לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2013, 16:02
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
BMP-3 להודו?

Russia offers BMP-3 Infantry Combat Vehicles (ICV) to India

January 14, 2013

הצבא ההודי משתמש בנגמ"ש BNP-2 כבר הרבה מאד שנים, אבל החל משנות ה-90 החליטה הודו לייצר נגמ"ש לחימה מתוצרתה. 2 פרוייקטים נמצאים בשלבי פיתוח, אחד נגמ"ש נושא נשק "צייד טנקים", והשני נגמ"ש לחימה. אבל 2 הפרוייקטים בבעיות רציניות חלקם עכב בעיות טכניות, וחלקם עכב אי התאמה לדרישות הצבא, ושניהם נמצאים בפיגור של 4 שנים בלוח הזמנים.
הדחייה הזו מאפשרת הזדמנות לרוסיה להציע את הנגמ"ש BMP-3M או כנגמ"ש שמגשר על פער הזמנים ומחליף את ה-BMP-2, או אולי כנגמ"ש העתידי של הודו והיה ו-2 הפרוייקטים שהודו עוסקת בהם יבוטלו. ההיצטיידות ב-2,600 נגמ"שים שהודו רוצה, תעלה כ-11 מיליארד דולר.
הרוסים עשו הרבה שיפורים לנגמ"שי ה-BMP-3 ואני לא יודע מהו הסוג המדוייק שהודו רוצה, אבל יש להניח שהם ילכו על הדגם החדש והמוגן ביותר שנמכר גם לאיחוד האמירויות שנקרא BMP-3M (ראה תמונה למטה) ומבחינתנו השאלה היא האם הם יציידו את הנגמ"ש במערכת ההגנה הרוסית ARENA או אולי במערכת הישראלית TROPHY. אותה שאלה יכולה להישאל גם בנושא הייצור של הטנק T-90 ע"י הודו.

למטה תמונה של ה-BMP-3M שנמכר לאיחוד האמירויות. ניתן לראות את המיגון הרה-אקטיבי בצידי הנגמ"ש. בתמונה השנייה רואים את צריח ה-BMP-3 וניתן לראות את הקסטות של מיגון ה-ARENA
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קישור:

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 29-01-2013 בשעה 16:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2013, 07:39
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מעבר לעובדה שכבר צוינה כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
מעבר לעובדה שכבר צוינה כי הארינה כלל אינה מבצעית,

עד כה קיימות רק שתי מערכות הגנה אקטיבית בעולם שהן הגיעו לרמה מבצעית של ממש (כלומר הותקנו באופן סדרתי על רקמ"ים) - Drozd ו"מעיל רוח".

ציטוט:
יש לה חולשה מובנית: טרופי מתבססת על שני משגרים מגומבלים שביחד מכסים 360 מעלות - ארינה לעומתה מתבססת על קסטות גזרתיות, מרגע שקסטה אחת הופעלה היא משאירה חור בכיסוי המיגון של אותה גזרה. גם אם נלך על הגישה האופטימית ונניח שקיימת חפיפה מסויימת בין הקסטות, עדיין מספיק שיגור של מספר טילים לאותה נקודה כדי להשיג הרוויה של המיגון האקטיבי.

ל-"ארנה" יש חפיפה לא מבוטלת של האלמנטים המיירטים. לאיזה מערכת תהיה עדיפות במקרה של ירי חוזר מאותו כיוון -- זאת שאלה שלא ניתן לענות עליה בלי ידע מפורט על המערכות. אני אישית עדיין לא ראיתי מידע לגבי כמות התחמושת במחסניות "מעיל רוח" וזמני התגובה שלה.

דרך אגב -- התצורה החדשה של המערכת "ארנה" בגרסאת ייצוא:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-02-2013, 10:32

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "ניתן לראות שעל הצריח מותקנות 4 קופסאות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
ניתן לראות שעל הצריח מותקנות 4 קופסאות כאשר בכל קופסא ישנם 3 קסטות, (סה"כ 12 קסטות מוכנות לירי) כך שניתן לירות עד 3 קסטות כנגד 3 איומים שונים שתוקפים את אותה גזרה.

כך זה נראה. מו הסתם המספר 3 כאן נבחר באופן די שרירותי ואם ירצו, יגדילו או יקטינו את המספר הזה לפי הצורך או הדרישה. האלמנטים עצמם אמורים להיות זולים, במיוחד ביחס לעלות המכמ"ים והמחשב.

ציטוט:
הדגם הוא לייצוא וניתן להתקין אותו ע"ג טנקים קיימים ולא רק על טנקים שיוצאים מקו הייצור.

לדעתי כל מערכת הגנה אקטיבית שפותחו בעולם עד כה ניתן להתקין על טנקים קיימים. להבנתי רק הטנקים הרוסים האחרונים --"אובייקט 195" והטנק ממשפחת "ארמטה"-- פותחו\מפותחים תוך דרישה להתקנת המערכת מלכתלחילה (ולא כדרישה שנוספה בהמהלך עבודות הפיתוח, כמו בטנק הקוריאני וסימן 4).

ישן 06-02-2013, 11:04

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה הוא רק מודל, ומעניין לראות לאן זה יתפתח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
זה הוא רק מודל, ומעניין לראות לאן זה יתפתח. כרגע להבנתי הרוסים לוחצים על הודו לרכוש את המערכת יחד עם ה-T-90. בעניין הקופסאות אני מניח שניתן להגדיל את הכמות לא רק של הקסטות אלא גם של הקופסאות ולקבל כיסוי טוב יותר.

אני סקפטי בעניין הזה. להודים יש את צי הטנקים T-90 הגדול בעולם וכנראה המצב ישמר גם בעתיד. מצד שני, עלות מערכות אקטיביות היא גדולה. ומצד שלישי, התועלת העיקית מהמערכת היא בלוחמה אורבנית ולא במלחמה של ממש.

בנוסף, הטנק שפותח בראש ובראשונה בשביל השוק ההודי - T-90MS, חסר מערכת הגנה אקטיבית. גם לא ראיתי בתעניינות רשמית מצד צבא הודו למערכת כזאת.

ישן 07-02-2013, 15:11

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "ל- T-90"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pashut Shiryoner
כאמור מתנהל מכרז מזה כארבע שנים.
מה שמצאת שייך לסבב השני של המכרז.

אני לא בטוח שאפשר לקרוא ל-RFI שלב במכרז. להבנתי רק לאחר קבלת תוצאות ה-RFP אפשר לנהל מכרז, כאשר השלב הראשון הוא קביעת "הרשימה הקצרה" של המועמדים שההצעות שלהן עונות באופן מלא ביותר לדרישות הקיימות -RFP, והשלב השני הוא בחירת מועמד יחיד מתוך "הרשימה הקצרה", על-פי קריטריונים של עלות בד"כ. כאן מסתיים המכרז ומתחיל משא ומתן מול הספק אשר נבחר בשלב השני לצורך חיבור החוזה.

אבל אולי אני טועה בטרמינולוגיה.

ציטוט:
בצע חיפוש בגוגל לגבי מכרז הגנה אקטיבית ל- T-90 בהודו ותמצא חומר רב.

למשל:

http://defenceforumindia.com/forum/...technology.html

זה העתק הכתבה של הבלוגר ההודי (פטריוטי למדי) פראסון סנגופטה, שאת הידיעות שלו אני לא מוכן לקבל בלי אסמכתה כלשהי. ולא מצאתי שום אסמכתה לא לקיום RFP מצד הצבא ההודי ובטח לא לחתימת החוזה כפי שהוא מוסר.

מה שמצאתי זה ידיעות על הכוונות להקמת המיזם המשותף בין חברה הודית Wipro וחברת Saab בציפיה לקבלת ה-RFP מצד הצבא ההודי למערכת הגנה רקטיבית. הידיעה היא מספטמבר 2011:

http://www.defenceweb.co.za/index.p...Land&Itemid=105

הכתבה הזאת משנת 2008, שזה 3 שנים קודם לפירסום RFI שהבאתי למעלה.

ישן 09-02-2013, 23:20
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
שלב בסיסי יותר: ה- BAA
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "מכרזים..."

קיים גם שלב ראשוני יותר - לפני ה- RFI שמקובל בחלק מהמדינות (לא תמיד מוציאים אותו לפועל) זהו שלב ה- BAA או בהרחבה: Broad Agency Announcement זהו שלב בו מודיעים על חיפוש קונספט העונה על צרכים. בו רושמים גם בדרך כלל האם מחפשים מערכת קיימת, מזמינים (או לא) לשיחות והצגות יצרנים פוטנציאלים, מודיעים האם מחפשים פיתוח וכיוב'. שלב ה- RFI שיבוא בדרך כלל אחרי ה- BAA הינו שלב פורמאלי יותר מה- BAA.

כאמור - כשסוכנות הרכש יודעת פחות או יותר מה היא רוצה ויודעת להגדיר את הדרישות, ניתן לדלג על שלבי ה- BAA וה- RFI וללכת ישר ל- RFP או אף ל-RFQ.
ישן 30-01-2013, 04:17
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תמונה נוספת ושאלה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "א. זה לא מיגון ראקטיבי. ב...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
א. זה לא מיגון ראקטיבי.
ב. אין קשר בין התמונות. ARENA דה-פקטו עדיין לא נמכרה לשום לקוח חוץ (או בעצם לשום לקוח בכלל אם לא להחשיב את ניסויי השטח בצבא רוסיה/ברה"מ).

א. אני לא בטוח שזה לא מיגון ראקטיבי, אבל יתכן שאתה צודק וזהו רק תוספת למיגון הפאסיבי. מקווה שתסכים שהתמונה הבאה היא של מיגון ראקטיבי.
ב. אני לא מחפש קשר הזכרתי את המיגון האקטיבי ARENA ולכן העלתי תמונה שלו, מה גם שבמידה והודו תרכוש/תייצר את ה-BMP-3 הנושא של הגנה אקטיבית יהיה חשוב ביותר. את הטרופי רובנו מכירים ולכן לא הבאתי תמונה שלו.
אשמח אם תוכל להסביר מה תפקידם של הכיסויים השחורים בחזית הצריח ומה יש מאחוריהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר