינם ברצינות ולתת הכרעה מנומקת לחוקיות המהלך. סירובם לעשות זאת יצר לכל הפחות מראית עין של הטיה פוליטית אמיתית (בניגוד לאותה הטיה ערכית שאני מדבר עליה) וזה חמור.
על כל פנים, אני מעדיף בג"ץ שמגן על זכויות המיעוטים והחלשים פוליטית מאשר בג"ץ שמיישר קו אוטומטית עם מדיניות הממשלה והחלטת הרוב. זה לא משנה מבחינתי אם הרוב באותה עת הוא משמאל או מימין.
ישן 31-12-2012, 19:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הדיעות שלי אינן בדיוק סוד..."

לא יודע על ניפים ושניפים - אבל אין ספק שהם קבוצה הרבה פחות חלשה מכפי שעושים מהם. מכל אחד מהחסרונות שניתן לכתוב לגביהם, קל להציג את היתרונות שצצו:
1. מכך שאינם חלק מהרוב, צמח הפטור הגורף משירות צבאי/לאומי, שנתן להם 3 שנות מקדמה על כל צעיר יהודי/דרוזי, תוך שבג"ץ (בעקבות עתירה ניפית, כמובן) מונע ביד ברזל כל מתן הטבה לכאלה שכן שירתו, לעומת אלה שלא שירתו.
2. מכך שלא אוכפים אצלם את החוק צמח מגזר מעלימי המס ורמאי הביטוח הלאומי הגדול ביותר בעולם המערבי. משם גם צמחו כמה ממשפחות הפשע היותר אלימות בארץ (כותבים עליהם פחות, אבל רק בגלל שהם פחות מתראיינים אצל כתבי הפלילים. הם לא פחות גדולים מהאגברג'ילים והאבוטבולים), וצמחה תופעת פשיעה אלימה שאין לה אח ורע בשום מקום אחר בארץ.

קל לדבר על קיפוח כהכללה, ואין ספק שאם לא בודקים את מה שלא נוח לבדוק (כי זה לא PC), אזי עלולים להגיע למסקנה שהם חלושים ומסכנים. בפועל, להיות ערבי עדיף על להיות כל תושב פריפריה אחר, מהטעם הפשוט שעל היהודי ישנן מגבלות שעל הערבים פשוט לא מעזים להטיל .

אין כלפי ערבים אפילו בדל של עריצות רוב. יש, בהקשר אליהם, עריצות מיעוט אכזרית של בג"ץ והתקשורת, כמובן בהשארת רוח ניף, שמונעים מהציבור את ההגנה מפני קבוצה שמהווה את רוב העבריינים האלימים, אפילו ברמה של לדווח את האמת הזו לציבור.

גם אני בעד בג"ץ שמגן על מיעוטים חלשים. בג"ץ של היום מגן על בריונים חזקים מהמחנה הפוליטי שלו, מחנה השמאל. הימין לא יכול לצפות לבדל הגנה בבג"ץ, ועם כל הכרבוד לאגדות של עקיבא אלדר על עוצמתם של המתיישבים, הרי שכאמור, הממשלה היא חסרת אונים מול בג"ץ (בעיקר בשל פחדנות פוליטית לקום ולעשות מהלך חקיקתי שיתקן את העיוותים בשיטת המינויים שם, ויגדיר במפורש מתי א-ס-ו-ר להם להתערב בפעילות שלטונית), וכל הקשרים הפוליטיים של מתיישבים, הם חסרי ערך.
בג"ץ לא הגן על זכויות קניין של מתיישבים באלף דוגמאות מלבד העקירה של גוש קטיף (שם, אגב, היה עדיף שבג"ץ לא יתערב - המהלך היה צריך להיות מוכרע ע"י הציבור, ולא ע"י הרכב שופטים שקבע פלוני שבמקרה מכהן כנשיא העליון באותה עת). בג"ץ הוא שקובע פעם אחר פעם שהתיישבות יהודים ברכוש שלהם, היא בעייתית ("בגלל שיקולי ביטחון", בעוד שהתיישבות ערבים בלב אזור יהודי, היא בסדר גמור, אפילו כאשר יש בעתייתיות לגבי בעלותם על הרכוש...).

ביום שבו בג"ץ יהיה דומה לבג"ץ שאתה מתאר (מגן על מיעוטים מול שרירות לב שלטונית, ללא קשר למוצא, עדה, או שיוך פוליטי) - אהיה הראשון לתמוך בו. למרבה הצער, בג"ץ הוא בדיוק הפוך מזה. הוא מגן על עריצות של מיעוט דורסני (שהולך שמאלה יותר ויותר) כנגד רוב אומלל וחסר אונים.
ישן 03-01-2013, 00:43
מנהל

אורי, אני לא אאמין לאף ישראלי שיאמר לי שהוא מקנא בערבים בישראל
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע על ניפים ושניפים -..."

עוד אגע בזה בהמשך, אבל נתחיל בסוגיה יותר בסיסית:
ידידי, המחנה הלאומי הרכיב את רוב ממשלות ישראל, לבדו או בשיתוף מפלגת העבודה, מאז שהיית בן מינוס שנתיים לערך ועד היום. אם למרות זאת אתה עדיין מרגיש מקופח אזי אתה צריך לבוא בטענות לאנשים שבחרת לייצג אותך. אחרי הכל, כבר נכתב במקורותינו ש"לא עכבר גנב אלא חורא גנב", ונידמה לי שאתה עצמך כתבת בעבר שאין לבוא בטענות לחרדים על כך שאינם משרתים וכו' משום שממשלות ישראל לדורותיהם איפשרו להם זאת.
וזה נכון כפל כפליים כשזוכרים שבעצם כוחו של בג"ץ מול הממשלה הוא סימלי בלבד. ראשית כל,אין בכוחו של בג"ץ לאכוף שום דבר, ואכן יש לו פסיקות שיושמו באיחור רב אם בכלל. שנית, ניתן לחוקק חוקים עוקפי בג"ץ ואף ניתן לבטל או לשנות את חוקי היסוד כך שיכולת בג"ץ להתערב בנושאים מסוימים תוגבל מאוד. שלישית, רוב בכנסת יכול גם לשנות את שיטת בחירת השופטים כך שתהיה לו יותר שליטה בנטיות של אלו שמצטרפים אליו. יכול להיות שהמחנה הלאומי לא עושה זאת כי הוא חושש מ"מה יגידו" ב"הארץ" ובעולם, ואז זה חמור מאוד ששלחת אפסים כאלה לנהל את המדינה. ויכול להיות שהוא לא עושה זאת משום שיש בו מספיק כאלו שהמצב הנוכחי די מתאים להם. אחרי הכל, בפועל בג"ץ ממעט לבטל חוקים והוראות חוק, ובייחוד כשמדובר בנושאים ביטחוניים, והוא משמש כאליבי מצוין לאי עשיה. יותר מזה, הכי קל לגזור קופון תעמולתי בתוך המחנה הימני דרך הצעה קיצונית שלא באמת רוצים לבצע אבל יודעים שממילא בג"ץ יפסול. יצאת ככה גבר וגם יש לך איזה דמון להאשים.
ולגבי הערבים כצד החלש במדינה: הבה נדמיין מצב שבו רוצים להוריד מאחז מסוים בשטחים. למתנחלים יש אופציות חוקיות מאוד אפקטיביות להלחם בזה. יש להם נציגים רבים (ממש או כאלו שתומכים בהם) בקואליציה והם יכולים ללחוץ ולאיים בפירוק הקואליציה וכך להביא לביטול ההחלטה או מיסמוסה. עכשיו, נדמיין מצב שבו רשויות המדינה רוצות להפקיע קרקעות מאום אל פאחם לטובת הקמת יישוב יהודי. מי יגן על תושבי הכפר? המפלגות הערביות שכמעט תמיד במקום נידח באופוזיציה ועוצמתן הפוליטית אפסית? עיתון הארץ באיזה מאמר נורא מעצבן? לא. היחיד שיוכל לתת פתח להתנגדות חוקית אפקטיבית הוא בג"ץ. לכן הוא חשוב בשמירת זכויות המיעוטים והחלשים.
ולבסוף, לגבי סוגית ה"כמה עדיפים חייו בישראל של הערבי על פני היהודי":
-כמה יישובים, כולל לא חוקיים, נבנו עבור ערבים בישראל מאז קום המדינה וכמה עבור יהודים?
כמה קרקעות ערביות הופקעו עבור בניה ליהודים וכמה ההיפך?
מה אחוז האבטלה במגזר הערבי לעומת זה היהודי?
כמה רשויות ערביות הן בתחתית העוני וכמה מהיהודיות?
מה ההכנסה הממוצעת של יהודים מול ערבים בישראל?
כמה מאנשי הסגל האקדמי הבכיר בישראל הם ערבים?
אתה יכול להביא לישראל ולאזרח כל אישה מכל מקום בעולם שבה תחפוץ כבת זוג. האם ערבי ישראלי יכול להגיד אותו דבר על עצמו?
כמה מבין אנשי המאיון העליון בישראל הם ערבים? כמה מהחברות הגדולות בישראל הם בבעלות של ערבים? כמה מבין שגרירי ישראל והמנכ"לים של משרדים ממשלתיים הם ערבים?
דרעי, אגב, מציג נתונים דומים (אם כי חמורים פחות) ביחס למזרחיים מול אשכנזים בישראל. עכשיו, אתה יכול ליטעון שהפערים שציינתי הם מסיבות "תרבותיות". זה יהיה למגינת ליבו של דרעי ושל הרבה מזרחיים אחרים, כמובן. אופציה שניה היא שהפערים נובעים מקיפוח והזנחה מכוונים או מכורח הנסיבות. אני באמת לא יודע מה הם כל הפקטורים ומה היחס ביניהם אבל בשורה התחתונה, ספק רב אם עדיף להיות ערבי ולא יהודי בישראל. ולכך הייתי מוסיף גם ביחס לשירות צבאי/אזרחי ועניין אכיפת החוק:
לגבי אי אכיפת חוק במגזר הערבי, מה ששוכחים זה שמי שסובל מזה בראש ובראשונה הם הערבים עצמם. רוב הקורבנות של מעשי פשע (בעיקר בכל הנוגע לאלימות ורצח) במגזר הערבי הם ערבים. רבים ממעשי הרצח והתקיפה של ערבים הם במסגרת "כבוד המשפחה", סכסוכי חמולות וסכסוכים בין עבריינים ערבים ובין עצמם. גם בזה אפשר לראות תוצר של קיפוח והזנחה (למשל, כמה משאבים משטרתיים מופנים לביטחונם של תושבי היישובים והשכונות הערביים לעומת אלו היהודים).
ואילו לגבי שירות צבאי/אזרחי: צריך לזכור שהערבים במקור לא ביקשו פטור (בניגוד לחרדים ביחס לבני הישיבות) אלא הרשויות פטרו אותם. מן הסתם מסיבות ביטחוניות. אי השירות של הערבים היה ונישאר בסיס לקיפוח ואפליה שכן במדינת ישראל רבים מהמעסיקים, ממשלתיים כפרטיים, כרוכים במשרד הביטחון. מעבר לכך, ערבים משרתים בכוחות הביטחון הרבה יותר מאשר החרדים. כן כן, יש ערבים רבים שמשרתים במשטרת ישראל, בשב"ס, במג"ב ובצה"ל. בצבא אנחנו מדברים בעיקר, אבל לא רק, על גששים. תפקיד ששיעור הנפגעים בקרב מתוכו גבוה במיוחד. מעבר לכך, בעוד שמרבים לציין (וגם אני מציין זאת לחיוב) קיומו של גדוד חי"ר חרדי אחד, שאף הוא לא מורכב בפועל כולו מחרדים, הרי שקיים גדוד הסיור הבדואי מזה זמן רב. והגדוד הזה ממלא תפקידים קרביים בהרבה מזה של נצח יהודה. נכון הוא שרבים (לא כל) מאותם ערבים שמשרתים בכוחות אלו מוגדרים כבדואים אבל כמו שאתה לא עושה את ההבחנה בין ערבים בדואים ללא בדואים כשמדובר בעבריינות (ללא הבדואים שיעור המעורבות של ערבים בעבריינות יירד פלאים, כידוע) כך לא צריך לעשות את ההבחנה הזאת כשמדובר בתרומה למדינה.
בשורה התחתונה, כמו בכותרת ההודעה שלי, מי שחושב שהוא מקופח ביחס לערבים או עושה שקר לעצמו או בעל ראייה מאוד צרה. מבחינתי, יש לי טענות רבות כלפי החרדים והערבים מבחינת אי נטילה שווה בחובות. זה עדיין לא אומר שהייתי רוצה להתחלף איתם במקומות.
ישן 30-12-2012, 13:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האמת? הפתיעו אותי. לא חשבתי שיהיה פה-אחד. חשבתי 8-1 או 7-2...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "הקרקס העליון קבע: זועבי תוכל להתמודד בבחירות לכנסת"

ההרכב שנקבע הבטיח נצחון מרשים לזועבי: נאור, ארבל, ג'ובראן, חיות, מלצר ופוגלמן - הם כולם מזוהים, והסיכוי שמישהו מהם היה פוסק בהתאם לחוק, ונגד ההלכה הפסוקה של ברק-בייניש בעניין חופש ריצה לבל"דיסטים, היה אפסי. לעומתם, דנציגר, הנדל והנשיא גרוניס עצמו - נחשבו בעיני ככאלה שיכולים להפתיע.
העובדה שגרוניס קבע מראש הרכב של 9 שופטים הייתה תמרור אזהרה גדול (אין בביה"מ העליון, בהרכבו הנוכחי, אפשרות למצוא חמישה שופטים שיפסקו בהתאם לחוק, ונגד ברק-בייניש, גם אם יחפשו עם נר ונוצה...), אבל הוא, דנציגר והנדל, הם לא מוטים אוטומטית.

התוצאה הסופית צפוייה אמנם (אם כי, כאמור, ה"פה-אחד" מאכזב ומעציב), אבל היא בסה"כ מחדדת את מה שהיה ידוע מזמן: בית המשפט העליון הינו מאחז פוליטי לכל דבר, ועל הממשלה הבאה לפעול חקיקתית כדי לעקר מתוכו את ההטייה הפוליטית, או לחילופין, לאיין את יכולתו וסמכויותיו להתערב במהלך הדמוקרטי הנורמלי (למשל, בדרך של התרת חברות בכנסת לגורמים שחפצים בחיסולה של ישראל).

זהו יום עצוב נוסף לדמוקרטיה הישראלית. בג"ץ הרגיל אותנו לימים כאלה בשני העשורים האחרונים...
ישן 30-12-2012, 22:13
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא רק שאתה טרול כפי שכינה אותך ברווז בפורום אחר..
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי חן1 שמתחילה ב "זה לא מה שרשמתי-הבנת הנקרא בבקשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חן1
אכן עד לאמצע שנות השבעים מזרחיים ודתיים כמעט שלא שרתו בקרבי-אלו הם עובדות
תראה את השמות של ההרוגים במלחמות ישראל הרוב המוחלט אשכנזים חילונים גיבורים אשר בזכותם אנחנו חיים

אתה גם גזען מסריח, שונא יהודים שמשכתב את ההיסטוריה.. בקיצור שמאלני.

פיכס!! עזוב, אל תענה לי!

ישן 30-12-2012, 22:41
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל אני בן 14 וחצי ויודע יותר טוב ממך על עצמך!
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי חן1 שמתחילה ב "האמת מזעזעת אותך תחיה עם זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חן1
אל תאמין לי [אין לי מושג בן כמה אתה] ומה אתה יודע על העולם הזה
אבל אני חוזר ואומר ומציין אך ורק עובדות-זה לא אני הטרול הידוע אומר את זה-תפתח את ספר הרישום על הנופלים-רובם [לא אמרתי כולם] אשכנזים חילונים
אתה יכול לקרוא לי גזען טרול ומה שיבוא לך אבל עם האמת אני הולך עד הסוף
אתה הגזען כפוי הטובה [כנראה מזרחי] במקום להרכין ראש בפני הגיבורים האשכנזים החילונים אשר בזכותם אתה חי בגן עדן לימנים

אתה איש שפל מן הזן הנחות ביותר.. אתה איש קטן אכול קנאה ושנאה ספוג תסכול עד לשד עצמותיו.

כי לא אתה שתיקח מפלוגה ג' של גולני את הקרב ההירואי ברמה.. ובטח שלא מקהלני ולא מעוד הרבה אחרים (בקדש, ששת הימים וכיפור - ורבים הסיפורים, גם אם לא מעוטרים).. "יהודים, אחים, לוחמים!!!".. (כדברי מנחם בגין) ורק עכשיו אני רואה מה כתב לך החבר מעליי.. מדהים..

טוב, לפני שברווז או טלי עטים עלינו בכינון ישיר.. אני סיימתי לומר מה שאני חושב עלייך.

ישן 31-12-2012, 07:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לעולם אל תאמר 'אי אפשר יותר נמוך' באינטרנט
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא משקר. הוא למעשה רק בן 11 ושליש"

ולרועי: אתה כאן כבר מספיק זמן כדי לדעת מי ניצב מולך באשכולות מהסוג הזה. הקש על שם המשתמש, עבור על הודעות עבר וכו'. אם אתה מזהה מישהו כ'טרול' כלומר מישהו שמייצר פרובוקציות קיצון/סף בכדי להרגיז אחרים - הדבר האחרון שאתה אמור לעשות עם זה זה להתרגז על גבי הודעותך. הרי הדמות שמולך לא באמת מבטאה 'דעה' אלא מחפשת נושאים מגרים [בד"כ נטיה להשקה לעניני שואה / דת / מזרחים/אשכנזים וכו'] ויכולה לנסות ולמשוך אותך לסערה בשבוע הבא מהכיוון השני.

בכל פעם שאתה מתרגז בתגובה לפרובוקציה זולה - אי שם על פני הגלובוס טרול כלשהו מאבד את בתוליו ומלכלך מקלדת וחבל שכך. משולש האזהרה בפינה השמאלית של ההודעה או פניה אישית למנהלי הפורום ישגרו במקרים המתאימים את הפרובקטור שמולך למצוא לעצמו מיל חדש ולבצע שוב הליך רישום ולעבור שוב מסלול טרחני של שתי הודעות סרק במו"ס בטרם ישוב על קיאו.

יש מערכות פורומים המעונינות לתת לאנשים עם בעיות שכאלה להתסיס להם אשכולות כי לכאורה זה מייצר דיון או מכניס גולשים אחרים כדי להגיב. זה כמובן מרחיק גולשים נורמטיבים יותר שהרי כשאנו רואים שיכור מקיא ברחוב בד"כ אנו מעדיפים להתרחק ולא לגשת ולהעיר לו על העדר אסטטיקה.

בכל אופן במערכת פרש לא זה המצב.

ישן 31-12-2012, 00:54
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי חן1 שמתחילה ב "זה לא מה שרשמתי-הבנת הנקרא בבקשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חן1
אכן עד לאמצע שנות השבעים מזרחיים ודתיים כמעט שלא שרתו בקרבי-אלו הם עובדות
תראה את השמות של ההרוגים במלחמות ישראל הרוב המוחלט אשכנזים חילונים גיבורים אשר בזכותם אנחנו חיים

אתה לא גזען, אבל הודעתך נוטפת גזענות ובורות.
כנראה שלא קראת מעודך את ספרי יזכור הצה"ליים של מלחמת השחרור ומלחמת כיפור.
גם אין לך שום הוכחה ושום מקור לקשקוש הגזעני והדתיפובי הזה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:11

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר