לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2013, 17:00
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "עדיין לא הבנתי מה הסיבה שלא..."

הגיוס בגיל מאוחר זה משהו שחוזר על עצמו כבר שנים בכל פעם שאיזה פוליטיקאי או ועדה מולידים עוד רעיון מטומטם בשרשרת אינסופית של רעיונות מטומטמים בנושא.

העניין הוא כזה: החרדים לא מוכנים לזה שהילדים שלהם יתגייסו בגיל 18 מכיוון שלתחושתם מדובר בגיל בו אישיות האדם ותפיסת העולם שלו עדיין מתעצבים והם מפחדים מזה שמפגש של חרדים צעירים עם העולם החילוני בגיל צעיר מדי יגרום לזה שכמויות גדולות של חרדים יערקו לתוך העולם החילוני.

מאיזושהי סיבה לא ברורה, פוליטיקאים חילונים ודתיים לאומיים מכבדים את העניין הזה בצורה אוטומטית בכל פעם שהם מנסים לרקוח רעיון מטומטם חדש שאמור להביא לגיוס חרדים. זו הסיבה שבכל פעם שעולה רעיון חדש לגיוס חרדים מדברים על גיוס החל מגיל 21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2013, 17:41
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "זה לא שוויון בנטל. למה שחרדי..."

גם החרדים שמתגייסים היום הם בעלי משפחות ומקבלים תשמ"ש (תשלומי משפחה). אין לך דרך למנוע מהם להקים משפחה גם אם הם מתגייסים בגיל 18. זה כבר לא יהיה מוסרי. חוץ מזה, אף אחד לא מנע ממך להתחתן בגיל 18 וגם כן להקים משפחה. אם זה היה קורה, היית מקבל את אותו הסיוע מצה"ל. לא מפני שאתה חרדי, לא מפני שאתה גזלן ולא מפני שאתה עלוקה, אלא מפני שזה הדבר הנכון לעשות כאשר בן אדם מתגייס גיוס חובה וחייב לחיות על 350-700 ש"ח בחודש ובו זמנית לפרנס ילדים. מה תעשה במקרה ויתגייסו בגיל 18 ובו"ז יתחתנו? כבר מהחודש הראשון בשירות צה"ל ישלם להם תשמ"ש כמו לכל זוג נשוי, ואחרי תשעה חודשים התשמ"ש יגדל בגלל ילד ראשון. האם לדעתך צריך לעקר אותם כדי שיקבלו בדיוק את אותו הסכום שמקבלים רוב החיילים?

אם מתגייסים בגיל 21 ומשרתים 3 שנים, או שנתיים במקרה של בנות, זה שוויון בנטל, כי הם תורמים אותה כמות זמן מחייהם. אז אולי הם יקבלו יותר כסף, אבל כמו שאמרתי, הם לא מקבלים את הכסף הזה מפני שהם חרדים, אלא משום שכל אחד אחר שנמצא במצב כזה מקבל סיוע מצה"ל. את התעמולה הזולה הזו תשמור למישהו אחר. אני בטוח שיש כאן כמה שיזרמו איתך.
ישן 23-05-2013, 17:56
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "גם החרדים שמתגייסים היום הם..."

אף אחד לא צריך לקבל תשלומי משפחה. לא חילוני ולא חרדי וזה לא משנה גם אם החייל התחתן בגיל צעיר ונולדו לו תאומים. אנחנו לא חיים באזור נורמלי וחלק מהמחיר של זה הוא השירות הצבאי. כל אחד צריך לדעת מראש שבגיל 18 הוא עתיד להיות מגויס וחלק מהמשמעות של זה היא שהוא עתיד לחיות על שני שקלים בחודש במשך 3 שנים. מה יעשה אדם חרדי בן 18 שיודע מראש שהוא עומד להיכנס ל3 שנות שירות שבמהלכן הוא יחיה על גרושים? הוא יעשה מה שעושה החילוני - הוא לא יתחתן ולא יביא ילדים לפני תום השירות הצבאי.

חרדי שבכל זאת ירצה להתחתן לפני או במהלך השירות יצטרך לעשות את זה מתוך ידיעה שהוא גוזר על משפחתו חיי עוני עד למועד השחרור שלו. זה נקרא לקחת אחריות אישית.
ישן 23-05-2013, 19:55
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אף אחד לא צריך לקבל תשלומי..."

ברכות! ברגע זה הורדת את אחוזי הגיוס פלאים. או במילים אחרות - אני כל כך שמח שאתה לא מקבל החלטות במדינה הזו.

נתעלם רגע מהעובדה שנישואים מעניקים פטור תקין וכשר משירות ביטחון, מה שאומר שחרדים לא ישרתו גם אם יחול עליהם חוק גיוס חובה (ויאמר לזכותם שהם אשכרה מתחתנים כי הם רוצים, ולא נישאים נישואים פיקטיביים רק כדי לקבל פטור, להבדיל מאוכלסיות חילוניות מסוימות). אם החזון שלך יתגשם, תופעת העריקות תגדל פלאים. כדי להסביר את עצמי אקביל את זה לעקומת לאפר בכלכלה - בעיקרון המדינה יכולה להעלות את המיסוי ל-70%, והינה בתאוריה סגרנו את הגירעון. בפועל המדינה רק תגרום לנזק, כי זה יגדיל את השוק השחור ויקטין את המוטיבציה לעבוד. אותו הדבר יקרה אם תבטל את התשמ"ש. יהיה לך עסק לא רק עם החרדים, אלא עם כל מי שמקבל סיוע מצה"ל בעת שירותו הצבאי. האנשים האלה לא ישרתו חד משמעית. בן אדם, שנאלץ להתמודד עם עוני, יחשוב על המשפחה שלו לפני שהוא חושב על המדינה או עלייך. הוא פשוט יערוק. תטיל עליו סנקציות באמצעות מיסוי? יופי, הוא יעבוד בשוק השחור. לא רק שהסנקציות במיסוי לא ישפיעו עליו, הוא גם לא יעביר שקל למדינה והמדינה רק תפסיד מזה.

תראה, בתאוריה אפשר לעשות הכל. אפשר גם להחיל חוק גיוס חובה לעשר שנים. בפועל זה לא יקרה כי אנשים חושבים על עצמם לפני שהם חושבים על המדינה ובצדק. כל חוק צריך להיות מידתי ולהיות מחובר למציאות.

אתה רוצה להילחם בתחנות רוח? בהצלחה. אני עוד לא נתקלתי במישהו שהשיג משהו כאשר הלך עם הראש בקיר.
ישן 25-05-2013, 19:35
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כי חילוניים יעדיפו "לסיים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
כי חילוניים יעדיפו "לסיים עם זה כבר" ובגיל 21 להתפנות לעיסוקים אחרים.

אני בטוח שאם תציג את האופציה הזאת בפני חילונים כאשר האפשרויות שלו הן לסיים תיכון- להמשיך משם יש לאוניברסיטה (לשם השוואה) ומיד בסיום האוניברסיטה להתגייס לצה"ל, או להתגייס לצה"ל אחרי התיכון ואז לעשות מה שהוא רוצה- הרוב המוחץ של החילוניים יבחרו להתגייס בגיל 18.

אל תשכח את העתודאים

בין אם זה עתודאי טכנולוגי (טכנאי\הנדסאי), שדוחה את גיוסו לגיל 19\20, ובאופן אוטומאטי מתחייב לשירות קבע של בין 9 חודשים לשנתיים (תלוי במסלול שלו),
או אם זה עתודאי אקדמאי (מהנדס), שדוחה את גיוסו לגיל 22, ומתחייב בקבע של 3 שנים.

אין לי בעיה שהחרדים יתגייסו בגיל 21, אבל שיחייבו אותם לשירות קבע; או שיבטלו את שירות הקבע לעתודאים D=

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 25-05-2013 בשעה 19:45.
ישן 26-05-2013, 20:45
מנהל

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה שפסטן אמר+ העובדה שעתודאים..."

דבר ראשון לא כתבתי שום דבר לא נכון, פשוט הסיקו ממה שכתבתי משהו לא נכון.
אני לא אשם במחשבות של אנשים :]

דבר שני בהנחה שהחתימה על קבע נעשית מכל הסיבות הבאות:
1. דחיית שירות חובה
2. תשלום הצבא על הלימודים
3. שיבוץ במקצוע שנלמד

עדיין אפשר ולדעתי אפילו חובה על הצבא לאפשר לבטל את שירות הקבע לעתודאי:
1. דחיית שירות החובה אין בה שום דבר הגיוני שמצריך לחתום קבע
2. אז מה אם הצבא משלם? אני לא יכול להחזיר לו את הכסף במידה ואני רוצה לצאת מהקבע?
שלא לדבר על זה שלעתודאי, בשירותו בצבא, מגיע משכורת הרבה יותר גבוהה שמכסה את מה שהצבא שילם עליו...
3. זה שמשבצים עתודאי למשרה במקצוע שהוא למד (וגם זה לא מבטיח שהעתודאי יעבוד במה שהוא באמת רוצה) זה לדעתי עניין שהצבא מרוויח בו הרבה יותר מאשר העתודאי.
נראה את הצבא מסתדר עם האתגרים הטכנולוגיים ע"י י"ב'ניקים בלבד..

דבר אחר שהוא פשוט בושה לדעתי, אני עדיין בשוק מהפעם הראשונה שקראתי על זה:
טכנית עתודאי טכנולוגי (טכנאי\הנדסאי) מקבל חלק גדול מהכסף על הלימודים מהצבא.
מה שמצחיק זה שהצבא רוצה לממן את הלימודים האלה, בדיוק באותו האופן, וללא שום התחייבות מצד החייל המשוחרר, כשהוא מסיים 3 שנות חובה, למשך אם אני זוכר נכון 7 שנים.
כלומר למשך 7 שנים הצבא יכול לסבסד, בדיוק כמו אצל עתודאי טכנולוגי, את הלימודים לחייל המשוחרר, והחייל המשוחרר לא חייב לחתום על כלום - זה מגיע לו.
אז אם אני מבטל קבע כשלמדתי עתודה טכנולוגית אני חייב להחזיר כסף? זה נשמע ממש מוזר.
אבל גם לזה אני אישית מוכן בשביל שיבטלו לי קבע.

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 26-05-2013 בשעה 20:48.
ישן 27-05-2013, 07:43
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "דבר ראשון לא כתבתי שום דבר לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
עדיין אפשר ולדעתי אפילו חובה על הצבא לאפשר לבטל את שירות הקבע לעתודאי:
1. דחיית שירות החובה אין בה שום דבר הגיוני שמצריך לחתום קבע

זה חלק מהדיל...
ציטוט:
2. אז מה אם הצבא משלם? אני לא יכול להחזיר לו את הכסף במידה ואני רוצה לצאת מהקבע?

וזה מה שעושה בסופו של דבר מי שמפר חוזה.
ציטוט:
שלא לדבר על זה שלעתודאי, בשירותו בצבא, מגיע משכורת הרבה יותר גבוהה שמכסה את מה שהצבא שילם עליו...

נו הויכוח הזה עוד פעם?
לכל אחד מגיע יותר- זה מה יש. עתודאים בניגוד לפחות או יותר כל בעל מקצוע אחר בצה"ל, בחרו למרות שידעו שזה מה שיקבלו- אז בטענות הם יכולים לבוא רק לעצמם.
ציטוט:
3. זה שמשבצים עתודאי למשרה במקצוע שהוא למד (וגם זה לא מבטיח שהעתודאי יעבוד במה שהוא באמת רוצה) זה לדעתי עניין שהצבא מרוויח בו הרבה יותר מאשר העתודאי.

והעתודאי לא הרוויח כלום מזה ששילמו לו תמורת הלימודים והוא גם מרוויח נסיון מעשי בתחום?
אני בטוח שעתודאים יעדיפו לסיים את לימודיהם האקדמיים ולהיות משובצים בתור טבחים, נכון?
ציטוט:
דבר אחר שהוא פשוט בושה לדעתי, אני עדיין בשוק מהפעם הראשונה שקראתי על זה:
טכנית עתודאי טכנולוגי (טכנאי\הנדסאי) מקבל חלק גדול מהכסף על הלימודים מהצבא.
מה שמצחיק זה שהצבא רוצה לממן את הלימודים האלה, בדיוק באותו האופן, וללא שום התחייבות מצד החייל המשוחרר, כשהוא מסיים 3 שנות חובה, למשך אם אני זוכר נכון 7 שנים.
כלומר למשך 7 שנים הצבא יכול לסבסד, בדיוק כמו אצל עתודאי טכנולוגי, את הלימודים לחייל המשוחרר, והחייל המשוחרר לא חייב לחתום על כלום - זה מגיע לו.
אז אם אני מבטל קבע כשלמדתי עתודה טכנולוגית אני חייב להחזיר כסף? זה נשמע ממש מוזר.
אבל גם לזה אני אישית מוכן בשביל שיבטלו לי קבע.

אני לא מבין- הפכנו את זה עכשיו לאשכול בכיינות כללי?
מה הקשר בין זה לבין גיוס חרדים?
אתה חושב שהצבא מכריח עתודאים לבחור במה שהם בחרו?
כל ההודעה שלך הזויה לחלוטין בעיניי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 27-05-2013, 19:52
מנהל

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=dorM] עדיין אפשר..."

ציטוט:
זה חלק מהדיל...

באמת? לא ידעתי. יש לך משהו לחדש לי?

ציטוט:
וזה מה שעושה בסופו של דבר מי שמפר חוזה.

עוד חידושים מבית גולני
ציטוט:
נו הויכוח הזה עוד פעם?
לכל אחד מגיע יותר- זה מה יש. עתודאים בניגוד לפחות או יותר כל בעל מקצוע אחר בצה"ל, בחרו למרות שידעו שזה מה שיקבלו- אז בטענות הם יכולים לבוא רק לעצמם.

נכון אבל אני לא מדבר איתך על טענות, אני מדבר איתך על שינויים שאפשר וצריך לעשות.
חוץ מזה שמי שחותם קבע מראש לא באמת מבין לאן הוא נכנס.

ציטוט:
והעתודאי לא הרוויח כלום מזה ששילמו לו תמורת הלימודים והוא גם מרוויח נסיון מעשי בתחום?
אני בטוח שעתודאים יעדיפו לסיים את לימודיהם האקדמיים ולהיות משובצים בתור טבחים, נכון?

מעטים אלו שמרוויחים ניסיון טוב, וגם לגביהם אני לא בטוח שהם מרוצים מהמסלול.
כמובן שהם לא יעדיפו להיות משובצים בתור טבח, אבל העובדה שצה"ל שם אותם בתפקיד המתאים למה שהם למדו - זה עוזר לצה"ל יותר משזה עוזר להם.
הרוב המוחלט של מי שאני פוגש מצטער שעשה מסלול שמחייב חתימה על קבע, בין אם זה ממרמניק או עתודאי.

ציטוט:
אני לא מבין- הפכנו את זה עכשיו לאשכול בכיינות כללי?
מה הקשר בין זה לבין גיוס חרדים?
אתה חושב שהצבא מכריח עתודאים לבחור במה שהם בחרו?
כל ההודעה שלך הזויה לחלוטין בעיניי.

הקשר בין זה לבין גיוס חרדים זה שאם מאפשרים לחרדי לדחות את גיל הגיוס שלו מבלי לחתום על קבע, אז אני לא רואה סיבה שיכריחו עתודאי לחתום קבע.,
אתה שואל את זה כאילו לא קראת את מה שכתבתי.
הצבא בא לבחור צעיר בן 18 ומלהיב אותו עם כל מיני שטויות כשהבנאדם עדיין לא היה בצבא או בתפקיד שהוא מיועד אליו ולכן אין לו מושג אמיתי עד כמה טוב המקום\העבודה, ואם זה שווה לחתום קבע 9 חודשים או שנתיים או שלוש.
המלש"ב עושה אידיאליזציה לגבי העתיד הצבאי שלו, בעזרתו האדיבה של הצבא, עד שהוא נוחת וכל הצבע הורוד שהיה לו בראש מתחלף לחום או שחור.

מעניין שההודעה שלי הזויה אבל רוב העתודאים שראיתי לא מרוצים מהמסלול ומתים לצאת מהקבע.
מה זה אומר?

סה"כ אני חושב שצריך לעשות תיקון לעתיד.
זה לא יעזור לי אישית אבל זה יהיה צודק ונכון לגבי השאר, במיוחד אם מתכננים רפורמות כאלה ועוד מתירים לחרדים להתגייס מאוחר, שזה נותן טריגר לגבי חתימת הקבע והעתודאים.
ישן 27-05-2013, 20:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]זה חלק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
באמת? לא ידעתי. יש לך משהו לחדש לי?
עוד חידושים מבית גולני

איזה כיף לנהל שיחה בוגרת.
ציטוט:
נכון אבל אני לא מדבר איתך על טענות, אני מדבר איתך על שינויים שאפשר וצריך לעשות.

לא, אתה מדבר אתי על שינויים שאתה חושב שצריך לעשות. אני חושב שאתה טועה (ומטעה) לחלוטין.
ציטוט:
חוץ מזה שמי שחותם קבע מראש לא באמת מבין לאן הוא נכנס.

Tough noogies.
אותי לימדו שכשחותמים על חוזה צריך לברר טוב טוב על מה אתה חותם.
אם אתה לא יודע על מה אתה חותם ואתה חותם בכ"ז אתה לוקח סיכון מחושב. אחד המאפיינים של סיכון מחושב הוא שאין לך את הזכות להתבכיין אחרי זה כשאתה מגלה שהאמת לא באה לך בטוב.
ציטוט:
מעטים אלו שמרוויחים ניסיון טוב, וגם לגביהם אני לא בטוח שהם מרוצים מהמסלול.

שביזות.
ציטוט:
כמובן שהם לא יעדיפו להיות משובצים בתור טבח, אבל העובדה שצה"ל שם אותם בתפקיד המתאים למה שהם למדו - זה עוזר לצה"ל יותר משזה עוזר להם.

לא, זה נקרא להחזיר את ההשקעה.
צה"ל שלם להם תמורת הלימודים שלהם וגרע אותם ממצבת הלוחמים כשזה רלוונטי, בתמורה הם משתבצים לתפקידים שצה"ל צריך אותם משובצים בהם.
אני באמת לא מבין מה הבעיה פה.
ציטוט:
הרוב המוחלט של מי שאני פוגש מצטער שעשה מסלול שמחייב חתימה על קבע, בין אם זה ממרמניק או עתודאי.

שוב- שביזו"ת. הם בטח היו בוכים נהרות של דם אם ככה אם חלילה היו משבצים אותם בתפקידי לחימה.
ציטוט:
הקשר בין זה לבין גיוס חרדים זה שאם מאפשרים לחרדי לדחות את גיל הגיוס שלו מבלי לחתום על קבע, אז אני לא רואה סיבה שיכריחו עתודאי לחתום קבע.,
אתה שואל את זה כאילו לא קראת את מה שכתבתי.

אני לא בטוח אם אתה רציני.
צה"ל מממן לעתודאים את הלימודים ועל כן הם נדרשים להחזיר את ההשקעה. צה"ל עושה זאת בגלל שיש מקצועות מסוימים שהוא קבע כי הוא נדרש לשבץ בהם אנשים עם תואר אקדמי בתחום.
כל זה לא רלוונטי לגבי חרדים. הדמיון היחיד פה הוא תחילת השירות המאוחרת ועל זה ראה מה שאמרתי על ההשוואה בין המגזר החרדי לחילוני.
ציטוט:
הצבא בא לבחור צעיר בן 18 ומלהיב אותו עם כל מיני שטויות כשהבנאדם עדיין לא היה בצבא או בתפקיד שהוא מיועד אליו ולכן אין לו מושג אמיתי עד כמה טוב המקום\העבודה, ואם זה שווה לחתום קבע 9 חודשים או שנתיים או שלוש.

אז שלא יחתום.
ציטוט:
המלש"ב עושה אידיאליזציה לגבי העתיד הצבאי שלו, בעזרתו האדיבה של הצבא, עד שהוא נוחת וכל הצבע הורוד שהיה לו בראש מתחלף לחום או שחור.

זה חלק מהתמודדות של החיים. היו לי חיילים שהיו בטוחים שביום השני של הטירונות מצניחים אותם בביירות עם נגב בכוננות מלאה ונותנים להם להתפרע. חלק מהצבא זה להתבגר.
ציטוט:
מעניין שההודעה שלי הזויה אבל רוב העתודאים שראיתי לא מרוצים מהמסלול ומתים לצאת מהקבע.
מה זה אומר?

הדבר היחיד שזה יכול להגיד זה שחבל שעתודאים לא בודקים למה הם נכנסים.
ציטוט:
זה לא יעזור לי אישית אבל זה יהיה צודק ונכון לגבי השאר, במיוחד אם מתכננים רפורמות כאלה ועוד מתירים לחרדים להתגייס מאוחר, שזה נותן טריגר לגבי חתימת הקבע והעתודאים.

ושוב. אין שום קשר בין השניים. אתה סתם עתודאי ממורמר שמחפש לשפוך את המרמור שלו בכל הזדמנות ובמקרה ראית פה קישור רפוי אז זרמת על זה.
לך תתקוף ש"שים וחוצניקים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-05-2013, 11:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "הפגיעה ברוח השיוויון קיימת..."

לא רק שהוא יכול, לא רק שרבים עושים זאת, אלא גם כשכתבתי את זה קודם אתה ענית בכזה זלזול מופגן שאתה כבר מכיר את זה שעכשיו אני בכלל תוהה מה אתה רוצה.

ברור שהפרת החוזה לא תהיה קלה כי לצה"ל (בדיוק כמו בכל מקום אחר) יש אינטרס לא לבזבז עלייך זמן, הקצאות וכסף. מן הראוי שזה לא יפטר ב"טוב לא מתאים לי קבע- קחו את הכסף על הלימודים שלי וסלאמת". אבל בהחלט יש אופציות יציאה שממומשות תדירות.

ושוב- זה עדיין לא קשור במיל' לנושא האשכול.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-05-2013, 11:43
מנהל

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "הפגיעה ברוח השיוויון קיימת..."

אני לא מכיר את האופציה שאתם מדברים עליה.
אף אחד מכל העתודאים שדיברתי איתם לא מכיר את האופציה הזאת.

אתם אומרים את זה כאילו יום אחד אני מופיע אצל המפקד ומבקש ממנו שלא לעשות קבע והוא יאפשר את זה בלי בעיה - מה שלא נכון.

כדי לעשות את זה צריך אישור רע"ן, ואח"כ צריך אישור מלשכת הגיוס אאל"ט.
בלי האישורים האלה החייל נשאר בכלא הקבע.
עכשיו לך תמציא תירוץ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
אני מכירה מישהו שעשה את זה...

את בטוחה שאת יודעת בוודאות איך הוא עשה את זה?

ציטוט:
מן הראוי שזה לא יפטר ב"טוב לא מתאים לי קבע- קחו את הכסף על הלימודים שלי וסלאמת". אבל בהחלט יש אופציות יציאה שממומשות תדירות.

מעניין, אתה יכול לפרט על האופציות?
למה שזה לא ייגמר ב-"טוב לא מתאים לי קבע"? מה אסור בזה?

ציטוט:
ושוב- זה עדיין לא קשור במיל' לנושא האשכול.

ההודעה הראשונה שלי הייתה קשורה לנושא האשכול, ואז שאלתם שאלות, ואז עניתי, ונוצר שירשור.
אתה מנהל פורום סקופים וחדשות שזה כ"כ מפריע לך?
ישן 30-05-2013, 11:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אני לא מכיר את האופציה שאתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
אני לא מכיר את האופציה שאתם מדברים עליה.
אף אחד מכל העתודאים שדיברתי איתם לא מכיר את האופציה הזאת.

אתם אומרים את זה כאילו יום אחד אני מופיע אצל המפקד ומבקש ממנו שלא לעשות קבע והוא יאפשר את זה בלי בעיה - מה שלא נכון.
כדי לעשות את זה צריך אישור רע"ן, ואח"כ צריך אישור מלשכת הגיוס אאל"ט.
בלי האישורים האלה החייל נשאר בכלא הקבע.
עכשיו לך תמציא תירוץ.

אתה קורא בכלל?
ברור שהפרת החוזה לא תהיה קלה כי לצה"ל (בדיוק כמו בכל מקום אחר) יש אינטרס לא לבזבז עלייך זמן, הקצאות וכסף. מן הראוי שזה לא יפטר ב"טוב לא מתאים לי קבע- קחו את הכסף על הלימודים שלי וסלאמת". אבל בהחלט יש אופציות יציאה שממומשות תדירות.

חוץ מזה "כלא הקבע" אם אתה מדבר כמו ילד קטן ובכיין אל תתפלא אם ככה מתייחסים למה שאתה אומר.

ציטוט:
מעניין, אתה יכול לפרט על האופציות?
למה שזה לא ייגמר ב-"טוב לא מתאים לי קבע"? מה אסור בזה?

אני לא יודע לפרט על האופציות כי לא הייתי עתודאי ומעולם לא התעסקתי עם משהו בתחום, לעומת זאת אני מכיר כמה עתודאים שהשתחררו מצה"ל ללא ביצוע שנות הקבע המלאות שלהם, מבחירה, תוך תשלום קנס כלשהו וכנראה עוד כמה פרוצדורות.
יש לנו אפילו אחד כזה בפורום.
ציטוט:
ההודעה הראשונה שלי הייתה קשורה לנושא האשכול, ואז שאלתם שאלות, ואז עניתי, ונוצר שירשור.
אתה מנהל פורום סקופים וחדשות שזה כ"כ מפריע לך?

האמת שהתגובה הזאת חושפת את הפן הזה באיכויות שלך. כאילו האינטרס של שמירה על החוקים הוא רק של המנהל, לא של הגולשים?
אין ספק שצה"ל כשל בהכשרה שלך כקצין. ראיה מערכתית אין לך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-05-2013, 12:25
מנהל

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=dorM]אני לא מכיר את..."

ציטוט:
אתה קורא בכלל?

חוץ מזה "כלא הקבע" אם אתה מדבר כמו ילד קטן ובכיין אל תתפלא אם ככה מתייחסים למה שאתה אומר.

נו קראתי ושאלתי איזה אופציות מה אתה רוצה..
הצבא אמור לאפשר לחיילים לבטל את כל שירות הקבע שלהם בלי בעיה, כי את שירות החובה הם כבר עשו.

ציטוט:
אני לא יודע לפרט על האופציות כי לא הייתי עתודאי ומעולם לא התעסקתי עם משהו בתחום, לעומת זאת אני מכיר כמה עתודאים שהשתחררו מצה"ל ללא ביצוע שנות הקבע המלאות שלהם, מבחירה, תוך תשלום קנס כלשהו וכנראה עוד כמה פרוצדורות.
יש לנו אפילו אחד כזה בפורום.

כאן הגענו לנקודה מעניינת - אתה לא יודע לפרט על האופציות. אני רואה כרגע שתי סיבות:
1. אין אופציות
2. אתה טועה

אז אתה מכיר כמה עתודאים שלא עשו את שנות הקבע המלאות שלהם... גם אני מכיר, ומורידים להם סה"כ איזה חודשיים שלוש.
אני מדבר על מצב שבו מבטלים לגמרי את כל שירות הקבע. אפשרי? נדיר מאוד, עד כמה שידוע לי.

ציטוט:
האמת שהתגובה הזאת חושפת את הפן הזה באיכויות שלך. כאילו האינטרס של שמירה על החוקים הוא רק של המנהל, לא של הגולשים?
אין ספק שצה"ל כשל בהכשרה שלך כקצין. ראיה מערכתית אין לך.

דבר ראשון, נחמד שיש לך כישרון בהצבעה על איכויות של אנשים. חבל שלא מינו אותך לעשות סלקציה בצבא.
דבר שני, כן, רק למנהל יש אינטרס לשמירה על חוקי הפורום, וגולשים יכולים מידי פעם לקפוץ בקטעים כאלה אם זה מפריע להם (זה מפריע לך?), אבל בתור גולש אתה מגלה יותר מידי עניין וחוזר על זה יותר מידי פעמים כאילו אין לך משהו טוב לכתוב (?)
דבר שלישי, אני לא קצין (ממתין בסבלנות לתגובה שלך שאומרת "טוב מאוד עדיף לצהל בלי קצינים כמוך" אבל הרעיון הזה הדדי מבחינתי)

אני סיימתי לכתוב באשכול
ישן 30-05-2013, 12:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אתה קורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
נו קראתי ושאלתי איזה אופציות מה אתה רוצה..
הצבא אמור לאפשר לחיילים לבטל את כל שירות הקבע שלהם בלי בעיה, כי את שירות החובה הם כבר עשו.

ע"פ איזה הגיון אתה מתקיים? איך זה נראה לך הגיוני ששירות קבע הוא רשות אחרי שהתחייבת לעשות אותו?
תגיד אתה רציני או שאתה טרול?
ציטוט:
כאן הגענו לנקודה מעניינת - אתה לא יודע לפרט על האופציות. אני רואה כרגע שתי סיבות:
1. אין אופציות
2. אתה טועה

עובדתית אני צודק.
ציטוט:
אז אתה מכיר כמה עתודאים שלא עשו את שנות הקבע המלאות שלהם... גם אני מכיר, ומורידים להם סה"כ איזה חודשיים שלוש.
אני מדבר על מצב שבו מבטלים לגמרי את כל שירות הקבע. אפשרי? נדיר מאוד, עד כמה שידוע לי.

נדיר זה עדיין קורה, נדיר זה בדיוק מה שזה אמור להיות.
שוב, יש לנו פה בפורום אחד כזה לפחות.
ציטוט:
דבר שני, כן, רק למנהל יש אינטרס לשמירה על חוקי הפורום, וגולשים יכולים מידי פעם לקפוץ בקטעים כאלה אם זה מפריע להם (זה מפריע לך?), אבל בתור גולש אתה מגלה יותר מידי עניין וחוזר על זה יותר מידי פעמים כאילו אין לך משהו טוב לכתוב (?)

חחחח אוי אחי, אתה אדיר.
אני מביס אותך בעובדות על ימין ועל שמאל, אני מבין יותר ממך בנושא שהקשר שלו אליי עקיף בהחלט ועושה רושם שאלייך הוא קרוב מאוד וזה מה שיש לך לכתוב? עדיף באמת שתתקפל ותתנהג כאילו התכתובת הזאת לא קרתה.
ציטוט:
דבר שלישי, אני לא קצין (ממתין בסבלנות לתגובה שלך שאומרת "טוב מאוד עדיף לצהל בלי קצינים כמוך" אבל הרעיון הזה הדדי מבחינתי)

יופי, עוד קצת אמון בצה"ל שלא אבד לי.
ציטוט:
אני סיימתי לכתוב באשכול

וטוב עשית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר