לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2013, 08:40
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אמיל אני מנסה להסתכל על זה..."

זה בסדר, אני מבין.
לעניין שלי- כמו כל אדם שני בארץ גם אני בעל השכלה משפטית מסוימת ( אציין שאני ממש לא מומחה בתחום ולא עוסק בו, אבל בשעורים הללו באוניברסיטה הייתי ועברתי) אז אין בעיה שתפנה למומחים אמיתיים.
דעתי כאמור נמצאת בנקודה שלא לגמרי רלוונטיי עניין ההשכלה. אני לא חושב שאנחנו צריכים בכלל לחפש את הפתרונות לאנשים הללו במסגרת החוק. כפי שאמרתי,אם היתה אשת ציבור או אדם בעל השפעה אז הסוגיה היתה אולי יותר מורכבת, אבל סתם בנאדם פרטי הזוי? אני באמת חושב שצריך לתת לו להגיד מה שהוא רוצה כל עוד זה פוגע רק ברגשות שלנו.
לעניין המשפטי, כתבתי לך בפוסט הקודם למה אני אישית לא רואה כאן עילה, אבל אתה כמובן מוזמן להתייעץ עם בר סמכא גדול ממני אם לא הצלחתי לשכנע אותך שהנתיב המשפטי הוא לא הדרך הראויה במקרה הזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2013, 10:27
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אז מה, עוברים על זה לסדר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אז מה, עוברים על זה לסדר היום? ומה אם מי ממשפחות הטייסים ז''ל יגיע לזה? אמנם הסיכוי קלוש אבל קיים, אני לא חושב שאפשר לפתור (לפטור?) את זה כעוד פליטת פה של איזו מישיגנערית..אני חו''ח לא רוצה להיות משטרת המחשבות אבל רבאק, האם בשם חופש הדיבור, אזרח המדינה יכול לשמוח על נפילת אנשי בטחון? אם ככה אז משהו מאוד יסודי דפוק פה...איפוה הגבול? האם הגבול קיים בכלל?

לא צריך לעבור על זה לסדר היום, אבל זה לא אומר שהפתרון צריך להיות במישור המשפטי.
אפשר לכתוב מכתב לעיתון, להפגין, להחרים,לענות בפייסבוק ועוד..
כן לטעמי אדם פרטי יכול לשמוח על מה שהוא רוצה, יש גבולות בהחלט לחופש הביטוי ודיברו עליהן רבות באקדמיה ובפילוסופיה( זעקת שריפה באולם צפוף, דמוקרטיה מתגוננת ועוד)
לטעמי זה לחלוטין משטרת מחשבות במקרה זה,ולא מתקרב לגבולות המעטים של חופש הביטוי... זה לא מוריד כהוא זה מהגועל שבפוסט שלה. אני רק חושב שיש דברים מגעילים שהמדינה לא צריכה להתערב בהם, גם לזה יש גבולות.

ישן 12-03-2013, 19:43
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שאלו פה על ליזי שגיא. את ליזי פגשנו כבר פעמיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נועה שיינדלינגר, שמאל קיצוני\חולני: שמחה בנפול 2 טייסי הקוברה הלילה..."

בפעם הראשונה היא הייתה בכירה באחד מארגוני הקרן החדשה לישראל שיצאה בבוטות כנגד יום הזכרון לחללי צה"ל והאישמה את ישראל בנאציזם, רצח והרעבה מכוונת של הפלסטינים.

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000553581

בפעם השנייה היא הייתה החברה של העולה מרוסיה השמאלן-קיצוני שהלך לטייל במצרים כדי לעשות דו קיום ונעצר באמצע האביב הערבי על ידי השלטונות האביביים ועשתה יופי של תשדיר שירות עבורו ברדיו של גל"צ בלי שהם טורחים להזכיר ולו פעם אחת את עברה..

עכשיו אנחנו פוגשים את ליזי בפעם השלישית ומגלים שלכל שמאלן קיצוני יש חבר שהוא עוד יותר קיצוני וחוזר חלילה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-03-2013, 00:54
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שמע, הרבה פותרים אותה בשלל סיבות שעיקרן סבוכים נפשיים כאלו ואחרים.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ובכן, לא כך הדבר בעיניי..

צריך להיות אדם בעל הנפש הכי בריאה בעולם, כדי להיות מוכוון מטרה, עמוס שנאה יוקדת ורוע טהור, ע"מ לכתוב כאלו דברים.

כל ניסיון לנכס לה מחלה כזו או אחרת, פוטרת אותה מהוקעה וחבל..

ישן 17-03-2013, 01:47
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שמע, הרבה פותרים אותה בשלל סיבות שעיקרן סבוכים נפשיים כאלו ואחרים."

אדם נורמלי לא מצדיק פגיעה במשפחתו שלו וקורא להם בבונים רק בשביל פרובוקציה אינטרנטית זולה. היו לה בנוסף 6 ימים כדי לחשוב, אך היא ממשיכה בשלה. אנשים שפויים מתמגמשים וחושבים ברציונליות, אנשים עם סכיזופרניה מתחפרים בהזיה שלהם. הבחורה לא שפויה.

עריכה: בדף הפייסבוק שנסגר, היה לה סטטוס בסגנון: "קמתי לאחר שינה של 4 שעות, העולם עדיין חרא".

מתוך ויקיפדיה:
ציטוט:
הפרעות בסכיזופרניה

מצב רוח, תחושות ואפקט: דיכאון יכול להיות תסמין ראשוני של פסיכוזה חריפה, ויכול להופיע בסיומה של אפיזודה פסיכוטית. הדיכאון יתואר כמשני לסכיזופרניה. תסמינים נוספים הם בלבול, אימה ותחושת בדידות או אמביוולנטיות.

תסמינים אפקטיביים שכיחים בסכיזופרניה הם תגובתיות רגשית מופחתת עד לחוסר הנאה כללי (אנהדוניה) ורגשות קיצוניים שאינם תואמי מציאות, של זעם, שמחה או חרדה.

לינק

נערך לאחרונה ע"י mark322 בתאריך 17-03-2013 בשעה 02:00.
ישן 17-03-2013, 17:29
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אשכנזים כמו טלי פחימה או כמו וענונו?"

קגנס ידידי..בגדול אתה צודק שצריך להשאיר את העדתיות בחוץ אבל במקרה הנידון (שת''פ של יהודים עם האויב) יש לאשכנזים רוב מכריע..אני מרגיש בנוח לומר זאת כי גם אני אשכנזי, אני לא אתחיל לנקוב בשמות כי תקצר היריעה אבל תבדוק את שמות המשפחה של אותם אנשים ותראה אם אני צודק או טועה..אני מקדיש לפעמים מחשבה למה זה ככה אבל אני לא מצליח להגיע לתובנות..בני עדות המזרח הבוגדים מעטים שבמעטים מול האחרים, ואני ממש לא מתכוון להדליק את הגיזרה העדתית..זה סתם משהו שקפץ וקופץ לי כל פעם שאיזו שרלילשיינדלרית קופצת...

ישן 17-03-2013, 17:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא צריך להגזים
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ברווז, לא רק בצד הפלסטיני,..."

בצרפת זה היה יותר גרוע בכמה תקופות (כולל מתיישבים צרפתים באלגיר ששיתפו פעולה באופן ישיר ומיידי עם הטרירויסטים המקומיים שם-האף אל אן- נגד קהילתם שלהם, וכולל כמובן את אלו שפעלו נגד מדינתם שלהם במלחמות העולם). בארה"ב אתה מוצא אמירות לא פחות חמורות ואף חמורות יותר. שם יש לך כנסיה/כת שההתמחות שלה היא הבעת שימחה לאיד פומבית על חיילים שנהרגים בזמן ובמקום לוויותיהם (!) ובית המשפט העליון אישר שזכותם לעשות זאת. בבריטניה יש לך חבר פרלמנט (היום כבר לשעבר) שקרא לאויביו להילחם בנשק בחיילי ארצו שלו ואף הביע הזדהות עם רצח אפשרי של ראש ממשלתו בידי אותם אנשים.
אני לא מתכוון ששלילי אחד מצדיק שלילי שני, אלא רק בא להדגיש שהדשא שלנו בשום אופן איננו צהוב משל אחרים ואין מה להיכנס להלקאה עצמית ותיאוריות על נחיתות העם היהודי...
ישן 17-03-2013, 17:35
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא צריך להגזים"

אתה יודע מה, הייתי יותר מקבל אם הבוגדים שלנו היו אשקרה אוחזים בנשק ומתאמנים בעין-אל חילווה...אז הם היו משלמים את מחיר ה"אידיאולוגיה" שלהם, חלקם היו מחוסלים וחלקם אולי היה מזדקן בקרב בני בריתו ולא היתה לי בעיה עם זה, אבל אצלנו הנבלות גם נהנים ממנעמי המדינה הציונית גם מנצלים את הדמוקרטיה שלנו וגם דוקרים אותנו בגב...לגבי הדוגמאות שלך אתה אולי צודק אבל חלקית...אף אחת מהמדינות שציינת לא היתה במצב גאופוליטי כמו ישראל, אף אחד לא איים בראש חוצות להשמיד אותה..לפעמים אני פשוט חושב שיש בינינו אנשים שאולי נמאס להם להתגונן, ואולי הם נשברים ומשכנעים את עצמם שבאמת כל גולנצ'יק וצנחן אוכל ילד ערבי לארוחת בוקר וזה גורם לו לחצות את הקווים...

ישן 17-03-2013, 13:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נועה שיינדלינגר, שמאל קיצוני\חולני: שמחה בנפול 2 טייסי הקוברה הלילה..."

כנראה ששנאה עצמית זו מחלה שרודפת את העם היהודי כבר כמה דורות. היטיב לבטא את העניין ברל כצנלסון באחד הנאומים שלו:
ציטוט:
"... היש עם בעמים אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל יסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אוייב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות? אכן, ברוסיה ב-1881, בעצם ימי הפרעות, ישבו בנים ובנות לעם ישראל והדפיסו בחשאי מתוך מסירות נפש, פרוקלמציות, הקוראות לפוגרומים, מתוך תקווה שהדם היהודי שישפך יעזור להתקוממותו של המוז'יק הרוסי. אכן יודעת ההיסטוריה העברית כל מני רנגטים ודגנרטים. צורות של שמד. כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל, ילד שטופח על-ידי יסורי הדורות ומשא הנפש של דורות, וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, של 'עבדות בתוך המהפכה', ויטרפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפיגיון שבמזרח - אל ידע מצפוננו שקט."

זה קצת מצחיק, או אולי עצוב, שכבר אז הצליח כצנלסון להבין שיש קשר בין השנאה העצמית הזו לבין הסוציאליזם/שמאל.

ישן 17-03-2013, 13:53
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל לא הבנתי, ראית את האותיות סוציאל - אז אוטומטית נשתבשה לך המחשבה
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כנראה ששנאה עצמית זו מחלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
זה קצת מצחיק, או אולי עצוב, שכבר אז הצליח כצנלסון להבין שיש קשר בין השנאה העצמית הזו לבין הסוציאליזם/שמאל.

וכתבת אוסף מוחלט של זבל??

ישן 17-03-2013, 18:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בלד זה סוציאליסטים?"

בחייך, קגנס, בוא לא נשלה את עצמנו. מרבית הפסיכים המטומטמים האלו אכן לא יודעים מה זה סוציאליזם - דומני שכבר הלנתי פה בעבר על כל המטומטמים שמעריצים את ארנסטו "צ'ה" גווארה בלי לדעת מי היה ומה עשה... אבל בדיוק כמו שגם מי שרצח (ולכן עבר על אחת החשובות מעשרת הדיברות) עדיין הוא יהודי, הרי שגם מי שלא מבין מה פירוש סוציאליזם אבל דוגל בו, ומונהג על ידי ארגונים סוציאל-פאשיסטיים (חד"ש לדוגמא, ה"מחאה החברתית" לדוגמא) הוא סוציאליסט.

אתה יודע בדיוק כמוני שמרביתם של הרדיקלים האנטי-ישראליים, בארץ ובחו"ל, באים מהשמאל הסוציאליסטי וחממותיו (האוניברסיטאות, אירופה הנרקבת). אי אפשר להכחיש את זה. זה הוא פרצופו החדש של הזרם הלא כל כך חדש שהקים בעבר תנועות כמו הWUO ו-RYM.... נועה שינדלינגר זו הייתה מתאימה היטב ל"מהפכנים" כמו ביל איירס...

ישן 17-03-2013, 14:28
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כנראה ששנאה עצמית זו מחלה..."

ציטוט:
כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל, ילד שטופח על-ידי יסורי הדורות ומשא הנפש של דורות, וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, של 'עבדות בתוך המהפכה', ויטרפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפיגיון שבמזרח - אל ידע מצפוננו שקט.

אין כאן שום השמצה של הסוציאליזם.
מתואר מצב שאותם אנשים שהוא יוצא כנגדם לוקחים ילד יהודי, ואת השאיפות הסוציאליסטיות שלו משליכים על "הנאצים הפלשתינים".

אין כאן השוואה בין נאציזם פלשתיני לסוציאליזם.

ישן 17-03-2013, 18:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
למה צריך לחפש פרשנויות כאשר ברל כתב בדיוק למי הוא התכוון
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כפי שנכתב כאן, ברל עצמו היה מראשי הסוציאליסטים בארץ ישראל"

לאלה שחיפשו ומצאו את הישועה הסוציאלית דווקא בפלסטינים (שאותם הוא מתאר באופן ברור ונכון כמי ששילבו את האנטישמיות הנאצית והרצחנות של המזה"ת) ברל ידע מה זה קומוניזם ולא כתב קומוניזם. הוא תיאר את זה כמחלה של שמאל חברתי.

בנוסף , ניתן לתאר קומוניסטים כ"סוציאליסטים קיצוניים" ולפי זה ככל שהאדם היה יותר סוציאליסט כך גדלה הסתברותו להיות שונא ישראל. גם היום הטענה הזאת נכונה. יש מעט מאוד קומוניסטים שהם גם ציונים. משום מה , כאשר אתה קומוניסט (כלומר מאמין ביישום קיצוני של הסוציאליזם) צפוי שתביע דעות אנטי ישראליות. גם הטענה ההפוכה נכונה. ככל שהסוציאליזם שלך הוא יותר "מתון" כך גם גדלה ההסתברות שתהיה ציוני

ישן 18-03-2013, 01:45
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין לי ספק שהוא התכוון לפק״פ
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "למה צריך לחפש פרשנויות כאשר ברל כתב בדיוק למי הוא התכוון"

עמדתו כלפיהם הייתה ידועה. הימים (1936) היו ימי המאורעות הקשים של הערבים נגד היישוב היהודי והקומוניסטים של פק״פ צידדו בגלוי בצד הערבי. ברל כצנלסון היה כאדמו״ר של השמאל הציוני (החליף את א.ד גורדון במעמד זה ולו עצמו לא קם יורש. טבנקין לא הגיע אף פעם למעמד שלו) ראה בקומוניסטים יריב יריב בלתי ניסבל וככלל היה אנטי קומוניסט.
באופן כללי קומוניזם הוא צורה קיצונית של סוציאליזם אבל גם שונה מימנו איכותית שכן יש לו הוויה טוטליטרית מובנית. לא לחינם כל משטר שהגדיר עצמו כקומוניסטי היה טוטאלטרי ואילו משטרים סוציאליסטים היו פעמים רבות גם דמוקרטיים. הקומוניזם בז לסוציאל דמוקרטיים (ונעזוב לרגע את זה שהיו מפלגות קומוניסטיות שכינו עצמן ״סוציאל דמוקרטיות״, אני מדבר על מפלגות שבאמת דגל בדמוקרטיה רב מפלגתית ורביזיה הדרגתית במסגרת המערכת במקום מהפכה) וסוציאל דמוקרטים כמו ברל סלדו מהקומוניזם.
באופן יותר פרטני הרי שיש ניגוד מובנה בין סוציאליזם וציונות או לאומײַת בכלל שכן סוציאליזם דוגל בשוויון בין בני האדם אשר חוצה הבלים כמו לאום או דת. מלחמת העולם הראשונה הבהירה שעבור רוב הסוציאליסטים זה לא עובד והלאומיות באה במקום הראשון. המלחמה חשפה שהקומוניסטים, אות אלו שהסוציאליזם עבורם היה מעל לכל, הם מיעוט חסר חשיבות. בארץ ישראל עבור רוב השמאל הציונות באה לפני הערכים הסוציאליסטים. הם תיעבו את הקומוניסטים לדעתי משום שאלו חשפו את הסתירה בפנימית שבאידאולוגיה שלהם (אותה ניסו לפתור בכל מיני נוסחאות שקשה לי להאמין שהאמינו בהם בעצמם) ומשום שהם הציעו לצעירים הנמשכים שמאלה אלטרנטיבה רעיונית עיקבית יותר.
ישן 18-03-2013, 00:35
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
מביקור קצר בדף עולה שהיא מחזיקה מעצמה
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "מסתבר ש"הגיבורה" פתחה קבוצה..."

כ"שמאל שורשי וערכי". מהסוג שקורא למותם של חיילים ישראליים. אולם נראה שכמו כל ה"ליברליים" - גם היא בולשביק קטן וסותם פיות והיא קוראת לדווח על דפים שלא מוצאים חן בעיניה:
שוב - אני חושב כי היא טרול קטן וצעקני שכל כך רוצה להיות נאור - שהוא כבר הגיע לצד השני של המפה הפוליטית, אבל זכותה לייחל למותו של מי שהיא רוצה ולהגיד כי היא "שמאל שורשי וערכי". ראייה להיותה שמאל ערכי - כל התמונות שיש לה עם יו"ר מרצ, זהבה גלאון (מפלגה שטוענת כי הם "שמאל ציוני") - ואני רוצה לראות אותה מתנערת ממנה כמו שהשמאל דורש גינויים ל"נוער הגבעות" מכל רב בשטחים או מישהו שנסע בכביש באיו"ש. אבל אני לא רואה שום הפרה של תנאי השימוש של בייספוק בדפים שעליהם היא רוצה שידווחו. אם כבר - שמחה על מותו של כל אדם שהוא והרצון לראות עוד מסוגו מורדים אלי קבר - צריכה להיות נגד תנאי השימוש. אני מעריך - גם אם איני מחייב - את טלי פחימה, שכן היא הלכה עם האמת שלה עד הסוף, בניגוד לצבועה הזו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר